Statistieken Oranjebuurt I en Ruivert

Statistieken Oranjebuurt I en Ruivert

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Oranjebuurt I en Ruivert in de gemeente Oss Vlag van de gemeente Oss. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Oranjebuurt I en Ruivert in de gemeente Oss Vlag van de gemeente Oss. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Oranjebuurt I en Ruivert.Bekijk kaart
Oranjebuurt I en Ruivert in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Oranjebuurt I en Ruivert.

Kerncijfers van de Oranjebuurt I en Ruivert
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Oranjebuurt I en Ruivert.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Oranjebuurt I en Ruivert.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode531Kadaster2026
Adressen met woonfunctie493Kadaster2026
Panden met adres382Kadaster2026
Percelen met adres323Kadaster2026
Woningvoorraad492CBS2025
Huishoudens440CBS2025
Inwoners1.003CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Oranjebuurt I en Ruivert en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Oranjebuurt I en Ruivert.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Oranjebuurt I en Ruivert
Kaart van de omgeving van de Oranjebuurt I en Ruivert.
Afbeelding van de Oranjebuurt I en Ruivert op de kaart.

Kaart van de wijk Oss-Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Kortfoort, 2: Zeeheldenbuurt I, 3: Zeeheldenbuurt II, 4: Oranjebuurt I en Ruivert, 5: Bomenbuurt, 6: Oranjebuurt II, 7: Willibrordusweg-Oost, 8: Willibrordusweg-West.

Bekijk de statistieken voor alle 151 gebieden binnen de gemeente Oss via de overzichtspagina van de gebieden in de Oss.

Overzicht gebieden Meer Oss
Over de Oranjebuurt I en Ruivert

De Oranjebuurt I en Ruivert ligt binnen de wijk Oss-Zuid in de gemeente Oss. De meest voorkomende postcode in de Oranjebuurt I en Ruivert is postcode 5342.

Er zijn 621 adressen en 492 woningen in de Oranjebuurt I en Ruivert in de gemeente Oss. 74% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €437.000. Er wonen 1.003 inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert. De meeste inwoners (25%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Oranjebuurt I en Ruivert telt 440 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 545 personenauto’s en 150 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Oranjebuurt I en Ruivert heeft een oppervlakte van 52 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.590 adressen per km2.

Wonen in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Kenmerken van de 492 woningen in de Oranjebuurt I en Ruivert
Er zijn 492 woningen in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Oss in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Oranjebuurt I en Ruivert was €437.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Oranjebuurt I en Ruivert.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Oranjebuurt I en Ruivert:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Oranjebuurt I en Ruivert% verschil
2025€437.0000,0%
2024€437.0006,8%
2023€409.00015%
2022€355.00013%
2021€315.0004,65%
2020€301.0006,7%
2019€282.0009,3%
2018€258.0003,2%
2017€250.0002,88%
2016€243.000-1,22%
2015€246.000-6,1%
2014€262.000-6,8%
2013€281.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Oranjebuurt I en Ruivert is met €156.000 gegroeid van €281.000 in 2013 tot €437.000 in 2025 (dat is een toename van 56%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.000 (3,95%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Oss.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Oranjebuurt I en Ruivert met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Oss.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Oranjebuurt I en Ruivert is €437.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 492 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Oss (geel), 21 woonplaatsen (groen), wijk Oss-Zuid (oranje) en 7 buurten (blauw). De Oranjebuurt I en Ruivert wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de Oranjebuurt I en Ruivert: er zijn 205 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Oranjebuurt I en Ruivert.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Oranjebuurt I en Ruivert, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Oss.

Aantal inwoners per jaar
De Oranjebuurt I en Ruivert telt 1.003 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Oranjebuurt I en Ruivert. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Oranjebuurt I en Ruivert:

JaarAantal inwoners de Oranjebuurt I en Ruivert% verschil
20261.0030,3%
20251.0001,52%
2024985-1,99%
20231.0053,08%
20229752,63%
20219502,15%
20209303,33%
20199000,0%
2018900-0,55%
2017905-0,55%
2016910-1,09%
20159200,0%
20149202,22%
2013900geen data

De bevolking van de Oranjebuurt I en Ruivert is met 103 personen gegroeid van 900 personen in 2013 tot 1.003 personen in 2026 (dat is een grote toename van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 8 personen (0,85%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Oss.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert:

In 2013 waren er 900 inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert. Het aantal van 900 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2018 was het aantal ook op het laagste punt van 900 personen. In 2019 was het aantal ook op het laagste punt van 900 personen. In 2023 is het aantal gestegen tot 1.005 personen. De stijging ten opzichte van 2019 is 105 (12%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 30 (3,08%). Het aantal van 1.005 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de Oranjebuurt I en Ruivert 1.003 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Oranjebuurt I en Ruivert
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Oranjebuurt I en Ruivert is 45 tot 65 jaar, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Oss.

Burgerlijke staat in de Oranjebuurt I en Ruivert
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Oranjebuurt I en Ruivert naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 440 huishoudens in de Oranjebuurt I en Ruivert. Er waren 170 eenpersoonshuishoudens en 270 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Oranjebuurt I en Ruivert. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Oranjebuurt I en Ruivert per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Oranjebuurt I en Ruivert:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20258407575
20248358070
20238607570
202284000
20218355956
20208255451
20197955451
20188005248
20177905956
20168055451
20158055956
20148006258
20137746561

In 2025 was de herkomst van inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 7,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,6% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 7,2% en herkomst van buiten Europa: 6,8%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Oranjebuurt I en Ruivert is 92% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Oranjebuurt I en Ruivert: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Oss als geheel 70 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Oss.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Oranjebuurt I en Ruivert genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Oss als geheel 75 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Oss.

Meer sterfte
Onderwijs in de Oranjebuurt I en Ruivert
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Oranjebuurt I en Ruivert
Oranjebuurt I en RuivertWijk Oss-ZuidGemeente Oss
Aantal kinderopvanglocaties310152
Aantal kindplaatsen751813.598
Aantal vestigingen basisonderwijs2538
Aantal leerlingen basisonderwijs2157387.732
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs357
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2.6303.7575.566
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs112
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs9949942.302

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Oranjebuurt I en Ruivert. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Oranjebuurt I en Ruivert is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Oss0,70,70,73,03,03,5
Wijk Oss-Zuid0,50,50,60,70,70,8
Buurt Kortfoort0,50,50,60,50,50,5
Oranjebuurt I en Ruivert0,50,50,60,60,60,6
Zeeheldenbuurt I0,50,50,60,90,90,9
Zeeheldenbuurt II0,50,50,51,01,01,0
Bomenbuurt0,40,30,31,11,11,1
Oranjebuurt II0,40,30,30,80,80,8
Buurt Willibrordusweg-Oost1,00,90,91,51,51,6
Buurt Willibrordusweg-West1,10,90,91,21,21,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Oranjebuurt I en Ruivert in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Oss (geel), wijk Oss-Zuid (groen) en 7 buurten (blauw). Oranjebuurt I en Ruivert wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Oranjebuurt I en Ruivert
In 2025 woonden er 200 leerlingen en studenten in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Oranjebuurt I en Ruivert, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Oranjebuurt I en Ruivert. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Oranjebuurt I en Ruivert, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (150 totaal)
In de Oranjebuurt I en Ruivert zijn in totaal 150 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 150 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 145 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Oranjebuurt I en Ruivert (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Oranjebuurt I en Ruivert voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

Afbeelding van de reclame banner voor Jinda Massage in Oss.
Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Oranjebuurt I en Ruivert is €38.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Oranjebuurt I en Ruivert is €38.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €45.400. Oranjebuurt I en Ruivert telt 800 inkomensontvangers op 1.003 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de Oranjebuurt I en Ruivert heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Oss
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Oss-Zuid (Oranjebuurt I en Ruivert is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Oss-Zuid is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Oranjebuurt I en Ruivert ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Oranjebuurt I en Ruivert per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Oranjebuurt I en Ruivert geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Oranjebuurt I en Ruivert. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Oranjebuurt I en Ruivert met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Aantal elektrische auto’s in de Oranjebuurt I en Ruivert
Er zijn 29 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Oranjebuurt I en Ruivert op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 29 elektrische auto’s in de Oranjebuurt I en Ruivert. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Oranjebuurt I en Ruivert die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Oranjebuurt I en Ruivert. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 509 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Oranjebuurt I en Ruivert in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Oranjebuurt I en Ruivert geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 774 op naam geregistreerde voertuigen in de Oranjebuurt I en Ruivert (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 559 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Oranjebuurt I en Ruivert in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Oranjebuurt I en Ruivert geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 11 verkeersongevallen in de Oranjebuurt I en Ruivert in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Oranjebuurt I en Ruivert. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Oranjebuurt I en Ruivert plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal11
Materiële schade9
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Oranjebuurt I en Ruivert vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Oranjebuurt I en Ruivert op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 101 misdrijven in de Oranjebuurt I en Ruivert geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Oranjebuurt I en Ruivert, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Oranjebuurt I en Ruivert zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.350 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Oranjebuurt I en Ruivert 101 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Oranjebuurt I en Ruivert in 2025 zijn Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (16 delicten) en Overige vermogensdelicten (12 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 6 misdrijven in de Oranjebuurt I en Ruivert geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Oranjebuurt I en Ruivert per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Oranjebuurt I en Ruivert over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Oss.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 50 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Oranjebuurt I en Ruivert.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Oranjebuurt I en Ruivert. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de Oranjebuurt I en Ruivert
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Oranjebuurt I en Ruivert. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 79 stembureaus in de gemeente Oss en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Oss. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Oss.

Stembureaus Oss
Adressen en leefomgeving in de Oranjebuurt I en Ruivert

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Oranjebuurt I en Ruivert telt in totaal 621 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Oranjebuurt I en Ruivert liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Oss
Adressen: gebruiksdoelen
In de Oranjebuurt I en Ruivert zijn er 493 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Oranjebuurt I en Ruivert.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 234 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de Oranjebuurt I en Ruivert.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Oranjebuurt I en Ruivert. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Oranjebuurt I en Ruivert voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Oranjebuurt I en Ruivert voor 2025:

DichtheidNederlandOranjebuurt I en Ruivert
Bevolking5361.923
Adressen2.0931.590
Autos2751.048

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Oranjebuurt I en Ruivert ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Oranjebuurt I en Ruivert is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Oranjebuurt I en Ruivert tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Oranjebuurt I en Ruivert tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek1,9
Treinstation1,3
Sportterrein0,4
Bioscoop1,6
Museum1,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Oranjebuurt I en Ruivert.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Oranjebuurt I en Ruivert:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6001.970
Tussenwoning1.1802.820
Hoekwoning1.3603.060
Twee-onder-één-kap woning1.3903.530
Vrijstaande woning1.8204.360
Koopwoning1.3003.270
Huurwoning6602.060

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Oranjebuurt I en Ruivert zijn A (86 adressen) en F (84 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Oranjebuurt I en Ruivert. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de Oranjebuurt I en Ruivert: 86 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Oss bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Oranjebuurt I en Ruivert
Tabel met 623 adressen in de Oranjebuurt I en Ruivert.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Oranjebuurt I en Ruivert. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Oss.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Beatrixlaan1 t/m 145342EHOss13
Bernhardlaan3 t/m 975342GGOss60
De Ruivert3 t/m 65342CMOss3
Hescheweg6 t/m 1415342CE t/m 5342CLOss103
Irenelaan1 t/m 525342EK t/m 5342ELOss33
Joannes Zwijsenlaan2 t/m 205342BSOss10
Julianasingel--Oss0
Margrietlaan1 t/m 365342EJOss47
Marijkelaan2 t/m 165342EMOss12
Martin Luther Kingplein1 t/m 55342DZOss4
Mondriaanlaan1 t/m 65342CNOss4
Monseigneur van den Boerpark2 t/m 75342CDOss7
Nelson Mandelaboulevard2 t/m 345342CZOss11
Nieuwe Hescheweg1 t/m 985342EA t/m 5342EZOss202
Oude Molenstraat1 t/m 675342GA t/m 5342GBOss66
Rosa Parksweg25342DXOss1
Titus Brandsmalaan3 t/m 415342ER t/m 5342ESOss26
Titus Brandsmaplein86 t/m 985342EPOss7
Wilhelminalaan4 t/m 205342GHOss7
Willibrordusweg5 t/m 175342HAOss7

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 20 openbare ruimtes en 623 adressen in de Oranjebuurt I en Ruivert. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Oss
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Oranjebuurt I en Ruivert. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Oranjebuurt I en Ruivert ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek5342533
WoonkernOss623
WoonplaatsOss624
WijkOss-Zuid624
GemeenteOss624
ProvincieNoord-Brabant624
WaterschapWaterschap Aa en Maas624
LandNederland624

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Oranjebuurt I en Ruivert ‘raken’ met het aantal adressen uit de Oranjebuurt I en Ruivert dat in het betreffende gebied ligt.

Oranjebuurt I en Ruivert ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Oranjebuurt I en Ruivert en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Oranjebuurt I en Ruivert met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Oranjebuurt I en Ruivert voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal150Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed30Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie10%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed21%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Oranjebuurt I en Ruivert, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.003Aantal2026
Mannen520Aantal2025
Vrouwen480Aantal2025
0 tot 15 jaar140Aantal2026
15 tot 25 jaar140Aantal2026
25 tot 45 jaar250Aantal2026
45 tot 65 jaar255Aantal2026
65 jaar of ouder220Aantal2026
Ongehuwd500Aantal2025
Gehuwd375Aantal2025
Gescheiden55Aantal2025
Verweduwd70Aantal2025
% Mannen52%Percentage2025
% Vrouwen48%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2025
% Gehuwd38%Percentage2025
% Gescheiden5,5%Percentage2025
% Verweduwd7%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO70Aantal2025
Leerlingen VO60Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau160Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau310Aantal2024
Hoger opleidingsniveau280Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau41%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau37%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten80Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners82Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.923Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.020Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning860Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom35%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.360Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.070Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement600Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.180Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning660Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel127Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel167Aantal2026
Adressen met definitief energielabel327Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++11Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A86Aantal2026
Energielabels B70Aantal2026
Energielabels C82Aantal2026
Energielabels D66Aantal2026
Energielabels E60Aantal2026
Energielabels F84Aantal2026
Energielabels G33Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Oranjebuurt I en Ruivert. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken84%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten64%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk46%Percentage2024
Lopen naar school of werk22%Percentage2024
Fietsen naar school of werk37%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten64%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Oranjebuurt I en Ruivert. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens440Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens170Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens270Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen125Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen145Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens39%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens61%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen28%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking580Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers79%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie55%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen21%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners812Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€45.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Personen in armoede1,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€69.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€349.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW210Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Oranjebuurt I en Ruivert. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland840Aantal2025
Herkomst buiten Nederland150Aantal2025
Herkomst Europa75Aantal2025
Herkomst buiten Europa75Aantal2025
% Herkomst Nederland85%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2025
% Herkomst Europa7,6%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa7,6%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland840Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa35Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland75Aantal2025
Geboren in Nederland915Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2025
Geboren buiten Nederland75Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,54%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,6%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,04%Percentage2025
% Geboren in Nederland92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,04%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,54%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland7,6%Percentage2025
Autochtoon840Aantal2022
Westers90Aantal2022
Niet-westers45Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers25Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Oranjebuurt I en Ruivert. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven101Aantal2025
Diefstal50Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven12Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting10Aantal2025
Verkeersovertredingen14Aantal2025
Vernieling7Aantal2025
Overige misdrijven8Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners101Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners50Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Oranjebuurt I en Ruivert, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km9,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km42Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km60Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km72Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km47Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Oranjebuurt I en Ruivert. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU08280301Code2025
RegionaamOranjebuurt I en RuivertNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode08280301Code2025
Oppervlakte totaal52Aantal hectaren2025
Oppervlakte land52Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.590Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal621Aantal2026
Adressen met postcode531Aantal2026
Adressen met woonfunctie493Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie21Aantal2026
Adressen met industriefunctie5Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie13Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie6Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie90Aantal2026
Verblijfsobjecten621Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres382Aantal2026
Adressen met pand616Aantal2026
Percelen met adres323Aantal2026
Adressen met perceel621Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom621Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom493Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192527Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195068Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970333Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198056Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199019Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200064Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20107Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202030Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later12Aantal2026
Postcodegebied5342BS-5342HANaam2026
Meest voorkomende postcode5342Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Oranjebuurt I en Ruivert.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal11Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade9Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Oranjebuurt I en Ruivert zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal545Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine415Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof130Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,24Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.048Aantal2025
Motorfietsen55Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Oranjebuurt I en Ruivert. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad492Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners492Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad129Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€437.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen285Aantal2025
Meergezinswoningen207Aantal2025
Koopwoningen364Aantal2025
Huurwoningen128Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders128Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond458Aantal2025
Onbewoond34Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders26%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen58%Percentage2025
% Meergezinswoningen42%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen205Aantal2026
Tussenwoningen65Aantal2026
Hoekwoningen46Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen62Aantal2026
Vrijstaande woningen115Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen42%Percentage2026
% Tussenwoningen13%Percentage2026
% Hoekwoningen9%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen13%Percentage2026
% Vrijstaande woningen23%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194580Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965216Aantal2026
Woningen 1965 tot 197534Aantal2026
Woningen 1975 tot 198551Aantal2026
Woningen 1985 tot 199513Aantal2026
Woningen 1995 tot 200557Aantal2026
Woningen 2005 tot 20155Aantal2026
Woningen 2015 tot 202533Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend4Aantal2026
% Woningen voor 194516%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196544%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19757%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200512%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Oranjebuurt I en Ruivert komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Oss. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Oranjebuurt I en Ruivert: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% K-L Financiële diensten, onroerend goed21%4,49%16%3,3%4,91
2Gemiddeld huishoudinkomen€69.800€41.900€27.900€8.0923,45
3% Woningen 1945 tot 196544%13%31%11%2,84
4% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,48%2,06
5Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€349.200€135.500€213.700€142.7101,5

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Oss.

RegioSoort regio% K-L Financiële diensten, onroerend goedGemiddeld huishoudinkomen% Woningen 1945 tot 1965% Woningen bouwjaar onbekendMediaan vermogen van particuliere huishoudens
Oranjebuurt I en RuivertBuurt21%€69.80044%1,0%€349.200
NederlandLand4,49%€41.90013%0,0%€135.500
OssGemeente4,59%€42.00016%1,0%€172.100
KortfoortBuurt1,69%€36.2009%0,0%€112.700
Zeeheldenbuurt IBuurt0,0%€30.30035%0,0%€11.400

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Oss.

Top 5 kenmerken Oranjebuurt I en Ruivert:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Oranjebuurt I en Ruivert. Op deze onderwerpen verschilt Oranjebuurt I en Ruivert relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Oranjebuurt I en Ruivert, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Oranjebuurt I en Ruivert met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Oranjebuurt I en Ruivert, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Oranjebuurt I en Ruivert staan in de uitgebreide download voor Oss.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Oranjebuurt I en Ruivert.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Oss.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Oss. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Oranjebuurt I en Ruivert met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron