Statistieken woonplaats Schagen

Statistieken woonplaats Schagen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Schagen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Schagen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de woonplaats Schagen.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Schagen telt 20.098 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Schagen.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Schagen:

JaarAantal inwoners de woonplaats Schagen% verschil
202620.0981,05%
202519.8900,91%
202419.7101,1%
202319.4950,59%
202219.3801,58%
202119.0790,52%
202018.981-0,24%
201919.0270,31%
201818.9681,15%
201718.7530,34%
201618.6900,79%
201518.5431,11%
201418.339-0,22%
201318.380geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Schagen is met 1.718 inwoners gestegen van 18.380 inwoners in 2013 tot 20.098 inwoners in 2026 (dat is een toename van 9,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 132 inwoners (0,69%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Schagen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Schagen:

In 2013 waren er 18.380 inwoners in de woonplaats Schagen. In 2014 is het aantal gedaald tot 18.339 inwoners. Dit is een daling van 41 (-0,22%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 18.339 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 20.098 inwoners. De stijging ten opzichte van 2014 is 1.759 (9,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 208 (1,05%). Het aantal van 20.098 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Over de woonplaats Schagen

De woonplaats Schagen ligt binnen de gemeente Schagen.

Er zijn 11.879 adressen en 9.515 woningen in de woonplaats Schagen. 63% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €352.448. Er wonen 20.098 inwoners in de woonplaats Schagen Woonplaats Schagen telt 9.265 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 10.245 personenauto’s en 2.615 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Schagen.

Woonplaats Schagen heeft een totale oppervlakte van 1.933 hectare, waarvan 1.876 hectare land en 57 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.264 adressen per km2.

De data voor woonplaats Schagen zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Schagen:

De gegevens voor de woonplaats Schagen zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Schagen valt samen met 5 wijken. Dit zijn: wijk Schagen-Zuid, wijk Schagen-Centrum, wijk Schagen-West, wijk Schagen-Oost en wijk Schagen-Noord. De cijfers voor de woonplaats Schagen zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Schagen zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Schagen. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Schagen
Kaart van de omgeving van de woonplaats Schagen.
Afbeelding van de woonplaats Schagen op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Schagen binnen de gemeente Schagen.

Bekijk de statistieken voor alle 112 gebieden binnen de gemeente Schagen via de overzichtspagina van de gebieden in de Schagen.

Overzicht gebieden Meer Schagen
Kenmerken van de 9.515 woningen in de woonplaats Schagen
Er zijn 9.515 woningen in de woonplaats Schagen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Schagen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Schagen was €352.448 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Schagen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Schagen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Schagen% verschil
2025€352.4484,62%
2024€336.8971,36%
2023€332.36411%
2022€298.33713%
2021€264.2196,4%
2020€248.2837,8%
2019€230.3095,5%
2018€218.2043,71%
2017€210.4043,15%
2016€203.9781,28%
2015€201.394-2,16%
2014€205.832-4,61%
2013€215.787geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Schagen is met €136.661 gegroeid van €215.787 in 2013 tot €352.448 in 2025 (dat is een stijging van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.388 (4,29%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Schagen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Schagen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Schagen is €352.448, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 9.515 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Schagen (geel), 14 woonplaatsen (groen) en 18 wijken (oranje). De woonplaats Schagen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Schagen: er zijn 3.909 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Schagen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 januari 2026.

Advertentie:

Adressen: 11.879 totaal in de woonplaats Schagen

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 januari 2026. De woonplaats Schagen telt in totaal 11.879 adressen, met 11.808 verblijfsobjecten, 69 standplaatsen en 2 ligplaatsen. 98% van de adressen in woonplaats Schagen ligt binnen de bebouwde kom en 2% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Schagen
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Schagen zijn er 9.621 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Schagen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.246 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats Schagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Schagen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 januari 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de woonplaats Schagen

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de woonplaats Schagen. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Schagen






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Schagen.

Burgerlijke staat in de woonplaats Schagen






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Schagen naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Schagen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Schagen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Schagen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202516.4751.0952.320
202416.4801.0952.140
202316.4101.0302.055
202216.6659071.808
202116.5158581.705
202016.4468481.687
201916.5288371.663
201816.4898261.642
201716.3538021.593
201616.3267891.569
201516.2317731.532
201416.1047461.475
201316.0907621.514

In 2025 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Schagen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 5,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europa: 4,15% en herkomst van buiten Europa: 8,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Schagen naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Schagen is 90% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Schagen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de woonplaats Schagen heeft 26,1% een praktisch opleidingsniveau, 45,4% een middelbaar opleidingsniveau en 28,5% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Schagen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Schagen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Schagen:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Schagen. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Schagen. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina:

Onderwijs in de woonplaats Schagen

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Woonplaats SchagenGemeente SchagenProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties20704.231
Aantal kindplaatsen8201.826128.423
Aantal vestigingen basisonderwijs1326977
Aantal leerlingen basisonderwijs1.9123.691235.103
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs66267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs3.0743.074157.853
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs1010135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs1.0471.04771.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs00493
Aantal studenten hoger onderwijs00144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 mei 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Schagen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Schagen is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Schagen0,91,00,94,95,05,7
Wijk Schagerbrug0,90,90,94,04,04,5
Wijk Schagen-Zuid1,11,31,21,11,11,3
Wijk Burgerbrug1,23,81,310,110,110,5
Wijk Sint Maarten2,21,21,05,45,45,9
Wijk Warmenhuizen1,21,31,27,97,99,2
Wijk Tuitjenhorn0,80,80,87,77,78,2
Wijk Waarland0,80,80,86,76,78,7
Wijk Dirkshorn0,90,90,85,15,15,3
Wijk Oudesluis4,24,23,86,76,77,6
Wijk Schagen-Centrum0,50,70,40,70,71,0
Wijk Petten0,70,70,712,712,713,1
Wijk Sint Maartensbrug0,80,80,76,46,46,9
Wijk ’t Zand0,60,70,97,57,68,5
Wijk Sint Maartensvlotbrug2,22,22,18,28,28,6
Wijk Callantsoog1,21,21,18,211,011,4
Wijk Schagen-West0,60,90,61,31,31,8
Wijk Schagen-Oost0,60,71,00,90,91,8
Wijk Schagen-Noord0,40,50,51,81,82,2
Woonplaats Schagen0,60,80,71,21,21,7
Woonplaats Schagerbrug0,90,90,94,04,04,5
Woonplaats Callantsoog1,21,21,18,211,011,4
Woonplaats ’t Zand0,60,70,97,57,68,5
Woonplaats Sint Maartensbrug0,80,80,76,46,46,9
Woonplaats Sint Maartensvlotbrug2,22,22,18,28,28,6
Woonplaats Petten0,70,70,712,712,713,1
Woonplaats Burgerbrug1,23,81,310,110,110,5
Woonplaats Oudesluis4,24,23,86,76,77,6
Woonplaats Dirkshorn0,90,90,85,15,15,3
Woonplaats Oudkarspel2,22,22,15,25,25,7
Woonplaats Sint Maarten2,21,21,05,45,45,9
Woonplaats Tuitjenhorn0,80,80,87,77,78,2
Woonplaats Waarland0,80,80,86,76,78,7
Woonplaats Warmenhuizen1,21,31,27,97,99,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Schagen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Schagen (geel), 14 woonplaatsen (roze) en 18 wijken (groen). Woonplaats Schagen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Schagen
In 2024 woonden er 3.660 leerlingen en studenten in de woonplaats Schagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Schagen, data van het CBS over 2024.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Schagen.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 19 scholen in de woonplaats Schagen in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Schagen van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Schagen:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
200784517
200885518
200986519
201086620
201186721
201286620
201386620
201477620
201575618
201675618
201775618
201875618
201975618
202075618
202175618
202275618
202375618
202475618
202575618
202685619

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Schagen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Schagen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5051.765
Tussenwoning7892.295
Hoekwoning8882.457
Twee-onder-één-kap woning1.0883.069
Vrijstaande woning1.3603.638
Koopwoning9392.600
Huurwoning6281.949

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Schagen zijn C (2.989 adressen) en A (2.656 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Schagen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 januari 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats Schagen: 2.989 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Schagen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Schagen voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Schagen voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats Schagen
Bevolking5361.060
Adressen2.0821.264
Autos275546

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Schagen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 90 verkeersongevallen in de woonplaats Schagen in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Schagen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2024 in de woonplaats Schagen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2024
Totaal90
Materiële schade58
Letselschade32
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Schagen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslagen Tweede Kamer verkiezingen 2025
Stembureaus in de woonplaats Schagen

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 11 stembureaus in de woonplaats Schagen. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 11 stembureaus in de woonplaats Schagen.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 11 stembureaus in de woonplaats Schagen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 58 stembureaus in de gemeente Schagen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Schagen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Schagen.

Stembureaus Schagen
Gemiddeld inkomen per inwoner (€30.052)




Heel even geduld alsjeblieft...



de inkomensgegevens worden geladen!







Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Schagen.

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Schagen is €30.052. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.493. Woonplaats Schagen telt 16.500 inkomensontvangers op 20.098 inwoners totaal.
4% van de huishoudens in de woonplaats Schagen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Schagen.

Inwoners en inkomensontvangers:
Over de schaal van de inkomensmeter:
De schaal toont de verdeling van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. De laagste 10% en 25% woonplaatsen komen in het rode en oranje gebied. De hoogste 25% woonplaatsen vallen in het groene gebied. De verdeling is berekend op basis van het 'percentiel' van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Meer inkomensdata:
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar, zoals het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger en gegevens over uitkeringen en de inkomens van huishoudens. Deze vind je onder het filter inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de uitgebreide Excel downloads.

Advertentie:

Bedrijfsvestigingen (2.615 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Schagen (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Schagen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de woonplaats Schagen zijn in totaal 2.615 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 2.615 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 2.625 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Schagen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 mei 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp deze zomer?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Schagen
Er zijn 489 elektrische auto’s in mei 2026 in de woonplaats Schagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Schagen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 489 elektrische auto’s in de woonplaats Schagen. Dit is het totaal aantal in mei 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Schagen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 9.150 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Schagen in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Schagen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 13.042 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Schagen (in mei 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 9.623 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Schagen in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Schagen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de woonplaats Schagen. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 15 april 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 936 misdrijven in de woonplaats Schagen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Schagen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of oktober 2024 tot en met maart 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Schagen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 13.320 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 44 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Schagen 936 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Schagen in 2025 zijn Onder invloed (weg) (150 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (146 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Schagen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In maart 2026 zijn er 106 misdrijven in de woonplaats Schagen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Schagen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Schagen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Schagen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 18 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Schagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Schagen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Schagen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 9 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de woonplaats Schagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Schagen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Schagen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 14 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de woonplaats Schagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Schagen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Schagen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.615Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij40Aantal2025
B-F Nijverheid en energie425Aantal2025
G+I Handel en horeca530Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie160Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed155Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening615Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg410Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten290Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,52%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners20.098Aantal2026
Mannen9.730Aantal2025
Vrouwen10.160Aantal2025
0 tot 15 jaar2.695Aantal2026
15 tot 25 jaar2.415Aantal2026
25 tot 45 jaar4.310Aantal2026
45 tot 65 jaar5.165Aantal2026
65 jaar of ouder5.470Aantal2026
Ongehuwd9.000Aantal2025
Gehuwd7.720Aantal2025
Gescheiden1.790Aantal2025
Verweduwd1.370Aantal2025
% Mannen49%Percentage2025
% Vrouwen51%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2025
% Gehuwd39%Percentage2025
% Gescheiden9%Percentage2025
% Verweduwd6,9%Percentage2025
Geboorten160Aantal2024
Geboorte relatief9Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes280Aantal2024
Sterfte relatief14Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO1.490Aantal2024
Leerlingen VO1.060Aantal2024
Studenten MBO620Aantal2024
Studenten HBO360Aantal2024
Studenten WO130Aantal2024
Praktisch opleidingsniveau3.630Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau6.310Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.970Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau29%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura375Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8%Percentage2024
Wmo cliënten1.245Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.060Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.450Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning930Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom43%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd15%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.765Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.295Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.457Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.069Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.638Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.949Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning781Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming1%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen83%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement505Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning789Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning888Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.088Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning939Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning628Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.774Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel3.346Aantal2026
Adressen met definitief energielabel6.759Aantal2026
Energielabels A+++++7Aantal2026
Energielabels A++++12Aantal2026
Energielabels A+++537Aantal2026
Energielabels A++233Aantal2026
Energielabels A+242Aantal2026
Energielabels A2.656Aantal2026
Energielabels B1.610Aantal2026
Energielabels C2.989Aantal2026
Energielabels D845Aantal2026
Energielabels E310Aantal2026
Energielabels F264Aantal2026
Energielabels G400Aantal2026
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens9.265Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens3.615Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens5.650Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2.775Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.860Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens39%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens61%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen31%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.143Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers16.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners837Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.493Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.052Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede1,96%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,88%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.728euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,37%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,25%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€178.598euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand340Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO1.000Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW130Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW4.950Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW25%Percentage2024
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland16.475Aantal2025
Herkomst buiten Nederland3.415Aantal2025
Herkomst Europa1.095Aantal2025
Herkomst buiten Europa2.320Aantal2025
% Herkomst Nederland83%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2025
% Herkomst Europa5,5%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland16.480Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa560Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa955Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.515Aantal2025
Geboren in Nederland17.995Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa535Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.365Aantal2025
Geboren buiten Nederland1.900Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland83%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,82%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,6%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,8%Percentage2025
% Geboren in Nederland90%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,69%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,9%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland9,6%Percentage2025
Autochtoon16.665Aantal2022
Westers1.360Aantal2022
Niet-westers1.355Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba105Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname135Aantal2022
Turkije50Aantal2022
Overig niet-westers1.065Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven936Aantal2025
Diefstal364Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven106Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting98Aantal2025
Verkeersovertredingen245Aantal2025
Vernieling83Aantal2025
Overige misdrijven40Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners47Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,04Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,99Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,89Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,91Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,07Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,78Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,42Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,73Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,32Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,33Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,98Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,95Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km29Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,23Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,07Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,58Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,76Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,68Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,54Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,21Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,21Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,69Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,94Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,38Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,39Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,36Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,36Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,65Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,75Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,43Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,69Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,39Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,48Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,75Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,46Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,49Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,73Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,42Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,38Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,99Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,04Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,05Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km25Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,43Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2460Code2026
RegionaamSchagenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Oppervlakte totaal1.933Aantal hectaren2025
Oppervlakte land1.876Aantal hectaren2025
Oppervlakte water57Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.264Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal11.879Aantal2026
Adressen met postcode11.063Aantal2026
Adressen met woonfunctie9.621Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie127Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie187Aantal2026
Adressen met industriefunctie827Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie263Aantal2026
Adressen met logiesfunctie133Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie22Aantal2026
Adressen met sportfunctie27Aantal2026
Adressen met winkelfunctie256Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie820Aantal2026
Verblijfsobjecten11.808Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen69Aantal2026
Panden met adres8.843Aantal2026
Adressen met pand11.797Aantal2026
Percelen met adres7.225Aantal2026
Adressen met perceel11.879Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom11.625Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom254Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom9.426Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom195Aantal2026
Panden met adres voor 17003Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 190045Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925445Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950309Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19701.728Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19803.246Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990795Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000832Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010613Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020461Aantal2026
Panden met adres 2020 en later366Aantal2026
Adressen met pand voor 17003Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190047Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925554Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950347Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.836Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803.625Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.110Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.267Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101.278Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020766Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later964Aantal2026
Postcodegebied1741AA-1742TBNaam2026
Meest voorkomende postcode1741Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode64%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal90Aantal2024
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade58Aantal2024
Verkeersongevallen letselschade32Aantal2024
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2024
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal10.245Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine8.015Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.235Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,11Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte546Aantal2025
Motorfietsen890Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad9.515Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners478Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen193Aantal2024
Niet-woningvoorraad2.061Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen5Aantal2024
Gemiddelde woningwaarde€352.448Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen7.072Aantal2025
Meergezinswoningen2.443Aantal2025
Koopwoningen5.995Aantal2025
Huurwoningen3.500Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.544Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders956Aantal2025
Eigendom onbekend20Aantal2025
Bewoond9.136Aantal2025
Onbewoond379Aantal2025
% Koopwoningen63%Percentage2025
% Huurwoningen37%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties27%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen74%Percentage2025
% Meergezinswoningen26%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen2.430Aantal2026
Tussenwoningen3.909Aantal2026
Hoekwoningen1.651Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen682Aantal2026
Vrijstaande woningen949Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen25%Percentage2026
% Tussenwoningen41%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen10%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945741Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965622Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752.950Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.284Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.204Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051.411Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015484Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025831Aantal2026
Woningen 2025 en later88Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend6Aantal2026
% Woningen voor 19458%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197531%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199513%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200515%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download een schat aan informatie voor alle regio's in Nederland. Probeer de gratis voorbeeld download nu!

Advertentie:

Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 24 april 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.