Statistieken gemeente Nederweert Vlag van de gemeente Nederweert

Statistieken gemeente Nederweert Vlag van de gemeente Nederweert

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de gemeente Nederweert. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de gemeente Nederweert. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de gemeente Nederweert.Bekijk kaart
Gemeente Nederweert in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de gemeente Nederweert.

Kerncijfers van de gemeente Nederweert
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de gemeente Nederweert.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de gemeente Nederweert.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode8.534Kadaster2026
Adressen met woonfunctie7.783Kadaster2026
Panden met adres7.638Kadaster2026
Percelen met adres6.648Kadaster2026
Woningvoorraad7.696CBS2025
Huishoudens7.781CBS2025
Inwoners17.533CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de gemeente Nederweert en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de gemeente Nederweert.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de gemeente Nederweert
Kaart van de omgeving van de gemeente Nederweert.
Afbeelding van de gemeente Nederweert op de kaart.

Kaart van de gemeente Nederweert met het aantal inwoners per wijk in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende wijken weer: 1: Ospel, 2: Budschop, 3: Nederweert, 4: Nederweert-Eind, 5: Leveroy.

Bekijk de statistieken voor alle 25 gebieden binnen de gemeente Nederweert via de overzichtspagina van de gebieden in de Nederweert.

Overzicht gebieden Meer Nederweert
Over de gemeente Nederweert

De gemeente Nederweert is een gemeente in de provincie Limburg. De gemeente telt 4 woonplaatsen, 5 wijken en 15 buurten.

Er zijn 8.713 adressen en 7.696 woningen in de gemeente Nederweert. 71% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €405.000. Er wonen 17.533 inwoners in de gemeente Nederweert, waarvan het grootste deel (28%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Gemeente Nederweert telt 7.781 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 16.865 voertuigen en 2.675 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de gemeente Nederweert.

Gemeente Nederweert heeft een totale oppervlakte van 10.178 hectare, waarvan 9.990 hectare land en 188 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 659 adressen per km2.

Vlag van de gemeente Nederweert

Vlag van de gemeente Nederweert.

Meer over de gemeente Nederweert:

De naam Nederweert wordt 4 keer gebruikt: voor deze gemeente, voor de buurt Nederweert, voor de wijk 01 Nederweert en voor de woonplaats Nederweert. Zie ook dit overzicht van gebieden.

Wonen in de gemeente Nederweert

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Nederweert.

Kenmerken van de 7.696 woningen in de gemeente Nederweert
Er zijn 7.696 woningen in de gemeente Nederweert.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Nederweert in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de gemeente Nederweert was €405.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de gemeente Nederweert.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Nederweert:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Gemeente Nederweert% verschil
2025€405.0008,3%
2024€374.0001,08%
2023€370.00017%
2022€315.0003,96%
2021€303.0002,71%
2020€295.0006,5%
2019€277.00012%
2018€247.0004,66%
2017€236.0001,29%
2016€233.0002,19%
2015€228.000-3,8%
2014€237.000-1,66%
2013€241.000-3,21%
2012€249.000-3,49%
2011€258.000-3,37%
2010€267.0001,14%
2009€264.0003,53%
2008€255.0004,94%
2007€243.0007%
2006€227.0000,89%
2005€225.00034%
2004€168.0000,0%
2003€168.0000,6%
2002€167.0000,0%
2001€167.00059%
2000€105.0000,0%
1999€105.0001,94%
1998€103.000-0,96%
1997€104.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de gemeente Nederweert is met €301.000 gestegen van €104.000 in 1997 tot €405.000 in 2025 (dat is een stijging van 289%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.750 (5,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Nederweert.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Nederweert.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de gemeente Nederweert is €405.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 26% en er zijn 7.696 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), 4 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 15 buurten (blauw). De gemeente Nederweert wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de gemeente Nederweert: er zijn 2.884 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de gemeente Nederweert.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de gemeente Nederweert

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de gemeente Nederweert, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, religie, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nederweert.

Aantal inwoners per jaar
De gemeente Nederweert telt 17.533 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Nederweert. De gegevens lopen van 1995 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Nederweert:

JaarAantal inwoners de gemeente Nederweert% verschil
202617.5330,12%
202517.5120,11%
202417.492-0,04%
202317.4991,02%
202217.3230,89%
202117.1710,89%
202017.0190,11%
201917.001-0,22%
201817.0381,03%
201716.8640,42%
201616.7930,1%
201516.7760,15%
201416.751-0,2%
201316.7850,08%
201216.7710,56%
201116.6780,43%
201016.607-0,53%
200916.6950,18%
200816.6650,76%
200716.5390,57%
200616.4461,11%
200516.2651,02%
200416.100-0,02%
200316.104-0,2%
200216.136-0,22%
200116.1710,26%
200016.1290,4%
199916.0650,54%
199815.9780,3%
199715.9300,41%
199615.8650,56%
199515.776geen data

Het aantal inwoners in de gemeente Nederweert is met 1.757 personen gestegen van 15.776 personen in 1995 tot 17.533 personen in 2026 (dat is een grote groei van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 57 personen (0,34%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Nederweert.

Aan het begin van september 2026 telt de gemeente Nederweert 17.528 inwoners. Bekijk de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nederweert.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de gemeente Nederweert:

In 1995 waren er 15.776 inwoners in de gemeente Nederweert. Het aantal van 15.776 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 17.533 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 1.757 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 21 (0,12%). Het aantal van 17.533 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Nederweert
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de gemeente Nederweert is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Nederweert.

Burgerlijke staat in de gemeente Nederweert
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de gemeente Nederweert naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 7.781 huishoudens in de gemeente Nederweert. Er waren 2.493 eenpersoonshuishoudens en 5.288 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de gemeente Nederweert. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de gemeente Nederweert.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de gemeente Nederweert per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de gemeente Nederweert:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202615.1681.373992
202515.2381.352922
202415.3221.300870
202315.4401.214845
202215.5471.084792
202115.4571.011703
202015.404952663
201915.429927645
201815.492912634
201715.396866602
201615.408817568
201515.421799556
201415.410790550
201315.442792551

In 2026 was de herkomst van inwoners in de gemeente Nederweert als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europese landen: 7,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 4,72% en herkomst van buiten Europa: 3,28%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de gemeente Nederweert is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de gemeente Nederweert: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geloof in de gemeente Nederweert
Aandeel volwassenen naar religie en kerkbezoek in de gemeente Nederweert.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

CBS-enquete 2010-2014, omgerekend naar de gemeentelijke indeling van 2025.


Onderstaande tabel toont het percentage volwassenen naar religie en kerkbezoek in de gemeente Nederweert, op basis van de enquête uit 2010-2014.

OnderwerpPercentage
Religieus85%
Maandelijks actief17%
Katholiek83%
Hervormd0%
Gereformeerd0%
PKN1%
Islam0%
Joods0%
Hindoe0%
Boeddhist0%
Andere religies0%

De gegevens over religie per gemeente komen van het CBS en zijn ontleend aan een enquête waar 460 duizend volwassen personen (18 jaar of ouder) aan hebben meegewerkt.

Geloof per gemeente
Toelichting bij de religiecijfers voor de gemeente Nederweert

In deze enquête is de deelnemers gevraagd tot welke kerkelijke gezindte of levensbeschouwelijke groepering zij zich rekenen. Het percentage religieus gaat dus niet om het formele lidmaatschap van een organisatie. De gegevens zijn in de periode van 2010 tot en met 2014 verzameld met behulp van het internet, telefonisch en met een bezoek aan huis. De gegevens zijn voor AlleCijfers omgerekend naar de gemeentelijke indeling van 2025. Recentere data over religie op het niveau van gemeenten zijn ons helaas niet bekend. Er zijn wel recentere regionale data over religie per COROPgebied en provincie beschikbaar, zie de andere religiegrafiek op deze pagina.

Religie en kerkbezoek
Aandeel inwoners naar religie en kerkbezoek in het COROP-gebied Midden-Limburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

CBS, gemiddelde over 2012-2022 voor het COROP-gebied Midden-Limburg. Religieuze stromingen zijn onderdelen van het totaal religieus; kerkbezoek is een afzonderlijk kenmerk.

De cijfers zijn gebaseerd op het CBS-onderzoek Sociale samenhang en welzijn, samengevoegd over 2012-2022. Het percentage religieus gaat om de overtuiging van respondenten, niet om formeel lidmaatschap.

Deze grafiek betreft het COROP-gebied Midden-Limburg, niet uitsluitend de gemeente Nederweert. Bekijk de tabel met gemeenten in dit COROP-gebied. Recentere gegevens zijn niet per gemeente beschikbaar; de andere religiegrafiek op deze pagina toont de oudere gemeentelijke cijfers uit 2010-2014.

Meer religie
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Nederweert.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de gemeente Nederweert. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de gemeente Nederweert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de gemeente Nederweert.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Nederweert 13 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Nederweert.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de gemeente Nederweert genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de gemeente Nederweert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de gemeente Nederweert.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Nederweert 17 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Nederweert.

Meer sterfte
Onderwijs in de gemeente Nederweert
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de gemeente Nederweert
Gemeente NederweertGemeente WeertProvincie Limburg
Aantal kinderopvanglocaties35691.683
Aantal kindplaatsen7871.95839.138
Aantal vestigingen basisonderwijs721382
Aantal leerlingen basisonderwijs1.1623.90378.846
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1573
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs3133.02146.808
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0235
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs074122.117
Aantal opleidingen hoger onderwijs00159
Aantal studenten hoger onderwijs0041.029

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de gemeente Nederweert. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de gemeente Nederweert is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Nederweert0,80,80,92,32,36,4
Wijk 01 Nederweert0,70,80,81,21,25,4
Wijk 02 Budschop0,70,70,71,41,46,3
Wijk 03 Ospel1,11,01,34,24,29,1
Wijk 04 Nederweert Eind0,70,80,83,03,06,2
Wijk 05 Leveroy0,70,70,74,54,54,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de gemeente Nederweert in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin) en 5 wijken (groen). Gemeente Nederweert wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de gemeente Nederweert
In 2025 woonden er 2.880 leerlingen en studenten in de gemeente Nederweert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de gemeente Nederweert, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de gemeente Nederweert.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 8 scholen in de gemeente Nederweert in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de gemeente Nederweert van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de gemeente Nederweert:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20078008
20088008
20098008
20108008
20118019
20127018
20137018
20147018
20157018
20167018
20177018
20187018
20197018
20207018
20217018
20227018
20237018
20247018
20257018
20267018

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de gemeente Nederweert

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de gemeente Nederweert, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.675 totaal)
In de gemeente Nederweert zijn in totaal 2.675 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de gemeente Nederweert (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2015 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de gemeente Nederweert voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de gemeente Nederweert is €34.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de gemeente Nederweert.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de gemeente Nederweert is €34.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.100. Gemeente Nederweert telt 14.600 inkomensontvangers op 17.533 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de gemeente Nederweert heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Buurt Wellenstein-Aan ’t Kruis heeft met €40.100 het hoogste gemiddelde inkomen per inwoner van alle buurten in de gemeente Nederweert. Buurt Leveroy heeft met €29.700 het laagste gemiddelde inkomen per inwoner.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking gemeenten in Limburg
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen voor elke gemeente in Limburg (gemeente Nederweert is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Gezondheid in de gemeente Nederweert

Bekijk de vaccinatiegraad en gegevens over de gezondheid, leefstijl en sociale situatie van de inwoners van de gemeente Nederweert.

Vaccinatiegraad in de gemeente Nederweert
Deelname aan het Rijksvaccinatieprogramma (RVP).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het percentage personen in de gemeente Nederweert dat volledig aan het RVP heeft deelgenomen en het percentage dat helemaal niet heeft deelgenomen. De gebruikte data zijn afkomstig van het RIVM.

Zowel het percentage personen dat volledig deelneemt aan alle vaccinaties volgens het vaccinatieschema van het RVP, als het percentage geheel zonder vaccinaties, wordt vastgesteld op de leeftijd van 2 jaar.

Gezondheidszorg
De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de gemeente Nederweert ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de gemeente Nederweert per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de gemeente Nederweert geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de gemeente Nederweert. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de gemeente Nederweert is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de gemeente Nederweert met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de gemeente Nederweert.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de gemeente Nederweert

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de gemeente Nederweert.

Aantal elektrische auto’s in de gemeente Nederweert
Er zijn 651 elektrische auto’s in oktober 2026 in de gemeente Nederweert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de gemeente Nederweert op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 651 elektrische auto’s in de gemeente Nederweert. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de gemeente Nederweert die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de gemeente Nederweert. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 10.743 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de gemeente Nederweert in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de gemeente Nederweert geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 16.865 op naam geregistreerde voertuigen in de gemeente Nederweert (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 11.140 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de gemeente Nederweert in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de gemeente Nederweert geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 94 verkeersongevallen in de gemeente Nederweert in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de gemeente Nederweert. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de gemeente Nederweert plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal94
Materiële schade80
Letselschade12
Dodelijke afloop2

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de gemeente Nederweert vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de gemeente Nederweert

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de gemeente Nederweert op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 355 misdrijven in de gemeente Nederweert geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de gemeente Nederweert, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de gemeente Nederweert zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 6.165 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 44 verschillende soorten delicten. Voor 11% van alle gemeenten in heel Nederland zijn er in deze periode 6.165 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de gemeente Nederweert 355 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de gemeente Nederweert in 2025 zijn Horizontale fraude (52 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (39 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de gemeente Nederweert.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 26 misdrijven in de gemeente Nederweert geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de gemeente Nederweert per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de gemeente Nederweert over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Nederweert.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de gemeente Nederweert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de gemeente Nederweert.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de gemeente Nederweert. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de gemeente Nederweert

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de gemeente Nederweert.

17 stembureaus

Er zijn 17 stembureaus in de gemeente Nederweert. Je vindt alle verkiezingsuitslagen en locatiedata op de pagina’s per stembureau en in het Excel document met alle verkiezingsuitslagen.

Gemeente Nederweert: verkiezingen voor de Tweede Kamer, stemmen per partij
Bekijk het verloop van het percentage stemmen per partij voor de gemeente Nederweert over de jaren 1946-2025 in deze korte youtube video:

Video-animatie: verkiezingen voor de Tweede Kamer, uitslagen in de periode 1946-2025 voor de gemeente Nederweert.

Welke politieke partijen zijn in de gemeente Nederweert het populairst? Bekijk hier de verkiezingsuitslagen voor de gemeente Nederweert van de Tweede Kamer verkiezingen in de periode van 1946 tot en met 2025. Met cijfers en grafieken over 25 verkiezingen samengevoegd tot 1 video-animatie!

Verkiezingsuitslagen gemeente Nederweert
Uitslagen voor de gemeenteraad (2026), de Tweede Kamer (2025), het Europees Parlement (2024), de Provinciale Staten (2023) en het waterschap (2023) in de gemeente Nederweert.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gebruik het filter boven de grafiek om een keuze te maken tussen de volgende verkiezingsuitslagen: de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026, de Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025, de Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024, de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 en de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023.


Onderstaande tabel toont de stemmen per politieke partij voor de meest recente verkiezingen van elke soort verkiezingen in de gemeente Nederweert:

PartijAantal stemmenPercentage stemmenVerkiezingsuitslag
CDA2.40932%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
DNA Nederweert2.31431%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
J.A.N.1.82824%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
VVD92512%Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
PVV2.71725%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
CDA1.90617%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
VVD1.79116%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
D661.27411%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
JA218027,2%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
PRO7837,1%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
BBB5555%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
FvD5204,69%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
50PLUS2121,91%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
SP1681,52%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
PvdD990,89%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
Volt640,58%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
DENK470,42%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
NSC380,34%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
CU240,22%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
Vrede voor Dieren200,18%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
BVNL180,16%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
BIJ1140,13%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
SGP100,09%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
De Linie80,07%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
LP70,06%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
Piraten70,06%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
FNP40,04%Tweede Kamer verkiezingen, 29 oktober 2025
CDA1.56324%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
PVV1.54024%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
BBB69111%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
PRO64810%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
VVD5558,7%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
D663876%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
FvD2063,22%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
NSC1993,11%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
Volt1612,51%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
PvdD1582,47%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
SP1111,73%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
50PLUS781,22%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
BVNL350,55%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
JA21280,44%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
CU150,23%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
SGP90,14%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
MDD70,11%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
Piraten70,11%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
NL PLAN50,08%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
van de Regio10,02%Europees Parlementsverkiezingen, 6 juni 2024
BBB2.77533%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
CDA95911%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
VVD7999,4%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
PVV7548,8%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
GroenLinks6858%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
D665075,9%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
SP3914,59%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
JA213494,1%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
PvdA2753,23%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
FvD2292,69%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
PvdD2032,38%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Lokaal Limburg1802,11%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
50PLUS1331,56%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Limburgse Senioren Partij (LSP)861,01%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
BVNL790,93%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
AWP630,74%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
CU330,39%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Omzien!220,26%Provinciale Staten verkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Land van Weert + Leudal2.47530%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
BBB2.21827%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Water Natuurlijk88111%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Lokaal Limburg6457,8%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
VVD4545,5%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Midden-Limburg4165%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
PvdD3374,09%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
AWP3334,04%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
50PLUS1641,99%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
BVNL1261,53%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Parkstad670,81%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Partij voor Water Veiligheid470,57%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Westelijke Mijnstreek260,32%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Venlo160,19%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Heuvelland140,17%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Horst-Helden-Beesel140,17%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Venray en Maasduinen70,08%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023
Waterbelang Maastricht50,06%Waterschapsverkiezingen, 15 maart 2023

Bekijk ook de pagina met alle verkiezingsdata voor de gemeente Nederweert. Daar vind je cijfers over opkomst, de zetelverdeling, de uitslagen per stembureau en de uitslagen voor alle andere verkiezingsjaren voor de gemeenteraad, de Tweede Kamer, de Provinciale Staten, het Europees parlement en het waterschap. Bekijk ook de meest recente peilingen of de data over politieke partijen en veel meer andere informatie over de verkiezingen.

Alle uitslagen
Adressen en leefomgeving in de gemeente Nederweert

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de gemeente Nederweert.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De gemeente Nederweert telt in totaal 8.713 adressen, met 8.692 verblijfsobjecten en 21 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 80% van de adressen in gemeente Nederweert ligt binnen de bebouwde kom en 20% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Nederweert
Adressen: gebruiksdoelen
In de gemeente Nederweert zijn er 7.783 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de gemeente Nederweert.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.777 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de gemeente Nederweert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de gemeente Nederweert. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de gemeente Nederweert voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de gemeente Nederweert voor 2025:

DichtheidNederlandGemeente Nederweert
Bevolking536175
Adressen2.093659
Autos275107

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de gemeente Nederweert ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de gemeente Nederweert is 2,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de gemeente Nederweert tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de gemeente Nederweert tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,2
Supermarkt1,5
Restaurant1,2
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs2,3
Bibliotheek2,4
Treinstation7,8
Sportterrein1,1
Bioscoop7,1
Museum3,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de gemeente Nederweert.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de gemeente Nederweert.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de gemeente Nederweert:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5601.910
Tussenwoning8702.650
Hoekwoning9402.760
Twee-onder-één-kap woning1.0102.900
Vrijstaande woning1.2804.110
Koopwoning1.1003.510
Huurwoning8102.280

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de gemeente Nederweert zijn A (1.999 adressen) en C (1.729 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de gemeente Nederweert. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de gemeente Nederweert: 1.999 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Nederweert bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de gemeente Nederweert met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de gemeente Nederweert voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.675Aantal2026
A Landbouw, bosbouw en visserij305Aantal2026
B-F Nijverheid en energie475Aantal2026
G+I Handel en horeca480Aantal2026
H+J Vervoer, informatie en communicatie145Aantal2026
K-L Financiële diensten, onroerend goed100Aantal2026
M-N Zakelijke dienstverlening600Aantal2026
O-Q Overheid, onderwijs en zorg305Aantal2026
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten265Aantal2026
% A Landbouw, bosbouw en visserij11%Percentage2026
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2026
% G+I Handel en horeca18%Percentage2026
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,4%Percentage2026
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,74%Percentage2026
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2026
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2026
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,9%Percentage2026

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de gemeente Nederweert, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners17.533Aantal2026
Mannen8.890Aantal2026
Vrouwen8.643Aantal2026
0 tot 15 jaar2.390Aantal2026
15 tot 25 jaar1.748Aantal2026
25 tot 45 jaar3.854Aantal2026
45 tot 65 jaar4.919Aantal2026
65 jaar of ouder4.622Aantal2026
Ongehuwd7.555Aantal2026
Gehuwd7.874Aantal2026
Gescheiden1.046Aantal2026
Verweduwd1.058Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder26%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden6%Percentage2026
% Verweduwd6%Percentage2026
Geboorten140Aantal2025
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes173Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.300Aantal2025
Leerlingen VO720Aantal2025
Studenten MBO410Aantal2025
Studenten HBO350Aantal2025
Studenten WO100Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau4.333Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau5.481Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.249Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau33%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura460Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten1.025Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners59Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid175Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.260Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.620Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom53%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd13%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.110Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning980Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen84%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning810Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel734Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel3.209Aantal2026
Adressen met definitief energielabel4.770Aantal2026
Energielabels A+++++6Aantal2026
Energielabels A++++25Aantal2026
Energielabels A+++148Aantal2026
Energielabels A++63Aantal2026
Energielabels A+119Aantal2026
Energielabels A1.999Aantal2026
Energielabels B1.563Aantal2026
Energielabels C1.729Aantal2026
Energielabels D952Aantal2026
Energielabels E231Aantal2026
Energielabels F666Aantal2026
Energielabels G478Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de gemeente Nederweert. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk39%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de gemeente Nederweert. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam27%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de gemeente Nederweert. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de gemeente Nederweert. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens7.781Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens2.493Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens5.288Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2.785Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.503Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,22Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking9.640Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers14.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners835Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede1,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€42.500euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen35%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€268.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand170Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO780Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW150Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW4.000Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de gemeente Nederweert. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland15.168Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.365Aantal2026
Herkomst Europa1.373Aantal2026
Herkomst buiten Europa992Aantal2026
% Herkomst Nederland87%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Herkomst Europa7,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland15.168Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa480Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa350Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland830Aantal2026
Geboren in Nederland15.998Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa893Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa642Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.535Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,74%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,73%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,66%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,8%Percentage2026
Autochtoon15.547Aantal2022
Westers1.227Aantal2022
Niet-westers549Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba27Aantal2022
Marokko35Aantal2022
Suriname28Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers444Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de gemeente Nederweert. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven355Aantal2025
Diefstal130Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven37Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting57Aantal2025
Verkeersovertredingen63Aantal2025
Vernieling39Aantal2025
Overige misdrijven28Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de gemeente Nederweert, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand31Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand7,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,3Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,2Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7,8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km27Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de gemeente Nederweert. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeGM0946Code2025
RegionaamNederweertNaam2025
Soort regioGemeenteCategorisch type2025
Sorteercode09460000Code2025
Oppervlakte totaal10.178Aantal hectaren2025
Oppervlakte land9.990Aantal hectaren2025
Oppervlakte water188Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid659Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal8.713Aantal2026
Adressen met postcode8.534Aantal2026
Adressen met woonfunctie7.783Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie95Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie96Aantal2026
Adressen met industriefunctie652Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie116Aantal2026
Adressen met logiesfunctie36Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie10Aantal2026
Adressen met sportfunctie22Aantal2026
Adressen met winkelfunctie148Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie215Aantal2026
Verblijfsobjecten8.692Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen21Aantal2026
Panden met adres7.638Aantal2026
Adressen met pand8.683Aantal2026
Percelen met adres6.648Aantal2026
Adressen met perceel8.713Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom7.012Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1.701Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom6.329Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom1.454Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900125Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925249Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950475Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.847Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.748Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.154Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000851Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101.197Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020692Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later341Aantal2026
Postcodegebied6031AA-6092NPNaam2026
Meest voorkomende postcode6031Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode64%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de gemeente Nederweert.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal94Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade80Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade12Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk2Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de gemeente Nederweert zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal10.732Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine8.410Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.325Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,38Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte107Aantal2025
Motorfietsen981Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de gemeente Nederweert. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad7.696Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners439Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen50Aantal2025
Niet-woningvoorraad887Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen6Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€405.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen6.772Aantal2025
Meergezinswoningen924Aantal2025
Koopwoningen5.464Aantal2025
Huurwoningen2.232Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.462Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders770Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond7.465Aantal2025
Onbewoond231Aantal2025
% Koopwoningen71%Percentage2025
% Huurwoningen29%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties19%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen13%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen963Aantal2026
Tussenwoningen1.539Aantal2026
Hoekwoningen1.043Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1.354Aantal2026
Vrijstaande woningen2.884Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen12%Percentage2026
% Tussenwoningen20%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen37%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945610Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.120Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.575Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.225Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995920Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005845Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015803Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025598Aantal2026
Woningen 2025 en later82Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 19458%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197520%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198516%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201510%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de gemeente Nederweert komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Nederweert. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 gemeente Nederweert: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Omgevingsadressendichtheid6592.093-1.4341.0341,39
2Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.6207908306311,32
3% Eengezinswoningen88%63%25%21%1,21
4% Herkomst Nederland87%71%16%14%1,14
5% Woningen met zonnestroom53%36%17%15%1,12

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nederweert.

RegioSoort regioOmgevingsadressendichtheidGemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning% Eengezinswoningen% Herkomst Nederland% Woningen met zonnestroom
NederweertGemeente6591.62088%87%53%
NederlandLand2.09379063%71%36%
NederweertWijk9531.37082%87%50%
BudschopWijk6741.59087%85%53%
OspelWijk2551.87092%87%53%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nederweert.

Top 5 kenmerken gemeente Nederweert:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor gemeente Nederweert. Op deze onderwerpen verschilt gemeente Nederweert relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: gemeente Nederweert, Nederland en alle wijken binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nederweert met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nederweert, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in gemeente Nederweert staan in de uitgebreide download voor Nederweert.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de gemeente Nederweert.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Nederweert.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Nederweert. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron