Statistieken buurt Leeuwen

Statistieken buurt Leeuwen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Leeuwen in de gemeente Roermond Vlag van de gemeente Roermond. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Leeuwen in de gemeente Roermond Vlag van de gemeente Roermond. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Leeuwen.Bekijk kaart
Buurt Leeuwen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Leeuwen.

Kerncijfers van de buurt Leeuwen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Leeuwen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Leeuwen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode507Kadaster2026
Adressen met woonfunctie482Kadaster2026
Panden met adres490Kadaster2026
Percelen met adres444Kadaster2026
Woningvoorraad479CBS2025
Huishoudens470CBS2025
Inwoners1.100CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Leeuwen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Leeuwen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Leeuwen
Kaart van de omgeving van de buurt Leeuwen.
Afbeelding van de buurt Leeuwen op de kaart.

Kaart van de wijk 03 Maasniel met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Leeuwen, 2: Tegelarijeveld-Broekhin, 3: Stadsrandzone-Noord, 4: Kern Maasniel, 5: De Wijher en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 50 gebieden binnen de gemeente Roermond via de overzichtspagina van de gebieden in de Roermond.

Overzicht gebieden Meer Roermond
Over de buurt Leeuwen

De buurt Leeuwen ligt binnen de wijk Maasniel in de gemeente Roermond. De meest voorkomende postcode in de buurt Leeuwen is postcode 6041.

Er zijn 508 adressen en 479 woningen in de buurt Leeuwen in de gemeente Roermond. 80% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €368.000. Er wonen 1.100 inwoners in de buurt Leeuwen, waarvan de grootste groep (28%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Leeuwen telt 470 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 655 personenauto’s en 135 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Leeuwen.

Buurt Leeuwen heeft een oppervlakte van 92 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 353 adressen per km2.

Wonen in de buurt Leeuwen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Leeuwen.

Kenmerken van de 479 woningen in de buurt Leeuwen
Er zijn 479 woningen in de buurt Leeuwen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Roermond in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Leeuwen was €368.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Leeuwen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Leeuwen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Leeuwen% verschil
2025€368.0006,4%
2024€346.0000,0%
2023€346.00019%
2022€291.0004,68%
2021€278.0006,5%
2020€261.0006,1%
2019€246.0004,68%
2018€235.0003,98%
2017€226.0002,73%
2016€220.0003,77%
2015€212.000-4,5%
2014€222.000-3,48%
2013€230.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Leeuwen is met €138.000 gegroeid van €230.000 in 2013 tot €368.000 in 2025 (dat is een toename van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.500 (4,14%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Roermond.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Leeuwen met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Roermond.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Leeuwen is €368.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 26% en er zijn 479 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Roermond (geel), 3 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 34 buurten (blauw). De buurt Leeuwen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de buurt Leeuwen: er zijn 171 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Leeuwen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Leeuwen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Leeuwen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Roermond.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Leeuwen telt 1.100 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Leeuwen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Leeuwen:

JaarAantal inwoners de buurt Leeuwen% verschil
20261.1000,46%
20251.095-1,79%
20241.115-0,45%
20231.1200,45%
20221.1152,29%
20211.090-0,91%
20201.1001,38%
20191.085-0,91%
20181.0953,3%
20171.060-1,4%
20161.0750,47%
20151.0700,94%
20141.0600,0%
20131.060geen data

De bevolking van de buurt Leeuwen is met 40 inwoners gestegen van 1.060 inwoners in 2013 tot 1.100 inwoners in 2026 (dat is een toename van 3,77%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 inwoners (0,3%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Roermond.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Leeuwen:

In 2013 telde de buurt Leeuwen 1.060 inwoners. Het aantal inwoners blijft 1.060 tot en met 2014. In 2017 was het aantal ook op het laagste punt van 1.060 inwoners. In 2023 is het aantal gestegen tot 1.120 inwoners. De stijging ten opzichte van 2017 is 60 (5,7%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 5 (0,45%). Het aantal van 1.120 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Leeuwen 1.100 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Leeuwen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Leeuwen is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Roermond.

Burgerlijke staat in de buurt Leeuwen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Leeuwen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 470 huishoudens in de buurt Leeuwen. Er waren 125 eenpersoonshuishoudens en 345 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Leeuwen. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Leeuwen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Leeuwen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Leeuwen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202591510580
202493011070
202393510575
202295000
20219359065
20209508862
20199309065
20189409065
20179158560
20169308560
20159308258
20149337453
20139436849

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Leeuwen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 9,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,3% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europa: 6,4% en herkomst van buiten Europa: 4,62%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Leeuwen is 91% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Leeuwen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Leeuwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Leeuwen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Roermond als geheel 66 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Roermond.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Leeuwen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Leeuwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Leeuwen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Roermond als geheel 44 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Roermond.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Leeuwen
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Leeuwen
Buurt LeeuwenWijk 03 MaasnielGemeente Roermond
Aantal kinderopvanglocaties71695
Aantal kindplaatsen2194252.505
Aantal vestigingen basisonderwijs2524
Aantal leerlingen basisonderwijs3051.0265.176
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs036
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.4024.633
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs078
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03.9353.964

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Leeuwen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Leeuwen is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Roermond0,70,70,72,32,42,4
Wijk 03 Maasniel0,90,80,71,01,01,1
Buurt Kern Maasniel0,80,70,60,80,80,9
Buurt Leeuwen0,30,30,31,41,41,4
Buurt Tegelarijeveld-Broekhin1,11,11,01,11,11,2
Buurt De Wijher en omgeving1,41,11,01,11,11,8
Buurt Stadsrandzone-Noord0,80,80,80,90,91,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Leeuwen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Roermond (geel), wijk 03 Maasniel (groen) en 4 buurten (blauw). Buurt Leeuwen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Leeuwen
In 2025 woonden er 220 leerlingen en studenten in de buurt Leeuwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Leeuwen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Leeuwen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Leeuwen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Leeuwen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Leeuwen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Leeuwen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (135 totaal)
In de buurt Leeuwen zijn in totaal 135 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Leeuwen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Leeuwen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Leeuwen is €30.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Leeuwen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Leeuwen is €30.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.600. Buurt Leeuwen telt 900 inkomensontvangers op 1.100 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Leeuwen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Roermond
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Roermond: buurt Leeuwen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Leeuwen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Leeuwen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Leeuwen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Leeuwen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Leeuwen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Leeuwen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Leeuwen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Leeuwen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Leeuwen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Leeuwen
Er zijn 21 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Leeuwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Leeuwen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 21 elektrische auto’s in de buurt Leeuwen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Leeuwen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Leeuwen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 341 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Leeuwen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Leeuwen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 483 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Leeuwen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 385 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Leeuwen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Leeuwen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Leeuwen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Leeuwen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Leeuwen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Leeuwen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Leeuwen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Leeuwen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 50 misdrijven in de buurt Leeuwen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Leeuwen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Leeuwen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 419 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Leeuwen 50 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Leeuwen in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (26 delicten) en Overige vermogensdelicten (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Leeuwen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Leeuwen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Leeuwen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Leeuwen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Roermond.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 24 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de buurt Leeuwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Leeuwen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Leeuwen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Leeuwen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Leeuwen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Cafe Zaal Aad Leeuwe in Roermond
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Cafe Zaal Aad Leeuwe in Roermond bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Leeuwen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Cafe Zaal Aad Leeuwe in Roermond is uitgebracht. Stembureau Cafe Zaal Aad Leeuwe in Roermond was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Leeuwen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 65 stembureaus in de gemeente Roermond en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Roermond. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Roermond.

Stembureaus Roermond
Adressen en leefomgeving in de buurt Leeuwen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Leeuwen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Leeuwen telt in totaal 508 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 99% van de adressen in buurt Leeuwen ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Roermond
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Leeuwen zijn er 482 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Leeuwen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 216 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Leeuwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Leeuwen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Leeuwen voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Leeuwen voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Leeuwen
Bevolking5361.190
Adressen2.093353
Autos275712

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Leeuwen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Leeuwen is 1,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Leeuwen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Leeuwen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,9
Supermarkt1,8
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs1,4
Bibliotheek3,0
Treinstation2,8
Sportterrein1,0
Bioscoop2,7
Museum3,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Leeuwen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Leeuwen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Leeuwen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7401.950
Tussenwoning8202.400
Hoekwoning9702.980
Twee-onder-één-kap woning1.0202.870
Vrijstaande woning1.2904.020
Koopwoning1.0803.330
Huurwoning9502.300

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Leeuwen zijn C (131 adressen) en F (85 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Leeuwen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Leeuwen: 131 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Roermond bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Leeuwen
Tabel met 532 adressen in de buurt Leeuwen.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Leeuwen. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Roermond.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Borgeind1 t/m 1036041APRoermond33
Brandeweijer6 t/m 166041ABRoermond6
Burgemeester Thomas Wackersstraat1 t/m 696041AJ t/m 6041ALRoermond79
Daalakkerweg1 t/m 1266041BJ t/m 6041BLRoermond67
Dingbank1 t/m 106041ARRoermond8
Elfmorgenweg1 t/m 76041AARoermond4
Groeneweg26041AXRoermond1
Helmusselaan2 t/m 66041AWRoermond3
Jan Amentstraat11 t/m 696041BD t/m 6041BERoermond47
Jan Truyenstraat2 t/m 666041BG t/m 6041BHRoermond40
Jules Breukersstraat2 t/m 326041BPRoermond19
Kampstraat1 t/m 366041BA t/m 6041BBRoermond29
Kerklaan2 t/m 356041AZRoermond30
Kruisstraat1 t/m 356041BCRoermond30
Loijveldweg2 t/m 146041AERoermond12
Mijnheerkens1 t/m 126041ATRoermond5
Op het Schoor1 t/m 256041AVRoermond15
Pastoor Pielsstraat1 t/m 196041ADRoermond18
Rector Boostplein--Roermond0
Roroweg2 t/m 226041ASRoermond11
Schilbergsweg1 t/m 256041ANRoermond22
Schouwberg1 t/m 456041AG t/m 6041AHRoermond37
Spoorstraat1 t/m 76041ACRoermond4
Zandstraat1 t/m 136041AMRoermond12

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 24 openbare ruimtes en 532 adressen in de buurt Leeuwen. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Roermond
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Leeuwen. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Leeuwen ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek6041531
DeelkernLeeuwen520
WoonkernRoermond528
WoonplaatsRoermond533
WijkMaasniel533
GemeenteRoermond533
ProvincieLimburg533
WaterschapWaterschap Limburg533
LandNederland533

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Leeuwen ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Leeuwen dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Leeuwen ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Leeuwen en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Leeuwen?
De gemiddelde score voor de buurt Leeuwen is 7,8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Leeuwen, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Leeuwen die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Leeuwen hebben gegeven. Deze score is op basis van 3 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Leeuwen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Leeuwen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal135Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening35Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,4%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Leeuwen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.100Aantal2026
Mannen550Aantal2025
Vrouwen550Aantal2025
0 tot 15 jaar145Aantal2026
15 tot 25 jaar115Aantal2026
25 tot 45 jaar210Aantal2026
45 tot 65 jaar310Aantal2026
65 jaar of ouder290Aantal2026
Ongehuwd480Aantal2025
Gehuwd470Aantal2025
Gescheiden90Aantal2025
Verweduwd55Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder26%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2025
% Gehuwd43%Percentage2025
% Gescheiden8,2%Percentage2025
% Verweduwd5%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau210Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau370Aantal2024
Hoger opleidingsniveau220Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau46%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliënten65Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners58Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.190Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.340Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.510Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom55%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.020Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.290Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning950Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel30Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel231Aantal2026
Adressen met definitief energielabel247Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A25Aantal2026
Energielabels B45Aantal2026
Energielabels C131Aantal2026
Energielabels D83Aantal2026
Energielabels E39Aantal2026
Energielabels F85Aantal2026
Energielabels G67Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Leeuwen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk40%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk33%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Leeuwen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam27%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen71%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Leeuwen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Leeuwen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens470Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens125Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens345Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen185Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen160Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens27%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens73%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking580Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners807Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede1,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen30%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€218.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW250Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Leeuwen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland915Aantal2025
Herkomst buiten Nederland185Aantal2025
Herkomst Europa105Aantal2025
Herkomst buiten Europa80Aantal2025
% Herkomst Nederland83%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2025
% Herkomst Europa9,5%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa7,3%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland915Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa50Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland90Aantal2025
Geboren in Nederland1.005Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa55Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2025
Geboren buiten Nederland90Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland83%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,55%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,2%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,64%Percentage2025
% Geboren in Nederland91%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,18%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland8,2%Percentage2025
Autochtoon950Aantal2022
Westers120Aantal2022
Niet-westers45Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers25Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Leeuwen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven50Aantal2025
Diefstal16Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling26Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Leeuwen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km54Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km49Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km91Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km51Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km89Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand34Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km24Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Leeuwen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU09570301Code2025
RegionaamLeeuwenNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode09570301Code2025
Oppervlakte totaal92Aantal hectaren2025
Oppervlakte land92Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid353Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal508Aantal2026
Adressen met postcode507Aantal2026
Adressen met woonfunctie482Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie8Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie11Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie7Aantal2026
Verblijfsobjecten508Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres490Aantal2026
Adressen met pand508Aantal2026
Percelen met adres444Aantal2026
Adressen met perceel508Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom504Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom4Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom479Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17006Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190029Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192541Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195037Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970218Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980107Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199010Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200032Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201016Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later10Aantal2026
Postcodegebied6041AA-6041BPNaam2026
Meest voorkomende postcode6041Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Leeuwen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Leeuwen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal655Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine530Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof125Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,39Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte712Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Leeuwen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad479Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners437Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad22Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€368.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen450Aantal2025
Meergezinswoningen29Aantal2025
Koopwoningen383Aantal2025
Huurwoningen91Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties67Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders24Aantal2025
Eigendom onbekend5Aantal2025
Bewoond460Aantal2025
Onbewoond19Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen19%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen28Aantal2026
Tussenwoningen75Aantal2026
Hoekwoningen46Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen171Aantal2026
Vrijstaande woningen162Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen16%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen35%Percentage2026
% Vrijstaande woningen34%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194590Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965147Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975106Aantal2026
Woningen 1975 tot 198588Aantal2026
Woningen 1985 tot 19955Aantal2026
Woningen 1995 tot 200530Aantal2026
Woningen 2005 tot 201510Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later4Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194519%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196530%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197522%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198518%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Leeuwen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Roermond. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Leeuwen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Twee-onder-één-kap woningen35%9%26%8,8%2,96
2Omgevingsadressendichtheid3532.093-1.7401.0341,68
3% Woningen 1945 tot 196530%13%17%11%1,56
4% Eengezinswoningen94%63%31%21%1,5
5% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%28%11%8%1,4

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Roermond.

RegioSoort regio% Twee-onder-één-kap woningenOmgevingsadressendichtheid% Woningen 1945 tot 1965% Eengezinswoningen% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen
LeeuwenBuurt35%35330%94%39%
NederlandLand9%2.09313%63%28%
RoermondGemeente10%1.64315%66%28%
Kern MaasnielBuurt15%1.77327%72%31%
Tegelarijeveld-BroekhinBuurt5%1.02619%60%24%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Roermond.

Top 5 kenmerken buurt Leeuwen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Leeuwen. Op deze onderwerpen verschilt buurt Leeuwen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Leeuwen, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Leeuwen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Leeuwen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Leeuwen staan in de uitgebreide download voor Roermond.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Leeuwen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Roermond.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Roermond. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Leeuwen met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron