Statistieken postcode 1016VT

Statistieken postcode 1016VT

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1016 VT. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 1016 VT. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 1016VT.Bekijk kaart
Postcodegebied 1016VT in het kort
1016 VT is de postcode van Looiersgracht in Amsterdam.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 1016 VT. De huisnummers lopen van 42 - 1 tot en met 144.

Kerncijfers postcode 1016VT
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 1016 VT.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 1016 VT. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 1016 via de tabel op de pagina van postcodegebied 1016.

Postcode 1016VTAantalBronJaar data
Adressen met postcode82Kadaster2026
Adressen met woonfunctie76Kadaster2026
Panden met adres13Kadaster2026
Percelen met adres13Kadaster2026
Woningvoorraad75CBS2025
Huishoudens70CBS2025
Inwoners100CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 1016 VT, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1016 VT en een overzicht van alle adressen met postcode 1016VT.

Overzicht postcode 1016 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 1016VT? Ontvang een e-mail.

Postcode 1016VT op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 1016 VT.
Afbeelding van het postcodegebied 1016 VT op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 1016VT. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 1016 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 1016 VT hoort bij de straat Looiersgracht te Amsterdam binnen de gemeente Amsterdam. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 42 - 1 t/m 144.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Amsterdam of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 1016 VT

Postcode 1016VT ligt binnen het numerieke postcodegebied 1016 in de gemeente Amsterdam. Er zijn 82 adressen en 75 woningen in het postcodegebied 1016 VT. 60% van de woningen in het postcodegebied 1016 VT is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €622.000. Er wonen honderd inwoners in het postcodegebied 1016 VT. De grootste groep inwoners (45%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Postcode 1016VT telt zeventig huishoudens van gemiddeld 1,4 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 1016 VT is relatief kort:

  • Supermarkt: op slechts 0,4 kilometer afstand.
  • Apotheek: relatief dichtbij, op een afstand van 0,8 kilometer.
  • Huisartsenpraktijk: goed bereikbaar, op 0,3 kilometer.
  • Basisschool: op slechts 0,4 kilometer afstand.
  • Middelbare school: relatief dichtbij, op een afstand van 0,3 kilometer.
  • Bibliotheek: goed bereikbaar, op 0,9 kilometer.
  • Café: op slechts 0,1 kilometer afstand.
  • Restaurant: relatief dichtbij, op een afstand van 0,1 kilometer.
  • Treinstation: op 2,8 kilometer afstand.
  • Zwembad: op slechts 1,3 kilometer afstand.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 1016 VT zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegLooiersgracht
WoonplaatsAmsterdam
BuurtElandsgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam
ProvincieNoord-Holland
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 1016 VT zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 1016 VT

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 1016 VT.

Kenmerken van de 75 woningen met postcode 1016VT
Er zijn 75 woningen in het postcodegebied 1016VT.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 1016 VT was €622.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 1016 VT.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1016 VT:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 1016VT% verschil
2025€622.0000,16%
2024€621.000-4,46%
2023€650.00015%
2022€566.000-0,53%
2021€569.0003,45%
2020€550.0008,9%
2019€505.000-3,44%
2018€523.00014%
2017€459.0009,8%
2016€418.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 1016 VT is met €204.000 gestegen van €418.000 in 2016 tot €622.000 in 2025 (dat is een stijging van 49%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €22.667 (4,74%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 60% van de woningen in het postcodegebied 1016 VT een huurwoning en 40% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 1016 VT: er zijn 75 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 1016 VT.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 1016 VT

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 1016 VT, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 1016VT telt 100 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1016 VT.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1016 VT:

JaarAantal inwoners postcode 1016VT% verschil
2025100-4,76%
20241050,0%
20231055%
20221005,3%
2021955,6%
20209012%
201980-11%
2018900,0%
201790-5,3%
201695-14%
2015110geen data

De bevolking van het postcodegebied 1016 VT is met 10 inwoners afgenomen van 110 inwoners in 2015 tot 100 inwoners in 2025 (dat is een daling van 9,1%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was -1 inwoner (-0,65%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 1016 VT:

In 2015 waren er 110 inwoners in het postcodegebied 1016 VT. Het aantal van 110 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025. In 2019 is het aantal gedaald tot 80 inwoners. Dit is een daling van 30 (-27%) ten opzichte van 2015, ten opzichte van het vorige jaar (2018) is het verschil -10 (-11%). Het aantal van 80 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 telde het postcodegebied 1016 VT 100 inwoners.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 1016 VT
Postcode 1016VT telt 45 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Amsterdam bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 1016 VT.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 1016 VT per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 1016 VT:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025403020
2024424231
2023424221
2022403030
2021372929
2020452222
2019402020
2018452222
2017452222
2016472424
2015662222

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 1016 VT als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 44%, herkomst uit Europese landen: 33% en herkomst uit landen buiten Europa: 22% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 60%, herkomst uit Europa: 20% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 1016 VT
50% van de inwoners in het postcodegebied 1016 VT staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,4 personen per huishouden in het postcodegebied 1016 VT.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 19 postcodegebieden (blauw), 20 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 1016 VT wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 70 huishoudens in het postcodegebied 1016 VT. Er waren 45 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 1016 VT. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens en meerpersoonshuishoudens. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 1016 VT

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 1016 VT en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 1016 VT is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 1016 VT
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Amsterdam met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 1016 VT liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 1016 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 1016 VT is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 1016 VT.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 1016 VT

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 1016 VT.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 1016.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 1016. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in het postcodegebied 1016 VT in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 1016 VT. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 1016 VT plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 1016 VT vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Amsterdam.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 1016 VT

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 1016 VT. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 1016VT is 0,4 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 1016 VT in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), postcode 1016 (groen), 20 postcode5gebieden (roze) en 19 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 1016 VT wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 1016 VT

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 1016 VT.

Adressen met postcode 1016VT
Tabel met alle 82 adressen in het postcodegebied 1016 VT.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Looiersgracht42 - 11016VTAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1931G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht42 - 21016VTAmsterdamWoonfunctie45 m2Appartement1931EjaWeg
Looiersgracht42 - 31016VTAmsterdamWoonfunctie60 m2Appartement1931G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht501016VTAmsterdamKantoorfunctie140 m2n.v.t.1998A+jaWeg
Looiersgracht52 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998BjaWeg
Looiersgracht52 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie62 m2Appartement1998BjaWeg
Looiersgracht52 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998CjaWeg
Looiersgracht52 - D1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998AjaWeg
Looiersgracht52 - E1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998AjaWeg
Looiersgracht52 - F1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998AjaWeg
Looiersgracht52 - G1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998AjaWeg
Looiersgracht52 - H1016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1998CjaWeg
Looiersgracht52 - K1016VTAmsterdamWoonfunctie210 m2Appartement1998AjaWeg
Looiersgracht52 - L1016VTAmsterdamWoonfunctie110 m2Appartement1998BjaWeg
Looiersgracht58 - 1A1016VTAmsterdamWoonfunctie49 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht58 - 1V1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht58 - 2A1016VTAmsterdamWoonfunctie49 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht58 - 2V1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht58 - 3A1016VTAmsterdamWoonfunctie49 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht58 - 3V1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1914G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht601016VTAmsterdamWinkelfunctie708 m2n.v.t.1914geen datajaWeg
Looiersgracht62 - 1A1016VTAmsterdamWoonfunctie49 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht62 - 1V1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1914G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht62 - 2A1016VTAmsterdamWoonfunctie49 m2Appartement1914A+jaWeg
Looiersgracht62 - 2V1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1914G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht62 - 3A1016VTAmsterdamWoonfunctie49 m2Appartement1914G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht62 - 3V1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1914G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht64 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht64 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht64 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht64 - D1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht64 - E1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht64 - F1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht66 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985CjaWeg
Looiersgracht66 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985CjaWeg
Looiersgracht66 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985CjaWeg
Looiersgracht66 - D1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985CjaWeg
Looiersgracht66 - E1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985CjaWeg
Looiersgracht66 - F1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1985CjaWeg
Looiersgracht68 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1985BjaWeg
Looiersgracht68 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie67 m2Appartement1985AjaWeg
Looiersgracht68 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie64 m2Appartement1985C (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht701016VTAmsterdamWinkelfunctie1 m2n.v.t.1894geen datajaWeg
Looiersgracht781016VTAmsterdamWoonfunctie153 m2Tussenwoning1818CjaWeg
Looiersgracht801016VTAmsterdamWoonfunctie80 m2Appartement1845CjaWeg
Looiersgracht821016VTAmsterdamWoonfunctie84 m2Appartement1845AjaWeg
Looiersgracht841016VTAmsterdamWoonfunctie87 m2Appartement1845AjaWeg
Looiersgracht861016VTAmsterdamWoonfunctie87 m2Appartement1845G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht881016VTAmsterdamWoonfunctie86 m2Appartement1845AjaWeg
Looiersgracht901016VTAmsterdamWoonfunctie50 m2Appartement1845AjaWeg
Looiersgracht981016VTAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1975CjaWeg
Looiersgracht1001016VTAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1975BjaWeg
Looiersgracht1021016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1975B (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht1041016VTAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1975AjaWeg
Looiersgracht1061016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1975CjaWeg
Looiersgracht1081016VTAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1975BjaWeg
Looiersgracht1101016VTAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1975AjaWeg
Looiersgracht1121016VTAmsterdamWoonfunctie66 m2Appartement1975AjaWeg
Looiersgracht1141016VTAmsterdamWoonfunctie55 m2Appartement1975CjaWeg
Looiersgracht1161016VTAmsterdamWoonfunctie73 m2Appartement1975BjaWeg
Looiersgracht1181016VTAmsterdamWoonfunctie101 m2Appartement1920GjaWeg
Looiersgracht120 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie156 m2Appartement1920EjaWeg
Looiersgracht120 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie118 m2Appartement1920DjaWeg
Looiersgracht120 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie93 m2Appartement1920AjaWeg
Looiersgracht122 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie156 m2Appartement1920G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht122 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie125 m2Appartement1920CjaWeg
Looiersgracht122 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie93 m2Appartement1920EjaWeg
Looiersgracht124 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie156 m2Appartement1920CjaWeg
Looiersgracht124 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie125 m2Appartement1920BjaWeg
Looiersgracht124 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie93 m2Appartement1920A+jaWeg
Looiersgracht126 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie161 m2Appartement1920AjaWeg
Looiersgracht126 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie124 m2Appartement1920GjaWeg
Looiersgracht126 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie90 m2Appartement1920EjaWeg
Looiersgracht1281016VTAmsterdamWinkelfunctie314 m2n.v.t.1920geen datajaWeg
Looiersgracht1321016VTAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1934G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht1341016VTAmsterdamWoonfunctie43 m2Appartement1934DjaWeg
Looiersgracht1361016VTAmsterdamWoonfunctie40 m2Appartement1934GjaWeg
Looiersgracht1381016VTAmsterdamWinkelfunctie46 m2n.v.t.1934geen datajaWeg
Looiersgracht142 - A1016VTAmsterdamWoonfunctie47 m2Appartement1908CjaWeg
Looiersgracht142 - B1016VTAmsterdamWoonfunctie48 m2Appartement1908G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht142 - C1016VTAmsterdamWoonfunctie51 m2Appartement1908G (voorlopig)jaWeg
Looiersgracht1441016VTAmsterdamBijeenkomstfunctie90 m2n.v.t.1908AjaWeg

Bovenstaande tabel toont de 82 adressen in het postcodegebied 1016 VT. Dit zijn alle adressen met postcode 1016VT in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Amsterdam zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 1016V is 11.089 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 1016, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 1016V (pc5)11.0892025
Postcodegebied 101611.5932025
Gemeente Amsterdam6.1382026
Provincie Noord-Holland3.2272026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 1016 VT ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 1016 VT gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 1016V. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 1016V, niet specifiek voor postcode 1016VT.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 1016 VT is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1016 VT tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 1016 VT tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,3
Supermarkt0,4
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs0,3
Bibliotheek0,9
Treinstation2,8
Bioscoop0,5
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 1016 VT zijn er 76 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 1016 VT.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3 panden uit de bouwperiode 1700-1900 in het postcodegebied 1016 VT.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 1016 VT. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 1016 VT 730 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 1.820 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 1016 VT wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 1016, de gemeente Amsterdam, de provincie Noord-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 1016 VT en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 1016 VT zijn C (19 adressen) en G (15 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 1016 VT. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in het postcodegebied 1016 VT: 19 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 1016 VT.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Amsterdam als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Amsterdam.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Amsterdam. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 1016 VT.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 1016 VT voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners100Aantal2025
Mannen50Aantal2025
Vrouwen50Aantal2025
0 tot 15 jaar5Aantal2025
15 tot 25 jaar5Aantal2025
25 tot 45 jaar45Aantal2025
45 tot 65 jaar15Aantal2025
65 jaar of ouder25Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar5%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar5%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar45%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar15%Percentage2025
% 65 jaar of ouder25%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal90Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 1016 VT.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.820Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning730Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel4Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel17Aantal2026
Adressen met definitief energielabel61Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A14Aantal2026
Energielabels B14Aantal2026
Energielabels C19Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E5Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G15Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 1016 VT is en hoeveel panden in het postcodegebied 1016 VT welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens70Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens45Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderengeen dataAantalgeen data
Huishoudens twee ouders kinderengeen dataAantalgeen data
Gemiddelde huishoudensgrootte1,4Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen60-80 boven middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2025
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland40Aantal2025
Herkomst buiten Nederland50Aantal2025
Herkomst Europa30Aantal2025
Herkomst buiten Europa20Aantal2025
% Herkomst Nederland44%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland56%Percentage2025
% Herkomst Europa33%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa22%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland40Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland40Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2025
Geboren buiten Nederland50Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid10Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland44%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland44%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa33%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa22%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland56%Percentage2025
Autochtoon48Aantal2021
Westers48Aantal2021
Niet-westers10Aantal2021
% Autochtoon50%Percentage2021
% Westers50%Percentage2021
% Niet-westers10%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km5,6Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km66Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km118Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand3,6Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km13Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km83Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km158Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km98Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km651Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km938Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km42Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km96Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km546Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km631Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km81Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km593Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km830Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km284Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km1.505Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km1.984Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km389Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km450Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km542Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km9,3Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km145Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km300Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km70Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km156Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km38Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km89Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km42Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km80Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km27Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km58Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km34Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km54Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km38Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km53Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km67Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km42Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km48Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km68Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km64Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 1016 VT. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 1016 VT beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 1016 VT gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 1016 VT binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode1016VTNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode82Aantal2026
Adressen met woonfunctie76Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten82Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres13Aantal2026
Adressen met pand82Aantal2026
Percelen met adres13Aantal2026
Adressen met perceel82Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom82Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom76Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19003Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19253Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19502Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19801Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19902Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20002Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20100Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19008Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192531Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19507Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198010Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199015Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200011Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start42Adres2026
Huisnummer eind144Adres2026
Soort huisnummers reeksEvenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(120476.38401631793, 486834.77599366265)Adres2025
Postcode41016Naam2026
Postcode51016VNaam2026
GemeentenaamAmsterdamNaam2026
ProvincienaamNoord-HollandNaam2026
GemeentecodeGM0363Code2026
ProvinciecodePV27Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 1016 VT. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 1016VT. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad75Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€622.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen75Aantal2025
Koopwoningen30Aantal2025
Huurwoningen45Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties15Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders30Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond65Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen40%Percentage2025
% Huurwoningen60%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders40%Percentage2025
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond87%Percentage2025
% Onbewoond13%Percentage2025
Appartementen75Aantal2026
Tussenwoningen1Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen99%Percentage2026
% Tussenwoningen1,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194541Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 198510Aantal2026
Woningen 1985 tot 199515Aantal2026
Woningen 1995 tot 200510Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194554%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199520%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 1016 VT komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Amsterdam of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron