Statistieken woonplaats Amersfoort

Statistieken woonplaats Amersfoort

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Amersfoort Vlag van de gemeente Amersfoort. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Amersfoort Vlag van de gemeente Amersfoort. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Amersfoort.Bekijk kaart
Woonplaats Amersfoort in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Amersfoort.

Kerncijfers van de woonplaats Amersfoort
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Amersfoort.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Amersfoort.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode78.440Kadaster2026
Adressen met woonfunctie68.755Kadaster2026
Panden met adres48.357Kadaster2026
Percelen met adres40.887Kadaster2026
Woningvoorraad66.067CBS2025
Huishoudens67.650CBS2026
Inwoners148.445CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Amersfoort en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Amersfoort.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Amersfoort
Kaart van de omgeving van de woonplaats Amersfoort.
Afbeelding van de woonplaats Amersfoort op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Amersfoort binnen de gemeente Amersfoort.

Bekijk de statistieken voor alle 183 gebieden binnen de gemeente Amersfoort via de overzichtspagina van de gebieden in de Amersfoort.

Overzicht gebieden Meer Amersfoort
Over de woonplaats Amersfoort

De woonplaats Amersfoort ligt binnen de gemeente Amersfoort.

Er zijn 79.250 adressen en 66.067 woningen in de woonplaats Amersfoort. 56% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €438.551. Er wonen 148.445 inwoners in de woonplaats Amersfoort, met een aanzienlijk deel (28%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Woonplaats Amersfoort telt 67.650 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 68.865 personenauto’s en 22.515 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Amersfoort.

Woonplaats Amersfoort heeft een totale oppervlakte van 4.156 hectare, waarvan 4.067 hectare land en 85 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.848 adressen per km2.

De data voor woonplaats Amersfoort zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Amersfoort:

De gegevens voor de woonplaats Amersfoort zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Amersfoort valt samen met 29 wijken. Dit zijn: wijk Stadskern, wijk Nederberg, wijk Soesterkwartier, wijk Eemkwartier, wijk Isselt, wijk De Koppel, wijk Kruiskamp, wijk Schothorst-Zuid en nog 21 andere wijken. Zie het overzicht van gebieden in de gemeente Amersfoort voor meer informatie. De cijfers voor de woonplaats Amersfoort zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Amersfoort zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Amersfoort.

Wonen in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Amersfoort.

Kenmerken van de 66.067 woningen in de woonplaats Amersfoort
Er zijn 66.067 woningen in de woonplaats Amersfoort.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amersfoort in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Amersfoort was €438.551 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Amersfoort.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amersfoort:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Amersfoort% verschil
2025€438.5516,3%
2024€412.577-2,96%
2023€425.15218%
2022€360.79411%
2021€324.7027,7%
2020€301.4208,4%
2019€278.08611%
2018€249.5228,9%
2017€229.2094,85%
2016€218.6072,04%
2015€214.231-1,85%
2014€218.277-5,9%
2013€231.948geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Amersfoort is met €206.603 gestegen van €231.948 in 2013 tot €438.551 in 2025 (dat is een groei van 89%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.217 (5,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amersfoort.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amersfoort.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Amersfoort is €438.551, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 17% en er zijn 66.067 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Amersfoort (geel), 3 woonplaatsen (groen) en 32 wijken (oranje). De woonplaats Amersfoort wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de woonplaats Amersfoort: er zijn 28.501 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Amersfoort.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Amersfoort, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amersfoort.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Amersfoort telt 148.445 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amersfoort. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amersfoort:

JaarAantal inwoners de woonplaats Amersfoort% verschil
2026148.4450,37%
2025147.9051,07%
2024146.3400,77%
2023145.2251,59%
2022142.9550,83%
2021141.7750,15%
2020141.5660,72%
2019140.5600,69%
2018139.5940,67%
2017138.6700,52%
2016137.9590,75%
2015136.9381,11%
2014135.4280,85%
2013134.282geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Amersfoort is met 14.163 personen gegroeid van 134.282 personen in 2013 tot 148.445 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1.089 personen (0,77%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amersfoort.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Amersfoort:

In 2013 telde de woonplaats Amersfoort 134.282 inwoners. Het aantal van 134.282 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 148.445 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 14.163 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 540 (0,37%). Het aantal van 148.445 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Amersfoort
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Amersfoort is 25 tot 45 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amersfoort.

Burgerlijke staat in de woonplaats Amersfoort
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Amersfoort naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 67.650 huishoudens in de woonplaats Amersfoort. Er waren 26.610 eenpersoonshuishoudens en 41.010 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Amersfoort. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Amersfoort.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Amersfoort per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Amersfoort:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026102.6509.77036.010
2025103.0909.60535.185
2024102.8459.29034.190
2023102.7459.18033.300
2022103.96500
2021103.9057.96929.901
2020104.1987.88229.485
2019104.0827.65828.820
2018103.9467.47228.176
2017103.6217.34727.702
2016103.4277.24227.290
2015102.9467.13226.861
2014102.3656.90826.127
2013101.2566.91026.084

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Amersfoort als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 69%, herkomst uit Europese landen: 6,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 24% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europa: 5,1% en herkomst van buiten Europa: 19%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Amersfoort is 84% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Amersfoort: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Amersfoort.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Amersfoort. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 11 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Amersfoort.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Amersfoort.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amersfoort als geheel 160 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amersfoort.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Amersfoort genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 7 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Amersfoort.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Amersfoort.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amersfoort als geheel 91 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amersfoort.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Amersfoort. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Amersfoort
Woonplaats AmersfoortGemeente AmersfoortProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties2362962.330
Aantal kindplaatsen7.8779.18071.868
Aantal vestigingen basisonderwijs5260529
Aantal leerlingen basisonderwijs13.10415.103123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2525112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs15.42815.42878.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs272763
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs12.13112.13138.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs022271
Aantal studenten hoger onderwijs04.46882.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Amersfoort. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Amersfoort is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Amersfoort0,50,50,71,21,41,7
Wijk Stadskern0,80,80,81,01,01,4
Wijk Nederberg0,71,01,01,01,21,0
Wijk Soesterkwartier0,40,60,61,61,62,5
Wijk Eemkwartier0,71,01,01,11,11,9
Wijk Isselt0,91,21,31,31,32,9
Wijk De Koppel0,40,40,40,30,30,9
Wijk Kruiskamp0,40,40,60,80,81,0
Wijk Schothorst-Zuid0,70,70,70,50,50,5
Wijk Schothorst-Noord0,50,40,60,90,90,9
Wijk Liendert0,40,40,60,50,50,6
Wijk Rustenburg0,60,60,61,11,11,3
Wijk Buitengebied-Oost1,71,92,02,12,22,2
Wijk Schuilenburg0,30,30,30,91,21,4
Wijk Randenbroek0,40,50,50,71,01,1
Wijk Vermeerkwartier0,50,50,60,50,50,5
Wijk Leusderkwartier0,40,40,50,91,20,9
Wijk De Berg-Zuid0,50,50,60,71,30,7
Wijk De Berg-Noord0,50,60,70,81,20,8
Wijk Hoogland0,50,40,52,62,72,7
Wijk Zielhorst0,50,50,60,80,80,8
Wijk Kattenbroek0,60,50,72,22,22,2
Wijk Calveen0,20,61,71,72,63,6
Wijk Nieuwland0,70,51,21,23,64,3
Wijk De Hoef0,20,21,92,02,02,0
Wijk Hooglanderveen0,70,60,71,51,51,5
Wijk Hoogland-West1,91,72,02,73,83,8
Wijk Vathorst-De Velden0,50,51,01,01,02,2
Wijk Vathorst-Centrum0,50,50,60,90,90,9
Wijk Vathorst-De Bron0,70,70,71,11,11,2
Wijk Vathorst-De Laak0,60,60,71,21,21,6
Wijk Bedrijventerrein Vathorst0,71,01,21,21,21,5
Wijk Bosgebied0,81,42,21,31,31,3
Woonplaats Amersfoort0,50,50,71,01,31,5
Woonplaats Hoogland0,60,50,62,62,72,7
Woonplaats Hooglanderveen0,70,60,71,51,51,5
Woonplaats Stoutenburg Noord2,02,02,02,62,92,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Amersfoort in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Amersfoort (geel), 3 woonplaatsen (roze) en 32 wijken (groen). Woonplaats Amersfoort wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Amersfoort
In 2025 woonden er 31.260 leerlingen en studenten in de woonplaats Amersfoort.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Amersfoort, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Amersfoort.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 77 scholen in de woonplaats Amersfoort in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Amersfoort van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Amersfoort:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
200739112070
200842112073
200942122074
201043122176
201143122580
201243122479
201342122478
201442122377
201542122377
201642122478
201742142480
201842152481
201942142480
202042142480
202141142479
202241142479
202340132477
202440132477
202540132578
202639132577

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Amersfoort, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (22.515 totaal)
In de woonplaats Amersfoort zijn in totaal 22.515 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Amersfoort (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Amersfoort voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Amersfoort is €37.433.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Amersfoort.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Amersfoort is €37.433. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.266. Woonplaats Amersfoort telt 116.500 inkomensontvangers op 148.445 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de woonplaats Amersfoort heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Amersfoort
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Utrecht, de gemeente Amersfoort en elke woonplaats in de gemeente Amersfoort (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Amersfoort is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Amersfoort.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Amersfoort
Er zijn 43.243 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Amersfoort.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Amersfoort op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 43.243 elektrische auto’s in de woonplaats Amersfoort. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Amersfoort die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Amersfoort. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 84.403 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Amersfoort in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Amersfoort geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 192.854 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Amersfoort (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 152.983 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Amersfoort in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Amersfoort geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 995 verkeersongevallen in de woonplaats Amersfoort in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Amersfoort. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Amersfoort plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal995
Materiële schade838
Letselschade152
Dodelijke afloop5

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Amersfoort vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Amersfoort op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 6.961 misdrijven in de woonplaats Amersfoort geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Amersfoort, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Amersfoort zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 105.770 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 48 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Amersfoort 6.961 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Amersfoort in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (1.243 delicten) en Ongevallen (weg) (651 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Amersfoort.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 679 misdrijven in de woonplaats Amersfoort geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Amersfoort per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Amersfoort over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amersfoort.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 24 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Amersfoort.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Amersfoort.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Amersfoort. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Amersfoort

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Amersfoort.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Amersfoort
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 83 stembureaus in de woonplaats Amersfoort.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 83 stembureaus in de woonplaats Amersfoort. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 83 stembureaus in de woonplaats Amersfoort.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 129 stembureaus in de gemeente Amersfoort en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amersfoort. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort.

Stembureaus Amersfoort
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Amersfoort

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Amersfoort.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Amersfoort telt in totaal 79.250 adressen, met 79.108 verblijfsobjecten, 118 standplaatsen en 24 ligplaatsen. 99% van de adressen in woonplaats Amersfoort ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Amersfoort
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Amersfoort zijn er 68.755 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Amersfoort.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 9.043 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de woonplaats Amersfoort.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Amersfoort. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Amersfoort voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Amersfoort voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Amersfoort
Bevolking5393.650
Adressen2.0931.848
Autos2751.693

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Amersfoort ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Amersfoort is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Amersfoort tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Amersfoort tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,8
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek2,1
Treinstation2,5
Sportterrein0,8
Bioscoop3,7
Museum3,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Amersfoort.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Amersfoort.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Amersfoort:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5261.757
Tussenwoning7712.446
Hoekwoning9042.651
Twee-onder-één-kap woning1.0893.155
Vrijstaande woning1.3664.163
Koopwoning8042.695
Huurwoning6021.840

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Amersfoort zijn A (23.664 adressen) en C (14.530 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Amersfoort. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Amersfoort: 23.664 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Amersfoort met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Amersfoort voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal22.515Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij35Aantal2025
B-F Nijverheid en energie1.895Aantal2025
G+I Handel en horeca3.075Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie2.120Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed880Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening6.825Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5.200Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten2.485Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,16%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,4%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,4%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,91%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening30%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg23%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Amersfoort, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners148.445Aantal2026
Mannen73.575Aantal2026
Vrouwen74.855Aantal2026
0 tot 15 jaar24.510Aantal2026
15 tot 25 jaar17.585Aantal2026
25 tot 45 jaar42.055Aantal2026
45 tot 65 jaar39.545Aantal2026
65 jaar of ouder24.745Aantal2026
Ongehuwd77.365Aantal2026
Gehuwd53.435Aantal2026
Gescheiden12.375Aantal2026
Verweduwd5.270Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder17%Percentage2026
% Ongehuwd52%Percentage2026
% Gehuwd36%Percentage2026
% Gescheiden8,3%Percentage2026
% Verweduwd3,55%Percentage2026
Geboorten1.610Aantal2025
Geboorte relatief11Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes1.135Aantal2025
Sterfte relatief7Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO13.000Aantal2025
Leerlingen VO8.880Aantal2025
Studenten MBO4.000Aantal2025
Studenten HBO3.650Aantal2025
Studenten WO1.730Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau24.790Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau37.900Aantal2024
Hoger opleidingsniveau48.710Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau22%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau34%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura4.835Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten9.520Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners65Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.650Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.394Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning638Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom39%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.757Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.446Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.651Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.155Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.163Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.695Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning700Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming14%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen13%Percentage2024
% Aardgaswoningen83%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement526Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning771Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning904Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.089Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.366Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning804Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning602Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel8.832Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel16.005Aantal2026
Adressen met definitief energielabel54.413Aantal2026
Energielabels A+++++11Aantal2026
Energielabels A++++181Aantal2026
Energielabels A+++1.862Aantal2026
Energielabels A++1.283Aantal2026
Energielabels A+2.478Aantal2026
Energielabels A23.664Aantal2026
Energielabels B12.167Aantal2026
Energielabels C14.530Aantal2026
Energielabels D4.104Aantal2026
Energielabels E3.657Aantal2026
Energielabels F3.195Aantal2026
Energielabels G3.286Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Amersfoort. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens67.650Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens26.610Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens41.040Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen17.795Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen23.215Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens61%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,15Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking4.507Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers116.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners796Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.266Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.433Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Personen in armoede2,61%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€42.133euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen36%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,26%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€172.509euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand3.450Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO6.750Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW1.630Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW21.450Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW14%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Amersfoort. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland102.650Aantal2026
Herkomst buiten Nederland45.780Aantal2026
Herkomst Europa9.770Aantal2026
Herkomst buiten Europa36.010Aantal2026
% Herkomst Nederland69%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland31%Percentage2026
% Herkomst Europa6,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa24%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland102.670Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa4.400Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa17.345Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland21.745Aantal2026
Geboren in Nederland124.415Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5.370Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18.655Aantal2026
Geboren buiten Nederland24.025Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland69%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,96%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland84%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,62%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa13%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland16%Percentage2026
Autochtoon103.965Aantal2022
Westers13.255Aantal2022
Niet-westers25.735Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba1.825Aantal2022
Marokko5.095Aantal2022
Suriname1.690Aantal2022
Turkije6.230Aantal2022
Overig niet-westers10.900Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Amersfoort. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven6.961Aantal2025
Diefstal3.478Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven616Aantal2025
Milieu overtredingen10Aantal2025
Oplichting667Aantal2025
Verkeersovertredingen1.050Aantal2025
Vernieling683Aantal2025
Overige misdrijven457Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners47Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Amersfoort, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,94Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,91Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,95Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,84Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,28Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,95Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,84Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,99Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,81Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,23Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,77Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km45Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km82Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,87Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,22Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,77Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km7,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km56Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km87Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,63Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km86Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km133Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,61Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km42Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,53Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,43Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,53Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km58Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,03Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km8,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,32Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km25Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,55Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,42Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,48Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,97Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,22Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,73Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,84Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,79Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,88Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,61Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,82Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,47Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,05Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,95Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,15Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,41Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,13Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,69Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,34Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,54Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,61Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,57Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,23Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km3,65Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,21Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,19Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km49Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,43Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Amersfoort. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1664Code2026
RegionaamAmersfoortNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal4.156Aantal hectaren2026
Oppervlakte land4.067Aantal hectaren2026
Oppervlakte water85Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.848Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal79.250Aantal2026
Adressen met postcode78.440Aantal2026
Adressen met woonfunctie68.755Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie759Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie295Aantal2026
Adressen met industriefunctie1.922Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1.745Aantal2026
Adressen met logiesfunctie141Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie143Aantal2026
Adressen met sportfunctie101Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1.427Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie4.465Aantal2026
Verblijfsobjecten79.108Aantal2026
Ligplaatsen24Aantal2026
Standplaatsen118Aantal2026
Panden met adres48.357Aantal2026
Adressen met pand79.045Aantal2026
Percelen met adres40.887Aantal2026
Adressen met perceel79.250Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom78.352Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom898Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom68.080Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom675Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 1700274Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001.521Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19254.770Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19506.596Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197012.754Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806.437Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199011.613Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200012.970Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20109.813Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20206.072Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later6.225Aantal2026
Postcodegebied3811AA-3826PGNaam2026
Meest voorkomende postcode3812Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode11%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Amersfoort.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal995Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade838Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade152Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk5Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Amersfoort zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal68.865Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine50.185Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof18.685Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,02Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.693Aantal2025
Motorfietsen4.995Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Amersfoort. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad66.067Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners447Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen333Aantal2025
Niet-woningvoorraad9.413Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen112Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€438.551Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen39.335Aantal2025
Meergezinswoningen26.732Aantal2025
Koopwoningen37.085Aantal2025
Huurwoningen28.982Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties20.116Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders8.866Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond64.433Aantal2025
Onbewoond1.634Aantal2025
% Koopwoningen56%Percentage2025
% Huurwoningen44%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties30%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders13%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen60%Percentage2025
% Meergezinswoningen40%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen28.501Aantal2026
Tussenwoningen25.166Aantal2026
Hoekwoningen9.003Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen3.879Aantal2026
Vrijstaande woningen2.206Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen41%Percentage2026
% Tussenwoningen37%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen6%Percentage2026
% Vrijstaande woningen3,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194511.055Aantal2026
Woningen 1945 tot 19656.844Aantal2026
Woningen 1965 tot 19756.618Aantal2026
Woningen 1975 tot 19855.626Aantal2026
Woningen 1985 tot 199512.660Aantal2026
Woningen 1995 tot 20059.839Aantal2026
Woningen 2005 tot 20157.547Aantal2026
Woningen 2015 tot 20257.039Aantal2026
Woningen 2025 en later1.499Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend28Aantal2026
% Woningen voor 194516%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197510%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199518%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200514%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201511%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202510%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Amersfoort komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amersfoort. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Amersfoort.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amersfoort.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amersfoort. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron