Statistieken postcode 1019HM

Statistieken postcode 1019HM

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1019 HM. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1019 HM. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 1019HM.Bekijk kaart
Postcodegebied 1019HM in het kort
1019 HM is de postcode van 4 straten in Amsterdam.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 1019 HM. De postcode 1019HM hoort bij Groenhoedenveem, Piet Heinkade, Purperhoedenveem en Veemkade.

Kerncijfers postcode 1019HM
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 1019 HM.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 1019 HM. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 1019 via de tabel op de pagina van postcodegebied 1019.

Postcode 1019HMAantalBronJaar data
Adressen met postcode154Kadaster2026
Adressen met woonfunctie130Kadaster2026
Panden met adres3Kadaster2026
Percelen met adres2Kadaster2026
Woningvoorraad130CBS2025
Huishoudens120CBS2025
Inwoners200CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 1019 HM, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1019 HM en een overzicht van alle adressen met postcode 1019HM.

Overzicht postcode 1019 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 1019HM? Ontvang een e-mail.

Postcode 1019HM op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 1019 HM.
Afbeelding van het postcodegebied 1019 HM op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 1019HM. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 1019 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 1019 HM hoort bij de straten Groenhoedenveem, Piet Heinkade, Purperhoedenveem en Veemkade te Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Amsterdam of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 1019 HM

Postcode 1019HM ligt binnen het numerieke postcodegebied 1019 in de gemeente Amsterdam. Er zijn 154 adressen en 130 woningen in het postcodegebied 1019 HM. 70% van de woningen in het postcodegebied 1019 HM is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €751.000. Er wonen 200 inwoners in het postcodegebied 1019 HM, met een aanzienlijk deel (55%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Postcode 1019HM telt 120 huishoudens van gemiddeld 1,7 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 1019 HM is:

  • Supermarkt: bereikbaar binnen 0,8 kilometer.
  • Apotheek: relatief dichtbij, op een afstand van 0,8 kilometer.
  • Huisartsenpraktijk: op 1,0 kilometer afstand.
  • Basisschool: bereikbaar binnen 0,7 kilometer.
  • Middelbare school: relatief dichtbij, op een afstand van 1,1 kilometer.
  • Bibliotheek: op 2,1 kilometer afstand.
  • Café: op slechts 0,7 kilometer afstand.
  • Restaurant: relatief dichtbij, op een afstand van 0,5 kilometer.
  • Treinstation: goed bereikbaar, op 2,4 kilometer.
  • Zwembad: bereikbaar binnen 4,2 kilometer.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 1019 HM zich bevindt.

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 1019 HM zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 1019 HM

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 1019 HM.

Kenmerken van de 130 woningen met postcode 1019HM
Er zijn 130 woningen in het postcodegebied 1019HM.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 1019 HM was €751.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 1019 HM.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1019 HM:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 1019HM% verschil
2025€751.0005,5%
2024€712.000-0,28%
2023€714.00016%
2022€613.0000,33%
2021€611.000-0,16%
2020€612.00014%
2019€539.0000,0%
2018€539.00012%
2017€480.00019%
2016€404.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 1019 HM is met €347.000 toegenomen van €404.000 in 2016 tot €751.000 in 2025 (dat is een groei van 86%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €38.556 (7,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 70% van de woningen in het postcodegebied 1019 HM een huurwoning en 30% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 1019 HM: er zijn 130 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 1019 HM.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 1019 HM

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 1019 HM, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 1019HM telt 200 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1019 HM.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1019 HM:

JaarAantal inwoners postcode 1019HM% verschil
2025200-4,76%
20242102,44%
20232050,0%
202220511%
2021185-12%
2020210-2,33%
20192152,38%
2018210-2,33%
2017215-4,44%
201622515%
2015195geen data

Het aantal inwoners in het postcodegebied 1019 HM is met 5 inwoners gestegen van 195 inwoners in 2015 tot 200 inwoners in 2025 (dat is een stijging van 2,56%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was 0 inwoners (0,53%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 1019 HM:

In 2015 telde het postcodegebied 1019 HM 195 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 225 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 30 (15%). Het aantal van 225 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025. In 2021 is het aantal gedaald tot 185 inwoners. Dit is een daling van 40 (-18%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2020) is het verschil -25 (-12%). Het aantal van 185 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 waren er 200 inwoners in het postcodegebied 1019 HM.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 1019 HM
Postcode 1019HM telt 110 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Amsterdam bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 1019 HM.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 1019 HM per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1019 HM:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025808060
2024846342
2023826261
2022826261
2021924746
20201055352
2019866564
2018846462
20171075454
20161135656
20151173939

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 1019 HM als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 36%, herkomst uit Europese landen: 36% en herkomst uit landen buiten Europa: 27% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 60%, herkomst uit Europa: 20% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 1019 HM
60% van de inwoners in het postcodegebied 1019 HM staat als man geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,7 personen per huishouden in het postcodegebied 1019 HM.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 18 postcodegebieden (blauw), 19 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 1019 HM wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 120 huishoudens in het postcodegebied 1019 HM. Er waren 45 eenpersoonshuishoudens en 65 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 1019 HM. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 1019 HM

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 1019 HM en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 1019 HM is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 1019 HM
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Amsterdam met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 1019 HM liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 1019 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 1019 HM is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 1019 HM.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 1019 HM

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 1019 HM.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 1019.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 1019. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in het postcodegebied 1019 HM in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 1019 HM. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 1019 HM plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 1019 HM vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Amsterdam.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 1019 HM

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 1019 HM. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 1019HM is 0,7 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2023-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 1019 HM in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), postcode 1019 (groen), 19 postcode5gebieden (roze) en 18 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 1019 HM wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 1019 HM

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 1019 HM.

Adressen met postcode 1019HM
Tabel met alle 154 adressen in het postcodegebied 1019 HM.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Groenhoedenveem11019HMAmsterdamKantoorfunctie50 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem31019HMAmsterdamKantoorfunctie50 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem51019HMAmsterdamKantoorfunctie50 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem71019HMAmsterdamKantoorfunctie50 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem91019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem111019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem131019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem151019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem171019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem191019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem211019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A+jaWeg
Groenhoedenveem231019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem251019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem271019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem291019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem311019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem331019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem351019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem371019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A+jaWeg
Groenhoedenveem391019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem411019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem431019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem451019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem471019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem491019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem511019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem531019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem551019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006AjaWeg
Groenhoedenveem571019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem591019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem611019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem631019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem651019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem671019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem691019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Groenhoedenveem711019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006A+jaWeg
Groenhoedenveem731019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem751019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem771019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem791019HMAmsterdamWoonfunctie154 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem811019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem831019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem851019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem871019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem891019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem911019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem931019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem951019HMAmsterdamWoonfunctie141 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem971019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem991019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem1011019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1031019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1051019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1071019HMAmsterdamWoonfunctie141 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1091019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1111019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1131019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1151019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1171019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1191019HMAmsterdamWoonfunctie141 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1211019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1231019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1251019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem1271019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1291019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1311019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem1331019HMAmsterdamWoonfunctie141 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem1351019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006DjaWeg
Groenhoedenveem1371019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Groenhoedenveem1391019HMAmsterdamWinkelfunctie149 m2n.v.t.2006geen datajaWeg
Piet Heinkade2151019HMAmsterdamKantoorfunctie80 m2n.v.t.2006B (voorlopig)jaWeg
Piet Heinkade2171019HMAmsterdamWinkelfunctie100 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Piet Heinkade2191019HMAmsterdamWinkelfunctie171 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Piet Heinkade2211019HMAmsterdamWinkelfunctie171 m2n.v.t.2006AjaWeg
Piet Heinkade2231019HMAmsterdamWinkelfunctie100 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Piet Heinkade2251019HMAmsterdamWinkelfunctie80 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Piet Heinkade2271019HMAmsterdamKantoorfunctie720 m2n.v.t.2004AjaWeg
Piet Heinkade2291019HMAmsterdamWinkelfunctie162 m2n.v.t.2004AjaWeg
Piet Heinkade2311019HMAmsterdamBijeenkomstfunctie Kantoorfunctie194 m2n.v.t.2016AjaWeg
Piet Heinkade2331019HMAmsterdamKantoorfunctie207 m2n.v.t.2016AjaWeg
Purperhoedenveem21019HMAmsterdamKantoorfunctie1.468 m2n.v.t.2006geen datajaWeg
Purperhoedenveem41019HMAmsterdamKantoorfunctie1.468 m2n.v.t.2006geen datajaWeg
Purperhoedenveem61019HMAmsterdamKantoorfunctie1.468 m2n.v.t.2006geen datajaWeg
Purperhoedenveem81019HMAmsterdamKantoorfunctie1.468 m2n.v.t.2006geen datajaWeg
Purperhoedenveem101019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem121019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem141019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem161019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem181019HMAmsterdamWoonfunctie126 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem201019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem221019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem241019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem261019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem281019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem301019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem321019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem341019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem361019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem381019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A+jaWeg
Purperhoedenveem401019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006BjaWeg
Purperhoedenveem421019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem441019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem461019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem481019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem501019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem521019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006A+jaWeg
Purperhoedenveem541019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem561019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem581019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem601019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem621019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem641019HMAmsterdamWoonfunctie116 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem661019HMAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem681019HMAmsterdamWoonfunctie117 m2Appartement2006AjaWeg
Purperhoedenveem701019HMAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement2006A (voorlopig)jaWeg
Purperhoedenveem721019HMAmsterdamWoonfunctie74 m2Appartement2006A+jaWeg
Purperhoedenveem741019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem761019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem781019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem801019HMAmsterdamWoonfunctie154 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem821019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem841019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem861019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem881019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem901019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem921019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem941019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem961019HMAmsterdamWoonfunctie140 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem981019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1001019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1021019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem1041019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1061019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1081019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1101019HMAmsterdamWoonfunctie140 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1121019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1141019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1161019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1181019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1201019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1221019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1241019HMAmsterdamWoonfunctie140 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1261019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1281019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem1301019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1321019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1341019HMAmsterdamWoonfunctie99 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem1361019HMAmsterdamWoonfunctie140 m2Appartement2006DjaWeg
Purperhoedenveem1381019HMAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement2006CjaWeg
Purperhoedenveem1401019HMAmsterdamKantoorfunctie149 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Veemkade5621019HMAmsterdamKantoorfunctie1.468 m2n.v.t.2006AjaWeg
Veemkade5641019HMAmsterdamWinkelfunctie260 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg
Veemkade5661019HMAmsterdamKantoorfunctie260 m2n.v.t.2006AjaWeg
Veemkade5681019HMAmsterdamKantoorfunctie201 m2n.v.t.2006A (voorlopig)jaWeg

Bovenstaande tabel toont de 154 adressen in het postcodegebied 1019 HM. Dit zijn alle adressen met postcode 1019HM in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Amsterdam zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 1019H is 5.050 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 1019, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 1019H (pc5)5.0502025
Postcodegebied 10194.6002025
Gemeente Amsterdam6.1382026
Provincie Noord-Holland3.2272026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 1019 HM ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 1019 HM gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 1019H. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 1019H, niet specifiek voor postcode 1019HM.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 1019 HM is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1019 HM tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1019 HM tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,8
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek2,1
Treinstation2,4
Bioscoop3,6
Museum2,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 1019 HM zijn er 130 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 1019 HM.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2 panden uit de bouwperiode 2000-2010 in het postcodegebied 1019 HM.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 1019 HM. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 1019 HM 1.270 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.680 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 1019 HM wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 1019, de gemeente Amsterdam, de provincie Noord-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 1019 HM en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 1019 HM zijn A (63 adressen) en C (63 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 1019 HM. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in het postcodegebied 1019 HM: 63 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 1019 HM.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Amsterdam als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Amsterdam.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Amsterdam. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1019 HM.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 1019 HM voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners200Aantal2025
Mannen120Aantal2025
Vrouwen80Aantal2025
0 tot 15 jaar10Aantal2025
15 tot 25 jaar5Aantal2025
25 tot 45 jaar110Aantal2025
45 tot 65 jaar45Aantal2025
65 jaar of ouder30Aantal2025
% Mannen60%Percentage2025
% Vrouwen40%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar5%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar2,5%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar55%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2025
% 65 jaar of ouder15%Percentage2025
Geboorten5Aantal2022
Herkomst totaal220Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 1019 HM.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.680Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.270Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel27Aantal2026
Adressen met definitief energielabel126Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+6Aantal2026
Energielabels A63Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C63Aantal2026
Energielabels D19Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 1019 HM is en hoeveel panden in het postcodegebied 1019 HM welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens120Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens45Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens65Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen60Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen0Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen5Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen80-100 hoogCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2023
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland80Aantal2025
Herkomst buiten Nederland140Aantal2025
Herkomst Europa80Aantal2025
Herkomst buiten Europa60Aantal2025
% Herkomst Nederland36%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland64%Percentage2025
% Herkomst Europa36%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa27%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland80Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland40Aantal2025
Geboren in Nederland120Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa60Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2025
Geboren buiten Nederland100Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid-20Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland36%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa9,1%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,1%Percentage2025
% Geboren in Nederland55%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa27%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland45%Percentage2025
Autochtoon92Aantal2021
Westers56Aantal2021
Niet-westers37Aantal2021
% Autochtoon50%Percentage2021
% Westers30%Percentage2021
% Niet-westers20%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km19Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km67Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand3,6Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km26Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km84Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km121Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km514Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km32Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km98Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km441Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km3,5Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km124Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km509Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km5,9Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km231Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km1.146Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km255Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km431Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km499Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km32Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km114Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km19Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km72Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km38Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km74Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km53Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km51Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km57Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km33Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km60Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km4,9Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km58Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 1019 HM. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 1019 HM beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 1019 HM gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 1019 HM binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode1019HMNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode154Aantal2026
Adressen met woonfunctie130Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie16Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie8Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten154Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres3Aantal2026
Adressen met pand154Aantal2026
Percelen met adres2Aantal2026
Adressen met perceel154Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom154Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom130Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20102Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20201Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010152Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start1Adres2026
Huisnummer eind568Adres2026
Soort huisnummers reeksGemengdAdres2026
Aantal openbare ruimtes4Aantal2026
Centrum(123648.18966210383, 487646.7658143316)Adres2025
Postcode41019Naam2026
Postcode51019HNaam2026
GemeentenaamAmsterdamNaam2026
ProvincienaamNoord-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0363Code2026
ProvinciecodePV27Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 1019 HM. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 1019HM. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad130Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€751.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen130Aantal2025
Koopwoningen39Aantal2025
Huurwoningen91Aantal2025
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond115Aantal2025
Onbewoond15Aantal2025
% Koopwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond88%Percentage2025
% Onbewoond12%Percentage2025
Appartementen130Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015130Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 2015100%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 1019 HM komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Amsterdam of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron