Statistieken woonplaats Breda

Statistieken woonplaats Breda

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Breda Vlag van de gemeente Breda. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Breda Vlag van de gemeente Breda. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Breda.Bekijk kaart
Woonplaats Breda in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Breda.

Kerncijfers van de woonplaats Breda
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Breda.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Breda.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode90.627Kadaster2026
Adressen met woonfunctie77.210Kadaster2026
Panden met adres52.715Kadaster2026
Percelen met adres44.198Kadaster2026
Woningvoorraad73.630CBS2025
Huishoudens78.090CBS2026
Inwoners155.060CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Breda en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Breda.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Breda
Kaart van de omgeving van de woonplaats Breda.
Afbeelding van de woonplaats Breda op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Breda binnen de gemeente Breda.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Breda via de overzichtspagina van de gebieden in de Breda.

Overzicht gebieden Meer Breda
Over de woonplaats Breda

De woonplaats Breda ligt binnen de gemeente Breda.

Er zijn 92.205 adressen en 73.630 woningen in de woonplaats Breda. 51% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €389.529. Er wonen 155.060 inwoners in de woonplaats Breda. De grootste groep inwoners (29%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Woonplaats Breda telt 78.090 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 72.400 personenauto’s en 24.680 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Breda.

Woonplaats Breda heeft een totale oppervlakte van 8.357 hectare, waarvan 8.110 hectare land en 246 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.296 adressen per km2.

De data voor woonplaats Breda zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Breda:

De gegevens voor de woonplaats Breda zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Breda valt samen met 7 wijken. Dit zijn: wijk Breda centrum, wijk Breda noord, wijk Breda oost, wijk Breda zuid-oost, wijk Breda zuid, wijk Breda west en wijk Breda noord-west. De cijfers voor de woonplaats Breda zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Breda zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Breda. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Breda.

Wonen in de woonplaats Breda

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Breda.

Kenmerken van de 73.630 woningen in de woonplaats Breda
Er zijn 73.630 woningen in de woonplaats Breda.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Breda in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Breda was €389.529 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Breda.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Breda:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Breda% verschil
2025€389.5297,2%
2024€363.4042,35%
2023€355.05514%
2022€312.3717,6%
2021€290.3847,3%
2020€270.5648,3%
2019€249.9078,1%
2018€231.1756,6%
2017€216.8644,2%
2016€208.1240,04%
2015€208.0381,63%
2014€204.705-6,9%
2013€219.906geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Breda is met €169.623 gegroeid van €219.906 in 2013 tot €389.529 in 2025 (dat is een stijging van 77%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.135 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Breda.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Breda.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Breda is €389.529, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 73.630 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Breda (geel), 4 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 55 buurten (blauw). De woonplaats Breda wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de woonplaats Breda: er zijn 36.245 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Breda.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Breda

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Breda, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Breda.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Breda telt 155.060 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Breda. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Breda:

JaarAantal inwoners de woonplaats Breda% verschil
2026155.0600,79%
2025153.8450,41%
2024153.2200,96%
2023151.7650,87%
2022150.4550,15%
2021150.235-0,19%
2020150.520-0,02%
2019150.545-0,07%
2018150.6550,53%
2017149.8550,23%
2016149.5050,5%
2015148.7600,6%
2014147.8750,94%
2013146.505geen data

De bevolking van de woonplaats Breda is met 8.555 personen toegenomen van 146.505 personen in 2013 tot 155.060 personen in 2026 (dat is een groei van 5,8%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 658 personen (0,44%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Breda.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Breda:

In 2013 telde de woonplaats Breda 146.505 inwoners. Het aantal van 146.505 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 155.060 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 8.555 (5,8%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 1.215 (0,79%). Het aantal van 155.060 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Breda
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Breda is 25 tot 45 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Breda.

Burgerlijke staat in de woonplaats Breda
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Breda naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 78.090 huishoudens in de woonplaats Breda. Er waren 36.905 eenpersoonshuishoudens en 41.165 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Breda. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Breda.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Breda per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Breda:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026105.18017.05032.820
2025105.48516.62031.750
2024105.87516.30531.045
2023106.05015.55530.145
2022108.32000
2021109.11513.82627.294
2020109.80013.65727.063
2019110.40513.44126.699
2018111.13513.21426.306
2017111.27012.89525.690
2016111.52512.71125.269
2015111.64512.40924.706
2014111.09512.31224.468
2013110.96611.83323.705

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Breda als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 68%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 21% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europa: 8,1% en herkomst van buiten Europa: 16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Breda is 81% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Breda: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Breda.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Breda. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Breda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Breda.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Breda als geheel 133 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Breda.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Breda genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 9 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Breda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Breda.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Breda als geheel 132 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Breda.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Breda

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Breda. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Breda
Woonplaats BredaGemeente BredaProvincie Noord-Brabant
Aantal kinderopvanglocaties2063344.293
Aantal kindplaatsen7.0259.704120.795
Aantal vestigingen basisonderwijs4454921
Aantal leerlingen basisonderwijs12.56816.017211.249
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2021187
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs13.36913.958134.310
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs1517134
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs11.90712.10575.755
Aantal opleidingen hoger onderwijs060380
Aantal studenten hoger onderwijs020.798109.073

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Breda. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Breda is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Breda0,50,60,71,41,51,8
Wijk Breda centrum0,50,80,91,21,71,3
Wijk Breda noord0,40,50,51,11,11,2
Wijk Breda oost0,50,60,81,11,21,2
Wijk Breda zuid-oost0,40,40,70,91,01,8
Wijk Breda zuid0,50,40,61,11,71,2
Wijk Breda west0,50,60,81,21,21,6
Wijk Breda noord-west0,40,60,72,22,22,2
Wijk Bavel0,70,80,92,72,73,7
Wijk Ulvenhout0,50,50,63,43,44,4
Wijk Prinsenbeek0,70,60,91,21,21,2
Wijk Teteringen0,50,60,71,41,43,2
Woonplaats Ulvenhout0,50,50,63,43,44,4
Woonplaats Prinsenbeek0,70,60,91,21,21,2
Woonplaats Breda0,50,60,71,31,41,5
Woonplaats Teteringen0,50,60,71,41,43,2
Woonplaats Bavel0,70,80,92,72,73,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Breda in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Breda (geel), 4 woonplaatsen (roze) en 11 wijken (groen). Woonplaats Breda wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Breda
In 2025 woonden er 32.020 leerlingen en studenten in de woonplaats Breda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Breda, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Breda.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 63 scholen in de woonplaats Breda in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Breda van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Breda:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
200735121461
200835121461
200935111460
201035101661
201135101762
201235101762
201334101862
20143491861
201534111863
201634111863
201734101862
201834101862
201934101862
202034101862
202134101761
202234101862
202334111863
202434111863
202534111863
202634111863

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Breda

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Breda, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (24.680 totaal)
In de woonplaats Breda zijn in totaal 24.680 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 24.680 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 24.665 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Breda (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Breda voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Breda is €36.350.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Breda.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Breda is €36.350. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.328. Woonplaats Breda telt 125.300 inkomensontvangers op 155.060 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de woonplaats Breda heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Breda
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Noord-Brabant, de gemeente Breda en elke woonplaats in de gemeente Breda (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Breda is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Breda

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Breda.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Breda
Er zijn 43.977 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Breda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Breda op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 43.977 elektrische auto’s in de woonplaats Breda. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Breda die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Breda. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 77.241 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Breda in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Breda geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 171.420 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Breda (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 137.660 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Breda in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Breda geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 1.221 verkeersongevallen in de woonplaats Breda in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Breda. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Breda plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1.221
Materiële schade1.060
Letselschade156
Dodelijke afloop5

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Breda vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Breda

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Breda op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 10.647 misdrijven in de woonplaats Breda geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Breda, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Breda zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 156.757 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 48 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Breda 10.647 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Breda in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (1.473 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (1.337 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Breda.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 858 misdrijven in de woonplaats Breda geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Breda per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Breda over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Breda.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 32 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Breda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Breda.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Breda. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Breda

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Breda.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Breda
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 73 stembureaus in de woonplaats Breda.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 73 stembureaus in de woonplaats Breda. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 73 stembureaus in de woonplaats Breda.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 172 stembureaus in de gemeente Breda en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Breda. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Breda.

Stembureaus Breda
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Breda

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Breda.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Breda telt in totaal 92.205 adressen, met 92.061 verblijfsobjecten, 124 standplaatsen en 20 ligplaatsen. 99% van de adressen in woonplaats Breda ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Breda
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Breda zijn er 77.210 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Breda.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 15.378 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Breda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Breda. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Breda voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Breda voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Breda
Bevolking5391.912
Adressen2.0932.296
Autos275893

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Breda ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Breda is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Breda tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Breda tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek1,9
Treinstation2,8
Sportterrein0,9
Bioscoop3,0
Museum3,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Breda.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Breda.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Breda:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4071.840
Tussenwoning7332.577
Hoekwoning8922.811
Twee-onder-één-kap woning1.1103.224
Vrijstaande woning1.5254.233
Koopwoning7512.737
Huurwoning4741.962

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Breda zijn A (20.074 adressen) en C (17.396 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Breda. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Breda: 20.074 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Breda bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Breda met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Breda voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal24.680Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij100Aantal2025
B-F Nijverheid en energie2.625Aantal2025
G+I Handel en horeca4.315Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie2.190Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed1.220Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening7.195Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg4.530Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten2.490Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,41%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,95%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Breda, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners155.060Aantal2026
Mannen76.625Aantal2026
Vrouwen78.430Aantal2026
0 tot 15 jaar21.065Aantal2026
15 tot 25 jaar21.940Aantal2026
25 tot 45 jaar44.810Aantal2026
45 tot 65 jaar37.960Aantal2026
65 jaar of ouder29.305Aantal2026
Ongehuwd87.745Aantal2026
Gehuwd47.570Aantal2026
Gescheiden12.925Aantal2026
Verweduwd6.830Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar29%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd57%Percentage2026
% Gehuwd31%Percentage2026
% Gescheiden8,3%Percentage2026
% Verweduwd4,4%Percentage2026
Geboorten1.415Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes1.455Aantal2025
Sterfte relatief9Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO11.360Aantal2025
Leerlingen VO7.860Aantal2025
Studenten MBO3.630Aantal2025
Studenten HBO7.380Aantal2025
Studenten WO1.790Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau27.200Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau43.380Aantal2024
Hoger opleidingsniveau48.560Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau41%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura3.785Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,8%Percentage2024
Wmo cliënten12.760Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners83Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.912Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.397Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning450Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom24%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.577Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.811Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.224Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.233Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.962Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.737Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning611Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming27%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen27%Percentage2024
% Aardgaswoningen65%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement407Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning733Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning892Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.110Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.525Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning751Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning474Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel13.036Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel19.319Aantal2026
Adressen met definitief energielabel59.850Aantal2026
Energielabels A+++++40Aantal2026
Energielabels A++++154Aantal2026
Energielabels A+++1.628Aantal2026
Energielabels A++2.644Aantal2026
Energielabels A+3.409Aantal2026
Energielabels A20.074Aantal2026
Energielabels B12.152Aantal2026
Energielabels C17.396Aantal2026
Energielabels D6.587Aantal2026
Energielabels E5.910Aantal2026
Energielabels F4.881Aantal2026
Energielabels G4.294Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Breda. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens78.090Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens36.905Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens41.185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20.110Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen21.055Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens47%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens53%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen27%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,94Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking13.569Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie54%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie31%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers125.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners818Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.328Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€36.350Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede3,65%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.765euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen46%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,75%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum13%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€101.302euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand4.490Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO6.050Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW1.850Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW25.790Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Breda. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland105.180Aantal2026
Herkomst buiten Nederland49.870Aantal2026
Herkomst Europa17.050Aantal2026
Herkomst buiten Europa32.820Aantal2026
% Herkomst Nederland68%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland32%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa21%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland105.165Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa6.080Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa14.845Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland20.925Aantal2026
Geboren in Nederland126.090Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10.985Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa17.990Aantal2026
Geboren buiten Nederland28.975Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland81%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland19%Percentage2026
Autochtoon108.320Aantal2022
Westers19.100Aantal2022
Niet-westers23.035Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba2.145Aantal2022
Marokko5.670Aantal2022
Suriname1.930Aantal2022
Turkije3.125Aantal2022
Overig niet-westers10.175Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Breda. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven10.647Aantal2025
Diefstal4.976Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1.159Aantal2025
Milieu overtredingen10Aantal2025
Oplichting1.056Aantal2025
Verkeersovertredingen1.555Aantal2025
Vernieling1.120Aantal2025
Overige misdrijven771Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners69Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners32Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Breda, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,75Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,48Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,75Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,86Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,76Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,81Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,05Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,78Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,78Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,25Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,71Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,18Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,57Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km9,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km67Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km134Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,51Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,54Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,98Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km57Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km101Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,62Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km86Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km158Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,59Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km13Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km100Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km180Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,66Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km21Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km44Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,46Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,71Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,57Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,05Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,73Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,48Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,28Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,09Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,53Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,62Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,42Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,48Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,69Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,27Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,95Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,73Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,85Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,42Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,69Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,16Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,77Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,83Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,33Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,94Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,44Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,67Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,88Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,72Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,62Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,03Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,14Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,99Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km4,08Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,05Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,53Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,13Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,86Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,75Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,73Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,61Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km33Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,78Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Breda. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3622Code2026
RegionaamBredaNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal8.357Aantal hectaren2026
Oppervlakte land8.110Aantal hectaren2026
Oppervlakte water246Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.296Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal92.205Aantal2026
Adressen met postcode90.627Aantal2026
Adressen met woonfunctie77.210Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie937Aantal2026
Adressen met celfunctie3Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie380Aantal2026
Adressen met industriefunctie3.440Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1.739Aantal2026
Adressen met logiesfunctie67Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie147Aantal2026
Adressen met sportfunctie72Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1.599Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie7.214Aantal2026
Verblijfsobjecten92.061Aantal2026
Ligplaatsen20Aantal2026
Standplaatsen124Aantal2026
Panden met adres52.715Aantal2026
Adressen met pand91.518Aantal2026
Percelen met adres44.198Aantal2026
Adressen met perceel92.205Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom91.068Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1.137Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom76.233Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom977Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170052Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003.197Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19254.423Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19508.466Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197022.298Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198010.560Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199012.378Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20009.643Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20107.740Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20206.527Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later6.234Aantal2026
Postcodegebied4811AA-4839AXNaam2026
Meest voorkomende postcode4811Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode14%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Breda.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1.221Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1.060Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade156Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk5Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Breda zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal72.400Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine56.020Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof16.385Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,93Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte893Aantal2025
Motorfietsen4.735Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Breda. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad73.630Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners479Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen970Aantal2025
Niet-woningvoorraad14.272Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen105Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€389.529Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen39.916Aantal2025
Meergezinswoningen33.714Aantal2025
Koopwoningen37.581Aantal2025
Huurwoningen36.049Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties22.719Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders13.330Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond71.276Aantal2025
Onbewoond2.354Aantal2025
% Koopwoningen51%Percentage2025
% Huurwoningen49%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties31%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders18%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen54%Percentage2025
% Meergezinswoningen46%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen36.245Aantal2026
Tussenwoningen26.465Aantal2026
Hoekwoningen9.225Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2.106Aantal2026
Vrijstaande woningen3.169Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen47%Percentage2026
% Tussenwoningen34%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen3,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen4,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194513.185Aantal2026
Woningen 1945 tot 196511.705Aantal2026
Woningen 1965 tot 197510.962Aantal2026
Woningen 1975 tot 19859.772Aantal2026
Woningen 1985 tot 19959.524Aantal2026
Woningen 1995 tot 20057.705Aantal2026
Woningen 2005 tot 20156.504Aantal2026
Woningen 2015 tot 20255.416Aantal2026
Woningen 2025 en later2.116Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend321Aantal2026
% Woningen voor 194517%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196515%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197514%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Breda komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Breda. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Breda.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Breda.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Breda. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron