Statistieken postcode 1018ZW

Statistieken postcode 1018ZW

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1018 ZW. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1018 ZW. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 1018ZW.Bekijk kaart
Postcodegebied 1018ZW in het kort
1018 ZW is de postcode van Windroosplein in Amsterdam.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 1018 ZW. De huisnummers lopen van 2 tot en met 220.

Kerncijfers postcode 1018ZW
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 1018 ZW.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 1018 ZW. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 1018 via de tabel op de pagina van postcodegebied 1018.

Postcode 1018ZWAantalBronJaar data
Adressen met postcode107Kadaster2026
Adressen met woonfunctie93Kadaster2026
Panden met adres2Kadaster2026
Percelen met adres1Kadaster2026
Woningvoorraad95CBS2025
Huishoudens95CBS2025
Inwoners165CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 1018 ZW, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1018 ZW en een overzicht van alle adressen met postcode 1018ZW.

Overzicht postcode 1018 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 1018ZW? Ontvang een e-mail.

Postcode 1018ZW op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 1018 ZW.
Afbeelding van het postcodegebied 1018 ZW op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 1018ZW. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 1018 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 1018 ZW hoort bij de straat Windroosplein te Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 2 t/m 220.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Amsterdam of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 1018 ZW

Postcode 1018ZW ligt binnen het numerieke postcodegebied 1018 in de gemeente Amsterdam. Er zijn 107 adressen en 95 woningen in het postcodegebied 1018 ZW. 90% van de woningen in het postcodegebied 1018 ZW is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €515.000. Er wonen 165 inwoners in het postcodegebied 1018 ZW, waarvan het grootste deel (30%) 65 jaar en ouder is. Postcode 1018ZW telt 95 huishoudens van gemiddeld 1,7 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 1018 ZW is:

  • Supermarkt: bereikbaar binnen 0,7 kilometer.
  • Apotheek: in 1,0 kilometer te bereiken.
  • Huisartsenpraktijk: op 1,3 kilometer afstand.
  • Basisschool: bereikbaar binnen 0,6 kilometer.
  • Middelbare school: in 2,1 kilometer te bereiken.
  • Bibliotheek: op 2,3 kilometer afstand.
  • Café: bereikbaar binnen 1,0 kilometer.
  • Restaurant: in 0,6 kilometer te bereiken.
  • Treinstation: goed bereikbaar, op 2,2 kilometer.
  • Zwembad: bereikbaar binnen 3,4 kilometer.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 1018 ZW zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegWindroosplein
WoonplaatsAmsterdam
BuurtWittenburg
WijkOostelijke Eilanden/Kadijken
GemeenteAmsterdam
ProvincieNoord-Holland
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 1018 ZW zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 1018 ZW

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 1018 ZW.

Kenmerken van de 95 woningen met postcode 1018ZW
Er zijn 95 woningen in het postcodegebied 1018ZW.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 1018 ZW was €515.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 1018 ZW.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1018 ZW:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 1018ZW% verschil
2025€515.0008,2%
2024€476.000-4,99%
2023€501.00018%
2022€424.000-2,75%
2021€436.0000,0%
2020€436.0009%
2019€400.00025%
2018€320.0004,23%
2017€307.00019%
2016€259.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 1018 ZW is met €256.000 gegroeid van €259.000 in 2016 tot €515.000 in 2025 (dat is een stijging van 99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €28.444 (8,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 10% van de woningen in het postcodegebied 1018 ZW een huurwoning en 90% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 1018 ZW: er zijn 93 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 1018 ZW.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 1018 ZW

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 1018 ZW, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 1018ZW telt 165 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1018 ZW.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1018 ZW:

JaarAantal inwoners postcode 1018ZW% verschil
20251650,0%
20241653,12%
20231603,23%
2022155-3,12%
20211606,7%
20201500,0%
2019150-3,23%
20181550,0%
20171550,0%
20161550,0%
2015155geen data

Het aantal inwoners in het postcodegebied 1018 ZW is met 10 personen gestegen van 155 personen in 2015 tot 165 personen in 2025 (dat is een toename van 6,5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was 1 persoon (0,67%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 1018 ZW:

In 2015 telde het postcodegebied 1018 ZW 155 inwoners. In 2019 is het aantal gedaald tot 150 personen. Dit is een daling van 5 (-3,23%) ten opzichte van 2015, ten opzichte van het vorige jaar (2018) is het verschil -5 (-3,23%). Het aantal inwoners blijft 150 tot en met 2020. In 2024 is het aantal gestegen tot 165 personen. De stijging ten opzichte van 2020 is 15 (10%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (3,12%). Het aantal inwoners blijft 165 tot en met 2025.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 1018 ZW
Postcode 1018ZW telt 50 inwoners in de leeftijdsgroep 65+ in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Amsterdam bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 1018 ZW.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 1018 ZW per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1018 ZW:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251161616
20241161632
20231121632
20221081632
20211121632
20201051530
20191051530
20181081631
20171081631
20161081631
20151081631

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 1018 ZW als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 78%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 70%, herkomst uit Europa: 10% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 1018 ZW
52% van de inwoners in het postcodegebied 1018 ZW staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,7 personen per huishouden in het postcodegebied 1018 ZW.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 18 postcodegebieden (blauw), 20 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 1018 ZW wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 95 huishoudens in het postcodegebied 1018 ZW. Er waren 40 eenpersoonshuishoudens en 50 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 1018 ZW. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 1018 ZW

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 1018 ZW en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 1018 ZW is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 1018 ZW
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Amsterdam met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 1018 ZW liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 1018 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 1018 ZW is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 1018 ZW.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 1018 ZW

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 1018 ZW.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 1018.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 1018. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in het postcodegebied 1018 ZW in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 1018 ZW. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 1018 ZW plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 1018 ZW vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Amsterdam.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 1018 ZW

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 1018 ZW. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 1018ZW is 0,6 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 1018 ZW in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), postcode 1018 (groen), 20 postcode5gebieden (roze) en 18 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 1018 ZW wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 1018 ZW

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 1018 ZW.

Adressen met postcode 1018ZW
Tabel met alle 100 adressen in het postcodegebied 1018 ZW.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Windroosplein21018ZWAmsterdamWoonfunctie61 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein41018ZWAmsterdamWoonfunctie101 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein61018ZWAmsterdamWoonfunctie96 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein81018ZWAmsterdamWoonfunctie100 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein101018ZWAmsterdamWoonfunctie163 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein141018ZWAmsterdamWoonfunctie41 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein161018ZWAmsterdamWoonfunctie57 m2Appartement1989AjaWeg
Windroosplein181018ZWAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein201018ZWAmsterdamWoonfunctie76 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein221018ZWAmsterdamWoonfunctie76 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein241018ZWAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein261018ZWAmsterdamWoonfunctie62 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein281018ZWAmsterdamWoonfunctie40 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein301018ZWAmsterdamWoonfunctie30 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein321018ZWAmsterdamWoonfunctie35 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein341018ZWAmsterdamWoonfunctie90 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein361018ZWAmsterdamWoonfunctie70 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein381018ZWAmsterdamWoonfunctie70 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein401018ZWAmsterdamWoonfunctie90 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein421018ZWAmsterdamWoonfunctie39 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein441018ZWAmsterdamWoonfunctie30 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein481018ZWAmsterdamWoonfunctie100 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein501018ZWAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein521018ZWAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein541018ZWAmsterdamWoonfunctie111 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein581018ZWAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein601018ZWAmsterdamWoonfunctie42 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein621018ZWAmsterdamWoonfunctie63 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein641018ZWAmsterdamWoonfunctie57 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein661018ZWAmsterdamWoonfunctie160 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein68 - A1018ZWAmsterdamWoonfunctie81 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein68 - B1018ZWAmsterdamWoonfunctie81 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein701018ZWAmsterdamWoonfunctie57 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein721018ZWAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein741018ZWAmsterdamWoonfunctie96 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein761018ZWAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein781018ZWAmsterdamWoonfunctie54 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein801018ZWAmsterdamWoonfunctie91 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein821018ZWAmsterdamWoonfunctie50 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein841018ZWAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein861018ZWAmsterdamWoonfunctie78 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein881018ZWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein901018ZWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein921018ZWAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein941018ZWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein961018ZWAmsterdamSportfunctie168 m2n.v.t.1989BjaWeg
Windroosplein1001018ZWAmsterdamKantoorfunctie25 m2n.v.t.1989geen datajaWeg
Windroosplein1021018ZWAmsterdamIndustriefunctie64 m2n.v.t.1989GjaWeg
Windroosplein1061018ZWAmsterdamIndustriefunctie64 m2n.v.t.1989geen datajaWeg
Windroosplein1081018ZWAmsterdamWoonfunctie Industriefunctie1 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1101018ZWAmsterdamIndustriefunctie26 m2n.v.t.1989geen datajaWeg
Windroosplein1221018ZWAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1241018ZWAmsterdamWoonfunctie61 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1261018ZWAmsterdamWoonfunctie42 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1281018ZWAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1301018ZWAmsterdamWoonfunctie101 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1321018ZWAmsterdamWoonfunctie101 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1341018ZWAmsterdamWoonfunctie65 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein1361018ZWAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein1381018ZWAmsterdamWoonfunctie101 m2Appartement1989AjaWeg
Windroosplein1401018ZWAmsterdamWoonfunctie94 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1421018ZWAmsterdamWoonfunctie64 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1441018ZWAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1461018ZWAmsterdamWoonfunctie84 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein1481018ZWAmsterdamWoonfunctie78 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1501018ZWAmsterdamWoonfunctie64 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1521018ZWAmsterdamWoonfunctie77 m2Appartement1989BjaWeg
Windroosplein1541018ZWAmsterdamWoonfunctie62 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1561018ZWAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1581018ZWAmsterdamWoonfunctie64 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1601018ZWAmsterdamWoonfunctie38 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1621018ZWAmsterdamWoonfunctie42 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1641018ZWAmsterdamWoonfunctie70 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1661018ZWAmsterdamWoonfunctie69 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1681018ZWAmsterdamWoonfunctie68 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1701018ZWAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1721018ZWAmsterdamWoonfunctie68 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1741018ZWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1781018ZWAmsterdamWoonfunctie38 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1801018ZWAmsterdamWoonfunctie59 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1821018ZWAmsterdamWoonfunctie35 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1841018ZWAmsterdamOverige gebruiksfunctie1 m2n.v.t.1989geen datajaWeg
Windroosplein1861018ZWAmsterdamSportfunctie140 m2n.v.t.1989geen datajaWeg
Windroosplein1881018ZWAmsterdamWoonfunctie64 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1901018ZWAmsterdamWoonfunctie71 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1921018ZWAmsterdamWoonfunctie102 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1941018ZWAmsterdamWoonfunctie75 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein1961018ZWAmsterdamWoonfunctie76 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein1981018ZWAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2001018ZWAmsterdamWoonfunctie101 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein2021018ZWAmsterdamWoonfunctie58 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2041018ZWAmsterdamWoonfunctie50 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein2061018ZWAmsterdamWoonfunctie94 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2081018ZWAmsterdamWoonfunctie54 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein2101018ZWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2121018ZWAmsterdamWoonfunctie84 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2141018ZWAmsterdamWoonfunctie50 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2161018ZWAmsterdamWoonfunctie40 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg
Windroosplein2181018ZWAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1989CjaWeg
Windroosplein2201018ZWAmsterdamWoonfunctie39 m2Appartement1989C (voorlopig)jaWeg

Bovenstaande tabel toont de 100 adressen in het postcodegebied 1018 ZW. Dit zijn alle adressen met postcode 1018ZW in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Amsterdam zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 1018Z is 6.728 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 1018, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 1018Z (pc5)6.7282025
Postcodegebied 10187.1702025
Gemeente Amsterdam6.1382026
Provincie Noord-Holland3.2272026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 1018 ZW ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 1018 ZW gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 1018Z. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 1018Z, niet specifiek voor postcode 1018ZW.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 1018 ZW is 1,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1018 ZW tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1018 ZW tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs2,1
Bibliotheek2,3
Treinstation2,2
Bioscoop2,3
Museum1,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 1018 ZW zijn er 93 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 1018 ZW.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2 panden uit de bouwperiode 1980-1990 in het postcodegebied 1018 ZW.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 1018 ZW. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 1018 ZW 690 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 1.670 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 1018 ZW wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 1018, de gemeente Amsterdam, de provincie Noord-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 1018 ZW en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 1018 ZW zijn C (84 adressen) en B (9 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 1018 ZW. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in het postcodegebied 1018 ZW: 84 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 1018 ZW.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Amsterdam als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Amsterdam.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Amsterdam. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1018 ZW.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 1018 ZW voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners165Aantal2025
Mannen80Aantal2025
Vrouwen85Aantal2025
0 tot 15 jaar15Aantal2025
15 tot 25 jaar15Aantal2025
25 tot 45 jaar45Aantal2025
45 tot 65 jaar40Aantal2025
65 jaar of ouder50Aantal2025
% Mannen48%Percentage2025
% Vrouwen52%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar9,1%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar9,1%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar27%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2025
% 65 jaar of ouder30%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal148Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 1018 ZW.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.670Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning690Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel12Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel42Aantal2026
Adressen met definitief energielabel53Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A1Aantal2026
Energielabels B9Aantal2026
Energielabels C84Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 1018 ZW is en hoeveel panden in het postcodegebied 1018 ZW welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens95Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens40Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens50Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen20Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen10Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen10Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen60-80 boven middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2023
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland116Aantal2025
Herkomst buiten Nederland32Aantal2025
Herkomst Europa16Aantal2025
Herkomst buiten Europa16Aantal2025
% Herkomst Nederland78%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland22%Percentage2025
% Herkomst Europa11%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland116Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland116Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa16Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa16Aantal2025
Geboren buiten Nederland32Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid16Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland78%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland78%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa11%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland22%Percentage2025
Autochtoon112Aantal2021
Westers32Aantal2021
Niet-westers16Aantal2021
% Autochtoon70%Percentage2021
% Westers20%Percentage2021
% Niet-westers10%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km31Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km90Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand2,8Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km40Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km116Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km204Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km700Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2024
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km224Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km547Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km238Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km642Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km5Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km508Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km1.550Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km340Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km436Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km504Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km43Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km159Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km26Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km89Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km15Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km49Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km32Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km77Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km23Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km56Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km53Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,9Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km31Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km48Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km58Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km41Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km60Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km58Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 1018 ZW. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 1018 ZW beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 1018 ZW gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 1018 ZW binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode1018ZWNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode107Aantal2026
Adressen met woonfunctie93Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie4Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie8Aantal2026
Verblijfsobjecten107Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres2Aantal2026
Adressen met pand107Aantal2026
Percelen met adres1Aantal2026
Adressen met perceel107Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom107Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom93Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19902Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20100Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990107Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start2Adres2026
Huisnummer eind220Adres2026
Soort huisnummers reeksEvenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(123536.97686426644, 487334.76110056636)Adres2025
Postcode41018Naam2026
Postcode51018ZNaam2026
GemeentenaamAmsterdamNaam2026
ProvincienaamNoord-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0363Code2026
ProvinciecodePV27Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 1018 ZW. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 1018ZW. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad95Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€515.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen95Aantal2025
Koopwoningen86Aantal2025
Huurwoningen10Aantal2025
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond90Aantal2020
Onbewoond5Aantal2020
% Koopwoningen90%Percentage2025
% Huurwoningen10%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2020
% Onbewoond5%Percentage2020
Appartementen93Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 199593Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 1995100%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 1018 ZW komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Amsterdam of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron