Statistieken woonplaats Andijk

Statistieken woonplaats Andijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Andijk in de gemeente Medemblik Vlag van de gemeente Medemblik. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Andijk in de gemeente Medemblik Vlag van de gemeente Medemblik. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Andijk.Bekijk kaart
Woonplaats Andijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Andijk.

Kerncijfers van de woonplaats Andijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Andijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Andijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.246Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.061Kadaster2026
Panden met adres3.577Kadaster2026
Percelen met adres3.114Kadaster2026
Woningvoorraad2.985CBS2025
Huishoudens3.325CBS2026
Inwoners7.410CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Andijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Andijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Andijk
Kaart van de omgeving van de woonplaats Andijk.
Afbeelding van de woonplaats Andijk op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Andijk binnen de gemeente Medemblik.

Bekijk de statistieken voor alle 94 gebieden binnen de gemeente Medemblik via de overzichtspagina van de gebieden in de Medemblik.

Overzicht gebieden Meer Medemblik
Over de woonplaats Andijk

De woonplaats Andijk ligt binnen de gemeente Medemblik.

Er zijn 4.263 adressen en 2.985 woningen in de woonplaats Andijk. 72% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €398.000. Er wonen 7.410 inwoners in de woonplaats Andijk en 27% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Andijk telt 3.325 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 4.120 personenauto’s en 1.010 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Andijk.

Woonplaats Andijk heeft een totale oppervlakte van 2.285 hectare, waarvan 2.102 hectare land en 183 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 386 adressen per km2.

De data voor woonplaats Andijk zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Andijk:

De gegevens voor de woonplaats Andijk zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Andijk valt precies samen met de wijk Andijk. De data voor de wijk Andijk en voor woonplaats Andijk zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Andijk zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Medemblik. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Andijk.

Wonen in de woonplaats Andijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Andijk.

Kenmerken van de 2.985 woningen in de woonplaats Andijk
Er zijn 2.985 woningen in de woonplaats Andijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Medemblik in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Andijk was €398.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Andijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Andijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Andijk% verschil
2025€398.0006,7%
2024€373.0004,78%
2023€356.00019%
2022€300.0009,9%
2021€273.0007,1%
2020€255.00013%
2019€226.00011%
2018€204.0001,49%
2017€201.0001,01%
2016€199.000-1,49%
2015€202.000-1,46%
2014€205.000-6%
2013€218.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Andijk is met €180.000 toegenomen van €218.000 in 2013 tot €398.000 in 2025 (dat is een stijging van 83%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.000 (5,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Medemblik.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Medemblik.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Andijk is €398.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 2.985 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Medemblik (geel), 15 woonplaatsen (groen), 16 wijken (oranje) en 61 buurten (blauw). De woonplaats Andijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Andijk: er zijn 1.221 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Andijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Andijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Andijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Medemblik.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Andijk telt 7.410 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Andijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Andijk:

JaarAantal inwoners de woonplaats Andijk% verschil
20267.4102,42%
20257.2350,14%
20247.2250,35%
20237.2001,62%
20227.0851,14%
20217.0051,82%
20206.8801,1%
20196.8051,42%
20186.7100,68%
20176.6651,06%
20166.5951,77%
20156.480-0,61%
20146.5200,23%
20136.505geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Andijk is met 905 personen gestegen van 6.505 personen in 2013 tot 7.410 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 70 personen (1,01%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Medemblik.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Andijk:

In 2013 waren er 6.505 inwoners in de woonplaats Andijk. In 2015 is het aantal gedaald tot 6.480 personen. Dit is een daling van 25 (-0,38%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -40 (-0,61%). Het aantal van 6.480 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 7.410 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 930 (14%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 175 (2,42%). Het aantal van 7.410 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Andijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Andijk is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Medemblik.

Burgerlijke staat in de woonplaats Andijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Andijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 3.325 huishoudens in de woonplaats Andijk. Er waren 1.180 eenpersoonshuishoudens en 2.145 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Andijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Andijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Andijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Andijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265.8301.030550
20255.785930525
20245.835885510
20235.875830500
20225.99000
20215.990633382
20205.930593357
20195.905562338
20185.875521314
20175.875493297
20165.835474286
20155.765446269
20145.868407245
20135.854405245

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Andijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 14% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 6,2% en herkomst van buiten Europa: 3,77%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Andijk is 85% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Andijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Andijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Andijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Andijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Andijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Medemblik als geheel 48 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Medemblik.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Andijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Andijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Andijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Medemblik als geheel 49 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Medemblik.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Andijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Andijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Andijk
Woonplaats AndijkGemeente MedemblikGemeente Hoorn
Aantal kinderopvanglocaties22108155
Aantal kindplaatsen2932.0184.166
Aantal vestigingen basisonderwijs42327
Aantal leerlingen basisonderwijs5393.4016.845
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs019
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03757.499
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs006
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.138

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Andijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Andijk is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Medemblik0,81,00,85,35,39,1
Wijk Medemblik0,60,70,61,11,112,3
Wijk Opperdoes0,62,60,62,72,713,8
Wijk Twisk0,70,80,84,64,612,8
Wijk Lambertschaag2,12,22,27,47,412,5
Wijk Abbekerk0,60,60,59,39,311,0
Wijk Sijbekarspel0,80,90,88,88,88,8
Wijk Benningbroek1,01,21,17,97,98,0
Wijk Wognum0,80,91,05,55,55,5
Wijk Zwaagdijk-West0,72,20,74,34,34,5
Wijk Nibbixwoud0,50,90,76,86,86,9
Wijk Midwoud1,01,01,07,27,210,7
Wijk Oostwoud1,31,31,36,16,110,8
Wijk Hauwert0,70,60,68,18,18,4
Wijk Zwaagdijk-Oost1,11,11,17,27,27,6
Wijk Wervershoof0,81,00,86,46,48,9
Wijk Andijk0,80,90,85,85,87,1
Woonplaats Andijk0,80,90,85,85,87,1
Woonplaats Zwaagdijk-Oost1,11,11,17,27,27,6
Woonplaats Abbekerk0,60,60,59,39,311,0
Woonplaats Benningbroek1,01,21,17,97,98,0
Woonplaats Lambertschaag2,12,22,27,47,412,5
Woonplaats Medemblik0,60,70,61,11,112,3
Woonplaats Midwoud1,01,01,07,27,210,7
Woonplaats Nibbixwoud0,50,90,76,86,86,9
Woonplaats Opperdoes0,62,60,62,72,713,8
Woonplaats Sijbekarspel0,80,90,88,88,88,8
Woonplaats Twisk0,70,80,84,64,612,8
Woonplaats Wognum0,80,91,05,55,55,5
Woonplaats Zwaagdijk-West0,72,20,74,34,34,5
Woonplaats Wervershoof0,81,00,86,46,48,9
Woonplaats Hauwert0,70,60,68,18,18,4
Woonplaats Oostwoud1,31,31,36,16,110,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Andijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Medemblik (geel), 15 woonplaatsen (roze) en 16 wijken (groen). Woonplaats Andijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Andijk
In 2025 woonden er 1.370 leerlingen en studenten in de woonplaats Andijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Andijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Andijk.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 4 scholen in de woonplaats Andijk in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Andijk van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Andijk:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20074004
20084004
20094004
20104004
20114004
20124004
20134004
20144004
20154004
20164004
20174004
20184004
20194004
20204004
20214004
20224004
20234004
20244004
20254004
20264004

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Andijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Andijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.010 totaal)
In de woonplaats Andijk zijn in totaal 1.010 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Andijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Andijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Andijk is €31.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Andijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Andijk is €31.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.100. Woonplaats Andijk telt 6.000 inkomensontvangers op 7.410 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de woonplaats Andijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Medemblik
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Noord-Holland, de gemeente Medemblik en elke woonplaats in de gemeente Medemblik (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Andijk is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Andijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Andijk.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Andijk
Er zijn 222 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Andijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Andijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 222 elektrische auto’s in de woonplaats Andijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Andijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Andijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 4.352 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Andijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Andijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 6.847 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Andijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 4.530 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Andijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Andijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 37 verkeersongevallen in de woonplaats Andijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Andijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Andijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal37
Materiële schade22
Letselschade15
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Andijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Andijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Andijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 138 misdrijven in de woonplaats Andijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Andijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Andijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.319 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 43 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Andijk 138 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Andijk in 2025 zijn Horizontale fraude (23 delicten) en Overige vermogensdelicten (15 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Andijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 21 misdrijven in de woonplaats Andijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Andijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Andijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Medemblik.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Andijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Andijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Andijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Andijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Andijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Andijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de woonplaats Andijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de woonplaats Andijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 4 stembureaus in de woonplaats Andijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Medemblik en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Medemblik. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Medemblik.

Stembureaus Medemblik
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Andijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Andijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Andijk telt in totaal 4.263 adressen, met 4.169 verblijfsobjecten en 94 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 89% van de adressen in woonplaats Andijk ligt binnen de bebouwde kom en 11% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Medemblik
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Andijk zijn er 3.061 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Andijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 730 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats Andijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Andijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Andijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Andijk voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Andijk
Bevolking539353
Adressen2.093386
Autos275196

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Andijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Andijk is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Andijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Andijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt1,4
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs5,8
Bibliotheek4,5
Treinstation6,5
Sportterrein0,9
Bioscoop9,8
Museum8,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Andijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Andijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Andijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.740
Tussenwoning7302.390
Hoekwoning8202.580
Twee-onder-één-kap woning9902.950
Vrijstaande woning1.1503.550
Koopwoning1.0303.120
Huurwoning6302.250

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Andijk zijn A (926 adressen) en C (661 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Andijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Andijk: 926 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Medemblik bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Andijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Andijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.010Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij120Aantal2025
B-F Nijverheid en energie250Aantal2025
G+I Handel en horeca150Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie50Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed50Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening195Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg125Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten70Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij12%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie25%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,95%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,95%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Andijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners7.410Aantal2026
Mannen3.755Aantal2026
Vrouwen3.655Aantal2026
0 tot 15 jaar1.085Aantal2026
15 tot 25 jaar910Aantal2026
25 tot 45 jaar1.640Aantal2026
45 tot 65 jaar2.025Aantal2026
65 jaar of ouder1.750Aantal2026
Ongehuwd3.355Aantal2026
Gehuwd3.215Aantal2026
Gescheiden510Aantal2026
Verweduwd325Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden6,9%Percentage2026
% Verweduwd4,39%Percentage2026
Geboorten50Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes55Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO610Aantal2025
Leerlingen VO400Aantal2025
Studenten MBO210Aantal2025
Studenten HBO120Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.880Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.440Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.070Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau35%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau20%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura140Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8%Percentage2024
Wmo cliënten370Aantal2023
Wmo cliënten per 1.000 inwoners51Aantal per 1.000 inwoners2023
Bevolkingsdichtheid353Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.970Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.340Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom59%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd19%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.390Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning880Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen79%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning630Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.166Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.153Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.944Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++20Aantal2026
Energielabels A+++53Aantal2026
Energielabels A++115Aantal2026
Energielabels A+69Aantal2026
Energielabels A926Aantal2026
Energielabels B424Aantal2026
Energielabels C661Aantal2026
Energielabels D199Aantal2026
Energielabels E64Aantal2026
Energielabels F127Aantal2026
Energielabels G439Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Andijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.325Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.180Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.145Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.070Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.075Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens65%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.910Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers79%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie50%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie29%Percentage2024
% Zelfstandigen21%Percentage2024
Inkomensontvangers6.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners830Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.800Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede3,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.800euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen36%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€220.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO340Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.530Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Andijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5.830Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.580Aantal2026
Herkomst Europa1.030Aantal2026
Herkomst buiten Europa550Aantal2026
% Herkomst Nederland79%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland21%Percentage2026
% Herkomst Europa14%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa7,4%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5.830Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa235Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa240Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland475Aantal2026
Geboren in Nederland6.305Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa800Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa305Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.105Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,17%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,24%Percentage2026
% Geboren in Nederland85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland15%Percentage2026
Autochtoon5.990Aantal2022
Westers765Aantal2022
Niet-westers330Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba20Aantal2022
Marokko20Aantal2022
Suriname35Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers255Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Andijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven138Aantal2025
Diefstal39Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven26Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting26Aantal2025
Verkeersovertredingen27Aantal2025
Vernieling15Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Andijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand9,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km7,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,8Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km4,4Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand26Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand6,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,3Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Andijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1053Code2026
RegionaamAndijkNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal2.285Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2.102Aantal hectaren2026
Oppervlakte water183Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid386Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.263Aantal2026
Adressen met postcode4.246Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.061Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie40Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie46Aantal2026
Adressen met industriefunctie389Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie53Aantal2026
Adressen met logiesfunctie650Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie9Aantal2026
Adressen met winkelfunctie39Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie124Aantal2026
Verblijfsobjecten4.169Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen94Aantal2026
Panden met adres3.577Aantal2026
Adressen met pand4.158Aantal2026
Percelen met adres3.114Aantal2026
Adressen met perceel4.263Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.802Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom461Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.898Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom163Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190059Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925440Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950240Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970553Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980777Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990556Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000454Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010338Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020445Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later295Aantal2026
Postcodegebied1619AC-1619XZNaam2026
Meest voorkomende postcode1619Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Andijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal37Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade22Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade15Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Andijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal4.120Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine3.145Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof975Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,28Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte196Aantal2025
Motorfietsen465Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Andijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.985Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners413Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen40Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.046Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen9Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€398.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.657Aantal2025
Meergezinswoningen328Aantal2025
Koopwoningen2.149Aantal2025
Huurwoningen836Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties687Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders149Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.895Aantal2025
Onbewoond90Aantal2025
% Koopwoningen72%Percentage2025
% Huurwoningen28%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties23%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2025
% Meergezinswoningen11%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen368Aantal2026
Tussenwoningen712Aantal2026
Hoekwoningen390Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen370Aantal2026
Vrijstaande woningen1.221Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen12%Percentage2026
% Tussenwoningen23%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen40%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945655Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965197Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975534Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985454Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995344Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005314Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015248Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025270Aantal2026
Woningen 2025 en later42Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 194521%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197517%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199511%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Andijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Medemblik. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Andijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Medemblik.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Medemblik. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron