Statistieken buurt Baalderveld

Statistieken buurt Baalderveld

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Baalderveld in de gemeente Hardenberg Vlag van de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Baalderveld in de gemeente Hardenberg Vlag van de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Baalderveld.Bekijk kaart
Buurt Baalderveld in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Baalderveld.

Kerncijfers van de buurt Baalderveld
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Baalderveld.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Baalderveld.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.469Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.420Kadaster2026
Panden met adres1.426Kadaster2026
Percelen met adres1.334Kadaster2026
Woningvoorraad1.417CBS2025
Huishoudens1.390CBS2026
Inwoners3.785CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Baalderveld en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Baalderveld.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Baalderveld
Kaart van de omgeving van de buurt Baalderveld.
Afbeelding van de buurt Baalderveld op de kaart.

Kaart van de wijk Hardenberg met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Havezate Es, 2: Leehoogte, 3: Baalder, 4: De Velden, 5: Ydenhoogte, 6: Heemse-Oost Heemsermars, 7: Marslanden, 8: Baalderveld, 9: Centrum Saneringsgebied, 10: Overig Stad Hardenberg, 11: Heemse-West Heemserbos, 12: Norden en Hazenbos, 13: Industriegebied.

Bekijk de statistieken voor alle 133 gebieden binnen de gemeente Hardenberg via de overzichtspagina van de gebieden in de Hardenberg.

Overzicht gebieden Meer Hardenberg
Over de buurt Baalderveld

De buurt Baalderveld ligt binnen de wijk Hardenberg in de gemeente Hardenberg. De streek Nieuwe Burgerkampen valt gedeeltelijk binnen de buurt Baalderveld. Het park Hoornblad ligt binnen de buurt Baalderveld. De meest voorkomende postcode in de buurt Baalderveld is postcode 7772.

Er zijn 1.482 adressen en 1.417 woningen in de buurt Baalderveld in de gemeente Hardenberg. 85% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €364.000. Er wonen 3.785 inwoners in de buurt Baalderveld, waarvan het grootste deel (28%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Baalderveld telt 1.390 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 1.875 personenauto’s en 315 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Baalderveld.

Buurt Baalderveld heeft een totale oppervlakte van 155 hectare, waarvan 151 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 812 adressen per km2.

Meer over de buurt Baalderveld:

De gemeente Hardenberg (gemeentecode GM0160) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Hardenberg, Avereest en Gramsbergen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Hardenberg overgegaan. De gegevens van de buurt Baalderveld voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Hardenberg.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Baalderveld.

Wonen in de buurt Baalderveld

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Baalderveld.

Kenmerken van de 1.417 woningen in de buurt Baalderveld
Er zijn 1.417 woningen in de buurt Baalderveld.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hardenberg in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Baalderveld was €364.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Baalderveld.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Baalderveld:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Baalderveld% verschil
2025€364.0007,1%
2024€340.0007,3%
2023€317.00012%
2022€283.00013%
2021€250.0004,6%
2020€239.0004,37%
2019€229.0000,44%
2018€228.0002,24%
2017€223.0001,83%
2016€219.0008,4%
2015€202.000-2,42%
2014€207.000-5,5%
2013€219.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Baalderveld is met €145.000 gegroeid van €219.000 in 2013 tot €364.000 in 2025 (dat is een toename van 66%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.083 (4,46%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hardenberg.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Baalderveld met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Hardenberg.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Baalderveld is €364.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 1.417 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), 28 woonplaatsen (groen), wijk Hardenberg (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Baalderveld wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Baalderveld: er zijn 485 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Baalderveld.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Baalderveld

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Baalderveld, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hardenberg.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Baalderveld telt 3.785 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Baalderveld. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Baalderveld:

JaarAantal inwoners de buurt Baalderveld% verschil
20263.785-0,92%
20253.820-0,91%
20243.8550,39%
20233.840-1,29%
20223.890-0,89%
20213.925-1,26%
20203.975-0,5%
20193.995-1,11%
20184.040-1,7%
20174.110-1,2%
20164.160-1,42%
20154.220-1,17%
20144.270-0,7%
20134.300geen data

Het aantal inwoners in de buurt Baalderveld is met 515 personen gedaald van 4.300 personen in 2013 tot 3.785 personen in 2026 (dat is een grote daling van 12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -40 personen (-0,98%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers krimpen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hardenberg.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Baalderveld:

In 2013 waren er 4.300 inwoners in de buurt Baalderveld. Het aantal van 4.300 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 3.785 personen. Dit is een daling van 515 (-12%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -35 (-0,92%). Het aantal van 3.785 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Baalderveld
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Baalderveld is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hardenberg.

Burgerlijke staat in de buurt Baalderveld
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Baalderveld naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.390 huishoudens in de buurt Baalderveld. Er waren 270 eenpersoonshuishoudens en 1.115 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Baalderveld. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Baalderveld.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Baalderveld per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Baalderveld:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.505105175
20253.530100190
20243.560110185
20233.575110155
20223.65000
20213.69098137
20203.74595135
20193.77093132
20183.81593132
20173.89589126
20163.95087123
20154.02083117
20144.09971100
20134.12871101

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Baalderveld als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europese landen: 2,77% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,62% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 1,65% en herkomst van buiten Europa: 2,35%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Baalderveld is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Baalderveld: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Baalderveld.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Baalderveld.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hardenberg als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hardenberg.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Baalderveld genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Baalderveld.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Baalderveld.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hardenberg als geheel 48 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hardenberg.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Baalderveld

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Baalderveld. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Baalderveld
Buurt BaalderveldWijk HardenbergGemeente Hardenberg
Aantal kinderopvanglocaties1754184
Aantal kindplaatsen4631.4883.858
Aantal vestigingen basisonderwijs31238
Aantal leerlingen basisonderwijs5252.3135.616
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs157
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1322.9754.010
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs044
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.2872.287

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Baalderveld. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Baalderveld is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Hardenberg1,01,01,04,24,24,4
Wijk Hardenberg0,80,80,92,02,02,0
Buurt Overig Stad Hardenberg1,21,21,60,50,50,5
Buurt Industriegebied1,21,22,11,51,51,5
Buurt Norden en Hazenbos0,30,30,42,22,22,2
Buurt Heemse-Oost Heemsermars1,21,31,31,31,31,3
Buurt Heemse-West Heemserbos0,70,70,72,02,02,0
Buurt Baalder0,80,50,42,02,02,0
Buurt Baalderveld0,50,60,72,02,02,1
Buurt Marslanden0,60,71,03,13,13,1
Buurt Centrum Saneringsgebied1,51,51,70,80,80,8
Buurt Havezate Es2,02,02,33,73,73,7
Buurt Leehoogte1,81,92,24,34,34,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Baalderveld in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), wijk Hardenberg (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Baalderveld wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Baalderveld
In 2025 woonden er 820 leerlingen en studenten in de buurt Baalderveld.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Baalderveld, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Baalderveld.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Baalderveld.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Baalderveld. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Baalderveld

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Baalderveld, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (315 totaal)
In de buurt Baalderveld zijn in totaal 315 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 315 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 310 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Baalderveld (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Baalderveld voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Baalderveld is €32.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Baalderveld.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Baalderveld is €32.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.000. Buurt Baalderveld telt 3.000 inkomensontvangers op 3.785 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Baalderveld heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hardenberg
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Hardenberg (buurt Baalderveld is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Hardenberg is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Baalderveld ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Baalderveld per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Baalderveld geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Baalderveld. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Baalderveld is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Baalderveld met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Baalderveld.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Baalderveld

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Baalderveld.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Baalderveld
Er zijn 67 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Baalderveld.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Baalderveld op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 67 elektrische auto’s in de buurt Baalderveld. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Baalderveld die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Baalderveld. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.297 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Baalderveld in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Baalderveld geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.901 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Baalderveld (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.396 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Baalderveld in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Baalderveld geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Baalderveld in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Baalderveld. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Baalderveld plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Baalderveld vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Baalderveld

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Baalderveld op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 41 misdrijven in de buurt Baalderveld geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Baalderveld, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Baalderveld zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 974 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Baalderveld 41 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Baalderveld in 2025 zijn Horizontale fraude (16 delicten) en Overige vermogensdelicten (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Baalderveld.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de buurt Baalderveld geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Baalderveld per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Baalderveld over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Baalderveld.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Baalderveld.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Baalderveld. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Baalderveld

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Baalderveld.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Baalderveld
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Baalderveld.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Baalderveld. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Baalderveld.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 72 stembureaus in de gemeente Hardenberg en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hardenberg. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg.

Stembureaus Hardenberg
Adressen en leefomgeving in de buurt Baalderveld

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Baalderveld.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Baalderveld telt in totaal 1.482 adressen, met 1.481 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in buurt Baalderveld ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hardenberg
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Baalderveld zijn er 1.420 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Baalderveld.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.014 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Baalderveld.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Baalderveld. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Baalderveld voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Baalderveld voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Baalderveld
Bevolking5392.507
Adressen2.093812
Autos2751.242

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Baalderveld ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Baalderveld is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Baalderveld tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Baalderveld tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,8
Restaurant1,7
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs2,0
Bibliotheek2,3
Treinstation1,9
Sportterrein0,6
Bioscoop2,7
Museum13,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Baalderveld.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Baalderveld.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Baalderveld:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6101.710
Tussenwoning9002.530
Hoekwoning1.0102.660
Twee-onder-één-kap woning1.0903.020
Vrijstaande woning1.2803.640
Koopwoning1.0602.970
Huurwoning8302.200

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Baalderveld zijn B (788 adressen) en A (315 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Baalderveld. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Baalderveld: 788 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Baalderveld
Tabel met 1.482 adressen in de buurt Baalderveld.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Baalderveld. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Hardenberg.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Akkermunt1 t/m 587772LA t/m 7772LBHardenberg44
Beekweg11 t/m 217772RXHardenberg8
Bekeplaatspad--Hardenberg0
Boterbloem2 t/m 1767772NA t/m 7772NSHardenberg141
De Spinhoek2 t/m 167772PXHardenberg8
De Weverij1 t/m 437772PZHardenberg34
Dennenkamp1 t/m 177772MAHardenberg19
Eendekroos1 t/m 357772MPHardenberg34
Ereprijs1 t/m 117772NTHardenberg7
Floralaan1 t/m 2287772LK t/m 7772NVHardenberg184
Fluitekruid1 t/m 487772NC t/m 7772NDHardenberg38
Fonteinkruid1 t/m 477772MLHardenberg31
Ganzebloem1 t/m 577772LM t/m 7772LPHardenberg54
Gele Lis1 t/m 377772MNHardenberg24
Grasklokje1 t/m 1067772NN t/m 7772NRHardenberg86
Herderstasje1 t/m 607772LC t/m 7772LDHardenberg42
Het Bleekveld1 t/m 557772PV t/m 7772PWHardenberg54
Het Boordenpad--Hardenberg0
Hondsdraf1 t/m 387772LX t/m 7772LZHardenberg38
Hoornblad1 t/m 937772MG t/m 7772MJHardenberg63
J.C. Kellerlaan97772SGHardenberg1
Jan Weitkamplaan2 t/m 207772SEHardenberg25
Kalmoes1 t/m 317772MDHardenberg27
Klaproos1 t/m 867772LE t/m 7772LJHardenberg87
Klaver1 t/m 117772NXHardenberg8
Knopkruid1 t/m 377772LS t/m 7772LTHardenberg26
Koekoeksbloem1 t/m 187772NEHardenberg13
Lisdodde1 t/m 357772MRHardenberg30
Madeliefje1 t/m 167772NZHardenberg16
Margriet1 t/m 847772NC t/m 7772NDHardenberg69
Oude Beekpad--Hardenberg0
Parallelweg17772SBHardenberg1
Pijlkruid1 t/m 337772MEHardenberg19
Pinksterbloem1 t/m 357772NJ t/m 7772NKHardenberg32
Roeterskamp1 t/m 617772MB t/m 7772MCHardenberg59
Röpcke Zweerslaan27772RVHardenberg1
Veldkers1 t/m 417772LV t/m 7772LWHardenberg26
Verlengde Korte Steeg1 t/m 187772RZHardenberg14
Vlasakkerkamp1 t/m 217772MKHardenberg19
Waterlelie1 t/m 197772MSHardenberg17
Westeindigerdijk27772RBHardenberg1
Zenegroen1 t/m 387772NG t/m 7772NHHardenberg31
Zilverdistel1 t/m 237772NWHardenberg23
Zwanebloem2 t/m 137772MTHardenberg8
Zwingel1 t/m 157772SKHardenberg20

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 45 openbare ruimtes en 1.482 adressen in de buurt Baalderveld. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Hardenberg
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Baalderveld. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Baalderveld ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek77721468
BuurtschapLoozen1
WoonkernHardenberg1463
WoonplaatsHardenberg1485
WijkHardenberg1485
GemeenteHardenberg1485
ProvincieOverijssel1485
WaterschapWaterschap Vechtstromen1485
LandNederland1485

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Baalderveld ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Baalderveld dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Baalderveld ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Baalderveld en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Baalderveld?
De gemiddelde score voor de buurt Baalderveld is 7,5.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Baalderveld, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Baalderveld die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Baalderveld. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Baalderveld met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Baalderveld voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal315Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening90Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg90Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,84%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg29%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Baalderveld, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.785Aantal2026
Mannen1.910Aantal2026
Vrouwen1.870Aantal2026
0 tot 15 jaar655Aantal2026
15 tot 25 jaar470Aantal2026
25 tot 45 jaar890Aantal2026
45 tot 65 jaar1.075Aantal2026
65 jaar of ouder690Aantal2026
Ongehuwd1.735Aantal2026
Gehuwd1.740Aantal2026
Gescheiden210Aantal2026
Verweduwd95Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden5,6%Percentage2026
% Verweduwd2,51%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO380Aantal2025
Leerlingen VO190Aantal2025
Studenten MBO140Aantal2025
Studenten HBO90Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau690Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.580Aantal2024
Hoger opleidingsniveau710Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau53%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau24%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura95Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,7%Percentage2024
Wmo cliënten240Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners62Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.507Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.960Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.630Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom65%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning970Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning830Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel65Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel585Aantal2026
Adressen met definitief energielabel832Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++7Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+16Aantal2026
Energielabels A315Aantal2026
Energielabels B788Aantal2026
Energielabels C274Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Baalderveld. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn55%Percentage2024
Wekelijks sporten59%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk47%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk40%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Baalderveld. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam25%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten68%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Baalderveld. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht55%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Baalderveld. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.390Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens270Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.120Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen495Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen620Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens19%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens81%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen45%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.230Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers90%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie64%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen10%Percentage2024
Inkomensontvangers3.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners778Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede1,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€220.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO240Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW580Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Baalderveld. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.505Aantal2026
Herkomst buiten Nederland280Aantal2026
Herkomst Europa105Aantal2026
Herkomst buiten Europa175Aantal2026
% Herkomst Nederland93%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland7,4%Percentage2026
% Herkomst Europa2,77%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,62%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.500Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland150Aantal2026
Geboren in Nederland3.650Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa95Aantal2026
Geboren buiten Nederland135Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,72%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,96%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,25%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,06%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,51%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,57%Percentage2026
Autochtoon3.650Aantal2022
Westers140Aantal2022
Niet-westers100Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers90Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Baalderveld. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven41Aantal2025
Diefstal12Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting16Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Baalderveld, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand49Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand24Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km26Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Baalderveld. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01602807Code2026
RegionaamBaalderveldNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01602807Code2026
Oppervlakte totaal155Aantal hectaren2026
Oppervlakte land151Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid812Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.482Aantal2026
Adressen met postcode1.469Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.420Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie14Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie16Aantal2026
Adressen met industriefunctie9Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie7Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie6Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie16Aantal2026
Verblijfsobjecten1.481Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres1.426Aantal2026
Adressen met pand1.481Aantal2026
Percelen met adres1.334Aantal2026
Adressen met perceel1.482Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.463Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom19Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.408Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19254Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19503Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19706Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19809Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990364Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.064Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201016Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20208Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later6Aantal2026
Postcodegebied7772LA-7772SKNaam2026
Meest voorkomende postcode7772Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Baalderveld.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Baalderveld zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.875Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.465Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof415Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,34Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.242Aantal2025
Motorfietsen205Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Baalderveld. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.417Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners371Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad62Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€364.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.360Aantal2025
Meergezinswoningen57Aantal2025
Koopwoningen1.204Aantal2025
Huurwoningen213Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties156Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders57Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.403Aantal2025
Onbewoond14Aantal2025
% Koopwoningen85%Percentage2025
% Huurwoningen15%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties11%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen56Aantal2026
Tussenwoningen485Aantal2026
Hoekwoningen246Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen372Aantal2026
Vrijstaande woningen261Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen4,0%Percentage2026
% Tussenwoningen34%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen26%Percentage2026
% Vrijstaande woningen18%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19458Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19753Aantal2026
Woningen 1975 tot 19857Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995916Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005475Aantal2026
Woningen 2005 tot 20154Aantal2026
Woningen 2015 tot 20257Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199565%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200533%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Baalderveld komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Baalderveld: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 199565%12%53%10%5,2
2% Woningen 1995 tot 200533%10%23%9,4%2,45
3% O-Q Overheid, onderwijs en zorg29%17%12%6,1%2,03
4% Twee-onder-één-kap woningen26%9%17%8,8%1,93
5% Woningen met zonnestroom65%36%29%15%1,92

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hardenberg.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995% Woningen 1995 tot 2005% O-Q Overheid, onderwijs en zorg% Twee-onder-één-kap woningen% Woningen met zonnestroom
BaalderveldBuurt65%33%29%26%65%
NederlandLand12%10%17%9%36%
HardenbergGemeente13%10%15%17%53%
Overig Stad HardenbergBuurt8%1,0%26%9%42%
IndustriegebiedBuurt11%20%7%8%36%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hardenberg.

Top 5 kenmerken buurt Baalderveld:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Baalderveld. Op deze onderwerpen verschilt buurt Baalderveld relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Baalderveld, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Baalderveld met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Baalderveld, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Baalderveld staan in de uitgebreide download voor Hardenberg.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Baalderveld.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hardenberg.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hardenberg. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Baalderveld met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron