Statistieken postcode 1011KW

Statistieken postcode 1011KW

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1011 KW. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1011 KW. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 1011KW.Bekijk kaart
Postcodegebied 1011KW in het kort
1011 KW is de postcode van Oudeschans in Amsterdam.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 1011 KW. De huisnummers lopen van 47 - Z tot en met 95.

Kerncijfers postcode 1011KW
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 1011 KW.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 1011 KW. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 1011 via de tabel op de pagina van postcodegebied 1011.

Postcode 1011KWAantalBronJaar data
Adressen met postcode87Kadaster2026
Adressen met woonfunctie79Kadaster2026
Panden met adres9Kadaster2026
Percelen met adres11Kadaster2026
Woningvoorraad80CBS2025
Huishoudens75CBS2025
Inwoners100CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 1011 KW, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1011 KW en een overzicht van alle adressen met postcode 1011KW.

Overzicht postcode 1011 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 1011KW? Ontvang een e-mail.

Postcode 1011KW op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 1011 KW.
Afbeelding van het postcodegebied 1011 KW op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 1011KW. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 1011 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 1011 KW hoort bij de straat Oudeschans te Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 47 - Z t/m 95.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Amsterdam of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 1011 KW

Postcode 1011KW ligt binnen het numerieke postcodegebied 1011 in de gemeente Amsterdam. Er zijn 87 adressen en tachtig woningen in het postcodegebied 1011 KW. 70% van de woningen in het postcodegebied 1011 KW is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €488.000. Er wonen honderd inwoners in het postcodegebied 1011 KW, waarvan het grootste deel (40%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Postcode 1011KW telt 75 huishoudens van gemiddeld 1,3 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 1011 KW is relatief kort:

  • Supermarkt: op slechts 0,3 kilometer afstand.
  • Apotheek: in 0,9 kilometer te bereiken.
  • Huisartsenpraktijk: goed bereikbaar, op 0,5 kilometer.
  • Basisschool: op slechts 0,2 kilometer afstand.
  • Middelbare school: in 2,0 kilometer te bereiken.
  • Bibliotheek: op 1,6 kilometer afstand.
  • Café: op slechts 0,3 kilometer afstand.
  • Restaurant: relatief dichtbij, op een afstand van 0,3 kilometer.
  • Treinstation: goed bereikbaar, op 1,7 kilometer.
  • Zwembad: op slechts 2,2 kilometer afstand.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 1011 KW zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegOudeschans
WoonplaatsAmsterdam
BuurtUilenburg
WijkNieuwmarkt/Lastage
GemeenteAmsterdam
ProvincieNoord-Holland
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 1011 KW zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 1011 KW

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 1011 KW.

Kenmerken van de 80 woningen met postcode 1011KW
Er zijn 80 woningen in het postcodegebied 1011KW.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 1011 KW was €488.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 1011 KW.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1011 KW:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 1011KW% verschil
2025€488.0001,04%
2024€483.000-0,62%
2023€486.00015%
2022€423.0002,67%
2021€412.0004,57%
2020€394.0006,2%
2019€371.000-1,33%
2018€376.00016%
2017€325.00017%
2016€277.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 1011 KW is met €211.000 gegroeid van €277.000 in 2016 tot €488.000 in 2025 (dat is een stijging van 76%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €23.444 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 70% van de woningen in het postcodegebied 1011 KW een huurwoning en 30% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 1011 KW: er zijn 78 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 1011 KW.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 1011 KW

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 1011 KW, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 1011KW telt 100 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1011 KW.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1011 KW:

JaarAantal inwoners postcode 1011KW% verschil
20251000,0%
20241005,3%
2023955,6%
202290-5,3%
202195-5%
20201000,0%
201910011%
2018900,0%
201790-10%
20161000,0%
2015100geen data

In 2025 waren er 100 inwoners in het postcodegebied 1011 KW. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2015.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 1011 KW:

In 2015 waren er 100 inwoners in het postcodegebied 1011 KW. Dit is het hoogste aantal inwoners tot en met 2016. In 2017 is het aantal gedaald tot 90 inwoners. Dit is een daling van 10 (-10%) ten opzichte van 2016. Het aantal inwoners blijft 90 tot en met 2018. In 2019 is het aantal gestegen tot 100 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 10 (11%). Het aantal inwoners blijft 100 tot en met 2020. In 2022 is het aantal gedaald tot 90 inwoners. Dit is een daling van 10 (-10%) ten opzichte van 2020, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -5 (-5,3%). Het aantal van 90 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 100 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 10 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (5,3%). Het aantal inwoners blijft 100 tot en met 2025.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 1011 KW
Postcode 1011KW telt 40 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Amsterdam bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 1011 KW.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 1011 KW per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1011 KW:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025502020
2024503030
2023482929
2022542727
2021571919
2020602020
2019602020
2018452222
2017541818
2016602020
2015602020

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 1011 KW als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 22% en herkomst uit landen buiten Europa: 22% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 60%, herkomst uit Europa: 20% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 1011 KW
50% van de inwoners in het postcodegebied 1011 KW staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,3 personen per huishouden in het postcodegebied 1011 KW.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 17 postcodegebieden (blauw), 19 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 1011 KW wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 75 huishoudens in het postcodegebied 1011 KW. Er waren 55 eenpersoonshuishoudens en 15 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 1011 KW. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 1011 KW

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 1011 KW en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 1011 KW is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 1011 KW
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Amsterdam met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 1011 KW liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 1011 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 1011 KW is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 1011 KW.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 1011 KW

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 1011 KW.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 1011.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 1011. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in het postcodegebied 1011 KW in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 1011 KW. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 1011 KW plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 1011 KW vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Amsterdam.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 1011 KW

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 1011 KW. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 1011KW is 0,2 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2023-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 1011 KW in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), postcode 1011 (groen), 19 postcode5gebieden (roze) en 17 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 1011 KW wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 1011 KW

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 1011 KW.

Adressen met postcode 1011KW
Tabel met alle 87 adressen in het postcodegebied 1011 KW.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Oudeschans47 - Z1011KWAmsterdamLigplaats70 m2Ligplaatsgeen datageen datajaWeg
Oudeschans51 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans51 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905EjaWeg
Oudeschans51 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905EjaWeg
Oudeschans53 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905DjaWeg
Oudeschans53 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie72 m2Appartement1905AjaWeg
Oudeschans53 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905DjaWeg
Oudeschans53 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905FjaWeg
Oudeschans55 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans55 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905EjaWeg
Oudeschans55 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905EjaWeg
Oudeschans55 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans55 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905AjaWeg
Oudeschans55 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans55 - G1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans57 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905BjaWeg
Oudeschans57 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans57 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans57 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans57 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans57 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans57 - G1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans59 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans59 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans59 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans59 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905BjaWeg
Oudeschans59 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans59 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905FjaWeg
Oudeschans59 - G1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans61 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905AjaWeg
Oudeschans61 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans61 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie36 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans61 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905BjaWeg
Oudeschans61 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905BjaWeg
Oudeschans61 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905BjaWeg
Oudeschans61 - G1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905BjaWeg
Oudeschans63 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie40 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans63 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie46 m2Appartement1905EjaWeg
Oudeschans63 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans63 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans63 - Z1011KWAmsterdamLigplaats70 m2Ligplaatsgeen datageen datajaWeg
Oudeschans65 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie39 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans65 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie39 m2Appartement1905CjaWeg
Oudeschans67 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie86 m2Appartement1900G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans67 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie89 m2Appartement1900G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans67 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie87 m2Appartement1900G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans67 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie86 m2Appartement1900G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans67 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie100 m2Appartement1900G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans67 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1900geen datajaWeg
Oudeschans69 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie145 m2Appartement1970E (voorlopig)jaWeg
Oudeschans69 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie128 m2Appartement1970AjaWeg
Oudeschans69 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie128 m2Appartement1970E (voorlopig)jaWeg
Oudeschans69 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie105 m2Appartement1970E (voorlopig)jaWeg
Oudeschans69 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie105 m2Appartement1970E (voorlopig)jaWeg
Oudeschans69 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie102 m2Appartement1970E (voorlopig)jaWeg
Oudeschans69 - G1011KWAmsterdamWoonfunctie97 m2Appartement1970GjaWeg
Oudeschans71 - Z1011KWAmsterdamLigplaats78 m2Ligplaatsgeen datageen datajaWeg
Oudeschans711011KWAmsterdamWoonfunctie131 m2Hoekwoning1970E (voorlopig)jaWeg
Oudeschans751011KWAmsterdamLogiesfunctie2.167 m2n.v.t.1953AjaWeg
Oudeschans77 - Z1011KWAmsterdamLigplaats107 m2Ligplaatsgeen datageen datajaWeg
Oudeschans79 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie68 m2Appartement1848AjaWeg
Oudeschans79 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1848AjaWeg
Oudeschans79 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie57 m2Appartement1848AjaWeg
Oudeschans79 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1848AjaWeg
Oudeschans79 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie62 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - G1011KWAmsterdamWoonfunctie57 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - H1011KWAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1848AjaWeg
Oudeschans79 - K1011KWAmsterdamWoonfunctie104 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - L1011KWAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1848CjaWeg
Oudeschans79 - M1011KWAmsterdamWoonfunctie57 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - N1011KWAmsterdamWoonfunctie52 m2Appartement1848EjaWeg
Oudeschans79 - R1011KWAmsterdamWoonfunctie80 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - S1011KWAmsterdamWoonfunctie52 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans79 - T1011KWAmsterdamWoonfunctie40 m2Appartement1848DjaWeg
Oudeschans81 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie68 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans81 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie58 m2Appartement1848DjaWeg
Oudeschans81 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie68 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans81 - D1011KWAmsterdamWoonfunctie58 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans81 - E1011KWAmsterdamWoonfunctie71 m2Appartement1848G (voorlopig)jaWeg
Oudeschans81 - F1011KWAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1848DjaWeg
Oudeschans831011KWAmsterdamIndustriefunctie895 m2n.v.t.1718geen datajaWeg
Oudeschans851011KWAmsterdamOverige gebruiksfunctie1 m2n.v.t.1749geen datajaWeg
Oudeschans87 - A1011KWAmsterdamWoonfunctie130 m2Appartement1722AjaWeg
Oudeschans87 - B1011KWAmsterdamWoonfunctie75 m2Appartement1722AjaWeg
Oudeschans87 - C1011KWAmsterdamWoonfunctie109 m2Appartement1722AjaWeg
Oudeschans951011KWAmsterdamLigplaats184 m2Ligplaatsgeen datageen datajaWeg

Bovenstaande tabel toont de 87 adressen in het postcodegebied 1011 KW. Dit zijn alle adressen met postcode 1011KW in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Amsterdam zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 1011K is 7.698 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 1011, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 1011K (pc5)7.6982025
Postcodegebied 10117.2042025
Gemeente Amsterdam6.1382026
Provincie Noord-Holland3.2272026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 1011 KW ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 1011 KW gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 1011K. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 1011K, niet specifiek voor postcode 1011KW.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 1011 KW is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1011 KW tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1011 KW tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,3
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,2
Voortgezet onderwijs2,0
Bibliotheek1,6
Treinstation1,7
Bioscoop1,1
Museum0,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 1011 KW zijn er 79 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 1011 KW.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 5 panden uit de bouwperiode 1700-1900 in het postcodegebied 1011 KW.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 1011 KW. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 1011 KW 550 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 1.420 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 1011 KW wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 1011, de gemeente Amsterdam, de provincie Noord-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 1011 KW en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 1011 KW zijn C (21 adressen) en G (18 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 1011 KW. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in het postcodegebied 1011 KW: 21 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 1011 KW.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Amsterdam als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Amsterdam.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Amsterdam. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1011 KW.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 1011 KW voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners100Aantal2025
Mannen50Aantal2025
Vrouwen50Aantal2025
0 tot 15 jaar5Aantal2025
15 tot 25 jaar10Aantal2025
25 tot 45 jaar40Aantal2025
45 tot 65 jaar35Aantal2025
65 jaar of ouder15Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar5%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar40%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar35%Percentage2025
% 65 jaar of ouder15%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal90Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 1011 KW.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.420Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning550Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel8Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel23Aantal2026
Adressen met definitief energielabel56Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A11Aantal2026
Energielabels B4Aantal2026
Energielabels C21Aantal2026
Energielabels D10Aantal2026
Energielabels E13Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G18Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 1011 KW is en hoeveel panden in het postcodegebied 1011 KW welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens75Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens55Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen0Aantal2022
Huishoudens twee ouders kinderen5Aantal2022
Gemiddelde huishoudensgrootte1,3Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen40-60 middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2025
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland50Aantal2025
Herkomst buiten Nederland40Aantal2025
Herkomst Europa20Aantal2025
Herkomst buiten Europa20Aantal2025
% Herkomst Nederland56%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland44%Percentage2025
% Herkomst Europa22%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa22%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland50Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland50Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2025
Geboren buiten Nederland40Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid10Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland56%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland56%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa22%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa22%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland44%Percentage2025
Autochtoon57Aantal2021
Westers28Aantal2021
Niet-westers10Aantal2021
% Autochtoon60%Percentage2021
% Westers30%Percentage2021
% Niet-westers10%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km46Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km120Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand2,2Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km7Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km65Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km142Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km23Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km459Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km891Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km23Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km53Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km447Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km627Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km30Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km489Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km765Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km95Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km1.113Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km1.911Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand0,0Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km371Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km450Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km520Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km5Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km70Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km268Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km37Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km144Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km25Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km83Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km44Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km79Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km28Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km58Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km31Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km54Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km37Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km51Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km59Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km43Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km61Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km62Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 1011 KW. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 1011 KW beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 1011 KW gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 1011 KW binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode1011KWNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode87Aantal2026
Adressen met woonfunctie79Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten82Aantal2026
Ligplaatsen5Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres9Aantal2026
Adressen met pand82Aantal2026
Percelen met adres11Aantal2026
Adressen met perceel87Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom87Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom79Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19005Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19251Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19703Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20100Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190032Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192541Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19709Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start47Adres2026
Huisnummer eind95Adres2026
Soort huisnummers reeksOnevenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(122039.40856332774, 487058.1224868345)Adres2025
Postcode41011Naam2026
Postcode51011KNaam2026
GemeentenaamAmsterdamNaam2026
ProvincienaamNoord-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0363Code2026
ProvinciecodePV27Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 1011 KW. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 1011KW. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad80Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€488.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen80Aantal2025
Koopwoningen24Aantal2025
Huurwoningen56Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties40Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders16Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond70Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties50%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders20%Percentage2025
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond88%Percentage2025
% Onbewoond12%Percentage2025
Appartementen78Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen1Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen99%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194571Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19758Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194590%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197510%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 1011 KW komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Amsterdam of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron