Verkiezingsuitslagen voor de provincie Noord-Brabant

Wat zijn de politieke voorkeuren in de provincie Noord-Brabant? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen van 1946 tot en met 2023. Met gegevens over de opkomst, de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Wat zijn de politieke voorkeuren in de provincie Noord-Brabant? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen van 1946 tot en met 2023. Met gegevens over de opkomst, de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Uitslag van de Europees parlementsverkiezing van 6 juni 2024 voor de provincie Noord-Brabant

De uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement van 6 juni 2024 voor de provincie Noord-Brabant wordt hier zo snel mogelijk toegevoegd. Ontvang een bericht als de informatie is bijgewerkt. Bekijk de eerdere uitslagen van de verkiezingen voor de provincie Noord-Brabant op deze pagina of bekijk de meest recente peilingen.

Advertentie:

Europees Parlementsverkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1979 tot en met 2019

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het Europees Parlement van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Europees Parlementsverkiezingen van 1979 tot en met 2019 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 23 mei 2019.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Europees Parlementsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1979 tot en met 2019. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 23 mei 2019 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Winnende partij bij de Europees Parlementsverkiezingen van 23 mei 2019 in de provincie Noord-Brabant: PvdA met 138.101 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Europees Parlementsverkiezingen van 23 mei 2019 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
PvdA138.10119%
VVD121.79817%
CDA100.60214%
FvD79.03911%
GroenLinks67.6999,3%
D6654.4647,5%
50PLUS43.8646%
SP33.4244,58%
PVV28.6173,92%
PvdD24.9783,42%
Volt14.0191,92%
CU SGP13.6431,87%
DENK6.7190,92%
Piraten1.2310,17%
De Groenen1.1990,16%
Jezus leeft7140,10%

Stemmen per partij bij de Europees Parlementsverkiezingen van 23 mei 2019 in de provincie Noord-Brabant.

Opkomst bij de verkiezingen in de provincie Noord-Brabant
(77,2% bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2023 in de provincie Noord-Brabant)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met het percentage opkomst van de kiesgerechtigden per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de opkomst voor de in de provincie Noord-Brabant gehouden verkiezingen in de periode van 1970 tot en met 2023.

De opkomst geeft aan hoeveel procent van de kiesgerechtigen heeft gestemd. Tot 1970 kenden we in Nederland een opkomstplicht bij de verkiezingen. Om te mogen stemmen bij de verkiezingen moet iemand 18 jaar of ouder zijn, in de gemeente wonen, en niet zijn uitgesloten van het kiesrecht. Zie de beschrijving van de wettelijke basis van het kiesrecht door de Kiesraad.

Vergelijk opkomst

Advertentie:

Gemeenteraadsverkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1946 tot en met 2022

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 1946 tot en met 2022 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 16 maart 2022.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2022. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 16 maart 2022 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Noord-Brabant: Lokale partijen met 340.007 stemmen.


Gebruikte afkortingen

Onderstaande tabel toont de volledige namen bij de afkortingen van politieke partijen die op deze pagina worden gebruikt:

Opmerking: op de pagina's per gemeente worden de lokale partijen onder hun eigen naam gepresenteerd. Op de pagina voor Nederland en de pagina's per provincie zijn de lokale partijen samengenomen onder de noemde "Lokale partijen". Er is sprake van een lokale partij als:

  • een partij aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt, en
  • in de naam van de partij niet de naam van een partij op landelijk of provinciaal niveau voorkomt, en
  • de partij organisatorisch niet is verbonden met een landelijke of provinciale partij, en
  • de partij niet ook in andere gemeenten deelneemt aan de gemeenteraadsverkiezingen.
Partijnaam afgekortPartijnaam volledig
ABPNAlgemene Bejaarden Partij Nederland
AOVAlgemeen Ouderen Verbond
ARPAnti Revolutionaire Partij
AWPAlgemene Waterschapspartij
AWP en LRRAWP en LRR niet politiek, wel lokaal
BBBBoer Burger Beweging
Blanco LijstLijst Nr 7 Blanco Lijst
BVNLBelang van Nederland (BVNL) / Groep Van Haga
CDCentrum Democraten
CDAChristen Democratisch Appèl
CHUChristelijk-Historische Unie
CPCentrum Partij
CP86Centrumpartij '86
CPNCommunistische Partij van Nederland
CUChristen Unie
CU SGPChristenUnie / SGP
D66Democraten 66
DFPDe feestpartij
DPKDemocratisch Politiek Keerpunt
DRPPDe Republikeinse Politieke Partij
DS70Democratisch Socialisten '70
Duurzaam NLDuurzaam Nederland
EVPEvangelische Volkspartij
EVPNEuropees Verkiezers Platform Nederland
FDEWForum Duurzaam Effectief Waterschap
FNPFryske Nasjonale Partij
FvDForum voor Democratie
GL-PvdAGroenLinks - Partij van de Arbeid
GPVGereformeerd Politiek Verbond
KNPKatholieke Nationale Partij
KVPKatholieke Volkspartij
LEFLEF - Voor de Nieuwe Generatie
LNLeefbaar Nederland
LPLibertarische Partij
LPFLijst Pim Fortuyn
MenSPartij voor Mens en Spirit
MoslimpartijNederlandse Moslimpartij
MPMiddenstands Partij
NCPNNieuwe Communistische Partij
NMPNederlandse Middenstands Partij
NSCNieuw Sociaal Contract
NVUNederlandse Volks Unie
NWPNatuurwetpartij
OPAOuderen Politiek Actief
PCGProtestants Christelijke Groep
PiratenPiratenpartij - De Groenen
PLANNederland met een PLAN
PPRPolitieke Partij Radikalen
PSCCPartij Sociaal Cultureel Centrum
PSPPacifistisch-Socialistische Partij
PSP92Pacifistisch Socialistische Partij '92
PUURWaterschapspartij PUUR
PvdAPartij van de Arbeid
PvdDPartij voor de Dieren
PvdTPartij van de Toekomst
PvdVPartij van de Vrijheid
PVVPartij voor de Vrijheid
PVZPartij voor Zeeland
RKPNRooms Katholieke Partij Nederland
RPFReformatorische Politieke Federatie
SAMENSamen voor Nederland
SGPStaatkundig Gereformeerde Partij
SPSocialistische Partij
SplinterSplinter
TrotsTrots op Nederland
TVPTilburgse Volkspartij
U-BuntuU-Buntu Connected Front
VCNVCN: partij van communisten in Nederland
VIPVooruitstrevende Integratie Partij
VNLVoorNederland
VoltVolt Nederland
VSPVerenigde Senioren Partij
VVDVolkspartij voor Vrijheid en Democratie

Tabel met afkortingen en volledige namen van de politieke partijen waarover op deze pagina data wordt gepubliceerd


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
Lokale partijen340.00738%
VVD118.07013%
CDA112.81813%
D6678.5258,9%
GroenLinks64.4807,3%
PvdA43.5014,92%
SP30.8373,49%
GL-PvdA25.7002,91%
50PLUS13.8161,56%
PvdD13.3831,51%
FvD11.4381,29%
CU8.0030,90%
Volt6.3730,72%
SGP5.3380,60%
BBB3.4480,39%
PVV2.9930,34%
DENK2.1630,24%
D66 GroenLinks PvdA SP1.2400,14%
Piraten1.0640,12%
Hart voor Vrijheid5380,06%
DFP3760,04%
Jezus leeft2370,03%

Stemmen per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Noord-Brabant.

Gemeenteraadsverkiezingen, zetels per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in zetels, periode 2006 tot en met 2022

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de gemeenteraad in de provincie Noord-Brabant: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 2006 tot en met 2022 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 16 maart 2022.



Aantal zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 2006 tot en met 2022. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 16 maart 2022 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Noord-Brabant: Lokale partijen met 555 zetels.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage zetels per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 is gegeven:


PartijAantal zetelsPercentage zetels
Lokale partijen55546%
CDA17715%
VVD16313%
D66947,7%
GroenLinks574,68%
PvdA443,62%
GL-PvdA423,45%
SP282,30%
50PLUS110,90%
FvD80,66%
CU70,58%
PvdD70,58%
SGP70,58%
BBB60,49%
PVV40,33%
Volt40,33%
D66 GroenLinks PvdA SP20,16%
DENK10,08%
DFP00%
Hart voor Vrijheid00%
Jezus leeft00%
Piraten00%

Zetels per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Noord-Brabant.

Provinciale Staten verkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1946 tot en met 2023

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1946 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Noord-Brabant: BBB met 199.858 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
BBB199.85818%
VVD154.37014%
GroenLinks84.7557,7%
PvdA83.5137,6%
SP83.4357,6%
PVV74.5086,8%
D6673.3176,7%
CDA72.2756,6%
JA2146.1424,21%
Lokaal Brabant45.7234,17%
PvdD42.2693,86%
Volt32.2032,94%
FvD31.1602,84%
50PLUS28.5952,61%
CU SGP17.3721,59%
BVNL9.6260,88%
Alliantie6.6200,60%
AWP5.1040,47%
Ouderen Appèl - Hart voor Brabant4.2450,39%
Jezus leeft8140,07%

Stemmen per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Noord-Brabant.

Provinciale Staten verkiezingen, zetels per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in zetels, periode 1991 tot en met 2023

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten in de provincie Noord-Brabant: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1991 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.



Aantal zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage zetels per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1991 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Grootste partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Noord-Brabant: BBB met 11 zetels.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage zetels per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:


PartijAantal zetelsPercentage zetels
BBB1120%
VVD916%
GroenLinks59,1%
CDA47,3%
D6647,3%
PVV47,3%
PvdA47,3%
SP47,3%
JA2123,64%
Lokaal Brabant23,64%
PvdD23,64%
50PLUS11,82%
CU SGP11,82%
FvD11,82%
Volt11,82%

Zetels per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Noord-Brabant.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2023 provincie Noord-Brabant
Opkomst: 77,2%








Heel even geduld alsjeblieft: je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl.






Bovenstaande grafiek toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2023 voor de provincie Noord-Brabant. Gebruik de knoppen onder de grafiek om het percentage stemmen of het aantal zetels per partij te tonen:


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 22 november 2023 voor de provincie Noord-Brabant:

PartijPercentage stemmenAantal stemmenZetels Tweede Kamer
PVV27%414.55237
VVD18%278.69324
GL-PvdA13%200.52125
NSC13%196.12020
D666,6%101.4299
BBB4,40%67.7037
SP4,10%63.5135
CDA3,50%53.2795
FvD1,90%29.1423
PvdD1,80%27.0543
DENK1,80%27.3273
Volt1,60%24.6332
JA210,70%11.0771
CU0,60%9.3373
50PLUS0,60%9.7760
BVNL0,50%7.5320
SGP0,40%6.7193
BIJ10,20%3.3920
PartijvdSport0,10%8120
Piraten0,10%1.1000
Splinter0,10%1.9690
LP0%5350
LEF0%7070
PLAN0%7690
Politieke Partij voor Basisinkomen0%3350
SAMEN0%6810

De getoonde uitslagen zijn gebaseerd op de data van de KiesRaad. Bekijk ook de vergelijking van de uitslag tussen provincies en gemeenten voor de Tweede Kamer verkiezingen van 2023. Of bekijk de meest recente peilingen voor de verkiezingen.

Meer verkiezingen
Dynamisch staafdiagram
Bekijk het verloop van het percentage stemmen per partij voor de provincie Noord-Brabant over de jaren 1946-2023 in deze korte youtube video:

Video-animatie: verkiezingen voor de Tweede Kamer, uitslagen in de periode 1946-2023 voor de provincie Noord-Brabant.

Welke politieke partijen zijn in de provincie Noord-Brabant het populairst? Bekijk hier de verkiezingsuitslagen voor de provincie Noord-Brabant van de Tweede Kamer verkiezingen in de periode van 1946 tot en met 2023. Met cijfers en grafieken over 24 verkiezingen samengevoegd tot 1 video-animatie!

Advertentie:

Tabel met de stemmen per partij per soort verkiezingen in de provincie Noord-Brabant
Onderstaande tabel toont de gegevens per politieke partij voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen.
PartijProvinciale Staten 2023Tweede Kamer 2023Waterschap 2023Gemeenteraad 2022Europees Parlement 2019
BBB199.85867.703206.9833.4480
VVD154.370278.693132.210118.070121.798
GroenLinks84.7550064.48067.699
PvdA83.5130100.27043.501138.101
SP83.43563.513030.83733.424
PVV74.508414.55202.99328.617
D6673.317101.429078.52554.464
CDA72.27553.27995.732112.818100.602
JA2146.14211.0771.02700
Lokaal Brabant45.7230000
PvdD42.26927.05488.27513.38324.978
Volt32.20324.63306.37314.019
FvD31.16029.142011.43879.039
50PLUS28.5959.77646.91113.81643.864
CU SGP17.37200013.643
BVNL9.6267.53222.28800
Alliantie6.6200000
AWP5.104047.82100
Ouderen Appèl - Hart voor Brabant4.2450000
Jezus leeft81400237714
GL-PvdA0200.521025.7000
NSC0196.120000
DENK027.32702.1636.719
CU09.3372.4528.0030
SGP06.7194.1645.3380
BIJ103.392000
Splinter01.969000
Piraten01.10001.0641.231
PartijvdSport0812000
PLAN0769000
LEF0707000
SAMEN0681000
LP0535000
Politieke Partij voor Basisinkomen0335000
Water Natuurlijk00212.00800
Ons Water0041.67500
West-Brabant Waterbreed0036.90900
Ouderen Appèl - Hart voor Water0012.74000
Werken aan Water0012.28300
Bedrijfsbelangen001.54500
Water Lokaal0047700
Lokale partijen000340.0070
D66 GroenLinks PvdA SP0001.2400
Hart voor Vrijheid0005380
DFP0003760
De Groenen00001.199
Onbekend00000
PVZ00000

Bovenstaande tabel toont het aantal stemmen dat in de provincie Noord-Brabant op de verschilllende politieke partijen uitgebracht. Hierbij wordt de uitslag voor de meest recente verkiezingen van ieder type getoond. De data in deze tabel worden zo snel mogelijk na iedere verkiezingsuitslag bijgewerkt.

Tabelgebruik:

  • Klik op de naam van een politieke partij om de pagina met de verkiezingsuitslagen voor die partij weer te geven.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Tweede Kamer verkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 1946 tot en met 2023

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Tweede Kamer verkiezingen van 1946 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 22 november 2023.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Tweede Kamer verkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 22 november 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Winnende partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 22 november 2023 in de provincie Noord-Brabant: PVV met 414.552 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Tweede Kamer verkiezingen van 22 november 2023 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
PVV414.55227%
VVD278.69318%
GL-PvdA200.52113%
NSC196.12013%
D66101.4296,6%
BBB67.7034,40%
SP63.5134,13%
CDA53.2793,46%
FvD29.1421,89%
DENK27.3271,78%
PvdD27.0541,76%
Volt24.6331,60%
JA2111.0770,72%
50PLUS9.7760,64%
CU9.3370,61%
BVNL7.5320,49%
SGP6.7190,44%
BIJ13.3920,22%
Splinter1.9690,13%
Piraten1.1000,07%
PartijvdSport8120,05%
PLAN7690,05%
LEF7070,05%
SAMEN6810,04%
LP5350,03%
Politieke Partij voor Basisinkomen3350,02%

Stemmen per partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 22 november 2023 in de provincie Noord-Brabant.

Waterschapsverkiezingen, uitslagen per jaar
Uitslag provincie Noord-Brabant in stemmen, periode 2015 tot en met 2023

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het waterschap van de stemmers in de provincie Noord-Brabant? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Waterschapsverkiezingen van 2015 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.



Aantal stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

de staafgrafiek met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!








Percentage stemmen per partij:






Heel even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verkiezingsuitslagen wordt geladen!







De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Waterschapsverkiezingen in de provincie Noord-Brabant. De gegevens zijn beschikbaar van 2015 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.

Best scorende partij bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Noord-Brabant: Water Natuurlijk met 212.008 stemmen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het waterschap met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Noord-Brabant bij de meest recente Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:


PartijAantal stemmenPercentage stemmen
Water Natuurlijk212.00820%
BBB206.98319%
VVD132.21012%
PvdA100.2709,4%
CDA95.7329%
PvdD88.2758,3%
AWP47.8214,49%
50PLUS46.9114,40%
Ons Water41.6753,91%
West-Brabant Waterbreed36.9093,46%
BVNL22.2882,09%
Ouderen Appèl - Hart voor Water12.7401,20%
Werken aan Water12.2831,15%
SGP4.1640,39%
CU2.4520,23%
Bedrijfsbelangen1.5450,14%
JA211.0270,10%
Water Lokaal4770,04%
Onbekend00%
PVZ00%

Stemmen per partij bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Noord-Brabant.

2.895 stembureaus

Er zijn 2.895 stembureaus in de provincie Noord-Brabant, waarvoor gegevens bekend zijn. Bekijk de uitslagen en de locatiedata op de pagina's per stembureau.

Gebruikte open data bronnen

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS als open data zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving.

Bekijk ook de informatie over meer dan 100 andere onderwerpen voor de provincie Noord-Brabant. En AlleCijfers heeft ook een YouTube kanaal met video-animaties over de verkiezingen.

Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina: