Statistieken woonplaats Linde

Statistieken woonplaats Linde

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Linde in de gemeente De Wolden Vlag van de gemeente De Wolden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Linde in de gemeente De Wolden Vlag van de gemeente De Wolden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Linde.Bekijk kaart
Woonplaats Linde in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Linde.

Kerncijfers van de woonplaats Linde
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Linde.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Linde.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode271Kadaster2026
Adressen met woonfunctie250Kadaster2026
Panden met adres258Kadaster2026
Percelen met adres245Kadaster2026
Woningvoorraad223CBS2025
Huishoudens225CBS2026
Inwoners576CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Linde en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Linde.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Linde
Kaart van de omgeving van de woonplaats Linde.
Afbeelding van de woonplaats Linde op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Linde binnen de gemeente De Wolden.

Bekijk de statistieken voor alle 68 gebieden binnen de gemeente De Wolden via de overzichtspagina van de gebieden in de De Wolden.

Overzicht gebieden Meer De Wolden
Over de woonplaats Linde

De woonplaats Linde ligt binnen de gemeente De Wolden.

Er zijn 272 adressen en 223 woningen in de woonplaats Linde. 87% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €517.767. Er wonen 576 inwoners in de woonplaats Linde en 34% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Linde telt 225 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 358 personenauto’s en 130 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Linde.

Woonplaats Linde heeft een totale oppervlakte van 1.572 hectare, waarvan 1.566 hectare land en 7 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 24 adressen per km2.

De data voor woonplaats Linde zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Linde:

De gegevens voor de woonplaats Linde zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Linde valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 4 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Verspreide huizen Kerkenveld, buurt Verspreide huizen Drogteropslagen, buurt Linde en buurt Verspreide huizen Linde. De cijfers voor de woonplaats Linde zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Linde zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Linde.

Wonen in de woonplaats Linde

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Linde.

Kenmerken van de 223 woningen in de woonplaats Linde
Er zijn 223 woningen in de woonplaats Linde.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente De Wolden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Linde was €517.767 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Linde.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Linde:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Linde% verschil
2025€517.7672,1%
2024€507.1182,89%
2023€492.86816%
2022€426.5779,2%
2021€390.7693,83%
2020€376.3434,47%
2019€360.243-0,35%
2018€361.5002,36%
2017€353.1521,28%
2016€348.6971,45%
2015€343.727-1,89%
2014€350.364-7,4%
2013€378.362geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Linde is met €139.405 toegenomen van €378.362 in 2013 tot €517.767 in 2025 (dat is een groei van 37%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.617 (2,79%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente De Wolden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente De Wolden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Linde is €517.767, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 223 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente De Wolden (geel), 12 woonplaatsen (groen), 14 wijken (oranje) en 38 buurten (blauw). De woonplaats Linde wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Linde: er zijn 187 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Linde.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Linde

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Linde, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente De Wolden.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Linde telt 576 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Linde. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Linde:

JaarAantal inwoners de woonplaats Linde% verschil
2026576-1,37%
20255841,74%
2024574-0,35%
20235760,0%
20225761,95%
2021565-1,4%
20205730,35%
2019571-2,56%
20185860,17%
20175851,04%
2016579-1,19%
20155860,51%
2014583-0,68%
2013587geen data

De bevolking van de woonplaats Linde is met 11 inwoners gedaald van 587 inwoners in 2013 tot 576 inwoners in 2026 (dat is een daling van 1,87%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 inwoners (-0,14%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente De Wolden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Linde:

In 2013 telde de woonplaats Linde 587 inwoners. Het aantal van 587 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2021 is het aantal gedaald tot 565 inwoners. Dit is een daling van 22 (-3,75%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2020) is het verschil -8 (-1,4%). Het aantal van 565 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de woonplaats Linde 576 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Linde
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Linde is 45 tot 65 jaar, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente De Wolden.

Burgerlijke staat in de woonplaats Linde
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Linde naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 225 huishoudens in de woonplaats Linde. Er waren 53 eenpersoonshuishoudens en 172 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Linde. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Linde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Linde per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Linde:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265491210
20255531714
20245481414
2023545178
202255600
2021544165
2020553146
2019546213
2018561204
2017554245
2016547245
2015559225
2014568132
2013569152

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Linde als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europese landen: 2,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 1,75% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 97%, herkomst uit Europa: 2,56% en herkomst van buiten Europa: 0,34%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Linde is 100% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Linde: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Linde.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Linde. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 9 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Linde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Linde.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente De Wolden als geheel 14 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente De Wolden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Linde genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Linde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Linde.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente De Wolden als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente De Wolden.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Linde

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Linde. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Linde
Woonplaats LindeGemeente De WoldenGemeente Meppel
Aantal kinderopvanglocaties26969
Aantal kindplaatsen151.2421.812
Aantal vestigingen basisonderwijs01417
Aantal leerlingen basisonderwijs01.8203.221
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs009
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs003.925
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.327
Aantal opleidingen hoger onderwijs004
Aantal studenten hoger onderwijs00578

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Linde. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Linde is 3,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente De Wolden1,21,21,28,78,79,0
Wijk 00 Zuidwolde0,90,90,98,68,68,6
Wijk 01 Alteveer0,70,70,76,06,06,1
Wijk 02 Kerkenveld0,80,80,87,67,67,7
Wijk 03 Drogteropslagen1,13,41,24,94,94,9
Wijk 04 Linde2,02,03,85,35,35,3
Wijk 05 Fort3,13,13,09,89,89,8
Wijk 06 Veeningen0,90,91,011,611,611,7
Wijk 07 Echten1,11,11,17,67,68,2
Wijk 08 Ruinen1,31,31,311,111,113,0
Wijk 09 Eursinge2,03,42,27,37,39,6
Wijk 10 Ansen3,63,63,610,610,610,6
Wijk 11 Ruinerwold1,21,20,97,07,07,0
Wijk 12 Koekange1,61,51,410,310,310,3
De Wijk0,60,60,88,38,38,3
Woonplaats Alteveer0,60,60,66,16,16,2
Woonplaats Ansen3,63,63,610,610,610,6
Woonplaats de Wijk0,60,60,88,38,38,3
Woonplaats Drogteropslagen0,63,60,64,74,74,7
Woonplaats Echten1,11,11,17,67,68,2
Woonplaats Eursinge1,32,71,56,76,78,9
Woonplaats Kerkenveld0,80,80,87,57,57,6
Woonplaats Koekange1,61,51,410,310,310,3
Woonplaats Linde1,82,13,45,35,35,3
Woonplaats Ruinen1,31,31,311,111,113,0
Woonplaats Ruinerwold1,21,20,97,07,07,0
Woonplaats Veeningen1,61,61,611,011,011,1
Woonplaats Zuidwolde1,01,01,08,58,58,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Linde in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente De Wolden (geel), 12 woonplaatsen (roze) en 14 wijken (groen). Woonplaats Linde wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Linde
In 2025 woonden er 107 leerlingen en studenten in de woonplaats Linde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Linde, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Linde.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er was één school in de woonplaats Linde in 2013, in 2026 zijn er geen scholen meer bekend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Linde van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Linde:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Linde

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Linde, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (130 totaal)
In de woonplaats Linde zijn in totaal 130 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 130 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 121 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Linde (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Linde voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Linde is €34.931.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Linde.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Linde is €34.931. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.645. Woonplaats Linde telt 481 inkomensontvangers op 576 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de woonplaats Linde heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente De Wolden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Drenthe, de gemeente De Wolden en elke woonplaats in de gemeente De Wolden (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Linde is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Linde

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Linde.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Linde
Er zijn 13 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Linde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Linde op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 13 elektrische auto’s in de woonplaats Linde. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Linde die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Linde. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 399 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Linde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Linde geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 808 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Linde (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 394 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Linde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Linde geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de woonplaats Linde in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Linde. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Linde plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Linde vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Linde

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Linde op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 10 misdrijven in de woonplaats Linde geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Linde, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Linde zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 162 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 19 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Linde 10 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Linde in 2025 zijn Horizontale fraude (4 delicten) en Ongevallen (weg) (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 6 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Linde.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Linde geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Linde per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Linde over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente De Wolden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de woonplaats Linde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Linde.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Linde. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Linde

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Linde.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis Linde
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis Linde bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Linde stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis Linde is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis Linde was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Linde.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 27 stembureaus in de gemeente De Wolden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Wolden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden.

Stembureaus De Wolden
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Linde

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Linde.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Linde telt in totaal 272 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 18% van de adressen in woonplaats Linde ligt binnen de bebouwde kom en 82% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen De Wolden
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Linde zijn er 250 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Linde.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 63 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de woonplaats Linde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Linde. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Linde voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Linde voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Linde
Bevolking53937
Adressen2.09324
Autos27523

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Linde ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Linde is 4,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Linde tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Linde tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,5
Supermarkt4,1
Restaurant3,7
Basisonderwijs3,4
Voortgezet onderwijs5,3
Bibliotheek4,3
Treinstation12,8
Sportterrein2,1
Bioscoop12,0
Museum6,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Linde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Linde.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Linde:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.2493.418
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.0802.510
Vrijstaande woning1.4303.898
Koopwoning1.3753.785
Huurwoning1.4993.610

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Linde zijn G (80 adressen) en F (28 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Linde. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Linde: 80 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Linde met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Linde voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal130Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij41Aantal2025
B-F Nijverheid en energie24Aantal2025
G+I Handel en horeca11Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening17Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg21Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij34%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,1%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening14%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Linde, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners576Aantal2026
Mannen298Aantal2026
Vrouwen280Aantal2026
0 tot 15 jaar79Aantal2026
15 tot 25 jaar69Aantal2026
25 tot 45 jaar119Aantal2026
45 tot 65 jaar193Aantal2026
65 jaar of ouder102Aantal2026
Ongehuwd249Aantal2026
Gehuwd277Aantal2026
Gescheiden31Aantal2026
Verweduwd17Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar34%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd48%Percentage2026
% Gescheiden5,4%Percentage2026
% Verweduwd2,96%Percentage2026
Geboorten7Aantal2025
Geboorte relatief9Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes3Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO46Aantal2025
Leerlingen VO34Aantal2025
Studenten MBO14Aantal2025
Studenten HBO13Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau103Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau229Aantal2024
Hoger opleidingsniveau60Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau58%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau15%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura5Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,8%Percentage2024
Wmo cliënten8Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners32Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid37Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.987Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.214Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom55%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.418Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.898Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.785Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.314Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.249Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.375Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.499Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel61Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel122Aantal2026
Adressen met definitief energielabel89Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A22Aantal2026
Energielabels B28Aantal2026
Energielabels C28Aantal2026
Energielabels D18Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F28Aantal2026
Energielabels G80Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Linde. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens225Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens53Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens172Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen80Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen92Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,55Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking204Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie81%Percentage2024
% Werknemers62%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie18%Percentage2024
% Zelfstandigen38%Percentage2024
Inkomensontvangers481Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners838Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.645Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.931Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede1,02%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,52%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€63.733euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen20%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen41%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,36%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,93%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,97%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€542.032euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO29Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW95Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Linde. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland549Aantal2026
Herkomst buiten Nederland22Aantal2026
Herkomst Europa12Aantal2026
Herkomst buiten Europa10Aantal2026
% Herkomst Nederland96%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland3,85%Percentage2026
% Herkomst Europa2,1%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa1,75%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland554Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa8Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15Aantal2026
Geboren in Nederland569Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8Aantal2026
Geboren buiten Nederland15Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland96%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,39%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,63%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,22%Percentage2026
% Geboren in Nederland100%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,22%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,39%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland2,63%Percentage2026
Autochtoon556Aantal2022
Westers15Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Linde. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven10Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Linde, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand4,49Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,09Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,87Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,52Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,06Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,06Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,11Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,34Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,84Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand4,15Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,58Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,27Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,09Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,8Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,77Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,02Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,88Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,09Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand3,72Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,66Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,87Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,26Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,85Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,06Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,07Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,27Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,96Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,75Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand3,38Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,04Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,47Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,68Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,04Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,74Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,21Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,04Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,74Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,04Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,51Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,03Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,62Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,02Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,95Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,68Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,16Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,35Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,31Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,32Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,94Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,64Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,88Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,25Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand52Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,12Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,95Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,02Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,04Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,26Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,94Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km4,64Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,73Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,78Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km29Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,41Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Linde. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3168Code2026
RegionaamLindeNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.572Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.566Aantal hectaren2026
Oppervlakte water7Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid24Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal272Aantal2026
Adressen met postcode271Aantal2026
Adressen met woonfunctie250Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie39Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie4Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie13Aantal2026
Verblijfsobjecten272Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres258Aantal2026
Adressen met pand272Aantal2026
Percelen met adres245Aantal2026
Adressen met perceel272Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom48Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom224Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom46Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom204Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190018Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192542Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195064Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197035Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198025Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199020Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200015Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201021Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20205Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later26Aantal2026
Postcodegebied7925PA-7925PZNaam2026
Meest voorkomende postcode7925Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Linde.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Linde zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal358Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine238Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof115Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,56Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte23Aantal2025
Motorfietsen42Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Linde. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad223Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners382Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad33Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€517.767Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen206Aantal2025
Meergezinswoningen17Aantal2025
Koopwoningen193Aantal2025
Huurwoningen30Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties6Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders24Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond210Aantal2025
Onbewoond13Aantal2025
% Koopwoningen87%Percentage2025
% Huurwoningen13%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties3%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen92%Percentage2025
% Meergezinswoningen8%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen26Aantal2026
Tussenwoningen7Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen24Aantal2026
Vrijstaande woningen187Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen2,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen10%Percentage2026
% Vrijstaande woningen75%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945109Aantal2026
Woningen 1945 tot 196535Aantal2026
Woningen 1965 tot 197512Aantal2026
Woningen 1975 tot 198517Aantal2026
Woningen 1985 tot 199517Aantal2026
Woningen 1995 tot 200524Aantal2026
Woningen 2005 tot 20159Aantal2026
Woningen 2015 tot 202515Aantal2026
Woningen 2025 en later12Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194544%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20256%Percentage2026
% Woningen 2025 en later5%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Linde komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente De Wolden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Linde.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente De Wolden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente De Wolden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron