Statistieken buurt De Wijk

Statistieken buurt De Wijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Wijk in de gemeente De Wolden Vlag van de gemeente De Wolden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Wijk in de gemeente De Wolden Vlag van de gemeente De Wolden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Wijk.Bekijk kaart
Buurt De Wijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Wijk.

Kerncijfers van de buurt De Wijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Wijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Wijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.366Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.276Kadaster2026
Panden met adres1.193Kadaster2026
Percelen met adres949Kadaster2026
Woningvoorraad1.258CBS2025
Huishoudens1.210CBS2026
Inwoners2.645CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Wijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Wijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Wijk
Kaart van de omgeving van de buurt De Wijk.
Afbeelding van de buurt De Wijk op de kaart.

Kaart van de De Wijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Wijk, 2: Verspreide huizen De Wijk.

Bekijk de statistieken voor alle 68 gebieden binnen de gemeente De Wolden via de overzichtspagina van de gebieden in de De Wolden.

Overzicht gebieden Meer De Wolden
Over de buurt De Wijk

De buurt De Wijk ligt binnen de De Wijk in de gemeente De Wolden. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt De Wijk: A Hogeveld, Dikningerbroek en Dunningen. Het landgoed Voorwijk ligt binnen de buurt De Wijk. De meest voorkomende postcode in de buurt De Wijk is postcode 7957.

Er zijn 1.367 adressen en 1.258 woningen in de buurt De Wijk in de gemeente De Wolden. 67% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €372.000. Er wonen 2.645 inwoners in de buurt De Wijk en 32% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt De Wijk telt 1.210 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.590 personenauto’s en 280 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Wijk.

Buurt De Wijk heeft een oppervlakte van 143 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 416 adressen per km2.

Meer over de buurt De Wijk:

De naam De Wijk wordt 3 keer gebruikt: voor deze buurt, voor de De Wijk en voor de woonplaats de Wijk. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente De Wolden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Wijk.

Wonen in de buurt De Wijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Wijk.

Kenmerken van de 1.258 woningen in de buurt De Wijk
Er zijn 1.258 woningen in de buurt De Wijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente De Wolden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Wijk was €372.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Wijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Wijk% verschil
2025€372.0003,91%
2024€358.0006,2%
2023€337.00017%
2022€288.00012%
2021€258.0006,2%
2020€243.0004,29%
2019€233.0002,19%
2018€228.0000,88%
2017€226.0002,26%
2016€221.0000,91%
2015€219.000-2,67%
2014€225.000-3,85%
2013€234.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Wijk is met €138.000 toegenomen van €234.000 in 2013 tot €372.000 in 2025 (dat is een groei van 59%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.500 (4,08%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente De Wolden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt De Wijk met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente De Wolden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Wijk is €372.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 32% en er zijn 1.258 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente De Wolden (geel), 13 woonplaatsen (groen), 14 wijken (oranje) en 37 buurten (blauw). De buurt De Wijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt De Wijk: er zijn 396 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Wijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Wijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Wijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente De Wolden.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Wijk telt 2.645 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wijk:

JaarAantal inwoners de buurt De Wijk% verschil
20262.645-0,56%
20252.6600,19%
20242.6550,0%
20232.6550,19%
20222.6500,38%
20212.640-1,49%
20202.6800,75%
20192.6602,31%
20182.6003,17%
20172.5201,0%
20162.4951,42%
20152.4600,41%
20142.450-2,78%
20132.520geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Wijk is met 125 inwoners gegroeid van 2.520 inwoners in 2013 tot 2.645 inwoners in 2026 (dat is een kleine stijging van 4,96%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 inwoners (0,38%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente De Wolden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Wijk:

In 2013 waren er 2.520 inwoners in de buurt De Wijk. In 2014 is het aantal gedaald tot 2.450 inwoners. Dit is een daling van 70 (-2,78%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 2.450 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2020 is het aantal gestegen tot 2.680 inwoners. De stijging ten opzichte van 2014 is 230 (9,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 20 (0,75%). Het aantal van 2.680 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt De Wijk 2.645 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Wijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Wijk is 65 jaar of ouder, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente De Wolden.

Burgerlijke staat in de buurt De Wijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Wijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.210 huishoudens in de buurt De Wijk. Er waren 365 eenpersoonshuishoudens en 845 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Wijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Wijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Wijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.42085150
20252.43085140
20242.43585135
20232.44580130
20222.47000
20212.47065105
20202.51563102
20192.5055996
20182.4555590
20172.3954877
20162.3754674
20152.3255184
20142.3284676
20132.3944878

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Wijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 3,2% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,6% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 1,9% en herkomst van buiten Europa: 3,1%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Wijk is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Wijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Wijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Wijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente De Wolden als geheel 14 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente De Wolden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Wijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Wijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Wijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente De Wolden als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente De Wolden.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Wijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Wijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Wijk
Buurt De WijkGemeente De WoldenGemeente Meppel
Aantal kinderopvanglocaties66969
Aantal kindplaatsen1601.2421.812
Aantal vestigingen basisonderwijs11417
Aantal leerlingen basisonderwijs2071.8203.221
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs009
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs003.925
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.327
Aantal opleidingen hoger onderwijs004
Aantal studenten hoger onderwijs00578

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Wijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Wijk is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente De Wolden1,21,21,28,78,79,0
De Wijk0,60,60,88,38,38,3
Buurt De Wijk0,40,40,68,18,18,1
Buurt Verspreide huizen De Wijk2,22,22,310,010,010,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Wijk in vergelijking tot andere gebieden.

Leerlingen en studenten in de buurt De Wijk
In 2025 woonden er 450 leerlingen en studenten in de buurt De Wijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Wijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Wijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Wijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Wijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Wijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Wijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (280 totaal)
In de buurt De Wijk zijn in totaal 280 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 280 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 285 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Wijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Wijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Wijk is €34.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Wijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Wijk is €34.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.200. Buurt De Wijk telt 2.200 inkomensontvangers op 2.645 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt De Wijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente De Wolden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in De Wolden: buurt De Wijk is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Wijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Wijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt De Wijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Wijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Wijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Wijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Wijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Wijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Wijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Wijk
Er zijn 100 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Wijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Wijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 100 elektrische auto’s in de buurt De Wijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Wijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Wijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.580 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Wijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Wijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.319 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Wijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.727 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Wijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Wijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt De Wijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Wijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Wijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade3
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Wijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Wijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Wijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 43 misdrijven in de buurt De Wijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Wijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Wijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 696 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Wijk 43 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Wijk in 2025 zijn Horizontale fraude (13 delicten) en Diefstal/inbraak woning (11 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt De Wijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 9 misdrijven in de buurt De Wijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Wijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Wijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente De Wolden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt De Wijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Wijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Wijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Wijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Wijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt De Wijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt De Wijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt De Wijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt De Wijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 27 stembureaus in de gemeente De Wolden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Wolden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden.

Stembureaus De Wolden
Adressen en leefomgeving in de buurt De Wijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Wijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Wijk telt in totaal 1.367 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 99% van de adressen in buurt De Wijk ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen De Wolden
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Wijk zijn er 1.276 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Wijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 303 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt De Wijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Wijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Wijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Wijk voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Wijk
Bevolking5391.850
Adressen2.093416
Autos2751.112

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Wijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Wijk is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Wijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Wijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs8,1
Bibliotheek0,6
Treinstation8,5
Sportterrein0,5
Bioscoop8,7
Museum7,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Wijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Wijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Wijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8501.960
Tussenwoning9002.040
Hoekwoning9101.990
Twee-onder-één-kap woning1.0702.660
Vrijstaande woning1.3403.370
Koopwoning1.1602.930
Huurwoning8701.740

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Wijk zijn C (327 adressen) en A (316 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Wijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt De Wijk: 327 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Wijk
Tabel met 1.367 adressen in de buurt De Wijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Wijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente De Wolden.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Albert van Kuyckweg1 t/m 447957DG t/m 7957DHde Wijk38
Beatrixweg1 t/m 517957AA t/m 7957ACde Wijk45
Boschstuk1 t/m 137957ELde Wijk10
Broeksteeg1 t/m 47957BZde Wijk4
Burgemeester De la Saussaye Briëtweg1 t/m 407957AJ t/m 7957AKde Wijk33
Burgemeester Veenhovenplein1 t/m 37957BAde Wijk11
Cockserve1 t/m 387957DEde Wijk35
Commissieweg1 t/m 207957NC t/m 7957NDde Wijk18
De Doelenkamp1 t/m 337957CN t/m 7957CRde Wijk29
De Stobbe1 t/m 207957EHde Wijk17
De Vos van Steenwijkstraat1 t/m 967957BE t/m 7957BJde Wijk67
Dickningerpad17957EDde Wijk1
Dorpsstraat1 t/m 1267957AR t/m 7957AXde Wijk131
Dunningerhof1 t/m 267957ENde Wijk25
Emmaweg1 t/m 167957ADde Wijk17
Haalweidigerweg47957BXde Wijk1
Hebelenakker1 t/m 87957ERde Wijk6
Hendrik Tillemaweg1 t/m 937957CA t/m 7957DDde Wijk82
J.L. Nijsinghweg1 t/m 637957CC t/m 7957CEde Wijk52
Jan Poortmanweg1 t/m 297957DA t/m 7957DBde Wijk25
Julianaweg1 t/m 367957BK t/m 7957BLde Wijk31
Kerkweg27957ARde Wijk1
Kokkerije1 t/m 537957EMde Wijk31
Luchtenstein1 t/m 607957CS t/m 7957CTde Wijk49
Molenstraat1 t/m 537957CG t/m 7957CKde Wijk49
Nicolaas Oostinghweg1 t/m 377957CX t/m 7957CZde Wijk25
Nicolaas ten Woldeweg1 t/m 467957CV t/m 7957CWde Wijk45
Oldenhof1 t/m 297957EE t/m 7957EGde Wijk25
Oosterakker1 t/m 707957EJ t/m 7957EKde Wijk50
Oosterwijkerweg1 t/m 37957AZde Wijk2
Parkweg1 t/m 217957AEde Wijk12
Postweg7 t/m 527957BV t/m 7957BWde Wijk47
Prins Clauslaan1 t/m 987957EA t/m 7957ECde Wijk88
Prof. Blinkweg1 t/m 397957BB t/m 7957BCde Wijk34
Secretaris A.W.G. Goldsteinplantsoen1 t/m 97957AGde Wijk8
Secretaris D.J.M.C. Ottermanweg1 t/m 317957BM t/m 7957BNde Wijk30
Struuckweg2 t/m 207957BDde Wijk10
Vijverweg1 t/m 117957ALde Wijk10
Wilhelminaweg1 t/m 157957AHde Wijk14
Willem Koopsweg1 t/m 757957BP t/m 7957BTde Wijk104
Wiltenweg1 t/m 437957AM t/m 7957ANde Wijk49
Woert2 t/m 127957EPde Wijk6

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 42 openbare ruimtes en 1.367 adressen in de buurt De Wijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen De Wolden
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Wijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Wijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek79571321
BuurtschapHaalweide4
WoonkernDe Wijk1362
Woonplaatsde Wijk1367
WijkDe Wijk1367
GemeenteDe Wolden1367
ProvincieDrenthe1367
WaterschapWaterschap Drents Overijsselse Delta1367
LandNederland1367

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Wijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Wijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Wijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Wijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Wijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Wijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal280Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca50Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening60Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg65Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,75%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg23%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Wijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.645Aantal2026
Mannen1.305Aantal2026
Vrouwen1.340Aantal2026
0 tot 15 jaar345Aantal2026
15 tot 25 jaar245Aantal2026
25 tot 45 jaar490Aantal2026
45 tot 65 jaar715Aantal2026
65 jaar of ouder850Aantal2026
Ongehuwd1.055Aantal2026
Gehuwd1.220Aantal2026
Gescheiden195Aantal2026
Verweduwd175Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,3%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder32%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden7,4%Percentage2026
% Verweduwd6,6%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes35Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO190Aantal2025
Leerlingen VO130Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau520Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau750Aantal2024
Hoger opleidingsniveau620Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau40%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,1%Percentage2024
Wmo cliënten170Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners65Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.850Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.650Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.330Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom62%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.020Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen92%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.340Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.160Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning870Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel121Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel351Aantal2026
Adressen met definitief energielabel895Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++4Aantal2026
Energielabels A+++27Aantal2026
Energielabels A++13Aantal2026
Energielabels A+22Aantal2026
Energielabels A316Aantal2026
Energielabels B184Aantal2026
Energielabels C327Aantal2026
Energielabels D164Aantal2026
Energielabels E35Aantal2026
Energielabels F63Aantal2026
Energielabels G91Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Wijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk37%Percentage2024
Lopen naar school of werk13%Percentage2024
Fietsen naar school of werk32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Wijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten70%Percentage2024
Vrijwilligerswerk36%Percentage2024
Mantelzorger17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Wijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Wijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.210Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens365Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens845Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen490Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen355Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.310Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie69%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers2.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners829Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.700Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€254.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW770Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Wijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.420Aantal2026
Herkomst buiten Nederland235Aantal2026
Herkomst Europa85Aantal2026
Herkomst buiten Europa150Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8,9%Percentage2026
% Herkomst Europa3,2%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,6%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.415Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa50Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland90Aantal2026
Geboren in Nederland2.505Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa100Aantal2026
Geboren buiten Nederland140Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,51%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,39%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,88%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,51%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,77%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,3%Percentage2026
Autochtoon2.470Aantal2022
Westers105Aantal2022
Niet-westers75Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers55Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Wijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven43Aantal2025
Diefstal25Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting13Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Wijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8,9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km8,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand9,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand43Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km28Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Wijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU16901300Code2026
RegionaamDe WijkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode16901300Code2026
Oppervlakte totaal143Aantal hectaren2026
Oppervlakte land143Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid416Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.367Aantal2026
Adressen met postcode1.366Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.276Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie17Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie7Aantal2026
Adressen met industriefunctie9Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie10Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie17Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie47Aantal2026
Verblijfsobjecten1.367Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.193Aantal2026
Adressen met pand1.367Aantal2026
Percelen met adres949Aantal2026
Adressen met perceel1.367Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.360Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom7Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.270Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom6Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190028Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192572Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195081Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970312Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980250Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990181Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000194Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201079Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020140Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later30Aantal2026
Postcodegebied7957AA-7957NDNaam2026
Meest voorkomende postcode7957Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Wijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Wijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.590Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.145Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof445Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,31Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.112Aantal2025
Motorfietsen180Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Wijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.258Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners473Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad89Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen3Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€372.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.094Aantal2025
Meergezinswoningen164Aantal2025
Koopwoningen843Aantal2025
Huurwoningen415Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties314Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders101Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.233Aantal2025
Onbewoond25Aantal2025
% Koopwoningen67%Percentage2025
% Huurwoningen33%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties25%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen87%Percentage2025
% Meergezinswoningen13%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen176Aantal2026
Tussenwoningen261Aantal2026
Hoekwoningen234Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen209Aantal2026
Vrijstaande woningen396Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen14%Percentage2026
% Tussenwoningen20%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen16%Percentage2026
% Vrijstaande woningen31%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945140Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965130Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975205Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985280Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995225Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005109Aantal2026
Woningen 2005 tot 201535Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025150Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194511%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197516%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198522%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199518%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20059%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202512%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Wijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente De Wolden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Wijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Voortgezet onderwijs afstand8,12,55,62,352,38
2% Woningen met zonnestroom62%36%26%15%1,72
3Omgevingsadressendichtheid4162.093-1.6771.0381,62
4% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%28%12%8%1,55
5% Herkomst Nederland91%71%20%14%1,45

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente De Wolden.

RegioSoort regioVoortgezet onderwijs afstand% Woningen met zonnestroomOmgevingsadressendichtheid% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen% Herkomst Nederland
De WijkBuurt8,162%41640%91%
NederlandLand2,536%2.09328%71%
De WoldenGemeente8,759%31537%92%
Verspreide huizen De WijkBuurt1041%7839%90%
De WijkWijk8,360%38841%92%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente De Wolden.

Top 5 kenmerken buurt De Wijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Wijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Wijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Wijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Wijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Wijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Wijk staan in de uitgebreide download voor De Wolden.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Wijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente De Wolden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente De Wolden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Wijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron