Statistieken woonplaats Middelburg

Statistieken woonplaats Middelburg

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Middelburg Vlag van de gemeente Middelburg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Middelburg Vlag van de gemeente Middelburg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Middelburg.Bekijk kaart
Woonplaats Middelburg in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Middelburg.

Kerncijfers van de woonplaats Middelburg
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Middelburg.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Middelburg.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode25.396Kadaster2026
Adressen met woonfunctie22.903Kadaster2026
Panden met adres18.865Kadaster2026
Percelen met adres15.803Kadaster2026
Woningvoorraad22.049CBS2025
Huishoudens21.505CBS2026
Inwoners43.920CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Middelburg en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Middelburg.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Middelburg
Kaart van de omgeving van de woonplaats Middelburg.
Afbeelding van de woonplaats Middelburg op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Middelburg binnen de gemeente Middelburg.

Bekijk de statistieken voor alle 100 gebieden binnen de gemeente Middelburg via de overzichtspagina van de gebieden in de Middelburg.

Overzicht gebieden Meer Middelburg
Over de woonplaats Middelburg

De woonplaats Middelburg ligt binnen de gemeente Middelburg.

Er zijn 27.330 adressen en 22.049 woningen in de woonplaats Middelburg. 59% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €305.444. Er wonen 43.920 inwoners in de woonplaats Middelburg en 26% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Middelburg telt 21.505 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 20.560 personenauto’s en 5.315 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Middelburg.

Woonplaats Middelburg heeft een totale oppervlakte van 2.584 hectare, waarvan 2.486 hectare land en 97 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.114 adressen per km2.

De data voor woonplaats Middelburg zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Middelburg:

De gegevens voor de woonplaats Middelburg zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Middelburg valt samen met 17 wijken. Dit zijn: wijk Binnenstad, wijk Griffioen, wijk Klarenbeek, wijk Nieuw Middelburg, wijk Brigdamme, wijk Sint Laurens, wijk Ramsburg, wijk Veersepoort en nog 9 andere wijken. Zie het overzicht van gebieden in de gemeente Middelburg voor meer informatie. De cijfers voor de woonplaats Middelburg zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Middelburg zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Middelburg. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Middelburg.

Wonen in de woonplaats Middelburg

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Middelburg.

Kenmerken van de 22.049 woningen in de woonplaats Middelburg
Er zijn 22.049 woningen in de woonplaats Middelburg.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Middelburg in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Middelburg was €305.444 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Middelburg.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Middelburg:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Middelburg% verschil
2025€305.4446,2%
2024€287.51712%
2023€257.63812%
2022€229.5328,2%
2021€212.0696,8%
2020€198.6108,2%
2019€183.5024,46%
2018€175.6612,5%
2017€171.3702,37%
2016€167.3980,57%
2015€166.455-2,91%
2014€171.4514,64%
2013€163.852geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Middelburg is met €141.592 gestegen van €163.852 in 2013 tot €305.444 in 2025 (dat is een stijging van 86%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.799 (5,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Middelburg.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Middelburg.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Middelburg is €305.444, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 22.049 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zeeland (bruin), gemeente Middelburg (geel), 2 woonplaatsen (groen), 23 wijken (oranje) en 68 buurten (blauw). De woonplaats Middelburg wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Middelburg: er zijn 8.263 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Middelburg.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Middelburg

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Middelburg, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Middelburg.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Middelburg telt 43.920 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Middelburg. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Middelburg:

JaarAantal inwoners de woonplaats Middelburg% verschil
202643.9200,9%
202543.5300,53%
202443.3000,31%
202343.1651,61%
202242.4800,64%
202142.2100,32%
202042.0750,17%
201942.0040,5%
201841.7940,73%
201741.4910,39%
201641.3310,71%
201541.038-0,05%
201441.0590,36%
201340.911geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Middelburg is met 3.009 inwoners toegenomen van 40.911 inwoners in 2013 tot 43.920 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 7,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 231 inwoners (0,55%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Middelburg.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Middelburg:

In 2013 telde de woonplaats Middelburg 40.911 inwoners. Het aantal van 40.911 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 43.920 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 3.009 (7,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 390 (0,9%). Het aantal van 43.920 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Middelburg
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Middelburg is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Middelburg.

Burgerlijke staat in de woonplaats Middelburg
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Middelburg naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 21.505 huishoudens in de woonplaats Middelburg. Er waren 9.565 eenpersoonshuishoudens en 11.920 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Middelburg. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Middelburg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Middelburg per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Middelburg:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202632.2954.1057.530
202532.2154.0457.265
202432.2503.9257.130
202332.5053.8006.835
202233.02500
202133.0703.2335.907
202033.0803.1735.822
201933.0493.1505.730
201833.0653.0715.589
201732.9992.9885.443
201633.0542.9135.299
201533.1082.7915.063
201433.4042.6924.886
201333.2402.7014.895

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Middelburg als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 74%, herkomst uit Europese landen: 9,3% en herkomst uit landen buiten Europa: 17% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europa: 6,6% en herkomst van buiten Europa: 12%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Middelburg is 85% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Middelburg: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Middelburg.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Middelburg. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Middelburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Middelburg.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Middelburg als geheel 28 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Middelburg.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Middelburg genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 11 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Middelburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Middelburg.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Middelburg als geheel 51 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Middelburg.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Middelburg

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Middelburg. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Middelburg
Woonplaats MiddelburgGemeente MiddelburgProvincie Zeeland
Aantal kinderopvanglocaties6684677
Aantal kindplaatsen1.6691.97913.809
Aantal vestigingen basisonderwijs2023215
Aantal leerlingen basisonderwijs3.9284.50530.786
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs9941
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs4.5014.50117.922
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs2222
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs1.4281.4289.071
Aantal opleidingen hoger onderwijs01134
Aantal studenten hoger onderwijs01.6674.855

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Middelburg. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Middelburg is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zeeland0,90,90,95,25,46,2
Gemeente Middelburg0,70,70,81,61,72,8
Wijk Binnenstad0,40,50,81,41,41,7
Wijk Griffioen0,50,50,50,70,70,7
Wijk Klarenbeek0,50,50,50,70,71,9
Wijk Nieuw Middelburg0,40,61,21,21,22,5
Wijk Brigdamme0,60,60,51,21,22,1
Wijk Sint Laurens2,12,10,72,82,83,7
Wijk Ramsburg0,30,31,21,71,72,6
Wijk Veersepoort0,81,11,51,61,62,9
Wijk Verspreide huizen in het noorden0,93,22,34,24,25,4
Wijk Verspreide huizen in het noordwesten1,21,21,21,91,91,9
Wijk Verspreide huizen in het noordoosten1,42,53,33,63,64,9
Stromenwijk/’t Zand0,70,70,80,61,20,9
Wijk Verspreide huizen in het zuidwesten1,41,21,51,02,32,1
Wijk Middelburg Zuid0,70,70,51,11,13,0
Wijk Dauwendaele0,50,60,51,01,02,8
Wijk Arnestein1,51,61,61,51,53,6
Wijk Mortiere1,21,41,32,22,23,9
Wijk Nieuw- en Sint Joosland0,40,43,14,14,16,1
Wijk Verspreide huizen Nieuw- en Sint Joosland1,71,73,05,25,27,2
Wijk Arnemuiden0,80,80,54,24,26,4
Wijk Kleverskerke2,22,22,25,15,17,3
Wijk Oranjeplaat3,23,23,07,17,19,3
Wijk Verspreide huizen Arnemuiden1,81,81,65,15,17,2
Woonplaats Middelburg0,60,70,81,11,22,1
Woonplaats Arnemuiden0,90,90,64,34,36,5
Woonplaats Nieuw- en Sint Joosland0,60,63,14,24,26,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Middelburg in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zeeland (bruin), gemeente Middelburg (geel), 2 woonplaatsen (roze) en 23 wijken (groen). Woonplaats Middelburg wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Middelburg
In 2025 woonden er 8.550 leerlingen en studenten in de woonplaats Middelburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Middelburg, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Middelburg.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 29 scholen in de woonplaats Middelburg in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Middelburg van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Middelburg:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
2007154625
2008153624
2009153624
2010153725
2011153725
20121541029
20131541029
20141541029
20151541029
20161541029
20171541029
2018154928
2019154928
2020154928
2021154928
2022154928
2023154928
2024154928
2025155929
2026155929

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Middelburg

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Middelburg, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (5.315 totaal)
In de woonplaats Middelburg zijn in totaal 5.315 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 5.315 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 5.285 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Middelburg (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Middelburg voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Middelburg is €32.691.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Middelburg.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Middelburg is €32.691. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.784. Woonplaats Middelburg telt 35.000 inkomensontvangers op 43.920 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de woonplaats Middelburg heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Middelburg
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Zeeland, de gemeente Middelburg en elke woonplaats in de gemeente Middelburg (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Middelburg is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Middelburg

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Middelburg.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Middelburg
Er zijn 1.061 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Middelburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Middelburg op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1.061 elektrische auto’s in de woonplaats Middelburg. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Middelburg die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Middelburg. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 20.824 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Middelburg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Middelburg geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 28.902 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Middelburg (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 21.538 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Middelburg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Middelburg geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 232 verkeersongevallen in de woonplaats Middelburg in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Middelburg. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Middelburg plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal232
Materiële schade186
Letselschade46
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Middelburg vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Middelburg

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Middelburg op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 2.281 misdrijven in de woonplaats Middelburg geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Middelburg, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Middelburg zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 30.697 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 47 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Middelburg 2.281 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Middelburg in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (402 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (235 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Middelburg.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 180 misdrijven in de woonplaats Middelburg geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Middelburg per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Middelburg over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Middelburg.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 21 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Middelburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Middelburg.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Middelburg. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Middelburg

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Middelburg.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Middelburg
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 16 stembureaus in de woonplaats Middelburg.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 16 stembureaus in de woonplaats Middelburg. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 16 stembureaus in de woonplaats Middelburg.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 35 stembureaus in de gemeente Middelburg en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Middelburg. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Middelburg.

Stembureaus Middelburg
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Middelburg

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Middelburg.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Middelburg telt in totaal 27.330 adressen, met 27.300 verblijfsobjecten, 20 standplaatsen en 10 ligplaatsen. Alle adressen in woonplaats Middelburg liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Middelburg
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Middelburg zijn er 22.903 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Middelburg.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 4.732 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Middelburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Middelburg. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Middelburg voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Middelburg voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Middelburg
Bevolking5391.767
Adressen2.0931.114
Autos275827

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Middelburg ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Middelburg is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Middelburg tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Middelburg tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,8
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek1,9
Treinstation1,9
Sportterrein1,0
Bioscoop8,1
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Middelburg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Middelburg.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Middelburg:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5831.589
Tussenwoning8642.170
Hoekwoning9882.334
Twee-onder-één-kap woning1.0332.438
Vrijstaande woning1.2463.258
Koopwoning9182.384
Huurwoning6561.709

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Middelburg zijn A (5.863 adressen) en C (5.125 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Middelburg. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Middelburg: 5.863 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Middelburg bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Middelburg met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Middelburg voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal5.315Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij35Aantal2025
B-F Nijverheid en energie685Aantal2025
G+I Handel en horeca950Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie275Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed265Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening1.250Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1.175Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten650Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,66%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening24%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Middelburg, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners43.920Aantal2026
Mannen21.360Aantal2026
Vrouwen22.550Aantal2026
0 tot 15 jaar6.450Aantal2026
15 tot 25 jaar5.345Aantal2026
25 tot 45 jaar10.340Aantal2026
45 tot 65 jaar11.340Aantal2026
65 jaar of ouder10.430Aantal2026
Ongehuwd20.955Aantal2026
Gehuwd16.520Aantal2026
Gescheiden4.050Aantal2026
Verweduwd2.405Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2026
% Gehuwd38%Percentage2026
% Gescheiden9,2%Percentage2026
% Verweduwd5,5%Percentage2026
Geboorten390Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes465Aantal2025
Sterfte relatief11Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO3.590Aantal2025
Leerlingen VO2.300Aantal2025
Studenten MBO1.030Aantal2025
Studenten HBO1.120Aantal2025
Studenten WO510Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau7.230Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau13.830Aantal2024
Hoger opleidingsniveau10.380Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau44%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura1.350Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten3.405Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners79Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.767Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.156Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning710Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom39%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.589Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.334Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.438Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.258Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.709Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.384Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning786Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming3%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement583Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning864Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning988Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.033Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.246Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning918Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning656Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel4.489Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel7.341Aantal2026
Adressen met definitief energielabel15.500Aantal2026
Energielabels A+++++7Aantal2026
Energielabels A++++398Aantal2026
Energielabels A+++491Aantal2026
Energielabels A++236Aantal2026
Energielabels A+660Aantal2026
Energielabels A5.863Aantal2026
Energielabels B3.497Aantal2026
Energielabels C5.125Aantal2026
Energielabels D1.765Aantal2026
Energielabels E1.325Aantal2026
Energielabels F1.840Aantal2026
Energielabels G1.634Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Middelburg. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens21.505Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens9.565Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens11.940Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5.945Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5.975Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens44%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens56%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen28%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen28%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,01Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.672Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers35.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners808Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.784Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.691Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,95%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.331euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen43%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,08%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum13%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€133.644euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand1.230Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO1.900Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW420Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW9.320Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Middelburg. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland32.295Aantal2026
Herkomst buiten Nederland11.635Aantal2026
Herkomst Europa4.105Aantal2026
Herkomst buiten Europa7.530Aantal2026
% Herkomst Nederland74%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland26%Percentage2026
% Herkomst Europa9,3%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa17%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland32.285Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa1.475Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3.385Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4.860Aantal2026
Geboren in Nederland37.145Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2.645Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4.135Aantal2026
Geboren buiten Nederland6.780Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland74%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,36%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa9,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland15%Percentage2026
Autochtoon33.025Aantal2022
Westers4.860Aantal2022
Niet-westers4.595Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba330Aantal2022
Marokko270Aantal2022
Suriname470Aantal2022
Turkije940Aantal2022
Overig niet-westers2.575Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Middelburg. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven2.281Aantal2025
Diefstal921Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven267Aantal2025
Milieu overtredingen5Aantal2025
Oplichting258Aantal2025
Verkeersovertredingen368Aantal2025
Vernieling245Aantal2025
Overige misdrijven217Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners52Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Middelburg, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,99Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,88Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,63Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,89Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,99Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,97Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,97Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,76Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,77Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,66Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km7,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km41Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km53Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,85Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,97Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,56Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,61Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km45Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,86Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km48Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km58Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,07Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km45Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km84Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,63Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,55Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,96Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,75Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,42Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,12Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,23Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,11Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,48Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,45Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,47Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,19Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,77Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,77Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,83Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,99Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,47Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,91Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,16Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,32Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,29Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,88Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,88Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,92Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,28Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand98Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,91Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,05Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,97Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,92Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,35Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,14Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,81Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,49Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,73Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km11Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,36Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Middelburg. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1007Code2026
RegionaamMiddelburgNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal2.584Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2.486Aantal hectaren2026
Oppervlakte water97Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.114Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal27.330Aantal2026
Adressen met postcode25.396Aantal2026
Adressen met woonfunctie22.903Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie484Aantal2026
Adressen met celfunctie3Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie211Aantal2026
Adressen met industriefunctie1.231Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie631Aantal2026
Adressen met logiesfunctie101Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie54Aantal2026
Adressen met sportfunctie47Aantal2026
Adressen met winkelfunctie748Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3.465Aantal2026
Verblijfsobjecten27.300Aantal2026
Ligplaatsen10Aantal2026
Standplaatsen20Aantal2026
Panden met adres18.865Aantal2026
Adressen met pand27.147Aantal2026
Percelen met adres15.803Aantal2026
Adressen met perceel27.330Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom27.206Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom124Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom22.808Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom95Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 1700456Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001.937Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251.213Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502.357Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19706.133Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804.507Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902.646Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002.483Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20102.416Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.310Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1.689Aantal2026
Postcodegebied4331AA-4338RANaam2026
Meest voorkomende postcode4331Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode21%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Middelburg.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal232Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade186Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade46Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Middelburg zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal20.560Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine16.400Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof4.150Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,96Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte827Aantal2025
Motorfietsen1.535Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Middelburg. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad22.049Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners507Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen199Aantal2025
Niet-woningvoorraad4.250Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen78Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€305.444Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen14.480Aantal2025
Meergezinswoningen7.569Aantal2025
Koopwoningen13.011Aantal2025
Huurwoningen8.973Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties6.052Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders2.921Aantal2025
Eigendom onbekend65Aantal2025
Bewoond20.889Aantal2025
Onbewoond1.160Aantal2025
% Koopwoningen59%Percentage2025
% Huurwoningen41%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties27%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders13%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen66%Percentage2025
% Meergezinswoningen34%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen7.813Aantal2026
Tussenwoningen8.263Aantal2026
Hoekwoningen3.398Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1.704Aantal2026
Vrijstaande woningen1.725Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen34%Percentage2026
% Tussenwoningen36%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen8%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19454.428Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652.405Aantal2026
Woningen 1965 tot 19754.980Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852.767Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952.363Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052.176Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151.598Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.643Aantal2026
Woningen 2025 en later437Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend106Aantal2026
% Woningen voor 194519%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197522%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Middelburg komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Middelburg. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Middelburg.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Middelburg.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Middelburg. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron