Statistieken buurt Hengelo

Statistieken buurt Hengelo

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hengelo in de gemeente Bronckhorst Vlag van de gemeente Bronckhorst. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hengelo in de gemeente Bronckhorst Vlag van de gemeente Bronckhorst. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hengelo.Bekijk kaart
Buurt Hengelo in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hengelo.

Kerncijfers van de buurt Hengelo
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hengelo.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hengelo.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.283Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.154Kadaster2026
Panden met adres1.950Kadaster2026
Percelen met adres1.585Kadaster2026
Woningvoorraad2.124CBS2025
Huishoudens2.020CBS2025
Inwoners4.352CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hengelo en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hengelo.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hengelo
Kaart van de omgeving van de buurt Hengelo.
Afbeelding van de buurt Hengelo op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Hengelo met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Varssel, 2: Verspreide huizen Hengelo en Noordink, 3: Verspreide huizen Bekveld en Gooi, 4: Hengelo, 5: Verspreide huizen Dunsborg, 6: Veldhoek, 7: Verspreide huizen Zuidelijk bosgebied, 8: Verspreide huizen Keijenborg, 9: Keijenborg.

Bekijk de statistieken voor alle 68 gebieden binnen de gemeente Bronckhorst via de overzichtspagina van de gebieden in de Bronckhorst.

Overzicht gebieden Meer Bronckhorst
Over de buurt Hengelo

De buurt Hengelo ligt binnen de wijk Hengelo in de gemeente Bronckhorst. De streek Molenenk valt gedeeltelijk binnen de buurt Hengelo. Het Park de Bleijke ligt binnen de buurt Hengelo. De meest voorkomende postcode in de buurt Hengelo is postcode 7255.

Er zijn 2.429 adressen en 2.124 woningen in de buurt Hengelo in de gemeente Bronckhorst. 63% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €372.000. Er wonen 4.352 inwoners in de buurt Hengelo, waarvan het grootste deel (33%) 65 jaar en ouder is. Buurt Hengelo telt 2.020 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.880 personenauto’s en 510 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hengelo.

Buurt Hengelo heeft een oppervlakte van 158 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 677 adressen per km2.

Meer over de buurt Hengelo:

De naam Hengelo wordt 3 keer gebruikt: voor deze buurt, voor de wijk 00 Hengelo en voor de woonplaats Hengelo. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Bronckhorst.

Wonen in de buurt Hengelo

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hengelo.

Kenmerken van de 2.124 woningen in de buurt Hengelo
Er zijn 2.124 woningen in de buurt Hengelo.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Bronckhorst in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hengelo was €372.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hengelo.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hengelo:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hengelo% verschil
2025€372.0002,48%
2024€363.0005,5%
2023€344.00020%
2022€286.00016%
2021€247.0005,6%
2020€234.0007,3%
2019€218.0003,81%
2018€210.0003,45%
2017€203.0002,01%
2016€199.0000,51%
2015€198.000-7,5%
2014€214.000-6,1%
2013€228.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hengelo is met €144.000 gegroeid van €228.000 in 2013 tot €372.000 in 2025 (dat is een groei van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.000 (4,43%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Bronckhorst.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Hengelo met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Bronckhorst.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hengelo is €372.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 33% en er zijn 2.124 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Bronckhorst (geel), 17 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 44 buurten (blauw). De buurt Hengelo wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de buurt Hengelo: er zijn 479 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hengelo.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hengelo

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hengelo, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Bronckhorst.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hengelo telt 4.352 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hengelo. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hengelo:

JaarAantal inwoners de buurt Hengelo% verschil
20264.352-0,41%
20254.3700,0%
20244.370-0,79%
20234.4050,57%
20224.380-0,45%
20214.400-0,68%
20204.430-0,34%
20194.4450,11%
20184.440-0,89%
20174.480-0,67%
20164.5100,22%
20154.500-0,77%
20144.535-0,22%
20134.545geen data

De bevolking van de buurt Hengelo is met 193 personen afgenomen van 4.545 personen in 2013 tot 4.352 personen in 2026 (dat is een kleine daling van 4,25%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -15 personen (-0,33%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Bronckhorst.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hengelo:

In 2013 waren er 4.545 inwoners in de buurt Hengelo. Het aantal van 4.545 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 4.352 personen. Dit is een daling van 193 (-4,25%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -18 (-0,41%). Het aantal van 4.352 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hengelo
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hengelo is 65 jaar of ouder, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Bronckhorst.

Burgerlijke staat in de buurt Hengelo
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hengelo naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 2.020 huishoudens in de buurt Hengelo. Er waren 725 eenpersoonshuishoudens en 1.295 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hengelo. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hengelo.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hengelo per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hengelo:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20254.020135205
20244.050140185
20234.090145175
20224.11000
20214.155111134
20204.185111134
20194.205109131
20184.195111134
20174.250104126
20164.275106129
20154.275102123
20144.308103124
20134.318103124

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Hengelo als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 3,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 2,27% en herkomst van buiten Europa: 2,73%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hengelo is 96% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hengelo: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hengelo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hengelo.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Bronckhorst als geheel 21 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Bronckhorst.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hengelo genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hengelo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hengelo.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Bronckhorst als geheel 36 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Bronckhorst.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hengelo
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hengelo
Buurt HengeloGemeente BronckhorstGemeente Doetinchem
Aantal kinderopvanglocaties879118
Aantal kindplaatsen1481.4132.442
Aantal vestigingen basisonderwijs31727
Aantal leerlingen basisonderwijs4012.0735.581
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0211
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05325.948
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0010
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs007.512
Aantal opleidingen hoger onderwijs003
Aantal studenten hoger onderwijs00604

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hengelo. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hengelo is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Bronckhorst1,21,21,25,75,77,8
Wijk 00 Hengelo0,91,01,26,56,59,7
Buurt Hengelo0,50,50,65,95,99,9
Buurt Keijenborg0,40,40,47,37,37,3
Buurt Veldhoek3,13,23,210,210,212,6
Buurt Verspreide huizen Keijenborg1,01,11,57,67,67,7
Buurt Verspreide huizen Dunsborg1,82,02,17,07,010,4
Buurt Verspreide huizen Hengelo en Noordink1,71,72,15,45,410,8
Buurt Verspreide huizen Bekveld en Gooi2,02,02,97,17,110,0
Buurt Verspreide huizen Varssel1,44,24,27,47,412,4
Buurt Verspreide huizen Zuidelijk bosgebied3,13,53,59,49,411,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hengelo in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Bronckhorst (geel), wijk 00 Hengelo (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Hengelo wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hengelo
In 2025 woonden er 710 leerlingen en studenten in de buurt Hengelo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hengelo, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hengelo.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hengelo.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hengelo. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hengelo

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hengelo, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (510 totaal)
In de buurt Hengelo zijn in totaal 510 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 510 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 515 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hengelo (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hengelo voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hengelo is €31.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hengelo.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hengelo is €31.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.500. Buurt Hengelo telt 3.700 inkomensontvangers op 4.352 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Hengelo heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Bronckhorst
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Bronckhorst: buurt Hengelo is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hengelo ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hengelo per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hengelo geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hengelo. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hengelo is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hengelo met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hengelo.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hengelo

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hengelo.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hengelo
Er zijn 222 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hengelo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hengelo op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 222 elektrische auto’s in de buurt Hengelo. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hengelo die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hengelo. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3.070 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hengelo in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hengelo geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.942 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hengelo (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.065 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hengelo in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hengelo geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 14 verkeersongevallen in de buurt Hengelo in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hengelo. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hengelo plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal14
Materiële schade10
Letselschade3
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hengelo vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hengelo

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hengelo op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 55 misdrijven in de buurt Hengelo geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hengelo, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hengelo zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.150 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hengelo 55 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hengelo in 2025 zijn Horizontale fraude (13 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (11 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hengelo.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de buurt Hengelo geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hengelo per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hengelo over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Bronckhorst.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hengelo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hengelo.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hengelo. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hengelo

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hengelo.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Hengelo
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Hengelo.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Hengelo. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Hengelo.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 58 stembureaus in de gemeente Bronckhorst en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Bronckhorst. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Bronckhorst.

Stembureaus Bronckhorst
Adressen en leefomgeving in de buurt Hengelo

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hengelo.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hengelo telt in totaal 2.429 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 99% van de adressen in buurt Hengelo ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Bronckhorst
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hengelo zijn er 2.154 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hengelo.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 540 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Hengelo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hengelo. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hengelo voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hengelo voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Hengelo
Bevolking5362.766
Adressen2.093677
Autos2751.823

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hengelo ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hengelo is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hengelo tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hengelo tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs5,9
Bibliotheek0,7
Treinstation7,0
Sportterrein1,1
Bioscoop10,7
Museum7,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hengelo.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hengelo.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hengelo:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6201.710
Tussenwoning8602.160
Hoekwoning9702.480
Twee-onder-één-kap woning1.0402.880
Vrijstaande woning1.3603.550
Koopwoning1.1002.980
Huurwoning7601.840

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hengelo zijn C (663 adressen) en A (538 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hengelo. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Hengelo: 663 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Bronckhorst bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hengelo
Tabel met 2.445 adressen in de buurt Hengelo.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hengelo. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Bronckhorst.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aaltenseweg2 t/m 147255PGHengelo6
Akkerwinde1 t/m 307255WN t/m 7255WPHengelo19
Asterstraat1 t/m 307255XV t/m 7255XWHengelo35
Banninkstraat1 t/m 227255AT t/m 7255AWHengelo23
Beatrixlaan1 t/m 217255DBHengelo18
Berkenlaan1 t/m 737255XD t/m 7255XEHengelo75
Beukenlaan1 t/m 307255DK t/m 7255DMHengelo66
Bleekstraat1 t/m 187255XZHengelo18
Burg. Henk Aalderinkweg--Hengelo0
De Heurne1 t/m 907255CK t/m 7255CLHengelo71
De Hulshoff1 t/m 57255DLHengelo3
De Kwekerij1 t/m 137255HCHengelo7
De Rusthoek2 t/m 247255ALHengelo12
Dijenborghsestraat27255MDHengelo1
Dreef1 t/m 327255WVHengelo22
Dwarsstraat2 t/m 207255ARHengelo10
Entweg9 t/m 437255HB t/m 7255HDHengelo22
Fokkinkweg1 t/m 467255AJ t/m 7255AKHengelo35
Geurtzenplantsoen--Hengelo0
Groene Kruisstraat1 t/m 337255ANHengelo18
Hengelosestraat26 t/m 287256ACKeijenborg3
Herman van Velzenplein2 t/m 147255BZHengelo7
Het Karspel1 t/m 1147255CR t/m 7255CVHengelo66
Hofstraat1 t/m 407255CH t/m 7255CJHengelo31
Hoge Es1 t/m 467255WH t/m 7255WJHengelo35
Hummeloseweg2 t/m 357255AE t/m 7255AHHengelo60
Iekink1 t/m 287255XRHengelo26
Julianalaan1 t/m 607255ED t/m 7255EGHengelo44
Kampstraat1 t/m 197255XCHengelo9
Kastanjelaan1 t/m 497255AMHengelo37
Kerkekamp1 t/m 857255CM t/m 7255CPHengelo69
Kerkstraat2 t/m 427255CBHengelo37
Kervelseweg1 t/m 227255BE t/m 7255BGHengelo23
Koepelberg2 t/m 47255DNHengelo2
Korenbloemstraat1 t/m 247255XLHengelo18
Kreunenskamp1 t/m 237255WC t/m 7255WDHengelo17
Kruisbergseweg1 t/m 137255AE t/m 7255AGHengelo9
Leliestraat1 t/m 487255XM t/m 7255XPHengelo32
Maanstraat1 t/m 367255BA t/m 7255BBHengelo32
Margriethof2 t/m 347255EAHengelo17
Marktstraat1 t/m 87255CAHengelo3
Meidoornstraat1 t/m 327255XJ t/m 7255XKHengelo33
Meindershof1 t/m 677255BTHengelo34
Middenweg1 t/m 707255WR t/m 7255WTHengelo68
Molenenk2 t/m 247255AXHengelo14
Nicodemuspad--Hengelo0
Oranjehof2 t/m 567255EB t/m 7255ECHengelo30
Ouweleen1 t/m 177255WBHengelo13
Plataanweg1 t/m 407255AZHengelo36
Prins Bernhardlaan1 t/m 197255DDHengelo10
Prunusstraat1 t/m 317255XG t/m 7255XHHengelo31
Raadhuisstraat1 t/m 677255BK t/m 7255BNHengelo100
Regelinklaan17255DAHengelo1
Regelinkstraat7 t/m 177255CCHengelo8
Rondweg2 t/m 107255KWHengelo4
Rozenhoflaan2 t/m 377255ASHengelo38
Rozenstraat1 t/m 357255XS t/m 7255XTHengelo28
Ruurloseweg1 t/m 697255DE t/m 7255DJHengelo82
Sarinkkamp1 t/m 1017255CW t/m 7255CZHengelo131
Schoenmakersplein4 t/m 667255GAHengelo32
Schoolstraat1 t/m 97255CDHengelo12
Singel1 t/m 367255WK t/m 7255WLHengelo28
Sint Michielsstraat1 t/m 257255APHengelo18
Snethlageweg1 t/m 357255CEHengelo41
Spalstraat1 t/m 517255AA t/m 7255ADHengelo95
Steintjesweide1 t/m 1377255DP t/m 7255DSHengelo72
Stekweg7 t/m 197255HAHengelo7
Sterreweg1 t/m 157255BJHengelo22
Synagogestraat2 t/m 67255CGHengelo3
Torenzicht1 t/m 317255WXHengelo26
Tramstraat1 t/m 127255XBHengelo15
Varsselseweg17255NNHengelo1
Veemarktstraat1 t/m 47255XXHengelo4
Vloed1 t/m 557255WS t/m 7255WZHengelo51
Vordenseweg1 t/m 587255BV t/m 7255BXHengelo52
Waarleskamp1 t/m 417255WE t/m 7255WGHengelo44
Westerstraat2 t/m 1127255BP t/m 7255BSHengelo57
Wichmondseweg1 t/m 217255KX t/m 7255KZHengelo17
Wilhelminalaan1 t/m 137255DCHengelo14
Winkelskamp1 t/m 37255PZHengelo2
Zelhemseweg1 t/m 407255PS t/m 7255PVHengelo51
Zonnestraat1 t/m 447255BC t/m 7255BDHengelo60
Zuivelweg2 t/m 267255XAHengelo22

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 83 openbare ruimtes en 2.445 adressen in de buurt Hengelo. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Bronckhorst
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hengelo. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hengelo ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek72552296
Postcode numeriek72563
BuurtschapBekveld6
WoonkernHengelo2425
WoonplaatsHengelo2445
WoonplaatsKeijenborg3
WijkHengelo2448
GemeenteBronckhorst2448
ProvincieGelderland2448
WaterschapWaterschap Rijn en IJssel2448
LandNederland2448

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hengelo ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hengelo dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hengelo ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hengelo en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hengelo met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hengelo voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal510Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie90Aantal2025
G+I Handel en horeca105Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed30Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening130Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg80Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten60Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,97%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie2,91%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,8%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hengelo, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.352Aantal2026
Mannen2.160Aantal2025
Vrouwen2.205Aantal2025
0 tot 15 jaar495Aantal2026
15 tot 25 jaar440Aantal2026
25 tot 45 jaar865Aantal2026
45 tot 65 jaar1.100Aantal2026
65 jaar of ouder1.420Aantal2026
Ongehuwd1.865Aantal2025
Gehuwd1.810Aantal2025
Gescheiden305Aantal2025
Verweduwd395Aantal2025
% Mannen49%Percentage2025
% Vrouwen51%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder33%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2025
% Gehuwd41%Percentage2025
% Gescheiden7%Percentage2025
% Verweduwd9%Percentage2025
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes75Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO300Aantal2025
Leerlingen VO170Aantal2025
Studenten MBO140Aantal2025
Studenten HBO80Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau830Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.530Aantal2024
Hoger opleidingsniveau790Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura85Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,4%Percentage2024
Wmo cliënten410Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners93Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.766Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.630Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.100Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom45%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning960Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning760Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel254Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel798Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.377Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++16Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+48Aantal2026
Energielabels A538Aantal2026
Energielabels B395Aantal2026
Energielabels C663Aantal2026
Energielabels D196Aantal2026
Energielabels E56Aantal2026
Energielabels F106Aantal2026
Energielabels G151Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hengelo. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn40%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hengelo. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving91%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hengelo. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid36%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hengelo. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.020Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens725Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens1.295Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen690Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen605Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.240Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers3.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners847Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.600Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen13%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum10%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€255.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO200Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.260Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hengelo. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland4.020Aantal2025
Herkomst buiten Nederland340Aantal2025
Herkomst Europa135Aantal2025
Herkomst buiten Europa205Aantal2025
% Herkomst Nederland92%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland7,8%Percentage2025
% Herkomst Europa3,1%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa4,7%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland4.020Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa75Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa70Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland145Aantal2025
Geboren in Nederland4.165Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa60Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2025
Geboren buiten Nederland200Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,72%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,33%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,61%Percentage2025
% Geboren in Nederland96%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,38%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,21%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland4,59%Percentage2025
Autochtoon4.110Aantal2022
Westers165Aantal2022
Niet-westers105Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hengelo. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven55Aantal2025
Diefstal18Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting15Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hengelo, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km8,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km35Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km7,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand9,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand28Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km24Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hengelo. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU18760000Code2025
RegionaamHengeloNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode18760000Code2025
Oppervlakte totaal158Aantal hectaren2025
Oppervlakte land158Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid677Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal2.429Aantal2026
Adressen met postcode2.283Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.154Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie21Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie145Aantal2026
Adressen met industriefunctie54Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie21Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie63Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie150Aantal2026
Verblijfsobjecten2.429Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.950Aantal2026
Adressen met pand2.424Aantal2026
Percelen met adres1.585Aantal2026
Adressen met perceel2.429Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.410Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom19Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.140Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom14Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190063Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192599Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950159Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970566Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980388Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990439Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000395Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010202Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202078Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later34Aantal2026
Postcodegebied7255AA-7256ACNaam2026
Meest voorkomende postcode7255Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hengelo.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal14Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade10Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hengelo zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.880Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.220Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof660Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,43Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.823Aantal2025
Motorfietsen320Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hengelo. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.124Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners486Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen8Aantal2025
Niet-woningvoorraad278Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€372.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.699Aantal2025
Meergezinswoningen425Aantal2025
Koopwoningen1.338Aantal2025
Huurwoningen786Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties658Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders128Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.060Aantal2025
Onbewoond64Aantal2025
% Koopwoningen63%Percentage2025
% Huurwoningen37%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties31%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen80%Percentage2025
% Meergezinswoningen20%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen446Aantal2026
Tussenwoningen462Aantal2026
Hoekwoningen336Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen479Aantal2026
Vrijstaande woningen431Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen21%Percentage2026
% Tussenwoningen21%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen22%Percentage2026
% Vrijstaande woningen20%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945243Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965244Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975471Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985321Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995340Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005305Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015160Aantal2026
Woningen 2015 tot 202559Aantal2026
Woningen 2025 en later8Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 194511%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197522%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199516%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200514%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hengelo komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Bronckhorst. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hengelo: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Verweduwd9%4,78%4,25%2,44%1,75
2% Herkomst Nederland92%71%21%14%1,56
3% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%71%21%14%1,52
4% Twee-onder-één-kap woningen22%9%13%8,8%1,48
5Sterfte relatief20101071,45

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Bronckhorst.

RegioSoort regio% Verweduwd% Herkomst Nederland% Geboren in Nederland met herkomst Nederland% Twee-onder-één-kap woningenSterfte relatief
HengeloBuurt9%92%92%22%20
NederlandLand4,78%71%71%9%10
BronckhorstGemeente6,9%92%92%20%12
KeijenborgBuurt8,2%93%94%26%15
VeldhoekBuurt7,1%93%93%23%5

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Bronckhorst.

Top 5 kenmerken buurt Hengelo:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hengelo. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hengelo relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hengelo, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hengelo met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hengelo, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hengelo staan in de uitgebreide download voor Bronckhorst.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hengelo.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Bronckhorst.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Bronckhorst. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hengelo met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron