Statistieken postcode 1012RV

Statistieken postcode 1012RV

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1012 RV. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1012 RV. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 1012RV.Bekijk kaart
Postcodegebied 1012RV in het kort
1012 RV is de postcode van Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 1012 RV. De huisnummers lopen van 304 tot en met 322 - 4.

Kerncijfers postcode 1012RV
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 1012 RV.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 1012 RV. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 1012 via de tabel op de pagina van postcodegebied 1012.

Postcode 1012RVAantalBronJaar data
Adressen met postcode47Kadaster2026
Adressen met woonfunctie34Kadaster2026
Panden met adres9Kadaster2026
Percelen met adres9Kadaster2026
Woningvoorraad35CBS2025
Huishoudens35CBS2025
Inwoners55CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 1012 RV, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1012 RV en een overzicht van alle adressen met postcode 1012RV.

Overzicht postcode 1012 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 1012RV? Ontvang een e-mail.

Postcode 1012RV op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 1012 RV.
Afbeelding van het postcodegebied 1012 RV op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 1012RV. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 1012 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 1012 RV hoort bij de straat Nieuwezijds Voorburgwal te Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 304 t/m 322 - 4.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Amsterdam of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 1012 RV

Postcode 1012RV ligt binnen het numerieke postcodegebied 1012 in de gemeente Amsterdam. Er zijn 47 adressen en 35 woningen in het postcodegebied 1012 RV. 60% van de woningen in het postcodegebied 1012 RV is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €643.000. Er wonen 55 inwoners in het postcodegebied 1012 RV, waarvan het grootste deel (45%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Postcode 1012RV telt 35 huishoudens van gemiddeld 1,6 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 1012 RV is relatief kort:

  • Supermarkt: op slechts 0,4 kilometer afstand.
  • Apotheek: relatief dichtbij, op een afstand van 0,4 kilometer.
  • Huisartsenpraktijk: goed bereikbaar, op 0,4 kilometer.
  • Basisschool: relatief ver weg, op 1,2 kilometer afstand.
  • Middelbare school: relatief dichtbij, op een afstand van 1,1 kilometer.
  • Bibliotheek: op 1,8 kilometer afstand.
  • Café: op slechts 0,1 kilometer afstand.
  • Restaurant: relatief dichtbij, op een afstand van 0,0 kilometer.
  • Treinstation: goed bereikbaar, op 1,8 kilometer.
  • Zwembad: op slechts 1,7 kilometer afstand.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 1012 RV zich bevindt.

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 1012 RV zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 1012 RV

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 1012 RV.

Kenmerken van de 35 woningen met postcode 1012RV
Er zijn 35 woningen in het postcodegebied 1012RV.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 1012 RV was €643.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 1012 RV.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1012 RV:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 1012RV% verschil
2025€643.000-1,23%
2024€651.000-5,5%
2023€689.0005,5%
2022€653.0003,98%
2021€628.0000,8%
2020€623.0008,7%
2019€573.00011%
2018€516.00013%
2017€458.00019%
2016€386.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 1012 RV is met €257.000 gestegen van €386.000 in 2016 tot €643.000 in 2025 (dat is een stijging van 67%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €28.556 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 60% van de woningen in het postcodegebied 1012 RV een huurwoning en 40% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 1012 RV: er zijn 34 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 1012 RV.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 1012 RV

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 1012 RV, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 1012RV telt 55 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1012 RV.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1012 RV:

JaarAantal inwoners postcode 1012RV% verschil
202555-8,3%
2024609,1%
20235510%
20225011%
2021450,0%
202045-18%
20195510%
20185011%
2017450,0%
2016450,0%
201545geen data

Het aantal inwoners in het postcodegebied 1012 RV is met 10 personen toegenomen van 45 personen in 2015 tot 55 personen in 2025 (dat is een toename van 22%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was 1 persoon (2,48%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 1012 RV:

In 2015 telde het postcodegebied 1012 RV 45 inwoners. Het aantal inwoners blijft 45 tot en met 2021. In 2024 is het aantal gestegen tot 60 personen. De stijging ten opzichte van 2021 is 15 (33%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (9,1%). Het aantal van 60 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025. In 2025 waren er 55 inwoners in het postcodegebied 1012 RV.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 1012 RV
Postcode 1012RV telt 25 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Amsterdam bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 1012 RV.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 1012 RV per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1012 RV:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202528011
202430618
202328616
202225515
202118720
202023616
201927721
201825619
201722617
201622617
201522617

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 1012 RV als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 72%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 28% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 49%, herkomst uit Europa: 13% en herkomst van buiten Europa: 38%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 1012 RV
58% van de inwoners in het postcodegebied 1012 RV staat als man geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,6 personen per huishouden in het postcodegebied 1012 RV.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 18 postcodegebieden (blauw), 20 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 1012 RV wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 35 huishoudens in het postcodegebied 1012 RV. Er waren 15 eenpersoonshuishoudens en 15 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 1012 RV. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens en meerpersoonshuishoudens. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 1012 RV

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 1012 RV en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 1012 RV is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 1012 RV
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Amsterdam met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 1012 RV liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 1012 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 1012 RV is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 1012 RV.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 1012 RV

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 1012 RV.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 1012.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 1012. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in het postcodegebied 1012 RV in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 1012 RV. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 1012 RV plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 1012 RV vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Amsterdam.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 1012 RV

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 1012 RV. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 1012RV is 1,2 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2022-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 1012 RV in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), postcode 1012 (groen), 20 postcode5gebieden (roze) en 18 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 1012 RV wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 1012 RV

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 1012 RV.

Adressen met postcode 1012RV
Tabel met alle 46 adressen in het postcodegebied 1012 RV.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Nieuwezijds Voorburgwal3041012RVAmsterdamWinkelfunctie102 m2n.v.t.1650BjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal306 - 11012RVAmsterdamWoonfunctie71 m2Appartement1750GjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal306 - 21012RVAmsterdamWoonfunctie146 m2Appartement1750G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal306 - H1012RVAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement1750BjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal306 - O1012RVAmsterdamBijeenkomstfunctie68 m2n.v.t.1750geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - A1012RVAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - B1012RVAmsterdamWoonfunctie63 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - C1012RVAmsterdamWoonfunctie70 m2Appartement1925AjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - D1012RVAmsterdamWoonfunctie83 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - E1012RVAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - F1012RVAmsterdamWoonfunctie63 m2Appartement1925BjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - G1012RVAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - H1012RVAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - K1012RVAmsterdamWoonfunctie63 m2Appartement1925DjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - L1012RVAmsterdamWoonfunctie94 m2Appartement1925DjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - M1012RVAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - N1012RVAmsterdamWoonfunctie63 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - P1012RVAmsterdamWoonfunctie112 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal308 - R1012RVAmsterdamWoonfunctie88 m2Appartement1925G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal3101012RVAmsterdamKantoorfunctie79 m2n.v.t.geen datageen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal312 - A1012RVAmsterdamWoonfunctie148 m2Appartement1913EjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal312 - B1012RVAmsterdamWoonfunctie148 m2Appartement1913EjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal312 - C1012RVAmsterdamWoonfunctie147 m2Appartement1913GjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal3121012RVAmsterdamBijeenkomstfunctie490 m2n.v.t.1913geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - A1012RVAmsterdamWinkelfunctie150 m2n.v.t.1720geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - B1012RVAmsterdamWoonfunctie114 m2Appartement1720geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - C1012RVAmsterdamKantoorfunctie1 m2n.v.t.1720geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - D1012RVAmsterdamKantoorfunctie1 m2n.v.t.1720geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - E1012RVAmsterdamKantoorfunctie1 m2n.v.t.1720geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - F1012RVAmsterdamWoonfunctie1 m2Appartement1720EjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal314 - G1012RVAmsterdamWoonfunctie149 m2Appartement1720DjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal316 - 11012RVAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1765FjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal316 - 21012RVAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement1765G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal316 - H1012RVAmsterdamWinkelfunctie148 m2n.v.t.1765geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal318 - 11012RVAmsterdamKantoorfunctie263 m2n.v.t.1746geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal318 - 21012RVAmsterdamWoonfunctie53 m2Appartement1746A+jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal318 - 31012RVAmsterdamWoonfunctie92 m2Appartement1746A+jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal318 - 41012RVAmsterdamWoonfunctie39 m2Appartement1746G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal318 - H1012RVAmsterdamKantoorfunctie263 m2n.v.t.1746geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal320 - 11012RVAmsterdamWoonfunctie37 m2Appartement1905G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal320 - 21012RVAmsterdamWoonfunctie96 m2Appartement1905G (voorlopig)jaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal320 - H1012RVAmsterdamBijeenkomstfunctie186 m2n.v.t.1905geen datajaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal322 - 11012RVAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1791CjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal322 - 21012RVAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1791AjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal322 - 31012RVAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1791AjaWeg
Nieuwezijds Voorburgwal322 - 41012RVAmsterdamWoonfunctie44 m2Appartement1791BjaWeg

Bovenstaande tabel toont de 46 adressen in het postcodegebied 1012 RV. Dit zijn alle adressen met postcode 1012RV in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Amsterdam zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 1012R is 10.086 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 1012, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 1012R (pc5)10.0862025
Postcodegebied 10128.6762025
Gemeente Amsterdam6.1382026
Provincie Noord-Holland3.2272026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 1012 RV ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 1012 RV gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 1012R. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 1012R, niet specifiek voor postcode 1012RV.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 1012 RV is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1012 RV tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1012 RV tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,4
Restaurant0,0
Basisonderwijs1,2
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek1,8
Treinstation1,8
Bioscoop0,8
Museum0,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 1012 RV zijn er 34 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 1012 RV.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 5 panden uit de bouwperiode 1700-1900 in het postcodegebied 1012 RV.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 1012 RV. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 1012 RV 760 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.390 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 1012 RV wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 1012, de gemeente Amsterdam, de provincie Noord-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 1012 RV en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 1012 RV zijn G (18 adressen) en A (3 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 1012 RV. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in het postcodegebied 1012 RV: 18 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 1012 RV.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Amsterdam als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Amsterdam.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Amsterdam. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1012 RV.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 1012 RV voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners55Aantal2025
Mannen35Aantal2025
Vrouwen25Aantal2025
0 tot 15 jaar0Aantal2025
15 tot 25 jaar15Aantal2025
25 tot 45 jaar25Aantal2025
45 tot 65 jaar10Aantal2025
65 jaar of ouder0Aantal2025
% Mannen64%Percentage2025
% Vrouwen45%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar27%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar45%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2025
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal39Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 1012 RV.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.390Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning760Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel13Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel16Aantal2026
Adressen met definitief energielabel18Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A3Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C1Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E3Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G18Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 1012 RV is en hoeveel panden in het postcodegebied 1012 RV welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens35Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderengeen dataAantalgeen data
Huishoudens twee ouders kinderengeen dataAantalgeen data
Gemiddelde huishoudensgrootte1,6Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen20-40 onder middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkeringgeen dataAantalgeen data
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland28Aantal2025
Herkomst buiten Nederland11Aantal2025
Herkomst Europa0Aantal2025
Herkomst buiten Europa11Aantal2025
% Herkomst Nederland72%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland28%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa28%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland28Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland28Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11Aantal2025
Geboren buiten Nederland11Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid16Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland72%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland72%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa28%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland28%Percentage2025
Autochtoon14Aantal2021
Westers18Aantal2021
Niet-westers9Aantal2021
% Autochtoon30%Percentage2021
% Westers40%Percentage2021
% Niet-westers20%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km55Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km124Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand3,3Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km7Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km78Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km155Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km123Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km590Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km924Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km41Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km109Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km525Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km631Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km145Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km581Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km813Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,0Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km259Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km1.424Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km1.964Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km382Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km449Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km543Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km118Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km297Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km54Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km156Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km29Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km86Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km13Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km40Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km80Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km25Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km59Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km32Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km54Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km38Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km53Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km66Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km21Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km41Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km48Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km67Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km63Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 1012 RV. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 1012 RV beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 1012 RV gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 1012 RV binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode1012RVNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode47Aantal2026
Adressen met woonfunctie34Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie6Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten47Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres9Aantal2026
Adressen met pand46Aantal2026
Percelen met adres9Aantal2026
Adressen met perceel47Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom47Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom34Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17001Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19005Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19253Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20100Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190024Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192521Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start304Adres2026
Huisnummer eind322Adres2026
Soort huisnummers reeksEvenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(121104.24565002613, 487028.1962922895)Adres2025
Postcode41012Naam2026
Postcode51012RNaam2026
GemeentenaamAmsterdamNaam2026
ProvincienaamNoord-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0363Code2026
ProvinciecodePV27Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 1012 RV. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 1012RV. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad35Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€643.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen35Aantal2025
Koopwoningen14Aantal2025
Huurwoningen21Aantal2025
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond30Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen40%Percentage2025
% Huurwoningen60%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond86%Percentage2025
% Onbewoond14%Percentage2025
Appartementen34Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194534Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 1945100%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 1012 RV komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Amsterdam of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron