Statistieken buurt Doelwijk II

Statistieken buurt Doelwijk II

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Doelwijk II in de gemeente Zuidplas Vlag van de gemeente Zuidplas. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Doelwijk II in de gemeente Zuidplas Vlag van de gemeente Zuidplas. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Doelwijk II.Bekijk kaart
Buurt Doelwijk II in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Doelwijk II.

Kerncijfers van de buurt Doelwijk II
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Doelwijk II.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Doelwijk II.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode8Kadaster2026
Adressen met woonfunctie8Kadaster2026
Panden met adres9Kadaster2026
Percelen met adres9Kadaster2026
Woningvoorraad6CBS2025
Huishoudens10CBS2026
Inwoners15CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Doelwijk II en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Doelwijk II.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Doelwijk II
Kaart van de omgeving van de buurt Doelwijk II.
Afbeelding van de buurt Doelwijk II op de kaart.

Kaart van de wijk Cortelande met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Middengebied noord, 2: Doelwijk II, 3: Energielandschap, 4: Watertuinen west, 5: Koning Willem I Bos, 6: Cortelande centrum, 7: Watertuinen oost, 8: Cortelande Kreekrugdorp, 9: Middengebied zuid, 10: Groene Waterparel.

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Zuidplas via de overzichtspagina van de gebieden in de Zuidplas.

Overzicht gebieden Meer Zuidplas
Over de buurt Doelwijk II

De buurt Doelwijk II ligt binnen de wijk Cortelande in de gemeente Zuidplas. De meest voorkomende postcode in de buurt Doelwijk II is postcode 2765.

Er zijn negen adressen en zes woningen in de buurt Doelwijk II in de gemeente Zuidplas. 75% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €662.000. Er wonen vijftien inwoners in de buurt Doelwijk II en 50% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Doelwijk II telt tien huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er geen personenauto’s en vier bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Doelwijk II.

Buurt Doelwijk II heeft een oppervlakte van 54 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 134 adressen per km2.

Meer over de buurt Doelwijk II:

De gemeente Zuidplas (gemeentecode GM1892) is in 2010 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Zuidplas overgegaan. De gegevens van de buurt Doelwijk II voor de jaren 2013 tot en met 2025 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Zuidplas.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Doelwijk II.

Wonen in de buurt Doelwijk II

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Doelwijk II.

Kenmerken van de 6 woningen in de buurt Doelwijk II
Er zijn 6 woningen in de buurt Doelwijk II.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zuidplas in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Doelwijk II was €756.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Doelwijk II.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Doelwijk II:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Doelwijk II% verschil
2025€662.000-12%
2024€756.00016%
2023€653.00013%
2022€577.0007,2%
2021€538.000-1,1%
2020€544.0002,45%
2019€531.00019%
2018€447.0003,0%
2017€434.00017%
2016€371.0009,8%
2015€338.0002,42%
2014€330.000-21%
2013€418.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Doelwijk II is met €244.000 gestegen van €418.000 in 2013 tot €662.000 in 2025 (dat is een groei van 58%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.333 (4,58%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zuidplas.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zuidplas.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Doelwijk II is €662.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 67% en er zijn 6 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zuidplas (geel), 5 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 58 buurten (blauw). De buurt Doelwijk II wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Doelwijk II: er zijn 8 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Doelwijk II.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Doelwijk II

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Doelwijk II, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zuidplas.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Doelwijk II telt 15 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Doelwijk II. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Doelwijk II:

JaarAantal inwoners de buurt Doelwijk II% verschil
202615inf%
20250geen data
20240geen data
20230geen data
20220geen data
20210geen data
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

De bevolking van de buurt Doelwijk II is met 15 inwoners gestegen van 0 inwoners in 2013 tot 15 inwoners in 2026 (dat is een toename van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 inwoner (0,0%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zuidplas.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Doelwijk II:

In 2013 waren er 0 inwoners in de buurt Doelwijk II. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2025. In 2026 is het aantal gestegen tot 15 inwoners. De stijging ten opzichte van 2025 is 15. Het aantal van 15 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Doelwijk II
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Doelwijk II is 65 jaar of ouder, met 50% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zuidplas.

Burgerlijke staat in de buurt Doelwijk II
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Doelwijk II naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 10 huishoudens in de buurt Doelwijk II. Er waren 0 eenpersoonshuishoudens en 5 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Doelwijk II. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Doelwijk II.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Doelwijk II per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Doelwijk II:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261500
2025000
2024000
2023000
2022000
2021000
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015000
2014000
2013000

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Doelwijk II als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0%

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Doelwijk II is 67% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Doelwijk II: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Doelwijk II helaas geen data over geboortes bekend. De cijfers over de geboorten per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zuidplas als geheel 55 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zuidplas.

Sterfte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Doelwijk II geen data over sterfte bekend. De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zuidplas als geheel 27 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zuidplas.

Meer sterfte
Economie en inkomen in de buurt Doelwijk II

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Doelwijk II, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (4 totaal)
In de buurt Doelwijk II zijn in totaal 4 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Doelwijk II (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Doelwijk II voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Doelwijk II zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Doelwijk II zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de buurt Doelwijk II zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Bekijk de data uit de regionale gezondheidsmonitor voor de andere wijken en buurten in de gemeente Zuidplas.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Doelwijk II

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Doelwijk II.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Doelwijk II in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Doelwijk II. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Doelwijk II plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Doelwijk II vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Doelwijk II

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Doelwijk II op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 4 misdrijven in de buurt Doelwijk II geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Doelwijk II, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Doelwijk II zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 52 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 7 verschillende soorten delicten. Het totaal aantal van 52 misdrijven is hoger dan de som van het aantal van 31 misdrijven uitgesplitst naar type delict. Zie de definities voor uitzonderingen waarbij details over het type delict van de misdaad niet bekend gemaakt worden maar de aantallen wel bij het totaal aantal misdrijven geregistreerd worden. Voor 11% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 52 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Doelwijk II 4 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Doelwijk II van 2012 t/m 2025 zijn Ongevallen (weg) (12 delicten) en Onder invloed (weg) (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die van 2012 tot en met 2025 geregistreerd zijn in de buurt Doelwijk II.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Doelwijk II geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Doelwijk II per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Doelwijk II over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zuidplas.

Misdaden per 1.000 inwoners

Het aantal misdrijven per 1.000 inwoners is voor de buurt Doelwijk II helaas onbekend. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Verkiezingen in de buurt Doelwijk II

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Doelwijk II.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Station Triangel in Waddinxveen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Station Triangel in Waddinxveen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Station Triangel in Waddinxveen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Station Triangel in Waddinxveen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Doelwijk II. Stembureau Station Triangel in Waddinxveen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Doelwijk II ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 42 stembureaus in de gemeente Zuidplas en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zuidplas. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zuidplas.

Stembureaus Zuidplas
Adressen en leefomgeving in de buurt Doelwijk II

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Doelwijk II.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Doelwijk II telt in totaal 9 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Doelwijk II liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Zuidplas
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Doelwijk II zijn er 8 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Doelwijk II.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Doelwijk II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Doelwijk II. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Doelwijk II voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Doelwijk II voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Doelwijk II
Bevolking53928
Adressen2.093134
Autos2750

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Doelwijk II ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Doelwijk II is 1,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Doelwijk II tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Doelwijk II tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,7
Supermarkt1,6
Restaurant1,2
Basisonderwijs1,5
Voortgezet onderwijs4,4
Bibliotheek1,8
Treinstation4,9
Sportterrein2,0
Bioscoop5,3
Museum7,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Doelwijk II.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Doelwijk II.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Doelwijk II:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6001.940
Tussenwoning6802.130
Hoekwoning7502.560
Twee-onder-één-kap woning8603.880
Vrijstaande woning1.3304.640
Koopwoning1.1904.300
Huurwoning1.2304.250

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Doelwijk II zijn A (2 adressen) en G (2 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Doelwijk II. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Doelwijk II: 2 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zuidplas bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Doelwijk II
Tabel met openbare ruimtes in de buurt Doelwijk II.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Doelwijk II. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zuidplas.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Vijfde Tochtweg2 t/m 102765WVCortelande8
Zuidelijke Dwarsweg--Cortelande0
Zuidelijke Dwarsweg52765LPCortelande1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 3 openbare ruimtes en 9 adressen in de buurt Doelwijk II. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zuidplas
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Doelwijk II ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek27658
BuurtschapCortelande9
WoonplaatsCortelande11
WijkCortelande11
GemeenteZuidplas11
ProvincieZuid-Holland11
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard11
LandNederland11

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Doelwijk II ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Doelwijk II dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Doelwijk II ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Doelwijk II en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Doelwijk II met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Doelwijk II voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal4Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij1Aantal2025
B-F Nijverheid en energie1Aantal2025
G+I Handel en horeca1Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening1Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg0Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij15%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg9,1%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Doelwijk II, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners15Aantal2026
Mannen5Aantal2026
Vrouwen5Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder10Aantal2026
Ongehuwd5Aantal2026
Gehuwd5Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder50%Percentage2026
% Ongehuwd33%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd33%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatiefgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatiefgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau0Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau0Aantal2024
Hoger opleidingsniveau0Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau0,0%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau0,0%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau0,0%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura0Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten0Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid28Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.480Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.920Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom54%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd23%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.940Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.130Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning4.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.110Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen21%Percentage2024
% Aardgaswoningen52%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement600Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.230Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2Aantal2026
Adressen met definitief energielabel5Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A2Aantal2026
Energielabels B1Aantal2026
Energielabels C1Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G2Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Doelwijk II. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Doelwijk II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Doelwijk II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Doelwijk II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens10Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen50%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolkinggeen dataAantalgeen data
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - WWgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOWgeen dataPercentagegeen data

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Doelwijk II. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland15Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland67%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland67%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Doelwijk II. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven4Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Diefstal per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Milieu overtredingen per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Oplichting per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Verkeersovertredingen per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Vernieling per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Overige misdrijven per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Doelwijk II, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km6,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km29Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km83Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8,5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand15Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km64Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Doelwijk II. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU18920507Code2026
RegionaamDoelwijk IINaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode18920507Code2026
Oppervlakte totaal54Aantal hectaren2026
Oppervlakte land54Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid134Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal9Aantal2026
Adressen met postcode8Aantal2026
Adressen met woonfunctie8Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie2Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten9Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres9Aantal2026
Adressen met pand9Aantal2026
Percelen met adres9Aantal2026
Adressen met perceel9Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom9Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom8Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied2765LP-2765WVNaam2026
Meest voorkomende postcode2765Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Doelwijk II.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Doelwijk II zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal0Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine0Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte0Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Doelwijk II. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad6Aantal2025
Woningen per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€662.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen5Aantal2025
Meergezinswoningen1Aantal2025
Koopwoningen5Aantal2025
Huurwoningen2Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond6Aantal2025
Onbewoond1Aantal2025
% Koopwoningen75%Percentage2025
% Huurwoningen25%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties16%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders16%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond90%Percentage2025
% Onbewoond10%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen8Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194512%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197525%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199525%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201512%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Doelwijk II komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zuidplas. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Doelwijk II: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Verweduwd33%4,78%29%2,42%12
2% Middelbaar opleidingsniveau0,0%41%-41%9,8%4,15
3% 65 jaar of ouder50%21%29%7,7%3,75
4% 15 tot 25 jaar0,0%12%-12%3,62%3,35
5% Meerpersoonshuishoudens100%60%40%12%3,31

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zuidplas.

RegioSoort regio% Verweduwd% Middelbaar opleidingsniveau% 65 jaar of ouder% 15 tot 25 jaar% Meerpersoonshuishoudens
Doelwijk IIBuurt33%0,0%50%0,0%100%
NederlandLand4,78%41%21%12%60%
ZuidplasGemeente4,05%42%20%11%72%
Cortelande centrumBuurt14%0,0%14%0,0%67%
Cortelande KreekrugdorpBuurt0,0%0,0%25%0,0%100%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zuidplas.

Top 5 kenmerken buurt Doelwijk II:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Doelwijk II. Op deze onderwerpen verschilt buurt Doelwijk II relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Doelwijk II, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Doelwijk II met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Doelwijk II, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Doelwijk II staan in de uitgebreide download voor Zuidplas.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Doelwijk II.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zuidplas.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zuidplas. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron