Regionale voertuigdata

Voertuigen naar soort en energiebron
Er zijn in totaal 12.979.620 op naam geregistreerde voertuigen in Nederland (in juli 2024).








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per maand in Nederland, gebruik de filters boven de grafiek om een combinatie van voertuigsoort en energiebron te tonen.

De data in de grafiek gelden voor heel Nederland, deze data zijn voor ieder gebied in Nederland beschikbaar. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

Elektrische auto's per provincie en gemeente
Er zijn 518.533 elektrische auto's in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto's in Nederland of per provincie of gemeente. Gebruik de filters boven de grafiek om een regio te kiezen.

De getoonde data zijn gebaseerd op het kentekenregister van de RDW. Het betreft de elektrische auto’s op naam per regio. Dit zijn auto's die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden. Hierbij zijn zowel de personenauto’s als de bedrijfsauto’s meegeteld.

Meer autodata
Brommers op elektriciteit per provincie en gemeente
Er zijn 153.547 elektrische bromfietsen in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische bromfietsen in Nederland of per provincie of gemeente. Gebruik de filters boven de grafiek om een regio te kiezen.

De getoonde data zijn gebaseerd op het kentekenregister van de RDW. Het betreft de elektrische bromfietsen op naam per regio. Dit zijn brommers die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Tabel met het percentage auto's per type energiebron voor Nederland, per provincie en per gemeente
RegionaamAardgasAlcoholBenzineDieselElektriciteitHybrideHybride met stekkerLNGLPGWaterstof
Nederland0,04%0%67%18%4,96%8,2%0,58%0,01%1,07%0%
Provincie Drenthe0,01%0%67%23%2,89%5,8%0,52%0%1,40%0%
Provincie Flevoland0,07%0%57%18%12%11%0,59%0,01%1,08%0%
Provincie Friesland0,09%0%64%27%2,85%4,52%0,36%0%1,31%0%
Provincie Gelderland0,03%0%69%19%3,14%6,6%0,57%0,01%1,23%0%
Provincie Groningen0,02%0%68%21%3,11%6%0,42%0%1,26%0,01%
Provincie Limburg0,08%0%74%15%2,35%6,9%0,31%0%1,32%0%
Provincie Noord-Brabant0,04%0%67%18%5,3%7,8%0,51%0%1,00%0%
Provincie Noord-Holland0,05%0%64%16%7,3%11%0,78%0,01%1,03%0%
Provincie Overijssel0,02%0%68%20%3,18%6,5%0,50%0%1,15%0%
Provincie Utrecht0,06%0%62%17%8,9%11%0,63%0%0,86%0,01%
Provincie Zeeland0%0%71%19%2,55%6,3%0,35%0%0,80%0%
Provincie Zuid-Holland0,01%0%70%16%3,87%8,7%0,74%0,01%0,91%0%
Gemeente Aa en Hunze0%0%65%25%2,86%5,9%0,36%0%1,35%0%
Gemeente Aalsmeer0%0%70%16%4,35%8%0,79%0,14%1,18%0%
Gemeente Aalten0%0%75%17%2,03%4,09%0,36%0%1,12%0%
Gemeente Achtkarspelen0%0%64%31%1,44%2,46%0,26%0%1,47%0%
Gemeente Alblasserdam0%0%69%19%3,26%7,7%0,48%0%0,97%0%
Gemeente Albrandswaard0%0%70%13%4,37%11%0,77%0%0,86%0%
Gemeente Alkmaar0,03%0%65%17%6,2%10%0,61%0%0,99%0%
Gemeente Almelo0%0%71%18%2,47%6,7%0,49%0%1,16%0%
Gemeente Almere0,11%0%52%15%17%14%0,48%0%0,71%0%
Gemeente Alphen aan den Rijn0%0%70%16%3,71%8,3%0,73%0%0,96%0%
Gemeente Alphen-Chaam0%0%70%21%2,56%5,1%0,31%0%1,17%0%
Gemeente Altena0%0%66%24%2,64%5,6%0,50%0%0,87%0%
Gemeente Ameland0%0%70%24%1,41%3,88%0,40%0%0%0%
Gemeente Amersfoort0,27%0%54%16%16%13%0,36%0%0,58%0%
Gemeente Amstelveen0%0%69%10%6,9%12%1,20%0%0,57%0%
Gemeente Amsterdam0,05%0%63%15%7,3%12%1,00%0%1,04%0%
Gemeente Apeldoorn0%0%71%17%3,24%7%0,68%0%1,19%0%
Gemeente Arnhem0,15%0%72%15%3,83%6,9%0,58%0,02%1,16%0%
Gemeente Assen0,09%0%70%19%2,50%6,9%0,62%0%1,23%0%
Gemeente Asten0%0%68%23%2,46%4,90%0,37%0%1,44%0%
Gemeente Baarle-Nassau0%0%71%20%1,73%4,82%0,31%0%1,79%0%
Gemeente Baarn0%0%72%13%4,55%8,3%0,78%0%1,26%0%
Gemeente Barendrecht0%0%67%16%4,40%11%0,73%0%0,89%0%
Gemeente Barneveld0%0%64%26%2,50%5,3%0,64%0%1,27%0%
Gemeente Beek0%0%76%13%2,45%7,2%0,53%0%1,24%0%
Gemeente Beekdaelen0%0%76%14%2,27%6,9%0,23%0%1,21%0%
Gemeente Beesel0%0%76%13%2,08%7,9%0,45%0%1,13%0%
Gemeente Berg en Dal0%0%73%15%2,47%8,3%0,50%0%1,26%0%
Gemeente Bergeijk0%0%68%22%2,14%6,2%0,62%0%1,27%0%
Gemeente Bergen (Limburg)0%0%71%19%2,25%5,3%0,22%0%1,91%0%
Gemeente Bergen (Noord-Holland)0%0%71%15%3,59%7,4%1,10%0%1,88%0%
Gemeente Bergen op Zoom0%0%73%16%2,52%7,2%0,39%0%0,84%0%
Gemeente Berkelland0%0%71%19%2,17%5,3%0,35%0%1,40%0%
Gemeente Bernheze0,06%0%66%24%3,14%6%0,53%0%0,99%0%
Gemeente Best0%0%72%16%3,37%7,5%0,70%0%0,97%0%
Gemeente Beuningen0%0%72%15%3,20%7,7%0,57%0%1,28%0%
Gemeente Beverwijk0%0%71%17%2,70%7%0,76%0%1,05%0%
Gemeente Bladel0%0%67%22%2,86%5,9%0,37%0%1,38%0%
Gemeente Blaricum0%0%69%13%5,3%11%1,67%0%0,64%0%
Gemeente Bloemendaal0%0%73%9,3%5,1%10%1,75%0%0,77%0%
Gemeente Bodegraven-Reeuwijk0%0%67%20%3,49%7,3%0,92%0%1,06%0%
Gemeente Boekel0%0%65%26%2,74%3,57%0,56%0%1,37%0%
Gemeente Borger-Odoorn0%0%66%24%1,64%5,3%0,36%0%1,88%0%
Gemeente Borne0%0%71%17%2,85%7,1%0,53%0%0,90%0%
Gemeente Borsele0%0%67%25%2,21%5,4%0,26%0%0,38%0%
Gemeente Boxtel0%0%70%20%2,80%6%0,56%0%1,04%0%
Gemeente Breda0,27%0%53%14%19%13%0,42%0%0,50%0,01%
Gemeente Bronckhorst0%0%69%22%2,99%5,1%0,41%0%1,18%0%
Gemeente Brummen0%0%73%17%2,96%6%0,51%0%1,27%0%
Gemeente Brunssum0%0%80%10%1,48%6,7%0,22%0%1,11%0%
Gemeente Bunnik0%0%66%19%4,17%8,5%1,05%0%1,21%0%
Gemeente Bunschoten0%0%67%21%2,87%7,4%0,67%0%0,89%0%
Gemeente Buren0%0%65%24%2,85%6,2%0,50%0%1,49%0%
Gemeente Capelle aan den IJssel0%0%75%11%3,32%9,4%0,66%0%0,76%0%
Gemeente Castricum0%0%71%15%3,58%8,1%1,03%0,05%1,20%0%
Gemeente Coevorden0%0%67%25%1,73%4,55%0,29%0%1,45%0%
Gemeente Cranendonck0%0%71%20%2,23%4,69%0,28%0%2,44%0%
Gemeente Culemborg0%0%69%17%3,93%8,5%0,55%0%1,03%0%
Gemeente Dalfsen0%0%64%25%2,07%5,8%0,81%0%1,86%0%
Gemeente Dantumadiel0%0%66%28%1,21%2,57%0,39%0%1,69%0%
Gemeente De Bilt0%0%69%16%4,16%8,2%1,07%0%1,08%0%
Gemeente De Fryske Marren0,36%0%61%30%3,28%4,15%0,34%0%1,08%0%
Gemeente De Ronde Venen0%0%68%18%3,78%8,3%0,75%0%0,86%0%
Gemeente De Wolden0%0%63%28%2,03%4,79%0,49%0%1,62%0%
Gemeente Delft0%0%72%13%3,69%9,4%0,70%0%0,81%0%
Gemeente Den Bosch0,03%0%67%17%6,1%8,7%0,50%0%0,73%0%
Gemeente Den Haag0,01%0%65%18%5,8%9,1%0,98%0,04%0,85%0,01%
Gemeente Den Helder0%0%76%13%2,27%6,8%0,45%0%1,44%0%
Gemeente Deurne0%0%68%23%2,27%4,70%0,43%0%1,42%0%
Gemeente Deventer0%0%72%16%3,18%6,6%0,53%0%1,32%0%
Gemeente Diemen0%0%69%16%3,96%9,8%0,88%0%0,68%0%
Gemeente Dijk en Waard0,06%0%70%16%3,58%7,7%0,86%0%1,42%0%
Gemeente Dinkelland0%0%65%26%2,59%5%0,28%0%0,53%0%
Gemeente Doesburg0%0%75%15%2,67%5,7%0,37%0%1,38%0%
Gemeente Doetinchem0%0%73%16%2,78%6,8%0,56%0%1,11%0%
Gemeente Dongen0%0%74%15%2,70%7,2%0,45%0%0,84%0%
Gemeente Dordrecht0%0%67%17%5,5%9,1%0,52%0%0,83%0%
Gemeente Drechterland0%0%67%22%2,81%5,5%0,69%0%2,07%0%
Gemeente Drimmelen0%0%70%19%2,73%6,6%0,48%0%1,12%0%
Gemeente Dronten0%0%65%22%3,69%7,1%0,83%0%1,89%0%
Gemeente Druten0%0%69%20%2,80%6,7%0,29%0%0,99%0%
Gemeente Duiven0%0%71%15%3,26%8,7%0,49%0%0,93%0%
Gemeente Echt-Susteren0%0%74%16%1,83%6,5%0,31%0%1,83%0%
Gemeente Edam-Volendam0%0%64%21%3,06%10%0,65%0%0,80%0%
Gemeente Ede0,16%0%64%22%4,62%7,2%0,72%0%1,24%0,08%
Gemeente Eemnes0%0%69%19%3,59%7,1%0,89%0%1,22%0%
Gemeente Eemsdelta0%0%71%20%1,47%6,6%0,16%0%0,71%0%
Gemeente Eersel0%0%67%21%2,95%6,9%0,59%0%0,93%0%
Gemeente Eijsden-Margraten0%0%74%15%2,16%7,6%0,35%0%0,91%0%
Gemeente Eindhoven0,01%0%71%15%4,34%7,8%0,67%0%1,02%0%
Gemeente Elburg0%0%71%20%2,17%4,51%0,68%0%1,61%0%
Gemeente Emmen0%0%70%21%1,51%5,7%0,53%0%1,32%0%
Gemeente Enkhuizen0%0%72%18%2,06%6%0,56%0%1,61%0%
Gemeente Enschede0%0%75%15%2,19%6,4%0,45%0%1,02%0%
Gemeente Epe0%0%69%21%2,35%5,8%0,66%0%1,42%0%
Gemeente Ermelo0%0%69%20%2,48%6,2%0,75%0,08%1,37%0%
Gemeente Etten-Leur0%0%72%15%3,15%7,8%0,48%0,04%0,72%0%
Gemeente Geertruidenberg0%0%71%17%2,72%7,2%0,53%0%1,12%0%
Gemeente Geldrop-Mierlo0%0%71%16%3,15%7,5%0,50%0%1,07%0%
Gemeente Gemert-Bakel0%0%67%23%2,83%5,1%0,29%0%1,25%0%
Gemeente Gennep0,27%0%70%21%2,37%4,87%0,47%0%1,63%0%
Gemeente Gilze en Rijen0%0%70%17%2,69%9,2%0,47%0%0,98%0%
Gemeente Goeree-Overflakkee0%0%68%21%2,96%6,6%0,47%0,05%1,22%0%
Gemeente Goes0%0%67%19%5%8,1%0,43%0%0,66%0%
Gemeente Goirle0%0%73%15%2,83%7,4%0,46%0%0,87%0%
Gemeente Gooise Meren0%0%72%12%4,96%9%1,22%0%0,97%0%
Gemeente Gorinchem0,17%0%70%17%3,71%7,4%0,53%0%0,66%0%
Gemeente Gouda0%0%74%14%2,77%7,7%0,68%0%0,73%0%
Gemeente Groningen0,04%0%65%19%6,2%7,8%0,63%0%1,00%0,03%
Gemeente Gulpen-Wittem0%0%76%14%2,01%7,5%0%0%0,23%0%
Gemeente Haaksbergen0%0%71%19%1,81%5,5%0,57%0%1,35%0%
Gemeente Haarlem0,01%0%72%14%4,13%8,8%0,95%0%0,95%0%
Gemeente Haarlemmermeer0,13%0%45%15%20%18%0,36%0%0,39%0,01%
Gemeente Halderberge0%0%70%19%2,89%6,4%0,34%0%1,12%0%
Gemeente Hardenberg0%0%67%25%1,84%4,43%0,58%0%1,67%0%
Gemeente Harderwijk0%0%68%19%3,28%7,6%0,74%0%1,27%0%
Gemeente Hardinxveld-Giessendam0%0%70%20%2,19%6,5%0,60%0%0,86%0%
Gemeente Harlingen0%0%65%25%2,25%5,6%0,56%0%1,73%0%
Gemeente Hattem0%0%68%18%3,0%8,6%0,98%0%1,52%0%
Gemeente Heemskerk0%0%74%12%2,72%8,7%0,73%0%0,98%0%
Gemeente Heemstede0%0%74%9,4%4,38%10%1,53%0%0,43%0%
Gemeente Heerde0%0%70%21%2,39%5,4%0,55%0%1,50%0%
Gemeente Heerenveen0,13%0%62%28%2,93%4,86%0,42%0%1,24%0%
Gemeente Heerlen0%0%78%11%2,13%6,5%0,27%0%1,28%0%
Gemeente Heeze-Leende0%0%70%18%2,97%6,8%0,64%0%1,34%0%
Gemeente Heiloo0%0,08%71%13%4,23%9,1%0,93%0%1,23%0%
Gemeente Hellendoorn0%0%70%18%2,62%6,9%0,55%0%1,48%0%
Gemeente Helmond0%0%73%15%2,85%7,5%0,68%0%1,32%0%
Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht0%0%74%12%3,26%9,8%0,75%0%0,59%0%
Gemeente Hengelo0%0%69%14%6,3%9,3%0,49%0%0,88%0%
Gemeente Het Hogeland0,06%0%69%23%1,37%5,2%0,21%0%0,88%0%
Gemeente Heumen0%0%72%15%3,23%7,4%0,56%0%1,05%0%
Gemeente Heusden0%0%70%19%3,25%6,8%0,57%0,05%0,93%0%
Gemeente Hillegom0,08%0%72%15%4,04%7,2%0,67%0%1,16%0%
Gemeente Hilvarenbeek0%0%65%23%2,82%7,8%0,51%0%0,95%0%
Gemeente Hilversum0,28%0%70%15%4,79%8,2%1,00%0%0,97%0%
Gemeente Hoeksche Waard0%0%70%17%3,15%8,1%0,62%0%1,18%0%
Gemeente Hof van Twente0%0%69%20%2,80%5,6%0,49%0%1,22%0%
Gemeente Hollands Kroon0%0%65%24%2,90%5,3%0,43%0%2,26%0%
Gemeente Hoogeveen0%0%67%24%1,82%5,4%0,39%0%1,61%0%
Gemeente Hoorn0,08%0%69%19%2,99%7,4%0,74%0%1,31%0%
Gemeente Horst aan de Maas1,56%0%68%19%3,85%5,6%0,33%0%1,54%0%
Gemeente Houten0,02%0%44%15%21%19%0,27%0%0,31%0%
Gemeente Huizen0%0%74%13%3,27%8,2%0,75%0%1,01%0%
Gemeente Hulst0%0%76%15%1,79%6,1%0,11%0%0,96%0%
Gemeente IJsselstein0%0%72%14%3,44%9%0,69%0%0,87%0%
Gemeente Kaag en Braassem0%0%71%17%3,82%7%0,56%0%0,84%0%
Gemeente Kampen0%0%68%23%2,14%5,3%0,42%0,05%1,23%0%
Gemeente Kapelle0%0%69%20%3,18%6,8%0,58%0%0,94%0%
Gemeente Katwijk0%0%71%15%2,95%8,7%0,83%0,09%0,68%0%
Gemeente Kerkrade0%0%79%12%1,55%6,2%0,21%0%1,11%0%
Gemeente Koggenland0%0%66%24%2,46%5,9%0,57%0%1,36%0%
Gemeente Krimpen aan den IJssel0%0%76%12%2,60%8,2%0,60%0%0,52%0%
Gemeente Krimpenerwaard0%0%67%20%3,03%7,7%0,61%0%1,17%0%
Gemeente Laarbeek0%0%69%21%2,53%6%0,71%0%1,36%0%
Gemeente Land van Cuijk0%0%68%21%2,52%5,9%0,35%0%1,40%0%
Gemeente Landgraaf0%0%78%10%2,22%7,4%0,32%0%1,22%0%
Gemeente Landsmeer0%0%71%14%3,60%9,2%1,09%0%1,01%0%
Gemeente Lansingerland0%0%68%17%4,71%9%0,95%0%1,02%0%
Gemeente Laren0%0%70%12%5,2%10%1,78%0%0,70%0%
Gemeente Leeuwarden0,22%0%68%21%3,30%5,9%0,41%0%1,20%0%
Gemeente Leiden0%0%74%13%2,96%8,4%0,84%0%0,72%0%
Gemeente Leiderdorp0%0%74%10%3,19%11%0,81%0%0,54%0%
Gemeente Leidschendam-Voorburg0%0%76%9,6%3,24%9,3%0,90%0%0,76%0%
Gemeente Lelystad0%0%68%17%4,39%7,8%0,87%0%1,81%0%
Gemeente Leudal0%0%70%18%2,34%7%0,22%0%1,78%0%
Gemeente Leusden0%0%71%15%3,69%8,4%0,67%0%0,95%0%
Gemeente Lingewaard0%0%72%16%2,92%7,2%0,70%0,12%1,24%0%
Gemeente Lisse0%0%74%13%3,19%7,5%0,78%0%0,99%0%
Gemeente Lochem0%0,04%70%18%3,54%6%0,76%0%1,40%0%
Gemeente Loon op Zand0%0%73%16%2,75%6,3%0,67%0%0,92%0%
Gemeente Lopik0%0%63%27%2,48%5,6%0,59%0%1,19%0%
Gemeente Losser0%0%73%18%2,08%5,8%0,28%0%0,84%0%
Gemeente Maasdriel0%0%60%29%3,59%5,8%0,61%0%1,09%0%
Gemeente Maasgouw0%0%72%16%2,34%7,4%0,27%0%1,99%0%
Gemeente Maashorst0%0%64%23%4,26%7,3%0,44%0%1,35%0%
Gemeente Maassluis0%0%76%11%2,33%9,3%0,69%0%0,57%0%
Gemeente Maastricht0%0%76%12%2,15%7,8%0,35%0%1,06%0%
Gemeente Medemblik0%0%62%27%2,99%5,5%0,61%0,44%1,86%0%
Gemeente Meerssen0%0%75%14%2,47%7,7%0,32%0%1,42%0%
Gemeente Meierijstad0%0%66%23%3,20%6,1%0,52%0%1,24%0%
Gemeente Meppel0%0%67%21%2,38%7,2%0,66%0%1,40%0%
Gemeente Middelburg0%0%74%16%2,54%6,2%0,41%0%0,64%0%
Gemeente Midden-Delfland0%0%67%19%3,66%8,3%0,74%0%0,79%0%
Gemeente Midden-Drenthe0%0%63%28%2,08%4,86%0,50%0%1,43%0%
Gemeente Midden-Groningen0%0%70%21%1,74%5,6%0,39%0%1,59%0%
Gemeente Moerdijk0%0%65%23%2,84%7%0,38%0,05%1,13%0%
Gemeente Molenlanden0%0%65%25%2,73%5,9%0,39%0%0,96%0%
Gemeente Montferland0%0%72%18%2,49%6,2%0,34%0%1,08%0%
Gemeente Montfoort0%0%66%22%3,16%7%0,71%0%1,32%0%
Gemeente Mook en Middelaar0%0%70%16%3,40%8,2%0,77%0%1,28%0%
Gemeente Neder-Betuwe0%0%63%26%2,70%6%0,67%0%1,12%0%
Gemeente Nederweert0,08%0%69%21%2,75%5,6%0,48%0%1,82%0%
Gemeente Nieuwegein0%0%70%15%3,62%9,7%0,60%0%0,91%0,12%
Gemeente Nieuwkoop0%0%68%20%3,23%7,2%0,57%0%1,16%0%
Gemeente Nijkerk0%0%68%21%2,83%6,4%0,75%0%1,03%0%
Gemeente Nijmegen0,04%0%74%14%3,03%7,1%0,53%0,08%1,27%0%
Gemeente Nissewaard0,04%0%74%12%3,57%9,5%0,46%0,04%0,85%0%
Gemeente Noardeast-Fryslân0,05%0%66%29%1,30%2,58%0,20%0%1,08%0%
Gemeente Noord-Beveland0%0%66%23%3,01%6,2%0,17%0%1,12%0%
Gemeente Noordenveld0%0%69%21%2,34%5%0,65%0%1,36%0%
Gemeente Noordoostpolder0%0%61%27%3,66%5,4%0,69%0%1,70%0%
Gemeente Noordwijk0%0%71%15%3,67%8,1%0,85%0%1,03%0%
Gemeente Nuenen Gerwen en Nederwetten0%0%71%15%3,97%8,6%0,68%0%1,04%0%
Gemeente Nunspeet0%0%68%22%2,36%5,7%0,65%0%1,29%0%
Gemeente Oegstgeest0%0%72%12%4,28%10%1,15%0%0,48%0%
Gemeente Oirschot0%0%68%21%3,59%5,7%0,55%0%1,19%0%
Gemeente Oisterwijk0%0%69%18%3,65%7,8%0,88%0%1,09%0%
Gemeente Oldambt0,04%0%72%20%1,82%4,86%0,16%0%1,36%0%
Gemeente Oldebroek0%0%66%25%2,05%4,76%0,47%0%1,69%0%
Gemeente Oldenzaal0%0%69%20%3,10%7,3%0,43%0%0,62%0%
Gemeente Olst-Wijhe0%0%70%20%2,39%5,2%0,59%0%1,97%0%
Gemeente Ommen0%0%65%25%2,46%5,4%0,63%0%1,08%0%
Gemeente Oost Gelre0,05%0%69%21%2,37%5,8%0,50%0%0,98%0%
Gemeente Oosterhout0%0%69%17%4,12%8,4%0,48%0%0,88%0%
Gemeente Ooststellingwerf0%0%64%28%1,85%4,10%0,37%0%2,06%0%
Gemeente Oostzaan0%0%69%17%3,61%8,6%0,88%0%1,01%0%
Gemeente Opmeer0%0%69%21%2,42%4,59%0,51%0%1,66%0%
Gemeente Opsterland0%0%65%28%2,05%3,63%0,43%0%1,64%0%
Gemeente Oss0,20%0%67%22%2,96%6,7%0,48%0,02%1,26%0%
Gemeente Oude IJsselstreek0%0%73%18%2,12%5,3%0,30%0%1,03%0%
Gemeente Ouder-Amstel0%0%49%12%29%8,4%0,82%0%0,63%0%
Gemeente Oudewater0%0%64%26%3,13%5,8%0,63%0%0,93%0%
Gemeente Overbetuwe0%0%67%19%4,10%7,8%0,59%0%1,33%0%
Gemeente Papendrecht0%0%72%15%3,21%8,5%0,52%0,06%0,71%0%
Gemeente Peel en Maas0%0%72%18%2,0%5,9%0,35%0%1,78%0%
Gemeente Pekela0%0%72%20%1,19%3,81%0,50%0%2,39%0%
Gemeente Pijnacker-Nootdorp0%0%69%14%4,77%10%0,97%0%0,70%0%
Gemeente Purmerend0%0%72%14%3,06%9%0,77%0%0,98%0%
Gemeente Putten0%0%68%22%2,23%5,5%0,72%0%1,38%0%
Gemeente Raalte0,16%0%67%22%2,85%5,5%0,59%0%1,41%0%
Gemeente Reimerswaal0%0%67%25%2,01%4,61%0,42%0%0,73%0%
Gemeente Renkum0%0%73%13%3,78%8,1%0,70%0%1,31%0%
Gemeente Renswoude0%0%63%27%2,14%5,5%0,72%0%1,08%0%
Gemeente Reusel-De Mierden0%0%68%24%1,81%5,3%0,31%0%1,35%0%
Gemeente Rheden0,06%0%73%14%3,39%7,2%0,55%0%1,55%0%
Gemeente Rhenen0%0%68%19%2,46%8,7%0,70%0%1,36%0%
Gemeente Ridderkerk0%0%72%15%2,99%9,2%0,40%0%0,76%0%
Gemeente Rijssen-Holten0,14%0%64%24%3,08%6,6%0,57%0%1,20%0%
Gemeente Rijswijk0,04%0%72%13%4,02%10%0,84%0%0,64%0%
Gemeente Roerdalen0%0%74%15%2,13%7,7%0%0%1,50%0%
Gemeente Roermond0%0%72%15%2,62%8%0,50%0%1,29%0%
Gemeente Roosendaal0%0%72%18%2,46%6,8%0,37%0%0,68%0%
Gemeente Rotterdam0,03%0%71%16%3,72%7,9%0,76%0%0,96%0%
Gemeente Rozendaal0%0%64%15%7%11%2,47%0%0,88%0%
Gemeente Rucphen0%0%71%19%2,33%6,1%0,40%0%1,04%0%
Gemeente Schagen0%0%67%21%2,98%6,1%0,60%0%1,69%0%
Gemeente Scherpenzeel0%0%68%22%2,14%6,4%0,62%0%0,91%0%
Gemeente Schiedam0,09%0%70%16%3,26%8,4%0,63%0%0,93%0%
Gemeente Schiermonnikoog0%0%70%25%2,25%2,70%0%0%0%0%
Gemeente Schouwen-Duiveland0%0%66%23%3,05%6,4%0,40%0%0,88%0%
Gemeente Simpelveld0%0%80%10%1,98%6,2%0,20%0%0,80%0%
Gemeente Sint-Michielsgestel0%0%67%20%3,09%7,7%0,72%0%1,02%0%
Gemeente Sittard-Geleen0%0%73%15%3,15%7,8%0,23%0%1,17%0%
Gemeente Sliedrecht0%0%70%17%2,87%7,5%0,48%0%1,70%0%
Gemeente Sluis0%0%71%21%1,56%6%0,16%0%0,69%0%
Gemeente Smallingerland0,13%0%60%24%7,9%6,5%0,39%0%1,13%0,05%
Gemeente Soest0,06%0%70%15%3,90%8,1%0,86%0%1,36%0%
Gemeente Someren0%0%65%25%2,61%5,6%0,53%0%1,57%0%
Gemeente Son en Breugel0,13%0%65%20%4,34%7,7%0,78%0%1,12%0%
Gemeente Stadskanaal0%0%68%23%1,74%5,3%0,39%0%1,56%0%
Gemeente Staphorst0%0%63%31%1,07%3,32%0,38%0%1,17%0%
Gemeente Stede Broec0%0%73%16%2,50%6,6%0,72%0%1,73%0%
Gemeente Steenbergen0%0%71%19%2,46%5,8%0,38%0%1,28%0%
Gemeente Steenwijkerland0%0%63%27%2,06%5,5%0,50%0%1,35%0%
Gemeente Stein0%0%75%14%1,92%7%0,24%0,06%1,78%0%
Gemeente Stichtse Vecht0%0%70%14%4,68%8,8%0,91%0%1,01%0%
Gemeente Súdwest-Fryslân0%0%64%28%2,24%4,47%0,39%0%1,07%0%
Gemeente Terneuzen0%0%74%16%2,03%7,1%0,30%0%0,82%0%
Gemeente Terschelling0%0%69%27%0,89%3,33%0%0%0,41%0%
Gemeente Texel0%0%64%28%2,54%4,08%0,46%0%0,38%0%
Gemeente Teylingen0%0%68%14%6,4%9,3%0,78%0%0,69%0%
Gemeente Tholen0%0%67%24%2,51%4,93%0,37%0%1,28%0%
Gemeente Tiel0,04%0%64%19%6,4%8,6%0,34%0%1,36%0%
Gemeente Tilburg0,05%0%64%16%8,3%10%0,46%0%0,76%0%
Gemeente Tubbergen0%0%63%28%2,85%6,2%0,20%0%0,44%0%
Gemeente Twenterand0%0%68%24%1,57%4,96%0,34%0%1,55%0%
Gemeente Tynaarlo0%0%60%18%13%7,7%0,81%0%0,93%0%
Gemeente Tytsjerksteradiel0%0%65%27%2,02%4,13%0,24%0%1,26%0%
Gemeente Uitgeest0%0%71%16%3,40%7,3%0,78%0%1,50%0%
Gemeente Uithoorn0,07%0%71%14%4,16%9,4%0,77%0%0,84%0%
Gemeente Urk0%0%59%24%2,06%13%0,61%0%0,98%0%
Gemeente Utrecht0,03%0%66%17%7,8%8%0,78%0,01%0,99%0%
Gemeente Utrechtse Heuvelrug0%0%69%16%4,14%8,4%0,90%0%1,43%0%
Gemeente Vaals0%0%81%10%2,08%5,2%0,25%0%1,06%0%
Gemeente Valkenburg aan de Geul0%0%76%13%2,40%7,2%0,44%0%1,17%0%
Gemeente Valkenswaard0%0%73%14%3,19%7,4%0,55%0%1,09%0%
Gemeente Veendam0%0%71%20%1,63%5,9%0,35%0%1,73%0%
Gemeente Veenendaal0,04%0%69%16%3,17%10%0,68%0%0,92%0%
Gemeente Veere0%0%69%21%2,45%6,2%0,43%0%0,42%0%
Gemeente Veldhoven0%0%72%15%3,06%8,3%0,75%0%1,00%0%
Gemeente Velsen0,03%0%74%14%2,46%7,9%0,62%0%1,23%0%
Gemeente Venlo0,03%0%75%15%2,03%6,6%0,31%0%1,13%0%
Gemeente Venray0%0%68%22%2,39%6,6%0,26%0%1,00%0%
Gemeente Vijfheerenlanden0%0%63%20%4,18%11%0,51%0%0,97%0,06%
Gemeente Vlaardingen0%0%74%14%2,43%8,4%0,72%0%0,89%0%
Gemeente Vlieland0%0%65%30%0%3,69%1,77%0%0%0%
Gemeente Vlissingen0%0%76%15%1,82%6,2%0,41%0%1,01%0%
Gemeente Voerendaal0%0%76%13%2,59%7,4%0,23%0%0,89%0%
Gemeente Voorne aan Zee0%0%72%14%3,08%9,1%0,61%0%1,35%0%
Gemeente Voorschoten0%0%77%10%3,04%8,8%0,78%0%0,60%0%
Gemeente Voorst0%0%70%20%2,65%5,1%0,67%0%1,55%0%
Gemeente Vught0%0%70%17%3,83%7,4%0,92%0%0,77%0%
Gemeente Waadhoeke0%0%66%26%1,58%4,38%0,33%0%1,69%0%
Gemeente Waalre0%0%72%13%3,66%8,8%0,97%0%1,19%0%
Gemeente Waalwijk0%0%71%18%2,96%6,4%0,44%0%1,11%0%
Gemeente Waddinxveen0%0%68%15%4,0%10%0,75%0%1,06%0%
Gemeente Wageningen0%0%70%15%3,92%8,9%0,58%0%1,38%0%
Gemeente Wassenaar0%0%73%11%4,60%9,7%1,59%0%0,52%0%
Gemeente Waterland0%0%69%17%3,29%8,2%0,95%0%1,05%0%
Gemeente Weert0%0%73%15%2,48%6,8%0,47%0%1,64%0%
Gemeente West Betuwe0,05%0%63%26%3,44%6,2%0,56%0,03%1,10%0%
Gemeente West Maas en Waal0%0%65%23%2,88%7,4%0,41%0%1,50%0%
Gemeente Westerkwartier0,02%0%65%27%2,13%4,21%0,51%0%1,29%0%
Gemeente Westerveld0%0%62%27%2,23%6,2%0,40%0%1,64%0%
Gemeente Westervoort0%0%76%13%2,01%7,5%0,53%0%1,14%0%
Gemeente Westerwolde0%0%68%24%1,16%4,10%0,20%0%1,85%0%
Gemeente Westland0%0%66%20%3,63%8,7%0,66%0%1,18%0%
Gemeente Weststellingwerf0%0%64%29%1,26%3,56%0,28%0%1,85%0%
Gemeente Wierden0%0%55%24%11%9,3%0,37%0%0,63%0%
Gemeente Wijchen0%0%70%18%3,33%7%0,45%0%0,98%0%
Gemeente Wijdemeren0%0%69%17%3,55%7,4%1,03%0%1,37%0%
Gemeente Wijk bij Duurstede0%0%73%16%3,11%7%0,57%0%1,01%0%
Gemeente Winterswijk0%0%74%17%1,84%5,6%0,28%0%0,97%0%
Gemeente Woensdrecht0%0%73%17%2,43%7,2%0,50%0%0,64%0%
Gemeente Woerden0%0%67%19%3,95%8,6%0,83%0%0,82%0%
Gemeente Wormerland0%0%72%16%2,82%7,2%0,60%0%1,32%0%
Gemeente Woudenberg0%0%68%21%2,47%6,2%0,91%0%1,39%0%
Gemeente Zaanstad0%0%71%16%2,73%8,3%0,74%0%1,23%0%
Gemeente Zaltbommel0%0%65%25%3,12%5,3%0,53%0%0,86%0%
Gemeente Zandvoort0%0%74%13%2,65%7,8%1,07%0%1,24%0%
Gemeente Zeewolde0%0%63%24%3,93%7,5%0,66%0,11%1,23%0%
Gemeente Zeist0%0%69%13%6%9,8%1,04%0%0,99%0%
Gemeente Zevenaar0%0%73%15%2,67%7,4%0,27%0%1,09%0%
Gemeente Zoetermeer0%0%73%11%3,83%10%0,73%0%0,90%0%
Gemeente Zoeterwoude0%0%68%19%2,90%8,7%0,61%0%0,63%0%
Gemeente Zuidplas0%0%69%18%3,74%8,4%0,65%0%0,97%0%
Gemeente Zundert0%0%71%20%2,60%5,1%0,30%0%1,01%0%
Gemeente Zutphen0%0%74%15%2,61%6,9%0,59%0%1,54%0%
Gemeente Zwartewaterland0%0%61%28%3,11%6,2%0,56%0%1,08%0%
Gemeente Zwijndrecht0%0%74%14%2,34%8,4%0,55%0%1,07%0%
Gemeente Zwolle0,10%0%67%19%3,96%8,7%0,65%0%0,98%0%

Bovenstaande tabel toont het percentage auto's per type energiebron voor Nederland, per provincie en per gemeente. De cijfers in de tabel gelden voor juli 2024. De gegevens zijn ook beschikbaar voor iedere postcode en iedere woonplaats, wijk en buurt in Nederland en worden maandelijks bijgewerkt. De data kunnen als maatwerk als Excel document voor heel Nederland of voor specifieke provincies of gemeenten geleverd worden.

  • De meeste auto’s met aardgas als energiebron zijn in de gemeente Horst aan de Maas geregistreerd: in de gemeente Horst aan de Maas rijdt 1,56% van de auto’s op aardgas.
  • De meeste auto’s met alcohol als energiebron zijn in de gemeente Heiloo geregistreerd: in de gemeente Heiloo rijdt 0,08% van de auto’s op alcohol.
  • De meeste auto’s met benzine als energiebron zijn in de gemeente Vaals geregistreerd: in de gemeente Vaals rijdt 81% van de auto’s op benzine.
  • De meeste auto’s met diesel als energiebron zijn in de gemeente Staphorst geregistreerd: in de gemeente Staphorst rijdt 31% van de auto’s op diesel.
  • De meeste auto’s met elektriciteit als energiebron zijn in de gemeente Ouder-Amstel geregistreerd: in de gemeente Ouder-Amstel rijdt 29% van de auto’s op elektriciteit.
  • De meeste hybride auto’s zijn in de gemeente Houten geregistreerd: in de gemeente Houten is 19% van de auto’s hybride.
  • De meeste plug-in hybride auto’s zijn in de gemeente Rozendaal geregistreerd: in de gemeente Rozendaal is 2,47% van de auto’s plug-in hybride.
  • De meeste auto’s met lng als energiebron zijn in de gemeente Medemblik geregistreerd: in de gemeente Medemblik rijdt 0,44% van de auto’s op lng.
  • De meeste auto’s met lpg als energiebron zijn in de gemeente Cranendonck geregistreerd: in de gemeente Cranendonck rijdt 2,44% van de auto’s op lpg.
  • De meeste auto’s met waterstof als energiebron zijn in de gemeente Nieuwegein geregistreerd: in de gemeente Nieuwegein rijdt 0,12% van de auto’s op waterstof.
Tabelgebruik:

  • Klik op de naam van een regio om de pagina met voertuigdata en meer dan 100 andere statistieken voor die regio weer te geven.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).

Advertentie:

Personenauto’s naar energiebron per regio
Er zijn 9.242.477 personenauto’s in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Personenauto’.

Personenauto’s zijn motorvoertuigen op 4 of meer wielen, ontworpen en gebouwd voor het vervoer van personen, met maximaal 9 zitplaatsen inclusief bestuurdersstoel. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Personenauto’ voor: ‘Aardgas’, ‘Alcohol’, ‘Benzine’, ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’, ‘Hybride’, ‘Hybride met stekker’, ‘LPG’ en ‘Waterstof’.

Bedrijfsauto’s naar energiebron per regio
Er zijn 1.219.184 bedrijfsauto’s in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Bedrijfsauto’.

Bedrijfsauto’s zijn motorvoertuigen op 4 of meer wielen, ontworpen en gebouwd voor het vervoer van goederen. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Bedrijfsauto’ voor: ‘Aardgas’, ‘Benzine’, ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’, ‘Hybride’, ‘LNG’, ‘LPG’ en ‘Waterstof’.

Bromfietsen naar energiebron per regio
Er zijn 1.284.469 bromfietsen in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Bromfiets’.

Een bromfiets (of brommer) is een voertuig op twee wielen met een maximale constructiesnelheid van 45 kilometer per uur. Een bromfiets heeft een verbrandingsmotor met een cilinderinhoud van minder dan 50 cm³ of een elektromotor met een maximumvermogen van minder dan 4 kW. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Bromfiets’ voor: ‘Benzine’, ‘Diesel’ en ‘Elektriciteit’.

Motorfietsen naar energiebron per regio
Er zijn 780.454 motorfietsen in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Motorfiets’.

Motorfietsen hebben meestal 2 wielen en mogen niet langer zijn dan 4 meter. Een scooter en een trike kunnen ook een motor zijn. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Motorfiets’ voor: ‘Benzine’ en ‘Elektriciteit’.

Advertentie:

Bussen naar energiebron per regio
Er zijn 7.824 bussen in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Bus’.

Een bus is een motorvoertuig op 4 of meer wielen, ontworpen en gebouwd voor het vervoer van personen, met meer dan 9 zitplaatsen inclusief bestuurdersstoel. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Bus’ voor: ‘Aardgas’, ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’, ‘Hybride’ en ‘Waterstof’.

Land- of bosbouwtrekkers naar energiebron per regio
Er zijn 319.062 land- of bosbouwtrekkers in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Land- of bosbouwtrekker’.

Een land- of bouwbouwtrekker is een motorvoertuig bedoeld voor tractiedoeleinden met een minimumsnelheid van 6 kilometer per uur. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Land- of bosbouwtrekker’ voor: ‘Benzine’, ‘Diesel’ en ‘Elektriciteit’.

Motorfietsen met zijspan naar energiebron per regio
Er zijn 945 motorfietsen met zijspan in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Motorfiets met zijspan’.

Motorfietsen met zijspan zijn motorfietsen waar nog een apart wagentje aan de zijkant van de motor is gemonteerd. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Motorfiets met zijspan’ voor: ‘Benzine’.

Driewielige motorrijtuigen naar energiebron per regio
Er zijn 24.407 driewielige motorrijtuigen in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Driewielig motorrijtuig’.

Driewielige motorrijtuigen zijn voertuigen van de voertuigcategorie L met de voertuigclassificatie L5e of L7e, niet zijnde gehandicaptenvoertuigen of motorrijtuigen met beperkte snelheid. In Nederland vallen quads ook onder de driewielige motorvoertuigen. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Driewielig motorrijtuig’ voor: ‘Benzine’, ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’ en ‘LPG’.

Motorrijtuigen met beperkte snelheid naar energiebron per regio
Er zijn 92.424 motorrijtuigen met beperkte snelheid in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Motorrijtuig met beperkte snelheid’.

Motorrijtuigen met beperkte snelheid zijn motorvoertuigen voor het uitvoeren van specifieke van werkzaamheden en niet bedoeld voor personen- of goederenvervoer over de weg, met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Motorrijtuig met beperkte snelheid’ voor: ‘Benzine’, ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’, ‘Hybride’ en ‘LPG’.

Mobiele machines naar energiebron per regio
Er zijn 8.374 mobiele machines in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Mobiele machine’.

Een mobiele machine is een motorvoertuig speciaal voor het uitvoeren van werkzaamheden en niet bedoeld voor personen- of goederenvervoer over de weg, met een minimum snelheid van 6 kilometer per uur. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Mobiele machine’ voor: ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’ en ‘LPG’.

Advertentie:

Auto’s
Er zijn 10.461.661 auto’s in Nederland in juli 2024.








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont het aantal op naam geregistreerde voertuigen per energiebron binnen de voertuigsoort ‘Auto’.

Het aantal auto’s is bepaald als de som van het aantal personenauto’s en het aantal bedrijfsauto’s uit de data van de RDW. De volgende soorten energiebronnen komen bij de voertuigsoort ‘Auto’ voor: ‘Aardgas’, ‘Alcohol’, ‘Benzine’, ‘Diesel’, ‘Elektriciteit’, ‘Hybride’, ‘Hybride met stekker’, ‘LNG’, ‘LPG’ en ‘Waterstof’.

Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina: