Statistieken postcode 6712

Statistieken postcode 6712

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 6712. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 6712. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 6712.Bekijk kaart
Postcodegebied 6712 in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 6712.

Kerncijfers postcode 6712
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 6712.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 6712.

Postcode 6712AantalBronJaar data
Aantal postcodes135CBS en Kadaster2026
Adressen met postcode2.647Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.454Kadaster2026
Panden met adres1.789Kadaster2026
Percelen met adres1.502Kadaster2026
Woningvoorraad2.335CBS2025
Huishoudens2.170CBS2025
Inwoners5.095CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 6712, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 6712 en een overzicht van de belangrijkste gegevens voor alle postcodes binnen het postcodegebied 6712.

Definities
Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Postcode 6712.

Postcode 6712 op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 6712.
Afbeelding van het postcodegebied 6712 op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 6712. Klik op de kaart om de kaart met alle postcodes binnen de gemeente Ede te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Ede of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 6712

Postcode 6712 ligt binnen de gemeente Ede. Er zijn 2.647 adressen en 2.335 woningen in het postcodegebied 6712. 60% van de woningen in het postcodegebied 6712 is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €409.000. Er wonen 5.095 inwoners in het postcodegebied 6712. De meeste inwoners (25%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Postcode 6712 telt 2.170 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 3.360 voertuigen, waarvan 2.513 personenauto’s geregistreerd in het postcodegebied 6712.

De gemiddelde afstand over de weg in het postcodegebied 6712 tot de dichtstbijzijnde supermarkt is 0,8 kilometer, de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk ligt op 1,7 kilometer en de dichtstbijzijnde basisschool is in 0,4 kilometer te bereiken.

De numerieke (viercijferige) postcode 6712 telt 144 volledige postcodes van zes posities. Bekijk de straatnamen voor postcode 6712 in de tabel met alle adressen in de gemeente Ede. Postcodegebied 6712 grenst aan de volgende 4 postcodegebieden: 6711, 6713, 6714 en 6718.

Postcodes binnen het postcodegebied 6712
Tabel met de 135 postcodes die binnen het postcodegebied 6712 vallen.
PostcodeInwonersHuishoudensAdressenWoningenWoningwaardeMediaan huishoudinkomenAfstand tot boodschappen
6712EG85505250€402.00040-80 midden tot boven midden0,5 km
6712ED85353435€462.00060-100 boven midden tot hoog0,8 km
6712CT80353325€480.00040-60 midden0,5 km
6712BG75252425€350.00020-60 onder midden tot midden0,5 km
6712DA75202120€579.00040-80 midden tot boven midden1,0 km
6712ET75303225€441.00060-80 boven midden0,6 km
6712GD75454845€312.00040-60 midden0,1 km
6712AB70404435€432.00040-80 midden tot boven midden0,2 km
6712BR70202220€448.00020-60 onder midden tot midden0,4 km
6712EC70202020€462.00040-80 midden tot boven midden0,9 km
6712BX65202120€556.00040-80 midden tot boven midden0,8 km
6712AT65252325€328.00020-40 onder midden0,4 km
6712GN60201920€612.00060-80 boven midden0,6 km
6712AG60353335€208.00000-40 laag tot onder midden0,7 km
6712EB60202020€464.00040-60 midden0,9 km
6712DB55201820€465.00060-100 boven midden tot hoog1,1 km
6712DT55202120€464.00040-80 midden tot boven midden0,9 km
6712CV55252420€399.00040-60 midden0,6 km
6712HC55151715€402.00020-60 onder midden tot midden1,0 km
6712BL55202020€353.00040-80 midden tot boven midden0,4 km
6712DR55202320€416.00040-80 midden tot boven midden0,8 km
6712DE55202020€492.00040-80 midden tot boven midden0,8 km
6712CX50202615€555.00040-60 midden0,5 km
6712DG50202420€552.00040-80 midden tot boven midden1,0 km
6712DL50203220€521.00040-60 midden0,9 km
6712BJ50202020€324.00000-40 laag tot onder midden0,5 km
6712JG50353535€305.00020-60 onder midden tot midden0,3 km
6712DV50152115€537.00060-80 boven midden0,7 km
6712AE50153215€557.00060-80 boven midden0,4 km
6712AC50352215€526.00000-40 laag tot onder midden0,2 km
6712EJ50252320€442.00040-80 midden tot boven midden0,7 km
6712AK50252725€268.00000-40 laag tot onder midden0,6 km
6712CJ5101210€303.00000-40 laag tot onder midden0,3 km
6712GE5520geen dataonclassificeerbaar0,2 km
6712EL45101315€541.00060-100 boven midden tot hoog0,7 km
6712EZ45253325€334.00040-60 midden0,4 km
6712GC45151920€570.00040-80 midden tot boven midden0,4 km
6712GJ45151715€987.00080-100 hoog0,6 km
6712HA45151815€408.00060-80 boven midden1,1 km
6712HB45151715€411.00040-80 midden tot boven midden1,1 km
6712AA45304235€384.00040-60 midden0,0 km
6712DJ45201820€631.00060-80 boven midden1,0 km
6712BS45151415€513.00040-80 midden tot boven midden0,6 km
6712EN40202020€329.00000-40 laag tot onder midden0,7 km
6712ER40253130€250.00040-60 midden0,6 km
6712JD40252425€270.00040-80 midden tot boven midden0,1 km
6712JB40252425€273.00040-60 midden0,1 km
6712BA40151615€315.00020-60 onder midden tot midden0,7 km
6712HG40151820€371.00040-80 midden tot boven midden1,3 km
6712BP40151415€440.00040-80 midden tot boven midden0,5 km
6712DD40151915€494.00040-80 midden tot boven midden0,8 km
6712DC40201920€407.00060-80 boven midden0,9 km
6712CD40151315€612.00040-80 midden tot boven midden0,4 km
6712BV40151515€398.00020-60 onder midden tot midden0,6 km
6712DS40101210€413.00040-80 midden tot boven midden0,8 km
6712HE40151715€366.00040-80 midden tot boven midden1,2 km
6712BE40153715€325.00020-60 onder midden tot midden0,7 km
6712GA40251715€544.00020-60 onder midden tot midden0,4 km
6712CG40151715€674.00060-100 boven midden tot hoog0,3 km
6712JH40252625€320.00020-60 onder midden tot midden0,3 km
6712CS40202720€396.00040-80 midden tot boven midden0,2 km
6712GT40151615€534.00060-100 boven midden tot hoog0,6 km
6712AP35151615€307.00000-40 laag tot onder midden0,4 km
6712DW35151515€633.00040-80 midden tot boven midden0,6 km
6712DX35151415€535.00060-80 boven midden0,9 km
6712BD35201820€291.00020-60 onder midden tot midden0,6 km
6712GG35151920€786.00060-80 boven midden0,6 km
6712AH35202320€202.00000-40 laag tot onder midden0,8 km
6712AL35252420€222.00020-40 onder midden0,6 km
6712EX35202725€271.00040-80 midden tot boven midden0,5 km
6712EW35252425€284.00020-40 onder midden0,5 km
6712EV35101210€413.00040-80 midden tot boven midden0,5 km
6712EM35101515€524.00020-60 onder midden tot midden0,7 km
6712AX35151615€305.000nan0,6 km
6712JC35252425€277.00040-80 midden tot boven midden0,1 km
6712CW35151415€509.00040-80 midden tot boven midden0,4 km
6712DP35151515€475.00040-80 midden tot boven midden0,9 km
6712CR35202825€307.00020-40 onder midden0,4 km
6712BT35151820€460.00060-100 boven midden tot hoog0,7 km
6712GL30101210€638.00060-80 boven midden0,7 km
6712GR3010810€504.000onclassificeerbaar0,6 km
6712GH3010910€892.000onclassificeerbaar0,8 km
6712BC30101210€315.00000-40 laag tot onder midden0,7 km
6712DK30101010€592.00060-100 boven midden tot hoog0,7 km
6712CA30101010€517.00040-80 midden tot boven midden0,6 km
6712HD30101210€389.00040-80 midden tot boven midden1,1 km
6712EH30101910€624.00060-100 boven midden tot hoog0,6 km
6712CN30101220€248.00020-40 onder midden0,4 km
6712DH30101210€528.00060-100 boven midden tot hoog0,8 km
6712BK30201820€333.00000-40 laag tot onder midden0,4 km
6712AD3015910€607.000onclassificeerbaar0,2 km
6712CB2510910€334.000onclassificeerbaar0,6 km
6712KA25101010€532.00060-80 boven midden1,0 km
6712AS25151515€323.00000-40 laag tot onder midden0,5 km
6712AR25101210€323.00000-40 laag tot onder midden0,4 km
6712CH25154820€388.00020-60 onder midden tot midden0,3 km
6712CM25157415€318.00000-40 laag tot onder midden0,4 km
6712GM25101110€619.000onclassificeerbaar0,7 km
6712CP25152620€293.00040-80 midden tot boven midden0,5 km
6712JE25201615€264.00040-80 midden tot boven midden0,1 km
6712HH25101010€363.00020-60 onder midden tot midden1,1 km
6712BN25101010€444.00060-100 boven midden tot hoog0,4 km
6712EE25101210€509.00060-100 boven midden tot hoog0,7 km
6712DM25101010€485.00060-80 boven midden0,9 km
6712EA25102110€562.000onclassificeerbaar0,8 km
6712DN25101010€566.00060-100 boven midden tot hoog0,9 km
6712BZ25101010€441.000onclassificeerbaar0,7 km
6712KC2010910€543.000onclassificeerbaar1,0 km
6712AM20101010€313.000onclassificeerbaar0,6 km
6712KD20565€727.000onclassificeerbaar1,0 km
6712AW20101210€332.00020-60 onder midden tot midden0,3 km
6712BH2010810€331.000onclassificeerbaar0,5 km
6712BB20101010€316.00000-40 laag tot onder midden0,6 km
6712GB2010910€419.000onclassificeerbaar0,3 km
6712AV20101010€324.00000-40 laag tot onder midden0,4 km
6712ES15101210€169.000onclassificeerbaargeen data
6712CL15102020€332.00000-40 laag tot onder midden0,4 km
6712CK15107210€437.000onclassificeerbaar0,2 km
6712GP15565€568.000onclassificeerbaar0,7 km
6712KB15101110€661.00080-100 hoog0,9 km
6712CC15101310€675.000onclassificeerbaar0,2 km
6712BW15101010€485.00020-60 onder midden tot midden0,7 km
6712AJ15101010€301.000onclassificeerbaar0,5 km
6712CE15565€538.000onclassificeerbaar0,2 km
6712GV15555€385.000onclassificeerbaar0,5 km
6712GS15575€565.000onclassificeerbaar0,7 km
6712AN15575€332.000onclassificeerbaar0,4 km
6712BM15565€533.000onclassificeerbaar0,3 km
6712EK130656665€491.00040-80 midden tot boven midden0,5 km
6712GZ1100124120€116.000onclassificeerbaar0,9 km
6712AZ1010910€242.000onclassificeerbaar0,7 km
6712GK10565€815.000onclassificeerbaar0,9 km
6712CZ0020geen dataonclassificeerbaargeen data
6712JA0050geen dataonclassificeerbaargeen data
6712EP0010geen dataonclassificeerbaargeen data

Bovenstaande tabel toont enkele van de meer dan 250 onderwerpen die voor de postcodes in het postcodegebied 6712 bekend zijn. De cijfers over inwoners, huishoudens en woningen zijn afgerond op vijftallen. Klik op de postcode om de pagina met alle gegevens voor die postcode te tonen.

Adressen Ede
☝️Gebruik van bovenstaande interactieve tabel met postcodes binnen het postcodegebied 6712:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Bekijk de pagina’s met gegevens per volledige postcode door op de postcodes te klikken.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Wonen in het postcodegebied 6712

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 6712.

Kenmerken van de 2.335 woningen met postcode 6712
Er zijn 2.335 woningen in het postcodegebied 6712.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 6712 was €409.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 6712.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6712:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 6712% verschil
2025€409.0006,8%
2024€383.0006,1%
2023€361.00014%
2022€316.0003,61%
2021€305.0006,6%
2020€286.00012%
2019€256.00010%
2018€232.0003,57%
2017€224.0004,67%
2016€214.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 6712 is met €195.000 gestegen van €214.000 in 2016 tot €409.000 in 2025 (dat is een groei van 91%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €21.667 (7,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Ede.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 40% van de woningen in het postcodegebied 6712 een huurwoning en 60% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 6712: er zijn 834 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 6712.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 6712

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 6712, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 6712 telt 5.095 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6712.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6712:

JaarAantal inwoners postcode 6712% verschil
20265.0951,19%
20255.035-1,85%
20245.130-1,44%
20235.205-0,76%
20225.245-0,94%
20215.2950,28%
20205.280-0,09%
20195.2852,03%
20185.1802,27%
20175.065-0,1%
20165.0700,0%
20155.070-0,98%
20145.120-0,19%
20135.130-1,35%
20125.2002,87%
20115.055-0,39%
20105.075-0,59%
20095.1050,2%
20085.0950,69%
20075.0601,0%
20065.010-0,2%
20055.0202,45%
20044.900-0,71%
20034.9350,71%
20024.9002,08%
20014.8001,27%
20004.740-0,11%
19994.745-1,04%
19984.795geen data

De bevolking van het postcodegebied 6712 is met 300 personen toegenomen van 4.795 personen in 1998 tot 5.095 personen in 2026 (dat is een groei van 6,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1998 tot en met 2026 was 11 personen (0,22%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Ede.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 6712:

In 1998 telde het postcodegebied 6712 4.795 inwoners. In 2000 is het aantal gedaald tot 4.740 personen. Dit is een daling van 55 (-1,15%) ten opzichte van 1998, ten opzichte van het vorige jaar (1999) is het verschil -5 (-0,11%). Het aantal van 4.740 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2021 is het aantal gestegen tot 5.295 personen. De stijging ten opzichte van 2000 is 555 (12%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2020) is 15 (0,28%). Het aantal van 5.295 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1998 tot en met 2026. In 2026 waren er 5.095 inwoners in het postcodegebied 6712.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 6712
Postcode 6712 telt 1.245 inwoners in de leeftijdsgroep 65+ in 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Ede bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 6712.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 6712 per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6712:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264.320250530
20254.0280504
20244.1080514
20234.1600520
20224.19601.048
20214.23501.060
20204.22401.056
20194.22901.056
20184.14401.036
20174.04801.012
20164.05301.012
20154.05301.012

In 2026 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 6712 als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 4,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 10% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 6712
52% van de inwoners in het postcodegebied 6712 staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 2,3 personen per huishouden in het postcodegebied 6712.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2026.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 9 postcode5gebieden (roze), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 6712 wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 2.170 huishoudens in het postcodegebied 6712. Er waren 745 eenpersoonshuishoudens en 1.425 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 6712. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 6712

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 6712 en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Gemiddeld inkomen per huishouden
Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 6712 is €38.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld gestandaardiseerd inkomen per huishouden over het jaar 2023 in het postcodegebied 6712.

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 6712 is €38.700. De gegevens gelden voor 2023.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Gemiddeld huishoudinkomen per postcode in de gemeente Ede
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Ede met maximaal tien numerieke postcodegebieden die op postcode het dichtst bij postcodegebied 6712 liggen. De gemeente is groen en de andere postcodegebieden zijn grijs. Postcodegebied 6712 is rood.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 6712.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 6712

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 6712.

Aantal elektrische auto’s in het postcodegebied 6712
Er zijn 132 elektrische auto’s in november 2026 in het postcodegebied 6712.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in het postcodegebied 6712 op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 132 elektrische auto’s in het postcodegebied 6712. Dit is het totaal aantal in november 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in het postcodegebied 6712 die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in het postcodegebied 6712. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 november 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.485 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in het postcodegebied 6712 in november 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in november 2026 in het kentekenregister van de RDW in het postcodegebied 6712 geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.360 op naam geregistreerde voertuigen in het postcodegebied 6712 (in november 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.513 voertuigen van het type ‘personenauto’ in het postcodegebied 6712 in november 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in november 2026 in het kentekenregister van de RDW in het postcodegebied 6712 geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
In 2025 vonden er 15 verkeersongevallen plaats in het postcodegebied 6712.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 6712. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 6712 plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal15
Materiële schade5
Letselschade10
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 6712 vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Ede.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 6712

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 6712. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in het postcodegebied 6712
Postcode 6712Gemeente EdeProvincie Gelderland
Aantal kinderopvanglocaties132514.002
Aantal kindplaatsen1975.08988.824
Aantal vestigingen basisonderwijs556968
Aantal leerlingen basisonderwijs1.19111.913177.091
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs09195
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.401112.003
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0487
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs04.79652.282
Aantal opleidingen hoger onderwijs020316
Aantal studenten hoger onderwijs04.46680.498

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in het postcodegebied 6712. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 6712 is 0,4 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2023-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 6712 in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Ede (geel) en 9 postcode5gebieden (roze). Postcodegebied 6712 wordt in het rood weergegeven.

Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 5 scholen in het postcodegebied 6712 in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in het postcodegebied 6712 van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor het postcodegebied 6712:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20074004
20084105
20094105
20104105
20114105
20124105
20134105
20144105
20154105
20164105
20174105
20184105
20194105
20204105
20214105
20224105
20234105
20244105
20254105
20264105

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 6712

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 6712.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 6712 zijn er 2.454 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 6712.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 608 panden uit de bouwperiode 1950-1970 in het postcodegebied 6712.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 6712. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 6712 is 2.673 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het numerieke postcodegebied 6712 met die van de gemeente, de provincie en Nederland. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 67122.6732025
Gemeente Ede1.5962026
Provincie Gelderland1.3042026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 6712 ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 6712 is 1,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 6712 tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 6712 tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,7
Supermarkt0,8
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs2,0
Bibliotheek0,7
Treinstation1,4
Bioscoop4,5
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 6712 880 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.560 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 6712 wordt vergeleken met dat in de gemeente Ede, de provincie Gelderland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 6712 en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 6712 zijn A (582 adressen) en C (557 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 6712. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in het postcodegebied 6712: 582 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Ede bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 6712.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Ede als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Ede.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Ede. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Ede. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 6712.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 6712 voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners5.095Aantal2026
Mannen2.460Aantal2026
Vrouwen2.640Aantal2026
0 tot 15 jaar825Aantal2026
15 tot 25 jaar615Aantal2026
25 tot 45 jaar1.190Aantal2026
45 tot 65 jaar1.240Aantal2026
65 jaar of ouder1.245Aantal2026
% Mannen48%Percentage2025
% Vrouwen52%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2025
% 65 jaar of ouder24%Percentage2025
Geboorten55Aantal2024
Herkomst totaal4.532Aantal2025
Totaal personen5.100Aantal2026
Persoon in institutioneel huishouden155Aantal2026
Persoon in particulier huishouden4.940Aantal2026
Alleenstaande715Aantal2026
Ouder in eenouderhuishouden105Aantal2026
Partner in paar met kind(eren)1.270Aantal2026
Partner in paar, geen kind(eren)1.370Aantal2026
Thuiswonend kind1.410Aantal2026
Overig lid huishouden65Aantal2026
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 6712.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.560Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning880Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel357Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel821Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.469Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++24Aantal2026
Energielabels A+19Aantal2026
Energielabels A582Aantal2026
Energielabels B286Aantal2026
Energielabels C557Aantal2026
Energielabels D256Aantal2026
Energielabels E176Aantal2026
Energielabels F200Aantal2026
Energielabels G185Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 6712 is en hoeveel panden in het postcodegebied 6712 welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.170Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens745Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens1.425Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen695Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen730Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen100Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen630Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,29Gemiddeld aantal2026
Gemiddelde huishoudensgrootte eenpersoonshuishoudens1,0Gemiddeld aantal2026
Gemiddelde huishoudensgrootte meerpersoonshuishoudens met kinderen3,8Gemiddeld aantal2026
Gemiddelde huishoudensgrootte meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2,02Gemiddeld aantal2026
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Gemiddeld huishoudinkomen€38.700euro2023
Mediaan huishoudinkomen40-60 middenCategorisch type2019
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2023
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2023
Inwoners met WW bijstand AO uitkering295Aantal2025
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Leeftijden
LeeftijdenWaardeEenheidJaar
0 tot 5 jaar270Aantal2026
5 tot 10 jaar285Aantal2026
10 tot 15 jaar270Aantal2026
15 tot 20 jaar315Aantal2026
20 tot 25 jaar300Aantal2026
25 tot 30 jaar290Aantal2026
30 tot 35 jaar300Aantal2026
35 tot 40 jaar320Aantal2026
40 tot 45 jaar280Aantal2026
45 tot 50 jaar260Aantal2026
50 tot 55 jaar310Aantal2026
55 tot 60 jaar320Aantal2026
60 tot 65 jaar350Aantal2026
65 tot 70 jaar300Aantal2026
70 tot 75 jaar310Aantal2026
75 tot 80 jaar270Aantal2026
80 tot 85 jaar175Aantal2026
85 tot 90 jaar105Aantal2026
90 tot 95 jaar70Aantal2026
95 jaar of ouder15Aantal2026
15 tot 70 jaar3.345Aantal2026
Gegevens over het aantal inwoners naar leeftijdscategorie in het postcodegebied 6712.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland4.320Aantal2026
Herkomst buiten Nederland780Aantal2026
Herkomst Europa250Aantal2026
Herkomst buiten Europa530Aantal2026
Herkomst Afrika130Aantal2026
Herkomst Marokko75Aantal2026
Herkomst Afrika (exclusief Marokko)55Aantal2026
Herkomst Amerika60Aantal2026
Herkomst Nederlandse Cariben15Aantal2026
Herkomst Suriname15Aantal2026
Herkomst Amerika en Oceanië (exclusief Suriname en Nederlandse Antillen)35Aantal2026
Herkomst Azië330Aantal2026
Herkomst Indonesië130Aantal2026
Herkomst Turkije60Aantal2026
Herkomst Azië (exclusief Indonesië en Turkije)140Aantal2026
Herkomst Europa (exclusief Nederland)250Aantal2026
Herkomst België15Aantal2026
Herkomst Duitsland75Aantal2026
Herkomst Polen45Aantal2026
Herkomst Europa (exclusief Nederland, België, Duitsland en Polen)115Aantal2026
Herkomst Europese Unie (exclusief Nederland)205Aantal2026
Herkomst Oceanië5Aantal2026
Onbekend herkomstland0Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland4.320Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa125Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa240Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland365Aantal2026
Geboren in Nederland4.685Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa125Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa285Aantal2026
Geboren buiten Nederland410Aantal2026
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid504Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland89%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2025
Autochtoon4.766Aantal2021
Westers530Aantal2021
Niet-westers530Aantal2021
% Autochtoon90%Percentage2021
% Westers10%Percentage2021
% Niet-westers10%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,7Gemiddelde afstand in km2023
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2023
Huisartsenpraktijken binnen 3 km8,5Gemiddeld aantal2023
Huisartsenpraktijken binnen 5 km11Gemiddeld aantal2023
Huisartsenpost afstand3,9Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2023
Ziekenhuis met poli afstand3,9Gemiddelde afstand in km2023
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2023
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2023
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7,4Gemiddeld aantal2023
Ziekenhuis zonder poli afstand3,9Gemiddelde afstand in km2023
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2023
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2023
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,4Gemiddeld aantal2023
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km14Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km19Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km8,5Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km43Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km51Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km4,8Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km22Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km26Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km7Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km35Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km40Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km13Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km58Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km71Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km47Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km21Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km35Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,5Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km20Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km32Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2023
Basisonderwijs binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2023
Basisonderwijs binnen 3 km22Gemiddeld aantal2023
Basisonderwijs binnen 5 km31Gemiddeld aantal2023
Voortgezet onderwijs afstand2,0Gemiddelde afstand in km2023
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2023
Voortgezet onderwijs binnen 5 km8Gemiddeld aantal2023
Voortgezet onderwijs binnen 10 km10Gemiddeld aantal2023
VMBO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2023
VMBO binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2023
VMBO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2023
VMBO binnen 10 km9Gemiddeld aantal2023
HAVO VWO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2023
HAVO VWO binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2023
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2023
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2023
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2023
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2023
Kunstijsbaan afstand37Gemiddelde afstand in km2023
Podiumkunsten afstand0,7Gemiddelde afstand in km2023
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2023
Podiumkunsten binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2023
Podiumkunsten binnen 20 km7,8Gemiddeld aantal2023
Poppodium afstand1,0Gemiddelde afstand in km2023
Bioscoop afstand4,5Gemiddelde afstand in km2023
Bioscopen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2023
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2023
Bioscopen binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2023
Sauna afstand5,8Gemiddelde afstand in km2023
Zonnebank afstand0,8Gemiddelde afstand in km2023
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2023
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2023
Musea binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2023
Musea binnen 20 km22Gemiddeld aantal2023
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2023
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2023
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2023
Attracties binnen 50 km45Gemiddeld aantal2023
Brandweerkazerne afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 6712. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 6712 beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 6712 gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 6712 binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode6712Naam2026
Soort regioPostcode4Categorisch type2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid2.673Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen met postcode2.647Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.454Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie19Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie15Aantal2026
Adressen met industriefunctie18Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie35Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie6Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie24Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie96Aantal2026
Verblijfsobjecten2.647Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.789Aantal2026
Adressen met pand2.647Aantal2026
Percelen met adres1.502Aantal2026
Adressen met perceel2.647Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.647Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.454Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17001Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 190010Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 192534Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950527Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970608Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 198046Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990234Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 200067Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010110Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 202046Aantal2026
Panden met adres 2020 en later106Aantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190015Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192536Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950543Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970764Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198047Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990333Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000267Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010176Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020224Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later241Aantal2026
Postcodegebied6712AA-6712KDNaam2026
Aantal openbare ruimtes61Aantal2026
Geometrisch zwaartepunt(173662.7753095804, 451008.4627304212)Adres2026
Representatief binnenpunt(173732.22561817087, 450890.60396358185)Adres2026
Postcode46712Naam2026
GemeentenaamEdeNaam2026
ProvincienaamGelderlandNaam2026
GemeentecodeGM0228Code2026
ProvinciecodePV25Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 6712. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 6712. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal15Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade10Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Voertuigen
VoertuigenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsauto Alcohol0Aantal2026
Bedrijfsauto Aardgas0Aantal2026
Bedrijfsauto Benzine14Aantal2026
Bedrijfsauto Diesel183Aantal2026
Bedrijfsauto Elektriciteit13Aantal2026
Bedrijfsauto Hybride0Aantal2026
Bedrijfsauto LNG0Aantal2026
Bedrijfsauto LPG0Aantal2026
Bedrijfsauto Waterstof0Aantal2026
Bromfiets Benzine306Aantal2026
Bromfiets Diesel0Aantal2026
Bromfiets Elektriciteit33Aantal2026
Bus Aardgas0Aantal2026
Bus Diesel0Aantal2026
Bus Elektriciteit0Aantal2026
Bus Hybride0Aantal2026
Bus Waterstof0Aantal2026
Driewielig motorrijtuig Benzine0Aantal2026
Driewielig motorrijtuig Diesel0Aantal2026
Driewielig motorrijtuig Elektriciteit0Aantal2026
Driewielig motorrijtuig LPG0Aantal2026
Land- of bosbouwtrekker Benzine0Aantal2026
Land- of bosbouwtrekker Diesel31Aantal2026
Land- of bosbouwtrekker Elektriciteit0Aantal2026
Mobiele machine Diesel0Aantal2026
Mobiele machine Elektriciteit0Aantal2026
Mobiele machine LPG0Aantal2026
Motorfiets Benzine254Aantal2026
Motorfiets Elektriciteit0Aantal2026
Motorfiets met zijspan Benzine0Aantal2026
Motorrijtuig met beperkte snelheid Aardgas0Aantal2026
Motorrijtuig met beperkte snelheid Benzine0Aantal2026
Motorrijtuig met beperkte snelheid Diesel0Aantal2026
Motorrijtuig met beperkte snelheid Elektriciteit0Aantal2026
Motorrijtuig met beperkte snelheid Hybride0Aantal2026
Motorrijtuig met beperkte snelheid LPG0Aantal2026
Personenauto Aardgas0Aantal2026
Personenauto Alcohol0Aantal2026
Personenauto Benzine1.923Aantal2026
Personenauto Diesel148Aantal2026
Personenauto Elektriciteit114Aantal2026
Personenauto Hybride264Aantal2026
Personenauto Hybride met stekker15Aantal2026
Personenauto LPG40Aantal2026
Personenauto Waterstof0Aantal2026
De data over auto's en andere motorvoertuigen in in het postcodegebied 6712 omvat het aantal voertuigen per voertuigsoort en per type energiebron per gebied. Deze gegevens worden maandelijks aan onze dataverzameling toegevoegd op basis van de datasets met regionale voertuigdata.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.335Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€409.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.620Aantal2025
Meergezinswoningen715Aantal2025
Koopwoningen1.401Aantal2025
Huurwoningen934Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties425Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders509Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.170Aantal2025
Onbewoond165Aantal2025
% Koopwoningen60%Percentage2025
% Huurwoningen40%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties18%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders22%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen69%Percentage2025
% Meergezinswoningen31%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen834Aantal2026
Tussenwoningen505Aantal2026
Hoekwoningen343Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen425Aantal2026
Vrijstaande woningen347Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen34%Percentage2026
% Tussenwoningen21%Percentage2026
% Hoekwoningen14%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen14%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945284Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965776Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975205Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985288Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995126Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005246Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015112Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025417Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194512%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196532%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19758%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202517%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 6712 komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Ede of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron
Kaart met alle postcodes binnen de gemeente Ede
Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.
Afbeelding van de postcodes in de gemeente Ede op de kaart.

Kaart van alle postcodes binnen de gemeente Ede. Gebruik de knoppen onder de kaart per postcode om de afzonderlijke postcodes te tonen.

Postcode 6712 op de kaart
Kaartafbeelding, ingezoomd op postcodegebied 6712.
Kaartafbeelding, ingezoomd op postcodegebied 6712.

Afbeelding van de postcode 6712 op de kaart. Klik op de kaart om de interactieve postcodekaart te tonen. In de interactieve postcodekaart kun je alle postcode4, postcode5 en postcode6 gebieden van de gemeente Ede, de provincie Gelderland en Nederland bekijken.