Statistieken buurt Vilter Heide

Statistieken buurt Vilter Heide

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vilter Heide in de gemeente Valkenburg aan de Geul Vlag van de gemeente Valkenburg aan de Geul. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vilter Heide in de gemeente Valkenburg aan de Geul Vlag van de gemeente Valkenburg aan de Geul. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Vilter Heide.Bekijk kaart
Buurt Vilter Heide in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Vilter Heide.

Kerncijfers van de buurt Vilter Heide
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Vilter Heide.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Vilter Heide.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1Kadaster2026
Adressen met woonfunctie0Kadaster2026
Panden met adres1Kadaster2026
Percelen met adres1Kadaster2026
Woningvoorraad0CBS2025
Huishoudens0CBS2026
Inwoners0CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Vilter Heide en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vilter Heide.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Vilter Heide
Kaart van de omgeving van de buurt Vilter Heide.
Afbeelding van de buurt Vilter Heide op de kaart.

Kaart van de wijk 04 Berg en Terblijt Vilt met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Geulhem, 2: Bergse Heide, 3: Vilter Heide, 4: Berg, 5: Rasberg, 6: Vilt, 7: Terblijt.

Bekijk de statistieken voor alle 43 gebieden binnen de gemeente Valkenburg aan de Geul via de overzichtspagina van de gebieden in de Valkenburg aan de Geul.

Overzicht gebieden Meer...
Over de buurt Vilter Heide

De buurt Vilter Heide ligt binnen de wijk Berg en Terblijt - Vilt in de gemeente Valkenburg aan de Geul. De meest voorkomende postcode in de buurt Vilter Heide is postcode 6325.

Er is één adres en geen woningen in de buurt Vilter Heide in de gemeente Valkenburg aan de Geul. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €218.000. Er wonen geen inwoners in de buurt Vilter Heide. Er zijn geen huishoudens in de buurt Vilter Heide.

Buurt Vilter Heide heeft een oppervlakte van 52 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 209 adressen per km2.

Meer over de buurt Vilter Heide:

De gegevens van de buurt Vilter Heide voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Vilter Heide.

Wonen in de buurt Vilter Heide

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Vilter Heide.

Kenmerken van de woningen in de buurt Vilter Heide
Er zijn geen woningen in de buurt Vilter Heide.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Valkenburg aan de Geul in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Vilter Heide was €240.000 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Vilter Heide.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vilter Heide:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Vilter Heide% verschil
2015€218.000-4,39%
2014€228.000-5%
2013€240.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Vilter Heide is met €22.000 gedaald van €240.000 in 2013 tot €218.000 in 2015 (dat is een afname van 9,2%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2015 was €-11.000 (-4,69%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon dalende trend: De cijfers krimpen ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Vilter Heide is €218.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 0% en er zijn 0 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Valkenburg aan de Geul (geel), 4 woonplaatsen (groen), 6 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De buurt Vilter Heide wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Bevolking in de buurt Vilter Heide

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Vilter Heide, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Vilter Heide telt 0 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vilter Heide. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vilter Heide:

JaarAantal inwoners de buurt Vilter Heide% verschil
20260geen data
20250geen data
20240geen data
20230geen data
20220geen data
20210geen data
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160-100%
201520,0%
20142-33%
20133geen data

De bevolking van de buurt Vilter Heide is met 3 inwoners afgenomen van 3 inwoners in 2013 tot 0 inwoners in 2026 (dat is een daling van 100%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 inwoners (-10%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Vilter Heide:

In 2013 telde de buurt Vilter Heide 3 inwoners. Het aantal van 3 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2016 is het aantal gedaald tot 0 inwoners. Dit is een daling van 3 (-100%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2015) is het verschil -2 (-100%). Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vilter Heide

Er is geen informatie over het aantal inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vilter Heide beschikbaar. Het CBS rondt de bevolkingsaantallen op wijk- en buurtniveau om redenen van statistische geheimhouding aselect af op veelvouden van vijf. Hierdoor kunnen kleine aantallen als nul worden weergegeven.

Burgerlijke staat in de buurt Vilter Heide

Er is geen informatie over de burgerlijke staat van de inwoners in de buurt Vilter Heide beschikbaar.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Vilter Heide.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Vilter Heide per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vilter Heide:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026000
2025000
2024000
2023000
2022000
2021000
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015200
2014200
2013200

In 2015 was de herkomst van inwoners in de buurt Vilter Heide als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Er zijn voor de buurt Vilter Heide geen data over de migratieachtergrond van de inwoners bekend.

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Vilter Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Vilter Heide.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Valkenburg aan de Geul als geheel 5 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Vilter Heide genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Vilter Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Vilter Heide.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Valkenburg aan de Geul als geheel 17 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Vilter Heide

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Vilter Heide. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Vilter Heide
Buurt Vilter HeideGemeente Valkenburg aan de GeulGemeente Meerssen
Aantal kinderopvanglocaties01937
Aantal kindplaatsen0299721
Aantal vestigingen basisonderwijs066
Aantal leerlingen basisonderwijs01.0911.192
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs001
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.234

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Vilter Heide. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Vilter Heide is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2015.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2015.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Valkenburg aan de Geul1,11,31,15,45,45,4
Wijk 04 Berg en Terblijt Vilt1,01,01,04,14,14,1
Buurt Berg0,80,80,83,83,83,8
Buurt Terblijt1,31,31,45,25,25,2
Buurt Vilt1,41,41,45,25,25,2
Buurt Geulhem1,31,31,02,92,92,9
Buurt Rasberg2,32,32,42,82,83,1
Buurt Vilter Heide3,31,50,43,23,25,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Vilter Heide in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Valkenburg aan de Geul (geel), wijk 04 Berg en Terblijt Vilt (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Vilter Heide wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Vilter Heide
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Vilter Heide.

Er zijn in de buurt Vilter Heide geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Vilter Heide beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Valkenburg aan de Geul weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Vilter Heide

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Vilter Heide, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen in de buurt Vilter Heide
In de buurt Vilter Heide zijn in totaal 0 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Vilter Heide (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vilter Heide voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vilter Heide is €24.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Vilter Heide.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vilter Heide is €24.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €30.900. Buurt Vilter Heide telt 0 inkomensontvangers op 0 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Vilter Heide heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Valkenburg aan de Geul
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Valkenburg aan de Geul: buurt Vilter Heide is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de buurt Vilter Heide zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Voertuigen en verkeer in de buurt Vilter Heide

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Vilter Heide.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Vilter Heide. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Vilter Heide in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vilter Heide geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Vilter Heide (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Vilter Heide in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vilter Heide geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop

Er zijn voor de buurt Vilter Heide geen verkeersongevallen bekend. De dataset met verkeersongevallen is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Vilter Heide vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Vilter Heide

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Vilter Heide op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Misdaadcijfers buurt Vilter Heide

In de buurt Vilter Heide zijn sinds 2012 geen misdrijven geregistreerd. Daarom worden hier geen grafieken getoond. Voor slechts 0,34% van alle buurten in heel Nederland zijn er van 2012 tot en met 2025 helemaal geen misdrijven geregistreerd. De gegevens komen uit het dataportaal van de politie, zie de bronbeschrijving met de definities van de verschillende soorten delicten.

Verkiezingen in de buurt Vilter Heide

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Vilter Heide.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gemeenschapshuis Cascade in Berg en Terblijt
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gemeenschapshuis Cascade in Berg en Terblijt bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Gemeenschapshuis Cascade in Berg en Terblijt stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gemeenschapshuis Cascade in Berg en Terblijt is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Vilter Heide. Stembureau Gemeenschapshuis Cascade in Berg en Terblijt is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Vilter Heide ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 20 stembureaus in de gemeente Valkenburg aan de Geul en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Valkenburg aan de Geul. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Stembureaus Valkenburg aan de Geul
Adressen en leefomgeving in de buurt Vilter Heide

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Vilter Heide.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Vilter Heide telt in totaal 1 adres, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Vilter Heide liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Valkenburg aan de Geul
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Vilter Heide is er één verblijfsobject met het gebruiksdoel bijeenkomstfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Vilter Heide.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er is één pand uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Vilter Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Vilter Heide. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vilter Heide voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vilter Heide voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Vilter Heide
Bevolking5390
Adressen2.093209
Autos2750

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Vilter Heide ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Vilter Heide is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vilter Heide tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2015.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vilter Heide tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2015:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt2,2
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs3,2
Bibliotheek1,5
Treinstation2,7
Sportterrein0,4
Bioscoop8,8
Museum2,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Vilter Heide.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Vilter Heide.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2015 voor de buurt Vilter Heide:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.4302.970
Tussenwoning1.6804.000
Hoekwoning1.7003.970
Twee-onder-één-kap woning1.7803.310
Vrijstaande woning2.3504.340
Koopwoning1.9704.010
Huurwoning1.4902.600

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Adressen

0 adressen

Er zijn geen adressen bekend in de buurt Vilter Heide.

Adressen in de buurt Vilter Heide
Tabel met openbare ruimtes in de buurt Vilter Heide.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Vilter Heide. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Geulgracht216325AMBerg en Terblijt1
Lange Bergweg--Berg en Terblijt0
Willemkevoetpaden--Berg en Terblijt0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 3 openbare ruimtes in de buurt Vilter Heide. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Valkenburg aan de Geul
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Vilter Heide ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek63251
WoonplaatsBerg en Terblijt3
WijkBerg en Terblijt - Vilt3
GemeenteValkenburg aan de Geul3
ProvincieLimburg3
WaterschapWaterschap Limburg3
LandNederland3

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Vilter Heide ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Vilter Heide dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Vilter Heide ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Vilter Heide en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Vilter Heide met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Vilter Heide voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal0Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2015
B-F Nijverheid en energie0Aantal2015
G+I Handel en horeca0Aantal2015
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2015
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2015
M-N Zakelijke dienstverlening0Aantal2015
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2015
% A Landbouw, bosbouw en visserij6,2%Percentage2015
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2015
% G+I Handel en horeca19%Percentage2015
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,2%Percentage2015
% K-L Financiële diensten, onroerend goed12%Percentage2015
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2015
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten19%Percentage2015

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vilter Heide, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners0Aantal2026
Mannen0Aantal2026
Vrouwen0Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen0,0%Percentage2026
% Vrouwen0,0%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid0Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.710Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.970Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning4.000Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.970Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.310Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.340Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.600Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.010Gemiddeld in kWh2015
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.860Gemiddeld per m³2015
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.430Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.680Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.700Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.780Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.350Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.970Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.490Gemiddeld per m³2015
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel0Aantal2026
Adressen met definitief energielabel0Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A0Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Vilter Heide. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vilter Heide. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vilter Heide. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vilter Heide. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens0Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2015
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2015
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2015
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2015
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2015

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking0Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners778Aantal per 1.000 inwoners2015
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€30.900Gemiddeld in Euro2015
Gemiddeld inkomen per inwoner€24.700Gemiddeld in Euro2015
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2015
20% personen met hoogste inkomen23%Percentage2015
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2015
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2015
% Huishoudens met een laag inkomen5,7%Percentage2015
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,9%Percentage2015
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2015
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2015
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2015
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2015
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2015
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2015
% Personen per soort uitkering - WW3%Percentage2015
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2015

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Vilter Heide. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland0Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2015
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2015
% Herkomst Europa0,0%Percentage2015
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2015
Geboren in Nederland met herkomst Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederlandgeen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederland met herkomst Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederlandgeen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederlandgeen dataPercentagegeen data
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren buiten Nederlandgeen dataPercentagegeen data
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Vilter Heide. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven0Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2015

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Vilter Heide, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2015
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpost afstand8,6Gemiddelde afstand in km2015
Apotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuis met poli afstand8,6Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuis zonder poli afstand8,6Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2015
Supermarkt afstand2,2Gemiddelde afstand in km2015
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2015
Supermarkten binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2015
Supermarkten binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,9Gemiddelde afstand in km2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km17Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km19Gemiddeld aantal2015
Warenhuis afstand2,6Gemiddelde afstand in km2015
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2015
Warenhuizen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2015
Warenhuizen binnen 20 km22Gemiddeld aantal2015
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Cafés binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2015
Cafés binnen 3 km28Gemiddeld aantal2015
Cafés binnen 5 km34Gemiddeld aantal2015
Cafetaria afstand1,2Gemiddelde afstand in km2015
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2015
Cafetaria binnen 3 km18Gemiddeld aantal2015
Cafetaria binnen 5 km20Gemiddeld aantal2015
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Restaurants binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2015
Restaurants binnen 3 km72Gemiddeld aantal2015
Restaurants binnen 5 km78Gemiddeld aantal2015
Hotel afstand1,7Gemiddelde afstand in km2015
Hotels binnen 5 km74Gemiddeld aantal2015
Hotels binnen 10 km130Gemiddeld aantal2015
Hotels binnen 20 km222Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijf afstand3,3Gemiddelde afstand in km2015
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijven binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang afstand1,5Gemiddelde afstand in km2015
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs binnen 5 km7,6Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs afstand3,2Gemiddelde afstand in km2015
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs binnen 10 km9Gemiddeld aantal2015
VMBO afstand3,2Gemiddelde afstand in km2015
VMBO binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2015
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2015
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO afstand5,1Gemiddelde afstand in km2015
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2015
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Park of plantsoen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2015
Dagrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2015
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Open natuurlijk terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Open droog natuurlijk terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Open nat natuurlijk terrein afstand13Gemiddelde afstand in km2015
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Volkstuin afstand3,3Gemiddelde afstand in km2015
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Begraafplaats afstand1,2Gemiddelde afstand in km2015
Recreatief binnenwater afstand6,2Gemiddelde afstand in km2015
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Treinstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2015
Belangrijk overstapstation afstand8,4Gemiddelde afstand in km2015
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2015
Zwembad afstand2,1Gemiddelde afstand in km2015
Kunstijsbaan afstand15Gemiddelde afstand in km2015
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2015
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2015
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2015
Podiumkunsten binnen 20 km8,1Gemiddeld aantal2015
Poppodium afstand9,4Gemiddelde afstand in km2015
Bioscoop afstand8,8Gemiddelde afstand in km2015
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2015
Bioscopen binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2015
Bioscopen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2015
Sauna afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Zonnebank afstand2,6Gemiddelde afstand in km2015
Museum afstand2,4Gemiddelde afstand in km2015
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2015
Musea binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2015
Musea binnen 20 km19Gemiddeld aantal2015
Attractie afstand2,1Gemiddelde afstand in km2015
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2015
Attracties binnen 20 km9,3Gemiddeld aantal2015
Attracties binnen 50 km14Gemiddeld aantal2015
Brandweerkazerne afstand2,3Gemiddelde afstand in km2015

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Vilter Heide. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU09940406Code2026
RegionaamVilter HeideNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode09940406Code2026
Oppervlakte totaal53Aantal hectaren2026
Oppervlakte land52Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid209Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1Aantal2026
Adressen met postcode1Aantal2026
Adressen met woonfunctie0Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten1Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1Aantal2026
Adressen met pand1Aantal2026
Percelen met adres1Aantal2026
Adressen met perceel1Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied6325AMNaam2026
Meest voorkomende postcode6325Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Vilter Heide.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Vilter Heide zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal0Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine0Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte0Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Vilter Heide. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad0Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners391Aantal per 1.000 inwoners2015
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€218.000Gemiddeld in Euro2015
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2015
Eengezinswoningen1Aantal2015
Meergezinswoningen0Aantal2015
Koopwoningen1Aantal2015
Huurwoningen0Aantal2015
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2015
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2015
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1Aantal2015
Onbewoond0Aantal2015
% Koopwoningen77%Percentage2015
% Huurwoningen22%Percentage2015
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2015
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2015
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen84%Percentage2015
% Meergezinswoningen16%Percentage2015
% Bewoond95%Percentage2015
% Onbewoond5%Percentage2015
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Vilter Heide komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Valkenburg aan de Geul. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Vilter Heide: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Eigendom onbekend100%1%99%17%5,7
2% Ongehuwd0,0%50%-50%8,9%5,7
3% 45 tot 65 jaar0,0%26%-26%5,8%4,46
4% Personen per soort uitkering - WW3%1%2%1%4,29
5% Gehuwd0,0%37%-37%9%4,13

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Valkenburg aan de Geul.

RegioSoort regio% Eigendom onbekend% Ongehuwd% 45 tot 65 jaar% Personen per soort uitkering - WW% Gehuwd
Vilter HeideBuurt100%0,0%0,0%3%0,0%
NederlandLand1%50%26%1%37%
Valkenburg aan de GeulGemeente0%41%28%1%42%
BergBuurt0%40%28%1%45%
TerblijtBuurt0%31%31%0%59%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Valkenburg aan de Geul.

Top 5 kenmerken buurt Vilter Heide:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Vilter Heide. Op deze onderwerpen verschilt buurt Vilter Heide relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Vilter Heide, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vilter Heide met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vilter Heide, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Vilter Heide staan in de uitgebreide download voor Valkenburg aan de Geul.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Vilter Heide.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Valkenburg aan de Geul. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron