Statistieken woonplaats Amsterdam

Statistieken woonplaats Amsterdam

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Amsterdam.Bekijk kaart
Woonplaats Amsterdam in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Amsterdam.

Kerncijfers van de woonplaats Amsterdam
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Amsterdam.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Amsterdam.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode564.588Kadaster2026
Adressen met woonfunctie508.870Kadaster2026
Panden met adres129.624Kadaster2026
Percelen met adres100.892Kadaster2026
Woningvoorraad486.769CBS2025
Huishoudens519.041CBS2026
Inwoners941.927CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Amsterdam en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Amsterdam.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Amsterdam
Kaart van de omgeving van de woonplaats Amsterdam.
Afbeelding van de woonplaats Amsterdam op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de woonplaats Amsterdam

De woonplaats Amsterdam ligt binnen de gemeente Amsterdam.

Er zijn 567.453 adressen en 486.769 woningen in de woonplaats Amsterdam. 69% van de woningen in de woonplaats is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €518.000. Er wonen 941.927 inwoners in de woonplaats Amsterdam, met een aanzienlijk deel (37%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Woonplaats Amsterdam telt 519.041 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 268.379 personenauto’s en 216.360 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Amsterdam.

Woonplaats Amsterdam heeft een totale oppervlakte van 24.365 hectare, waarvan 19.013 hectare land en 5.352 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 6.138 adressen per km2.

De data voor woonplaats Amsterdam zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Amsterdam:

De gegevens voor de woonplaats Amsterdam zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De gemeente Amsterdam bestaat uit 1 woonplaats, de cijfers voor de gemeente Amsterdam en voor woonplaats Amsterdam zijn daarom identiek.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Amsterdam zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Amsterdam.

Wonen in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Amsterdam.

Kenmerken van de 486.769 woningen in de woonplaats Amsterdam
Er zijn 486.769 woningen in de woonplaats Amsterdam.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Amsterdam was €518.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Amsterdam.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amsterdam:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Amsterdam% verschil
2025€518.0004,02%
2024€498.000-3,49%
2023€516.00019%
2022€433.1402,55%
2021€422.3581,61%
2020€415.65411%
2019€373.6459,7%
2018€340.57816%
2017€292.53316%
2016€253.0739,2%
2015€231.7480,68%
2014€230.176-3,91%
2013€239.540-3,74%
2012€248.8590,33%
2011€248.041-4,91%
2010€260.8560,82%
2009€258.73112%
2008€231.12413%
2007€204.3150,13%
2006€204.0420,0%
2005€204.04251%
2004€134.9370,73%
2003€133.9580,74%
2002€132.9790,02%
2001€132.958113%
2000€62.4470,03%
1999€62.4271,63%
1998€61.4251,69%
1997€60.403geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Amsterdam is met €457.597 gestegen van €60.403 in 1997 tot €518.000 in 2025 (dat is een groei van 758%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €16.343 (9,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Amsterdam is €518.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 14% en er zijn 486.769 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), woonplaats (groen) en 110 wijken (oranje). De woonplaats Amsterdam wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de woonplaats Amsterdam: er zijn 452.118 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Amsterdam.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Amsterdam, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Amsterdam telt 941.927 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amsterdam. De gegevens lopen van 1995 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amsterdam:

JaarAantal inwoners de woonplaats Amsterdam% verschil
2026941.9270,79%
2025934.5260,35%
2024931.2981,44%
2023918.1171,65%
2022903.1741,13%
2021893.0720,07%
2020892.4351,11%
2019882.5961,02%
2018873.7101,12%
2017864.0751,34%
2016852.6390,36%
2015849.5431,33%
2014838.3791,42%
2013826.6582,29%
2012808.1321,3%
2011797.7951,62%
2010785.0931,54%
2009773.1821,11%
2008764.6680,56%
2007760.440-0,02%
2006760.6120,02%
2005760.4540,46%
2004756.9470,33%
2003754.4470,13%
2002753.4840,11%
2001752.6860,44%
2000749.3990,56%
1999745.2491,24%
1998736.1150,4%
1997733.147-0,41%
1996736.192-0,55%
1995740.275geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Amsterdam is met 201.652 inwoners gestegen van 740.275 inwoners in 1995 tot 941.927 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote stijging van 27%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 6.505 inwoners (0,78%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Amsterdam:

In 1995 telde de woonplaats Amsterdam 740.275 inwoners. In 1997 is het aantal gedaald tot 733.147 inwoners. Dit is een daling van 7.128 (-0,96%) ten opzichte van 1995, ten opzichte van het vorige jaar (1996) is het verschil -3.045 (-0,41%). Het aantal van 733.147 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 941.927 inwoners. De stijging ten opzichte van 1997 is 208.780 (28%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 7.401 (0,79%). Het aantal van 941.927 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Amsterdam
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Amsterdam is 25 tot 45 jaar, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de woonplaats Amsterdam
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Amsterdam naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 519.041 huishoudens in de woonplaats Amsterdam. Er waren 285.399 eenpersoonshuishoudens en 233.642 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Amsterdam. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Amsterdam.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Amsterdam per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amsterdam:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026370.040162.721409.166
2025372.256160.251402.019
2024375.842158.889396.567
2023377.499152.161388.457
2022391.934140.261379.219
2021396.748139.696356.633
2020401.453138.190352.791
2019406.443134.018342.140
2018411.259130.160332.291
2017414.136126.641323.308
2016415.736122.970313.933
2015411.198120.279307.063
2014408.030118.020301.296
2013404.626115.700295.376

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Amsterdam als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 39%, herkomst uit Europese landen: 17% en herkomst uit landen buiten Europa: 43% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 50%, herkomst uit Europa: 14% en herkomst van buiten Europa: 36%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Amsterdam is 61% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Amsterdam: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Amsterdam.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Amsterdam. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Amsterdam.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Amsterdam.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Amsterdam genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 6 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Amsterdam.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Amsterdam.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Amsterdam. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Amsterdam
Woonplaats AmsterdamGemeente AmsterdamProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties9651.0964.162
Aantal kindplaatsen35.13137.826128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs235242970
Aantal leerlingen basisonderwijs61.06463.775234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs8991267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs44.79746.608157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs4040135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs25.52525.52571.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs0456490
Aantal studenten hoger onderwijs0135.629144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Amsterdam. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Littenseradiel is 1,2 kilometer (voor de woonplaats Amsterdam zelf zijn geen gegevens over de gemiddelde afstand tot een basisschool beschikbaar*).

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Fryslân0,80,90,93,63,76,2
Gemeente Súdwest-Fryslân1,01,01,04,34,46,1
Wijk 00 Bolsward0,70,70,71,31,31,3
Wijk 01 Sneek0,70,80,91,61,91,9
Wijk 02 Nijefurd1,01,00,78,48,413,2
Wijk 03 Koudum1,51,41,41,81,820,0
Wijk 04 Hemelum1,01,00,77,87,826,4
Wijk 05 IJlst0,81,00,83,93,93,9
Wijk 06 Zuid IJlst0,80,90,98,38,38,3
Wijk 07 Oost IJlst0,80,80,74,65,35,4
Wijk 08 West IJlst1,71,71,712,312,312,3
Wijk 09 Oosthem1,92,51,86,76,76,7
Wijk 10 Noordwest IJlst1,41,41,44,34,34,6
Wijk 11 Zuidoost IJlst0,80,80,85,15,15,1
Wijk 12 Woudsend0,80,80,87,87,812,1
Wijk 13 Bouwhoek0,90,91,36,66,66,6
Wijk 14 Weidestreek Oost3,74,34,45,55,55,5
Wijk 15 Weidestreek West4,54,55,19,19,19,1
Wijk 16 Weidestreek Zuid3,24,42,25,55,55,5
Wijk 17 Makkum0,60,60,610,410,410,4
Wijk 18 Weidestreek Zuidwest2,42,43,710,410,410,4
Wijk 19 Boarnsterhim1,11,11,37,07,210,3
Wijk 20 Littenseradiel1,21,21,28,99,19,3
Woonplaats Workum1,01,00,78,68,612,3
Woonplaats Koudum0,70,60,60,70,719,9
Woonplaats Molkwerum3,13,13,14,64,623,0
Woonplaats Hindeloopen0,60,60,67,27,217,8
Woonplaats Stavoren0,50,50,59,49,427,8
Woonplaats Hemelum2,12,10,75,85,824,8
Woonplaats Warns0,90,90,97,57,525,9
Woonplaats Nijhuizum3,53,53,511,211,211,5
Woonplaats It Heidenskip5,05,05,07,07,016,1
Woonplaats Boazum0,60,60,68,28,98,9
Woonplaats Britswert3,23,23,212,513,113,1
Woonplaats Easterein0,50,50,59,89,810,3
Woonplaats Easterwierrum2,82,92,99,19,111,8
Woonplaats Hidaard3,23,03,07,17,17,6
Woonplaats Hinnaard2,72,72,711,912,412,4
Woonplaats Iens2,72,72,911,111,111,1
Woonplaats Itens0,30,30,39,810,510,5
Woonplaats Kûbaard2,72,72,98,98,98,9
Woonplaats Lytsewierrum2,42,42,46,97,57,6
Woonplaats Reahûs0,50,50,58,58,99,1
Woonplaats Rien1,01,01,08,69,39,3
Woonplaats Waaksens3,84,14,25,85,85,8
Woonplaats Wiuwert3,53,53,511,011,711,7
Woonplaats Wommels0,60,60,78,38,38,3
Woonplaats Bolsward0,70,70,71,31,31,3
Woonplaats Allingawier4,14,14,16,76,76,7
Woonplaats Arum0,60,60,57,17,17,1
Woonplaats Burgwerd2,54,74,84,64,64,6
Woonplaats Cornwerd3,23,23,711,511,511,5
Woonplaats Dedgum2,75,41,46,26,26,2
Woonplaats Exmorra4,74,74,74,84,84,8
Woonplaats Ferwoude0,60,63,810,410,410,4
Woonplaats Gaast3,73,75,012,612,612,6
Woonplaats Hartwerd3,63,63,65,25,25,2
Woonplaats Hichtum1,42,62,72,42,42,4
Woonplaats Hieslum5,36,41,98,38,38,3
Woonplaats Idsegahuizum2,52,52,49,79,79,7
Woonplaats Kimswerd0,40,43,13,93,93,9
Woonplaats Kornwerderzand7,17,17,511,411,411,4
Woonplaats Lollum5,55,65,47,87,87,8
Woonplaats Longerhouw4,84,84,85,05,05,0
Woonplaats Makkum0,70,70,610,410,410,4
Woonplaats Parrega3,74,21,06,96,97,0
Woonplaats Piaam2,92,92,910,610,610,6
Woonplaats Pingjum3,03,03,17,97,97,9
Woonplaats Schettens3,53,43,54,34,34,3
Woonplaats Schraard3,63,64,36,66,66,6
Woonplaats Tjerkwerd0,73,80,73,93,93,9
Woonplaats Witmarsum0,40,40,56,76,76,7
Woonplaats Wons3,63,63,98,58,58,5
Woonplaats Zurich6,06,07,28,18,18,1
Woonplaats Abbega4,23,94,27,27,27,4
Woonplaats Blauwhuis0,32,00,37,37,37,3
Woonplaats Folsgare2,72,72,73,43,44,1
Woonplaats Gaastmeer4,54,54,514,414,414,4
Woonplaats Gauw0,80,80,36,77,47,4
Woonplaats Goënga1,61,61,54,65,45,4
Woonplaats Greonterp1,63,51,58,78,78,7
Woonplaats Heeg0,50,50,69,19,19,1
Woonplaats Hommerts1,21,11,16,96,96,9
Woonplaats Idzega2,72,72,713,413,413,4
Woonplaats IJlst0,81,00,83,93,93,9
Woonplaats Indijk1,61,61,68,18,113,2
Woonplaats Jutrijp1,52,42,34,64,64,6
Woonplaats Koufurderrige2,62,62,69,39,310,2
Woonplaats Nijland0,60,60,64,74,74,8
Woonplaats Oosthem2,52,52,54,74,74,8
Woonplaats Oppenhuizen0,50,50,54,74,74,7
Woonplaats Oudega0,60,60,611,311,311,3
Woonplaats Sandfirden3,03,03,013,813,813,8
Woonplaats Scharnegoutum0,70,70,74,14,94,9
Woonplaats Smallebrugge3,83,83,89,79,710,5
Woonplaats Tjalhuizum2,22,22,23,23,23,8
Woonplaats Uitwellingerga1,71,71,76,16,16,1
Woonplaats Westhem1,42,81,48,28,28,2
Woonplaats Wolsum2,31,02,37,27,27,2
Woonplaats Woudsend0,60,60,67,87,812,1
Woonplaats Ypecolsga1,71,71,76,26,213,4
Woonplaats Dearsum2,92,92,97,98,58,6
Woonplaats Poppenwier1,81,81,96,96,910,6
Woonplaats Raerd0,40,50,56,56,512,3
Woonplaats Sibrandabuorren0,50,51,07,07,77,7
Woonplaats Tersoal2,02,02,57,87,99,2
Woonplaats Sneek0,70,80,91,61,91,9
Woonplaats Loënga0,91,51,62,43,13,2
Woonplaats Offingawier2,32,42,33,84,24,2
Woonplaats Tirns3,03,13,13,83,84,5
Woonplaats Ysbrechtum0,40,50,51,11,11,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Fryslân (bruin), gemeente Súdwest-Fryslân (geel), 88 woonplaatsen (roze) en 21 wijken (groen). Er zijn voor de woonplaats Amsterdam onvoldoende gegevens om deze woonplaats zelf in de grafiek weer te geven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Amsterdam
In 2025 woonden er 179.580 leerlingen en studenten in de woonplaats Amsterdam.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Amsterdam, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Amsterdam.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 324 scholen in de woonplaats Amsterdam in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Amsterdam van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Amsterdam:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20072065467327
20082075667330
20092085468330
20102114970330
20112084872328
20122084876332
20132104775332
20142104776333
20152104678334
20162084381332
20172054679330
20182074780334
20192104581336
20202034484331
20212014484329
20222024485331
20231984487329
20241984487329
20251964487327
20261924488324

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Amsterdam, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (216.360 totaal)
In de woonplaats Amsterdam zijn in totaal 216.360 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2026). * Het totaal van 216.360 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 216.375 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Amsterdam (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Amsterdam voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Amsterdam is €41.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Amsterdam.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Amsterdam is €41.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €49.300. Woonplaats Amsterdam telt 747.800 inkomensontvangers op 941.927 inwoners totaal.

12% van de huishoudens in de woonplaats Amsterdam heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Noord-Holland, de gemeente Amsterdam en elke woonplaats in de gemeente Amsterdam (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Amsterdam is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Amsterdam.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Amsterdam
Er zijn 29.712 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Amsterdam.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Amsterdam op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 29.712 elektrische auto’s in de woonplaats Amsterdam. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Amsterdam die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Amsterdam. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 224.949 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Amsterdam in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Amsterdam geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 359.877 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Amsterdam (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 259.024 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Amsterdam in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Amsterdam geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5.915 verkeersongevallen in de woonplaats Amsterdam in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Amsterdam. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Amsterdam plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5.915
Materiële schade4.717
Letselschade1.180
Dodelijke afloop18

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Amsterdam vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Amsterdam op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 80.346 misdrijven in de woonplaats Amsterdam geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Amsterdam, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Amsterdam zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.175.722 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 53 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Amsterdam 80.346 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Amsterdam in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (13.138 delicten) en Overige vermogensdelicten (9.765 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Amsterdam.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6.655 misdrijven in de woonplaats Amsterdam geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Amsterdam per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Amsterdam over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 48 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Amsterdam.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Amsterdam.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Amsterdam. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Amsterdam

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Amsterdam.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Amsterdam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 382 stembureaus in de woonplaats Amsterdam.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 382 stembureaus in de woonplaats Amsterdam. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 382 stembureaus in de woonplaats Amsterdam.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Amsterdam

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Amsterdam.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Amsterdam telt in totaal 567.453 adressen, met 564.149 verblijfsobjecten, 346 standplaatsen en 2.958 ligplaatsen. Alle adressen in woonplaats Amsterdam liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Amsterdam zijn er 508.870 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Amsterdam.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 22.333 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de woonplaats Amsterdam.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Amsterdam. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Amsterdam voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Amsterdam voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Amsterdam
Bevolking5394.954
Adressen2.0936.138
Autos2751.412

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Amsterdam ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Amsterdam is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Amsterdam tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Amsterdam tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,6
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek1,3
Treinstation2,8
Sportterrein1,3
Bioscoop2,8
Museum2,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Amsterdam.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Amsterdam.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Amsterdam:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5701.760
Tussenwoning7602.600
Hoekwoning8702.610
Twee-onder-één-kap woning1.0503.200
Vrijstaande woning1.3104.140
Koopwoning6902.330
Huurwoning5601.690

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Amsterdam zijn A (132.143 adressen) en C (105.983 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Amsterdam. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Amsterdam: 132.143 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Amsterdam met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Amsterdam voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal216.360Aantal2026
A Landbouw, bosbouw en visserij245Aantal2026
B-F Nijverheid en energie15.235Aantal2026
G+I Handel en horeca31.980Aantal2026
H+J Vervoer, informatie en communicatie28.000Aantal2026
K-L Financiële diensten, onroerend goed9.560Aantal2026
M-N Zakelijke dienstverlening66.790Aantal2026
O-Q Overheid, onderwijs en zorg32.585Aantal2026
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten31.980Aantal2026
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,11%Percentage2026
% B-F Nijverheid en energie7%Percentage2026
% G+I Handel en horeca15%Percentage2026
% H+J Vervoer, informatie en communicatie13%Percentage2026
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,42%Percentage2026
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2026
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2026
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2026

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Amsterdam, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners941.927Aantal2026
Mannen466.688Aantal2026
Vrouwen475.239Aantal2026
0 tot 15 jaar119.410Aantal2026
15 tot 25 jaar123.596Aantal2026
25 tot 45 jaar350.813Aantal2026
45 tot 65 jaar214.164Aantal2026
65 jaar of ouder133.944Aantal2026
Ongehuwd616.471Aantal2026
Gehuwd227.048Aantal2026
Gescheiden74.886Aantal2026
Verweduwd23.522Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar37%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder14%Percentage2026
% Ongehuwd65%Percentage2026
% Gehuwd24%Percentage2026
% Gescheiden8%Percentage2026
% Verweduwd2,5%Percentage2026
Geboorten9.618Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5.991Aantal2025
Sterfte relatief6Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO61.160Aantal2025
Leerlingen VO41.270Aantal2025
Studenten MBO16.360Aantal2025
Studenten HBO23.220Aantal2025
Studenten WO37.570Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau163.101Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau218.480Aantal2024
Hoger opleidingsniveau377.029Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau22%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau29%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau50%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura21.200Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten67.885Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners73Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.954Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.890Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning110Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom9%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.690Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning580Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming18%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen18%Percentage2024
% Aardgaswoningen77%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement570Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.310Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning560Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel57.267Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel102.242Aantal2026
Adressen met definitief energielabel407.944Aantal2026
Energielabels A+++++76Aantal2026
Energielabels A++++1.048Aantal2026
Energielabels A+++11.226Aantal2026
Energielabels A++16.470Aantal2026
Energielabels A+22.421Aantal2026
Energielabels A132.143Aantal2026
Energielabels B68.263Aantal2026
Energielabels C105.983Aantal2026
Energielabels D45.856Aantal2026
Energielabels E34.978Aantal2026
Energielabels F15.844Aantal2026
Energielabels G55.878Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Amsterdam. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens519.041Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens285.399Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens233.642Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen115.824Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen117.818Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens55%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens45%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen23%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking527.110Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers79%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie48%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie31%Percentage2024
% Zelfstandigen21%Percentage2024
Inkomensontvangers747.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners803Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€49.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€41.000Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede6,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens10%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.800euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen50%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen9,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum15%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum18%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€14.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand36.050Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO33.590Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW12.120Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW112.570Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW12%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Amsterdam. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland370.040Aantal2026
Herkomst buiten Nederland571.887Aantal2026
Herkomst Europa162.721Aantal2026
Herkomst buiten Europa409.166Aantal2026
% Herkomst Nederland39%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland61%Percentage2026
% Herkomst Europa17%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa43%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland370.040Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa39.086Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa166.061Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland205.147Aantal2026
Geboren in Nederland575.187Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa123.635Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa243.105Aantal2026
Geboren buiten Nederland366.740Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland39%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,15%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland22%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren in Nederland61%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa13%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa26%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland39%Percentage2026
Autochtoon391.934Aantal2022
Westers183.831Aantal2022
Niet-westers327.410Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba12.466Aantal2022
Marokko79.140Aantal2022
Suriname62.970Aantal2022
Turkije45.606Aantal2022
Overig niet-westers127.344Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Amsterdam. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven80.346Aantal2025
Diefstal45.307Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven7.861Aantal2025
Milieu overtredingen136Aantal2025
Oplichting6.292Aantal2025
Verkeersovertredingen8.932Aantal2025
Vernieling5.795Aantal2025
Overige misdrijven6.023Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners86Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners48Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Amsterdam, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km66Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km35Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km85Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km20Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km192Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km463Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km20Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km39Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km121Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km299Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km20Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km215Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km528Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km35Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km391Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km958Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km188Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km391Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km522Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km65Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km157Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km35Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km87Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km54Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km23Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km63Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km43Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,44Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,45Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,46Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,69Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,73Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,14Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,08Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,27Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,95Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,42Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,17Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km18Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km42Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km62Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km42Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km63Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km63Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Amsterdam. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3594Code2026
RegionaamAmsterdamNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal24.365Aantal hectaren2026
Oppervlakte land19.013Aantal hectaren2026
Oppervlakte water5.352Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid6.138Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal567.453Aantal2026
Adressen met postcode564.588Aantal2026
Adressen met woonfunctie508.870Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6.901Aantal2026
Adressen met celfunctie7Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie919Aantal2026
Adressen met industriefunctie9.818Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie12.943Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1.787Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie954Aantal2026
Adressen met sportfunctie607Aantal2026
Adressen met winkelfunctie11.986Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie14.025Aantal2026
Verblijfsobjecten564.149Aantal2026
Ligplaatsen2.958Aantal2026
Standplaatsen346Aantal2026
Panden met adres129.624Aantal2026
Adressen met pand562.435Aantal2026
Percelen met adres100.892Aantal2026
Adressen met perceel567.453Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom566.334Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1.119Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom508.603Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom267Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004.802Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190057.317Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192580.207Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195072.007Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197075.067Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198026.393Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199056.459Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200043.541Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201044.646Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202047.627Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later54.369Aantal2026
Postcodegebied1011AB-1109CJNaam2026
Meest voorkomende postcode1102Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode3%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Amsterdam.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5.915Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4.717Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1.180Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk18Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Amsterdam zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal268.379Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine185.075Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof83.305Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,52Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.412Aantal2025
Motorfietsen19.912Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Amsterdam. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad486.769Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners521Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen7.328Aantal2025
Niet-woningvoorraad51.373Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen728Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€518.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen58.412Aantal2025
Meergezinswoningen428.357Aantal2025
Koopwoningen150.898Aantal2025
Huurwoningen335.871Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties189.840Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders146.031Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond457.563Aantal2025
Onbewoond29.206Aantal2025
% Koopwoningen31%Percentage2025
% Huurwoningen69%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties39%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders30%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen12%Percentage2025
% Meergezinswoningen88%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen452.118Aantal2026
Tussenwoningen40.820Aantal2026
Hoekwoningen10.479Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2.591Aantal2026
Vrijstaande woningen2.862Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen89%Percentage2026
% Tussenwoningen8%Percentage2026
% Hoekwoningen2,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945191.050Aantal2026
Woningen 1945 tot 196547.204Aantal2026
Woningen 1965 tot 197529.762Aantal2026
Woningen 1975 tot 198539.806Aantal2026
Woningen 1985 tot 199546.662Aantal2026
Woningen 1995 tot 200532.427Aantal2026
Woningen 2005 tot 201538.028Aantal2026
Woningen 2015 tot 202564.505Aantal2026
Woningen 2025 en later18.421Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1.005Aantal2026
% Woningen voor 194538%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19756%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19959%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202513%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Amsterdam komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Amsterdam.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron