Statistieken woonplaats Appelscha

Statistieken woonplaats Appelscha

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Appelscha in de gemeente Ooststellingwerf Vlag van de gemeente Ooststellingwerf. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Appelscha in de gemeente Ooststellingwerf Vlag van de gemeente Ooststellingwerf. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Appelscha.Bekijk kaart
Woonplaats Appelscha in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Appelscha.

Kerncijfers van de woonplaats Appelscha
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Appelscha.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Appelscha.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.043Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.193Kadaster2026
Panden met adres2.715Kadaster2026
Percelen met adres2.056Kadaster2026
Woningvoorraad2.149CBS2025
Huishoudens2.285CBS2026
Inwoners4.915CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Appelscha en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Appelscha.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Appelscha
Kaart van de omgeving van de woonplaats Appelscha.
Afbeelding van de woonplaats Appelscha op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Appelscha binnen de gemeente Ooststellingwerf.

Bekijk de statistieken voor alle 86 gebieden binnen de gemeente Ooststellingwerf via de overzichtspagina van de gebieden in de Ooststellingwerf.

Overzicht gebieden Meer Ooststellingwerf
Over de woonplaats Appelscha

De woonplaats Appelscha ligt binnen de gemeente Ooststellingwerf.

Er zijn 3.044 adressen en 2.149 woningen in de woonplaats Appelscha. 64% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €313.000. Er wonen 4.915 inwoners in de woonplaats Appelscha en 30% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Woonplaats Appelscha telt 2.285 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 2.945 personenauto’s en 585 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Appelscha.

Woonplaats Appelscha heeft een totale oppervlakte van 3.954 hectare, waarvan 3.936 hectare land en 18 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 413 adressen per km2.

De data voor woonplaats Appelscha zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Appelscha:

De gegevens voor de woonplaats Appelscha zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Appelscha valt precies samen met de wijk Appelscha. De data voor de wijk Appelscha en voor woonplaats Appelscha zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Appelscha zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Ooststellingwerf. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Appelscha.

Wonen in de woonplaats Appelscha

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Appelscha.

Kenmerken van de 2.149 woningen in de woonplaats Appelscha
Er zijn 2.149 woningen in de woonplaats Appelscha.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Ooststellingwerf in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Appelscha was €313.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Appelscha.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Appelscha:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Appelscha% verschil
2025€313.0000,97%
2024€310.0002,65%
2023€302.00016%
2022€261.00010%
2021€237.0004,87%
2020€226.0008,7%
2019€208.0001,96%
2018€204.0008,5%
2017€188.0003,3%
2016€182.0001,68%
2015€179.000-6,8%
2014€192.000-7,7%
2013€208.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Appelscha is met €105.000 gestegen van €208.000 in 2013 tot €313.000 in 2025 (dat is een groei van 50%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.750 (3,66%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Ooststellingwerf.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Ooststellingwerf.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Appelscha is €313.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 30% en er zijn 2.149 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Fryslân (bruin), gemeente Ooststellingwerf (geel), 12 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 59 buurten (blauw). De woonplaats Appelscha wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Appelscha: er zijn 863 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Appelscha.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Appelscha

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Appelscha, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Ooststellingwerf.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Appelscha telt 4.915 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Appelscha. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Appelscha:

JaarAantal inwoners de woonplaats Appelscha% verschil
20264.915-1,5%
20254.9901,01%
20244.9401,33%
20234.8750,52%
20224.8501,57%
20214.7750,84%
20204.735-0,42%
20194.7550,06%
20184.752-0,46%
20174.7740,27%
20164.7610,19%
20154.752-0,19%
20144.761-0,63%
20134.791geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Appelscha is met 124 inwoners gestegen van 4.791 inwoners in 2013 tot 4.915 inwoners in 2026 (dat is een kleine toename van 2,59%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 inwoners (0,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Ooststellingwerf.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Appelscha:

In 2013 telde de woonplaats Appelscha 4.791 inwoners. In 2020 is het aantal gedaald tot 4.735 inwoners. Dit is een daling van 56 (-1,17%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -20 (-0,42%). Het aantal van 4.735 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 4.990 inwoners. De stijging ten opzichte van 2020 is 255 (5,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 50 (1,01%). Het aantal van 4.990 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 4.915 inwoners in de woonplaats Appelscha.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Appelscha
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Appelscha is 65 jaar of ouder, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Ooststellingwerf.

Burgerlijke staat in de woonplaats Appelscha
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Appelscha naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.285 huishoudens in de woonplaats Appelscha. Er waren 865 eenpersoonshuishoudens en 1.415 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Appelscha. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Appelscha.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Appelscha per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Appelscha:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264.420240260
20254.465290240
20244.450265225
20234.455210210
20224.52000
20214.480147148
20204.465135135
20194.485135135
20184.486133133
20174.507133133
20164.490135135
20154.473139139
20144.464148148
20134.540125124

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Appelscha als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europese landen: 4,88% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,3% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 2,61% en herkomst van buiten Europa: 2,59%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Appelscha is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Appelscha: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Appelscha.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Appelscha. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Appelscha.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Appelscha.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Ooststellingwerf als geheel 26 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Ooststellingwerf.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Appelscha genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Appelscha.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Appelscha.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Ooststellingwerf als geheel 21 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Ooststellingwerf.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Appelscha

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Appelscha. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Appelscha
Woonplaats AppelschaGemeente OoststellingwerfProvincie Fryslân
Aantal kinderopvanglocaties12751.878
Aantal kindplaatsen2261.03530.636
Aantal vestigingen basisonderwijs216384
Aantal leerlingen basisonderwijs3071.86153.342
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0287
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.24135.265
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0024
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.460
Aantal opleidingen hoger onderwijs00111
Aantal studenten hoger onderwijs0021.507

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Appelscha. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Appelscha is 1,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Fryslân0,80,90,93,63,76,2
Gemeente Ooststellingwerf1,11,21,04,64,65,6
Wijk Appelscha1,01,11,27,27,27,2
Wijk Donkerbroek1,31,21,35,65,66,2
Wijk Elsloo1,14,31,19,49,49,4
Wijk Fochteloo3,43,42,94,54,54,5
Wijk Haule3,93,91,15,05,07,1
Haulerwijk0,80,80,84,74,79,8
Wijk Langedijke2,72,73,55,25,25,2
Wijk Makkinga1,01,11,15,95,95,9
Wijk Nijeberkoop3,43,73,49,29,29,3
Wijk Oldeberkoop1,01,01,010,710,711,7
Wijk Oosterwolde0,80,90,71,51,51,5
Wijk Ravenswoud3,13,13,19,69,69,6
Wijk Waskemeer0,80,80,80,90,99,7
Woonplaats Appelscha1,01,11,27,27,27,2
Woonplaats Donkerbroek1,31,21,35,65,66,2
Woonplaats Elsloo1,14,31,19,49,49,4
Woonplaats Fochteloo3,43,42,94,54,54,5
Woonplaats Langedijke2,72,73,55,25,25,2
Woonplaats Makkinga1,01,11,15,95,95,9
Woonplaats Nijeberkoop3,43,73,49,29,29,3
Woonplaats Oldeberkoop1,01,01,010,710,711,7
Woonplaats Oosterwolde0,80,90,71,51,51,5
Woonplaats Ravenswoud3,13,13,19,69,69,6
Woonplaats Waskemeer0,80,80,80,90,99,7
Woonplaats Haule3,93,91,15,05,07,1
Woonplaats Haulerwijk0,80,80,84,74,79,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Appelscha in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Fryslân (bruin), gemeente Ooststellingwerf (geel), 12 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Appelscha wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Appelscha
In 2025 woonden er 710 leerlingen en studenten in de woonplaats Appelscha.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Appelscha, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Appelscha.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 2 scholen in de woonplaats Appelscha in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Appelscha van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Appelscha:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20073003
20083003
20093003
20102002
20112002
20122002
20132002
20142002
20152002
20162002
20172002
20182002
20192002
20202002
20212002
20222002
20232002
20242002
20252002
20262002

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Appelscha

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Appelscha, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (585 totaal)
In de woonplaats Appelscha zijn in totaal 585 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Appelscha (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Appelscha voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Appelscha is €32.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Appelscha.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Appelscha is €32.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.600. Woonplaats Appelscha telt 4.000 inkomensontvangers op 4.915 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de woonplaats Appelscha heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Ooststellingwerf
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Fryslân, de gemeente Ooststellingwerf en elke woonplaats in de gemeente Ooststellingwerf (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Appelscha is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Appelscha

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Appelscha.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Appelscha
Er zijn 132 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Appelscha.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Appelscha op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 132 elektrische auto’s in de woonplaats Appelscha. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Appelscha die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Appelscha. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.791 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Appelscha in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Appelscha geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.585 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Appelscha (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.079 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Appelscha in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Appelscha geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 17 verkeersongevallen in de woonplaats Appelscha in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Appelscha. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Appelscha plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal17
Materiële schade12
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Appelscha vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Appelscha

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Appelscha op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 93 misdrijven in de woonplaats Appelscha geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Appelscha, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Appelscha zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.936 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 39 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Appelscha 93 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Appelscha in 2025 zijn Horizontale fraude (22 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (16 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Appelscha.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 16 misdrijven in de woonplaats Appelscha geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Appelscha per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Appelscha over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Ooststellingwerf.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de woonplaats Appelscha.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Appelscha.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Appelscha. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Appelscha

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Appelscha.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Appelscha
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de woonplaats Appelscha.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de woonplaats Appelscha. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de woonplaats Appelscha.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 32 stembureaus in de gemeente Ooststellingwerf en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Ooststellingwerf. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Ooststellingwerf.

Stembureaus Ooststellingwerf
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Appelscha

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Appelscha.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Appelscha telt in totaal 3.044 adressen, met 3.042 verblijfsobjecten en 2 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). 76% van de adressen in woonplaats Appelscha ligt binnen de bebouwde kom en 24% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Ooststellingwerf
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Appelscha zijn er 2.193 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Appelscha.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 694 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats Appelscha.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Appelscha. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Appelscha voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Appelscha voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Appelscha
Bevolking539125
Adressen2.093413
Autos27575

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Appelscha ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Appelscha is 1,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Appelscha tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Appelscha tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,4
Supermarkt1,4
Restaurant1,1
Basisonderwijs1,2
Voortgezet onderwijs7,2
Bibliotheek1,5
Treinstation19,2
Sportterrein0,8
Bioscoop18,8
Museum13,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Appelscha.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Appelscha.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Appelscha:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6701.430
Tussenwoning8701.760
Hoekwoning9801.810
Twee-onder-één-kap woning9902.460
Vrijstaande woning1.2103.160
Koopwoning1.0902.870
Huurwoning8901.610

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Appelscha zijn A (686 adressen) en C (621 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Appelscha. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Appelscha: 686 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Ooststellingwerf bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Appelscha met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Appelscha voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal585Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij40Aantal2025
B-F Nijverheid en energie85Aantal2025
G+I Handel en horeca115Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening135Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg85Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten70Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij6,8%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,27%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Appelscha, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.915Aantal2026
Mannen2.500Aantal2026
Vrouwen2.420Aantal2026
0 tot 15 jaar570Aantal2026
15 tot 25 jaar400Aantal2026
25 tot 45 jaar1.070Aantal2026
45 tot 65 jaar1.410Aantal2026
65 jaar of ouder1.470Aantal2026
Ongehuwd2.135Aantal2026
Gehuwd2.010Aantal2026
Gescheiden445Aantal2026
Verweduwd330Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,1%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder30%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden9%Percentage2026
% Verweduwd6,7%Percentage2026
Geboorten35Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes80Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO310Aantal2025
Leerlingen VO180Aantal2025
Studenten MBO130Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.050Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.780Aantal2024
Hoger opleidingsniveau840Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau29%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau23%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura105Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten500Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners101Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid125Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.550Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.350Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom66%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning980Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement670Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning890Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel487Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel858Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.699Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++20Aantal2026
Energielabels A++9Aantal2026
Energielabels A+18Aantal2026
Energielabels A686Aantal2026
Energielabels B545Aantal2026
Energielabels C621Aantal2026
Energielabels D243Aantal2026
Energielabels E92Aantal2026
Energielabels F148Aantal2026
Energielabels G172Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Appelscha. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.285Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens865Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.420Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen815Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen600Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen26%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.360Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers4.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners810Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.600Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.200Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Personen in armoede2,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen42%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum9,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€181.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand100Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO390Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.290Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Appelscha. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland4.420Aantal2026
Herkomst buiten Nederland500Aantal2026
Herkomst Europa240Aantal2026
Herkomst buiten Europa260Aantal2026
% Herkomst Nederland90%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Herkomst Europa4,88%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,3%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland4.420Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa95Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa100Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland195Aantal2026
Geboren in Nederland4.615Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa145Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa155Aantal2026
Geboren buiten Nederland300Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,93%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,96%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,03%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,15%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,1%Percentage2026
Autochtoon4.520Aantal2022
Westers220Aantal2022
Niet-westers110Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Appelscha. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven93Aantal2025
Diefstal17Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven15Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting24Aantal2025
Verkeersovertredingen19Aantal2025
Vernieling16Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Appelscha, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand32Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand28Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7,5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km27Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Appelscha. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1753Code2026
RegionaamAppelschaNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal3.954Aantal hectaren2026
Oppervlakte land3.936Aantal hectaren2026
Oppervlakte water18Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid413Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.044Aantal2026
Adressen met postcode3.043Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.193Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie40Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie8Aantal2026
Adressen met industriefunctie136Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie9Aantal2026
Adressen met logiesfunctie497Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie35Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie188Aantal2026
Verblijfsobjecten3.042Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres2.715Aantal2026
Adressen met pand3.040Aantal2026
Percelen met adres2.056Aantal2026
Adressen met perceel3.044Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.313Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom731Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.865Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom328Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190011Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192571Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950180Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970688Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980738Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990365Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000395Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010270Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020184Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later138Aantal2026
Postcodegebied8426AA-8426SNNaam2026
Meest voorkomende postcode8426Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Appelscha.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal17Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade12Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Appelscha zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.945Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.085Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof860Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,29Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte75Aantal2025
Motorfietsen315Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Appelscha. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.149Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners431Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad841Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen4Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€313.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.891Aantal2025
Meergezinswoningen258Aantal2025
Koopwoningen1.375Aantal2025
Huurwoningen774Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties623Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders151Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.085Aantal2025
Onbewoond64Aantal2025
% Koopwoningen64%Percentage2025
% Huurwoningen36%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties29%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen293Aantal2026
Tussenwoningen356Aantal2026
Hoekwoningen288Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen393Aantal2026
Vrijstaande woningen863Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen13%Percentage2026
% Tussenwoningen16%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen18%Percentage2026
% Vrijstaande woningen39%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945206Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965343Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975502Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985360Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995269Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005290Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015120Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025101Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19459%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196516%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197523%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198516%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Appelscha komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Ooststellingwerf. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Appelscha.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Ooststellingwerf.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Ooststellingwerf. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron