Statistieken wijk Olympiakwartier Oost

Statistieken wijk Olympiakwartier Oost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Olympiakwartier Oost in de gemeente Almere Vlag van de gemeente Almere. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Olympiakwartier Oost in de gemeente Almere Vlag van de gemeente Almere. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Olympiakwartier Oost.Bekijk kaart
Wijk Olympiakwartier Oost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Olympiakwartier Oost.

Kerncijfers van de wijk Olympiakwartier Oost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Olympiakwartier Oost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Olympiakwartier Oost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode516Kadaster2026
Adressen met woonfunctie507Kadaster2026
Panden met adres82Kadaster2026
Percelen met adres52Kadaster2026
Woningvoorraad141CBS2025
Huishoudens325CBS2026
Inwoners610CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Olympiakwartier Oost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Olympiakwartier Oost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Olympiakwartier Oost
Kaart van de omgeving van de wijk Olympiakwartier Oost.
Afbeelding van de wijk Olympiakwartier Oost op de kaart.

Kaart van de gemeente Almere met het aantal inwoners per wijk in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende wijken weer: 1: Buitenvaart, 2: De Vaart, 3: Sieradenbuurt, 4: Oostvaardersbuurt, 5: Seizoenenbuurt, 6: Poldervlak, 7: Stripheldenbuurt, 8: Overig Almere Buiten, 9: Indischebuurt, 10: Molenbuurt ...Toon meer...Kaart van de gemeente Almere met het aantal inwoners per wijk in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende wijken weer: 1: Buitenvaart, 2: De Vaart, 3: Sieradenbuurt, 4: Oostvaardersbuurt, 5: Seizoenenbuurt, 6: Poldervlak, 7: Stripheldenbuurt, 8: Overig Almere Buiten, 9: Indischebuurt, 10: Molenbuurt, 11: Eilandenbuurt, 12: Bouwmeesterbuurt, 13: Centrum Almere Buiten, 14: Overig Almere Stad, 15: Regenboogbuurt, 16: Noorderplassen, 17: Bloemenbuurt, 18: Landgoederenbuurt, 19: Tussen de Vaarten Noord, 20: Waterwijk, 21: Faunabuurt, 22: Markerkant, 23: Kruidenwijk, 24: Verzetswijk, 25: Randstad, 26: Staatsliedenwijk, 27: Overig Almere Pampus, 28: Tussen de Vaarten Zuid, 29: Muziekwijk Noord, 30: Parkwijk, 31: Centrum Almere Stad, 32: Sallandsekant, 33: Twentsekant, 34: Filmwijk, 35: Muziekwijk Zuid, 36: Danswijk, 37: Stedenwijk, 38: Hollandsekant, 39: Nobelhorst, 40: Veluwsekant, 41: Hortus, 42: Literatuurwijk, 43: Homeruskwartier, 44: Hogekant, 45: Columbuskwartier, 46: De Steiger, 47: Overig Almere Poort, 48: Middenkant, 49: Gooisekant, 50: Europakwartier West, 51: De Gouwen, 52: Europakwartier Oost, 53: De Marken, 54: Lagekant, 55: Vogelhorst, 56: Oosterwold, 57: De Laren, 58: Overig Almere Haven, 59: Olympiakwartier West, 60: Duin, 61: De Hoven, 62: Olympiakwartier Oost, 63: De Grienden, 64: De Velden, 65: De Wierden, 66: De Werven, 67: Centrum Almere Haven, 68: De Meenten, 69: Overig Almere Hout, 70: Overgooi, 71: Stichtsekant....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 311 gebieden binnen de gemeente Almere via de overzichtspagina van de gebieden in de Almere.

Overzicht gebieden Meer Almere
Over de wijk Olympiakwartier Oost

De wijk Olympiakwartier Oost ligt binnen de gemeente Almere. De meest voorkomende postcode in de wijk Olympiakwartier Oost is postcode 1362.

Er zijn 517 adressen en 141 woningen in de wijk Olympiakwartier Oost in de gemeente Almere. 100% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €321.000. Er wonen 610 inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost. De grootste groep inwoners (46%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Wijk Olympiakwartier Oost telt 325 huishoudens van gemiddeld 1,6 personen. Verder zijn er tien personenauto’s en tien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Olympiakwartier Oost.

Wijk Olympiakwartier Oost heeft een oppervlakte van 40 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.429 adressen per km2.

Meer over de wijk Olympiakwartier Oost:

De naam Olympiakwartier Oost wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de buurt Olympiakwartier Oost. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gegevens van de wijk Olympiakwartier Oost voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Olympiakwartier Oost.

Wonen in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Olympiakwartier Oost.

Kenmerken van de 141 woningen in de wijk Olympiakwartier Oost
Er zijn 141 woningen in de wijk Olympiakwartier Oost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almere in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Olympiakwartier Oost was €321.000 in 2020.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Olympiakwartier Oost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier Oost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Olympiakwartier Oost% verschil
2020€321.00038%
2019€233.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Olympiakwartier Oost is met €88.000 toegenomen van €233.000 in 2019 tot €321.000 in 2020 (dat is een toename van 38%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almere.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Almere.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Olympiakwartier Oost is €321.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 2% en er zijn 141 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Flevoland (bruin), gemeente Almere (geel) en 62 wijken (oranje). De wijk Olympiakwartier Oost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Olympiakwartier Oost: er zijn 441 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Olympiakwartier Oost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Olympiakwartier Oost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almere.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Olympiakwartier Oost telt 610 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier Oost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier Oost:

JaarAantal inwoners de wijk Olympiakwartier Oost% verschil
2026610388%
202512579%
202470inf%
20230geen data
20220geen data
20210geen data
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

De bevolking van de wijk Olympiakwartier Oost is met 610 inwoners gegroeid van 0 inwoners in 2013 tot 610 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote stijging van 610%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 47 inwoners (39%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almere.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost:

In 2013 waren er 0 inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2023. In 2026 is het aantal gestegen tot 610 inwoners. De stijging ten opzichte van 2023 is 610, het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 485 (388%). Het aantal van 610 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Olympiakwartier Oost
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Olympiakwartier Oost is 25 tot 45 jaar, met 46% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almere.

Burgerlijke staat in de wijk Olympiakwartier Oost
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Olympiakwartier Oost naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 325 huishoudens in de wijk Olympiakwartier Oost. Er waren 215 eenpersoonshuishoudens en 110 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Olympiakwartier Oost. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Olympiakwartier Oost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier Oost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026205110295
2025257530
20240700
2023000
2022000
2021000
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015000

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 34%, herkomst uit Europese landen: 18% en herkomst uit landen buiten Europa: 48% En in 2024 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 0,0%, herkomst uit Europa: 100% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Olympiakwartier Oost is 68% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Olympiakwartier Oost: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 50 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Olympiakwartier Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almere als geheel 231 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almere.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Olympiakwartier Oost genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Olympiakwartier Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almere als geheel 104 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almere.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Olympiakwartier Oost. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Olympiakwartier Oost
Wijk Olympiakwartier OostGemeente AlmereProvincie Flevoland
Aantal kinderopvanglocaties14601.156
Aantal kindplaatsen3012.81124.206
Aantal vestigingen basisonderwijs086201
Aantal leerlingen basisonderwijs022.34443.965
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs12047
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs84512.84624.636
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs1312
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs1.1094.9628.901
Aantal opleidingen hoger onderwijs03037
Aantal studenten hoger onderwijs04.9737.060

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Olympiakwartier Oost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Olympiakwartier Oost is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Flevoland0,80,90,92,32,43,7
Gemeente Almere0,50,60,71,61,71,8
Buurt Olympiakwartier Oost1,31,11,61,11,11,4
Wijk Centrum Almere Haven1,11,21,10,40,40,4
Wijk De Werven0,50,80,71,21,21,2
Wijk De Hoven0,71,20,60,80,80,8
Wijk De Meenten0,60,60,61,91,91,9
Wijk De Grienden0,50,50,52,22,22,2
Wijk De Marken0,50,50,61,81,81,8
Wijk De Gouwen0,70,70,51,91,91,9
Wijk De Wierden0,80,70,81,41,41,4
Wijk De Velden1,11,11,12,62,62,6
Wijk Overgooi2,64,85,05,45,45,4
Wijk De Laren0,40,40,42,32,32,3
Wijk De Steiger0,30,30,81,81,81,8
Wijk Overig Almere Haven0,70,80,81,71,71,7
Wijk Centrum Almere Stad0,60,80,80,90,90,9
Filmwijk0,40,40,60,90,90,9
Danswijk0,40,40,51,11,11,1
Parkwijk0,30,40,40,90,90,9
Verzetswijk0,40,80,81,31,31,3
Waterwijk0,30,50,41,91,91,9
Wijk Tussen de Vaarten Noord0,70,90,72,22,22,3
Wijk Tussen de Vaarten Zuid0,40,40,61,31,32,3
Staatsliedenwijk0,40,50,60,80,80,8
Kruidenwijk0,40,40,51,61,61,6
Stedenwijk0,40,40,41,01,11,1
Muziekwijk Noord0,30,40,62,02,02,3
Muziekwijk Zuid0,40,30,50,70,81,2
Literatuurwijk0,40,40,51,21,91,2
Wijk Noorderplassen0,70,80,83,93,94,2
Wijk Hortus1,91,92,22,82,82,8
Wijk Randstad0,70,30,91,01,01,0
Wijk Markerkant0,40,70,90,60,60,6
Wijk Gooisekant1,31,21,30,82,20,8
Wijk Veluwsekant0,40,50,51,51,61,9
Wijk Sallandsekant0,40,50,51,51,61,9
Wijk Overig Almere Stad0,40,50,51,51,61,9
Wijk Centrum Almere Buiten0,30,30,81,31,31,3
Wijk Oostvaardersbuurt0,60,60,61,01,01,0
Wijk Seizoenenbuurt0,50,50,51,91,91,9
Wijk Molenbuurt0,40,40,30,90,90,9
Wijk Bouwmeesterbuurt0,70,70,41,21,21,2
Wijk Landgoederenbuurt0,60,60,61,11,11,1
Wijk Faunabuurt0,50,40,41,91,91,9
Wijk Bloemenbuurt0,40,40,71,91,91,9
Wijk Regenboogbuurt0,40,40,71,71,71,7
Wijk Indischebuurt0,40,40,61,11,11,1
Wijk Eilandenbuurt0,30,30,61,01,01,0
Wijk Stripheldenbuurt0,60,60,51,01,01,6
Wijk Sieradenbuurt0,80,81,01,21,21,2
Wijk Poldervlak0,60,60,71,31,31,3
Wijk De Vaart2,02,02,52,72,72,7
Wijk Buitenvaart2,62,62,63,93,93,9
Wijk Overig Almere Buiten1,71,12,02,52,53,7
Wijk Europakwartier Oost0,60,41,00,50,50,5
Wijk Europakwartier West0,30,30,40,50,50,5
Wijk Columbuskwartier0,70,70,71,51,51,5
Wijk Homeruskwartier0,40,50,51,21,31,2
Wijk Olympiakwartier Oost1,31,11,61,11,11,4
Wijk Olympiakwartier West0,80,70,71,01,01,0
Wijk Duin0,50,41,11,41,41,4
Wijk Vogelhorst1,51,51,55,95,97,2
Wijk Nobelhorst0,50,50,52,92,94,2
Wijk Oosterwold1,11,51,96,86,88,2
Wijk Overig Almere Hout2,93,33,95,15,15,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Olympiakwartier Oost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Flevoland (bruin), gemeente Almere (geel), 62 wijken (groen) en buurt Olympiakwartier Oost (blauw). Wijk Olympiakwartier Oost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Olympiakwartier Oost
In 2025 woonden er 110 leerlingen en studenten in de wijk Olympiakwartier Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Olympiakwartier Oost, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Olympiakwartier Oost.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Almere.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Almere weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Olympiakwartier Oost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijven

Voor wijk Olympiakwartier Oost zijn helaas geen gegevens bekend over het aantal bedrijven.

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor wijk Olympiakwartier Oost zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor wijk Olympiakwartier Oost zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de wijk Olympiakwartier Oost zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Bekijk de data uit de regionale gezondheidsmonitor voor de andere wijken en buurten in de gemeente Almere.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier Oost.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Olympiakwartier Oost
Er zijn 37 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Olympiakwartier Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Olympiakwartier Oost op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 37 elektrische auto’s in de wijk Olympiakwartier Oost. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Olympiakwartier Oost die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Olympiakwartier Oost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 274 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Olympiakwartier Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Olympiakwartier Oost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 435 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Olympiakwartier Oost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 343 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Olympiakwartier Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Olympiakwartier Oost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier Oost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier Oost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Olympiakwartier Oost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Olympiakwartier Oost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Olympiakwartier Oost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 105 misdrijven in de wijk Olympiakwartier Oost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Olympiakwartier Oost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Olympiakwartier Oost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 882 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Olympiakwartier Oost 105 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Olympiakwartier Oost in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (34 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Olympiakwartier Oost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 17 misdrijven in de wijk Olympiakwartier Oost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Olympiakwartier Oost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Olympiakwartier Oost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almere.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 456 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Olympiakwartier Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Olympiakwartier Oost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Olympiakwartier Oost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Olympiakwartier Oost.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau MBO College Poort in Almere
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau MBO College Poort in Almere bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Olympiakwartier Oost stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau MBO College Poort in Almere is uitgebracht. Stembureau MBO College Poort in Almere was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Olympiakwartier Oost.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 154 stembureaus in de gemeente Almere en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almere. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almere.

Stembureaus Almere
Adressen en leefomgeving in de wijk Olympiakwartier Oost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Olympiakwartier Oost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Olympiakwartier Oost telt in totaal 517 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk Olympiakwartier Oost liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Almere
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Olympiakwartier Oost zijn er 507 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Olympiakwartier Oost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 76 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de wijk Olympiakwartier Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Olympiakwartier Oost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Olympiakwartier Oost voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Olympiakwartier Oost voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Olympiakwartier Oost
Bevolking5391.525
Adressen2.0931.429
Autos27525

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Olympiakwartier Oost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Olympiakwartier Oost is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Olympiakwartier Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Olympiakwartier Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt1,5
Restaurant0,6
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek1,5
Treinstation1,2
Bioscoop6,9
Museum5,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Olympiakwartier Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Olympiakwartier Oost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2020 voor de wijk Olympiakwartier Oost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen data1.970
Tussenwoninggeen data2.050
Hoekwoninggeen data2.170
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoninggeen data2.490
Huurwoninggeen data1.980

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Olympiakwartier Oost zijn A++ (181 adressen) en A+++ (149 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Olympiakwartier Oost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A++ komt het meeste voor in de wijk Olympiakwartier Oost: 181 adressen hebben energielabel A++. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almere bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Olympiakwartier Oost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Olympiakwartier Oost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal10Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataAantalgeen data
B-F Nijverheid en energiegeen dataAantalgeen data
G+I Handel en horecageen dataAantalgeen data
H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataAantalgeen data
K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataAantalgeen data
M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataAantalgeen data
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataAantalgeen data
% A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataPercentagegeen data
% B-F Nijverheid en energiegeen dataPercentagegeen data
% G+I Handel en horecageen dataPercentagegeen data
% H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataPercentagegeen data
% K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataPercentagegeen data
% M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataPercentagegeen data
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataPercentagegeen data

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Olympiakwartier Oost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners610Aantal2026
Mannen295Aantal2026
Vrouwen320Aantal2026
0 tot 15 jaar90Aantal2026
15 tot 25 jaar140Aantal2026
25 tot 45 jaar280Aantal2026
45 tot 65 jaar80Aantal2026
65 jaar of ouder15Aantal2026
Ongehuwd510Aantal2026
Gehuwd60Aantal2026
Gescheiden40Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar23%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar46%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar13%Percentage2026
% 65 jaar of ouder2,48%Percentage2026
% Ongehuwd84%Percentage2026
% Gehuwd9,8%Percentage2026
% Gescheiden6,6%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief50Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO40Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in natura0Aantal2020
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten0Aantal2020
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid1.525Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.060Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.970Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.050Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.170Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.980Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.490Gemiddeld in kWh2020
Gemiddeld aardgasverbruik per woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
% Woningen met stadsverwarming100%Percentage2020
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel146Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel0Aantal2026
Adressen met definitief energielabel371Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++149Aantal2026
Energielabels A++181Aantal2026
Energielabels A+30Aantal2026
Energielabels A11Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Olympiakwartier Oost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Olympiakwartier Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens325Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens215Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens110Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen70Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen12%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen22%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking60Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.429Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand16%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO64%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW8%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Olympiakwartier Oost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland205Aantal2026
Herkomst buiten Nederland405Aantal2026
Herkomst Europa110Aantal2026
Herkomst buiten Europa295Aantal2026
% Herkomst Nederland34%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland66%Percentage2026
% Herkomst Europa18%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa48%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland205Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa195Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland210Aantal2026
Geboren in Nederland415Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa100Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa100Aantal2026
Geboren buiten Nederland200Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,46%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa32%Percentage2026
% Geboren in Nederland68%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland33%Percentage2026
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Olympiakwartier Oost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven105Aantal2025
Diefstal57Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven13Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling10Aantal2025
Overige misdrijven10Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners840Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners456Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners104Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners96Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners80Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners80Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Olympiakwartier Oost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km48Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km42Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Park of plantsoen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Dagrecreatief terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Bos afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open droog natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open nat natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Semi-openbaar groen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Sportterrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Volkstuin afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Verblijfsrecreatief terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Begraafplaats afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Recreatief binnenwater afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km51Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Olympiakwartier Oost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK003464Code2026
RegionaamOlympiakwartier OostNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode00346400Code2026
Oppervlakte totaal40Aantal hectaren2026
Oppervlakte land40Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.429Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal517Aantal2026
Adressen met postcode516Aantal2026
Adressen met woonfunctie507Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie142Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten517Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres82Aantal2026
Adressen met pand517Aantal2026
Percelen met adres52Aantal2026
Adressen met perceel517Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom517Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom507Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20102Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20205Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later510Aantal2026
Postcodegebied1362LA-1362LKNaam2026
Meest voorkomende postcode1362Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Olympiakwartier Oost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier Oost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal10Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine10Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,11Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte25Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Olympiakwartier Oost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad141Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners1.128Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen224Aantal2025
Niet-woningvoorraad10Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€321.000Gemiddeld in Euro2020
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2020
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen141Aantal2025
Koopwoningen0Aantal2025
Huurwoningen141Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties141Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond55Aantal2025
Onbewoond86Aantal2025
% Koopwoningen0%Percentage2025
% Huurwoningen100%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties100%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond39%Percentage2025
% Onbewoond61%Percentage2025
Appartementen441Aantal2026
Tussenwoningen51Aantal2026
Hoekwoningen15Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen87%Percentage2026
% Tussenwoningen10%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025141Aantal2026
Woningen 2025 en later366Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202528%Percentage2026
% Woningen 2025 en later72%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Olympiakwartier Oost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almere. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Olympiakwartier Oost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - AO64%5%59%2%27
2% Woningen 2025 en later72%2,0%70%2,87%24
3% Onbewoond61%4%57%4%15
4% Personen per soort uitkering - WW8%1%7%1%13
5% Personen per soort uitkering - Bijstand16%2%14%2%9,1

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almere.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - AO% Woningen 2025 en later% Onbewoond% Personen per soort uitkering - WW% Personen per soort uitkering - Bijstand
Olympiakwartier OostWijk64%72%61%8%16%
NederlandLand5%2,0%4%1%2%
AlmereGemeente4%2,0%3%1%2%
Olympiakwartier OostBuurt64%72%61%8%16%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almere.

Top 5 kenmerken wijk Olympiakwartier Oost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Olympiakwartier Oost. Op deze onderwerpen verschilt wijk Olympiakwartier Oost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Olympiakwartier Oost, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Olympiakwartier Oost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Olympiakwartier Oost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Olympiakwartier Oost staan in de uitgebreide download voor Almere.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Olympiakwartier Oost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almere.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almere. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron