Statistieken woonplaats Wormerveer

Statistieken woonplaats Wormerveer

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Wormerveer in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Wormerveer in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Wormerveer.Bekijk kaart
Woonplaats Wormerveer in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Wormerveer.

Kerncijfers van de woonplaats Wormerveer
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Wormerveer.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Wormerveer.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode8.087Kadaster2026
Adressen met woonfunctie6.538Kadaster2026
Panden met adres4.883Kadaster2026
Percelen met adres3.469Kadaster2026
Woningvoorraad6.411CBS2025
Huishoudens6.370CBS2026
Inwoners12.735CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Wormerveer en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Wormerveer.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Wormerveer
Kaart van de omgeving van de woonplaats Wormerveer.
Afbeelding van de woonplaats Wormerveer op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Wormerveer binnen de gemeente Zaanstad.

Bekijk de statistieken voor alle 107 gebieden binnen de gemeente Zaanstad via de overzichtspagina van de gebieden in de Zaanstad.

Overzicht gebieden Meer Zaanstad
Over de woonplaats Wormerveer

De woonplaats Wormerveer ligt binnen de gemeente Zaanstad.

Er zijn 8.337 adressen en 6.411 woningen in de woonplaats Wormerveer. 51% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €338.000. Er wonen 12.735 inwoners in de woonplaats Wormerveer, waarvan het grootste deel (28%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Woonplaats Wormerveer telt 6.370 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 8.580 personenauto’s en 2.320 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Wormerveer.

Woonplaats Wormerveer heeft een totale oppervlakte van 638 hectare, waarvan 525 hectare land en 113 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.718 adressen per km2.

De data voor woonplaats Wormerveer zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Wormerveer:

De gegevens voor de woonplaats Wormerveer zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Wormerveer valt precies samen met de wijk Wormerveer. De data voor de wijk Wormerveer en voor woonplaats Wormerveer zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Wormerveer zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Wormerveer.

Wonen in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Wormerveer.

Kenmerken van de 6.411 woningen in de woonplaats Wormerveer
Er zijn 6.411 woningen in de woonplaats Wormerveer.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zaanstad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Wormerveer was €340.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Wormerveer.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Wormerveer:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Wormerveer% verschil
2025€338.000-0,59%
2024€340.0005,6%
2023€322.00020%
2022€268.00012%
2021€240.00011%
2020€217.00012%
2019€194.00013%
2018€171.0008,2%
2017€158.0004,64%
2016€151.0000,67%
2015€150.000-3,23%
2014€155.000-6,1%
2013€165.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Wormerveer is met €173.000 gegroeid van €165.000 in 2013 tot €338.000 in 2025 (dat is een toename van 105%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.417 (6,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zaanstad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zaanstad.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Wormerveer is €338.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 6.411 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), 7 woonplaatsen (groen) en 19 wijken (oranje). De woonplaats Wormerveer wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de woonplaats Wormerveer: er zijn 3.023 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Wormerveer.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Wormerveer, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zaanstad.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Wormerveer telt 12.735 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Wormerveer. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Wormerveer:

JaarAantal inwoners de woonplaats Wormerveer% verschil
202612.735-0,51%
202512.800-0,54%
202412.8702,26%
202312.5853,92%
202212.1101,0%
202111.9900,84%
202011.8900,68%
201911.810-0,8%
201811.9050,93%
201711.7951,24%
201611.650-0,04%
201511.6551,44%
201411.4901,14%
201311.360geen data

De bevolking van de woonplaats Wormerveer is met 1.375 personen toegenomen van 11.360 personen in 2013 tot 12.735 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 106 personen (0,89%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zaanstad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Wormerveer:

In 2013 waren er 11.360 inwoners in de woonplaats Wormerveer. Het aantal van 11.360 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 12.870 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.510 (13%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 285 (2,26%). Het aantal van 12.870 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de woonplaats Wormerveer 12.735 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Wormerveer
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Wormerveer is 25 tot 45 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zaanstad.

Burgerlijke staat in de woonplaats Wormerveer
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Wormerveer naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 6.370 huishoudens in de woonplaats Wormerveer. Er waren 2.775 eenpersoonshuishoudens en 3.595 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Wormerveer. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Wormerveer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Wormerveer per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Wormerveer:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20268.6701.2202.840
20258.7851.2252.785
20248.8951.2502.725
20238.8251.1802.585
20228.75000
20218.7751.0082.207
20208.7909722.128
20198.8159392.056
20188.9509262.029
20178.9608891.946
20168.9508461.854
20159.0408201.795
20149.0777561.657
20138.9747481.638

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Wormerveer als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 68%, herkomst uit Europese landen: 9,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 22% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europa: 6,6% en herkomst van buiten Europa: 14%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Wormerveer is 84% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Wormerveer: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Wormerveer.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Wormerveer. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Wormerveer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Wormerveer.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zaanstad als geheel 147 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zaanstad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Wormerveer genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Wormerveer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Wormerveer.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zaanstad als geheel 132 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zaanstad.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Wormerveer. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Wormerveer
Woonplaats WormerveerGemeente ZaanstadProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties102164.162
Aantal kindplaatsen2236.304128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs553970
Aantal leerlingen basisonderwijs87613.704234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs013267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs08.687157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs08135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03.98571.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs00490
Aantal studenten hoger onderwijs00144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Wormerveer. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Wormerveer is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Zaanstad0,60,60,81,71,92,5
Wijk Zaandam Zuid0,60,70,61,11,13,1
Wijk Poelenburg0,50,70,51,21,22,9
Wijk Pelders- en Hoornseveld0,40,40,41,11,11,5
Rosmolenwijk0,40,60,81,61,61,8
Kogerveldwijk0,50,50,91,92,11,9
Wijk Zaandam Noord0,50,60,91,93,71,9
Wijk Oude Haven0,30,41,02,42,52,7
Wijk Zaandam West0,40,80,81,22,11,2
Wijk Nieuw West0,60,71,31,21,24,3
Wijk Oud Koog a/d Zaan0,40,80,91,62,11,6
Wijk Westerkoog0,60,70,72,02,02,4
Wijk Oud Zaandijk0,40,80,81,61,81,6
Rooswijk0,50,50,50,60,60,6
Wijk Wormerveer0,70,70,72,82,82,8
Wijk Krommenie Oost0,40,50,91,01,51,0
Wijk Krommenie West0,70,70,81,61,61,9
Wijk Assendelft-Zuid1,10,91,44,04,04,9
Wijk Assendelft-Noord0,50,50,61,31,32,4
Wijk Westzaan0,90,81,84,74,75,1
Woonplaats Assendelft0,70,60,92,32,33,3
Woonplaats Koog aan de Zaan0,50,70,81,82,02,0
Woonplaats Krommenie0,50,60,91,31,51,4
Woonplaats Westknollendam2,42,70,43,94,13,9
Woonplaats Westzaan0,90,81,84,74,75,1
Woonplaats Wormerveer0,70,70,72,82,82,8
Woonplaats Zaandam0,50,60,81,41,72,5
Woonplaats Zaandijk0,50,60,61,01,11,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Wormerveer in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), 7 woonplaatsen (roze) en 19 wijken (groen). Woonplaats Wormerveer wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Wormerveer
In 2025 woonden er 2.140 leerlingen en studenten in de woonplaats Wormerveer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Wormerveer, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Wormerveer.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 5 scholen in de woonplaats Wormerveer in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Wormerveer van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Wormerveer:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20073205
20083205
20093205
20103205
20113205
20123205
20133205
20142204
20152305
20162305
20172305
20182305
20192305
20202305
20212305
20222305
20232305
20242305
20252305
20262305

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Wormerveer, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.320 totaal)
In de woonplaats Wormerveer zijn in totaal 2.320 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Wormerveer (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Wormerveer voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Wormerveer is €32.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Wormerveer.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Wormerveer is €32.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.300. Woonplaats Wormerveer telt 10.500 inkomensontvangers op 12.735 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de woonplaats Wormerveer heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Zaanstad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Noord-Holland, de gemeente Zaanstad en elke woonplaats in de gemeente Zaanstad (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Wormerveer is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Wormerveer.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Wormerveer
Er zijn 882 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Wormerveer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Wormerveer op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 882 elektrische auto’s in de woonplaats Wormerveer. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Wormerveer die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Wormerveer. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 7.000 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Wormerveer in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Wormerveer geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 11.498 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Wormerveer (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 8.120 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Wormerveer in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Wormerveer geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 106 verkeersongevallen in de woonplaats Wormerveer in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Wormerveer. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Wormerveer plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal106
Materiële schade72
Letselschade33
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Wormerveer vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Wormerveer op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 678 misdrijven in de woonplaats Wormerveer geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Wormerveer, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Wormerveer zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 8.888 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 45 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Wormerveer 678 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Wormerveer in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (94 delicten) en Ongevallen (weg) (81 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Wormerveer.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 62 misdrijven in de woonplaats Wormerveer geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Wormerveer per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Wormerveer over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 23 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Wormerveer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Wormerveer.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Wormerveer. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Wormerveer

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Wormerveer.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Wormerveer
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 5 stembureaus in de woonplaats Wormerveer.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 5 stembureaus in de woonplaats Wormerveer. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 5 stembureaus in de woonplaats Wormerveer.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 119 stembureaus in de gemeente Zaanstad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zaanstad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad.

Stembureaus Zaanstad
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Wormerveer

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Wormerveer.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Wormerveer telt in totaal 8.337 adressen, met 8.329 verblijfsobjecten en 8 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in woonplaats Wormerveer liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zaanstad
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Wormerveer zijn er 6.538 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Wormerveer.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.362 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Wormerveer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Wormerveer. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Wormerveer voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Wormerveer voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Wormerveer
Bevolking5392.426
Adressen2.0931.718
Autos2751.634

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Wormerveer ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Wormerveer is 1,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Wormerveer tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Wormerveer tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt0,7
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs2,8
Bibliotheek2,6
Treinstation1,3
Sportterrein1,2
Bioscoop7,6
Museum3,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Wormerveer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Wormerveer.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Wormerveer:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6701.740
Tussenwoning8202.200
Hoekwoning9202.430
Twee-onder-één-kap woning1.0502.650
Vrijstaande woning1.2603.190
Koopwoning8902.530
Huurwoning7501.770

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Wormerveer zijn A (1.728 adressen) en C (1.069 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Wormerveer. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Wormerveer: 1.728 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Wormerveer met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Wormerveer voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.320Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie595Aantal2025
G+I Handel en horeca440Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie210Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed90Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening500Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg255Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten225Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,22%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie26%Percentage2025
% G+I Handel en horeca19%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,88%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Wormerveer, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners12.735Aantal2026
Mannen6.240Aantal2026
Vrouwen6.490Aantal2026
0 tot 15 jaar1.775Aantal2026
15 tot 25 jaar1.315Aantal2026
25 tot 45 jaar3.530Aantal2026
45 tot 65 jaar3.345Aantal2026
65 jaar of ouder2.775Aantal2026
Ongehuwd6.640Aantal2026
Gehuwd4.150Aantal2026
Gescheiden1.270Aantal2026
Verweduwd675Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd52%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd5,3%Percentage2026
Geboorten125Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes160Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO990Aantal2025
Leerlingen VO500Aantal2025
Studenten MBO360Aantal2025
Studenten HBO210Aantal2025
Studenten WO80Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.590Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau4.670Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.360Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau27%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura470Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg16%Percentage2024
Wmo cliënten865Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners67Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.426Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.210Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning440Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom26%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning790Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement670Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.260Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning750Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.554Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.721Aantal2026
Adressen met definitief energielabel5.062Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++36Aantal2026
Energielabels A+++192Aantal2026
Energielabels A++107Aantal2026
Energielabels A+213Aantal2026
Energielabels A1.728Aantal2026
Energielabels B819Aantal2026
Energielabels C1.069Aantal2026
Energielabels D545Aantal2026
Energielabels E731Aantal2026
Energielabels F483Aantal2026
Energielabels G858Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Wormerveer. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens6.370Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.775Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens3.595Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.655Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.940Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens44%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens56%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking6.830Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers10.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners816Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.000Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede3,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.400euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen45%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum14%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€74.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand320Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO760Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW140Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW2.470Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Wormerveer. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland8.670Aantal2026
Herkomst buiten Nederland4.060Aantal2026
Herkomst Europa1.220Aantal2026
Herkomst buiten Europa2.840Aantal2026
% Herkomst Nederland68%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland32%Percentage2026
% Herkomst Europa9,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa22%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland8.670Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa480Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.480Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.960Aantal2026
Geboren in Nederland10.630Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa745Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.360Aantal2026
Geboren buiten Nederland2.105Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,77%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland84%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland17%Percentage2026
Autochtoon8.750Aantal2022
Westers1.540Aantal2022
Niet-westers1.820Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba100Aantal2022
Marokko265Aantal2022
Suriname335Aantal2022
Turkije345Aantal2022
Overig niet-westers775Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Wormerveer. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven678Aantal2025
Diefstal297Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven76Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting67Aantal2025
Verkeersovertredingen131Aantal2025
Vernieling69Aantal2025
Overige misdrijven37Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners53Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Wormerveer, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km64Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km31Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km36Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km401Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km9,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km43Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km56Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km52Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Wormerveer. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1883Code2026
RegionaamWormerveerNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal638Aantal hectaren2026
Oppervlakte land525Aantal hectaren2026
Oppervlakte water113Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.718Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal8.337Aantal2026
Adressen met postcode8.087Aantal2026
Adressen met woonfunctie6.538Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie61Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie14Aantal2026
Adressen met industriefunctie1.013Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie140Aantal2026
Adressen met logiesfunctie9Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie8Aantal2026
Adressen met sportfunctie14Aantal2026
Adressen met winkelfunctie365Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie475Aantal2026
Verblijfsobjecten8.329Aantal2026
Ligplaatsen8Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres4.883Aantal2026
Adressen met pand8.292Aantal2026
Percelen met adres3.469Aantal2026
Adressen met perceel8.337Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom8.326Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom11Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom6.538Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17005Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900237Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925792Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.064Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702.549Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980297Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990446Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000569Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101.154Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020552Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later627Aantal2026
Postcodegebied1521AA-1525RHNaam2026
Meest voorkomende postcode1521Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Wormerveer.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal106Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade72Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade33Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Wormerveer zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal8.580Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine6.115Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.460Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,34Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.634Aantal2025
Motorfietsen705Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Wormerveer. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad6.411Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners501Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen40Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.841Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen15Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€338.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen3.654Aantal2025
Meergezinswoningen2.757Aantal2025
Koopwoningen3.270Aantal2025
Huurwoningen3.141Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.564Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders577Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond6.155Aantal2025
Onbewoond256Aantal2025
% Koopwoningen51%Percentage2025
% Huurwoningen49%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties40%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen57%Percentage2025
% Meergezinswoningen43%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen3.023Aantal2026
Tussenwoningen1.740Aantal2026
Hoekwoningen858Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen544Aantal2026
Vrijstaande woningen373Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen46%Percentage2026
% Tussenwoningen27%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen6%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.771Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.548Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975695Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985443Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995385Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005332Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015532Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025737Aantal2026
Woningen 2025 en later70Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend25Aantal2026
% Woningen voor 194527%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196524%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197511%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202511%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Wormerveer komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Wormerveer.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zaanstad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zaanstad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron