Statistieken buurt De Hees

Statistieken buurt De Hees

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Hees in de gemeente Raalte Vlag van de gemeente Raalte. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Hees in de gemeente Raalte Vlag van de gemeente Raalte. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Hees.Bekijk kaart
Buurt De Hees in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Hees.

Kerncijfers van de buurt De Hees
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Hees.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Hees.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode199Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2Kadaster2026
Panden met adres110Kadaster2026
Percelen met adres145Kadaster2026
Woningvoorraad1CBS2025
Huishoudens5CBS2026
Inwoners0CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Hees en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Hees.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Hees
Kaart van de omgeving van de buurt De Hees.
Afbeelding van de buurt De Hees op de kaart.

Kaart van de wijk Raalte met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Franciscushof, 2: Salland, 3: Het Overstigt, 4: Buitengebied Raalte, 5: Het Raan West, 6: Tijenraan, 7: Het Raan Oost, 8: Blekkerhoek, 9: Drostenkamp, 10: De Enk ...Toon meer...Kaart van de wijk Raalte met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Franciscushof, 2: Salland, 3: Het Overstigt, 4: Buitengebied Raalte, 5: Het Raan West, 6: Tijenraan, 7: Het Raan Oost, 8: Blekkerhoek, 9: Drostenkamp, 10: De Enk, 11: Raalte Centrum, 12: Langkamp, 13: Westdorp, 14: De Olykampen, 15: De Zegge, 16: Hartkamp, 17: De Hees, 18: De Vloedkampen....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 57 gebieden binnen de gemeente Raalte via de overzichtspagina van de gebieden in de Raalte.

Overzicht gebieden Meer Raalte
Over de buurt De Hees

De buurt De Hees ligt binnen de wijk Raalte in de gemeente Raalte. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt De Hees: Achterweiden en Boeteler Enk. De meest voorkomende postcode in de buurt De Hees is postcode 8102.

Er zijn 199 adressen en er is één woning in de buurt De Hees in de gemeente Raalte. 78% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €329.884. Er wonen geen inwoners in de buurt De Hees. Buurt De Hees telt vijf huishoudens van gemiddeld 1,0 personen. Verder zijn er 115 personenauto’s en 125 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Hees.

Buurt De Hees heeft een oppervlakte van 72 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 299 adressen per km2.

Meer over de buurt De Hees:

De gemeente Raalte (gemeentecode GM0177) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Raalte en Heino. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Raalte overgegaan. De gegevens van de buurt De Hees voor de jaren 2013 tot en met 2019 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Raalte.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Hees.

Wonen in de buurt De Hees

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Hees.

Kenmerken van de woningen in de buurt De Hees
Er zijn 1 woningen in de buurt De Hees.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Raalte in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Hees was €329.884 in 2019.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Hees.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Hees:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Hees% verschil
2019€329.88411%
2018€297.9077,9%
2017€276.140-0,32%
2016€277.023-1,15%
2015€280.256-7,5%
2014€302.977-6,4%
2013€323.744geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Hees is met €6.140 gegroeid van €323.744 in 2013 tot €329.884 in 2019 (dat is een groei van 1,9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2019 was €1.023 (0,54%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Raalte.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Raalte.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Hees is €329.884, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 0% en er zijn 1 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Raalte (geel), 9 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 37 buurten (blauw). De buurt De Hees wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt De Hees: er zijn 2 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Hees.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Hees

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Hees, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Raalte.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Hees telt 0 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Hees. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Hees:

JaarAantal inwoners de buurt De Hees% verschil
20260-100%
202550,0%
20245inf%
20230geen data
20220-100%
20215inf%
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

In 2026 waren er 0 personen in de buurt De Hees. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2013.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Raalte.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Hees:

In 2013 telde de buurt De Hees 0 inwoners. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2020. In 2021 is het aantal gestegen tot 5 personen. De stijging ten opzichte van 2020 is 5. Het aantal van 5 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 0 personen. Dit is een daling van 5 (-100%) ten opzichte van 2021. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2023. In 2024 is het aantal gestegen tot 5 personen. De stijging ten opzichte van 2023 is 5. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2025. In 2026 is het aantal gedaald tot 0 personen. Dit is een daling van 5 (-100%) ten opzichte van 2025. Het aantal van 0 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Hees

Er is geen informatie over het aantal inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Hees beschikbaar. Het CBS rondt de bevolkingsaantallen op wijk- en buurtniveau om redenen van statistische geheimhouding aselect af op veelvouden van vijf. Hierdoor kunnen kleine aantallen als nul worden weergegeven.

Burgerlijke staat in de buurt De Hees

Er is geen informatie over de burgerlijke staat van de inwoners in de buurt De Hees beschikbaar.

Soorten huishoudens
In 2026 waren er 5 huishoudens in de buurt De Hees. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 0 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Hees. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Hees.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Hees per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Hees:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026050
2025000
2024500
2023000
2022000
2021500
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015000

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Hees als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 0,0%, herkomst uit Europese landen: 100% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2021 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Er zijn voor de buurt De Hees geen data over de migratieachtergrond van de inwoners bekend.

Geboorte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt De Hees helaas geen data over geboortes bekend. De cijfers over de geboorten per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Raalte als geheel 31 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Raalte.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Hees.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Hees.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Raalte als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Raalte.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Hees

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Hees. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Hees
Buurt De HeesWijk RaalteGemeente Raalte
Aantal kinderopvanglocaties03794
Aantal kindplaatsen01.0182.315
Aantal vestigingen basisonderwijs0918
Aantal leerlingen basisonderwijs01.9713.349
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs044
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.1932.193
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs022
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.4501.450

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Hees. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Hees is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2019.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2019.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Raalte1,00,91,03,43,54,6
Wijk Raalte0,80,70,81,81,92,1
Buurt Raalte Centrum0,70,70,71,21,21,2
Buurt Blekkerhoek0,40,40,40,70,71,1
Buurt Drostenkamp0,60,50,60,40,60,5
Buurt Westdorp0,30,30,31,11,21,1
Buurt De Olykampen0,40,40,41,71,81,7
Buurt Hartkamp0,80,70,81,82,01,8
Buurt Langkamp0,50,50,51,11,31,1
Buurt De Vloedkampen1,10,81,12,42,52,4
Buurt Tijenraan0,90,50,90,70,71,5
Buurt De Enk1,21,21,21,71,81,7
Buurt Het Raan Oost0,80,50,62,42,42,8
Buurt Het Raan West0,40,40,62,32,32,7
Buurt Het Overstigt0,60,60,92,12,12,9
Buurt Salland0,60,60,71,91,92,9
Buurt Franciscushof1,11,11,81,71,72,8
Buurt De Zegge1,61,51,52,42,42,4
Buurt De Hees1,71,61,62,93,02,9
Buurt Buitengebied Raalte2,32,12,53,43,53,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Hees in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Raalte (geel), wijk Raalte (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt De Hees wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Hees
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt De Hees.

Er zijn in de buurt De Hees geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Raalte.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt De Hees beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Raalte weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Hees

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Hees, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (125 totaal)
In de buurt De Hees zijn in totaal 125 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Hees (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Hees voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt De Hees zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt De Hees zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de buurt De Hees zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Bekijk de data uit de regionale gezondheidsmonitor voor de andere wijken en buurten in de gemeente Raalte.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Hees

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Hees.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Hees
Er zijn 17 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Hees.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Hees op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 17 elektrische auto’s in de buurt De Hees. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Hees die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Hees. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 174 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Hees in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Hees geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 322 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Hees (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 208 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Hees in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Hees geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt De Hees in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Hees. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Hees plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade0
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Hees vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Hees

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Hees op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 22 misdrijven in de buurt De Hees geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Hees, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Hees zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 137 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 18 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Hees 22 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Hees in 2025 zijn Ongevallen (weg) (10 delicten) en Diefstal/inbraak bedrijven enz. (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt De Hees.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt De Hees geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Hees per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Hees over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Raalte.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 200 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt De Hees.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Hees.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Hees. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Hees

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Hees.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau LKQ Fource in Raalte
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau LKQ Fource in Raalte bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau LKQ Fource in Raalte stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau LKQ Fource in Raalte is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt De Hees. Stembureau LKQ Fource in Raalte is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt De Hees ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 54 stembureaus in de gemeente Raalte en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Raalte. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Raalte.

Stembureaus Raalte
Adressen en leefomgeving in de buurt De Hees

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Hees.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Hees telt in totaal 199 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Hees liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Raalte
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Hees zijn er 185 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Hees.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 40 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt De Hees.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Hees. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Hees voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Hees voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Hees
Bevolking5390
Adressen2.093299
Autos275160

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Hees ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Hees is 1,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Hees tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2019.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Hees tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2019:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,8
Supermarkt1,8
Restaurant1,2
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs2,9
Bibliotheek1,9
Treinstation2,5
Sportterrein1,7
Bioscoop8,6
Museum7,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Hees.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Hees.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Hees:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning1.7503.650
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.5683.283
Vrijstaande woning1.6904.240
Koopwoning1.3403.950
Huurwoning2.0163.237

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Hees zijn A (36 adressen) en A+++ (5 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Hees. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt De Hees: 36 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Raalte bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Hees
Tabel met 212 adressen in de buurt De Hees.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Hees. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Raalte.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Ampèrestraat1 t/m 398102PNRaalte37
Barkstraat1 t/m 58102GVRaalte9
Heesweg38 t/m 518102NBRaalte13
Hertzstraat1 t/m 198102PKRaalte9
Karveelstraat5 t/m 88102GXRaalte3
Kelvinstraat18102PPRaalte1
Klipperweg16 t/m 218102HRRaalte4
Kotterstraat5 t/m 228102HZRaalte16
Lumenstraat1 t/m 98102PSRaalte5
Newtonstraat1 t/m 108102PJRaalte7
Ohmstraat3 t/m 88102PRRaalte17
Overkampsweg12 t/m 308102PHRaalte21
Schoenerstraat38102GWRaalte1
Voltstraat18102PMRaalte1
Wattstraat1 t/m 98102PTRaalte5
Zompstraat2 t/m 418102HXRaalte63

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 16 openbare ruimtes en 212 adressen in de buurt De Hees. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Raalte
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Hees ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek8102211
WoonkernRaalte212
WoonplaatsRaalte212
WijkRaalte212
GemeenteRaalte212
ProvincieOverijssel212
WaterschapWaterschap Drents Overijsselse Delta212
LandNederland212

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Hees ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Hees dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Hees ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Hees en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Hees met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Hees voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal125Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie32%Percentage2025
% G+I Handel en horeca32%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening16%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg4,0%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten4,0%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Hees, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners0Aantal2026
Mannen0Aantal2026
Vrouwen0Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen0,0%Percentage2026
% Vrouwen0,0%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid0Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.100Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning4.420Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.650Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.283Gemiddeld in kWh2019
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.237Gemiddeld in kWh2019
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.370Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.750Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.568Gemiddeld per m³2019
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.340Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning2.016Gemiddeld per m³2019
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel144Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel27Aantal2026
Adressen met definitief energielabel28Aantal2026
Energielabels A+++++3Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A36Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Hees. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Hees. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Hees. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Hees. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens5Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens100%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen0%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking0Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2021
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataAantalgeen data
Personen per soort uitkering - AOgeen dataAantalgeen data
Personen per soort uitkering - WWgeen dataAantalgeen data
Personen per soort uitkering - AOWgeen dataAantalgeen data
% Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - WWgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOWgeen dataPercentagegeen data

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Hees. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland0Aantal2026
Herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Herkomst Europa5Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland100%Percentage2026
% Herkomst Europa100%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Hees. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven22Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2021
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2021
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2021
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2021
Oplichting per 1.000 inwoners200Aantal per 1.000 inwoners2021
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners200Aantal per 1.000 inwoners2021
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2021
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2021

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Hees, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,82Gemiddelde afstand in km2019
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2019
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,71Gemiddeld aantal2019
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,89Gemiddeld aantal2019
Huisartsenpost afstand2,37Gemiddelde afstand in km2019
Apotheek afstand2,27Gemiddelde afstand in km2019
Ziekenhuis met poli afstand3,84Gemiddelde afstand in km2019
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,83Gemiddeld aantal2019
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2019
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,43Gemiddeld aantal2019
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2019
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2019
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2019
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,02Gemiddeld aantal2019
Supermarkt afstand1,83Gemiddelde afstand in km2019
Supermarkten binnen 1 km0,43Gemiddeld aantal2019
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2019
Supermarkten binnen 5 km4,83Gemiddeld aantal2019
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,61Gemiddelde afstand in km2019
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,95Gemiddeld aantal2019
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km13Gemiddeld aantal2019
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km16Gemiddeld aantal2019
Warenhuis afstand2,0Gemiddelde afstand in km2019
Warenhuizen binnen 5 km0,94Gemiddeld aantal2019
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2019
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2019
Café afstand1,6Gemiddelde afstand in km2019
Cafés binnen 1 km0,65Gemiddeld aantal2019
Cafés binnen 3 km2,47Gemiddeld aantal2019
Cafés binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2019
Cafetaria afstand1,91Gemiddelde afstand in km2019
Cafetaria binnen 1 km0,94Gemiddeld aantal2019
Cafetaria binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2019
Cafetaria binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2019
Restaurant afstand1,21Gemiddelde afstand in km2019
Restaurants binnen 1 km1,79Gemiddeld aantal2019
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2019
Restaurants binnen 5 km15Gemiddeld aantal2019
Hotel afstand2,09Gemiddelde afstand in km2019
Hotels binnen 5 km1,89Gemiddeld aantal2019
Hotels binnen 10 km4,59Gemiddeld aantal2019
Hotels binnen 20 km24Gemiddeld aantal2019
Kinderdagverblijf afstand1,67Gemiddelde afstand in km2019
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,17Gemiddeld aantal2019
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2019
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2019
Buitenschoolseopvang afstand1,64Gemiddelde afstand in km2019
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2019
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2019
Buitenschoolseopvang binnen 5 km10Gemiddeld aantal2019
Basisonderwijs afstand1,64Gemiddelde afstand in km2019
Basisonderwijs binnen 1 km0,07Gemiddeld aantal2019
Basisonderwijs binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2019
Basisonderwijs binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2019
Voortgezet onderwijs afstand2,9Gemiddelde afstand in km2019
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,19Gemiddeld aantal2019
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,69Gemiddeld aantal2019
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,17Gemiddeld aantal2019
VMBO afstand3,0Gemiddelde afstand in km2019
VMBO binnen 3 km1,47Gemiddeld aantal2019
VMBO binnen 5 km1,78Gemiddeld aantal2019
VMBO binnen 10 km2,11Gemiddeld aantal2019
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2019
HAVO VWO binnen 3 km0,72Gemiddeld aantal2019
HAVO VWO binnen 5 km0,89Gemiddeld aantal2019
HAVO VWO binnen 10 km1,06Gemiddeld aantal2019
Openbaar groen afstand0,84Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,61Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,06Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,09Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,65Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,17Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,69Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,99Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,73Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,03Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,91Gemiddelde afstand in km2019
Treinstation afstand2,47Gemiddelde afstand in km2019
Belangrijk overstapstation afstand19Gemiddelde afstand in km2019
Bibliotheek afstand1,91Gemiddelde afstand in km2019
Zwembad afstand3,2Gemiddelde afstand in km2019
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2019
Podiumkunsten afstand1,39Gemiddelde afstand in km2019
Podiumkunsten binnen 5 km0,97Gemiddeld aantal2019
Podiumkunsten binnen 10 km1,17Gemiddeld aantal2019
Podiumkunsten binnen 20 km7,3Gemiddeld aantal2019
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2019
Bioscoop afstand8,6Gemiddelde afstand in km2019
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2019
Bioscopen binnen 10 km0,86Gemiddeld aantal2019
Bioscopen binnen 20 km2,78Gemiddeld aantal2019
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2019
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2019
Museum afstand7Gemiddelde afstand in km2019
Musea binnen 5 km0,06Gemiddeld aantal2019
Musea binnen 10 km2,97Gemiddeld aantal2019
Musea binnen 20 km11Gemiddeld aantal2019
Attractie afstand5,5Gemiddelde afstand in km2019
Attracties binnen 10 km1,11Gemiddeld aantal2019
Attracties binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2019
Attracties binnen 50 km31Gemiddeld aantal2019
Brandweerkazerne afstand1,54Gemiddelde afstand in km2019

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Hees. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01770117Code2026
RegionaamDe HeesNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01770117Code2026
Oppervlakte totaal72Aantal hectaren2026
Oppervlakte land72Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid299Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal199Aantal2026
Adressen met postcode199Aantal2026
Adressen met woonfunctie2Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie185Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie30Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie4Aantal2026
Verblijfsobjecten199Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres110Aantal2026
Adressen met pand199Aantal2026
Percelen met adres145Aantal2026
Adressen met perceel199Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom199Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200028Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201063Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202014Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later93Aantal2026
Postcodegebied8102GV-8102PTNaam2026
Meest voorkomende postcode8102Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Hees.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Hees zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal115Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine50Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof65Aantal2025
Personenauto’s per huishouden22Aantal2024
Personenauto’s naar oppervlakte160Aantal2025
Motorfietsen10Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Hees. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners200Aantal per 1.000 inwoners2021
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad158Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen24Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€329.884Gemiddeld in Euro2019
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2019
Eengezinswoningen1Aantal2019
Meergezinswoningen0Aantal2019
Koopwoningen1Aantal2019
Huurwoningen0Aantal2019
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2019
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2019
Eigendom onbekend1Aantal2025
Bewoond1Aantal2019
Onbewoond0Aantal2019
% Koopwoningen78%Percentage2019
% Huurwoningen22%Percentage2019
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2019
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2019
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2019
% Meergezinswoningen11%Percentage2019
% Bewoond94%Percentage2019
% Onbewoond6%Percentage2019
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen2Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196550%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202550%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Hees komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Raalte. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Hees: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Herkomst Europa100%9,6%90%5,8%16
2Oplichting per 1.000 inwoners20051951414
3Personenauto’s per huishouden221,1211,7812
4Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning4.4207903.6306305,8
5% Eigendom onbekend100%1%99%17%5,7

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Raalte.

RegioSoort regio% Herkomst EuropaOplichting per 1.000 inwonersPersonenauto’s per huishoudenGemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning% Eigendom onbekend
De HeesBuurt100%200224.420100%
NederlandLand9,6%51,17901%
RaalteGemeente3,48%31,331.5400%
Raalte CentrumBuurt3,87%50,884200%
BlekkerhoekBuurt2,69%80,957200%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Raalte.

Top 5 kenmerken buurt De Hees:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Hees. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Hees relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Hees, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Hees met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Hees, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Hees staan in de uitgebreide download voor Raalte.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Hees.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Raalte.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Raalte. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron