Statistieken postcode 1060PH

Statistieken postcode 1060PH

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1060 PH. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1060 PH. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 1060PH.Bekijk kaart
Postcodegebied 1060PH in het kort
1060 PH is de postcode van Ortler in Amsterdam.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 1060 PH. De huisnummers lopen van 15 tot en met 63.

Kerncijfers postcode 1060PH
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 1060 PH.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 1060 PH. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 1060 via de tabel op de pagina van postcodegebied 1060.

Postcode 1060PHAantalBronJaar data
Adressen met postcode25Kadaster2026
Adressen met woonfunctie25Kadaster2026
Panden met adres24Kadaster2026
Percelen met adres25Kadaster2026
Woningvoorraad25CBS2025
Huishoudens25CBS2025
Inwoners75CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 1060 PH, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1060 PH en een overzicht van alle adressen met postcode 1060PH.

Overzicht postcode 1060 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 1060PH? Ontvang een e-mail.

Postcode 1060PH op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 1060 PH.
Afbeelding van het postcodegebied 1060 PH op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 1060PH. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 1060 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 1060 PH hoort bij de straat Ortler te Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 15 t/m 63.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Amsterdam of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 1060 PH

Postcode 1060PH ligt binnen het numerieke postcodegebied 1060 in de gemeente Amsterdam. Er zijn 25 adressen en 25 woningen in het postcodegebied 1060 PH. 100% van de woningen in het postcodegebied 1060 PH is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €622.000. Er wonen 75 inwoners in het postcodegebied 1060 PH. De meeste inwoners (33%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Postcode 1060PH telt 25 huishoudens van gemiddeld 3,0 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 1060 PH is:

  • Supermarkt: bereikbaar binnen 1,3 kilometer.
  • Apotheek: in 1,5 kilometer te bereiken.
  • Huisartsenpraktijk: op 1,3 kilometer afstand.
  • Basisschool: relatief ver weg, op 1,2 kilometer afstand.
  • Middelbare school: in 1,9 kilometer te bereiken.
  • Bibliotheek: op 2,9 kilometer afstand.
  • Café: bereikbaar binnen 1,6 kilometer.
  • Restaurant: in 1,3 kilometer te bereiken.
  • Treinstation: op 5,6 kilometer afstand.
  • Zwembad: bereikbaar binnen 2,9 kilometer.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 1060 PH zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegOrtler
WoonplaatsAmsterdam
BuurtDe Aker-West
WijkDe Aker
GemeenteAmsterdam
ProvincieNoord-Holland
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 1060 PH zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 1060 PH

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 1060 PH.

Kenmerken van de 25 woningen met postcode 1060PH
Er zijn 25 woningen in het postcodegebied 1060PH.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 1060 PH was €622.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 1060 PH.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1060 PH:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 1060PH% verschil
2025€622.0000,81%
2024€617.000-1,59%
2023€627.00022%
2022€513.0006%
2021€484.0004,99%
2020€461.0006,7%
2019€432.0008%
2018€400.00015%
2017€348.0007,4%
2016€324.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 1060 PH is met €298.000 toegenomen van €324.000 in 2016 tot €622.000 in 2025 (dat is een groei van 92%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €33.111 (7,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 0,0% van de woningen in het postcodegebied 1060 PH een huurwoning en 100% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in het postcodegebied 1060 PH: er zijn 21 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 1060 PH.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 1060 PH

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 1060 PH, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 1060PH telt 75 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1060 PH.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1060 PH:

JaarAantal inwoners postcode 1060PH% verschil
202575-6,2%
2024800,0%
202380-5,9%
2022850,0%
2021856,2%
2020800,0%
201980-5,9%
201885-11%
2017950,0%
2016955,6%
201590geen data

De bevolking van het postcodegebied 1060 PH is met 15 personen afgenomen van 90 personen in 2015 tot 75 personen in 2025 (dat is een afname van 17%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was -2 persoon (-1,67%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 1060 PH:

In 2015 waren er 90 inwoners in het postcodegebied 1060 PH. In 2016 is het aantal gestegen tot 95 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 5 (5,6%). Het aantal inwoners blijft 95 tot en met 2017. In 2025 is het aantal gedaald tot 75 personen. Dit is een daling van 20 (-21%) ten opzichte van 2017, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -5 (-6,2%). Het aantal van 75 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 1060 PH
Postcode 1060PH telt 25 inwoners in de leeftijdsgroep 45-65 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Amsterdam bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 1060 PH.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 1060 PH per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1060 PH:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202522037
2024241640
2023241640
2022261643
2021261643
2020241541
2019321335
2018351436
2017281849
2016371642
2015271746

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 1060 PH als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 37%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 63% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 30%, herkomst uit Europa: 19% en herkomst van buiten Europa: 51%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 1060 PH
53% van de inwoners in het postcodegebied 1060 PH staat als man geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 3,0 personen per huishouden in het postcodegebied 1060 PH.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 17 postcodegebieden (blauw), 7 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 1060 PH wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 25 huishoudens in het postcodegebied 1060 PH. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 1060 PH. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 1060 PH

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 1060 PH en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 1060 PH is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 1060 PH
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Amsterdam met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 1060 PH liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 1060 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 1060 PH is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 1060 PH.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 1060 PH

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 1060 PH.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 1060.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 1060. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in het postcodegebied 1060 PH in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 1060 PH. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 1060 PH plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 1060 PH vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Amsterdam.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 1060 PH

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 1060 PH. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 1060PH is 1,2 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 1060 PH in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), postcode 1060 (groen), 7 postcode5gebieden (roze) en 19 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 1060 PH wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 1060 PH

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 1060 PH.

Adressen met postcode 1060PH
Tabel met alle 25 adressen in het postcodegebied 1060 PH.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Ortler151060PHAmsterdamWoonfunctie140 m2Hoekwoning1997BjaWeg
Ortler171060PHAmsterdamWoonfunctie120 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler191060PHAmsterdamWoonfunctie120 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler211060PHAmsterdamWoonfunctie145 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler231060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler251060PHAmsterdamWoonfunctie120 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler271060PHAmsterdamWoonfunctie138 m2Tussenwoning1997BjaWeg
Ortler291060PHAmsterdamWoonfunctie111 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler311060PHAmsterdamWoonfunctie120 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler331060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler351060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler371060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler391060PHAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler411060PHAmsterdamWoonfunctie135 m2Appartement1997AjaWeg
Ortler431060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler451060PHAmsterdamWoonfunctie144 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler471060PHAmsterdamWoonfunctie137 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler491060PHAmsterdamWoonfunctie135 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler511060PHAmsterdamWoonfunctie145 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler531060PHAmsterdamWoonfunctie135 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler551060PHAmsterdamWoonfunctie146 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler571060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler591060PHAmsterdamWoonfunctie135 m2Tussenwoning1997AjaWeg
Ortler611060PHAmsterdamWoonfunctie134 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Ortler631060PHAmsterdamWoonfunctie135 m2Hoekwoning1997AjaWeg

Bovenstaande tabel toont de 25 adressen in het postcodegebied 1060 PH. Dit zijn alle adressen met postcode 1060PH in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Amsterdam zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 1060P is 3.176 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 1060, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 1060P (pc5)3.1762025
Postcodegebied 10603.2222025
Gemeente Amsterdam6.1382026
Provincie Noord-Holland3.2272026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 1060 PH ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 1060 PH gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 1060P. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 1060P, niet specifiek voor postcode 1060PH.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 1060 PH is 1,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1060 PH tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1060 PH tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt1,3
Restaurant1,3
Basisonderwijs1,2
Voortgezet onderwijs1,9
Bibliotheek2,9
Treinstation5,6
Bioscoop5,7
Museum5,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 1060 PH zijn er 25 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 1060 PH.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 24 panden uit de bouwperiode 1990-2000 in het postcodegebied 1060 PH.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 1060 PH. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 1060 PH 750 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.980 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 1060 PH wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 1060, de gemeente Amsterdam, de provincie Noord-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 1060 PH en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 1060 PH zijn B (17 adressen) en A (8 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 1060 PH. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in het postcodegebied 1060 PH: 17 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 1060 PH.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Amsterdam als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Amsterdam.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Amsterdam. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1060 PH.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 1060 PH voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners75Aantal2025
Mannen40Aantal2025
Vrouwen35Aantal2025
0 tot 15 jaar5Aantal2025
15 tot 25 jaar10Aantal2025
25 tot 45 jaar20Aantal2025
45 tot 65 jaar25Aantal2025
65 jaar of ouder15Aantal2025
% Mannen53%Percentage2025
% Vrouwen47%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar6,7%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar27%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2025
% 65 jaar of ouder20%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal59Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 1060 PH.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.980Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning750Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel0Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel15Aantal2026
Adressen met definitief energielabel10Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A8Aantal2026
Energielabels B17Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 1060 PH is en hoeveel panden in het postcodegebied 1060 PH welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens25Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen15Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen0Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen15Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte3,0Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen60-80 boven middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2025
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland22Aantal2025
Herkomst buiten Nederland37Aantal2025
Herkomst Europa0Aantal2025
Herkomst buiten Europa37Aantal2025
% Herkomst Nederland37%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland63%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa63%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland22Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15Aantal2025
Geboren in Nederland37Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa22Aantal2025
Geboren buiten Nederland22Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid15Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland37%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland25%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa25%Percentage2025
% Geboren in Nederland63%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa37%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland37%Percentage2025
Autochtoon26Aantal2021
Westers17Aantal2021
Niet-westers42Aantal2021
% Autochtoon30%Percentage2021
% Westers20%Percentage2021
% Niet-westers50%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand6,1Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km29Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km53Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km111Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km41Gemiddeld aantal2024
Café afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km9Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km21Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km42Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km65Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km38Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km98Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km294Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km543Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km22Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km48Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km42Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km15Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km28Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km42Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km27Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km66Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km66Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km63Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 1060 PH. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 1060 PH beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 1060 PH gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 1060 PH binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode1060PHNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode25Aantal2026
Adressen met woonfunctie25Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten25Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres24Aantal2026
Adressen met pand25Aantal2026
Percelen met adres25Aantal2026
Adressen met perceel25Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom25Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom25Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 200024Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20100Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200025Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start15Adres2026
Huisnummer eind63Adres2026
Soort huisnummers reeksOnevenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(113402.44044418959, 485007.91539239325)Adres2025
Postcode41060Naam2026
Postcode51060PNaam2026
GemeentenaamAmsterdamNaam2026
ProvincienaamNoord-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0363Code2026
ProvinciecodePV27Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 1060 PH. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 1060PH. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad25Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€622.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningengeen dataAantalgeen data
Meergezinswoningengeen dataAantalgeen data
Koopwoningen25Aantal2025
Huurwoningen0Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoondgeen dataAantalgeen data
Onbewoondgeen dataAantalgeen data
% Koopwoningen100%Percentage2025
% Huurwoningen0%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Meergezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Bewoondgeen dataPercentagegeen data
% Onbewoondgeen dataPercentagegeen data
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen21Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen8%Percentage2026
% Tussenwoningen84%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 200525Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 2005100%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 1060 PH komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Amsterdam of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron