Statistieken buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Statistieken buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in de gemeente Elburg Vlag van de gemeente Elburg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in de gemeente Elburg Vlag van de gemeente Elburg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.Bekijk kaart
Buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Kerncijfers van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode146Kadaster2026
Adressen met woonfunctie4Kadaster2026
Panden met adres165Kadaster2026
Percelen met adres11Kadaster2026
Woningvoorraad4CBS2025
Huishoudens0CBS2026
Inwoners0CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.
Afbeelding van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk 02 ’t Harde met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: ’t Harde Noord, 2: Buitengebied ’t Harde Noord, 3: ’t Harde Oost, 4: ’t Harde Centrum, 5: ’t Harde West, 6: ’t Harde Zuid, 7: Buitengebied ’t Harde Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 29 gebieden binnen de gemeente Elburg via de overzichtspagina van de gebieden in de Elburg.

Overzicht gebieden Meer Elburg
Over de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

De buurt Buitengebied ’t Harde Zuid ligt binnen de wijk ’t Harde in de gemeente Elburg. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid: de streek Soerel, het bosgebied Woldberg en de streek De Zanden. De meest voorkomende postcode in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid is postcode 8084.

Er zijn 177 adressen en vier woningen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in de gemeente Elburg. Er wonen geen inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Er zijn geen huishoudens in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Verder zijn er vijf personenauto’s en tien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Buurt Buitengebied ’t Harde Zuid heeft een oppervlakte van 1.781 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 64 adressen per km2.

Meer over de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid:

De naam van deze buurt veranderde van Verspreide huizen ’t Harde Zuid-Oost in 2022 naar Buitengebied ’t Harde Zuid in 2023. De gegevens van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Wonen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Kenmerken van de 4 woningen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Er zijn 4 woningen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Elburg in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar

Er is geen informatie over de gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid beschikbaar. De gemiddelde WOZ waarde voor de woningen in de gemeente Elburg is te vinden op de pagina over de gemeente Elburg.

Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Elburg.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
Er zijn voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid onvoldoende gegevens om deze buurt zelf in de grafiek weer te geven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Elburg (geel), 3 woonplaatsen (groen), 3 wijken (oranje) en 21 buurten (blauw). Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid: er zijn 4 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Elburg.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Buitengebied ’t Harde Zuid telt 0 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid% verschil
20260geen data
20250-100%
202450,0%
20235inf%
20220geen data
20210geen data
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

In 2026 waren er 0 personen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2013.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Elburg.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid:

In 2013 telde de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid 0 inwoners. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2022. In 2023 is het aantal gestegen tot 5 personen. De stijging ten opzichte van 2022 is 5. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2024. In 2025 is het aantal gedaald tot 0 personen. Dit is een daling van 5 (-100%) ten opzichte van 2024. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Er is geen informatie over het aantal inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid beschikbaar. Het CBS rondt de bevolkingsaantallen op wijk- en buurtniveau om redenen van statistische geheimhouding aselect af op veelvouden van vijf. Hierdoor kunnen kleine aantallen als nul worden weergegeven.

Burgerlijke staat in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Er is geen informatie over de burgerlijke staat van de inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid beschikbaar.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026000
2025000
2024000
2023500
2022000
2021000
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015000
2014000
2013000

In 2023 was de herkomst van inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0%

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Er zijn voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geen data over de migratieachtergrond van de inwoners bekend.

Geboorte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid helaas geen data over geboortes bekend. De cijfers over de geboorten per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Elburg als geheel 17 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Elburg.

Sterfte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geen data over sterfte bekend. De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Elburg als geheel 21 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Elburg.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Buurt Buitengebied ’t Harde ZuidWijk 02 ’t HardeGemeente Elburg
Aantal kinderopvanglocaties01144
Aantal kindplaatsen0212793
Aantal vestigingen basisonderwijs0413
Aantal leerlingen basisonderwijs05852.104
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs003
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.839
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs002
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0067

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid is 2,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2018.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2018.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Elburg0,80,80,82,62,73,0
Wijk 02 ’t Harde0,80,80,84,44,54,8
Buurt ’t Harde Centrum0,50,50,44,34,34,7
Buurt ’t Harde West0,80,80,74,74,75,1
Buurt ’t Harde Oost1,01,01,04,54,54,9
Buurt ’t Harde Noord0,30,30,53,63,64,0
Buurt ’t Harde Zuid1,31,31,25,15,15,5
Buurt Buitengebied ’t Harde Noord1,51,51,54,34,54,4
Buurt Buitengebied ’t Harde Zuid2,92,92,96,16,16,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Elburg (geel), wijk 02 ’t Harde (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Buitengebied ’t Harde Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Er zijn in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Elburg.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Elburg weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijven

Voor buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn helaas geen gegevens bekend over het aantal bedrijven.

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Bekijk de data uit de regionale gezondheidsmonitor voor de andere wijken en buurten in de gemeente Elburg.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Er zijn 9 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 9 elektrische auto’s in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 167 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 246 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 174 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 41 misdrijven in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 524 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 26 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid 41 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid in 2025 zijn Onder invloed (weg) (10 delicten) en Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (9 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Elburg.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6.800 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau PCBS de Parel in 't Harde
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau PCBS de Parel in 't Harde bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau PCBS de Parel in 't Harde stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau PCBS de Parel in 't Harde is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Stembureau PCBS de Parel in 't Harde is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 31 stembureaus in de gemeente Elburg en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Elburg. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Elburg.

Stembureaus Elburg
Adressen en leefomgeving in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Buitengebied ’t Harde Zuid telt in totaal 177 adressen, met 165 verblijfsobjecten en 12 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt Buitengebied ’t Harde Zuid liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Elburg
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn er 76 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 47 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Bevolking5390
Adressen2.09364
Autos2750

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid is 2,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2018.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2018:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,5
Supermarkt2,3
Restaurant1,7
Basisonderwijs2,9
Voortgezet onderwijs6,1
Bibliotheek2,9
Treinstation2,0
Sportterrein3,2
Bioscoop19,7
Museum4,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.8004.170
Koopwoninggeen datageen data
Huurwoninggeen datageen data

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn A (7 adressen) en C (5 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid: 7 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Elburg bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid
Tabel met 175 adressen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Elburg.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Eperweg120 t/m 1498084HE t/m 8084HK’t Harde171
Koningin Julianaweg1 t/m 148084JJ’t Harde4

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 2 openbare ruimtes en 175 adressen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Elburg
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek8084144
Woonplaats’t Harde175
Wijk’t Harde175
GemeenteElburg175
ProvincieGelderland175
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe175
LandNederland175

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Buitengebied ’t Harde Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal10Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataAantalgeen data
B-F Nijverheid en energiegeen dataAantalgeen data
G+I Handel en horecageen dataAantalgeen data
H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataAantalgeen data
K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataAantalgeen data
M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataAantalgeen data
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataAantalgeen data
% A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataPercentagegeen data
% B-F Nijverheid en energiegeen dataPercentagegeen data
% G+I Handel en horecageen dataPercentagegeen data
% H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataPercentagegeen data
% K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataPercentagegeen data
% M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataPercentagegeen data
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataPercentagegeen data

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners0Aantal2026
Mannen0Aantal2026
Vrouwen0Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen0,0%Percentage2026
% Vrouwen0,0%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau0Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau0Aantal2022
Hoger opleidingsniveau0Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau0,0%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau0,0%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau0,0%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura0Aantal2022
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten0Aantal2022
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid0Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning5.590Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.900Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.720Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel152Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel13Aantal2026
Adressen met definitief energielabel12Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A7Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C5Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G3Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens0Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudensgeen dataPercentagegeen data
% Meerpersoonshuishoudensgeen dataPercentagegeen data
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderengeen dataPercentagegeen data
% Meerpersoonshuishoudens met kinderengeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde huishoudensgrootte1,0Gemiddeld aantal2023

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking0Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2023
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2022
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2022
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2022
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2022
% Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - WWgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOWgeen dataPercentagegeen data

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland0Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2023
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2023
% Herkomst Europa0,0%Percentage2023
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2023
Geboren in Nederland met herkomst Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2023
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2023
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2023
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2023
% Geboren in Nederland100%Percentage2023
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2023
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2023
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2023
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven41Aantal2025
Diefstal21Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen15Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners11.400Aantal per 1.000 inwoners2023
Diefstal per 1.000 inwoners6.800Aantal per 1.000 inwoners2023
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners800Aantal per 1.000 inwoners2023
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2023
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2023
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3.000Aantal per 1.000 inwoners2023
Vernieling per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2023
Overige misdrijven per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2023

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,5Gemiddelde afstand in km2018
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2018
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2018
Huisartsenpost afstand22Gemiddelde afstand in km2018
Apotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2018
Ziekenhuis met poli afstand10Gemiddelde afstand in km2018
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,3Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuis zonder poli afstand23Gemiddelde afstand in km2018
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2018
Supermarkt afstand2,3Gemiddelde afstand in km2018
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Supermarkten binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2018
Supermarkten binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2018
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,2Gemiddelde afstand in km2018
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2018
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2018
Warenhuis afstand7,7Gemiddelde afstand in km2018
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Warenhuizen binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2018
Warenhuizen binnen 20 km8,8Gemiddeld aantal2018
Café afstand1,5Gemiddelde afstand in km2018
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Cafés binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2018
Cafés binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2018
Cafetaria afstand1,4Gemiddelde afstand in km2018
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Cafetaria binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2018
Cafetaria binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2018
Restaurant afstand1,7Gemiddelde afstand in km2018
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Restaurants binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2018
Restaurants binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2018
Hotel afstand7,3Gemiddelde afstand in km2018
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Hotels binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2018
Hotels binnen 20 km29Gemiddeld aantal2018
Kinderdagverblijf afstand2,9Gemiddelde afstand in km2018
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2018
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2018
Buitenschoolseopvang afstand2,9Gemiddelde afstand in km2018
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2018
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2018
Basisonderwijs afstand2,9Gemiddelde afstand in km2018
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2018
Basisonderwijs binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2018
Basisonderwijs binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2018
Voortgezet onderwijs afstand6,1Gemiddelde afstand in km2018
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2018
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2018
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,4Gemiddeld aantal2018
VMBO afstand6,1Gemiddelde afstand in km2018
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2018
VMBO binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2018
VMBO binnen 10 km2,4Gemiddeld aantal2018
HAVO VWO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2018
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2018
HAVO VWO binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2018
HAVO VWO binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2018
Openbaar groen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2018
Treinstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2018
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2018
Bibliotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2018
Zwembad afstand10Gemiddelde afstand in km2018
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2018
Podiumkunsten afstand19Gemiddelde afstand in km2018
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2018
Podiumkunsten binnen 20 km1,8Gemiddeld aantal2018
Poppodium afstand20Gemiddelde afstand in km2018
Bioscoop afstand20Gemiddelde afstand in km2018
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2018
Bioscopen binnen 20 km0,5Gemiddeld aantal2018
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2018
Zonnebank afstand9,8Gemiddelde afstand in km2018
Museum afstand4,1Gemiddelde afstand in km2018
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2018
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2018
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2018
Attractie afstand7,3Gemiddelde afstand in km2018
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2018
Attracties binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2018
Attracties binnen 50 km24Gemiddeld aantal2018
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2018

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02300209Code2026
RegionaamBuitengebied ’t Harde ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02300209Code2026
Oppervlakte totaal1.781Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.781Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid64Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal177Aantal2026
Adressen met postcode146Aantal2026
Adressen met woonfunctie4Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie12Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie76Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie23Aantal2026
Adressen met logiesfunctie9Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie8Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie31Aantal2026
Verblijfsobjecten165Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen12Aantal2026
Panden met adres165Aantal2026
Adressen met pand165Aantal2026
Percelen met adres11Aantal2026
Adressen met perceel177Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom177Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom4Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190012Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19254Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195015Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197047Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19908Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200046Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201026Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied8084HE-8084JJNaam2026
Meest voorkomende postcode8084Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal5Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine5Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,0Aantal2022
Personenauto’s naar oppervlakte0Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad4Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners1.000Aantal per 1.000 inwoners2023
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad175Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaardegeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Woningwaarde klassegeen dataCategorisch typegeen data
Eengezinswoningengeen dataAantalgeen data
Meergezinswoningengeen dataAantalgeen data
Koopwoningengeen dataAantalgeen data
Huurwoningengeen dataAantalgeen data
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend4Aantal2025
Bewoondgeen dataAantalgeen data
Onbewoondgeen dataAantalgeen data
% Koopwoningengeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningengeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Meergezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Bewoondgeen dataPercentagegeen data
% Onbewoondgeen dataPercentagegeen data
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen4Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19453Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194575%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197525%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Elburg. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Buitengebied ’t Harde Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Diefstal per 1.000 inwoners6.800206.78022231
2Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3.00072.99310030
3Misdrijven per 1.000 inwoners11.4004411.35640628
4Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners80047963027
5Vernieling per 1.000 inwoners40043962218

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Elburg.

RegioSoort regioDiefstal per 1.000 inwonersVerkeersovertredingen per 1.000 inwonersMisdrijven per 1.000 inwonersGeweld en seksmisdrijven per 1.000 inwonersVernieling per 1.000 inwoners
Buitengebied ’t Harde ZuidBuurt6.8003.00011.400800400
NederlandLand2074444
ElburgGemeente762322
’t Harde CentrumBuurt321732
’t Harde WestBuurt021101

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Elburg.

Top 5 kenmerken buurt Buitengebied ’t Harde Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Buitengebied ’t Harde Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Buitengebied ’t Harde Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Buitengebied ’t Harde Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Buitengebied ’t Harde Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Buitengebied ’t Harde Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Buitengebied ’t Harde Zuid staan in de uitgebreide download voor Elburg.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Buitengebied ’t Harde Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Elburg.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Elburg. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron