Statistieken woonplaats Zaandijk

Statistieken woonplaats Zaandijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Zaandijk in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Zaandijk in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Zaandijk.Bekijk kaart
Woonplaats Zaandijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Zaandijk.

Kerncijfers van de woonplaats Zaandijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Zaandijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Zaandijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.388Kadaster2026
Adressen met woonfunctie4.163Kadaster2026
Panden met adres3.184Kadaster2026
Percelen met adres2.433Kadaster2026
Woningvoorraad4.054CBS2025
Huishoudens4.080CBS2026
Inwoners8.865CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Zaandijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Zaandijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Zaandijk
Kaart van de omgeving van de woonplaats Zaandijk.
Afbeelding van de woonplaats Zaandijk op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Zaandijk binnen de gemeente Zaanstad.

Bekijk de statistieken voor alle 107 gebieden binnen de gemeente Zaanstad via de overzichtspagina van de gebieden in de Zaanstad.

Overzicht gebieden Meer Zaanstad
Over de woonplaats Zaandijk

De woonplaats Zaandijk ligt binnen de gemeente Zaanstad.

Er zijn 4.573 adressen en 4.054 woningen in de woonplaats Zaandijk. 53% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €382.923. Er wonen 8.865 inwoners in de woonplaats Zaandijk, waarvan het grootste deel (29%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Zaandijk telt 4.080 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 3.865 personenauto’s en duizend bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Zaandijk.

Woonplaats Zaandijk heeft een totale oppervlakte van 214 hectare, waarvan 172 hectare land en 41 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.428 adressen per km2.

De data voor woonplaats Zaandijk zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Zaandijk:

De gegevens voor de woonplaats Zaandijk zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Zaandijk valt samen met 2 wijken. Dit zijn: wijk Oud Zaandijk en Rooswijk. De cijfers voor de woonplaats Zaandijk zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Zaandijk zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Zaandijk.

Wonen in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Zaandijk.

Kenmerken van de 4.054 woningen in de woonplaats Zaandijk
Er zijn 4.054 woningen in de woonplaats Zaandijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zaanstad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Zaandijk was €382.923 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Zaandijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Zaandijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Zaandijk% verschil
2025€382.9233,16%
2024€371.1784,03%
2023€356.79916%
2022€307.79311%
2021€276.5188,3%
2020€255.41512%
2019€227.22014%
2018€198.6524,92%
2017€189.3437,1%
2016€176.7461,7%
2015€173.789-3,97%
2014€180.968-6,3%
2013€193.201geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Zaandijk is met €189.722 gestegen van €193.201 in 2013 tot €382.923 in 2025 (dat is een toename van 98%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.810 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zaanstad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zaanstad.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Zaandijk is €382.923, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 4.054 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), 7 woonplaatsen (groen) en 19 wijken (oranje). De woonplaats Zaandijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Zaandijk: er zijn 1.641 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Zaandijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Zaandijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zaanstad.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Zaandijk telt 8.865 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Zaandijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Zaandijk:

JaarAantal inwoners de woonplaats Zaandijk% verschil
20268.8651,9%
20258.7002,11%
20248.5200,41%
20238.485-0,06%
20228.490-1,34%
20218.605-0,46%
20208.645-0,8%
20198.7150,4%
20188.6800,0%
20178.680-0,06%
20168.685-0,86%
20158.7600,0%
20148.7600,46%
20138.720geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Zaandijk is met 145 inwoners gegroeid van 8.720 inwoners in 2013 tot 8.865 inwoners in 2026 (dat is een kleine toename van 1,66%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 11 inwoners (0,13%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zaanstad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Zaandijk:

In 2013 telde de woonplaats Zaandijk 8.720 inwoners. In 2023 is het aantal gedaald tot 8.485 inwoners. Dit is een daling van 235 (-2,69%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2022) is het verschil -5 (-0,06%). Het aantal van 8.485 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 8.865 inwoners. De stijging ten opzichte van 2023 is 380 (4,48%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 165 (1,9%). Het aantal van 8.865 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Zaandijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Zaandijk is 45 tot 65 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zaanstad.

Burgerlijke staat in de woonplaats Zaandijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Zaandijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 4.080 huishoudens in de woonplaats Zaandijk. Er waren 1.500 eenpersoonshuishoudens en 2.580 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Zaandijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Zaandijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Zaandijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Zaandijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266.0606402.180
20256.0206202.060
20246.0056001.910
20236.0805801.825
20226.22500
20216.3455461.714
20206.4555301.660
20196.6005131.602
20186.6704851.525
20176.7404651.475
20166.8154471.423
20156.9154401.405
20146.9514311.378
20136.9764181.326

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Zaandijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 68%, herkomst uit Europese landen: 7,2% en herkomst uit landen buiten Europa: 25% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europa: 4,79% en herkomst van buiten Europa: 15%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Zaandijk is 82% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Zaandijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Zaandijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Zaandijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Zaandijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Zaandijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zaanstad als geheel 147 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zaanstad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Zaandijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 13 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Zaandijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Zaandijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zaanstad als geheel 132 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zaanstad.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Zaandijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Zaandijk
Woonplaats ZaandijkGemeente ZaanstadProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties142164.162
Aantal kindplaatsen4016.304128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs353970
Aantal leerlingen basisonderwijs76213.704234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs113267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs7758.687157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs08135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03.98571.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs00490
Aantal studenten hoger onderwijs00144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Zaandijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Zaandijk is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Zaanstad0,60,60,81,71,92,5
Wijk Zaandam Zuid0,60,70,61,11,13,1
Wijk Poelenburg0,50,70,51,21,22,9
Wijk Pelders- en Hoornseveld0,40,40,41,11,11,5
Rosmolenwijk0,40,60,81,61,61,8
Kogerveldwijk0,50,50,91,92,11,9
Wijk Zaandam Noord0,50,60,91,93,71,9
Wijk Oude Haven0,30,41,02,42,52,7
Wijk Zaandam West0,40,80,81,22,11,2
Wijk Nieuw West0,60,71,31,21,24,3
Wijk Oud Koog a/d Zaan0,40,80,91,62,11,6
Wijk Westerkoog0,60,70,72,02,02,4
Wijk Oud Zaandijk0,40,80,81,61,81,6
Rooswijk0,50,50,50,60,60,6
Wijk Wormerveer0,70,70,72,82,82,8
Wijk Krommenie Oost0,40,50,91,01,51,0
Wijk Krommenie West0,70,70,81,61,61,9
Wijk Assendelft-Zuid1,10,91,44,04,04,9
Wijk Assendelft-Noord0,50,50,61,31,32,4
Wijk Westzaan0,90,81,84,74,75,1
Woonplaats Assendelft0,70,60,92,32,33,3
Woonplaats Koog aan de Zaan0,50,70,81,82,02,0
Woonplaats Krommenie0,50,60,91,31,51,4
Woonplaats Westknollendam2,42,70,43,94,13,9
Woonplaats Westzaan0,90,81,84,74,75,1
Woonplaats Wormerveer0,70,70,72,82,82,8
Woonplaats Zaandam0,50,60,81,41,72,5
Woonplaats Zaandijk0,50,60,61,01,11,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Zaandijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), 7 woonplaatsen (roze) en 19 wijken (groen). Woonplaats Zaandijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Zaandijk
In 2025 woonden er 1.580 leerlingen en studenten in de woonplaats Zaandijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Zaandijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Zaandijk.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 4 scholen in de woonplaats Zaandijk in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Zaandijk van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Zaandijk:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20073115
20083115
20093115
20103014
20113014
20123014
20133014
20143014
20153014
20163014
20173014
20183014
20193014
20203014
20213014
20223014
20233014
20243014
20253014
20263014

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Zaandijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.000 totaal)
In de woonplaats Zaandijk zijn in totaal 1.000 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Zaandijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Zaandijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Zaandijk is €34.180.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Zaandijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Zaandijk is €34.180. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.643. Woonplaats Zaandijk telt 7.000 inkomensontvangers op 8.865 inwoners totaal.

8% van de huishoudens in de woonplaats Zaandijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Zaanstad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Noord-Holland, de gemeente Zaanstad en elke woonplaats in de gemeente Zaanstad (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Zaandijk is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Zaandijk.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Zaandijk
Er zijn 183 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Zaandijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Zaandijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 183 elektrische auto’s in de woonplaats Zaandijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Zaandijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Zaandijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 4.258 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Zaandijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Zaandijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 5.520 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Zaandijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 4.001 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Zaandijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Zaandijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 36 verkeersongevallen in de woonplaats Zaandijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Zaandijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Zaandijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal36
Materiële schade25
Letselschade11
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Zaandijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Zaandijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 395 misdrijven in de woonplaats Zaandijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Zaandijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Zaandijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 4.910 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 44 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Zaandijk 395 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Zaandijk in 2025 zijn Onder invloed (weg) (55 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (52 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Zaandijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 39 misdrijven in de woonplaats Zaandijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Zaandijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Zaandijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 14 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Zaandijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Zaandijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Zaandijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Zaandijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Zaandijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Zaandijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de woonplaats Zaandijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de woonplaats Zaandijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 4 stembureaus in de woonplaats Zaandijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 119 stembureaus in de gemeente Zaanstad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zaanstad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad.

Stembureaus Zaanstad
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Zaandijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Zaandijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Zaandijk telt in totaal 4.573 adressen, met 4.571 verblijfsobjecten en 2 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in woonplaats Zaandijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zaanstad
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Zaandijk zijn er 4.163 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Zaandijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.100 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de woonplaats Zaandijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Zaandijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Zaandijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Zaandijk voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Zaandijk
Bevolking5395.154
Adressen2.0931.428
Autos2752.247

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Zaandijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Zaandijk is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Zaandijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Zaandijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,6
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek4,2
Treinstation1,2
Sportterrein0,9
Bioscoop5,2
Museum1,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Zaandijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Zaandijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Zaandijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6691.679
Tussenwoning8152.484
Hoekwoning9882.692
Twee-onder-één-kap woning1.1312.836
Vrijstaande woning1.4253.422
Koopwoning9772.735
Huurwoning6711.880

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Zaandijk zijn B (1.120 adressen) en A (820 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Zaandijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de woonplaats Zaandijk: 1.120 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Zaandijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Zaandijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.000Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie200Aantal2025
G+I Handel en horeca130Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie90Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed30Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening285Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg165Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten100Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Zaandijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8.865Aantal2026
Mannen4.390Aantal2026
Vrouwen4.480Aantal2026
0 tot 15 jaar1.255Aantal2026
15 tot 25 jaar965Aantal2026
25 tot 45 jaar2.060Aantal2026
45 tot 65 jaar2.590Aantal2026
65 jaar of ouder1.990Aantal2026
Ongehuwd4.240Aantal2026
Gehuwd3.260Aantal2026
Gescheiden905Aantal2026
Verweduwd460Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2026
% Gehuwd37%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd5,2%Percentage2026
Geboorten65Aantal2025
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes120Aantal2025
Sterfte relatief13Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO660Aantal2025
Leerlingen VO390Aantal2025
Studenten MBO260Aantal2025
Studenten HBO200Aantal2025
Studenten WO70Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.950Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.720Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.850Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura275Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliënten605Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners71Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.154Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.378Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning526Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom25%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.679Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.484Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.692Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.836Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.422Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.735Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning825Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement669Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning815Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning988Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.131Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.425Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning977Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning671Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel446Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.106Aantal2026
Adressen met definitief energielabel3.021Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++23Aantal2026
Energielabels A+++197Aantal2026
Energielabels A++161Aantal2026
Energielabels A+46Aantal2026
Energielabels A820Aantal2026
Energielabels B1.120Aantal2026
Energielabels C698Aantal2026
Energielabels D373Aantal2026
Energielabels E172Aantal2026
Energielabels F191Aantal2026
Energielabels G326Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Zaandijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens4.080Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.500Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.580Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.115Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.465Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,14Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.450Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers7.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners822Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.643Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.180Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede2,59%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.137euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen39%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,31%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum15%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€135.245euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand320Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO540Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW90Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.750Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Zaandijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland6.060Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.820Aantal2026
Herkomst Europa640Aantal2026
Herkomst buiten Europa2.180Aantal2026
% Herkomst Nederland68%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland32%Percentage2026
% Herkomst Europa7,2%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa25%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland6.055Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa260Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.010Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.270Aantal2026
Geboren in Nederland7.325Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa380Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.165Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.545Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,93%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren in Nederland82%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,29%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa13%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland17%Percentage2026
Autochtoon6.225Aantal2022
Westers790Aantal2022
Niet-westers1.475Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba55Aantal2022
Marokko285Aantal2022
Suriname275Aantal2022
Turkije275Aantal2022
Overig niet-westers585Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Zaandijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven395Aantal2025
Diefstal120Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven58Aantal2025
Milieu overtredingen2Aantal2025
Oplichting30Aantal2025
Verkeersovertredingen99Aantal2025
Vernieling54Aantal2025
Overige misdrijven32Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Zaandijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,86Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,06Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,19Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,92Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,08Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,08Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,86Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,52Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,21Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km70Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,71Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,98Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,07Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,48Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,09Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km66Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,24Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km17Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km486Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,46Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,94Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,62Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,62Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,42Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,01Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,69Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,26Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km9,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,01Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,69Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,84Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,23Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,29Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,87Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,87Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,94Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,92Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,22Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,24Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,62Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km54Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,66Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,64Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,46Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km64Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,92Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,22Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Zaandijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1885Code2026
RegionaamZaandijkNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal214Aantal hectaren2026
Oppervlakte land172Aantal hectaren2026
Oppervlakte water41Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.428Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.573Aantal2026
Adressen met postcode4.388Aantal2026
Adressen met woonfunctie4.163Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie28Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie5Aantal2026
Adressen met industriefunctie32Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie23Aantal2026
Adressen met logiesfunctie6Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie5Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie34Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie303Aantal2026
Verblijfsobjecten4.571Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres3.184Aantal2026
Adressen met pand4.555Aantal2026
Percelen met adres2.433Aantal2026
Adressen met perceel4.573Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom4.571Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom4.163Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170019Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190060Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925237Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950586Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.369Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980357Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990281Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.312Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201028Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202025Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later281Aantal2026
Postcodegebied1541LZ-1544ZPNaam2026
Meest voorkomende postcode1544Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Zaandijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal36Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade25Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade11Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Zaandijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal3.865Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine3.160Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof710Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,97Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.247Aantal2025
Motorfietsen395Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Zaandijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad4.054Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners466Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen44Aantal2025
Niet-woningvoorraad400Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€382.923Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.700Aantal2025
Meergezinswoningen1.354Aantal2025
Koopwoningen2.149Aantal2025
Huurwoningen1.905Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.800Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders105Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.917Aantal2025
Onbewoond137Aantal2025
% Koopwoningen53%Percentage2025
% Huurwoningen47%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties44%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen67%Percentage2025
% Meergezinswoningen33%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen1.394Aantal2026
Tussenwoningen1.641Aantal2026
Hoekwoningen646Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen283Aantal2026
Vrijstaande woningen199Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen33%Percentage2026
% Tussenwoningen39%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen5%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945784Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965484Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.024Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985234Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.123Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005199Aantal2026
Woningen 2005 tot 20158Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025179Aantal2026
Woningen 2025 en later115Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend13Aantal2026
% Woningen voor 194519%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197525%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19856%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199527%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Zaandijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Zaandijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zaanstad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zaanstad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron