Statistieken buurt Raalte Centrum

Statistieken buurt Raalte Centrum

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Raalte Centrum in de gemeente Raalte Vlag van de gemeente Raalte. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Raalte Centrum in de gemeente Raalte Vlag van de gemeente Raalte. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Raalte Centrum.Bekijk kaart
Buurt Raalte Centrum in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Raalte Centrum.

Kerncijfers van de buurt Raalte Centrum
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Raalte Centrum.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Raalte Centrum.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode859Kadaster2026
Adressen met woonfunctie667Kadaster2026
Panden met adres299Kadaster2026
Percelen met adres287Kadaster2026
Woningvoorraad647CBS2025
Huishoudens625CBS2026
Inwoners905CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Raalte Centrum en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Raalte Centrum.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Raalte Centrum
Kaart van de omgeving van de buurt Raalte Centrum.
Afbeelding van de buurt Raalte Centrum op de kaart.

Kaart van de wijk Raalte met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Franciscushof, 2: Salland, 3: Het Overstigt, 4: Buitengebied Raalte, 5: Het Raan West, 6: Tijenraan, 7: Het Raan Oost, 8: Blekkerhoek, 9: Drostenkamp, 10: De Enk ...Toon meer...Kaart van de wijk Raalte met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Franciscushof, 2: Salland, 3: Het Overstigt, 4: Buitengebied Raalte, 5: Het Raan West, 6: Tijenraan, 7: Het Raan Oost, 8: Blekkerhoek, 9: Drostenkamp, 10: De Enk, 11: Raalte Centrum, 12: Langkamp, 13: Westdorp, 14: De Olykampen, 15: De Zegge, 16: Hartkamp, 17: De Hees, 18: De Vloedkampen....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 57 gebieden binnen de gemeente Raalte via de overzichtspagina van de gebieden in de Raalte.

Overzicht gebieden Meer Raalte
Over de buurt Raalte Centrum

De buurt Raalte Centrum ligt binnen de wijk Raalte in de gemeente Raalte. De meest voorkomende postcode in de buurt Raalte Centrum is postcode 8102.

Er zijn 859 adressen en 647 woningen in de buurt Raalte Centrum in de gemeente Raalte. 52% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €318.000. Er wonen 905 inwoners in de buurt Raalte Centrum en 43% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Raalte Centrum telt 625 huishoudens van gemiddeld 1,5 personen. Verder zijn er 540 personenauto’s en 215 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Raalte Centrum.

Buurt Raalte Centrum heeft een oppervlakte van 25 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.384 adressen per km2.

Meer over de buurt Raalte Centrum:

De naam van deze buurt veranderde van Industriegebied De Zegge III in 2019 naar Raalte Centrum in 2020. De gemeente Raalte (gemeentecode GM0177) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Raalte en Heino. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Raalte overgegaan. De gegevens van de buurt Raalte Centrum voor de jaren 2013 tot en met 2019 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Raalte.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Raalte Centrum.

Wonen in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Raalte Centrum.

Kenmerken van de 647 woningen in de buurt Raalte Centrum
Er zijn 647 woningen in de buurt Raalte Centrum.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Raalte in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Raalte Centrum was €318.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Raalte Centrum.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Raalte Centrum:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Raalte Centrum% verschil
2025€318.0005,6%
2024€301.0006,4%
2023€283.00018%
2022€240.00010%
2021€218.0006,9%
2020€204.000-2,86%
2019€210.0007,7%
2018€195.0000,52%
2017€194.0000,52%
2016€193.000-0,52%
2015€194.000-2,51%
2014€199.000-3,4%
2013€206.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Raalte Centrum is met €112.000 toegenomen van €206.000 in 2013 tot €318.000 in 2025 (dat is een toename van 54%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.333 (3,86%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Raalte.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Raalte Centrum met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Raalte.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Raalte Centrum is €318.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 43% en er zijn 647 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Raalte (geel), 9 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 37 buurten (blauw). De buurt Raalte Centrum wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Raalte Centrum: er zijn 487 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Raalte Centrum.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Raalte Centrum, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Raalte.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Raalte Centrum telt 905 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Raalte Centrum. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Raalte Centrum:

JaarAantal inwoners de buurt Raalte Centrum% verschil
20269054,02%
20258700,58%
2024865-0,57%
20238705,5%
2022825-1,79%
20218402,44%
2020820-0,61%
20198250,86%
20188180,86%
20178111,76%
2016797-0,87%
20158040,5%
2014800-1,72%
2013814geen data

De bevolking van de buurt Raalte Centrum is met 91 inwoners gestegen van 814 inwoners in 2013 tot 905 inwoners in 2026 (dat is een toename van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 7 inwoners (0,84%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Raalte.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Raalte Centrum:

In 2013 waren er 814 inwoners in de buurt Raalte Centrum. In 2016 is het aantal gedaald tot 797 inwoners. Dit is een daling van 17 (-2,09%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2015) is het verschil -7 (-0,87%). Het aantal van 797 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 905 inwoners. De stijging ten opzichte van 2016 is 108 (14%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 35 (4,02%). Het aantal van 905 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Raalte Centrum
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Raalte Centrum is 65 jaar of ouder, met 43% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Raalte.

Burgerlijke staat in de buurt Raalte Centrum
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Raalte Centrum naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 625 huishoudens in de buurt Raalte Centrum. Er waren 415 eenpersoonshuishoudens en 205 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Raalte Centrum. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Raalte Centrum.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Raalte Centrum per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Raalte Centrum:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20268053565
20257903055
20247753055
20237853050
202277000
20217802238
20207701931
20197771829
20187701730
20177671627
20167561524
20157601627
20147442136
20137651931

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Raalte Centrum als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 3,87% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,2% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 2,33% en herkomst van buiten Europa: 3,8%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Raalte Centrum is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Raalte Centrum: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Raalte Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Raalte Centrum.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Raalte als geheel 31 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Raalte.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Raalte Centrum genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 25 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Raalte Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Raalte Centrum.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Raalte als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Raalte.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Raalte Centrum. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Raalte Centrum
Buurt Raalte CentrumWijk RaalteGemeente Raalte
Aantal kinderopvanglocaties13794
Aantal kindplaatsen61.0182.315
Aantal vestigingen basisonderwijs0918
Aantal leerlingen basisonderwijs01.9713.349
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs044
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.1932.193
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs022
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.4501.450

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Raalte Centrum. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Raalte Centrum is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Raalte1,00,91,03,43,54,6
Wijk Raalte0,80,70,81,81,92,1
Buurt Raalte Centrum0,70,70,71,21,21,2
Buurt Blekkerhoek0,40,40,40,70,71,1
Buurt Drostenkamp0,60,50,60,40,60,5
Buurt Westdorp0,30,30,31,11,21,1
Buurt De Olykampen0,40,40,41,71,81,7
Buurt Hartkamp0,80,70,81,82,01,8
Buurt Langkamp0,50,50,51,11,31,1
Buurt De Vloedkampen1,10,81,12,42,52,4
Buurt Tijenraan0,90,50,90,70,71,5
Buurt De Enk1,21,21,21,71,81,7
Buurt Het Raan Oost0,80,50,62,42,42,8
Buurt Het Raan West0,40,40,62,32,32,7
Buurt Het Overstigt0,60,60,92,12,12,9
Buurt Salland0,60,60,71,91,92,9
Buurt Franciscushof1,11,11,81,71,72,8
Buurt De Zegge1,61,51,52,42,42,4
Buurt De Hees1,71,61,62,93,02,9
Buurt Buitengebied Raalte2,32,12,53,43,53,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Raalte Centrum in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Raalte (geel), wijk Raalte (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt Raalte Centrum wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Raalte Centrum
In 2025 woonden er 70 leerlingen en studenten in de buurt Raalte Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Raalte Centrum, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Raalte Centrum.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Raalte Centrum.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Raalte Centrum. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Raalte Centrum, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (215 totaal)
In de buurt Raalte Centrum zijn in totaal 215 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Raalte Centrum (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Raalte Centrum voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Raalte Centrum is €32.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Raalte Centrum.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Raalte Centrum is €32.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.000. Buurt Raalte Centrum telt 800 inkomensontvangers op 905 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Raalte Centrum heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Raalte
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Raalte: buurt Raalte Centrum is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Raalte Centrum ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Raalte Centrum per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Raalte Centrum geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Raalte Centrum. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Raalte Centrum is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Raalte Centrum met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Raalte Centrum.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Raalte Centrum.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Raalte Centrum
Er zijn 71 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Raalte Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Raalte Centrum op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 71 elektrische auto’s in de buurt Raalte Centrum. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Raalte Centrum die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Raalte Centrum. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 758 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Raalte Centrum in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Raalte Centrum geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.386 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Raalte Centrum (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 898 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Raalte Centrum in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Raalte Centrum geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 18 verkeersongevallen in de buurt Raalte Centrum in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Raalte Centrum. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Raalte Centrum plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal18
Materiële schade16
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Raalte Centrum vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Raalte Centrum op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 86 misdrijven in de buurt Raalte Centrum geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Raalte Centrum, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Raalte Centrum zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.377 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Raalte Centrum 86 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Raalte Centrum in 2025 zijn Winkeldiefstal (16 delicten) en Ongevallen (weg) (15 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Raalte Centrum.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de buurt Raalte Centrum geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Raalte Centrum per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Raalte Centrum over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Raalte.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 48 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Raalte Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Raalte Centrum.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Raalte Centrum. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Raalte Centrum

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Raalte Centrum.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Swaenewoerd in Raalte
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Swaenewoerd in Raalte bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Swaenewoerd in Raalte stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Swaenewoerd in Raalte is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Raalte Centrum. Stembureau Swaenewoerd in Raalte is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Raalte Centrum ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 54 stembureaus in de gemeente Raalte en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Raalte. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Raalte.

Stembureaus Raalte
Adressen en leefomgeving in de buurt Raalte Centrum

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Raalte Centrum.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Raalte Centrum telt in totaal 859 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Raalte Centrum liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Raalte
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Raalte Centrum zijn er 667 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Raalte Centrum.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 70 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Raalte Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Raalte Centrum. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Raalte Centrum voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Raalte Centrum voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Raalte Centrum
Bevolking5393.620
Adressen2.0931.384
Autos2752.160

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Raalte Centrum ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Raalte Centrum is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Raalte Centrum tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Raalte Centrum tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,3
Restaurant0,2
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,2
Bibliotheek0,5
Treinstation0,8
Sportterrein0,7
Bioscoop18,5
Museum6,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Raalte Centrum.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Raalte Centrum.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Raalte Centrum:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6401.740
Tussenwoning7902.170
Hoekwoning9402.830
Twee-onder-één-kap woning1.1703.130
Vrijstaande woning1.5603.240
Koopwoning8402.300
Huurwoning6401.650

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Raalte Centrum zijn B (175 adressen) en A (155 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Raalte Centrum. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Raalte Centrum: 175 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Raalte bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Raalte Centrum
Tabel met 884 adressen in de buurt Raalte Centrum.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Raalte Centrum. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Raalte.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acacialaan28102EZRaalte1
Botermakerstraat1 t/m 278102CWRaalte23
Brugstraat2 t/m 568102EP t/m 8102ESRaalte57
Domineeskamp1 t/m 188102CCRaalte18
Grote Markt1 t/m 888102CRRaalte50
Grotestraat1 t/m 288102CD t/m 8102CERaalte59
Herenhof1 t/m 128102CTRaalte18
Herenstraat1 t/m 668102CN t/m 8102CVRaalte55
Kerkstraat1 t/m 298102EARaalte27
Klompenmakershof--Raalte0
Koestraat1 t/m 208102CARaalte8
Kortestraat1 t/m 58102ETRaalte5
Kuiperstraat1 t/m 348102CXRaalte34
Marktstraat3 t/m 1008102CH t/m 8102CLRaalte114
Meidoornlaan1 t/m 478102ZNRaalte25
Mettingenlaan1 t/m 2408102EN t/m 8102ERRaalte57
Molenhof1 t/m 728102EW t/m 8102EXRaalte41
Munsterhof1 t/m 298102BZRaalte15
Munstersestraat2 t/m 88102CBRaalte9
Nieuwe Markt5 t/m 258102CGRaalte31
Passage3 t/m 288102EWRaalte20
Schapenstraat1 t/m 198102CMRaalte12
Schoolstraat1 t/m 348102EL t/m 8102EMRaalte17
Schouwenhage1 t/m 528102VA t/m 8102VBRaalte52
Stationsstraat38 t/m 488102EB t/m 8102EDRaalte10
Varkensmarkt1 t/m 138102EGRaalte21
Westdorplaan1 t/m 538101BCRaalte28
de Beukenhof1 t/m 428102GRRaalte40
de Blekstraat1 t/m 78102BCRaalte5
de Meerleweg1 t/m 38102CZRaalte2
de Plas1 t/m 128102CSRaalte8
de Waag3 t/m 938102CH t/m 8102CKRaalte22

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 32 openbare ruimtes en 884 adressen in de buurt Raalte Centrum. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Raalte
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Raalte Centrum. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Raalte Centrum ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek810128
Postcode numeriek8102840
WoonkernRaalte884
WoonplaatsRaalte885
WijkRaalte885
GemeenteRaalte885
ProvincieOverijssel885
WaterschapWaterschap Drents Overijsselse Delta885
LandNederland885

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Raalte Centrum ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Raalte Centrum dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Raalte Centrum ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Raalte Centrum en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Raalte Centrum met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Raalte Centrum voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal215Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca100Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten30Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie4,65%Percentage2025
% G+I Handel en horeca47%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie2,33%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening12%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Raalte Centrum, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners905Aantal2026
Mannen415Aantal2026
Vrouwen485Aantal2026
0 tot 15 jaar35Aantal2026
15 tot 25 jaar75Aantal2026
25 tot 45 jaar210Aantal2026
45 tot 65 jaar190Aantal2026
65 jaar of ouder385Aantal2026
Ongehuwd380Aantal2026
Gehuwd305Aantal2026
Gescheiden80Aantal2026
Verweduwd140Aantal2026
% Mannen46%Percentage2026
% Vrouwen54%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar3,91%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar21%Percentage2026
% 65 jaar of ouder43%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd34%Percentage2026
% Gescheiden8,8%Percentage2026
% Verweduwd15%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief25Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO10Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau150Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau290Aantal2024
Hoger opleidingsniveau130Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau34%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau66%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau22%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten185Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners214Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.620Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.970Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning420Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom23%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.130Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning700Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement640Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning640Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel169Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel142Aantal2026
Adressen met definitief energielabel548Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++17Aantal2026
Energielabels A+++37Aantal2026
Energielabels A++16Aantal2026
Energielabels A+15Aantal2026
Energielabels A155Aantal2026
Energielabels B175Aantal2026
Energielabels C152Aantal2026
Energielabels D27Aantal2026
Energielabels E34Aantal2026
Energielabels F26Aantal2026
Energielabels G36Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Raalte Centrum. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn47%Percentage2024
Drinken75%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn38%Percentage2024
Wekelijks sporten48%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk23%Percentage2024
Fietsen naar school of werk29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Raalte Centrum. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven84%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning90%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving84%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen52%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten49%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Raalte Centrum. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid41%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen34%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt39%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen21%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen16%Percentage2020
Broze gezondheid33%Percentage2024
Broze metale gezondheid44%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid34%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Raalte Centrum. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens625Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens415Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens210Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen155Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen50Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen8%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking400Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners925Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen10%Percentage2024
% Personen in armoede2,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€33.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen62%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen5,6%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum15%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€75.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW360Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW41%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Raalte Centrum. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland805Aantal2026
Herkomst buiten Nederland100Aantal2026
Herkomst Europa35Aantal2026
Herkomst buiten Europa65Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa3,87%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa7,2%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland805Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland50Aantal2026
Geboren in Nederland855Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland55Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,76%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,76%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,66%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,42%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,1%Percentage2026
Autochtoon770Aantal2022
Westers35Aantal2022
Niet-westers20Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Raalte Centrum. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven86Aantal2025
Diefstal42Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven10Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen18Aantal2025
Vernieling6Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners99Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners48Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Raalte Centrum, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand20Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km9,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km30Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Raalte Centrum. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01770101Code2026
RegionaamRaalte CentrumNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01770101Code2026
Oppervlakte totaal26Aantal hectaren2026
Oppervlakte land25Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.384Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal859Aantal2026
Adressen met postcode859Aantal2026
Adressen met woonfunctie667Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie24Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie5Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie23Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie127Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie22Aantal2026
Verblijfsobjecten859Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres299Aantal2026
Adressen met pand859Aantal2026
Percelen met adres287Aantal2026
Adressen met perceel859Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom859Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom667Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190024Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192537Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195079Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970152Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980119Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990200Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000124Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201088Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202026Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later9Aantal2026
Postcodegebied8101BC-8102ZNNaam2026
Meest voorkomende postcode8102Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode97%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Raalte Centrum.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal18Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade16Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Raalte Centrum zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal540Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine410Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof125Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,88Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.160Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Raalte Centrum. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad647Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners744Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad190Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€318.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen142Aantal2025
Meergezinswoningen505Aantal2025
Koopwoningen311Aantal2025
Huurwoningen336Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties175Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders161Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond602Aantal2025
Onbewoond45Aantal2025
% Koopwoningen48%Percentage2025
% Huurwoningen52%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties27%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders25%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen22%Percentage2025
% Meergezinswoningen78%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen487Aantal2026
Tussenwoningen70Aantal2026
Hoekwoningen36Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen32Aantal2026
Vrijstaande woningen42Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen73%Percentage2026
% Tussenwoningen10%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen5%Percentage2026
% Vrijstaande woningen6%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194574Aantal2026
Woningen 1945 tot 196560Aantal2026
Woningen 1965 tot 197574Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985121Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995175Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005119Aantal2026
Woningen 2005 tot 201516Aantal2026
Woningen 2015 tot 202528Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194511%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197511%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198518%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199526%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200518%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Raalte Centrum komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Raalte. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Raalte Centrum: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% G+I Handel en horeca47%16%30%6,1%4,95
2Wmo cliënten per 1.000 inwoners21472142294,86
3% Verweduwd15%4,78%11%2,42%4,41
4% Personen per soort uitkering - AOW41%20%21%6%3,38
5Woningen per 1.000 inwoners744459285943,02

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Raalte.

RegioSoort regio% G+I Handel en horecaWmo cliënten per 1.000 inwoners% Verweduwd% Personen per soort uitkering - AOWWoningen per 1.000 inwoners
Raalte CentrumBuurt47%21415%41%744
NederlandLand16%724,78%20%459
RaalteGemeente17%785,6%22%429
BlekkerhoekBuurt14%16912%33%523
DrostenkampBuurt10%23625%57%641

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Raalte.

Top 5 kenmerken buurt Raalte Centrum:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Raalte Centrum. Op deze onderwerpen verschilt buurt Raalte Centrum relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Raalte Centrum, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Raalte Centrum met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Raalte Centrum, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Raalte Centrum staan in de uitgebreide download voor Raalte.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Raalte Centrum.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Raalte.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Raalte. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Raalte Centrum met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron