Statistieken woonplaats Houten

Statistieken woonplaats Houten

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Houten Vlag van de gemeente Houten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Houten Vlag van de gemeente Houten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Houten.Bekijk kaart
Woonplaats Houten in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Houten.

Kerncijfers van de woonplaats Houten
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Houten.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Houten.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode22.427Kadaster2026
Adressen met woonfunctie20.634Kadaster2026
Panden met adres16.350Kadaster2026
Percelen met adres13.884Kadaster2026
Woningvoorraad20.034CBS2025
Huishoudens19.945CBS2026
Inwoners47.315CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Houten en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Houten.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Houten
Kaart van de omgeving van de woonplaats Houten.
Afbeelding van de woonplaats Houten op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Houten binnen de gemeente Houten.

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Houten via de overzichtspagina van de gebieden in de Houten.

Overzicht gebieden Meer Houten
Over de woonplaats Houten

De woonplaats Houten ligt binnen de gemeente Houten.

Er zijn 22.544 adressen en 20.034 woningen in de woonplaats Houten. 66% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €519.675. Er wonen 47.315 inwoners in de woonplaats Houten, waarvan de grootste groep (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Houten telt 19.945 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 21.740 personenauto’s en 6.450 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Houten.

Woonplaats Houten heeft een totale oppervlakte van 1.982 hectare, waarvan 1.889 hectare land en 93 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.224 adressen per km2.

De data voor woonplaats Houten zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Houten:

De gegevens voor de woonplaats Houten zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Houten valt samen met 5 wijken. Dit zijn: wijk Houten Noord-West, wijk Houten Noord-Oost, wijk Houten Zuid-West, wijk Houten Zuid-Oost en wijk Houten Buitengebied. De cijfers voor de woonplaats Houten zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Houten zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Houten. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Houten.

Wonen in de woonplaats Houten

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Houten.

Kenmerken van de 20.034 woningen in de woonplaats Houten
Er zijn 20.034 woningen in de woonplaats Houten.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Houten in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Houten was €519.675 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Houten.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Houten:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Houten% verschil
2025€519.6755,3%
2024€493.6150,05%
2023€493.38719%
2022€413.61911%
2021€374.1487,8%
2020€347.1768,7%
2019€319.4207,2%
2018€298.0138,4%
2017€274.8579,3%
2016€251.3621,67%
2015€247.230-3,69%
2014€256.694-9,4%
2013€283.367geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Houten is met €236.308 gegroeid van €283.367 in 2013 tot €519.675 in 2025 (dat is een groei van 83%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €19.692 (5,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Houten.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Houten.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Houten is €519.675, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 20.034 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Houten (geel), 3 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 49 buurten (blauw). De woonplaats Houten wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Houten: er zijn 9.504 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Houten.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Houten

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Houten, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Houten.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Houten telt 47.315 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Houten. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Houten:

JaarAantal inwoners de woonplaats Houten% verschil
202647.315-0,06%
202547.3450,08%
202447.3050,53%
202347.0550,57%
202246.7900,12%
202146.735-0,09%
202046.7750,38%
201946.6000,65%
201846.3000,54%
201746.0501,16%
201645.5200,22%
201545.4200,46%
201445.210-0,09%
201345.250geen data

De bevolking van de woonplaats Houten is met 2.065 personen gestegen van 45.250 personen in 2013 tot 47.315 personen in 2026 (dat is een kleine groei van 4,56%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 159 personen (0,34%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Houten.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Houten:

In 2013 waren er 45.250 inwoners in de woonplaats Houten. In 2014 is het aantal gedaald tot 45.210 personen. Dit is een daling van 40 (-0,09%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 45.210 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 47.345 personen. De stijging ten opzichte van 2014 is 2.135 (4,72%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 40 (0,08%). Het aantal van 47.345 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de woonplaats Houten 47.315 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Houten
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Houten is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Houten.

Burgerlijke staat in de woonplaats Houten
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Houten naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 19.945 huishoudens in de woonplaats Houten. Er waren 6.000 eenpersoonshuishoudens en 13.935 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Houten. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Houten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Houten per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Houten:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202637.2202.9557.150
202537.4402.8957.000
202437.6802.8356.790
202337.9152.6656.460
202238.52500
202138.7552.3275.653
202038.9652.2785.532
201939.0402.2085.352
201838.9502.1515.199
201738.9152.0905.045
201638.7351.9894.796
201538.7751.9514.694
201438.6891.9114.610
201338.9261.8544.470

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Houten als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 6,2% en herkomst uit landen buiten Europa: 15% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 4,1% en herkomst van buiten Europa: 9,9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Houten is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Houten: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Houten.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Houten. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 9 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Houten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Houten.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Houten als geheel 44 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Houten.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Houten genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Houten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Houten.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Houten als geheel 30 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Houten.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Houten

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Houten. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Houten
Woonplaats HoutenGemeente HoutenProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties66792.330
Aantal kindplaatsen3.0723.15671.868
Aantal vestigingen basisonderwijs2023529
Aantal leerlingen basisonderwijs4.7024.903123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs44112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2.3962.39678.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs5563
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs1.4421.44238.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs00271
Aantal studenten hoger onderwijs0082.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Houten. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Houten is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Houten0,91,10,82,32,63,1
Wijk Houten Noord-West1,31,10,71,32,02,2
Wijk Houten Noord-Oost0,70,60,61,61,72,3
Wijk Houten Zuid-West0,50,80,93,13,43,3
Wijk Houten Zuid-Oost0,80,90,92,12,13,5
Wijk Houten Buitengebied1,61,51,82,32,63,3
Wijk ’t Goy3,73,70,84,74,76,4
Wijk ’t Goy Buitengebied3,02,91,74,24,25,8
Wijk Tull en ’t Waal3,23,90,76,06,06,2
Wijk Tull en ’t Waal Buitengebied3,15,11,77,27,27,2
Schalkwijk0,93,40,95,85,86,5
Schalkwijk Buitengebied2,53,62,45,85,86,1
Woonplaats Houten0,90,90,82,02,32,8
Woonplaats ’t Goy3,53,41,14,54,56,2
Woonplaats Tull en ’t Waal3,24,00,86,16,16,3
Woonplaats Schalkwijk1,23,41,25,85,86,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Houten in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Houten (geel), 3 woonplaatsen (roze) en 11 wijken (groen). Woonplaats Houten wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Houten
In 2025 woonden er 10.590 leerlingen en studenten in de woonplaats Houten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Houten, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Houten.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 24 scholen in de woonplaats Houten in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Houten van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Houten:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
2007212124
2008212124
2009202123
2010202224
2011202426
2012212427
2013192425
2014192425
2015192425
2016192425
2017182424
2018182424
2019172423
2020172423
2021172423
2022172423
2023172423
2024172423
2025173424
2026173424

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Houten

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Houten, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (6.450 totaal)
In de woonplaats Houten zijn in totaal 6.450 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 6.450 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 6.455 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Houten (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Houten voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Houten is €39.402.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Houten.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Houten is €39.402. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €48.745. Woonplaats Houten telt 37.900 inkomensontvangers op 47.315 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de woonplaats Houten heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Houten
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Utrecht, de gemeente Houten en elke woonplaats in de gemeente Houten (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Houten is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Houten

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Houten.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Houten
Er zijn 40.284 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Houten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Houten op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 40.284 elektrische auto’s in de woonplaats Houten. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Houten die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Houten. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 41.057 voertuigen met ‘elektriciteit’ als energiebron in de woonplaats Houten in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Houten geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 117.458 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Houten (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 99.009 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Houten in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Houten geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 197 verkeersongevallen in de woonplaats Houten in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Houten. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Houten plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal197
Materiële schade175
Letselschade22
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Houten vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Houten

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Houten op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 1.510 misdrijven in de woonplaats Houten geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Houten, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Houten zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 21.559 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 44 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Houten 1.510 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Houten in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (278 delicten) en Horizontale fraude (206 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Houten.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 102 misdrijven in de woonplaats Houten geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Houten per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Houten over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Houten.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 15 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Houten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Houten.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Houten. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Houten

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Houten.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Houten
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 19 stembureaus in de woonplaats Houten.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 19 stembureaus in de woonplaats Houten. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 19 stembureaus in de woonplaats Houten.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 37 stembureaus in de gemeente Houten en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Houten. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Houten.

Stembureaus Houten
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Houten

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Houten.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Houten telt in totaal 22.544 adressen, met 22.538 verblijfsobjecten en 6 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in woonplaats Houten ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Houten
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Houten zijn er 20.634 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Houten.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 5.435 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de woonplaats Houten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Houten. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Houten voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Houten voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Houten
Bevolking5392.505
Adressen2.0931.224
Autos2751.151

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Houten ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Houten is 1,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Houten tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Houten tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,9
Supermarkt1,6
Restaurant1,6
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs2,0
Bibliotheek2,5
Treinstation2,3
Sportterrein1,2
Bioscoop3,1
Museum8,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Houten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Houten.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Houten:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement3501.881
Tussenwoning5872.611
Hoekwoning6912.828
Twee-onder-één-kap woning8453.576
Vrijstaande woning1.2474.307
Koopwoning6712.873
Huurwoning4142.003

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Houten zijn A (8.151 adressen) en C (5.673 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Houten. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Houten: 8.151 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Houten bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Houten met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Houten voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal6.450Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij40Aantal2025
B-F Nijverheid en energie590Aantal2025
G+I Handel en horeca815Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie595Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed370Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening2.055Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1.355Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten635Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,62%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie9,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Houten, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners47.315Aantal2026
Mannen23.235Aantal2026
Vrouwen24.080Aantal2026
0 tot 15 jaar8.025Aantal2026
15 tot 25 jaar5.810Aantal2026
25 tot 45 jaar10.875Aantal2026
45 tot 65 jaar13.005Aantal2026
65 jaar of ouder9.605Aantal2026
Ongehuwd22.395Aantal2026
Gehuwd19.995Aantal2026
Gescheiden3.165Aantal2026
Verweduwd1.750Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden6,7%Percentage2026
% Verweduwd3,7%Percentage2026
Geboorten460Aantal2025
Geboorte relatief9Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes325Aantal2025
Sterfte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO4.420Aantal2025
Leerlingen VO3.120Aantal2025
Studenten MBO1.050Aantal2025
Studenten HBO1.250Aantal2025
Studenten WO750Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau7.330Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau12.970Aantal2024
Hoger opleidingsniveau15.600Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau43%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura1.520Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten1.825Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners39Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.505Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.631Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning992Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom46%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd13%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.881Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.611Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.828Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.576Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.307Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.003Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.873Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning573Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming40%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen27%Percentage2024
% Aardgaswoningen69%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning587Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning691Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning845Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.247Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning671Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning414Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.629Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel5.932Aantal2026
Adressen met definitief energielabel14.983Aantal2026
Energielabels A+++++15Aantal2026
Energielabels A++++293Aantal2026
Energielabels A+++426Aantal2026
Energielabels A++383Aantal2026
Energielabels A+635Aantal2026
Energielabels A8.151Aantal2026
Energielabels B4.475Aantal2026
Energielabels C5.673Aantal2026
Energielabels D451Aantal2026
Energielabels E109Aantal2026
Energielabels F131Aantal2026
Energielabels G173Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Houten. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens19.945Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens6.000Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens13.945Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5.915Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen8.020Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,34Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking6.577Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers37.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners801Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€48.745Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€39.402Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede1,46%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,62%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€47.185euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen33%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,88%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,36%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€310.348euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand610Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO1.840Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW380Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW8.170Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Houten. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland37.220Aantal2026
Herkomst buiten Nederland10.105Aantal2026
Herkomst Europa2.955Aantal2026
Herkomst buiten Europa7.150Aantal2026
% Herkomst Nederland79%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland21%Percentage2026
% Herkomst Europa6,2%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa15%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland37.230Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa1.445Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3.345Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4.790Aantal2026
Geboren in Nederland42.020Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.515Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3.805Aantal2026
Geboren buiten Nederland5.320Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,05%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,2%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon38.525Aantal2022
Westers3.720Aantal2022
Niet-westers4.545Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba255Aantal2022
Marokko610Aantal2022
Suriname720Aantal2022
Turkije320Aantal2022
Overig niet-westers2.615Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Houten. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1.510Aantal2025
Diefstal724Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven145Aantal2025
Milieu overtredingen5Aantal2025
Oplichting230Aantal2025
Verkeersovertredingen187Aantal2025
Vernieling124Aantal2025
Overige misdrijven95Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners32Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Houten, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,87Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,39Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,01Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,76Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,42Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,77Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,69Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,63Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,57Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,72Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,67Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,27Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,47Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,91Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,87Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,15Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,28Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,48Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,03Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,52Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,59Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,55Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,62Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,81Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km12Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km55Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,86Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,39Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,87Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,98Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,77Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,98Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,97Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,45Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,72Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8,5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,27Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,94Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,72Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,76Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,51Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,03Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5,4Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,27Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,27Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,04Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,05Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,05Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,15Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,17Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,67Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,13Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,79Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,22Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,28Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,52Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,68Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,42Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,09Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,93Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,29Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km9,8Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,03Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,94Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,33Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,01Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,27Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Houten. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2053Code2026
RegionaamHoutenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.982Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.889Aantal hectaren2026
Oppervlakte water93Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.224Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal22.544Aantal2026
Adressen met postcode22.427Aantal2026
Adressen met woonfunctie20.634Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie216Aantal2026
Adressen met celfunctie2Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie67Aantal2026
Adressen met industriefunctie542Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie546Aantal2026
Adressen met logiesfunctie45Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie47Aantal2026
Adressen met sportfunctie53Aantal2026
Adressen met winkelfunctie267Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie707Aantal2026
Verblijfsobjecten22.538Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen6Aantal2026
Panden met adres16.350Aantal2026
Adressen met pand22.493Aantal2026
Percelen met adres13.884Aantal2026
Adressen met perceel22.544Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom22.329Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom215Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom20.507Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom127Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170010Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900106Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192574Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950161Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970597Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.466Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19907.227Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003.959Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20105.908Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.979Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1.006Aantal2026
Postcodegebied3991AA-3995ZTNaam2026
Meest voorkomende postcode3991Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode37%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Houten.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal197Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade175Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade22Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Houten zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal21.740Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine15.885Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5.855Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,1Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.151Aantal2025
Motorfietsen1.450Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Houten. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad20.034Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners423Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen12Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.827Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen18Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€519.675Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen14.619Aantal2025
Meergezinswoningen5.415Aantal2025
Koopwoningen13.202Aantal2025
Huurwoningen6.832Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties5.023Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.809Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond19.610Aantal2025
Onbewoond424Aantal2025
% Koopwoningen66%Percentage2025
% Huurwoningen34%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties25%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen73%Percentage2025
% Meergezinswoningen27%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen5.862Aantal2026
Tussenwoningen9.504Aantal2026
Hoekwoningen3.482Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen824Aantal2026
Vrijstaande woningen962Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen28%Percentage2026
% Tussenwoningen46%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen5%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945271Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965308Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975477Aantal2026
Woningen 1975 tot 19854.177Aantal2026
Woningen 1985 tot 19954.841Aantal2026
Woningen 1995 tot 20055.565Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153.318Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.414Aantal2026
Woningen 2025 en later226Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend37Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198520%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199523%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200527%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201516%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Houten komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Houten. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Houten.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Houten.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Houten. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron