Statistieken woonplaats Diphoorn

Statistieken woonplaats Diphoorn

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Diphoorn in de gemeente Coevorden Vlag van de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Diphoorn in de gemeente Coevorden Vlag van de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Diphoorn.Bekijk kaart
Woonplaats Diphoorn in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Diphoorn.

Kerncijfers van de woonplaats Diphoorn
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Diphoorn.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Diphoorn.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode33Kadaster2026
Adressen met woonfunctie32Kadaster2026
Panden met adres32Kadaster2026
Percelen met adres32Kadaster2026
Woningvoorraad32CBS2025
Huishoudens27CBS2026
Inwoners66CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Diphoorn en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Diphoorn.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Diphoorn
Kaart van de omgeving van de woonplaats Diphoorn.
Afbeelding van de woonplaats Diphoorn op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Diphoorn binnen de gemeente Coevorden.

Bekijk de statistieken voor alle 103 gebieden binnen de gemeente Coevorden via de overzichtspagina van de gebieden in de Coevorden.

Overzicht gebieden Meer Coevorden
Over de woonplaats Diphoorn

De woonplaats Diphoorn ligt binnen de gemeente Coevorden.

Er zijn 33 adressen en 32 woningen in de woonplaats Diphoorn. 93% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €518.000. Er wonen 66 inwoners in de woonplaats Diphoorn, waarvan de grootste groep (47%) 65 jaar of ouder is. Woonplaats Diphoorn telt 27 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 57 personenauto’s en zestien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Diphoorn.

Woonplaats Diphoorn heeft een oppervlakte van 171 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 83 adressen per km2.

De data voor woonplaats Diphoorn zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Diphoorn:

De gegevens voor de woonplaats Diphoorn zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Diphoorn valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 2 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Diphoorn en buurt Verspreide huizen Sleen. De cijfers voor de woonplaats Diphoorn zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Diphoorn zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Diphoorn.

Wonen in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Diphoorn.

Kenmerken van de 32 woningen in de woonplaats Diphoorn
Er zijn 32 woningen in de woonplaats Diphoorn.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Coevorden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Diphoorn was €518.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Diphoorn.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Diphoorn:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Diphoorn% verschil
2025€518.0004,02%
2024€498.0001,63%
2023€490.0008,9%
2022€450.0005,6%
2021€426.0004,67%
2020€407.0002,01%
2019€399.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Diphoorn is met €119.000 gegroeid van €399.000 in 2019 tot €518.000 in 2025 (dat is een toename van 30%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2019 tot en met 2025 was €19.833 (4,47%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Coevorden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Coevorden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Diphoorn is €518.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 47% en er zijn 32 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 24 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 59 buurten (blauw). De woonplaats Diphoorn wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Diphoorn: er zijn 26 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Diphoorn.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Diphoorn, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Coevorden.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Diphoorn telt 66 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Diphoorn. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Diphoorn:

JaarAantal inwoners de woonplaats Diphoorn% verschil
20266614%
202558-13%
2024670,0%
2023670,0%
2022671,52%
202166-8,3%
2020720,0%
201972-12%
20188215%
2017710,0%
2016717,6%
2015668,2%
201461-14%
201371geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Diphoorn is met 5 inwoners afgenomen van 71 inwoners in 2013 tot 66 inwoners in 2026 (dat is een daling van 7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 inwoners (-0,11%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Coevorden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Diphoorn:

In 2013 telde de woonplaats Diphoorn 71 inwoners. In 2018 is het aantal gestegen tot 82 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 11 (15%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2017) is 11 (15%). Het aantal van 82 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 58 inwoners. Dit is een daling van 24 (-29%) ten opzichte van 2018, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -9 (-13%). Het aantal van 58 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 66 inwoners in de woonplaats Diphoorn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Diphoorn
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Diphoorn is 65 jaar of ouder, met 47% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Coevorden.

Burgerlijke staat in de woonplaats Diphoorn
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Diphoorn naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 27 huishoudens in de woonplaats Diphoorn. Er waren 6 eenpersoonshuishoudens en 22 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Diphoorn. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Diphoorn.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Diphoorn per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Diphoorn:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265651
20255751
20246155
20236166
20226700
20216132
20206255
20197200
20187723
20177100
20167100
20156600
20145221
20136212

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Diphoorn als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europese landen: 8,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 1,61% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 1,54% en herkomst van buiten Europa: 3,08%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Diphoorn is 98% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Diphoorn: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Diphoorn.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Diphoorn. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Diphoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Diphoorn.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Coevorden als geheel 23 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Coevorden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Diphoorn genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 7 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Diphoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Diphoorn.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Coevorden als geheel 30 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Coevorden.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Diphoorn. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Diphoorn
Woonplaats DiphoornGemeente CoevordenProvincie Drenthe
Aantal kinderopvanglocaties0741.144
Aantal kindplaatsen01.48124.166
Aantal vestigingen basisonderwijs022276
Aantal leerlingen basisonderwijs02.33739.377
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0245
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.28023.252
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0020
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0010.705
Aantal opleidingen hoger onderwijs0029
Aantal studenten hoger onderwijs002.240

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Diphoorn. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Diphoorn is 1,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Coevorden1,21,51,24,44,46,6
Wijk 10 Coevorden0,91,01,01,61,61,6
Steenwijksmoer3,23,61,15,25,25,2
Wijk 12 Nieuwe Krim1,34,61,37,77,77,7
Wijk 13 Weijerswold4,34,34,34,14,14,1
Wijk 14 Vlieghuis en Padhuis2,62,72,66,76,76,7
Wijk 20 Dalen1,12,01,06,16,16,3
Wijk 30 Oosterhesselen1,51,91,54,24,211,9
Wijk 40 Sleen1,31,41,38,28,210,7
Wijk 50 Zweeloo1,41,41,25,65,614,6
Woonplaats Aalden0,60,60,65,15,114,4
Woonplaats Benneveld3,63,63,64,04,012,7
Woonplaats Coevorden1,01,21,01,91,91,9
Woonplaats Dalen0,70,80,95,75,75,7
Woonplaats Dalerpeel0,75,00,78,18,18,1
Woonplaats Dalerveen0,94,50,97,57,57,5
Woonplaats De Kiel2,32,32,29,79,716,1
Woonplaats Diphoorn1,61,61,85,85,87,4
Woonplaats Erm2,52,52,96,16,17,6
Woonplaats Gees3,03,03,03,03,013,3
Woonplaats Geesbrug0,91,70,88,38,310,3
Woonplaats Holsloot3,43,83,58,58,510,3
Woonplaats Meppen2,42,42,44,14,116,0
Woonplaats Nieuwlande Coevorden2,72,72,711,711,711,7
Woonplaats Noord-Sleen3,13,11,17,37,38,5
Woonplaats Oosterhesselen0,90,90,91,01,012,9
Woonplaats Schoonoord0,50,50,511,011,014,5
Woonplaats Sleen0,40,50,56,56,58,4
Woonplaats Stieltjeskanaal2,63,92,65,55,55,5
Woonplaats ’t Haantje3,44,84,26,76,78,0
Woonplaats Wachtum3,03,00,85,95,98,9
Woonplaats Wezup3,53,51,38,58,514,6
Woonplaats Wezuperbrug2,72,71,811,411,416,6
Woonplaats Zweeloo1,71,71,75,95,913,3
Woonplaats Zwinderen3,54,53,36,26,211,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Diphoorn in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 24 woonplaatsen (roze) en 9 wijken (groen). Woonplaats Diphoorn wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Diphoorn
Er woonde in 2025 één leerling of student in de woonplaats Diphoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Diphoorn, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Diphoorn.

Toelichting
Economie en inkomen in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Diphoorn, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijven

Voor woonplaats Diphoorn zijn helaas geen gegevens bekend over het aantal bedrijven.

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor woonplaats Diphoorn zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor woonplaats Diphoorn zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Diphoorn.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Diphoorn. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 50 voertuigen met ‘diesel’ als energiebron in de woonplaats Diphoorn in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Diphoorn geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 99 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Diphoorn (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 63 voertuigen van het type ‘land- of bosbouwtrekker’ in de woonplaats Diphoorn in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Diphoorn geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de woonplaats Diphoorn in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Diphoorn. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Diphoorn plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Diphoorn vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Diphoorn op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er is in 2025 één misdrijf in de woonplaats Diphoorn geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Diphoorn, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Diphoorn zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 20 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 12 verschillende soorten delicten. Voor 3,92% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 20 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werd in de woonplaats Diphoorn slechts één misdrijf door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Diphoorn van 2012 t/m 2025 zijn Overige vermogensdelicten (4 delicten) en Diefstal/inbraak box/garage/schuur (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2012 tot en met 2025, woonplaats Diphoorn.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In juli 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Diphoorn geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Diphoorn per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Diphoorn over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Diphoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Diphoorn.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Diphoorn. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Diphoorn

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Diphoorn.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau MFC de Brink in Sleen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau MFC de Brink in Sleen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau MFC de Brink in Sleen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau MFC de Brink in Sleen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de woonplaats Diphoorn. Stembureau MFC de Brink in Sleen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de woonplaats Diphoorn ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 50 stembureaus in de gemeente Coevorden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Coevorden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden.

Stembureaus Coevorden
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Diphoorn

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Diphoorn.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Diphoorn telt in totaal 33 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 64% van de adressen in woonplaats Diphoorn ligt binnen de bebouwde kom en 36% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Coevorden
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Diphoorn zijn er 32 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Diphoorn.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 8 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Diphoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Diphoorn. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Diphoorn voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Diphoorn voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Diphoorn
Bevolking53939
Adressen2.09383
Autos27533

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Diphoorn ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Diphoorn is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Diphoorn tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Diphoorn tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt1,5
Restaurant1,4
Basisonderwijs1,8
Voortgezet onderwijs5,8
Bibliotheek1,8
Treinstation7,1
Sportterrein1,1
Bioscoop7,4
Museum10,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Diphoorn.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Diphoorn.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Diphoorn:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.7494.318
Koopwoning1.6914.072
Huurwoninggeen datageen data

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Diphoorn zijn G (12 adressen) en C (6 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Diphoorn. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Diphoorn: 12 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Diphoorn met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Diphoorn voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal16Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataAantalgeen data
B-F Nijverheid en energiegeen dataAantalgeen data
G+I Handel en horecageen dataAantalgeen data
H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataAantalgeen data
K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataAantalgeen data
M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataAantalgeen data
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataAantalgeen data
% A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataPercentagegeen data
% B-F Nijverheid en energiegeen dataPercentagegeen data
% G+I Handel en horecageen dataPercentagegeen data
% H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataPercentagegeen data
% K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataPercentagegeen data
% M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataPercentagegeen data
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataPercentagegeen data

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Diphoorn, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners66Aantal2026
Mannen29Aantal2026
Vrouwen28Aantal2026
0 tot 15 jaar1Aantal2026
15 tot 25 jaar1Aantal2026
25 tot 45 jaar11Aantal2026
45 tot 65 jaar22Aantal2026
65 jaar of ouder31Aantal2026
Ongehuwd18Aantal2026
Gehuwd37Aantal2026
Gescheiden6Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar1,52%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar1,52%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar17%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder47%Percentage2026
% Ongehuwd27%Percentage2026
% Gehuwd56%Percentage2026
% Gescheiden9,1%Percentage2026
% Verweduwd7,6%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief7Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO1Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau0Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau44Aantal2022
Hoger opleidingsniveau11Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau0,0%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau80%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau20%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid39Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.142Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.034Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.318Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.072Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.338Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.749Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.691Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel3Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel19Aantal2026
Adressen met definitief energielabel11Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A4Aantal2026
Energielabels B1Aantal2026
Energielabels C6Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G12Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Diphoorn. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens27Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens6Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens22Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen16Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen6Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens81%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen59%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen22%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,05Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking30Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW21Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW36%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Diphoorn. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland56Aantal2026
Herkomst buiten Nederland6Aantal2026
Herkomst Europa5Aantal2026
Herkomst buiten Europa1Aantal2026
% Herkomst Nederland90%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,7%Percentage2026
% Herkomst Europa8,1%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa1,61%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland61Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland61Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland5Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland98%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,1%Percentage2026
Autochtoon67Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Diphoorn. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Diphoorn, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,27Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,19Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,98Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,02Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,27Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,96Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,96Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,54Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,99Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,01Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,54Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,97Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,01Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,93Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,99Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,01Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,96Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,01Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,45Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,97Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,02Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,44Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,01Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,98Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km7,4Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,01Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,96Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,55Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,92Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,55Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,94Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,83Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,97Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,11Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,02Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,02Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,88Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,48Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,71Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,55Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,48Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,73Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,73Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,91Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,04Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,14Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,36Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,56Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,77Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,75Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand60Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,65Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,98Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand27Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,97Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,01Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,94Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km19Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,27Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Diphoorn. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2152Code2026
RegionaamDiphoornNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal172Aantal hectaren2026
Oppervlakte land171Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid83Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal33Aantal2026
Adressen met postcode33Aantal2026
Adressen met woonfunctie32Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie8Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten33Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres32Aantal2026
Adressen met pand33Aantal2026
Percelen met adres32Aantal2026
Adressen met perceel33Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom21Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom21Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom11Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19009Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19255Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19505Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19706Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied7842TA-7842TBNaam2026
Meest voorkomende postcode7842Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Diphoorn.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Diphoorn zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal57Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine37Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof21Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,73Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte33Aantal2025
Motorfietsen6Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Diphoorn. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad32Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners552Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€518.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen30Aantal2025
Meergezinswoningen2Aantal2025
Koopwoningen30Aantal2025
Huurwoningen2Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders2Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond30Aantal2025
Onbewoond2Aantal2025
% Koopwoningen93%Percentage2025
% Huurwoningen7%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen93%Percentage2025
% Meergezinswoningen7%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen4Aantal2026
Vrijstaande woningen26Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen81%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194518Aantal2026
Woningen 1945 tot 19656Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194556%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196519%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19859%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Diphoorn komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Diphoorn.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Coevorden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Coevorden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron