Statistieken buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Statistieken buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in de gemeente Nijkerk Vlag van de gemeente Nijkerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in de gemeente Nijkerk Vlag van de gemeente Nijkerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.Bekijk kaart
Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Kerncijfers van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode796Kadaster2026
Adressen met woonfunctie749Kadaster2026
Panden met adres828Kadaster2026
Percelen met adres726Kadaster2026
Woningvoorraad749CBS2025
Huishoudens740CBS2026
Inwoners1.805CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Kaart van de omgeving van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Afbeelding van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost op de kaart.

Kaart van de wijk Hoevelaken met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoevelaken-Kleinhoven, 2: Hoevelaken-Hogenbrink, 3: Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, 4: Hoevelaken-Overhorst, 5: Hoevelaken-Middelaar, 6: Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek.

Bekijk de statistieken voor alle 42 gebieden binnen de gemeente Nijkerk via de overzichtspagina van de gebieden in de Nijkerk.

Overzicht gebieden Meer Nijkerk
Over de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

De buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost ligt binnen de wijk Hoevelaken in de gemeente Nijkerk. De meest voorkomende postcode in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is postcode 3871.

Er zijn 893 adressen en 749 woningen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in de gemeente Nijkerk. 77% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €470.000. Er wonen 1.805 inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, waarvan het grootste deel (24%) 65 jaar en ouder is. Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost telt 740 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 870 personenauto’s en 180 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost heeft een oppervlakte van 33 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.215 adressen per km2.

Meer over de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

De gemeente Nijkerk (gemeentecode GM0267) is bij een gemeentelijke herindeling in 2000 groter geworden vanuit de gemeenten Nijkerk en Hoevelaken. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Nijkerk overgegaan. De gegevens van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Nijkerk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Wonen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Kenmerken van de 749 woningen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Er zijn 749 woningen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Nijkerk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost was €470.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost% verschil
2025€470.0004,44%
2024€450.0005,1%
2023€428.00015%
2022€371.0009,4%
2021€339.0009,7%
2020€309.0008,8%
2019€284.0007,6%
2018€264.0006%
2017€249.000-1,97%
2016€254.0000,0%
2015€254.000-1,55%
2014€258.000-5,5%
2013€273.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is met €197.000 gegroeid van €273.000 in 2013 tot €470.000 in 2025 (dat is een stijging van 72%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.417 (4,79%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Nijkerk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is €470.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 749 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Nijkerk (geel), 3 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 32 buurten (blauw). De buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost: er zijn 307 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nijkerk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost telt 1.805 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

JaarAantal inwoners de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost% verschil
20261.805-0,82%
20251.820-1,09%
20241.8400,27%
20231.835-1,08%
20221.855-0,8%
20211.8700,27%
20201.865-0,8%
20191.8801,08%
20181.8600,27%
20171.8551,15%
20161.8341,83%
20151.8010,11%
20141.7991,58%
20131.771geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is met 34 personen gegroeid van 1.771 personen in 2013 tot 1.805 personen in 2026 (dat is een groei van 1,92%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 personen (0,15%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Nijkerk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

In 2013 telde de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost 1.771 inwoners. Het aantal van 1.771 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 is het aantal gestegen tot 1.880 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 109 (6,2%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 20 (1,08%). Het aantal van 1.880 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 1.805 inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is 65 jaar of ouder, met 24% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Nijkerk.

Burgerlijke staat in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 740 huishoudens in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Er waren 190 eenpersoonshuishoudens en 550 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.59060150
20251.61060155
20241.63050155
20231.65055135
20221.68500
20211.71046114
20201.70048117
20191.72545110
20181.71043107
20171.70045110
20161.67746111
20151.65143107
20141.64844107
20131.62243105

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 3,33% en herkomst uit landen buiten Europa: 8,3% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 2,43% en herkomst van buiten Europa: 5,9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Nijkerk als geheel 44 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Nijkerk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Nijkerk als geheel 28 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Nijkerk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-OostWijk HoevelakenGemeente Nijkerk
Aantal kinderopvanglocaties62086
Aantal kindplaatsen1965882.417
Aantal vestigingen basisonderwijs2522
Aantal leerlingen basisonderwijs3259864.116
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs015
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs07203.369
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0281284

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is 0,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Nijkerk0,70,70,71,81,82,3
Wijk Hoevelaken0,50,50,61,41,41,4
Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost0,20,20,21,31,31,3
Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek0,50,50,51,51,51,5
Buurt Hoevelaken-Overhorst0,30,40,40,70,70,7
Buurt Hoevelaken-Kleinhoven0,50,50,61,41,41,4
Buurt Hoevelaken-Hogenbrink0,70,70,72,12,12,1
Buurt Hoevelaken-Middelaar1,20,71,22,22,22,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Nijkerk (geel), wijk Hoevelaken (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
In 2025 woonden er 390 leerlingen en studenten in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (180 totaal)
In de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost zijn in totaal 180 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is €30.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is €30.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.500. Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost telt 1.500 inkomensontvangers op 1.805 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Nijkerk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Nijkerk: buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
79% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Er zijn 56 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 56 elektrische auto’s in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 870 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.271 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 913 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 31 misdrijven in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 620 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost 31 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost in 2025 zijn Horizontale fraude (12 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 7 misdrijven in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Nijkerk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Uitslag Europees Parlementsverkiezingen 2024
Stembureau ’t Blokhuus in Hoevelaken
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau ’t Blokhuus in Hoevelaken bij de Europees Parlementsverkiezing van juni 2024. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 19 partijen waarop bij de Europees Parlementsverkiezing van juni 2024 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor het Europees Parlement van 6 juni 2024 in Stembureau ’t Blokhuus in Hoevelaken is uitgebracht. Stembureau ’t Blokhuus in Hoevelaken was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 53 stembureaus in de gemeente Nijkerk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Nijkerk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Nijkerk.

Stembureaus Nijkerk
Adressen en leefomgeving in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost telt in totaal 893 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Nijkerk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost zijn er 749 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 662 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Bevolking5395.470
Adressen2.0931.215
Autos2752.636

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,8
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,2
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek0,4
Treinstation1,0
Sportterrein0,7
Bioscoop6,9
Museum6,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6002.010
Tussenwoning9402.430
Hoekwoning1.0702.570
Twee-onder-één-kap woning1.0702.750
Vrijstaande woning1.2903.650
Koopwoning1.0202.780
Huurwoning9001.950

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost zijn C (180 adressen) en A (171 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost: 180 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Nijkerk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost
Tabel met 894 adressen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Nijkerk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Anjerlaan1 t/m 163871EVHoevelaken22
Asterlaan1 t/m 343871CA t/m 3871CBHoevelaken29
Beatrixlaan1 t/m 323871VB t/m 3871VCHoevelaken41
Bernhardlaan1 t/m 253871VLHoevelaken34
Bijenvlucht8 t/m 283871JJHoevelaken11
Crocuslaan1 t/m 83871ERHoevelaken8
Emmalaan1 t/m 63871VAHoevelaken13
Frans Tromplaan1 t/m 813871EL t/m 3871EPHoevelaken105
Horstpad4-Hoevelaken1
J.J.A. Goeverneurlaan1 t/m 153871EJHoevelaken12
Julianalaan2 t/m 603871VJ t/m 3871VKHoevelaken36
Klaprooslaan1 t/m 593871GE t/m 3871GHHoevelaken68
Korenbloemlaan1 t/m 93871GJHoevelaken5
Leeuwenbeklaan1 t/m 113871GDHoevelaken6
Margrietlaan1 t/m 273871VMHoevelaken18
Mauritslaan1 t/m 313871CG t/m 3871CHHoevelaken26
Meerveldlaan1 t/m 653871EB t/m 3871EDHoevelaken80
Narcislaan1 t/m 83871ESHoevelaken8
Oosterdorpsstraat2 t/m 643871AD t/m 3871AEHoevelaken31
Oranjelaan1 t/m 63871VDHoevelaken13
Parklaan1 t/m 513871EE t/m 3871EHHoevelaken26
Prikkebeenhof1 t/m 173871EXHoevelaken9
Resedalaan1 t/m 73871EKHoevelaken7
Ridderspoor1 t/m 793871JE t/m 3871JHHoevelaken55
Rozenlaan1 t/m 163871GKHoevelaken22
Seringenlaan1 t/m 463871CC t/m 3871CDHoevelaken55
Stoutenburgerlaan1 t/m 293871JAHoevelaken20
Vijverpad1 t/m 83871ETHoevelaken8
Walter Stranglaan1 t/m 103871EZHoevelaken6
Wilhelminalaan1 t/m 593871GA t/m 3871GCHoevelaken43
Willem de Zwijgerlaan1 t/m 213871CEHoevelaken21
Zonnebloemlaan1 t/m 323871EWHoevelaken24
van Aalstplein1 t/m 613871EAHoevelaken31

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 33 openbare ruimtes en 894 adressen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Nijkerk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3871764
WoonkernHoevelaken894
WoonplaatsHoevelaken894
WijkHoevelaken894
GemeenteNijkerk894
ProvincieGelderland894
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe894
LandNederland894

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal180Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening50Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg40Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,78%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.805Aantal2026
Mannen890Aantal2026
Vrouwen915Aantal2026
0 tot 15 jaar335Aantal2026
15 tot 25 jaar185Aantal2026
25 tot 45 jaar420Aantal2026
45 tot 65 jaar425Aantal2026
65 jaar of ouder440Aantal2026
Ongehuwd730Aantal2026
Gehuwd855Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd105Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden6,6%Percentage2026
% Verweduwd5,8%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO190Aantal2025
Leerlingen VO110Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau260Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau510Aantal2024
Hoger opleidingsniveau460Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau41%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau37%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura55Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten110Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners60Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.470Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.610Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning880Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom52%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning970Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement600Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.290Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning900Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel149Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel292Aantal2026
Adressen met definitief energielabel452Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+27Aantal2026
Energielabels A171Aantal2026
Energielabels B69Aantal2026
Energielabels C180Aantal2026
Energielabels D145Aantal2026
Energielabels E68Aantal2026
Energielabels F65Aantal2026
Energielabels G12Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn49%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk40%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving87%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen62%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten61%Percentage2024
Vrijwilligerswerk34%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid36%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens740Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens190Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens550Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen245Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen305Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking950Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers1.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners815Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede1,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen26%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€307.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW400Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.590Aantal2026
Herkomst buiten Nederland210Aantal2026
Herkomst Europa60Aantal2026
Herkomst buiten Europa150Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa3,33%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa8,3%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.590Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa70Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland95Aantal2026
Geboren in Nederland1.685Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland120Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,39%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,89%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,22%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,44%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,7%Percentage2026
Autochtoon1.685Aantal2022
Westers85Aantal2022
Niet-westers85Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers55Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven31Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting12Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling6Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km4,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km37Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km4,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km25Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km47Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02670500Code2026
RegionaamHoevelaken-Stoutenburgerlaan-OostNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02670500Code2026
Oppervlakte totaal33Aantal hectaren2026
Oppervlakte land33Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.215Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal893Aantal2026
Adressen met postcode796Aantal2026
Adressen met woonfunctie749Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie131Aantal2026
Verblijfsobjecten893Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres828Aantal2026
Adressen met pand893Aantal2026
Percelen met adres726Aantal2026
Adressen met perceel893Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom893Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom749Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19008Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19254Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195012Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970671Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198078Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199012Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200011Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201036Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202061Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3871AD-3871VMNaam2026
Meest voorkomende postcode3871Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal870Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine725Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof145Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,17Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.636Aantal2025
Motorfietsen105Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad749Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners412Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad144Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€470.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen689Aantal2025
Meergezinswoningen60Aantal2025
Koopwoningen577Aantal2025
Huurwoningen172Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties157Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders15Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond734Aantal2025
Onbewoond15Aantal2025
% Koopwoningen77%Percentage2025
% Huurwoningen23%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen92%Percentage2025
% Meergezinswoningen8%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen61Aantal2026
Tussenwoningen307Aantal2026
Hoekwoningen208Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen116Aantal2026
Vrijstaande woningen57Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen8%Percentage2026
% Tussenwoningen41%Percentage2026
% Hoekwoningen28%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen15%Percentage2026
% Vrijstaande woningen8%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194515Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965212Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975402Aantal2026
Woningen 1975 tot 19855Aantal2026
Woningen 1985 tot 199513Aantal2026
Woningen 1995 tot 200538Aantal2026
Woningen 2005 tot 201536Aantal2026
Woningen 2015 tot 202528Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19452,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196528%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197554%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19851,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Nijkerk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1965 tot 197554%15%39%12%3,13
2Personenauto’s naar oppervlakte2.6362752.3611.1492,05
3% Hoekwoningen28%13%15%7,6%1,99
4Bevolkingsdichtheid5.4705394.9312.8411,74
5% Eengezinswoningen92%63%29%21%1,41

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nijkerk.

RegioSoort regio% Woningen 1965 tot 1975Personenauto’s naar oppervlakte% HoekwoningenBevolkingsdichtheid% Eengezinswoningen
Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-OostBuurt54%2.63628%5.47092%
NederlandLand15%27513%53963%
NijkerkGemeente18%34819%66882%
Hoevelaken-Oranjebuurt-HorstbeekBuurt75%1.86025%3.61699%
Hoevelaken-OverhorstBuurt25%1.21320%2.34582%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nijkerk.

Top 5 kenmerken buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost staan in de uitgebreide download voor Nijkerk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Nijkerk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Nijkerk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hoevelaken-Stoutenburgerlaan-Oost met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron