Statistieken buurt Gorssel

Statistieken buurt Gorssel

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Gorssel in de gemeente Lochem Vlag van de gemeente Lochem. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Gorssel in de gemeente Lochem Vlag van de gemeente Lochem. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Gorssel.Bekijk kaart
Buurt Gorssel in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Gorssel.

Kerncijfers van de buurt Gorssel
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Gorssel.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Gorssel.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.954Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.761Kadaster2026
Panden met adres1.647Kadaster2026
Percelen met adres1.400Kadaster2026
Woningvoorraad1.712CBS2025
Huishoudens1.620CBS2025
Inwoners3.479CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Gorssel en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Gorssel.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Gorssel
Kaart van de omgeving van de buurt Gorssel.
Afbeelding van de buurt Gorssel op de kaart.

Kaart van de wijk 04 Gorssel met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Epse, 2: Verspreide huizen Epse, 3: Verspreide huizen Joppe, 4: Gorssel, 5: Verspreide huizen Gorssel, 6: Verspreide huizen Eefde, 7: Eefde.

Bekijk de statistieken voor alle 53 gebieden binnen de gemeente Lochem via de overzichtspagina van de gebieden in de Lochem.

Overzicht gebieden Meer Lochem
Over de buurt Gorssel

De buurt Gorssel ligt binnen de wijk Gorssel in de gemeente Lochem. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Gorssel: het bosgebied De Haar, de streek Bokkenwaard en de streek Jong Amelte. De meest voorkomende postcode in de buurt Gorssel is postcode 7213.

Er zijn 1.954 adressen en 1.712 woningen in de buurt Gorssel in de gemeente Lochem. 67% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €500.000. Er wonen 3.479 inwoners in de buurt Gorssel en 37% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Gorssel telt 1.620 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.060 personenauto’s en 475 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Gorssel.

Buurt Gorssel heeft een oppervlakte van 273 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 480 adressen per km2.

Meer over de buurt Gorssel:

De naam Gorssel wordt 3 keer gebruikt: voor deze buurt, voor de wijk 04 Gorssel en voor de woonplaats Gorssel. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Lochem.

Wonen in de buurt Gorssel

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Gorssel.

Kenmerken van de 1.712 woningen in de buurt Gorssel
Er zijn 1.712 woningen in de buurt Gorssel.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Lochem in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Gorssel was €500.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Gorssel.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Gorssel:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Gorssel% verschil
2025€500.0000,0%
2024€500.0001,83%
2023€491.00024%
2022€396.00010%
2021€359.0005,3%
2020€341.0008,9%
2019€313.0005,7%
2018€296.0004,96%
2017€282.0002,17%
2016€276.000-2,47%
2015€283.000-4,39%
2014€296.000-3,58%
2013€307.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Gorssel is met €193.000 gestegen van €307.000 in 2013 tot €500.000 in 2025 (dat is een stijging van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.083 (4,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Lochem.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Gorssel met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Lochem.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Gorssel is €500.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 37% en er zijn 1.712 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Lochem (geel), 10 woonplaatsen (groen), 6 wijken (oranje) en 35 buurten (blauw). De buurt Gorssel wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Gorssel: er zijn 611 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Gorssel.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Gorssel

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Gorssel, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Lochem.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Gorssel telt 3.479 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Gorssel. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Gorssel:

JaarAantal inwoners de buurt Gorssel% verschil
20263.479-0,32%
20253.490-0,57%
20243.510-0,14%
20233.5150,29%
20223.5050,0%
20213.505-0,57%
20203.525-0,7%
20193.550-0,28%
20183.560-0,42%
20173.5751,27%
20163.5301,29%
20153.4851,75%
20143.4251,18%
20133.385geen data

Het aantal inwoners in de buurt Gorssel is met 94 personen gegroeid van 3.385 personen in 2013 tot 3.479 personen in 2026 (dat is een toename van 2,78%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 7 personen (0,21%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Lochem.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Gorssel:

In 2013 telde de buurt Gorssel 3.385 inwoners. Het aantal van 3.385 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2017 is het aantal gestegen tot 3.575 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 190 (5,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2016) is 45 (1,27%). Het aantal van 3.575 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Gorssel 3.479 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Gorssel
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Gorssel is 65 jaar of ouder, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Lochem.

Burgerlijke staat in de buurt Gorssel
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Gorssel naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 1.620 huishoudens in de buurt Gorssel. Er waren 535 eenpersoonshuishoudens en 1.085 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Gorssel. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Gorssel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Gorssel per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Gorssel:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20252.930245315
20242.970255290
20232.990230295
20223.10500
20213.105175225
20203.135171219
20193.160171219
20183.175169216
20173.200164211
20163.185151194
20153.140151194
20143.082150192
20133.080134171

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Gorssel als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 7% en herkomst uit landen buiten Europa: 9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europa: 3,96% en herkomst van buiten Europa: 5,1%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Gorssel is 91% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Gorssel: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Gorssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Gorssel.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Lochem als geheel 18 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Lochem.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Gorssel genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Gorssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Gorssel.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Lochem als geheel 37 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Lochem.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Gorssel
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Gorssel
Buurt GorsselGemeente LochemGemeente Zutphen
Aantal kinderopvanglocaties75776
Aantal kindplaatsen2001.3141.970
Aantal vestigingen basisonderwijs11922
Aantal leerlingen basisonderwijs2162.3343.758
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0113
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs09024.801
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs004
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs00785

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Gorssel. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Gorssel is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Lochem1,11,31,14,64,64,9
Wijk 04 Gorssel1,00,90,95,25,25,7
Buurt Gorssel0,60,50,97,17,17,5
Buurt Eefde0,90,70,73,43,43,7
Buurt Epse0,60,60,65,05,06,1
Buurt Verspreide huizen Joppe2,52,31,37,57,58,3
Buurt Verspreide huizen Gorssel1,71,61,76,16,16,2
Buurt Verspreide huizen Epse2,02,01,85,95,97,1
Buurt Verspreide huizen Eefde1,81,71,83,73,74,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Gorssel in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Lochem (geel), wijk 04 Gorssel (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Gorssel wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Gorssel
In 2025 woonden er 570 leerlingen en studenten in de buurt Gorssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Gorssel, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Gorssel.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Gorssel.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Gorssel. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Gorssel

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Gorssel, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (475 totaal)
In de buurt Gorssel zijn in totaal 475 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 475 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 470 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Gorssel (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Gorssel voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Gorssel is €38.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Gorssel.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Gorssel is €38.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.600. Buurt Gorssel telt 2.900 inkomensontvangers op 3.479 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Gorssel heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Lochem
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Lochem: buurt Gorssel is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Gorssel ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Gorssel per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Gorssel geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Gorssel. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Gorssel is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Gorssel met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Gorssel.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Gorssel

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Gorssel.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Gorssel
Er zijn 158 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Gorssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Gorssel op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 158 elektrische auto’s in de buurt Gorssel. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Gorssel die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Gorssel. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.937 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Gorssel in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Gorssel geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.900 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Gorssel (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.213 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Gorssel in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Gorssel geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 6 verkeersongevallen in de buurt Gorssel in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Gorssel. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Gorssel plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal6
Materiële schade4
Letselschade1
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Gorssel vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Gorssel

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Gorssel op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 55 misdrijven in de buurt Gorssel geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Gorssel, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Gorssel zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 999 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Gorssel 55 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Gorssel in 2025 zijn Horizontale fraude (14 delicten) en Ongevallen (weg) (7 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Gorssel.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Gorssel geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Gorssel per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Gorssel over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Lochem.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Gorssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Gorssel.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Gorssel. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Gorssel

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Gorssel.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Gorssel
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de buurt Gorssel.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de buurt Gorssel. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de buurt Gorssel.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 43 stembureaus in de gemeente Lochem en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Lochem. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Lochem.

Stembureaus Lochem
Adressen en leefomgeving in de buurt Gorssel

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Gorssel.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Gorssel telt in totaal 1.954 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 92% van de adressen in buurt Gorssel ligt binnen de bebouwde kom en 8% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Lochem
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Gorssel zijn er 1.761 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Gorssel.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 506 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Gorssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Gorssel. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Gorssel voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Gorssel voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Gorssel
Bevolking5361.278
Adressen2.093480
Autos275755

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Gorssel ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Gorssel is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Gorssel tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Gorssel tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,7
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs7,1
Bibliotheek0,8
Treinstation7,4
Sportterrein0,6
Bioscoop6,7
Museum0,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Gorssel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Gorssel.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Gorssel:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8002.010
Tussenwoning9202.040
Hoekwoning1.0202.330
Twee-onder-één-kap woning1.0502.620
Vrijstaande woning1.5303.560
Koopwoning1.3003.110
Huurwoning8301.830

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Gorssel zijn A (416 adressen) en C (400 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Gorssel. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Gorssel: 416 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Lochem bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Gorssel
Tabel met 1.953 adressen in de buurt Gorssel.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Gorssel. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Lochem.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acaciaplein1 t/m 317213WK t/m 7213WNGorssel25
Amelterweg4-Gorssel1
Berkenweg1 t/m 87213AWGorssel4
Beukenlaan1 t/m 807213DD t/m 7213DHGorssel59
Cederlaan1 t/m 187213VZGorssel13
De Bongerd1 t/m 147213DLGorssel18
De Bosch1 t/m 237213THGorssel23
De Schutterij2 t/m 47213TAGorssel2
Dekkershof1 t/m 197213XJ t/m 7213XKGorssel17
Deventerweg1 t/m 517213ED t/m 7213EJGorssel46
Dikkerskamp1 t/m 227213TEGorssel21
Dommerholtsweg2 t/m 107213ETGorssel12
Dorrewold1 t/m 347213TGGorssel31
Douglaslaan1 t/m 257213VXGorssel17
Draflaan1 t/m 317213BP t/m 7213BRGorssel29
Ds. Schakelweg1 t/m 607213JAGorssel60
Eikensingel1 t/m 187213WJGorssel18
Elfuursweg1 t/m 747213EK t/m 7213ERGorssel51
Esdoornlaan1 t/m 217213WT t/m 7213WVGorssel16
Ewoltstede1 t/m 397213TC t/m 7213TDGorssel35
Gorsselse Enkweg17213LMGorssel2
Goudenregenstraat1 t/m 167213WZGorssel9
Groeneweg1 t/m 217213DM t/m 7213DNGorssel12
Grooterkamp1 t/m 877213HA t/m 7213HBGorssel79
Haerkamp1 t/m 647213CA t/m 7213CCGorssel62
Hazeloop1 t/m 47213BJGorssel3
Hekkertsland1 t/m 117213TBGorssel9
Hoefslag1 t/m 177213BV t/m 7213BWGorssel17
Hoofdstraat1 t/m 737213CN t/m 7213CZGorssel188
Houtvest1 t/m 157213BHGorssel12
Joppelaan1 t/m 867213AA t/m 7213AEGorssel70
Kamperweg1 t/m 207213AP t/m 7213ATGorssel16
Kerkstraat1 t/m 127213DRGorssel13
Ketenbosweg1 t/m 207213WB t/m 7213WDGorssel19
Kozakkenweg1 t/m 377213ESGorssel20
Kwekerijweg1 t/m 57213AXGorssel22
Larixweg1 t/m 387213WG t/m 7213WHGorssel27
Lijnbaan2 t/m 137213CL t/m 7213CMGorssel11
Lijsterweg1 t/m 107213XTGorssel10
Lindeboomweg17213LSGorssel2
Lindelaan2 t/m 157213DJGorssel11
Manegelaan1 t/m 237213BNGorssel12
Meidoornstraat1 t/m 377213WP t/m 7213WSGorssel42
Mezenstraat1 t/m 207213XRGorssel20
Molenweg1 t/m 667213XA t/m 7213XHGorssel62
Nijenbeeksepad1 t/m 67213DSGorssel5
Nijverheidstraat1 t/m 377213DA t/m 7213DBGorssel33
Nikkelsbergweg1 t/m 57213AVGorssel5
Noorseweg1 t/m 397213XV t/m 7213XWGorssel33
Parallelweg1 t/m 257213VTGorssel24
Pikeursbaan1 t/m 267213BS t/m 7213BTGorssel24
Poststraat1 t/m 107213DCGorssel35
Prunusweg1 t/m 217213WXGorssel19
Ravensweerdsweg1 t/m 107213DW t/m 7213DXGorssel8
Reuvekamp1 t/m 847213CD t/m 7213CGGorssel63
Rietdekkerweg1 t/m 577213XL t/m 7213XPGorssel45
Roskamweg1 t/m 137213AHGorssel13
Ruiterweg1 t/m 357213BL t/m 7213BMGorssel42
Smitskamp1 t/m 347213BXGorssel22
Sparrenlaan1 t/m 107213WEGorssel10
Thuyalaan1 t/m 117213VWGorssel13
Trambaan1 t/m 137213DZGorssel8
Van der Capellenlaan1 t/m 57213AGGorssel4
Veerweg1 t/m 367213EA t/m 7213EBGorssel28
Veldhofstraat1 t/m 507213AJ t/m 7213ANGorssel76
Vennebos1 t/m 147213BGGorssel11
Vinkenstraat1 t/m 207213XSGorssel28
Voorende1 t/m 317213XX t/m 7213XZGorssel54
Warande1 t/m 87213BKGorssel7
Westronde1 t/m 217213DKGorssel20
Wielewaalpad1 t/m 77213CHGorssel7
Wildwal1 t/m 27213BEGorssel3
Wiltinkhof1 t/m 267213CJ t/m 7213CKGorssel24
Zonnekampstraat1 t/m 457213BZGorssel35
Zutphenseweg1 t/m 97213GD t/m 7213GGGorssel6

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 75 openbare ruimtes en 1.953 adressen in de buurt Gorssel. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Lochem
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Gorssel. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Gorssel ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek72131881
Gehucht't Amelte36
WoonkernGorssel1801
WoonplaatsGorssel1953
WijkGorssel1953
GemeenteLochem1953
ProvincieGelderland1953
WaterschapWaterschap Rijn en IJssel1953
LandNederland1953

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Gorssel ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Gorssel dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Gorssel ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Gorssel en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Gorssel met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Gorssel voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal475Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca80Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening150Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg120Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten45Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,06%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5,3%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,26%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg26%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,6%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Gorssel, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.479Aantal2026
Mannen1.645Aantal2025
Vrouwen1.845Aantal2025
0 tot 15 jaar425Aantal2026
15 tot 25 jaar320Aantal2026
25 tot 45 jaar485Aantal2026
45 tot 65 jaar965Aantal2026
65 jaar of ouder1.280Aantal2026
Ongehuwd1.330Aantal2025
Gehuwd1.595Aantal2025
Gescheiden285Aantal2025
Verweduwd290Aantal2025
% Mannen47%Percentage2025
% Vrouwen53%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,2%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar14%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder37%Percentage2026
% Ongehuwd38%Percentage2025
% Gehuwd46%Percentage2025
% Gescheiden8,1%Percentage2025
% Verweduwd8,3%Percentage2025
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes60Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO230Aantal2025
Leerlingen VO180Aantal2025
Studenten MBO80Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau380Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau860Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.090Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau16%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau47%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura70Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,8%Percentage2024
Wmo cliënten315Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners90Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.278Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.820Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.040Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom49%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.110Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.110Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.530Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning830Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel205Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel539Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.210Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++4Aantal2026
Energielabels A+++39Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+48Aantal2026
Energielabels A416Aantal2026
Energielabels B240Aantal2026
Energielabels C400Aantal2026
Energielabels D196Aantal2026
Energielabels E77Aantal2026
Energielabels F155Aantal2026
Energielabels G168Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Gorssel. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht49%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten57%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Gorssel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten73%Percentage2024
Vrijwilligerswerk37%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Gorssel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Gorssel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.620Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens535Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens1.085Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen615Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen470Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.590Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers78%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie52%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen22%Percentage2024
Inkomensontvangers2.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners826Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.600Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Personen in armoede3,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€45.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€359.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO110Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.160Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW33%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Gorssel. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.930Aantal2025
Herkomst buiten Nederland560Aantal2025
Herkomst Europa245Aantal2025
Herkomst buiten Europa315Aantal2025
% Herkomst Nederland84%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2025
% Herkomst Europa7%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa9%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.925Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa100Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa145Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland245Aantal2025
Geboren in Nederland3.170Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa150Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa175Aantal2025
Geboren buiten Nederland325Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,87%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,15%Percentage2025
% Geboren in Nederland91%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,3%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland9,3%Percentage2025
Autochtoon3.105Aantal2022
Westers275Aantal2022
Niet-westers125Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers100Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Gorssel. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven55Aantal2025
Diefstal23Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting15Aantal2025
Verkeersovertredingen13Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Gorssel, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km9,3Gemiddeld aantal2025
Café afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km39Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8,4Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km8,7Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km31Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Gorssel. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02620400Code2025
RegionaamGorsselNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode02620400Code2025
Oppervlakte totaal273Aantal hectaren2025
Oppervlakte land273Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid480Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal1.954Aantal2026
Adressen met postcode1.954Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.761Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie18Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie17Aantal2026
Adressen met industriefunctie13Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie24Aantal2026
Adressen met logiesfunctie21Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie41Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie81Aantal2026
Verblijfsobjecten1.954Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.647Aantal2026
Adressen met pand1.953Aantal2026
Percelen met adres1.400Aantal2026
Adressen met perceel1.954Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.802Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom152Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.641Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom120Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190039Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192586Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950183Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970544Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980343Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990108Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000143Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010234Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020225Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later47Aantal2026
Postcodegebied7213AA-7213XZNaam2026
Meest voorkomende postcode7213Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Gorssel.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal6Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Gorssel zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.060Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.540Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof520Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,27Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte755Aantal2025
Motorfietsen160Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Gorssel. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.712Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners491Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen36Aantal2025
Niet-woningvoorraad194Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€500.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.438Aantal2025
Meergezinswoningen274Aantal2025
Koopwoningen1.147Aantal2025
Huurwoningen565Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties462Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders103Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.644Aantal2025
Onbewoond68Aantal2025
% Koopwoningen67%Percentage2025
% Huurwoningen33%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties27%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen84%Percentage2025
% Meergezinswoningen16%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen269Aantal2026
Tussenwoningen360Aantal2026
Hoekwoningen289Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen232Aantal2026
Vrijstaande woningen611Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen15%Percentage2026
% Tussenwoningen20%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen13%Percentage2026
% Vrijstaande woningen35%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945247Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965401Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975293Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985213Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995125Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005124Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015255Aantal2026
Woningen 2015 tot 202566Aantal2026
Woningen 2025 en later36Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194514%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196523%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197517%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201514%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Gorssel komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Lochem. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Gorssel: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Café afstand6,31,54,81,333,62
2% Personen per soort uitkering - AOW33%20%13%6%2,07
3Voortgezet onderwijs afstand7,12,54,62,361,95
4% 65 jaar of ouder37%21%16%8,4%1,87
5% 25 tot 45 jaar14%26%-12%7,5%1,59

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Lochem.

RegioSoort regioCafé afstand% Personen per soort uitkering - AOWVoortgezet onderwijs afstand% 65 jaar of ouder% 25 tot 45 jaar
GorsselBuurt6,333%7,137%14%
NederlandLand1,520%2,521%26%
LochemGemeente3,327%4,631%18%
EefdeBuurt3,728%3,432%15%
EpseBuurt4,022%526%21%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Lochem.

Top 5 kenmerken buurt Gorssel:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Gorssel. Op deze onderwerpen verschilt buurt Gorssel relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Gorssel, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Gorssel met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Gorssel, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Gorssel staan in de uitgebreide download voor Lochem.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Gorssel.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Lochem.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Lochem. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Gorssel met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron