Statistieken buurt Woold

Statistieken buurt Woold

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Woold in de gemeente Winterswijk Vlag van de gemeente Winterswijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Woold in de gemeente Winterswijk Vlag van de gemeente Winterswijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Woold.Bekijk kaart
Buurt Woold in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Woold.

Kerncijfers van de buurt Woold
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Woold.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Woold.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode34Kadaster2026
Adressen met woonfunctie34Kadaster2026
Panden met adres34Kadaster2026
Percelen met adres35Kadaster2026
Woningvoorraad27CBS2025
Huishoudens25CBS2025
Inwoners73CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Woold en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Woold.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Woold
Kaart van de omgeving van de buurt Woold.
Afbeelding van de buurt Woold op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Land met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Meddo, 2: Meddo, 3: Verspreide huizen ten noorden van Winterswijk, 4: Verspreide huizen Ratum Henxel Huppel, 5: Verspreide huizen Corle en omgeving, 6: Verspreide huizen Brinkheurne en omgeving, 7: Miste, 8: Kotten, 9: Verspreide huizen Miste, 10: Verspreide huizen Kotten, 11: Woold, 12: Verspreide huizen Woold.

Bekijk de statistieken voor alle 30 gebieden binnen de gemeente Winterswijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Winterswijk.

Overzicht gebieden Meer Winterswijk
Over de buurt Woold

De buurt Woold ligt binnen de wijk Land in de gemeente Winterswijk. De streek Gosselink valt gedeeltelijk binnen de buurt Woold. De meest voorkomende postcode in de buurt Woold is postcode 7108.

Er zijn 36 adressen en 27 woningen in de buurt Woold in de gemeente Winterswijk. 96% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €460.000. Er wonen 73 inwoners in de buurt Woold. De grootste groep inwoners (34%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Woold telt 25 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er vijftien personenauto’s en vijf bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Woold.

Buurt Woold heeft een oppervlakte van 15 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 29 adressen per km2.

Advertentie:

Wonen in de buurt Woold

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Woold.

Kenmerken van de 27 woningen in de buurt Woold
Er zijn 27 woningen in de buurt Woold.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Winterswijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Woold was €460.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Woold.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Woold:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Woold% verschil
2025€460.0003,84%
2024€443.0008,3%
2023€409.0009,9%
2022€372.00012%
2021€333.0003,74%
2020€321.0008,4%
2019€296.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Woold is met €164.000 gestegen van €296.000 in 2019 tot €460.000 in 2025 (dat is een toename van 55%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2019 tot en met 2025 was €27.333 (7,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Winterswijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Woold met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Winterswijk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Woold is €460.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 27 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Winterswijk (geel), 10 woonplaatsen (groen), 2 wijken (oranje) en 16 buurten (blauw). De buurt Woold wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Woold: er zijn 23 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Woold.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Woold

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Woold, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Winterswijk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Woold telt 73 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Woold. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Woold:

JaarAantal inwoners de buurt Woold% verschil
2026734,29%
2025707,7%
2024650,0%
2023658,3%
2022600,0%
2021600,0%
2020600,0%
2019600,0%
201860-7,7%
2017650,0%
2016650,0%
2015650,0%
2014658,3%
201360geen data

Het aantal inwoners in de buurt Woold is met 13 inwoners gestegen van 60 inwoners in 2013 tot 73 inwoners in 2026 (dat is een groei van 22%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 inwoner (1,61%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Winterswijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Woold:

In 2013 telde de buurt Woold 60 inwoners. Het aantal van 60 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2018 was het aantal ook op het laagste punt van 60 inwoners. In 2019 was het aantal ook op het laagste punt van 60 inwoners. In 2020 was het aantal ook op het laagste punt van 60 inwoners. In 2021 was het aantal ook op het laagste punt van 60 inwoners. In 2022 was het aantal ook op het laagste punt van 60 inwoners. In 2026 is het aantal gestegen tot 73 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 13 (22%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 3 (4,29%). Het aantal van 73 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Woold
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Woold is 25 tot 45 jaar, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Winterswijk.

Burgerlijke staat in de buurt Woold
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Woold naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 25 huishoudens in de buurt Woold. Er waren 0 eenpersoonshuishoudens en 25 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Woold. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Woold.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Woold per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Woold:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20256050
20246050
20236050
20226000
20216000
20205550
20196000
20186000
20176050
20166050
20156050
20146320
20135820

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Woold als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 7,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 97%, herkomst uit Europa: 3,33% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Woold is 100% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Woold: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Woold.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Woold.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Winterswijk als geheel 16 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Winterswijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Woold genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Woold.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Woold.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Winterswijk als geheel 41 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Winterswijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Woold
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Woold
Buurt WooldWijk 01 LandGemeente Winterswijk
Aantal kinderopvanglocaties01264
Aantal kindplaatsen01541.237
Aantal vestigingen basisonderwijs0616
Aantal leerlingen basisonderwijs05152.151
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs004
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.498

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Woold. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Woold is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Winterswijk0,81,50,81,72,12,7
Wijk 01 Land2,23,51,84,64,95,4
Buurt Meddo1,21,20,45,75,76,8
Buurt Kotten0,24,40,24,55,25,2
Buurt Miste0,32,52,55,05,05,0
Buurt Verspreide huizen Brinkheurne en omgeving1,72,41,72,43,63,8
Buurt Verspreide huizen Meddo2,72,92,05,85,86,5
Buurt Verspreide huizen ten noorden van Winterswijk2,32,42,43,33,34,3
Buurt Verspreide huizen Ratum Henxel Huppel2,54,42,34,45,46,2
Buurt Verspreide huizen Kotten1,65,31,65,46,26,2
Buurt Woold4,15,50,44,84,84,8
Buurt Verspreide huizen Miste1,32,32,15,55,55,5
Buurt Verspreide huizen Corle en omgeving2,43,32,33,33,33,5
Buurt Verspreide huizen Woold3,34,92,05,25,25,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Woold in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Winterswijk (geel), wijk 01 Land (groen) en 11 buurten (blauw). Buurt Woold wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Woold
In 2025 woonden er 10 leerlingen en studenten in de buurt Woold.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Woold, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Woold.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Woold.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Woold. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Woold

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Woold, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijven

Voor buurt Woold zijn helaas geen gegevens bekend over het aantal bedrijven.

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Woold zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Woold zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Woold ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Woold per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Woold geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Woold. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Woold is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Woold met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Woold.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Woold

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Woold.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Woold
Er zijn 2 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Woold.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Woold op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 2 elektrische auto’s in de buurt Woold. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Woold die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Woold. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 46 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Woold in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Woold geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 82 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Woold (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 43 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Woold in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Woold geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Woold in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Woold. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Woold plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Woold vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Woold

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Woold op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 geen misdrijven in de buurt Woold geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Woold, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Woold zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 2 verschillende soorten delicten. Voor 0,57% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 2 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Woold geen misdrijven geregistreerd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Woold van 2012 t/m 2025 zijn Ongevallen (weg) (1 delicten) en Horizontale fraude (1 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 2 soorten delicten die van 2012 tot en met 2025 geregistreerd zijn in de buurt Woold.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Woold geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Woold per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Woold over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Winterswijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 0,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Woold.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Woold.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Woold. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Woold

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Woold.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Mobiel stembureau in Winterswijk Woold
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Mobiel stembureau in Winterswijk Woold bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Mobiel stembureau in Winterswijk Woold stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Mobiel stembureau in Winterswijk Woold is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Woold. Mobiel stembureau in Winterswijk Woold is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Woold ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 42 stembureaus in de gemeente Winterswijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Winterswijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Winterswijk.

Stembureaus Winterswijk
Adressen en leefomgeving in de buurt Woold

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Woold.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Woold telt in totaal 36 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Woold liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Winterswijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Woold zijn er 34 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Woold.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 12 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Woold.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Woold. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Woold voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Woold voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Woold
Bevolking536467
Adressen2.09329
Autos275100

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Woold ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Woold is 5,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Woold tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Woold tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk5,1
Supermarkt4,7
Restaurant2,2
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs4,8
Bibliotheek4,8
Treinstation5,2
Sportterrein4,8
Bioscoop5,2
Museum5,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Woold.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Woold.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Woold:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.8104.230
Vrijstaande woning1.4302.750
Koopwoning1.3303.080
Huurwoninggeen datageen data

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Woold zijn C (7 adressen) en A+++ (6 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Woold. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 juli 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Woold: 7 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Winterswijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Woold
Tabel met 36 adressen in de buurt Woold.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Woold. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Winterswijk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Droppersweg17108BLWinterswijk Woold6
Gosselinkweg25 t/m 377108BPWinterswijk Woold8
Hietkampweg1 t/m 147108BRWinterswijk Woold11
Schoolweg15 t/m 287108BMWinterswijk Woold11

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 4 openbare ruimtes en 36 adressen in de buurt Woold. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Winterswijk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Woold. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Woold ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek710834
GehuchtWoold28
WoonplaatsWinterswijk Woold36
WijkLand36
GemeenteWinterswijk36
ProvincieGelderland36
WaterschapWaterschap Rijn en IJssel36
LandNederland36

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Woold ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Woold dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Woold ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Woold en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Woold met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Woold voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal5Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataAantalgeen data
B-F Nijverheid en energiegeen dataAantalgeen data
G+I Handel en horecageen dataAantalgeen data
H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataAantalgeen data
K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataAantalgeen data
M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataAantalgeen data
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataAantalgeen data
% A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataPercentagegeen data
% B-F Nijverheid en energiegeen dataPercentagegeen data
% G+I Handel en horecageen dataPercentagegeen data
% H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataPercentagegeen data
% K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataPercentagegeen data
% M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataPercentagegeen data
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataPercentagegeen data

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Woold, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners73Aantal2026
Mannen35Aantal2025
Vrouwen35Aantal2025
0 tot 15 jaar10Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar25Aantal2026
45 tot 65 jaar15Aantal2026
65 jaar of ouder20Aantal2026
Ongehuwd25Aantal2025
Gehuwd40Aantal2025
Gescheiden0Aantal2025
Verweduwd5Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar34%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar21%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd36%Percentage2025
% Gehuwd57%Percentage2025
% Gescheiden0,0%Percentage2025
% Verweduwd7,1%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO10Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau20Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau10Aantal2022
Hoger opleidingsniveau20Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau40%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau20%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau40%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid467Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.910Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.160Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.230Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.200Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.810Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel8Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel12Aantal2026
Adressen met definitief energielabel16Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++6Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A3Aantal2026
Energielabels B5Aantal2026
Energielabels C7Aantal2026
Energielabels D5Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Woold. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak9%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn34%Percentage2022
Drinken88%Percentage2022
Zwaar drinken12%Percentage2022
Overmatig drinken8%Percentage2022
Overgewicht54%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn63%Percentage2022
Wekelijks sporten57%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2022
Lopen naar school of werk10%Percentage2022
Fietsen naar school of werk33%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Woold. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam34%Percentage2022
Ernstig eenzaam6%Percentage2022
Emotioneel eenzaam17%Percentage2022
Sociaal eenzaam24%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven94%Percentage2020
Moeite met rondkomen6%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren1%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk42%Percentage2022
Mantelzorger15%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Woold. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen26%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt22%Percentage2022
Lage veerkracht10%Percentage2022
Hoge veerkracht59%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden6%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken11%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen6%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen3%Percentage2020
Broze gezondheid16%Percentage2020
Broze metale gezondheid21%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid14%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Woold. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens25Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens25Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen60%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking40Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.538Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW20Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Woold. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland60Aantal2025
Herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Herkomst Europa5Aantal2025
Herkomst buiten Europa0Aantal2025
% Herkomst Nederland92%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2025
% Herkomst Europa7,7%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland65Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland65Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland5Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland100%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7,7%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland7,7%Percentage2025
Autochtoon60Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Woold. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven0Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Woold, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,6Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand43Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand44Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand44Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,7Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km11Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Woold. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02940108Code2025
RegionaamWooldNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode02940108Code2025
Oppervlakte totaal15Aantal hectaren2025
Oppervlakte land15Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid29Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal36Aantal2026
Adressen met postcode34Aantal2026
Adressen met woonfunctie34Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten36Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres34Aantal2026
Adressen met pand36Aantal2026
Percelen met adres35Aantal2026
Adressen met perceel36Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom36Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom34Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19255Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198012Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19903Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20006Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later8Aantal2026
Postcodegebied7108BL-7108BRNaam2026
Meest voorkomende postcode7108Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Woold.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Woold zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal15Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine15Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,6Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte100Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Woold. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad27Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners386Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad2Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€460.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen24Aantal2025
Meergezinswoningen3Aantal2025
Koopwoningen26Aantal2025
Huurwoningen1Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond26Aantal2025
Onbewoond1Aantal2025
% Koopwoningen96%Percentage2025
% Huurwoningen4%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2025
% Meergezinswoningen11%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen3Aantal2026
Tussenwoningen2Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen4Aantal2026
Vrijstaande woningen23Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen9%Percentage2026
% Tussenwoningen6%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen68%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19455Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19756Aantal2026
Woningen 1975 tot 19859Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 20055Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251Aantal2026
Woningen 2025 en later7Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194515%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197518%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198526%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200515%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later21%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Woold komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Winterswijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Woold: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2025 en later21%2,0%19%2,87%6,6
2Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.5388077311534,78
3Kinderdagverblijf afstand4,10,73,40,714,77
4% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen60%28%32%8%4,04
5Huisartsenpraktijk afstand5,11,14,01,083,71

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Winterswijk.

RegioSoort regio% Woningen 2025 en laterInkomensontvangers per 1.000 inwonersKinderdagverblijf afstand% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderenHuisartsenpraktijk afstand
WooldBuurt21%1.5384,160%5,1
NederlandLand2,0%8070,728%1,1
WinterswijkGemeente2,0%8280,833%1,7
Centrale deelBuurt1,0%8550,528%0,4
Winterswijk-ZuidwestBuurt4,0%8350,431%1,0

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Winterswijk.

Top 5 kenmerken buurt Woold:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Woold. Op deze onderwerpen verschilt buurt Woold relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Woold, Nederland, de gemeente en de andere wijken en/of buurten binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Woold met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Woold, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Woold staan in de uitgebreide download voor Winterswijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Woold.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Winterswijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Winterswijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Woold met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron