Statistieken postcode 2909RB

Statistieken postcode 2909RB

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 2909 RB. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 2909 RB. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 2909RB.Bekijk kaart
Postcodegebied 2909RB in het kort
2909 RB is de postcode van 1e Octaviolaan in Capelle aan den IJssel.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 2909 RB. De huisnummers lopen van 1 tot en met 53.

Kerncijfers postcode 2909RB
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 2909 RB.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 2909 RB. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 2909 via de tabel op de pagina van postcodegebied 2909.

Postcode 2909RBAantalBronJaar data
Adressen met postcode51Kadaster2026
Adressen met woonfunctie50Kadaster2026
Panden met adres36Kadaster2026
Percelen met adres22Kadaster2026
Woningvoorraad50CBS2025
Huishoudens50CBS2025
Inwoners135CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 2909 RB, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 2909 RB en een overzicht van alle adressen met postcode 2909RB.

Overzicht postcode 2909 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 2909RB? Ontvang een e-mail.

Postcode 2909RB op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 2909 RB.
Afbeelding van het postcodegebied 2909 RB op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 2909RB. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 2909 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 2909 RB hoort bij de straat 1e Octaviolaan te Capelle aan den IJssel binnen de gemeente Capelle aan den IJssel. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 1 t/m 53.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Capelle aan den IJssel of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 2909 RB

Postcode 2909RB ligt binnen het numerieke postcodegebied 2909 in de gemeente Capelle aan den IJssel. Er zijn 51 adressen en vijftig woningen in het postcodegebied 2909 RB. 70% van de woningen in het postcodegebied 2909 RB is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €458.000. Er wonen 135 inwoners in het postcodegebied 2909 RB, waarvan de grootste groep (33%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Postcode 2909RB telt vijftig huishoudens van gemiddeld 2,6 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 2909 RB is:

  • Supermarkt: bereikbaar binnen 1,1 kilometer.
  • Apotheek: in 1,2 kilometer te bereiken.
  • Huisartsenpraktijk: op 1,2 kilometer afstand.
  • Basisschool: relatief ver weg, op 1,9 kilometer afstand.
  • Middelbare school: in 3,4 kilometer te bereiken.
  • Bibliotheek: relatief ver weg, op 4,0 kilometer afstand.
  • Café: bereikbaar binnen 1,7 kilometer.
  • Restaurant: in 0,6 kilometer te bereiken.
  • Treinstation: op 4,7 kilometer afstand.
  • Zwembad: bereikbaar binnen 3,0 kilometer.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 2909 RB zich bevindt.

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 2909 RB zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 2909 RB

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 2909 RB.

Kenmerken van de 50 woningen met postcode 2909RB
Er zijn 50 woningen in het postcodegebied 2909RB.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 2909 RB was €458.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 2909 RB.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2909 RB:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 2909RB% verschil
2025€458.0006,8%
2024€429.0009,4%
2023€392.00012%
2022€350.0004,48%
2021€335.0008,4%
2020€309.0009,2%
2019€283.0007,6%
2018€263.0005,2%
2017€250.0002,04%
2016€245.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 2909 RB is met €213.000 gestegen van €245.000 in 2016 tot €458.000 in 2025 (dat is een toename van 87%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €23.667 (7,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Capelle aan den IJssel.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 30% van de woningen in het postcodegebied 2909 RB een huurwoning en 70% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in het postcodegebied 2909 RB: er zijn 26 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 2909 RB.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 2909 RB

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 2909 RB, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 2909RB telt 135 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2909 RB.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2909 RB:

JaarAantal inwoners postcode 2909RB% verschil
20251353,85%
2024130-3,7%
20231350,0%
20221353,85%
2021130-3,7%
2020135-3,57%
201914012%
2018125-3,85%
2017130-10%
20161453,57%
2015140geen data

De bevolking van het postcodegebied 2909 RB is met 5 personen gedaald van 140 personen in 2015 tot 135 personen in 2025 (dat is een daling van 3,57%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was -0 personen (-0,19%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Capelle aan den IJssel.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 2909 RB:

In 2015 telde het postcodegebied 2909 RB 140 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 145 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 5 (3,57%). Het aantal van 145 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025. In 2018 is het aantal gedaald tot 125 personen. Dit is een daling van 20 (-14%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -5 (-3,85%). Het aantal van 125 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 waren er 135 inwoners in het postcodegebied 2909 RB.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 2909 RB
Postcode 2909RB telt 45 inwoners in de leeftijdsgroep 45-65 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Capelle aan den IJssel bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 2909 RB.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 2909 RB per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2909 RB:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025402867
2024392678
2023402867
2022401467
2021391675
2020401679
2019421781
2018381572
2017521365
2016591571
2015421781

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 2909 RB als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 30%, herkomst uit Europese landen: 21% en herkomst uit landen buiten Europa: 50% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 30%, herkomst uit Europa: 12% en herkomst van buiten Europa: 58%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 2909 RB
56% van de inwoners in het postcodegebied 2909 RB staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 2,6 personen per huishouden in het postcodegebied 2909 RB.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 26 postcodegebieden (blauw), 6 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 2909 RB wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 50 huishoudens in het postcodegebied 2909 RB. Er waren 10 eenpersoonshuishoudens en 35 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 2909 RB. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 2909 RB

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 2909 RB en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 2909 RB is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 2909 RB
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Capelle aan den IJssel met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 2909 RB liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 2909 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 2909 RB is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 2909 RB.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 2909 RB

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 2909 RB.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 2909.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 2909. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop

Er zijn voor het postcodegebied 2909 RB geen verkeersongevallen bekend. De dataset met verkeersongevallen is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 2909 RB vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 2909 RB

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 2909 RB. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 2909RB is 1,9 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2023-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 2909 RB in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Capelle aan den IJssel (geel), postcode 2909 (groen), 6 postcode5gebieden (roze) en 27 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 2909 RB wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 2909 RB

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 2909 RB.

Adressen met postcode 2909RB
Tabel met alle 51 adressen in het postcodegebied 2909 RB.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
1e Octaviolaan12909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie165 m2Appartement2004A+jaWeg
1e Octaviolaan22909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie166 m2Appartement2003AjaWeg
1e Octaviolaan32909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie110 m2Appartement2004B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan42909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie109 m2Appartement2003B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan52909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie129 m2Appartement2004AjaWeg
1e Octaviolaan62909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie110 m2Appartement2003AjaWeg
1e Octaviolaan72909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie111 m2Appartement2004BjaWeg
1e Octaviolaan82909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie114 m2Appartement2003AjaWeg
1e Octaviolaan92909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie114 m2Appartement2004AjaWeg
1e Octaviolaan102909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie111 m2Appartement2003AjaWeg
1e Octaviolaan112909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie109 m2Appartement2004B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan122909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie109 m2Appartement2003B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan132909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie148 m2Appartement2004AjaWeg
1e Octaviolaan142909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie148 m2Appartement2003A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan152909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie86 m2Appartement2004A+jaWeg
1e Octaviolaan162909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie86 m2Appartement2003AjaWeg
1e Octaviolaan172909RBCapelle aan den IJsselOverige gebruiksfunctie10 m2n.v.t.2004geen datajaWeg
1e Octaviolaan202909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie121 m2Tussenwoning2002B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan212909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie121 m2Tussenwoning2004A+jaWeg
1e Octaviolaan222909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie127 m2Tussenwoning2002A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan232909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie127 m2Tussenwoning2004A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan242909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie121 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan252909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie127 m2Tussenwoning2004AjaWeg
1e Octaviolaan262909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie127 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan272909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie123 m2Tussenwoning2004A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan282909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie125 m2Tussenwoning2002A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan292909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie125 m2Tussenwoning2004A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan302909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie121 m2Tussenwoning2002A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan312909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie121 m2Tussenwoning2004A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan322909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie127 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan332909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie127 m2Tussenwoning2004A (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan342909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie124 m2Hoekwoning2002B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan352909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie148 m2Hoekwoning2004B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan362909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie100 m2Hoekwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan372909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie100 m2Hoekwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan382909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan392909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan402909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan412909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan422909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan432909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan442909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan452909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan462909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan472909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan482909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan492909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie94 m2Tussenwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan502909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie100 m2Hoekwoning2002AjaWeg
1e Octaviolaan512909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie100 m2Hoekwoning2003AjaWeg
1e Octaviolaan522909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie215 m2Vrijstaande woning2002B (voorlopig)jaWeg
1e Octaviolaan532909RBCapelle aan den IJsselWoonfunctie215 m2Vrijstaande woning2005B (voorlopig)jaWeg

Bovenstaande tabel toont de 51 adressen in het postcodegebied 2909 RB. Dit zijn alle adressen met postcode 2909RB in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Capelle aan den IJssel zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Capelle aan den IJssel
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 2909R is 1.323 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 2909, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 2909R (pc5)1.3232025
Postcodegebied 29091.4992025
Gemeente Capelle aan den IJssel2.3322026
Provincie Zuid-Holland2.8782026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 2909 RB ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 2909 RB gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 2909R. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 2909R, niet specifiek voor postcode 2909RB.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 2909 RB is 1,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 2909 RB tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 2909 RB tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt1,1
Restaurant0,6
Basisonderwijs1,9
Voortgezet onderwijs3,4
Bibliotheek4,0
Treinstation4,7
Bioscoop5,4
Museum2,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 2909 RB zijn er 50 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 2909 RB.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 36 panden uit de bouwperiode 2000-2010 in het postcodegebied 2909 RB.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 2909 RB. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 2909 RB 0 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 3.070 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 2909 RB wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 2909, de gemeente Capelle aan den IJssel, de provincie Zuid-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 2909 RB en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 2909 RB zijn A (39 adressen) en B (10 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 2909 RB. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in het postcodegebied 2909 RB: 39 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Capelle aan den IJssel bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 2909 RB.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Capelle aan den IJssel als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Capelle aan den IJssel. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Capelle aan den IJssel. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 2909 RB.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 2909 RB voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners135Aantal2025
Mannen60Aantal2025
Vrouwen75Aantal2025
0 tot 15 jaar15Aantal2025
15 tot 25 jaar20Aantal2025
25 tot 45 jaar30Aantal2025
45 tot 65 jaar45Aantal2025
65 jaar of ouder20Aantal2025
% Mannen44%Percentage2025
% Vrouwen56%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2025
% 65 jaar of ouder15%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal135Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 2909 RB.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.070Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel19Aantal2026
Adressen met definitief energielabel31Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A39Aantal2026
Energielabels B10Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 2909 RB is en hoeveel panden in het postcodegebied 2909 RB welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens50Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens10Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens35Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen20Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen0Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen20Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen40-80 midden tot boven middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering10Aantal2025
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland40Aantal2025
Herkomst buiten Nederland95Aantal2025
Herkomst Europa28Aantal2025
Herkomst buiten Europa67Aantal2025
% Herkomst Nederland30%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland70%Percentage2025
% Herkomst Europa21%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa50%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland40Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa14Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa27Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland41Aantal2025
Geboren in Nederland81Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2025
Geboren buiten Nederland54Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid0Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland30%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa10%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland30%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20%Percentage2025
% Geboren in Nederland60%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland40%Percentage2025
Autochtoon39Aantal2021
Westers26Aantal2021
Niet-westers65Aantal2021
% Autochtoon30%Percentage2021
% Westers20%Percentage2021
% Niet-westers50%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand4,2Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km31Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km18Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km105Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km39Gemiddeld aantal2024
Café afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km40Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km20Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km97Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km20Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km172Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km73Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km108Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km56Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km47Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km25Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km78Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km63Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km36Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km32Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km34Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 2909 RB. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 2909 RB beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 2909 RB gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 2909 RB binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode2909RBNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode51Aantal2026
Adressen met woonfunctie50Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten51Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres36Aantal2026
Adressen met pand51Aantal2026
Percelen met adres22Aantal2026
Adressen met perceel51Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom51Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom50Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 201036Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201051Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start1Adres2026
Huisnummer eind53Adres2026
Soort huisnummers reeksGemengdAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(97039.59803330671, 436787.31412702665)Adres2025
Postcode42909Naam2026
Postcode52909RNaam2026
GemeentenaamCapelle aan den IJsselNaam2026
ProvincienaamZuid-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0502Code2026
ProvinciecodePV28Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 2909 RB. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 2909RB. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad50Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€458.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen35Aantal2025
Meergezinswoningen15Aantal2025
Koopwoningen35Aantal2025
Huurwoningen15Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties15Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoondgeen dataAantalgeen data
Onbewoondgeen dataAantalgeen data
% Koopwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties30%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen70%Percentage2025
% Meergezinswoningen30%Percentage2025
% Bewoondgeen dataPercentagegeen data
% Onbewoondgeen dataPercentagegeen data
Appartementen16Aantal2026
Tussenwoningen26Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen2Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen32%Percentage2026
% Tussenwoningen52%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen4,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 200549Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200598%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 2909 RB komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Capelle aan den IJssel of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron