Verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Bilt

Verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Bilt

Wat zijn de politieke voorkeuren in de gemeente De Bilt? Bekijk hier de uitslagen per stembureau en alle cijfers over de opkomst, stemmen en zetels voor de verkiezingen van 1946 tot en met 2026.
Wat zijn de politieke voorkeuren in de gemeente De Bilt? Bekijk hier de uitslagen per stembureau en alle cijfers over de opkomst, stemmen en zetels voor de verkiezingen van 1946 tot en met 2026.
Uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 voor de gemeente De Bilt

De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 voor de gemeente De Bilt wordt hieronder weergegeven: 👇

Advertentie:

Uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 voor de gemeente De Bilt
Opkomst: 69,3%

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad van woensdag 18 maart 2026 voor de gemeente De Bilt. Gebruik de knoppen 👇om het percentage of het aantal stemmen per partij te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad van woensdag 18 maart 2026 voor de gemeente De Bilt:

PartijPercentage stemmen gemeente De BiltAantal stemmen gemeente De Bilt
GroenLinks/PvdA22%5.269
VVD17%4.028
D6614%3.359
FORZA11%2.483
CDA9,6%2.245
SGP7,4%1.732
LOKBIL5,7%1.324
Volt5,1%1.204
SP4,1%966
CU2,3%538
FRACTI1,1%254

De getoonde uitslagen zijn voorlopig en zijn gebaseerd op de eerste ronde tellingen door gemeenten. Deze data zijn door het ANP gepubliceerd. De gegevens worden bijgewerkt zodra er nieuwe uitslagen bekend zijn.

Opkomst bij de verkiezingen in de gemeente De Bilt
Bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 2026 was de opkomst in de gemeente De Bilt 69,3%.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de opkomst voor de in de gemeente De Bilt gehouden verkiezingen in de periode van 1970 tot en met 2026.

De opkomst geeft aan hoeveel % van de kiesgerechtigen heeft gestemd. Tot 1970 kenden we in Nederland een opkomstplicht bij de verkiezingen. Om te mogen stemmen bij de verkiezingen moet iemand 18 jaar of ouder zijn, in de gemeente wonen, en niet zijn uitgesloten van het kiesrecht. Zie de beschrijving van de wettelijke basis van het kiesrecht door de Kiesraad.

Vergelijk opkomst
Tweede Kamer verkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag gemeente De Bilt in stemmen, periode 1946 tot en met 2025.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van de stemmers in de gemeente De Bilt? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Tweede Kamer verkiezingen van 1946 tot en met 2025 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 29 oktober 2025.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Tweede Kamer verkiezingen in de gemeente De Bilt. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2025. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 29 oktober 2025 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de gemeente De Bilt bij de meest recente Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
D666.65524%
GL-PvdA4.90518%
VVD4.63417%
CDA3.15611%
PVV2.4628,8%
JA211.0813,87%
SGP8122,91%
FvD7562,71%
PvdD7422,66%
CU5031,8%
Volt4451,59%
DENK4271,53%
BBB3621,3%
SP3621,3%
50PLUS3071,1%
NSC710,25%
BIJ1700,25%
BVNL530,19%
Vrede voor Dieren390,14%
LP270,1%
Piraten260,09%
De Linie90,03%
FNP80,03%
NL PLAN80,03%
Vrij Verbond10,0%

Stemmen per partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025 in de gemeente De Bilt.

Best scorende partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025 in de gemeente De Bilt: D66 met 6.655 stemmen.

Gebruikte afkortingen en samenvoegingen:

Onderstaande tabel toont de volledige namen bij de afkortingen van politieke partijen die op deze pagina worden gebruikt:

Opmerking: op de pagina's per gemeente worden de lokale partijen onder hun eigen naam gepresenteerd. Op de pagina voor Nederland en de pagina's per provincie zijn de lokale partijen samengenomen onder de noemer ‘Lokale partijen’. Er is sprake van een lokale partij als:

  • een partij aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt, en
  • in de naam van de partij niet de naam van een partij op landelijk of provinciaal niveau voorkomt, en
  • de partij organisatorisch niet is verbonden met een landelijke of provinciale partij, en
  • de partij niet ook in andere gemeenten deelneemt aan de gemeenteraadsverkiezingen.
Partijnaam afgekortPartijnaam volledig
ABPNAlgemene Bejaarden Partij Nederland
AOVAlgemeen Ouderen Verbond
ARPAnti Revolutionaire Partij
AWPAlgemene Waterschapspartij
AWP en LRRAWP en LRR niet politiek, wel lokaal
BBBBoer Burger Beweging
BVNLBelang van Nederland (BVNL)
CDCentrum Democraten
CDAChristen Democratisch Appèl
CHUChristelijk-Historische Unie
CPCentrum Partij
CPNCommunistische Partij van Nederland
CUChristen Unie
CU SGPChristenUnie / SGP
D66Democraten 66
DFPDe feestpartij
DPKDemocratisch Politiek Keerpunt
DRPPDe Republikeinse Politieke Partij
DS70Democratisch Socialisten '70
Duurzaam NLDuurzaam Nederland
EVPEvangelische Volkspartij
EVPNEuropees Verkiezers Platform Nederland
FDEWForum Duurzaam Effectief Waterschap
FNPFryske Nasjonale Partij
FvDForum voor Democratie
GL-PvdAGroenLinks - Partij van de Arbeid
GPVGereformeerd Politiek Verbond
KNPKatholieke Nationale Partij
KVPKatholieke Volkspartij
LEFLEF - Voor de Nieuwe Generatie
LNLeefbaar Nederland
LPLibertarische Partij
LPFLijst Pim Fortuyn
MDDMeer Directe Democratie
MenSPartij voor Mens en Spirit
MPMiddenstands Partij
NCPNNieuwe Communistische Partij
NL PLANNLPLAN
NMPNederlandse Middenstands Partij
NSCNieuw Sociaal Contract
NVUNederlandse Volks Unie
NWPNatuurwetpartij
OPAOuderen Politiek Actief
PCGProtestants Christelijke Groep
PiratenPiratenpartij - De Groenen
PLANNederland met een PLAN
PPRPolitieke Partij Radikalen
PSCCPartij Sociaal Cultureel Centrum
PSPPacifistisch-Socialistische Partij
PSP92Pacifistisch Socialistische Partij '92
PUURWaterschapspartij PUUR
PvdAPartij van de Arbeid
PvdDPartij voor de Dieren
PvdTPartij van de Toekomst
PvdVPartij van de Vrijheid
PVVPartij voor de Vrijheid
PVZPartij voor Zeeland
RKPNRooms Katholieke Partij Nederland
RPFReformatorische Politieke Federatie
SAMENSamen voor Nederland
SGPStaatkundig Gereformeerde Partij
SOPASocialistische Partij (SOPA)
SPSocialistische Partij
SplinterSplinter
TrotsTrots op Nederland
U-BuntuU-Buntu Connected Front
Unie 55+Ouderen Unie 55+
VCNVCN: partij van communisten in Nederland
VIPVooruitstrevende Integratie Partij
VNLVoorNederland
VoltVolt Nederland
VSPVerenigde Senioren Partij
VVDVolkspartij voor Vrijheid en Democratie
Vrede voor DierenVREVDIER
Vrij VerbondVRIJVER
De LinieDELINIE

Tabel met afkortingen en volledige namen van de politieke partijen waarover op deze pagina data worden gepubliceerd

Provinciale Staten verkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag gemeente De Bilt in stemmen, periode 1946 tot en met 2023.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten van de stemmers in de gemeente De Bilt? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1946 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de gemeente De Bilt. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de gemeente De Bilt bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
GroenLinks3.58516%
VVD3.57516%
D662.62611%
BBB2.0859,1%
CDA1.6597,3%
PvdA1.5526,8%
PvdD1.5186,6%
Volt9764,27%
JA219164,01%
CU9003,94%
SGP8833,87%
PVV6522,85%
SP6522,85%
FvD4211,84%
50PLUS2991,31%
U26 GEMEENTEN2381,04%
BVNL1400,61%
DENK1400,61%
ZWARTE PIET IS ZWART260,11%

Stemmen per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de gemeente De Bilt.

Best scorende partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de gemeente De Bilt: GroenLinks met 3.585 stemmen.

Gemeenteraadsverkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag gemeente De Bilt in stemmen, periode 1946 tot en met 2022.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van de stemmers in de gemeente De Bilt? Onderstaande grafiek toont de partijen voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 1946 tot en met 2022 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 16 maart 2022.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente De Bilt. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2022. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 16 maart 2022 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de gemeente De Bilt bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
GroenLinks4.73322%
D662.81013%
VVD2.69712%
Forza De Bilt2.63412%
Beter De Bilt en Bilts Belang2.47611%
PvdA1.5457,2%
CDA1.4586,8%
SGP1.1875,5%
CU1.0314,78%
SP1.0104,68%

Stemmen per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de gemeente De Bilt.

Grootste partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de gemeente De Bilt: GroenLinks met 4.733 stemmen.

Gemeenteraadsverkiezingen, zetels per jaar
Uitslag gemeente De Bilt in zetels, periode 2006 tot en met 2022.

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de gemeenteraad in de gemeente De Bilt: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 2006 tot en met 2022 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 16 maart 2022.


Aantal zetels per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage zetels per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente De Bilt. De gegevens zijn beschikbaar van 2006 tot en met 2022. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 16 maart 2022 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage zetels per partij dat in de gemeente De Bilt bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 is gegeven:

PartijAantal zetelsPercentage zetels
GroenLinks726%
D66415%
Beter De Bilt en Bilts Belang311%
Forza De Bilt311%
VVD311%
CDA27,4%
PvdA27,4%
CU13,7%
SGP13,7%
SP13,7%

Zetels per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de gemeente De Bilt.

Winnende partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de gemeente De Bilt: GroenLinks met 7 zetels.

Advertentie:

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2025, gemeente De Bilt
Opkomst: 82,0%

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2025 voor de gemeente De Bilt. Gebruik de knoppen onder de grafiek om het percentage stemmen of het aantal zetels per partij te tonen:


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 voor de gemeente De Bilt:

PartijPercentage stemmenAantal stemmenZetels Tweede Kamer (landelijk)
D6624%6.65526
GL-PvdA18%4.90520
VVD17%4.63422
CDA11%3.15618
PVV8,8%2.46226
JA213,9%1.0819
SGP2,9%8123
PvdD2,7%7423
FvD2,7%7567
CU1,8%5033
Volt1,6%4451
DENK1,5%4273
SP1,3%3623
BBB1,3%3624
50PLUS1,1%3072
BIJ10,3%700
NSC0,3%710
BVNL0,2%530
Vrede voor Dieren0,1%390
LP0,1%270
Piraten0,1%260
De Linie0,0%90
FNP0,0%80
NL PLAN0,0%80
Vrij Verbond0,0%10

De getoonde uitslagen zijn gebaseerd op de data van de KiesRaad. Bekijk ook de vergelijking van de uitslag tussen provincies en gemeenten voor de Tweede Kamer verkiezingen van 2025. Of bekijk de meest recente peilingen voor de verkiezingen.

Meer verkiezingen
Video van de uitslagen
Bekijk het verloop van het percentage stemmen per partij voor de gemeente De Bilt over de jaren 1946-2025 in deze korte youtube video:

Video-animatie: verkiezingen voor de Tweede Kamer, uitslagen in de periode 1946-2025 voor de gemeente De Bilt.

Welke politieke partijen zijn in de gemeente De Bilt het populairst? Bekijk hier de verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Bilt van de Tweede Kamer verkiezingen in de periode van 1946 tot en met 2025. Met cijfers en grafieken over 25 verkiezingen samengevoegd tot 1 video-animatie!

Europees Parlementsverkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag gemeente De Bilt in stemmen, periode 1979 tot en met 2024.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het Europees Parlement van de stemmers in de gemeente De Bilt? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Europees Parlementsverkiezingen van 1979 tot en met 2024 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 6 juni 2024.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Europees Parlementsverkiezingen in de gemeente De Bilt. De gegevens zijn beschikbaar van 1979 tot en met 2024. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 6 juni 2024 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de gemeente De Bilt bij de meest recente Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
GL-PvdA5.70628%
VVD2.95714%
D662.45812%
PVV1.9639,6%
CDA1.5877,7%
Volt1.5087,3%
PvdD9574,66%
SGP8494,13%
NSC5622,74%
CU4772,32%
BBB4132,01%
FvD3621,76%
SP3431,67%
50PLUS1100,54%
JA21970,47%
BVNL840,41%
Piraten610,3%
MDD330,16%
NL PLAN140,07%
van de Regio50,02%

Stemmen per partij bij de Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024 in de gemeente De Bilt.

Grootste partij bij de Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024 in de gemeente De Bilt: GL-PvdA met 5.706 stemmen.

Waterschapsverkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag gemeente De Bilt in stemmen, periode 2015 tot en met 2023.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het waterschap van de stemmers in de gemeente De Bilt? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Waterschapsverkiezingen van 2015 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Waterschapsverkiezingen in de gemeente De Bilt. De gegevens zijn beschikbaar van 2015 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het waterschap met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de gemeente De Bilt bij de meest recente Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
Water Natuurlijk5.04722%
VVD3.29215%
PvdD2.66112%
BBB2.52711%
PvdA2.1079,3%
CDA1.8638,2%
AWP1.4446,4%
CU9764,32%
SGP8233,64%
BVNL4401,95%
De Groenen4181,85%
50PLUS4141,83%
Ondernemend Water3531,56%
Waterschap@inwonersbelangen2531,12%
DRPP00,0%
Lokaal Waterbeheer00,0%

Stemmen per partij bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 in de gemeente De Bilt.

Winnende partij bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 in de gemeente De Bilt: Water Natuurlijk met 5.047 stemmen.

41 stembureaus

Voor de gemeente De Bilt zijn er gegevens over 41 stembureaus. Je vindt alle locatiedata en de uitslagen in detail op de afzonderlijke pagina's per stembureau en in het Excel document met alle verkiezingsuitslagen. Op deze pagina vind je de uitslagen per stembureau in de gemeente De Bilt voor de meest recente verkiezingen.

Advertentie:

Tweede Kamer 2025, 24 stembureaus
Tweede Kamer 2025: uitslagen voor 24 stembureaus in de gemeente De Bilt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslag: 2025-TK, aantal stemmen per partij in de gemeente De Bilt. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslag per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk.

Bovenstaande grafiek toont het aantal stemmen per partij waarop tijdens de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2025 bij de verschillende stembureaus in de gemeente De Bilt is gestemd. Hierbij worden voor stembureaus waar op meer dan 15 verschillende politieke partijen is gestemd alleen de 15 partijen met de meeste stemmen in een stembureau getoond (de grafiek bevat hierdoor in totaal 20 verschillende partijen terwijl er 25 partijen aan deze verkiezingen hebben deelgenomen). Dit is gedaan om de grafiek zo goed mogelijk leesbaar te houden. De gegevens voor alle partijen worden wel getoond in de tabellen op de pagina's per stembureau.

Europees Parlement 2024, 23 stembureaus
Europese Parlementsverkiezingen 2024: uitslagen voor 23 stembureaus in de gemeente De Bilt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslag: 2024-EP, aantal stemmen per partij in de gemeente De Bilt. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslag per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk.

Bovenstaande grafiek toont het aantal stemmen per partij waarop tijdens de verkiezingen voor het Europees Parlement van 2024 bij de verschillende stembureaus in de gemeente De Bilt is gestemd. Hierbij worden voor stembureaus waar op meer dan 15 verschillende politieke partijen is gestemd alleen de 15 partijen met de meeste stemmen in een stembureau getoond (de grafiek bevat hierdoor in totaal 18 verschillende partijen terwijl er 20 partijen aan deze verkiezingen hebben deelgenomen). Dit is gedaan om de grafiek zo goed mogelijk leesbaar te houden. De gegevens voor alle partijen worden wel getoond in de tabellen op de pagina's per stembureau.

Tweede Kamer 2023, 23 stembureaus
Tweede Kamer 2023: uitslagen voor 23 stembureaus in de gemeente De Bilt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslag: 2023-TK, aantal stemmen per partij in de gemeente De Bilt. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslag per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk.

Bovenstaande grafiek toont het aantal stemmen per partij waarop tijdens de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2023 bij de verschillende stembureaus in de gemeente De Bilt is gestemd. Hierbij worden voor stembureaus waar op meer dan 15 verschillende politieke partijen is gestemd alleen de 15 partijen met de meeste stemmen in een stembureau getoond (de grafiek bevat hierdoor in totaal 20 verschillende partijen terwijl er 26 partijen aan deze verkiezingen hebben deelgenomen). Dit is gedaan om de grafiek zo goed mogelijk leesbaar te houden. De gegevens voor alle partijen worden wel getoond in de tabellen op de pagina's per stembureau.

Provinciale Staten 2023, 19 stembureaus
Provinciale Staten Utrecht 2023: uitslagen voor 19 stembureaus in de gemeente De Bilt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslag: 2023-PS, aantal stemmen per partij in de gemeente De Bilt. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslag per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk.

Bovenstaande grafiek toont het aantal stemmen per partij waarop tijdens de verkiezingen voor de Provinciale Staten van 2023 bij de verschillende stembureaus in de gemeente De Bilt is gestemd. Hierbij worden voor stembureaus waar op meer dan 15 verschillende politieke partijen is gestemd alleen de 15 partijen met de meeste stemmen in een stembureau getoond (de grafiek bevat hierdoor in totaal 18 verschillende partijen terwijl er 19 partijen aan deze verkiezingen hebben deelgenomen). Dit is gedaan om de grafiek zo goed mogelijk leesbaar te houden. De gegevens voor alle partijen worden wel getoond in de tabellen op de pagina's per stembureau.

Gemeenteraad 2022, 17 stembureaus
Gemeenteraad 2022: uitslagen voor 17 stembureaus in de gemeente De Bilt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslag: 2022-GR, aantal stemmen per partij in de gemeente De Bilt. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslag per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk.

Alle inwoners van 18 jaar en ouder die bij de gemeente zijn ingeschreven konden van maandag 14 maart tot en met woensdag 16 maart 2022 voor een nieuwe gemeenteraad stemmen. Bovenstaande grafiek toont het aantal stemmen per partij waarop tijdens de verkiezingen voor de gemeenteraad van 2022 bij de verschillende stembureaus in de gemeente De Bilt is gestemd. Hierbij worden de stemmen voor alle 10 verschillende politieke partijen die hebben deelgenomen weergegeven.

Advertentie:

Tabel met de stemmen per partij per soort verkiezingen in de gemeente De Bilt
Onderstaande tabel toont de gegevens per politieke partij voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen.
PartijTweede Kamer 2025Europees Parlement 2024Provinciale Staten 2023Waterschap 2023Gemeenteraad 2022
D666.6552.4582.62602.810
GL-PvdA4.9055.706000
VVD4.6342.9573.5753.2922.697
CDA3.1561.5871.6591.8631.458
PVV2.4621.96365200
JA211.0819791600
SGP8128498838231.187
FvD75636242100
PvdD7429571.5182.6610
CU5034779009761.031
Volt4451.50897600
DENK427014000
BBB3624132.0852.5270
SP36234365201.010
50PLUS3071102994140
NSC71562000
BIJ1700000
BVNL53841404400
Vrede voor Dieren390000
LP270000
Piraten2661000
De Linie90000
NL PLAN814000
FNP80000
Vrij Verbond10000
MDD033000
van de Regio05000
GroenLinks003.58504.733
PvdA001.5522.1071.545
U26 GEMEENTEN0023800
ZWARTE PIET IS ZWART002600
Water Natuurlijk0005.0470
AWP0001.4440
De Groenen0004180
Ondernemend Water0003530
Waterschap@inwonersbelangen0002530
Forza De Bilt00002.634
Beter De Bilt en Bilts Belang00002.476
DRPP00000
Lokaal Waterbeheer00000

Bovenstaande tabel toont het aantal stemmen dat in de gemeente De Bilt op de verschilllende politieke partijen uitgebracht. Hierbij wordt de uitslag voor de meest recente verkiezingen van ieder type getoond. De data in deze tabel worden zo snel mogelijk na iedere verkiezingsuitslag bijgewerkt.

Klik op de naam van een politieke partij om de pagina voor die partij te openen.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Download alle verkiezingsdata voor de gemeente De Bilt
Afbeelding van Excel documenten uit de download met verkiezingsuitslagen en heel veel andere data voor de gemeente De Bilt.

Download alle verkiezingsdata in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat een informatie voor de gemeente De Bilt. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de verkiezingen in de gemeente De Bilt. Daarnaast bevat de download andere documenten met meer dan 250 onderwerpen over de gemeente, wijken en buurten, postcodes, woonplaatsen, alle adressen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte bronnen en definities

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving met de bronvermeldingen en definities van de gebruikte data.

Bekijk ook de informatie over meer dan 250 andere onderwerpen voor de gemeente De Bilt. En AlleCijfers heeft ook een YouTube kanaal met video-animaties over de verkiezingen.

Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.

Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina: