Statistieken woonplaats Herten

Statistieken woonplaats Herten

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Herten in de gemeente Roermond Vlag van de gemeente Roermond. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Herten in de gemeente Roermond Vlag van de gemeente Roermond. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Herten.Bekijk kaart
Woonplaats Herten in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Herten.

Kerncijfers van de woonplaats Herten
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Herten.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Herten.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.878Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.464Kadaster2026
Panden met adres3.369Kadaster2026
Percelen met adres3.164Kadaster2026
Woningvoorraad3.450CBS2025
Huishoudens3.390CBS2025
Inwoners8.475CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Herten en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Herten.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Herten
Kaart van de omgeving van de woonplaats Herten.
Afbeelding van de woonplaats Herten op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Herten binnen de gemeente Roermond.

Bekijk de statistieken voor alle 50 gebieden binnen de gemeente Roermond via de overzichtspagina van de gebieden in de Roermond.

Overzicht gebieden Meer Roermond
Over de woonplaats Herten

De woonplaats Herten ligt binnen de gemeente Roermond.

Er zijn 3.920 adressen en 3.450 woningen in de woonplaats Herten. 83% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €421.000. Er wonen 8.475 inwoners in de woonplaats Herten en 30% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Herten telt 3.390 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 4.600 personenauto’s en 1.075 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Herten.

Woonplaats Herten heeft een totale oppervlakte van 409 hectare, waarvan 382 hectare land en 27 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 894 adressen per km2.

De data voor woonplaats Herten zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Herten:

De gegevens voor de woonplaats Herten zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Herten valt precies samen met de wijk Herten. De data voor de wijk Herten en voor woonplaats Herten zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Herten zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Roermond. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Wonen in de woonplaats Herten

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Herten.

Kenmerken van de 3.450 woningen in de woonplaats Herten
Er zijn 3.450 woningen in de woonplaats Herten.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Roermond in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Herten was €421.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Herten.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Herten:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Herten% verschil
2025€421.0006%
2024€397.0003,12%
2023€385.00019%
2022€323.0004,87%
2021€308.0006,6%
2020€289.0009,5%
2019€264.0009,5%
2018€241.0002,55%
2017€235.0003,07%
2016€228.0003,64%
2015€220.000-2,22%
2014€225.000-3,43%
2013€233.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Herten is met €188.000 gestegen van €233.000 in 2013 tot €421.000 in 2025 (dat is een groei van 81%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.667 (5,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Roermond.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Roermond.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Herten is €421.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 3.450 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Roermond (geel), 2 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 35 buurten (blauw). De woonplaats Herten wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Herten: er zijn 1.262 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Herten.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Herten

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Herten, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Roermond.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Herten telt 8.475 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Herten. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Herten:

JaarAantal inwoners de woonplaats Herten% verschil
20268.4750,59%
20258.4250,6%
20248.3752,13%
20238.2001,3%
20228.0951,06%
20218.0101,46%
20207.8951,94%
20197.7451,91%
20187.6000,93%
20177.5301,41%
20167.4251,57%
20157.3100,97%
20147.2400,77%
20137.185geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Herten is met 1.290 inwoners gestegen van 7.185 inwoners in 2013 tot 8.475 inwoners in 2026 (dat is een grote stijging van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 99 inwoners (1,28%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Roermond.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Herten:

In 2013 waren er 7.185 inwoners in de woonplaats Herten. Het aantal van 7.185 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 8.475 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.290 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 50 (0,59%). Het aantal van 8.475 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Herten
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Herten is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Roermond.

Burgerlijke staat in de woonplaats Herten
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Herten naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 3.390 huishoudens in de woonplaats Herten. Er waren 865 eenpersoonshuishoudens en 2.520 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Herten. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Herten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Herten per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Herten:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20256.905830695
20246.870815695
20236.760780665
20226.73000
20216.695710605
20206.610694591
20196.525659561
20186.430632538
20176.395613522
20166.310602513
20156.225586499
20146.154586500
20136.107582496

In 2025 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Herten als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europese landen: 9,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 8,2% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 8,1% en herkomst van buiten Europa: 6,9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Herten is 92% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Herten: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Herten.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Herten. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Herten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Herten.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Roermond als geheel 66 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Roermond.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Herten genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Herten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Herten.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Roermond als geheel 44 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Roermond.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Herten
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Herten
Woonplaats HertenGemeente RoermondProvincie Limburg
Aantal kinderopvanglocaties15951.683
Aantal kindplaatsen5082.50539.138
Aantal vestigingen basisonderwijs224382
Aantal leerlingen basisonderwijs7445.17678.846
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0673
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04.63346.808
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0835
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03.96422.117
Aantal opleidingen hoger onderwijs00159
Aantal studenten hoger onderwijs0041.029

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Herten. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Herten is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Roermond0,70,70,72,32,42,4
Wijk 00 Centrum0,60,80,92,22,22,2
Wijk 01 Roermond Oost0,40,70,40,91,01,0
Wijk 02 Roermond Zuid0,60,60,61,11,11,2
Wijk 03 Maasniel0,90,80,71,01,01,1
Wijk 04 Donderberg0,50,50,51,01,31,4
Wijk 05 Hoogvonderen0,50,50,51,21,21,8
Wijk 06 Asenray1,81,83,53,53,54,2
Wijk 07 Herten0,80,70,94,74,74,7
Wijk 08 Swalmen0,70,70,74,64,64,6
Wijk 09 Maasplassen3,33,33,44,54,54,5
Woonplaats Roermond0,60,70,71,41,51,6
Woonplaats Herten0,80,70,94,74,74,7
Woonplaats Swalmen0,70,70,74,64,64,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Herten in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Roermond (geel), 2 woonplaatsen (roze) en 10 wijken (groen). Woonplaats Herten wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Herten
In 2025 woonden er 1.840 leerlingen en studenten in de woonplaats Herten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Herten, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Herten.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 2 scholen in de woonplaats Herten in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Herten van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Herten:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20072002
20082002
20092002
20102002
20112002
20122002
20132002
20142002
20152002
20162002
20172002
20182002
20192002
20202002
20212002
20222002
20232002
20242002
20252002
20262002

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Herten

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Herten, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.075 totaal)
In de woonplaats Herten zijn in totaal 1.075 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Herten (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Herten voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Herten is €39.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Herten.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Herten is €39.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €49.600. Woonplaats Herten telt 6.500 inkomensontvangers op 8.475 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de woonplaats Herten heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Roermond
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Limburg, de gemeente Roermond en elke woonplaats in de gemeente Roermond (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Herten is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Herten

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Herten.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Herten
Er zijn 536 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Herten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Herten op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 536 elektrische auto’s in de woonplaats Herten. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Herten die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Herten. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3.839 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Herten in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Herten geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 6.129 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Herten (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 4.815 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Herten in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Herten geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 22 verkeersongevallen in de woonplaats Herten in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Herten. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Herten plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal22
Materiële schade20
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Herten vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Herten

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Herten op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 194 misdrijven in de woonplaats Herten geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Herten, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Herten zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.684 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 35 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Herten 194 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Herten in 2025 zijn Ongevallen (weg) (39 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (35 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Herten.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 9 misdrijven in de woonplaats Herten geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Herten per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Herten over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Roermond.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Herten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Herten.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Herten. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Herten

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Herten.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Herten
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 5 stembureaus in de woonplaats Herten.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 5 stembureaus in de woonplaats Herten. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 5 stembureaus in de woonplaats Herten.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 65 stembureaus in de gemeente Roermond en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Roermond. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Roermond.

Stembureaus Roermond
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Herten

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Herten.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Herten telt in totaal 3.920 adressen, met 3.912 verblijfsobjecten, 2 standplaatsen en 6 ligplaatsen. Alle adressen in woonplaats Herten liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Roermond
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Herten zijn er 3.464 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Herten.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 833 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de woonplaats Herten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Herten. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Herten voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Herten voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats Herten
Bevolking5362.206
Adressen2.093894
Autos2751.204

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Herten ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Herten is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Herten tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Herten tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,9
Restaurant1,0
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs4,7
Bibliotheek3,1
Treinstation3,7
Sportterrein1,1
Bioscoop4,4
Museum2,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Herten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Herten.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Herten:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.840
Tussenwoning7602.630
Hoekwoning8902.870
Twee-onder-één-kap woning9503.010
Vrijstaande woning1.1504.130
Koopwoning9103.200
Huurwoning7102.040

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Herten zijn A (1.411 adressen) en B (759 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Herten. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Herten: 1.411 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Roermond bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Herten met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Herten voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.075Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie115Aantal2025
G+I Handel en horeca180Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie75Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed65Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening315Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg230Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten90Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,47%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,4%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Herten, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8.475Aantal2026
Mannen4.170Aantal2025
Vrouwen4.255Aantal2025
0 tot 15 jaar1.510Aantal2026
15 tot 25 jaar900Aantal2026
25 tot 45 jaar1.895Aantal2026
45 tot 65 jaar2.525Aantal2026
65 jaar of ouder1.635Aantal2026
Ongehuwd4.185Aantal2025
Gehuwd3.220Aantal2025
Gescheiden630Aantal2025
Verweduwd390Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2025
% Gehuwd38%Percentage2025
% Gescheiden7,5%Percentage2025
% Verweduwd4,63%Percentage2025
Geboorten80Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes90Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO810Aantal2025
Leerlingen VO600Aantal2025
Studenten MBO180Aantal2025
Studenten HBO190Aantal2025
Studenten WO60Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.260Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.650Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau19%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura255Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten380Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.206Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.100Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.570Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom63%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.130Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning850Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning950Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning710Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel373Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.315Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.232Aantal2026
Energielabels A+++++7Aantal2026
Energielabels A++++32Aantal2026
Energielabels A+++90Aantal2026
Energielabels A++68Aantal2026
Energielabels A+126Aantal2026
Energielabels A1.411Aantal2026
Energielabels B759Aantal2026
Energielabels C353Aantal2026
Energielabels D258Aantal2026
Energielabels E86Aantal2026
Energielabels F212Aantal2026
Energielabels G145Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Herten. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.390Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens865Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens2.525Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.070Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.450Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking4.700Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie65%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers6.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners776Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€49.600Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€39.700Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede0,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€47.800euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen22%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen33%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€255.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO310Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW90Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.450Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Herten. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland6.905Aantal2025
Herkomst buiten Nederland1.525Aantal2025
Herkomst Europa830Aantal2025
Herkomst buiten Europa695Aantal2025
% Herkomst Nederland82%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland18%Percentage2025
% Herkomst Europa9,8%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa8,2%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland6.900Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa475Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa370Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland845Aantal2025
Geboren in Nederland7.745Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa355Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa330Aantal2025
Geboren buiten Nederland685Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland82%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5,6%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,39%Percentage2025
% Geboren in Nederland92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,21%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland8,1%Percentage2025
Autochtoon6.730Aantal2022
Westers890Aantal2022
Niet-westers475Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba40Aantal2022
Marokko70Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije75Aantal2022
Overig niet-westers275Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Herten. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven194Aantal2025
Diefstal55Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting32Aantal2025
Verkeersovertredingen53Aantal2025
Vernieling36Aantal2025
Overige misdrijven13Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Herten, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km71Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km73Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km30Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km23Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Herten. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2282Code2026
RegionaamHertenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal409Aantal hectaren2025
Oppervlakte land382Aantal hectaren2025
Oppervlakte water27Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid894Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal3.920Aantal2026
Adressen met postcode3.878Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.464Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie112Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie28Aantal2026
Adressen met industriefunctie218Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie135Aantal2026
Adressen met logiesfunctie6Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie36Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie67Aantal2026
Verblijfsobjecten3.912Aantal2026
Ligplaatsen6Aantal2026
Standplaatsen2Aantal2026
Panden met adres3.369Aantal2026
Adressen met pand3.909Aantal2026
Percelen met adres3.164Aantal2026
Adressen met perceel3.920Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.908Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3.464Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900104Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192555Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950123Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970659Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980173Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990257Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000640Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010994Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020543Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later360Aantal2026
Postcodegebied6049AA-6049MLNaam2026
Meest voorkomende postcode6049Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Herten.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal22Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade20Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Herten zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal4.600Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine3.310Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.290Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,36Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.204Aantal2025
Motorfietsen235Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Herten. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.450Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners410Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen8Aantal2025
Niet-woningvoorraad362Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen3Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€421.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen3.140Aantal2025
Meergezinswoningen310Aantal2025
Koopwoningen2.864Aantal2025
Huurwoningen586Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties345Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders241Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.346Aantal2025
Onbewoond104Aantal2025
% Koopwoningen83%Percentage2025
% Huurwoningen17%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties10%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen91%Percentage2025
% Meergezinswoningen9%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen314Aantal2026
Tussenwoningen1.262Aantal2026
Hoekwoningen565Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen492Aantal2026
Vrijstaande woningen831Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen9%Percentage2026
% Tussenwoningen36%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen14%Percentage2026
% Vrijstaande woningen24%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945213Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965381Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975337Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985178Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995259Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005852Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015751Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025471Aantal2026
Woningen 2025 en later19Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 19456%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197510%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200525%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201522%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202514%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Herten komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Roermond. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Herten.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Roermond.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Roermond. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron