Statistieken woonplaats Firdgum

Statistieken woonplaats Firdgum

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Firdgum in de gemeente Waadhoeke Vlag van de gemeente Waadhoeke. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Firdgum in de gemeente Waadhoeke Vlag van de gemeente Waadhoeke. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Firdgum.Bekijk kaart
Woonplaats Firdgum in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Firdgum.

Kerncijfers van de woonplaats Firdgum
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Firdgum.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Firdgum.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode33Kadaster2026
Adressen met woonfunctie31Kadaster2026
Panden met adres31Kadaster2026
Percelen met adres33Kadaster2026
Woningvoorraad31CBS2025
Huishoudens30CBS2026
Inwoners65CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Firdgum en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Firdgum.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Firdgum
Kaart van de omgeving van de woonplaats Firdgum.
Afbeelding van de woonplaats Firdgum op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Firdgum binnen de gemeente Waadhoeke.

Bekijk de statistieken voor alle 185 gebieden binnen de gemeente Waadhoeke via de overzichtspagina van de gebieden in de Waadhoeke.

Overzicht gebieden Meer Waadhoeke
Over de woonplaats Firdgum

De woonplaats Firdgum ligt binnen de gemeente Waadhoeke.

Er zijn 33 adressen en 31 woningen in de woonplaats Firdgum. 81% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €394.000. Er wonen 65 inwoners in de woonplaats Firdgum, waarvan het grootste deel jongeren: 23% van de inwoners behoort tot de leeftijdsgroep van 0 tot 15 jaar. Woonplaats Firdgum telt dertig huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er veertig personenauto’s en twintig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Firdgum.

Woonplaats Firdgum heeft een oppervlakte van 244 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 18 adressen per km2.

De data voor woonplaats Firdgum zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Firdgum:

De gegevens voor de woonplaats Firdgum zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Firdgum valt precies samen met de wijk Firdgum. De data voor de wijk Firdgum en voor woonplaats Firdgum zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Firdgum zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Waadhoeke. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Firdgum.

Wonen in de woonplaats Firdgum

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Firdgum.

Kenmerken van de 31 woningen in de woonplaats Firdgum
Er zijn 31 woningen in de woonplaats Firdgum.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Waadhoeke in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Firdgum was €394.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Firdgum.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Firdgum:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Firdgum% verschil
2025€394.0004,51%
2024€377.0005,9%
2023€356.0005,6%
2022€337.0008%
2021€312.0001,96%
2020€306.0000,99%
2019€303.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Firdgum is met €91.000 toegenomen van €303.000 in 2019 tot €394.000 in 2025 (dat is een toename van 30%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2019 tot en met 2025 was €15.167 (4,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Waadhoeke.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Waadhoeke.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Firdgum is €394.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 31 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Fryslân (bruin), gemeente Waadhoeke (geel), 38 woonplaatsen (groen) en 39 wijken (oranje). De woonplaats Firdgum wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Firdgum: er zijn 22 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Firdgum.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Firdgum

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Firdgum, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Waadhoeke.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Firdgum telt 65 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Firdgum. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Firdgum:

JaarAantal inwoners de woonplaats Firdgum% verschil
2026650,0%
2025650,0%
2024650,0%
2023650,0%
202265-7,1%
2021700,0%
2020700,0%
20197017%
2018600,0%
2017600,0%
2016600,0%
2015600,0%
201460-7,7%
201365geen data

In 2026 waren er 65 inwoners in de woonplaats Firdgum. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2013.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Waadhoeke.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Firdgum:

In 2013 telde de woonplaats Firdgum 65 inwoners. In 2014 is het aantal gedaald tot 60 inwoners. Dit is een daling van 5 (-7,7%) ten opzichte van 2013. Het aantal inwoners blijft 60 tot en met 2018. In 2019 is het aantal gestegen tot 70 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 10 (17%). Het aantal inwoners blijft 70 tot en met 2021. In 2026 waren er 65 inwoners in de woonplaats Firdgum.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Firdgum
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Firdgum is 0 tot 15 jaar, met 23% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Waadhoeke.

Burgerlijke staat in de woonplaats Firdgum
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Firdgum naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 30 huishoudens in de woonplaats Firdgum. Er waren 10 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Firdgum. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Firdgum.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Firdgum per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Firdgum:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266500
20256000
20245550
20236005
20226000
20216505
20206505
20196505
20185505
20175505
20165505
20156000
20145505
20136203

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Firdgum als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 4,62%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Firdgum is 100% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Firdgum: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Waadhoeke.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de woonplaats Firdgum beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Waadhoeke weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Firdgum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Firdgum.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Waadhoeke als geheel 33 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Waadhoeke.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Firdgum genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Firdgum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Firdgum.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Waadhoeke als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Waadhoeke.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Firdgum

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Firdgum. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Firdgum
Woonplaats FirdgumGemeente WaadhoekeProvincie Fryslân
Aantal kinderopvanglocaties01471.878
Aantal kindplaatsen02.31130.636
Aantal vestigingen basisonderwijs029384
Aantal leerlingen basisonderwijs03.71153.342
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0587
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.77935.265
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0024
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.460
Aantal opleidingen hoger onderwijs00111
Aantal studenten hoger onderwijs0021.507

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Firdgum. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Firdgum is 2,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Fryslân0,80,90,93,63,76,2
Gemeente Waadhoeke0,91,01,04,44,47,0
Wijk Achlum0,50,50,56,36,36,3
Wijk Sint Annaparochie0,81,10,81,11,113,9
Wijk Baaium2,32,32,39,49,49,4
Wijk Berltsum0,60,70,65,05,010,1
Wijk Bitgum1,31,31,46,26,28,2
Wijk Bitgummole0,50,50,57,07,07,1
Wijk Blessum2,12,12,16,46,46,4
Wijk Boer2,12,12,13,53,53,5
Wijk Boksum2,12,12,16,16,16,1
Wijk Deinum0,60,60,65,25,25,2
Wijk Dongjum1,52,02,01,91,91,9
Wijk Dronryp0,50,60,68,68,68,6
Wijk Firdgum2,52,52,87,87,87,9
Wijk Franeker0,80,91,01,51,51,6
Wijk Herbaijum3,33,33,33,73,74,4
Wijk Hitzum3,33,33,36,66,66,6
Wijk Ingelum1,81,81,76,06,06,0
Wijk Sint Jacobiparochie0,91,00,93,63,612,5
Wijk Klooster Lidlum2,52,72,74,34,34,3
Wijk Marsum0,80,80,83,73,73,7
Wijk Menaam0,70,60,78,78,79,0
Wijk Minnertsga0,60,60,66,26,29,2
Wijk Nij Altoenae2,72,92,72,82,815,8
Wijk Oosterbierum2,62,62,76,56,56,5
Wijk Oudebildtzijl1,14,31,17,07,014,7
Wijk Peins2,12,12,15,15,15,1
Wijk Pietersbierum1,81,81,87,07,07,0
Wijk Ried0,40,40,45,55,55,5
Wijk Schalsum3,03,03,23,23,23,2
Wijk Sexbierum0,60,60,66,26,26,2
Wijk Skingen4,04,04,07,17,17,1
Wijk Slappeterp3,33,23,37,47,47,4
Wijk Spannum2,52,52,510,110,110,1
Wijk Tzum0,80,80,86,66,66,6
Wijk Tzummarum0,50,50,85,65,65,6
Wijk Vrouwenparochie0,60,70,74,04,011,8
Wijk Westhoek2,92,93,06,26,212,2
Wijk Wier2,52,62,65,55,511,2
Wijk Winsum0,50,50,510,010,010,0
Wijk Wjelsryp0,60,60,67,47,47,4
Wijk Zweins3,94,14,15,55,55,5
Woonplaats Tzum0,80,80,86,66,66,6
Woonplaats Hitzum3,33,33,36,66,66,6
Woonplaats Achlum0,50,50,56,36,36,3
Woonplaats Herbaijum3,33,33,33,73,74,4
Woonplaats Franeker0,80,91,01,51,51,6
Woonplaats Zweins3,94,14,15,55,55,5
Woonplaats Peins2,12,12,15,15,15,1
Woonplaats Schalsum3,03,03,23,23,23,2
Woonplaats Ried0,40,40,45,55,55,5
Woonplaats Boer2,12,12,13,53,53,5
Woonplaats Dongjum1,52,02,01,91,91,9
Woonplaats Sexbierum0,60,60,66,26,26,2
Woonplaats Pietersbierum1,81,81,87,07,07,0
Woonplaats Oosterbierum2,62,62,76,56,56,5
Woonplaats Klooster Lidlum2,52,72,74,34,34,3
Woonplaats Tzummarum0,50,50,85,65,65,6
Woonplaats Firdgum2,52,52,87,87,87,9
Woonplaats Baaium2,32,32,39,49,49,4
Woonplaats Spannum2,52,52,510,110,110,1
Woonplaats Winsum0,50,50,510,010,010,0
Woonplaats Wjelsryp0,60,60,67,47,47,4
Woonplaats Bitgum1,31,31,46,26,28,2
Woonplaats Bitgummole0,50,50,57,07,07,1
Woonplaats Berltsum0,60,70,65,05,010,1
Woonplaats Blessum2,12,12,16,46,46,4
Woonplaats Boksum2,12,12,16,16,16,1
Woonplaats Deinum0,60,60,65,25,25,2
Woonplaats Ingelum1,81,81,76,06,06,0
Woonplaats Dronryp0,50,60,68,68,68,6
Woonplaats Marsum0,80,80,83,73,73,7
Woonplaats Menaam0,70,60,78,78,79,0
Woonplaats Skingen4,04,04,07,17,17,1
Woonplaats Slappeterp3,33,23,37,47,47,4
Woonplaats Wier2,52,62,65,55,511,2
Woonplaats Oudebildtzijl1,14,31,17,07,014,7
Woonplaats Westhoek2,92,93,06,26,212,2
Woonplaats Nij Altoenae2,72,92,72,82,815,8
Woonplaats St.-Annaparochie0,81,10,81,11,113,9
Woonplaats St.-Jacobiparochie0,91,00,93,63,612,5
Woonplaats Minnertsga0,60,60,66,26,29,2
Woonplaats Vrouwenparochie0,60,70,74,04,011,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Firdgum in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Fryslân (bruin), gemeente Waadhoeke (geel), 40 woonplaatsen (roze) en 41 wijken (groen). Woonplaats Firdgum wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Firdgum
In 2025 woonden er 10 leerlingen en studenten in de woonplaats Firdgum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Firdgum, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Firdgum.

Toelichting
Economie en inkomen in de woonplaats Firdgum

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Firdgum, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijven

Voor woonplaats Firdgum zijn helaas geen gegevens bekend over het aantal bedrijven.

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor woonplaats Firdgum zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor woonplaats Firdgum zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Firdgum

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Firdgum.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Firdgum. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 55 voertuigen met ‘diesel’ als energiebron in de woonplaats Firdgum in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Firdgum geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 106 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Firdgum (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 50 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Firdgum in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Firdgum geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de woonplaats Firdgum in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Firdgum. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Firdgum plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade2
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Firdgum vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Firdgum

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Firdgum op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 2 misdrijven in de woonplaats Firdgum geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Firdgum, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Firdgum zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 17 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 11 verschillende soorten delicten. Voor 3,24% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 17 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de woonplaats Firdgum 2 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Firdgum van 2012 t/m 2025 zijn Diefstal/inbraak bedrijven enz. (2 delicten) en Mishandeling (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2012 tot en met 2025, woonplaats Firdgum.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In april 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Firdgum geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Firdgum per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Firdgum over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Waadhoeke.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 31 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de woonplaats Firdgum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Firdgum.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Firdgum. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Firdgum

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Firdgum.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Woonzorgcentrum Nij Bethanië in Tzummarum
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Woonzorgcentrum Nij Bethanië in Tzummarum bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Woonzorgcentrum Nij Bethanië in Tzummarum stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Woonzorgcentrum Nij Bethanië in Tzummarum is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de woonplaats Firdgum. Stembureau Woonzorgcentrum Nij Bethanië in Tzummarum is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de woonplaats Firdgum ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 70 stembureaus in de gemeente Waadhoeke en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Waadhoeke. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Waadhoeke.

Stembureaus Waadhoeke
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Firdgum

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Firdgum.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Firdgum telt in totaal 33 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 64% van de adressen in woonplaats Firdgum ligt binnen de bebouwde kom en 36% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Waadhoeke
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Firdgum zijn er 31 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Firdgum.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 11 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de woonplaats Firdgum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Firdgum. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Firdgum voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Firdgum voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Firdgum
Bevolking53927
Adressen2.09318
Autos27516

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Firdgum ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Firdgum is 2,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Firdgum tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Firdgum tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,5
Supermarkt3,0
Restaurant2,5
Basisonderwijs2,8
Voortgezet onderwijs7,8
Bibliotheek8,9
Treinstation9,9
Sportterrein2,5
Bioscoop19,2
Museum9,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Firdgum.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Firdgum.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Firdgum:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.5503.670
Koopwoning1.3603.240
Huurwoning1.9203.060

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Firdgum zijn G (20 adressen) en C (5 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Firdgum. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Firdgum: 20 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Waadhoeke bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Firdgum met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Firdgum voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal20Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataAantalgeen data
B-F Nijverheid en energiegeen dataAantalgeen data
G+I Handel en horecageen dataAantalgeen data
H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataAantalgeen data
K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataAantalgeen data
M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataAantalgeen data
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataAantalgeen data
% A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataPercentagegeen data
% B-F Nijverheid en energiegeen dataPercentagegeen data
% G+I Handel en horecageen dataPercentagegeen data
% H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataPercentagegeen data
% K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataPercentagegeen data
% M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataPercentagegeen data
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataPercentagegeen data

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Firdgum, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners65Aantal2026
Mannen35Aantal2026
Vrouwen30Aantal2026
0 tot 15 jaar15Aantal2026
15 tot 25 jaar5Aantal2026
25 tot 45 jaar15Aantal2026
45 tot 65 jaar15Aantal2026
65 jaar of ouder15Aantal2026
Ongehuwd30Aantal2026
Gehuwd30Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar23%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar7,7%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden7,7%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO10Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid27Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.040Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.230Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.060Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.180Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.920Gemiddeld per m³2022
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel20Aantal2026
Adressen met definitief energielabel11Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A1Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C5Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G20Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Firdgum. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens30Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking40Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.538Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW20Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW31%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Firdgum. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland65Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland65Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland100%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon60Aantal2022
Westers5Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Firdgum. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven2Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Firdgum, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand22Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,6Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand15Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand8,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand9,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand8,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km11Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand8,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Firdgum. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1378Code2026
RegionaamFirdgumNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal245Aantal hectaren2026
Oppervlakte land244Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid18Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal33Aantal2026
Adressen met postcode33Aantal2026
Adressen met woonfunctie31Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie6Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten33Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres31Aantal2026
Adressen met pand32Aantal2026
Percelen met adres33Aantal2026
Adressen met perceel33Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom21Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom19Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19007Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192511Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19508Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied8852RG-8852RLNaam2026
Meest voorkomende postcode8852Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Firdgum.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Firdgum zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal40Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine30Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof10Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,14Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte16Aantal2025
Motorfietsen10Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Firdgum. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad31Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners477Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad2Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€394.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen29Aantal2025
Meergezinswoningen2Aantal2025
Koopwoningen25Aantal2025
Huurwoningen6Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders6Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond28Aantal2025
Onbewoond3Aantal2025
% Koopwoningen81%Percentage2025
% Huurwoningen19%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders19%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond90%Percentage2025
% Onbewoond10%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen2Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen3Aantal2026
Vrijstaande woningen22Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen6%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen10%Percentage2026
% Vrijstaande woningen71%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194523Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194574%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19856%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20053,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend3,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Firdgum komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Waadhoeke. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Firdgum.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Waadhoeke.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Waadhoeke. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron