Statistieken gemeente Echt-Susteren Vlag van de gemeente Echt-Susteren

Statistieken gemeente Echt-Susteren Vlag van de gemeente Echt-Susteren

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de gemeente Echt-Susteren. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de gemeente Echt-Susteren. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de gemeente Echt-Susteren.Bekijk kaart
Gemeente Echt-Susteren in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de gemeente Echt-Susteren.

Kerncijfers van de gemeente Echt-Susteren
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de gemeente Echt-Susteren.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de gemeente Echt-Susteren.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode17.825Kadaster2026
Adressen met woonfunctie15.504Kadaster2026
Panden met adres15.579Kadaster2026
Percelen met adres13.275Kadaster2026
Woningvoorraad15.141CBS2025
Huishoudens14.686CBS2025
Inwoners32.385CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de gemeente Echt-Susteren en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de gemeente Echt-Susteren.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de gemeente Echt-Susteren
Kaart van de omgeving van de gemeente Echt-Susteren.
Afbeelding van de gemeente Echt-Susteren op de kaart.

Kaart van de gemeente Echt-Susteren met het aantal inwoners per wijk in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende wijken weer: 1: Sint Joost, 2: Echt, 3: Maria Hoop, 4: Peij, 5: Roosteren, 6: Dieteren, 7: Slek, 8: Heide, 9: Susteren, 10: Koningsbosch, 11: Nieuwstadt.

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Echt-Susteren via de overzichtspagina van de gebieden in de Echt-Susteren.

Overzicht gebieden Meer Echt-Susteren
Over de gemeente Echt-Susteren

De gemeente Echt-Susteren is een gemeente in de provincie Limburg. De gemeente telt 7 woonplaatsen, 11 wijken en 58 buurten.

Er zijn 18.537 adressen en 15.141 woningen in de gemeente Echt-Susteren. 71% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €330.000. Er wonen 32.385 inwoners in de gemeente Echt-Susteren en 28% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Gemeente Echt-Susteren telt 14.686 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 29.351 voertuigen en 3.990 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de gemeente Echt-Susteren.

Gemeente Echt-Susteren heeft een totale oppervlakte van 10.462 hectare, waarvan 10.302 hectare land en 160 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 759 adressen per km2.

Vlag van de gemeente Echt-Susteren

Vlag van de gemeente Echt-Susteren.

Meer over de gemeente Echt-Susteren:

De gemeente Echt-Susteren (gemeentecode GM1711) is in 2003 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Echt en Susteren. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Echt-Susteren overgegaan. Bekijk ook de pagina over deze gemeentelijke herindeling.

Wonen in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Echt-Susteren.

Kenmerken van de 15.141 woningen in de gemeente Echt-Susteren
Er zijn 15.141 woningen in de gemeente Echt-Susteren.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Echt-Susteren in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de gemeente Echt-Susteren was €330.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de gemeente Echt-Susteren.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Echt-Susteren:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Gemeente Echt-Susteren% verschil
2025€330.0009,3%
2024€302.000-0,33%
2023€303.00017%
2022€260.0004,84%
2021€248.0007,4%
2020€231.0007,4%
2019€215.0005,9%
2018€203.0005,7%
2017€192.0000,0%
2016€192.0002,67%
2015€187.000-4,1%
2014€195.000-3,47%
2013€202.000-2,88%
2012€208.000-2,8%
2011€214.000-2,28%
2010€219.0000,0%
2009€219.0002,82%
2008€213.0004,41%
2007€204.0003,03%
2006€198.0000,51%
2005€197.00034%
2004€147.0000,68%
2003€146.000-0,13%
2002€146.1860,41%
2001€145.59353%
2000€95.186-0,0%
1999€95.1870,63%
1998€94.595-1,22%
1997€95.768geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de gemeente Echt-Susteren is met €234.232 gegroeid van €95.768 in 1997 tot €330.000 in 2025 (dat is een groei van 245%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €8.365 (5,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Echt-Susteren.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Echt-Susteren.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de gemeente Echt-Susteren is €330.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 28% en er zijn 15.141 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), 7 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 38 buurten (blauw). De gemeente Echt-Susteren wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de gemeente Echt-Susteren: er zijn 4.388 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de gemeente Echt-Susteren.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de gemeente Echt-Susteren, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, religie, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Echt-Susteren.

Aantal inwoners per jaar
De gemeente Echt-Susteren telt 32.385 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Echt-Susteren. De gegevens lopen van 1995 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Echt-Susteren:

JaarAantal inwoners de gemeente Echt-Susteren% verschil
202632.3850,36%
202532.2690,71%
202432.0410,23%
202331.9670,74%
202231.731-0,06%
202131.7510,45%
202031.610-0,09%
201931.638-0,36%
201831.751-0,2%
201731.815-0,4%
201631.943-0,01%
201531.947-0,09%
201431.976-0,3%
201332.072-0,29%
201232.165-0,31%
201132.264-0,06%
201032.2820,73%
200932.049-0,38%
200832.172-0,53%
200732.3450,15%
200632.295-0,08%
200532.3220,4%
200432.1940,27%
200332.107-0,25%
200232.187-0,26%
200132.2710,51%
200032.1070,21%
199932.041-0,17%
199832.0950,58%
199731.911-0,1%
199631.9430,13%
199531.902geen data

De bevolking van de gemeente Echt-Susteren is met 483 inwoners gestegen van 31.902 inwoners in 1995 tot 32.385 inwoners in 2026 (dat is een kleine stijging van 1,51%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 16 inwoners (0,05%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Echt-Susteren.

Aan het begin van september 2026 telt de gemeente Echt-Susteren 32.449 inwoners. Bekijk de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Echt-Susteren.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de gemeente Echt-Susteren:

In 1995 waren er 31.902 inwoners in de gemeente Echt-Susteren. In 2020 is het aantal gedaald tot 31.610 inwoners. Dit is een daling van 292 (-0,92%) ten opzichte van 1995, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -28 (-0,09%). Het aantal van 31.610 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 32.385 inwoners. De stijging ten opzichte van 2020 is 775 (2,45%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 116 (0,36%). Het aantal van 32.385 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Echt-Susteren
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de gemeente Echt-Susteren is 65 jaar of ouder, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Echt-Susteren.

Burgerlijke staat in de gemeente Echt-Susteren
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de gemeente Echt-Susteren naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 14.686 huishoudens in de gemeente Echt-Susteren. Er waren 4.966 eenpersoonshuishoudens en 9.720 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de gemeente Echt-Susteren. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de gemeente Echt-Susteren.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de gemeente Echt-Susteren per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Echt-Susteren:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202625.7673.9322.686
202525.8343.9142.521
202425.8293.8612.351
202325.9253.8182.224
202226.0653.6862.158
202126.0873.5792.085
202026.1243.4672.019
201926.1743.4532.011
201826.2613.4692.021
201726.3833.4331.999
201626.5043.4372.002
201526.5793.3921.976
201426.5393.4352.001
201326.6183.4452.007

In 2026 was de herkomst van inwoners in de gemeente Echt-Susteren als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 8,3% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 6,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de gemeente Echt-Susteren is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de gemeente Echt-Susteren: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geloof in de gemeente Echt-Susteren
Aandeel volwassenen naar religie en kerkbezoek in de gemeente Echt-Susteren.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

CBS-enquete 2010-2014, omgerekend naar de gemeentelijke indeling van 2025.


Onderstaande tabel toont het percentage volwassenen naar religie en kerkbezoek in de gemeente Echt-Susteren, op basis van de enquête uit 2010-2014.

OnderwerpPercentage
Religieus86%
Maandelijks actief23%
Katholiek82%
Hervormd0%
Gereformeerd0%
PKN1%
Islam1%
Joods0%
Hindoe0%
Boeddhist0%
Andere religies2%

De gegevens over religie per gemeente komen van het CBS en zijn ontleend aan een enquête waar 460 duizend volwassen personen (18 jaar of ouder) aan hebben meegewerkt.

Geloof per gemeente
Toelichting bij de religiecijfers voor de gemeente Echt-Susteren

In deze enquête is de deelnemers gevraagd tot welke kerkelijke gezindte of levensbeschouwelijke groepering zij zich rekenen. Het percentage religieus gaat dus niet om het formele lidmaatschap van een organisatie. De gegevens zijn in de periode van 2010 tot en met 2014 verzameld met behulp van het internet, telefonisch en met een bezoek aan huis. De gegevens zijn voor AlleCijfers omgerekend naar de gemeentelijke indeling van 2025. Recentere data over religie op het niveau van gemeenten zijn ons helaas niet bekend. Er zijn wel recentere regionale data over religie per COROPgebied en provincie beschikbaar, zie de andere religiegrafiek op deze pagina.

Religie en kerkbezoek
Aandeel inwoners naar religie en kerkbezoek in het COROP-gebied Midden-Limburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

CBS, gemiddelde over 2012-2022 voor het COROP-gebied Midden-Limburg. Religieuze stromingen zijn onderdelen van het totaal religieus; kerkbezoek is een afzonderlijk kenmerk.

De cijfers zijn gebaseerd op het CBS-onderzoek Sociale samenhang en welzijn, samengevoegd over 2012-2022. Het percentage religieus gaat om de overtuiging van respondenten, niet om formeel lidmaatschap.

Deze grafiek betreft het COROP-gebied Midden-Limburg, niet uitsluitend de gemeente Echt-Susteren. Bekijk de tabel met gemeenten in dit COROP-gebied. Recentere gegevens zijn niet per gemeente beschikbaar; de andere religiegrafiek op deze pagina toont de oudere gemeentelijke cijfers uit 2010-2014.

Meer religie
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Echt-Susteren.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de gemeente Echt-Susteren. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 7 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de gemeente Echt-Susteren.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de gemeente Echt-Susteren.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Echt-Susteren 13 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Echt-Susteren.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de gemeente Echt-Susteren genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 13 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de gemeente Echt-Susteren.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de gemeente Echt-Susteren.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Echt-Susteren 27 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Echt-Susteren.

Meer sterfte
Onderwijs in de gemeente Echt-Susteren
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de gemeente Echt-Susteren
Gemeente Echt-SusterenProvincie LimburgNederland
Aantal kinderopvanglocaties531.68330.838
Aantal kindplaatsen1.07939.138789.224
Aantal vestigingen basisonderwijs113826.988
Aantal leerlingen basisonderwijs2.07578.8461.461.143
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2731.630
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.43046.808942.076
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs035860
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs022.117476.290
Aantal opleidingen hoger onderwijs01592.808
Aantal studenten hoger onderwijs041.029799.967

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de gemeente Echt-Susteren. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de gemeente Echt-Susteren is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Echt-Susteren0,91,21,04,34,34,3
Wijk Susteren0,40,50,66,56,56,5
Wijk Dieteren0,91,91,74,84,84,8
Wijk Heide1,21,21,36,26,26,2
Wijk Roosteren3,74,34,16,66,66,6
Wijk Echt0,60,60,61,11,11,1
Wijk Maria Hoop1,31,51,58,58,58,5
Wijk Peij0,80,91,02,72,72,7
Wijk Slek1,61,61,53,63,63,6
Wijk Nieuwstadt0,80,80,84,85,44,8
Wijk Sint Joost0,50,50,52,92,92,9
Wijk Koningsbosch1,05,21,010,010,010,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de gemeente Echt-Susteren in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin) en 11 wijken (groen). Gemeente Echt-Susteren wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de gemeente Echt-Susteren
In 2025 woonden er 4.880 leerlingen en studenten in de gemeente Echt-Susteren.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de gemeente Echt-Susteren, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de gemeente Echt-Susteren.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 13 scholen in de gemeente Echt-Susteren in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de gemeente Echt-Susteren van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de gemeente Echt-Susteren:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
2007131216
2008131216
2009131216
2010131216
2011131216
2012121215
2013121215
2014121215
2015121215
2016121215
2017121215
2018121215
2019121215
2020111214
2021111214
2022111214
2023101213
2024101213
2025101213
2026101213

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de gemeente Echt-Susteren, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (3.990 totaal)
In de gemeente Echt-Susteren zijn in totaal 3.990 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2026). * Het totaal van 3.990 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 3.985 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de gemeente Echt-Susteren (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2015 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de gemeente Echt-Susteren voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de gemeente Echt-Susteren is €34.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de gemeente Echt-Susteren.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de gemeente Echt-Susteren is €34.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.200. Gemeente Echt-Susteren telt 26.400 inkomensontvangers op 32.385 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de gemeente Echt-Susteren heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Buurt Illikhoven/Visserweert heeft met €41.500 het hoogste gemiddelde inkomen per inwoner van alle buurten in de gemeente Echt-Susteren. Buurt Peijerveld heeft met €10.400 het laagste gemiddelde inkomen per inwoner.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking gemeenten in Limburg
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen voor elke gemeente in Limburg (gemeente Echt-Susteren is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Gezondheid in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de vaccinatiegraad en gegevens over de gezondheid, leefstijl en sociale situatie van de inwoners van de gemeente Echt-Susteren.

Vaccinatiegraad in de gemeente Echt-Susteren
Deelname aan het Rijksvaccinatieprogramma (RVP).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het percentage personen in de gemeente Echt-Susteren dat volledig aan het RVP heeft deelgenomen en het percentage dat helemaal niet heeft deelgenomen. De gebruikte data zijn afkomstig van het RIVM.

Zowel het percentage personen dat volledig deelneemt aan alle vaccinaties volgens het vaccinatieschema van het RVP, als het percentage geheel zonder vaccinaties, wordt vastgesteld op de leeftijd van 2 jaar.

Gezondheidszorg
De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de gemeente Echt-Susteren ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de gemeente Echt-Susteren per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de gemeente Echt-Susteren geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de gemeente Echt-Susteren. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de gemeente Echt-Susteren is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de gemeente Echt-Susteren met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de gemeente Echt-Susteren.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de gemeente Echt-Susteren.

Aantal elektrische auto’s in de gemeente Echt-Susteren
Er zijn 844 elektrische auto’s in oktober 2026 in de gemeente Echt-Susteren.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de gemeente Echt-Susteren op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 844 elektrische auto’s in de gemeente Echt-Susteren. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de gemeente Echt-Susteren die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de gemeente Echt-Susteren. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 20.487 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de gemeente Echt-Susteren in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de gemeente Echt-Susteren geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 29.351 op naam geregistreerde voertuigen in de gemeente Echt-Susteren (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 20.576 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de gemeente Echt-Susteren in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de gemeente Echt-Susteren geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 326 verkeersongevallen in de gemeente Echt-Susteren in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de gemeente Echt-Susteren. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de gemeente Echt-Susteren plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal326
Materiële schade298
Letselschade27
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de gemeente Echt-Susteren vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de gemeente Echt-Susteren op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 1.170 misdrijven in de gemeente Echt-Susteren geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de gemeente Echt-Susteren, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de gemeente Echt-Susteren zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 18.372 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 47 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de gemeente Echt-Susteren 1.170 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de gemeente Echt-Susteren in 2025 zijn Horizontale fraude (135 delicten) en Overige vermogensdelicten (122 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de gemeente Echt-Susteren.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 126 misdrijven in de gemeente Echt-Susteren geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de gemeente Echt-Susteren per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de gemeente Echt-Susteren over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Echt-Susteren.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de gemeente Echt-Susteren.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de gemeente Echt-Susteren.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de gemeente Echt-Susteren. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de gemeente Echt-Susteren.

34 stembureaus

Er zijn 34 stembureaus in de gemeente Echt-Susteren. Je vindt alle verkiezingsuitslagen en locatiedata op de pagina’s per stembureau en in het Excel document met alle verkiezingsuitslagen.

Gemeente Echt-Susteren: verkiezingen voor de Tweede Kamer, stemmen per partij
Bekijk het verloop van het percentage stemmen per partij voor de gemeente Echt-Susteren over de jaren 1946-2025 in deze korte youtube video:

Video-animatie: verkiezingen voor de Tweede Kamer, uitslagen in de periode 1946-2025 voor de gemeente Echt-Susteren.

Welke politieke partijen zijn in de gemeente Echt-Susteren het populairst? Bekijk hier de verkiezingsuitslagen voor de gemeente Echt-Susteren van de Tweede Kamer verkiezingen in de periode van 1946 tot en met 2025. Met cijfers en grafieken over 25 verkiezingen samengevoegd tot 1 video-animatie!

Verkiezingsuitslagen gemeente Echt-Susteren
Uitslagen voor de gemeenteraad (2026), de Tweede Kamer (2025), het Europees Parlement (2024), de Provinciale Staten (2023) en het waterschap (2023) in de gemeente Echt-Susteren.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gebruik het filter boven de grafiek om een keuze te maken tussen de volgende verkiezingsuitslagen: de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026, de Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025, de Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024, de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 en de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023.


Onderstaande tabel toont de stemmen per politieke partij voor de meest recente verkiezingen van elke soort verkiezingen in de gemeente Echt-Susteren:

PartijAantal stemmenPercentage stemmenVerkiezingsuitslag
Partij Nieuw Echt-Susteren4.80232%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
Lijst Samenwerking4.09827%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
CDA3.59024%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
Democraten Echt-Susteren1.3459%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
PRO1.1147,5%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
PVV5.90930%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
CDA2.89415%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
VVD2.67414%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
D662.32212%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
PRO1.6258,3%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
JA211.1705,9%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
FvD1.0515,3%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
BBB5882,99%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
50PLUS3631,85%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
SP3201,63%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
PvdD2311,17%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
Volt1260,64%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
NSC750,38%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
CU730,37%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
DENK670,34%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
Vrede voor Dieren420,21%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
BVNL320,16%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
De Linie260,13%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
SGP250,13%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
Piraten210,11%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
BIJ1180,09%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
LP110,06%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
FNP70,04%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
PVV3.11629%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
CDA2.20221%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
PRO1.37313%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
VVD9308,7%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
BBB5745,4%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
D665615,3%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
NSC4284,01%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
PvdD3102,91%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
FvD3082,89%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
Volt2542,38%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
SP2252,11%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
50PLUS1491,4%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
JA21730,68%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
CU550,52%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
BVNL480,45%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
Piraten260,24%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
SGP160,15%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
van de Regio120,11%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
NL PLAN70,07%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
MDD40,04%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
BBB2.88920%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
PVV2.31716%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
CDA1.4199,8%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
VVD1.1748,1%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
GroenLinks1.1287,8%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
PvdA9906,8%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
SP7835,4%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
D667154,93%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Lokaal Limburg7104,89%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
JA215703,93%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
PvdD4933,4%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
FvD4673,22%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
50PLUS2801,93%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
BVNL1861,28%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
AWP1651,14%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Limburgse Senioren Partij (LSP)1030,71%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
CU960,66%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Omzien!310,21%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Midden-Limburg4.62633%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
BBB2.27916%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Water Natuurlijk1.41810%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Lokaal Limburg1.2749%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
AWP9396,7%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
PvdD9126,5%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
VVD7335,2%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Westelijke Mijnstreek5413,83%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
50PLUS4012,84%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
BVNL3932,78%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Parkstad1931,37%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Partij voor Water Veiligheid1861,32%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Heuvelland1000,71%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Maastricht370,26%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Venlo290,21%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Land van Weert + Leudal240,17%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Horst-Helden-Beesel170,12%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Venray en Maasduinen130,09%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023

Bekijk ook de pagina met alle verkiezingsdata voor de gemeente Echt-Susteren. Daar vind je cijfers over opkomst, de zetelverdeling, de uitslagen per stembureau en de uitslagen voor alle andere verkiezingsjaren voor de gemeenteraad, de Tweede Kamer, de Provinciale Staten, het Europees parlement en het waterschap. Bekijk ook de meest recente peilingen of de data over politieke partijen en veel meer andere informatie over de verkiezingen.

Alle uitslagen
Adressen en leefomgeving in de gemeente Echt-Susteren

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de gemeente Echt-Susteren.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De gemeente Echt-Susteren telt in totaal 18.537 adressen, met 18.495 verblijfsobjecten, 41 standplaatsen en 1 ligplaats. 91% van de adressen in gemeente Echt-Susteren ligt binnen de bebouwde kom en 9% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Echt-Susteren
Adressen: gebruiksdoelen
In de gemeente Echt-Susteren zijn er 15.504 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de gemeente Echt-Susteren.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.949 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de gemeente Echt-Susteren.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de gemeente Echt-Susteren. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de gemeente Echt-Susteren voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de gemeente Echt-Susteren voor 2025:

DichtheidNederlandGemeente Echt-Susteren
Bevolking536313
Adressen2.093759
Autos275190

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de gemeente Echt-Susteren ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de gemeente Echt-Susteren is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de gemeente Echt-Susteren tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de gemeente Echt-Susteren tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt1,6
Restaurant0,9
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs4,3
Bibliotheek3,9
Treinstation2,4
Sportterrein1,0
Bioscoop3,8
Museum4,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de gemeente Echt-Susteren.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de gemeente Echt-Susteren.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de gemeente Echt-Susteren:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6401.930
Tussenwoning8502.570
Hoekwoning9402.790
Twee-onder-één-kap woning1.0403.010
Vrijstaande woning1.2903.810
Koopwoning1.0703.240
Huurwoning7802.170

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de gemeente Echt-Susteren zijn C (3.907 adressen) en A (3.143 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de gemeente Echt-Susteren. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de gemeente Echt-Susteren: 3.907 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Echt-Susteren bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de gemeente Echt-Susteren met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de gemeente Echt-Susteren voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal3.990Aantal2026
A Landbouw, bosbouw en visserij210Aantal2026
B-F Nijverheid en energie605Aantal2026
G+I Handel en horeca820Aantal2026
H+J Vervoer, informatie en communicatie230Aantal2026
K-L Financiële diensten, onroerend goed155Aantal2026
M-N Zakelijke dienstverlening830Aantal2026
O-Q Overheid, onderwijs en zorg675Aantal2026
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten460Aantal2026
% A Landbouw, bosbouw en visserij5,3%Percentage2026
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2026
% G+I Handel en horeca21%Percentage2026
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,8%Percentage2026
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,89%Percentage2026
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2026
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2026
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2026

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de gemeente Echt-Susteren, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners32.385Aantal2026
Mannen16.253Aantal2026
Vrouwen16.132Aantal2026
0 tot 15 jaar3.992Aantal2026
15 tot 25 jaar3.057Aantal2026
25 tot 45 jaar7.026Aantal2026
45 tot 65 jaar9.145Aantal2026
65 jaar of ouder9.165Aantal2026
Ongehuwd13.935Aantal2026
Gehuwd13.462Aantal2026
Gescheiden2.784Aantal2026
Verweduwd2.204Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder28%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden8,6%Percentage2026
% Verweduwd6,8%Percentage2026
Geboorten242Aantal2025
Geboorte relatief7Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes426Aantal2025
Sterfte relatief13Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO2.140Aantal2025
Leerlingen VO1.270Aantal2025
Studenten MBO670Aantal2025
Studenten HBO590Aantal2025
Studenten WO210Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau6.650Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau10.808Aantal2024
Hoger opleidingsniveau6.722Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura955Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg15%Percentage2024
Wmo cliënten2.890Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners90Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid313Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.020Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.350Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom51%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning950Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement640Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.290Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning780Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2.280Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel6.869Aantal2026
Adressen met definitief energielabel9.388Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++58Aantal2026
Energielabels A+++204Aantal2026
Energielabels A++179Aantal2026
Energielabels A+242Aantal2026
Energielabels A3.143Aantal2026
Energielabels B2.607Aantal2026
Energielabels C3.907Aantal2026
Energielabels D2.016Aantal2026
Energielabels E726Aantal2026
Energielabels F1.558Aantal2026
Energielabels G1.615Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de gemeente Echt-Susteren. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn47%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn43%Percentage2024
Wekelijks sporten49%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk31%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk20%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de gemeente Echt-Susteren. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam29%Percentage2024
Sociaal eenzaam34%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving87%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten63%Percentage2024
Vrijwilligerswerk23%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de gemeente Echt-Susteren. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen18%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid29%Percentage2024
Broze metale gezondheid36%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid27%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de gemeente Echt-Susteren. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens14.686Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens4.966Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens9.720Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5.170Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen4.550Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen31%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,12Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking15.840Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie67%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers26.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners824Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.200Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.800euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€201.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand460Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO2.140Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW360Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW7.990Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW25%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de gemeente Echt-Susteren. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland25.767Aantal2026
Herkomst buiten Nederland6.618Aantal2026
Herkomst Europa3.932Aantal2026
Herkomst buiten Europa2.686Aantal2026
% Herkomst Nederland80%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa8,3%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland25.767Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa2.197Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa940Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3.137Aantal2026
Geboren in Nederland28.904Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.735Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.746Aantal2026
Geboren buiten Nederland3.481Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland80%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa6,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon26.065Aantal2022
Westers4.160Aantal2022
Niet-westers1.506Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba61Aantal2022
Marokko124Aantal2022
Suriname75Aantal2022
Turkije83Aantal2022
Overig niet-westers1.163Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de gemeente Echt-Susteren. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1.170Aantal2025
Diefstal403Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven109Aantal2025
Milieu overtredingen7Aantal2025
Oplichting154Aantal2025
Verkeersovertredingen244Aantal2025
Vernieling88Aantal2025
Overige misdrijven165Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de gemeente Echt-Susteren, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8,9Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km8,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,7Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,8Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km21Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de gemeente Echt-Susteren. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeGM1711Code2025
RegionaamEcht-SusterenNaam2025
Soort regioGemeenteCategorisch type2025
Sorteercode17110000Code2025
Oppervlakte totaal10.462Aantal hectaren2025
Oppervlakte land10.302Aantal hectaren2025
Oppervlakte water160Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid759Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal18.537Aantal2026
Adressen met postcode17.825Aantal2026
Adressen met woonfunctie15.504Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie244Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie470Aantal2026
Adressen met industriefunctie886Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie242Aantal2026
Adressen met logiesfunctie862Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie22Aantal2026
Adressen met sportfunctie32Aantal2026
Adressen met winkelfunctie408Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie835Aantal2026
Verblijfsobjecten18.495Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen41Aantal2026
Panden met adres15.579Aantal2026
Adressen met pand18.477Aantal2026
Percelen met adres13.275Aantal2026
Adressen met perceel18.537Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom16.925Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1.612Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom14.956Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom548Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170011Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900996Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925756Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.467Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19704.513Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803.025Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902.218Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.736Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101.897Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.096Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later762Aantal2026
Postcodegebied6101AA-6118RKNaam2026
Meest voorkomende postcode6101Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode33%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de gemeente Echt-Susteren.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal326Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade298Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade27Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de gemeente Echt-Susteren zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal19.582Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine15.860Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof3.725Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,33Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte190Aantal2025
Motorfietsen1.884Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de gemeente Echt-Susteren. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad15.141Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners469Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen90Aantal2025
Niet-woningvoorraad2.912Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen24Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€330.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen12.567Aantal2025
Meergezinswoningen2.574Aantal2025
Koopwoningen10.750Aantal2025
Huurwoningen4.391Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.877Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.514Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond14.384Aantal2025
Onbewoond757Aantal2025
% Koopwoningen71%Percentage2025
% Huurwoningen29%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties19%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen83%Percentage2025
% Meergezinswoningen17%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen2.641Aantal2026
Tussenwoningen3.390Aantal2026
Hoekwoningen2.200Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2.885Aantal2026
Vrijstaande woningen4.388Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen17%Percentage2026
% Tussenwoningen22%Percentage2026
% Hoekwoningen14%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen19%Percentage2026
% Vrijstaande woningen28%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452.342Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652.566Aantal2026
Woningen 1965 tot 19753.348Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852.169Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.845Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051.460Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015818Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025768Aantal2026
Woningen 2025 en later173Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend15Aantal2026
% Woningen voor 194515%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196517%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197522%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198514%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20059%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de gemeente Echt-Susteren komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Echt-Susteren. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 gemeente Echt-Susteren: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren in Nederland met herkomst Europa6,8%3,39%3,4%1,68%2,02
2% Jongeren met jeugdzorg15%11%4,1%2,78%1,47
3Omgevingsadressendichtheid7592.093-1.3341.0341,29
4Huisartsenpost afstand137,15,74,581,24
5% Twee-onder-één-kap woningen19%9%10%8,8%1,14

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Echt-Susteren.

RegioSoort regio% Geboren in Nederland met herkomst Europa% Jongeren met jeugdzorgOmgevingsadressendichtheidHuisartsenpost afstand% Twee-onder-één-kap woningen
Echt-SusterenGemeente6,8%15%7591319%
NederlandLand3,39%11%2.0937,19%
SusterenWijk7,2%14%8601016%
DieterenWijk5,4%14%2171222%
HeideWijk7,7%8,4%4311119%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Echt-Susteren.

Top 5 kenmerken gemeente Echt-Susteren:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor gemeente Echt-Susteren. Op deze onderwerpen verschilt gemeente Echt-Susteren relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: gemeente Echt-Susteren, Nederland en alle wijken binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Echt-Susteren met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Echt-Susteren, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in gemeente Echt-Susteren staan in de uitgebreide download voor Echt-Susteren.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de gemeente Echt-Susteren.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Echt-Susteren.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Echt-Susteren. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron