Verkiezingsuitslagen voor de provincie Noord-Brabant

Wat zijn de politieke voorkeuren in de provincie Noord-Brabant? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen van 1946 tot en met 2021. Met gegevens over de opkomst, het aantal en percentage stemmen per partij en de verdeling van de zetels. En met de uitslagen van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Gemeenteraad, de Provinciale Staten, het Europees parlement en het Waterschap.

Verkiezingsuitslagen voor de provincie Noord-Brabant

Wat zijn de politieke voorkeuren in de provincie Noord-Brabant? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen van 1946 tot en met 2021. Met gegevens over de opkomst, de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Inhoud en meer informatie:

Opkomst / Gemeenteraad / Provinciale Staten / Tweede Kamer / Europees Parlement / Waterschap / Partijen / Definities / Statistieken provincie Noord-Brabant / Vergelijk opkomst / Uitslagen per partij / Uitslagen Nederland / Excel download

Op deze pagina vind je informatie over 72 verschillende verkiezingen die sinds 1946 in de provincie Noord-Brabant zijn gehouden. De meest recente uitslag is van 17 maart 2021 toen er verkiezingen voor de Tweede Kamer werden gehouden.

Alle regio's
Uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen 2022 in de provincie Noord-Brabant
Opkomst: 46,9%

De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen voor de provincie Noord-Brabant wordt in onderstaande grafiek en tabel weergegeven: De officiële uitslag wordt zo snel mogelijk toegevoegd op basis van de data van de KiesRaad. Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen per partij voor de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Noord-Brabant.


Onderstaande tabel toont de voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 met het percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant is gegeven:


PartijPercentage stemmen
Lokale partijen43,10%
VVD13,10%
CDA12,70%
D668,60%
GroenLinks7,00%
PvdA4,80%
SP3,50%
50PLUS1,60%
PvdD1,50%
FvD1,30%
CU0,90%
Volt0,70%
SGP0,60%
PVV0,30%
DENK0,20%
BVNL0,00%
BIJ10,00%
Overige0,00%
JA210,00%

Percentage stemmen per partij bij de de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Noord-Brabant.

Alle inwoners van 18 jaar en ouder die bij de gemeente zijn ingeschreven konden van maandag 14 maart tot en met woensdag 16 maart 2022 voor een nieuwe gemeenteraad stemmen.

Opkomst bij de verkiezingen in de provincie Noord-Brabant
(46,9% bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 2022 in de provincie Noord-Brabant)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met het percentage opkomst van de kiesgerechtigden per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de opkomst voor de in de provincie Noord-Brabant gehouden verkiezingen in de periode van 1970 tot en met 2022.

De opkomst geeft aan hoeveel procent van de kiesgerechtigen heeft gestemd. Tot 1970 kenden we in Nederland een opkomstplicht bij de verkiezingen. Om te mogen stemmen bij de verkiezingen moet iemand 18 jaar of ouder zijn, in de gemeente wonen, en niet zijn uitgesloten van het kiesrecht. Zie de beschrijving van de wettelijke basis van het kiesrecht door de Kiesraad.

Vergelijk opkomst
Gemeenteraadsverkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1946 tot en met 2018

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 1946 tot en met 2018 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 21 maart 2018.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2018. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 21 maart 2018 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Grootste partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 in de provincie Noord-Brabant: Lokale partijen met 371.021 stemmen.


Gebruikte afkortingen

Onderstaande tabel toont de volledige namen bij de afkortingen van politieke partijen die op deze pagina worden gebruikt:

Opmerking: op de pagina's per gemeente worden de lokale partijen onder hun eigen naam gepresenteerd. Op de pagina voor Nederland en de pagina's per provincie zijn de lokale partijen samengenomen onder de noemde "Lokale partijen". Er is sprake van een lokale partij als:

  • een partij aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt, en
  • in de naam van de partij niet de naam van een partij op landelijk of provinciaal niveau voorkomt, en
  • de partij organisatorisch niet is verbonden met een landelijke of provinciale partij, en
  • de partij niet ook in andere gemeenten deelneemt aan de gemeenteraadsverkiezingen.
Partijnaam afgekortPartijnaam volledig
ABPNAlgemene Bejaarden Partij Nederland
AOVAlgemeen Ouderen Verbond
ARPAnti Revolutionaire Partij
AWPAlgemene Waterschapspartij
AWP en LRRAWP en LRR niet politiek, wel lokaal
BBBBoer Burger Beweging
Blanco LijstLijst Nr 7 Blanco Lijst
CDCentrum Democraten
CDACDA - Europese Volkspartij
CDAChristen Democratisch Appèl
CHUChristelijk-Historische Unie
CPCentrum Partij
CP86Centrumpartij '86
CPNCommunistische Partij van Nederland
CUChristen Unie
CU SGPChristenUnie / SGP
D66Democraten 66
DFPDe feestpartij
DPKDemocratisch Politiek Keerpunt
DRPPDe Republikeinse Politieke Partij
DS70Democratisch Socialisten '70
Duurzaam NLDuurzaam Nederland
EVPEvangelische Volkspartij
EVPNEuropees Verkiezers Platform Nederland
FDEWForum Duurzaam Effectief Waterschap
FNPFryske Nasjonale Partij
FvDForum voor Democratie
GPVGereformeerd Politiek Verbond
KNPKatholieke Nationale Partij
KVPKatholieke Volkspartij
LNLeefbaar Nederland
LPLibertaire Partij
LPFLijst Pim Fortuyn
MenSPartij voor Mens en Spirit
MoslimpartijNederlandse Moslimpartij
MPMiddenstands Partij
NCPNNieuwe Communistische Partij
NMPNederlandse Middenstands Partij
NVUNederlandse Volks Unie
NWPNatuurwetpartij
OPAOuderen Politiek Actief
PCGProtestants Christelijke Groep
PiratenPiratenpartij
PPRPolitieke Partij Radikalen
PSCCPartij Sociaal Cultureel Centrum
PSPPacifistisch-Socialistische Partij
PSP92Pacifistisch Socialistische Partij '92
PUURWaterschapspartij PUUR
PvdAP.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten
PvdAPartij van de Arbeid
PvdDPartij voor de Dieren
PvdTPartij van de Toekomst
PvdVPartij van de Vrijheid
PVVPartij voor de Vrijheid
PVZPartij voor Zeeland
RKPNRooms Katholieke Partij Nederland
RPFReformatorische Politieke Federatie
SGPStaatkundig Gereformeerde Partij
SPSocialistische Partij
TrotsTrots op Nederland
TVPTilburgse Volkspartij
U-BuntuU-Buntu Connected Front
VCNVCN: partij van communisten in Nederland
VNLVoorNederland
VoltVolt Nederland
VIPVooruitstrevende Integratie Partij
VSPVerenigde Senioren Partij
VVDVolkspartij voor Vrijheid en Democratie

Tabel met afkortingen en volledige namen van de politieke partijen waarover op deze pagina data wordt gepubliceerd


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
Lokale partijen371.02138,11%
CDA148.44715,25%
VVD140.47514,43%
D6684.1358,64%
GroenLinks62.9666,47%
SP58.9726,06%
PvdA55.2225,67%
50PLUS14.8431,52%
GroenLinks PvdA12.7731,31%
CU5.5180,57%
D66 GroenLinks PvdA5.4170,56%
PVV4.1290,42%
D66 GroenLinks PvdA SP3.0140,31%
DENK2.8640,29%
SGP1.3250,14%
VSP1.0910,11%
OPA9340,10%
OPA Trots5100,05%

Stemmen per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 in de provincie Noord-Brabant.

Gemeenteraadsverkiezingen, zetels per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in zetels, periode 2006 tot en met 2018

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de gemeenteraad in de provincie Noord-Brabant: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 2006 tot en met 2018 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 21 maart 2018.



Aantal zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 2006 tot en met 2018. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 21 maart 2018 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Grootste partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 in de provincie Noord-Brabant: Lokale partijen met 582 zetels.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage zetels per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 is gegeven:


PartijAantal zetelsPercentage zetels
Lokale partijen58243,18%
CDA23717,58%
VVD18914,02%
D66977,20%
SP614,53%
PvdA604,45%
GroenLinks594,38%
GroenLinks PvdA241,78%
50PLUS100,74%
D66 GroenLinks PvdA90,67%
D66 GroenLinks PvdA SP70,52%
CU50,37%
PVV50,37%
SGP20,15%
DENK10,07%

Zetels per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 in de provincie Noord-Brabant.

Tweede Kamer verkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1946 tot en met 2021

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Tweede Kamer verkiezingen van 1946 tot en met 2021 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 17 maart 2021.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Tweede Kamer verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2021. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 17 maart 2021 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Grootste partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021 in de provincie Noord-Brabant: VVD met 406.686 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
VVD406.68626,61%
D66230.06015,05%
PVV180.50111,81%
CDA153.19910,03%
SP116.9927,66%
FvD73.9354,84%
PvdA68.8144,50%
GroenLinks66.5474,35%
PvdD48.7503,19%
JA2133.7602,21%
Volt33.5172,19%
DENK24.2861,59%
50PLUS18.9391,24%
CU18.1131,19%
BBB12.5610,82%
SGP7.2620,48%
BIJ15.3540,35%
Code Oranje5.3020,35%
Splinter4.5030,29%
NIDA3.5380,23%
Piraten3.0750,20%
JONG2.6870,18%
Lijst Henk Krol1.7290,11%
Trots1.5720,10%
DFP1.5090,10%
Blanco Lijst1.3920,09%
NLBeter1.2580,08%
Oprecht7730,05%
LP7510,05%
Jezus leeft4730,03%
Partij van de Eenheid2540,02%
U-Buntu700,00%

Stemmen per partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021 in de provincie Noord-Brabant.

Provincie Noord-Brabant: verkiezingen voor de Tweede Kamer, stemmen per partij
Grafieken als video-animatie met het verloop van het percentage stemmen per partij over de jaren.

Video-animatie: verkiezingen voor de Tweede Kamer, uitslagen in de periode 1946-2021 voor de provincie Noord-Brabant.

Welke politieke partijen zijn in de provincie Noord-Brabant het populairst? Bekijk hier de verkiezingsuitslagen voor de provincie Noord-Brabant van de Tweede Kamer verkiezingen in de periode van 1946 tot en met 2021. Met cijfers en grafieken over 23 verkiezingen samengevoegd tot 1 video-animatie!

Provinciale Staten verkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1946 tot en met 2019

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1946 tot en met 2019 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 20 maart 2019.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2019. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 20 maart 2019 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Grootste partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 in de provincie Noord-Brabant: VVD met 163.906 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
VVD163.90616,18%
FvD146.44314,45%
CDA134.83413,31%
SP93.1389,19%
D6689.0148,78%
GroenLinks87.6878,65%
PVV77.4537,64%
PvdA64.8376,40%
50PLUS41.6124,11%
PvdD37.7753,73%
Lokaal Brabant25.4852,52%
CU SGP19.4661,92%
DENK12.4151,23%
Senioren Brabant9.6870,96%
Ouderen Appèl - Hart voor Brabant6.7190,66%
Code Oranje2.7840,27%

Stemmen per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 in de provincie Noord-Brabant.

Provinciale Staten verkiezingen, zetels per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in zetels, periode 1991 tot en met 2019

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten in de provincie Noord-Brabant: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1991 tot en met 2019 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 20 maart 2019.



Aantal zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1991 tot en met 2019. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 20 maart 2019 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 in de provincie Noord-Brabant: VVD met 10 zetels.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage zetels per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 is gegeven:


PartijAantal zetelsPercentage zetels
VVD1018,18%
FvD916,36%
CDA814,55%
D6659,09%
GroenLinks59,09%
SP59,09%
PVV47,27%
PvdA35,45%
50PLUS23,64%
PvdD23,64%
CU SGP11,82%
Lokaal Brabant11,82%

Zetels per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 in de provincie Noord-Brabant.

Europees Parlement verkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1979 tot en met 2019

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het Europees Parlement van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Europees Parlement verkiezingen van 1979 tot en met 2019 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 23 mei 2019.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Europees Parlement verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1979 tot en met 2019. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 23 mei 2019 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Europees Parlement verkiezingen van 23 mei 2019 in de provincie Noord-Brabant: PvdA met 138.101 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Europees Parlement verkiezingen van 23 mei 2019 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
PvdA138.10118,92%
VVD121.79816,68%
CDA100.60213,78%
FvD79.03910,83%
GroenLinks67.6999,27%
D6654.4647,46%
50PLUS43.8646,01%
SP33.4244,58%
PVV28.6173,92%
PvdD24.9783,42%
Volt14.0191,92%
CU SGP13.6431,87%
DENK6.7190,92%
Piratenpartij vandeRegio1.2310,17%
De Groenen1.1990,16%
Jezus leeft7140,10%

Stemmen per partij bij de Europees Parlement verkiezingen van 23 mei 2019 in de provincie Noord-Brabant.

Waterschapsverkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 2015 tot en met 2019

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het waterschap van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Waterschapsverkiezingen van 2015 tot en met 2019 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 20 maart 2019.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Waterschapsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 2015 tot en met 2019. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 20 maart 2019 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Waterschapsverkiezingen van 20 maart 2019 in de provincie Noord-Brabant: Water Natuurlijk met 217.300 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het waterschap met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Waterschapsverkiezingen van 20 maart 2019 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
Water Natuurlijk217.30023,03%
CDA156.16816,55%
VVD155.73416,51%
PvdA106.09211,25%
50PLUS87.1269,23%
Ons Water48.8535,18%
AWP45.0914,78%
West-Brabant Waterbreed37.8984,02%
PvdD28.4613,02%
Ouderen Appèl - Hart voor Water21.3032,26%
Werken aan Water19.9772,12%
CU14.6771,56%
SGP3.8220,41%
AWP en LRR9390,10%
Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen10,00%
Betaalbaar Water00,00%
Blanco lijst 1100,00%
Blanco lijst 800,00%
CU SGP00,00%
DRPP00,00%
De Groenen00,00%
FDEW00,00%
FNP00,00%
Gemeentebelangen Drenthe & Overijssel00,00%
Groen Water & Land00,00%
Hollandse Delta Natuurlijk00,00%
Integer Liberaal00,00%
Lagere Lasten Burger00,00%
Lokaal Limburg00,00%
Lokaal Waterbeheer00,00%
Natuurlijk BBW00,00%
OPA00,00%
Ons-Platteland00,00%
Ouderenpartij00,00%
PSCC00,00%
PUUR00,00%
PVZ00,00%
QUEER00,00%
Socialistische Waterschapsvereniging00,00%
Trots00,00%
VSP00,00%
Vereniging Dorpshuizen en Kleine Kernen00,00%
Vrienden van de Berkel00,00%
Water Wonen en Natuur00,00%
Waterbelang Heuvelland00,00%
Waterbelang Horst-Helden-Beesel00,00%
Waterbelang Land van Weert + Leudal00,00%
Waterbelang Maastricht00,00%
Waterbelang Midden-Limburg00,00%
Waterbelang Parkstad00,00%
Waterbelang Venlo00,00%
Waterbelang Venray en Maasduinen00,00%
Waterbelang Westelijke Mijnstreek00,00%
Waterschap@inwonersbelangen00,00%
Waterschapspartij Hollandse Delta00,00%
Werk aan Water Flevoland00,00%

Stemmen per partij bij de Waterschapsverkiezingen van 20 maart 2019 in de provincie Noord-Brabant.

Gebruikte open data bronnen

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS als open data zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving.

Bekijk ook de informatie over meer dan 100 andere onderwerpen voor de provincie Noord-Brabant. En AlleCijfers heeft ook een YouTube kanaal met video-animaties over de verkiezingen.

Tabel met de stemmen per partij per soort verkiezingen in de provincie Noord-Brabant

Onderstaande tabel toont de gegevens per politieke partij voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen. Gebruikte afkortingen in de kolomnamen van de tabel: EP-2019: Europees Parlement verkiezingen van 23 mei 2019, GR-2018: Gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018, PS-2019: Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019, TK-2021: Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021 en WS-2019: Waterschapsverkiezingen van 20 maart 2019. Klik op de naam van een partij om de pagina met alle informatie voor die politieke partij weer te geven. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een partijnaam in het zoekveld in te voeren.

PartijGR-2018PS-2019TK-2021EP-2019WS-2019
Lokale partijen371.021
CDA148.447134.834153.199100.602156.168
VVD140.475163.906406.686121.798155.734
D6684.13589.014230.06054.464
GroenLinks62.96687.68766.54767.699
SP58.97293.138116.99233.424
PvdA55.22264.83768.814138.101106.092
50PLUS14.84341.61218.93943.86487.126
GroenLinks PvdA12.773
CU5.51818.11314.677
D66 GroenLinks PvdA5.417
PVV4.12977.453180.50128.617
D66 GroenLinks PvdA SP3.014
DENK2.86412.41524.2866.719
SGP1.3257.2623.822
VSP1.0910
OPA9340
OPA Trots510
FvD146.44373.93579.039
PvdD37.77548.75024.97828.461
Lokaal Brabant25.485
CU SGP19.46613.6430
Senioren Brabant9.687
Ouderen Appèl - Hart voor Brabant6.719
Code Oranje2.7845.302
JA2133.760
Volt33.51714.019
BBB12.561
BIJ15.354
Splinter4.503
NIDA3.538
Piraten3.075
JONG2.687
Lijst Henk Krol1.729
Trots1.5720
DFP1.509
Blanco Lijst1.392
NLBeter1.258
Oprecht773
LP751
Jezus leeft473714
Partij van de Eenheid254
U-Buntu70
Piratenpartij vandeRegio1.231
De Groenen1.1990
Water Natuurlijk217.300
Ons Water48.853
AWP45.091
West-Brabant Waterbreed37.898
Ouderen Appèl - Hart voor Water21.303
Werken aan Water19.977
AWP en LRR939
Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen1
Betaalbaar Water0
Blanco lijst 110
Blanco lijst 80
DRPP0
FDEW0
FNP0
Gemeentebelangen Drenthe & Overijssel0
Groen Water & Land0
Hollandse Delta Natuurlijk0
Integer Liberaal0
Lagere Lasten Burger0
Lokaal Limburg0
Lokaal Waterbeheer0
Natuurlijk BBW0
Ons-Platteland0
Ouderenpartij0
PSCC0
PUUR0
PVZ0
QUEER0
Socialistische Waterschapsvereniging0
Vereniging Dorpshuizen en Kleine Kernen0
Vrienden van de Berkel0
Water Wonen en Natuur0
Waterbelang Heuvelland0
Waterbelang Horst-Helden-Beesel0
Waterbelang Land van Weert + Leudal0
Waterbelang Maastricht0
Waterbelang Midden-Limburg0
Waterbelang Parkstad0
Waterbelang Venlo0
Waterbelang Venray en Maasduinen0
Waterbelang Westelijke Mijnstreek0
Waterschap@inwonersbelangen0
Waterschapspartij Hollandse Delta0
Werk aan Water Flevoland0
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per partij in de provincie Noord-Brabant. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en wordt zo snel mogelijk na iedere verkiezingen bijgewerkt.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechts bovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Verkiezingsuitslagen
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo