Statistieken woonplaats Valkenswaard

Statistieken woonplaats Valkenswaard

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Valkenswaard Vlag van de gemeente Valkenswaard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Valkenswaard Vlag van de gemeente Valkenswaard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Valkenswaard.Bekijk kaart
Woonplaats Valkenswaard in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Valkenswaard.

Kerncijfers van de woonplaats Valkenswaard
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Valkenswaard.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Valkenswaard.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode16.866Kadaster2026
Adressen met woonfunctie15.696Kadaster2026
Panden met adres13.606Kadaster2026
Percelen met adres10.929Kadaster2026
Woningvoorraad15.353CBS2025
Huishoudens15.092CBS2025
Inwoners31.920CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Valkenswaard en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Valkenswaard.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Valkenswaard
Kaart van de omgeving van de woonplaats Valkenswaard.
Afbeelding van de woonplaats Valkenswaard op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats (en gemeente) Valkenswaard binnen de provincie Noord-Brabant.

Bekijk de statistieken voor alle 21 gebieden binnen de gemeente Valkenswaard via de overzichtspagina van de gebieden in de Valkenswaard.

Overzicht gebieden Meer Valkenswaard
Over de woonplaats Valkenswaard

De woonplaats Valkenswaard ligt binnen de gemeente Valkenswaard.

Er zijn 17.795 adressen en 15.353 woningen in de woonplaats Valkenswaard. 61% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €419.000. Er wonen 31.920 inwoners in de woonplaats Valkenswaard, waarvan het grootste deel (27%) 65 jaar en ouder is. Woonplaats Valkenswaard telt 15.092 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 18.595 personenauto’s en 4.200 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Valkenswaard.

Woonplaats Valkenswaard heeft een totale oppervlakte van 5.650 hectare, waarvan 5.491 hectare land en 160 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.528 adressen per km2.

De data voor woonplaats Valkenswaard zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Valkenswaard:

De gegevens voor de woonplaats Valkenswaard zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De gemeente Valkenswaard bestaat uit 1 woonplaats, de cijfers voor de gemeente Valkenswaard en voor woonplaats Valkenswaard zijn daarom identiek.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Valkenswaard zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Valkenswaard. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Wonen in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Valkenswaard.

Kenmerken van de 15.353 woningen in de woonplaats Valkenswaard
Er zijn 15.353 woningen in de woonplaats Valkenswaard.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Valkenswaard in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Valkenswaard was €419.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Valkenswaard.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Valkenswaard:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Valkenswaard% verschil
2025€419.00010%
2024€381.0005,8%
2023€360.00010%
2022€326.0008,3%
2021€301.0006,4%
2020€283.0005,6%
2019€268.0006,3%
2018€252.0003,7%
2017€243.0001,25%
2016€240.0001,69%
2015€236.000-2,88%
2014€243.000-4,71%
2013€255.000-4,85%
2012€268.000-1,47%
2011€272.000-3,89%
2010€283.000-0,35%
2009€284.0004,41%
2008€272.0007,1%
2007€254.0006,7%
2006€238.0000,0%
2005€238.00044%
2004€165.0000,61%
2003€164.0000,0%
2002€164.0000,61%
2001€163.00090%
2000€86.0000,0%
1999€86.0000,0%
1998€86.0001,18%
1997€85.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Valkenswaard is met €334.000 gegroeid van €85.000 in 1997 tot €419.000 in 2025 (dat is een toename van 393%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €11.929 (7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Valkenswaard.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Valkenswaard.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Valkenswaard is €419.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 15.353 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Valkenswaard (geel), 3 wijken (oranje) en 16 buurten (blauw). De woonplaats Valkenswaard wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Valkenswaard: er zijn 5.150 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Valkenswaard.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Valkenswaard, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Valkenswaard.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Valkenswaard telt 31.920 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Valkenswaard. De gegevens lopen van 1995 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Valkenswaard:

JaarAantal inwoners de woonplaats Valkenswaard% verschil
202631.920-0,11%
202531.9550,76%
202431.7140,59%
202331.5270,93%
202231.2360,05%
202131.2210,09%
202031.1930,92%
201930.9100,84%
201830.6540,45%
201730.5160,84%
201630.2620,09%
201530.234-0,33%
201430.335-0,81%
201330.584-0,27%
201230.6660,14%
201130.622-0,34%
201030.725-0,47%
200930.8710,01%
200830.867-0,13%
200730.908-0,05%
200630.924-0,43%
200531.057-0,11%
200431.091-0,06%
200331.111-0,17%
200231.1630,5%
200131.008-0,26%
200031.089-0,0%
199931.090-0,3%
199831.182-0,33%
199731.2840,85%
199631.0200,78%
199530.780geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Valkenswaard is met 1.140 personen gegroeid van 30.780 personen in 1995 tot 31.920 personen in 2026 (dat is een kleine groei van 3,7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 37 personen (0,12%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Valkenswaard.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Valkenswaard:

In 1995 waren er 30.780 inwoners in de woonplaats Valkenswaard. In 2015 is het aantal gedaald tot 30.234 personen. Dit is een daling van 546 (-1,77%) ten opzichte van 1995, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -101 (-0,33%). Het aantal van 30.234 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 31.955 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 1.721 (5,7%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 241 (0,76%). Het aantal van 31.955 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026. In 2026 waren er 31.920 inwoners in de woonplaats Valkenswaard.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Valkenswaard
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Valkenswaard is 65 jaar of ouder, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Valkenswaard.

Burgerlijke staat in de woonplaats Valkenswaard
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Valkenswaard naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 15.092 huishoudens in de woonplaats Valkenswaard. Er waren 5.500 eenpersoonshuishoudens en 9.592 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Valkenswaard. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Valkenswaard.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Valkenswaard per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Valkenswaard:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202625.8652.7983.257
202525.9762.8223.157
202425.9892.8192.906
202326.1012.7802.646
202226.5172.5892.421
202126.6152.3602.246
202026.6612.3222.210
201926.5632.2272.120
201826.4292.1652.060
201726.3882.1152.013
201626.2522.0551.955
201526.2872.0221.925
201426.3912.0211.923
201326.3032.1942.088

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Valkenswaard als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 8,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 10% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 7,2% en herkomst van buiten Europa: 6,8%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Valkenswaard is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Valkenswaard: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Valkenswaard.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Valkenswaard. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Valkenswaard.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Valkenswaard.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Valkenswaard als geheel 35 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Valkenswaard.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Valkenswaard genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 13 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Valkenswaard.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Valkenswaard.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Valkenswaard als geheel 26 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Valkenswaard.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Valkenswaard
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Valkenswaard
Woonplaats ValkenswaardGemeente ValkenswaardProvincie Noord-Brabant
Aantal kinderopvanglocaties45474.293
Aantal kindplaatsen1.3421.354120.795
Aantal vestigingen basisonderwijs1313921
Aantal leerlingen basisonderwijs2.2502.250211.249
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs11187
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2.1632.163134.310
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs00134
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0075.755
Aantal opleidingen hoger onderwijs00380
Aantal studenten hoger onderwijs00109.073

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Valkenswaard. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Valkenswaard is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Valkenswaard0,60,70,62,62,62,6
Woonplaats Valkenswaard0,60,70,62,62,62,6
Wijk 00 Valkenswaard0,60,60,71,81,81,8
Wijk 01 Dommelen0,70,70,53,73,73,7
Wijk 02 Borkel en Schaft1,31,31,38,58,58,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Valkenswaard in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Valkenswaard (geel) en 3 wijken (groen). Woonplaats Valkenswaard wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Valkenswaard
In 2025 woonden er 5.190 leerlingen en studenten in de woonplaats Valkenswaard.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Valkenswaard, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Valkenswaard.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 14 scholen in de woonplaats Valkenswaard in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Valkenswaard van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Valkenswaard:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
2007111315
2008111113
2009111113
2010111113
2011111113
2012111113
2013111113
2014111113
2015111113
2016111113
2017111113
2018111113
2019111113
2020111113
2021111113
2022111113
2023111113
2024111113
2025111113
2026112114

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Valkenswaard, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (4.200 totaal)
In de woonplaats Valkenswaard zijn in totaal 4.200 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2026). * Het totaal van 4.200 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 4.205 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Valkenswaard (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Valkenswaard voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Valkenswaard is €35.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Valkenswaard.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Valkenswaard is €35.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €41.500. Woonplaats Valkenswaard telt 26.500 inkomensontvangers op 31.920 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de woonplaats Valkenswaard heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Valkenswaard
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Noord-Brabant, de gemeente Valkenswaard en elke woonplaats in de gemeente Valkenswaard (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Valkenswaard is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Valkenswaard.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Valkenswaard
Er zijn 1.468 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Valkenswaard.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Valkenswaard op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1.468 elektrische auto’s in de woonplaats Valkenswaard. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Valkenswaard die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Valkenswaard. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 18.504 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Valkenswaard in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Valkenswaard geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 26.987 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Valkenswaard (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 20.161 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Valkenswaard in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Valkenswaard geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 137 verkeersongevallen in de woonplaats Valkenswaard in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Valkenswaard. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Valkenswaard plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal137
Materiële schade112
Letselschade25
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Valkenswaard vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Valkenswaard op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 1.000 misdrijven in de woonplaats Valkenswaard geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Valkenswaard, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Valkenswaard zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 18.789 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 46 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Valkenswaard 1.000 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Valkenswaard in 2025 zijn Horizontale fraude (139 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (122 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Valkenswaard.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 73 misdrijven in de woonplaats Valkenswaard geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Valkenswaard per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Valkenswaard over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Valkenswaard.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Valkenswaard.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Valkenswaard.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Valkenswaard. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Valkenswaard.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Valkenswaard
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 16 stembureaus in de woonplaats Valkenswaard.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 16 stembureaus in de woonplaats Valkenswaard. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 16 stembureaus in de woonplaats Valkenswaard.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 28 stembureaus in de gemeente Valkenswaard en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Valkenswaard. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Valkenswaard.

Stembureaus Valkenswaard
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Valkenswaard

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Valkenswaard.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Valkenswaard telt in totaal 17.795 adressen, met 17.789 verblijfsobjecten en 6 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 98% van de adressen in woonplaats Valkenswaard ligt binnen de bebouwde kom en 2% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Valkenswaard
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Valkenswaard zijn er 15.696 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Valkenswaard.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.901 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Valkenswaard.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Valkenswaard. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Valkenswaard voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Valkenswaard voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats Valkenswaard
Bevolking536582
Adressen2.0931.528
Autos275339

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Valkenswaard ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Valkenswaard is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Valkenswaard tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Valkenswaard tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt1,0
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs2,6
Bibliotheek2,2
Treinstation11,3
Sportterrein1,0
Bioscoop10,4
Museum1,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Valkenswaard.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Valkenswaard.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Valkenswaard:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5501.890
Tussenwoning8802.470
Hoekwoning9802.650
Twee-onder-één-kap woning1.1203.120
Vrijstaande woning1.4804.210
Koopwoning1.0503.090
Huurwoning7202.000

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Valkenswaard zijn A (4.306 adressen) en C (4.052 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Valkenswaard. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Valkenswaard: 4.306 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Valkenswaard bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Valkenswaard met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Valkenswaard voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal4.200Aantal2026
A Landbouw, bosbouw en visserij90Aantal2026
B-F Nijverheid en energie680Aantal2026
G+I Handel en horeca800Aantal2026
H+J Vervoer, informatie en communicatie235Aantal2026
K-L Financiële diensten, onroerend goed230Aantal2026
M-N Zakelijke dienstverlening1.055Aantal2026
O-Q Overheid, onderwijs en zorg635Aantal2026
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten480Aantal2026
% A Landbouw, bosbouw en visserij2,14%Percentage2026
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2026
% G+I Handel en horeca19%Percentage2026
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,6%Percentage2026
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,5%Percentage2026
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2026
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2026
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2026

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Valkenswaard, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners31.920Aantal2026
Mannen15.839Aantal2026
Vrouwen16.081Aantal2026
0 tot 15 jaar4.317Aantal2026
15 tot 25 jaar3.020Aantal2026
25 tot 45 jaar7.664Aantal2026
45 tot 65 jaar8.283Aantal2026
65 jaar of ouder8.636Aantal2026
Ongehuwd13.866Aantal2026
Gehuwd13.183Aantal2026
Gescheiden2.830Aantal2026
Verweduwd2.041Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden8,9%Percentage2026
% Verweduwd6,4%Percentage2026
Geboorten270Aantal2025
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes402Aantal2025
Sterfte relatief13Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO2.330Aantal2025
Leerlingen VO1.350Aantal2025
Studenten MBO760Aantal2025
Studenten HBO590Aantal2025
Studenten WO160Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau6.213Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau9.890Aantal2024
Hoger opleidingsniveau7.167Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau27%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau31%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura930Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliënten2.485Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners78Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid582Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.730Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.030Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom46%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.210Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning880Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.480Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning720Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.912Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4.630Aantal2026
Adressen met definitief energielabel11.253Aantal2026
Energielabels A+++++6Aantal2026
Energielabels A++++92Aantal2026
Energielabels A+++469Aantal2026
Energielabels A++245Aantal2026
Energielabels A+395Aantal2026
Energielabels A4.306Aantal2026
Energielabels B2.629Aantal2026
Energielabels C4.052Aantal2026
Energielabels D1.250Aantal2026
Energielabels E779Aantal2026
Energielabels F725Aantal2026
Energielabels G935Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Valkenswaard. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens15.092Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens5.500Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens9.592Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5.084Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen4.508Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,09Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking16.900Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers26.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners836Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€41.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.200Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede2,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€42.200euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€179.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand470Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO1.180Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW330Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW7.650Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW24%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Valkenswaard. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland25.865Aantal2026
Herkomst buiten Nederland6.055Aantal2026
Herkomst Europa2.798Aantal2026
Herkomst buiten Europa3.257Aantal2026
% Herkomst Nederland81%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland19%Percentage2026
% Herkomst Europa8,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa10%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland25.865Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa1.349Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.204Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2.553Aantal2026
Geboren in Nederland28.418Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.449Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2.053Aantal2026
Geboren buiten Nederland3.502Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,23%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,77%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,54%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon26.517Aantal2022
Westers3.000Aantal2022
Niet-westers1.719Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba133Aantal2022
Marokko46Aantal2022
Suriname153Aantal2022
Turkije124Aantal2022
Overig niet-westers1.263Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Valkenswaard. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1.000Aantal2025
Diefstal374Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven118Aantal2025
Milieu overtredingen2Aantal2025
Oplichting164Aantal2025
Verkeersovertredingen166Aantal2025
Vernieling111Aantal2025
Overige misdrijven65Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Valkenswaard, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km7,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km47Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km32Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Valkenswaard. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1100Code2026
RegionaamValkenswaardNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal5.650Aantal hectaren2025
Oppervlakte land5.491Aantal hectaren2025
Oppervlakte water160Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.528Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal17.795Aantal2026
Adressen met postcode16.866Aantal2026
Adressen met woonfunctie15.696Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie185Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie197Aantal2026
Adressen met industriefunctie515Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie334Aantal2026
Adressen met logiesfunctie39Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie21Aantal2026
Adressen met sportfunctie45Aantal2026
Adressen met winkelfunctie315Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie950Aantal2026
Verblijfsobjecten17.789Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen6Aantal2026
Panden met adres13.606Aantal2026
Adressen met pand17.757Aantal2026
Percelen met adres10.929Aantal2026
Adressen met perceel17.795Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom17.391Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom404Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom15.446Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom250Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190098Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925344Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.607Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19704.686Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802.849Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902.918Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.605Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101.617Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.248Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later785Aantal2026
Postcodegebied5551AA-5556XWNaam2026
Meest voorkomende postcode5554Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode34%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Valkenswaard.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal137Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade112Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade25Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Valkenswaard zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal18.595Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine14.600Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof3.995Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,23Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte339Aantal2025
Motorfietsen1.510Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Valkenswaard. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad15.353Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners480Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen118Aantal2025
Niet-woningvoorraad2.034Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen31Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€419.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen11.515Aantal2025
Meergezinswoningen3.838Aantal2025
Koopwoningen9.365Aantal2025
Huurwoningen5.988Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties4.299Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.689Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond14.739Aantal2025
Onbewoond614Aantal2025
% Koopwoningen61%Percentage2025
% Huurwoningen39%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties28%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen75%Percentage2025
% Meergezinswoningen25%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen3.908Aantal2026
Tussenwoningen5.150Aantal2026
Hoekwoningen2.709Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1.939Aantal2026
Vrijstaande woningen1.990Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen25%Percentage2026
% Tussenwoningen33%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen13%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.514Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652.760Aantal2026
Woningen 1965 tot 19753.079Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852.208Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952.302Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051.350Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015945Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.254Aantal2026
Woningen 2025 en later267Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend17Aantal2026
% Woningen voor 194510%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196518%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197520%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198514%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199515%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20059%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Valkenswaard komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Valkenswaard. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Valkenswaard.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Valkenswaard.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Valkenswaard. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron