Statistieken woonplaats Scheemda

Statistieken woonplaats Scheemda

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Scheemda in de gemeente Oldambt Vlag van de gemeente Oldambt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Scheemda in de gemeente Oldambt Vlag van de gemeente Oldambt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Scheemda.Bekijk kaart
Woonplaats Scheemda in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Scheemda.

Kerncijfers van de woonplaats Scheemda
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Scheemda.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Scheemda.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.620Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.458Kadaster2026
Panden met adres2.272Kadaster2026
Percelen met adres1.804Kadaster2026
Woningvoorraad2.444CBS2025
Huishoudens2.390CBS2026
Inwoners5.050CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Scheemda en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Scheemda.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Scheemda
Kaart van de omgeving van de woonplaats Scheemda.
Afbeelding van de woonplaats Scheemda op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Scheemda binnen de gemeente Oldambt.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Oldambt via de overzichtspagina van de gebieden in de Oldambt.

Overzicht gebieden Meer Oldambt
Over de woonplaats Scheemda

De woonplaats Scheemda ligt binnen de gemeente Oldambt.

Er zijn 2.729 adressen en 2.444 woningen in de woonplaats Scheemda. 63% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €281.283. Er wonen 5.050 inwoners in de woonplaats Scheemda, waarvan het grootste deel (30%) 65 jaar en ouder is. Woonplaats Scheemda telt 2.390 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.929 personenauto’s en 428 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Scheemda.

Woonplaats Scheemda heeft een totale oppervlakte van 2.011 hectare, waarvan 1.968 hectare land en 43 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 563 adressen per km2.

De data voor woonplaats Scheemda zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Scheemda:

De gegevens voor de woonplaats Scheemda zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Scheemda valt precies samen met de wijk Scheemda. De data voor de wijk Scheemda en voor woonplaats Scheemda zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Scheemda zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Scheemda.

Wonen in de woonplaats Scheemda

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Scheemda.

Kenmerken van de 2.444 woningen in de woonplaats Scheemda
Er zijn 2.444 woningen in de woonplaats Scheemda.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Oldambt in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Scheemda was €281.283 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Scheemda.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Scheemda:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Scheemda% verschil
2025€281.2832,55%
2024€274.2833,44%
2023€265.17423%
2022€216.21814%
2021€190.26110%
2020€172.3268,1%
2019€159.3489,2%
2018€145.8916,4%
2017€137.1090,72%
2016€136.1310,05%
2015€136.065-4,22%
2014€142.065-7,3%
2013€153.174geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Scheemda is met €128.109 gestegen van €153.174 in 2013 tot €281.283 in 2025 (dat is een toename van 84%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.676 (5,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Oldambt.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Oldambt.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Scheemda is €281.283, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 30% en er zijn 2.444 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Oldambt (geel), 15 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 43 buurten (blauw). De woonplaats Scheemda wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Scheemda: er zijn 916 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Scheemda.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Scheemda

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Scheemda, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Oldambt.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Scheemda telt 5.050 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Scheemda. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Scheemda:

JaarAantal inwoners de woonplaats Scheemda% verschil
20265.050-1,14%
20255.108-0,49%
20245.1330,21%
20235.1222,36%
20225.004-0,38%
20215.0230,92%
20204.977-0,46%
20195.0000,06%
20184.997-0,04%
20174.999-0,32%
20165.015-0,56%
20155.043-0,04%
20145.045-0,34%
20135.062geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Scheemda is met 12 personen gedaald van 5.062 personen in 2013 tot 5.050 personen in 2026 (dat is een daling van 0,24%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 personen (-0,01%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Oldambt.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Scheemda:

In 2013 telde de woonplaats Scheemda 5.062 inwoners. In 2020 is het aantal gedaald tot 4.977 personen. Dit is een daling van 85 (-1,68%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -23 (-0,46%). Het aantal van 4.977 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 5.133 personen. De stijging ten opzichte van 2020 is 156 (3,13%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 11 (0,21%). Het aantal van 5.133 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 5.050 inwoners in de woonplaats Scheemda.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Scheemda
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Scheemda is 65 jaar of ouder, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Oldambt.

Burgerlijke staat in de woonplaats Scheemda
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Scheemda naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.390 huishoudens in de woonplaats Scheemda. Er waren 885 eenpersoonshuishoudens en 1.500 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Scheemda. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Scheemda.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Scheemda per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Scheemda:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264.380395270
20254.435396272
20244.491375269
20234.519347249
20224.53300
20214.583255184
20204.530260187
20194.574248178
20184.575246176
20174.600232167
20164.635221159
20154.685208150
20144.689207149
20134.707207148

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Scheemda als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europese landen: 7,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 4,09% en herkomst van buiten Europa: 2,92%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Scheemda is 92% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Scheemda: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Scheemda.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Scheemda. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Scheemda.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Oldambt als geheel 40 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Oldambt.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Scheemda genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Scheemda.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Oldambt als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Oldambt.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Scheemda

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Scheemda. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Scheemda
Woonplaats ScheemdaGemeente OldambtProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties13741.213
Aantal kindplaatsen2711.43727.342
Aantal vestigingen basisonderwijs223283
Aantal leerlingen basisonderwijs2942.84641.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0876
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.62033.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0236
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs082420.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Scheemda. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Scheemda is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Oldambt1,11,11,13,73,74,7
Wijk Winschoten0,80,70,81,01,01,6
Wijk Finsterwolde1,91,91,97,47,47,5
Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta3,81,41,412,012,012,3
Wijk Beerta0,70,80,96,36,36,4
Wijk Bad Nieuweschans0,60,50,612,112,114,4
Wijk Scheemda0,70,90,84,14,15,4
Wijk Westerlee0,80,80,73,33,34,6
Wijk Nieuw-Scheemda-’t Waar3,94,24,17,67,610,8
Wijk Midwolda2,32,32,36,66,67,4
Wijk Nieuwolda1,01,11,16,66,614,1
Wijk Heiligerlee0,60,80,74,04,05,3
Wijk Oostwold2,32,32,36,66,67,4
Wijk Blauwestad1,71,71,74,94,95,5
Woonplaats Finsterwolde1,91,91,97,47,47,5
Woonplaats Bad Nieuweschans0,60,50,612,112,114,4
Woonplaats Nieuw Beerta3,42,93,09,69,69,8
Woonplaats Drieborg4,40,80,813,713,714,0
Woonplaats Oudezijl0,70,60,712,112,114,4
Woonplaats Winschoten0,80,70,81,01,01,6
Woonplaats Scheemda0,70,90,84,14,15,4
Woonplaats Nieuw Scheemda4,75,04,98,08,011,2
Woonplaats ’t Waar3,73,83,87,57,512,3
Woonplaats Nieuwolda1,01,11,16,66,614,1
Woonplaats Midwolda2,32,32,36,66,67,4
Woonplaats Oostwold1,61,61,67,97,98,7
Woonplaats Heiligerlee0,60,80,74,04,05,3
Woonplaats Westerlee0,80,80,73,33,34,6
Woonplaats Beerta0,70,80,96,36,36,4
Woonplaats Blauwestad3,83,73,85,85,86,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Scheemda in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Oldambt (geel), 15 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Scheemda wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Scheemda
In 2025 woonden er 824 leerlingen en studenten in de woonplaats Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Scheemda, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Scheemda.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 2 scholen in de woonplaats Scheemda in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Scheemda van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Scheemda:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20073014
20083014
20093014
20103014
20113014
20123014
20133014
20143014
20153003
20163003
20173003
20183003
20193003
20202002
20212002
20222002
20232002
20242002
20252002
20262002

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Scheemda

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Scheemda, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (428 totaal)
In de woonplaats Scheemda zijn in totaal 428 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 428 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 424 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Scheemda (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Scheemda voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Scheemda is €29.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Scheemda.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Scheemda is €29.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.500. Woonplaats Scheemda telt 4.299 inkomensontvangers op 5.050 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de woonplaats Scheemda heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Oldambt
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Oldambt en elke woonplaats in de gemeente Oldambt (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Scheemda is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Scheemda

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Scheemda.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Scheemda
Er zijn 122 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Scheemda op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 122 elektrische auto’s in de woonplaats Scheemda. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Scheemda die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Scheemda. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.958 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Scheemda in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Scheemda geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.288 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Scheemda (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.032 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Scheemda in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Scheemda geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 50 verkeersongevallen in de woonplaats Scheemda in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Scheemda. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Scheemda plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal50
Materiële schade39
Letselschade11
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Scheemda vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Scheemda

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Scheemda op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 233 misdrijven in de woonplaats Scheemda geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Scheemda, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Scheemda zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.281 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 42 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Scheemda 233 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Scheemda in 2025 zijn Onder invloed (weg) (41 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (35 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Scheemda.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 21 misdrijven in de woonplaats Scheemda geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Scheemda per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Scheemda over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Oldambt.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 15 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de woonplaats Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Scheemda.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Scheemda. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Scheemda

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Scheemda.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Scheemda
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de woonplaats Scheemda.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de woonplaats Scheemda. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de woonplaats Scheemda.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 44 stembureaus in de gemeente Oldambt en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Oldambt. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt.

Stembureaus Oldambt
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Scheemda

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Scheemda.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Scheemda telt in totaal 2.729 adressen, met 2.727 verblijfsobjecten, 1 standplaats en 1 ligplaats. 98% van de adressen in woonplaats Scheemda ligt binnen de bebouwde kom en 2% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Oldambt
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Scheemda zijn er 2.458 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Scheemda.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 486 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Scheemda. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Scheemda voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Scheemda voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Scheemda
Bevolking539257
Adressen2.093563
Autos275149

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Scheemda ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Scheemda is 1,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Scheemda tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Scheemda tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt1,2
Restaurant0,8
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs4,1
Bibliotheek1,4
Treinstation1,9
Sportterrein0,7
Bioscoop19,3
Museum3,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Scheemda.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Scheemda.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Scheemda:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5601.530
Tussenwoning1.0021.955
Hoekwoning1.1092.123
Twee-onder-één-kap woning1.0192.378
Vrijstaande woning1.2233.151
Koopwoning1.1342.877
Huurwoning9031.832

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Scheemda zijn A (461 adressen) en B (434 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Scheemda. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Scheemda: 461 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Scheemda met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Scheemda voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal428Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij24Aantal2025
B-F Nijverheid en energie82Aantal2025
G+I Handel en horeca82Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie24Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed13Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening82Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg69Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten48Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij5,7%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie19%Percentage2025
% G+I Handel en horeca19%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,07%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Scheemda, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.050Aantal2026
Mannen2.500Aantal2026
Vrouwen2.550Aantal2026
0 tot 15 jaar660Aantal2026
15 tot 25 jaar500Aantal2026
25 tot 45 jaar1.030Aantal2026
45 tot 65 jaar1.340Aantal2026
65 jaar of ouder1.510Aantal2026
Ongehuwd2.105Aantal2026
Gehuwd2.175Aantal2026
Gescheiden385Aantal2026
Verweduwd390Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder30%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden7,6%Percentage2026
% Verweduwd7,7%Percentage2026
Geboorten36Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes63Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO349Aantal2025
Leerlingen VO222Aantal2025
Studenten MBO142Aantal2025
Studenten HBO95Aantal2025
Studenten WO16Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.157Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.896Aantal2024
Hoger opleidingsniveau696Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau31%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau51%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau19%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura115Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten551Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners108Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid257Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.633Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.435Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom66%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.955Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.123Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.378Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.151Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.832Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.877Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning994Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen87%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.002Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.109Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.019Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.223Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.134Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning903Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel238Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel915Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.576Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++13Aantal2026
Energielabels A+++64Aantal2026
Energielabels A++93Aantal2026
Energielabels A+97Aantal2026
Energielabels A461Aantal2026
Energielabels B434Aantal2026
Energielabels C409Aantal2026
Energielabels D251Aantal2026
Energielabels E163Aantal2026
Energielabels F146Aantal2026
Energielabels G360Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Scheemda. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.390Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens885Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.505Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen800Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen700Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.001Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers4.299Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners838Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen45%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Personen in armoede3,09%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.300euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen45%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen13%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,99%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum15%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€140.660euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand127Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO330Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW47Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.291Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW25%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Scheemda. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland4.380Aantal2026
Herkomst buiten Nederland665Aantal2026
Herkomst Europa395Aantal2026
Herkomst buiten Europa270Aantal2026
% Herkomst Nederland87%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Herkomst Europa7,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,4%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland4.380Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa95Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland250Aantal2026
Geboren in Nederland4.630Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa245Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa175Aantal2026
Geboren buiten Nederland420Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,07%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,96%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,88%Percentage2026
% Geboren in Nederland92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,47%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,3%Percentage2026
Autochtoon4.533Aantal2022
Westers298Aantal2022
Niet-westers174Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba16Aantal2022
Marokko4Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije4Aantal2022
Overig niet-westers145Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Scheemda. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven233Aantal2025
Diefstal71Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven16Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting28Aantal2025
Verkeersovertredingen75Aantal2025
Vernieling36Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Scheemda, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,18Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,66Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,85Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,84Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,33Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,27Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,74Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,99Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,98Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,32Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,33Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,79Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,15Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,08Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,04Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,84Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,25Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km8,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,29Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,67Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,14Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,45Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,31Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,06Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,57Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km8,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,76Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,67Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,47Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,46Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,98Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,67Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,57Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,87Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,98Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,61Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,77Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,17Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,92Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,08Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,88Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,15Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,08Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,88Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,15Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,29Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,98Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,49Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,96Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,59Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,69Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,96Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand15Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,96Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,61Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,71Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,16Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,29Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,25Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,55Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,62Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,89Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand33Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,38Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,29Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,98Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,22Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand32Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,71Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,64Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,02Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,96Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6,6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km11Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,55Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Scheemda. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1893Code2026
RegionaamScheemdaNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal2.011Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.968Aantal hectaren2026
Oppervlakte water43Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid563Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.729Aantal2026
Adressen met postcode2.620Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.458Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie28Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie18Aantal2026
Adressen met industriefunctie104Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie30Aantal2026
Adressen met logiesfunctie8Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie6Aantal2026
Adressen met winkelfunctie41Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie135Aantal2026
Verblijfsobjecten2.727Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres2.272Aantal2026
Adressen met pand2.709Aantal2026
Percelen met adres1.804Aantal2026
Adressen met perceel2.729Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.666Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom63Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.425Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom33Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17003Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190065Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925149Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950340Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970627Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980448Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990195Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000501Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010184Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202079Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later118Aantal2026
Postcodegebied9677RZ-9679ZMNaam2026
Meest voorkomende postcode9679Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Scheemda.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal50Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade39Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade11Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Scheemda zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.929Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.304Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof626Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,21Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte149Aantal2025
Motorfietsen341Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Scheemda. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.444Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners478Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad211Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen7Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€281.283Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.109Aantal2025
Meergezinswoningen335Aantal2025
Koopwoningen1.551Aantal2025
Huurwoningen893Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties770Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders123Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.344Aantal2025
Onbewoond100Aantal2025
% Koopwoningen63%Percentage2025
% Huurwoningen37%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen86%Percentage2025
% Meergezinswoningen14%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen421Aantal2026
Tussenwoningen355Aantal2026
Hoekwoningen257Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen509Aantal2026
Vrijstaande woningen916Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen17%Percentage2026
% Tussenwoningen14%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen21%Percentage2026
% Vrijstaande woningen37%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945502Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965286Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975457Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985315Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995305Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005327Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015141Aantal2026
Woningen 2015 tot 202594Aantal2026
Woningen 2025 en later14Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend17Aantal2026
% Woningen voor 194520%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197519%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Scheemda komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Oldambt. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Scheemda.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Oldambt.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Oldambt. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron