Statistieken wijk Spijk

Statistieken wijk Spijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Spijk in de gemeente Zevenaar Vlag van de gemeente Zevenaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Spijk in de gemeente Zevenaar Vlag van de gemeente Zevenaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Spijk.Bekijk kaart
Wijk Spijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Spijk.

Kerncijfers van de wijk Spijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Spijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Spijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode379Kadaster2026
Adressen met woonfunctie353Kadaster2026
Panden met adres380Kadaster2026
Percelen met adres277Kadaster2026
Woningvoorraad348CBS2025
Huishoudens395CBS2026
Inwoners810CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Spijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Spijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Spijk
Kaart van de omgeving van de wijk Spijk.
Afbeelding van de wijk Spijk op de kaart.

Kaart van de wijk Spijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Lobith/Spijk, 2: Spijk.

Bekijk de statistieken voor alle 64 gebieden binnen de gemeente Zevenaar via de overzichtspagina van de gebieden in de Zevenaar.

Overzicht gebieden Meer Zevenaar
Over de wijk Spijk

De wijk Spijk ligt binnen de gemeente Zevenaar. De meest voorkomende postcode in de wijk Spijk is postcode 6917.

Er zijn 388 adressen en 348 woningen in de wijk Spijk in de gemeente Zevenaar. 61% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €288.000. Er wonen 810 inwoners in de wijk Spijk, waarvan het grootste deel (32%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Spijk telt 395 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 470 personenauto’s en 85 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Spijk.

Wijk Spijk heeft een totale oppervlakte van 810 hectare, waarvan 587 hectare land en 223 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 121 adressen per km2.

Meer over de wijk Spijk:

De naam Spijk wordt 3 keer gebruikt: voor deze wijk, voor de buurt Spijk en voor de woonplaats Spijk. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Zevenaar heeft sinds 1995 twee keer een een gemeentelijke herindeling doorgemaakt. In 2005 is de gemeente Angerlo in de gemeente Rijnwaarden opgegaan. En in 2018 is de gemeente Rijnwaarden aan de gemeente Zevenaar toegevoegd. De gegevens van de wijk Spijk voor de jaren 2013 tot en met 2017 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Zevenaar.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Spijk.

Wonen in de wijk Spijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Spijk.

Kenmerken van de 348 woningen in de wijk Spijk
Er zijn 348 woningen in de wijk Spijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zevenaar in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Spijk was €288.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Spijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Spijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Spijk% verschil
2025€288.00013%
2024€254.0000,4%
2023€253.00013%
2022€224.0008,7%
2021€206.0004,57%
2020€197.0005,9%
2019€186.00016%
2018€160.000-3,03%
2017€165.000-0,6%
2016€166.000-5,1%
2015€175.000-3,31%
2014€181.000-3,21%
2013€187.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Spijk is met €101.000 toegenomen van €187.000 in 2013 tot €288.000 in 2025 (dat is een stijging van 54%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.417 (3,91%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zevenaar.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zevenaar.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Spijk is €288.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 348 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Zevenaar (geel), 11 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 39 buurten (blauw). De wijk Spijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de wijk Spijk: er zijn 148 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Spijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Spijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Spijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zevenaar.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Spijk telt 810 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Spijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Spijk:

JaarAantal inwoners de wijk Spijk% verschil
2026810-1,82%
2025825-0,6%
20248301,22%
202382021%
2022675-0,74%
2021680-2,16%
2020695-2,11%
2019710-0,7%
20187150,14%
2017714-0,28%
20167160,14%
20157150,0%
20147150,0%
2013715geen data

Het aantal inwoners in de wijk Spijk is met 95 inwoners toegenomen van 715 inwoners in 2013 tot 810 inwoners in 2026 (dat is een toename van 13%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 7 inwoners (1,12%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zevenaar.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Spijk:

In 2013 telde de wijk Spijk 715 inwoners. In 2022 is het aantal gedaald tot 675 inwoners. Dit is een daling van 40 (-5,6%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -5 (-0,74%). Het aantal van 675 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 830 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 155 (23%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 10 (1,22%). Het aantal van 830 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 810 inwoners in de wijk Spijk.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Spijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Spijk is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zevenaar.

Burgerlijke staat in de wijk Spijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Spijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 395 huishoudens in de wijk Spijk. Er waren 150 eenpersoonshuishoudens en 240 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Spijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Spijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Spijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Spijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202655523025
202556523030
202458522525
202357022530
202257000
20215709713
20205859713
20196009713
201859011015
201759710013
20166029913
20156029813
20146029713
20136039713

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Spijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 69%, herkomst uit Europese landen: 28% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,09% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 14% en herkomst van buiten Europa: 1,82%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Spijk is 76% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Spijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Spijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Spijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zevenaar als geheel 48 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zevenaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Spijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Spijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Spijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zevenaar als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zevenaar.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Spijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Spijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Spijk
Wijk SpijkGemeente ZevenaarProvincie Gelderland
Aantal kinderopvanglocaties0794.002
Aantal kindplaatsen01.66888.824
Aantal vestigingen basisonderwijs016968
Aantal leerlingen basisonderwijs03.552177.091
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs03195
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.857112.003
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0087
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0052.282
Aantal opleidingen hoger onderwijs00316
Aantal studenten hoger onderwijs0080.498

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Spijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Spijk is 3,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Zevenaar0,80,91,03,93,94,9
Buurt Spijk4,24,24,213,413,415,2
Buurt Buitengebied Lobith/Spijk2,62,62,611,711,713,5
Wijk Zevenaar0,60,80,91,31,32,1
Wijk Babberich0,91,01,03,33,34,7
Wijk Angerlo0,80,80,87,57,57,6
Wijk Giesbeek1,31,21,38,08,08,8
Wijk Lathum4,51,44,55,95,95,9
Wijk Rijnstrangen2,42,42,45,55,55,7
Wijk Pannerden0,60,60,66,56,56,5
Wijk Aerdt1,91,92,06,96,98,4
Wijk Herwen0,70,70,76,36,38,1
Wijk Lobith0,70,70,78,98,910,7
Wijk Tolkamer0,70,70,79,89,811,6
Wijk Spijk3,63,63,612,812,814,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Spijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Zevenaar (geel), 11 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Spijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Spijk
In 2025 woonden er 100 leerlingen en studenten in de wijk Spijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Spijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Spijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Spijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Spijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Spijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Spijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (85 totaal)
In de wijk Spijk zijn in totaal 85 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 85 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 80 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Spijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Spijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Spijk is €26.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Spijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Spijk is €26.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €31.300. Wijk Spijk telt 700 inkomensontvangers op 810 inwoners totaal.

8% van de huishoudens in de wijk Spijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zevenaar
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Zevenaar: wijk Spijk is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
63% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Spijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Spijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
75% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Spijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Spijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Spijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Spijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Spijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Spijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Spijk.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Spijk
Er zijn 55 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Spijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Spijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 55 elektrische auto’s in de wijk Spijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Spijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Spijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 523 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Spijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Spijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 726 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Spijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 481 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Spijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Spijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de wijk Spijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Spijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Spijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Spijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Spijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Spijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 14 misdrijven in de wijk Spijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Spijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Spijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 257 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 26 verschillende soorten delicten. Voor 16% van alle wijken in heel Nederland zijn er in deze periode 257 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de wijk Spijk 14 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Spijk in 2025 zijn Horizontale fraude (6 delicten) en Overige vermogensdelicten (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de wijk Spijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de wijk Spijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Spijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Spijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zevenaar.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de wijk Spijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Spijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Spijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Spijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Spijk.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis de Spieker in Spijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis de Spieker in Spijk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Spijk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis de Spieker in Spijk is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis de Spieker in Spijk was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Spijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 50 stembureaus in de gemeente Zevenaar en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zevenaar. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zevenaar.

Stembureaus Zevenaar
Adressen en leefomgeving in de wijk Spijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Spijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Spijk telt in totaal 388 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 69% van de adressen in wijk Spijk ligt binnen de bebouwde kom en 31% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Zevenaar
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Spijk zijn er 353 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Spijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 101 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Spijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Spijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Spijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Spijk voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Spijk
Bevolking539138
Adressen2.093121
Autos27580

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Spijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Spijk is 4,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Spijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Spijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,6
Supermarkt4,0
Restaurant2,6
Basisonderwijs3,6
Voortgezet onderwijs12,8
Bibliotheek4,6
Treinstation12,9
Sportterrein0,9
Bioscoop13,4
Museum13,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Spijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Spijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Spijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.0103.050
Tussenwoning7502.460
Hoekwoning8803.160
Twee-onder-één-kap woning9402.980
Vrijstaande woning1.1404.060
Koopwoning9403.180
Huurwoning9403.100

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Spijk zijn C (78 adressen) en F (69 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Spijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Spijk: 78 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zevenaar bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Spijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Spijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal85Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening10Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij6,2%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie25%Percentage2025
% G+I Handel en horeca19%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening12%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Spijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners810Aantal2026
Mannen425Aantal2026
Vrouwen390Aantal2026
0 tot 15 jaar100Aantal2026
15 tot 25 jaar85Aantal2026
25 tot 45 jaar195Aantal2026
45 tot 65 jaar260Aantal2026
65 jaar of ouder175Aantal2026
Ongehuwd395Aantal2026
Gehuwd290Aantal2026
Gescheiden65Aantal2026
Verweduwd55Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd49%Percentage2026
% Gehuwd36%Percentage2026
% Gescheiden8,1%Percentage2026
% Verweduwd6,8%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO60Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau140Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau210Aantal2024
Hoger opleidingsniveau320Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau31%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau48%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten75Aantal2022
Wmo cliënten per 1.000 inwoners111Aantal per 1.000 inwoners2022
Bevolkingsdichtheid138Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.150Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.020Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom43%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.100Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning940Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen80%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning940Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel70Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel132Aantal2026
Adressen met definitief energielabel186Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A34Aantal2026
Energielabels B42Aantal2026
Energielabels C78Aantal2026
Energielabels D30Aantal2026
Energielabels E26Aantal2026
Energielabels F69Aantal2026
Energielabels G36Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Spijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak22%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken72%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht62%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)24%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn43%Percentage2024
Wekelijks sporten42%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk36%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Spijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam51%Percentage2024
Ernstig eenzaam16%Percentage2024
Emotioneel eenzaam31%Percentage2024
Sociaal eenzaam37%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven86%Percentage2024
Moeite met rondkomen22%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning85%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten68%Percentage2024
Vrijwilligerswerk24%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Spijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid63%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt36%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie12%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid31%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Spijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens395Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens150Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens245Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen115Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen125Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking440Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie66%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie46%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie40%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners843Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€31.300Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen8,9%Percentage2024
% Personen in armoede5,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens11%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€31.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen48%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum16%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€60.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW130Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Spijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland555Aantal2026
Herkomst buiten Nederland255Aantal2026
Herkomst Europa230Aantal2026
Herkomst buiten Europa25Aantal2026
% Herkomst Nederland69%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland31%Percentage2026
% Herkomst Europa28%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,09%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland550Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa55Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland65Aantal2026
Geboren in Nederland615Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa170Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland185Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa6,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,23%Percentage2026
% Geboren in Nederland76%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa21%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland23%Percentage2026
Autochtoon570Aantal2022
Westers90Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Spijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven14Aantal2025
Diefstal5Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Spijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km3,2Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km5,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand13Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand15Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand28Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand36Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand28Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand25Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,1Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km0,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km15Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Spijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK029911Code2026
RegionaamSpijkNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode02991100Code2026
Oppervlakte totaal810Aantal hectaren2026
Oppervlakte land587Aantal hectaren2026
Oppervlakte water223Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid121Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal388Aantal2026
Adressen met postcode379Aantal2026
Adressen met woonfunctie353Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie24Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie7Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie10Aantal2026
Verblijfsobjecten388Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres380Aantal2026
Adressen met pand387Aantal2026
Percelen met adres277Aantal2026
Adressen met perceel388Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom267Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom121Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom258Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom95Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192527Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950100Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970101Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198032Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199022Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200043Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201019Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20204Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later35Aantal2026
Postcodegebied6915AE-6917BKNaam2026
Meest voorkomende postcode6917Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode95%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Spijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Spijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal470Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine355Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof115Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,18Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte80Aantal2025
Motorfietsen45Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Spijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad348Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners422Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen13Aantal2025
Niet-woningvoorraad33Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€288.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen338Aantal2025
Meergezinswoningen10Aantal2025
Koopwoningen212Aantal2025
Huurwoningen136Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties90Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders46Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond338Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen61%Percentage2025
% Huurwoningen39%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties26%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders13%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen97%Percentage2025
% Meergezinswoningen3%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen11Aantal2026
Tussenwoningen54Aantal2026
Hoekwoningen56Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen148Aantal2026
Vrijstaande woningen84Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen3,0%Percentage2026
% Tussenwoningen15%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen42%Percentage2026
% Vrijstaande woningen24%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194547Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965164Aantal2026
Woningen 1965 tot 197526Aantal2026
Woningen 1975 tot 198528Aantal2026
Woningen 1985 tot 199512Aantal2026
Woningen 1995 tot 200533Aantal2026
Woningen 2005 tot 201510Aantal2026
Woningen 2015 tot 202518Aantal2026
Woningen 2025 en later14Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194513%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196546%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19757%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20059%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Spijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zevenaar. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Spijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Voortgezet onderwijs afstand132,5102,354,38
2Kinderdagverblijf afstand3,60,72,90,714,08
3Basisonderwijs afstand3,60,82,80,694,07
4% Twee-onder-één-kap woningen42%9%33%8,8%3,75
5Huisartsenpraktijk afstand4,61,13,51,083,25

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zevenaar.

RegioSoort regioVoortgezet onderwijs afstandKinderdagverblijf afstandBasisonderwijs afstand% Twee-onder-één-kap woningenHuisartsenpraktijk afstand
SpijkWijk133,63,642%4,6
NederlandLand2,50,70,89%1,1
ZevenaarGemeente3,90,81,012%1,4
SpijkBuurt134,24,244%5,3
Buitengebied Lobith/SpijkBuurt122,62,636%3,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zevenaar.

Top 5 kenmerken wijk Spijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Spijk. Op deze onderwerpen verschilt wijk Spijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Spijk, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Spijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Spijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Spijk staan in de uitgebreide download voor Zevenaar.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Spijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zevenaar.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zevenaar. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron