Statistieken buurt Oud-Valkenburg

Statistieken buurt Oud-Valkenburg

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oud-Valkenburg in de gemeente Valkenburg aan de Geul Vlag van de gemeente Valkenburg aan de Geul. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oud-Valkenburg in de gemeente Valkenburg aan de Geul Vlag van de gemeente Valkenburg aan de Geul. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Oud-Valkenburg.Bekijk kaart
Buurt Oud-Valkenburg in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Oud-Valkenburg.

Kerncijfers van de buurt Oud-Valkenburg
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Oud-Valkenburg.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Oud-Valkenburg.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode92Kadaster2026
Adressen met woonfunctie67Kadaster2026
Panden met adres60Kadaster2026
Percelen met adres56Kadaster2026
Woningvoorraad63CBS2025
Huishoudens60CBS2026
Inwoners100CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Oud-Valkenburg en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oud-Valkenburg.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Oud-Valkenburg
Kaart van de omgeving van de buurt Oud-Valkenburg.
Afbeelding van de buurt Oud-Valkenburg op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Schin op Geul Oud Valkenburg met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Kluis, 2: Oud-Valkenburg, 3: Schin op Geul, 4: Strucht, 5: Schoonbron, 6: Keutenberg - Sousberg, 7: Gerendal.

Bekijk de statistieken voor alle 43 gebieden binnen de gemeente Valkenburg aan de Geul via de overzichtspagina van de gebieden in de Valkenburg aan de Geul.

Overzicht gebieden Meer...
Over de buurt Oud-Valkenburg

De buurt Oud-Valkenburg ligt binnen de wijk Schin op Geul - Oud-Valkenburg in de gemeente Valkenburg aan de Geul. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Oud-Valkenburg: het bosgebied Biebosch, de heuvel Döälkesberg en de heuvel Schaelsberg. De meest voorkomende postcode in de buurt Oud-Valkenburg is postcode 6305.

Er zijn 92 adressen en 63 woningen in de buurt Oud-Valkenburg in de gemeente Valkenburg aan de Geul. 59% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €416.000. Er wonen honderd inwoners in de buurt Oud-Valkenburg, waarvan het grootste deel (37%) 65 jaar en ouder is. Buurt Oud-Valkenburg telt zestig huishoudens van gemiddeld 1,7 personen. Verder zijn er 75 personenauto’s en twintig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Oud-Valkenburg.

Buurt Oud-Valkenburg heeft een totale oppervlakte van 103 hectare, waarvan 99 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 174 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Oud-Valkenburg.

Wonen in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Oud-Valkenburg.

Kenmerken van de 63 woningen in de buurt Oud-Valkenburg
Er zijn 63 woningen in de buurt Oud-Valkenburg.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Valkenburg aan de Geul in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Oud-Valkenburg was €416.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Oud-Valkenburg.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Valkenburg:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Oud-Valkenburg% verschil
2025€416.0006,1%
2024€392.000-1,51%
2023€398.00014%
2022€350.0004,48%
2021€335.0008,4%
2020€309.0003,0%
2019€300.0009,5%
2018€274.0003,4%
2017€265.000-6,4%
2016€283.0005,2%
2015€269.000-5,9%
2014€286.000-3,05%
2013€295.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Oud-Valkenburg is met €121.000 gestegen van €295.000 in 2013 tot €416.000 in 2025 (dat is een toename van 41%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.083 (3,08%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Oud-Valkenburg is €416.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 35% en er zijn 63 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Valkenburg aan de Geul (geel), 4 woonplaatsen (groen), 6 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De buurt Oud-Valkenburg wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Oud-Valkenburg: er zijn 23 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Oud-Valkenburg.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Oud-Valkenburg, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Oud-Valkenburg telt 100 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Valkenburg. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Valkenburg:

JaarAantal inwoners de buurt Oud-Valkenburg% verschil
2026100-4,76%
2025105-4,55%
20241100,0%
2023110-4,35%
20221150,0%
2021115-4,17%
20201200,0%
20191200,0%
2018120-4,0%
20171250,0%
20161254,17%
20151200,0%
20141200,0%
2013120geen data

De bevolking van de buurt Oud-Valkenburg is met 20 inwoners afgenomen van 120 inwoners in 2013 tot 100 inwoners in 2026 (dat is een daling van 17%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -2 inwoner (-1,36%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Oud-Valkenburg:

In 2013 telde de buurt Oud-Valkenburg 120 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 125 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 5 (4,17%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 5 (4,17%). Het aantal inwoners blijft 125 tot en met 2017. In 2026 is het aantal gedaald tot 100 inwoners. Dit is een daling van 25 (-20%) ten opzichte van 2017, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -5 (-4,76%). Het aantal van 100 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Oud-Valkenburg
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Oud-Valkenburg is 65 jaar of ouder, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Burgerlijke staat in de buurt Oud-Valkenburg
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Oud-Valkenburg naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 60 huishoudens in de buurt Oud-Valkenburg. Er waren 30 eenpersoonshuishoudens en 30 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Oud-Valkenburg. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Oud-Valkenburg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Oud-Valkenburg per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Valkenburg:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202680155
2025851510
2024851510
202385105
202210000
202195137
2020100137
201911073
2018105105
2017105137
2016105137
2015100137
201494179
2013102126

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Oud-Valkenburg als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europese landen: 15% en herkomst uit landen buiten Europa: 5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 10% en herkomst van buiten Europa: 5%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Oud-Valkenburg is 90% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Oud-Valkenburg: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Oud-Valkenburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Oud-Valkenburg.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Valkenburg aan de Geul als geheel 5 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Oud-Valkenburg genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Oud-Valkenburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Oud-Valkenburg.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Valkenburg aan de Geul als geheel 17 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Oud-Valkenburg. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Oud-Valkenburg
Buurt Oud-ValkenburgGemeente Valkenburg aan de GeulGemeente Meerssen
Aantal kinderopvanglocaties01937
Aantal kindplaatsen0299721
Aantal vestigingen basisonderwijs066
Aantal leerlingen basisonderwijs01.0911.192
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs001
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.234

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Oud-Valkenburg. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Oud-Valkenburg is 2,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Valkenburg aan de Geul1,11,31,15,45,45,4
Wijk 02 Schin op Geul Oud Valkenburg2,42,52,55,85,85,8
Buurt Schin op Geul2,42,42,45,95,95,9
Buurt Schoonbron1,72,02,05,45,45,4
Buurt Oud-Valkenburg2,62,62,66,66,66,6
Buurt Strucht2,72,92,96,06,06,0
Buurt Gerendal2,93,01,54,75,75,5
Buurt Keutenberg - Sousberg3,03,33,34,64,64,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Oud-Valkenburg in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Valkenburg aan de Geul (geel), wijk 02 Schin op Geul Oud Valkenburg (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Oud-Valkenburg wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Oud-Valkenburg
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Oud-Valkenburg.

Er zijn in de buurt Oud-Valkenburg geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Oud-Valkenburg.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Oud-Valkenburg. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Oud-Valkenburg, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (20 totaal)
In de buurt Oud-Valkenburg zijn in totaal 20 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 20 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 25 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Oud-Valkenburg (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Oud-Valkenburg voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Oud-Valkenburg is €30.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Oud-Valkenburg.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Oud-Valkenburg is €30.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.600. Buurt Oud-Valkenburg telt 100 inkomensontvangers op 100 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Valkenburg aan de Geul
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Valkenburg aan de Geul: buurt Oud-Valkenburg is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
67% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Oud-Valkenburg ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Oud-Valkenburg per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Oud-Valkenburg geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Oud-Valkenburg. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Oud-Valkenburg is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Oud-Valkenburg met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Oud-Valkenburg.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Oud-Valkenburg.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Oud-Valkenburg
Er zijn 5 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Oud-Valkenburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Oud-Valkenburg op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 5 elektrische auto’s in de buurt Oud-Valkenburg. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Oud-Valkenburg die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Oud-Valkenburg. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 83 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Oud-Valkenburg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Oud-Valkenburg geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 111 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Oud-Valkenburg (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 82 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Oud-Valkenburg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Oud-Valkenburg geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Oud-Valkenburg in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Oud-Valkenburg. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Oud-Valkenburg plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Oud-Valkenburg vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Oud-Valkenburg op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 13 misdrijven in de buurt Oud-Valkenburg geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Oud-Valkenburg, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Oud-Valkenburg zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 134 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 18 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Oud-Valkenburg 13 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Oud-Valkenburg in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (5 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Oud-Valkenburg.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Oud-Valkenburg geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Oud-Valkenburg per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Oud-Valkenburg over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 95 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Oud-Valkenburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Oud-Valkenburg.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Oud-Valkenburg. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Oud-Valkenburg.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gemeenschapshuis ’t Geboew in Schin op Geul
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gemeenschapshuis ’t Geboew in Schin op Geul bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Gemeenschapshuis ’t Geboew in Schin op Geul stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gemeenschapshuis ’t Geboew in Schin op Geul is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Oud-Valkenburg. Stembureau Gemeenschapshuis ’t Geboew in Schin op Geul is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Oud-Valkenburg ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 20 stembureaus in de gemeente Valkenburg aan de Geul en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Valkenburg aan de Geul. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Stembureaus Valkenburg aan de Geul
Adressen en leefomgeving in de buurt Oud-Valkenburg

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Oud-Valkenburg.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Oud-Valkenburg telt in totaal 92 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Oud-Valkenburg liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Valkenburg aan de Geul
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Oud-Valkenburg zijn er 67 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Oud-Valkenburg.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 23 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de buurt Oud-Valkenburg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Oud-Valkenburg. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Oud-Valkenburg voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Oud-Valkenburg voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Oud-Valkenburg
Bevolking539101
Adressen2.093174
Autos27576

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Oud-Valkenburg ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Oud-Valkenburg is 1,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Oud-Valkenburg tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Oud-Valkenburg tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,9
Supermarkt2,3
Restaurant0,5
Basisonderwijs2,6
Voortgezet onderwijs6,6
Bibliotheek2,1
Treinstation2,0
Sportterrein1,5
Bioscoop10,9
Museum2,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Oud-Valkenburg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Oud-Valkenburg.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Oud-Valkenburg:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.2202.550
Tussenwoning1.7003.050
Hoekwoning1.6502.360
Twee-onder-één-kap woning1.0202.680
Vrijstaande woning1.8303.160
Koopwoning1.3002.910
Huurwoning1.4602.380

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Oud-Valkenburg zijn G (23 adressen) en D (14 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Oud-Valkenburg. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Oud-Valkenburg: 23 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Valkenburg aan de Geul bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Oud-Valkenburg
Tabel met 92 adressen in de buurt Oud-Valkenburg.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Oud-Valkenburg. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Beverpad--Schin op Geul0
Buizerdpad--Schin op Geul0
Däölkesbergweg--Schin op Geul0
Geulparkpaden--Schin op Geul0
Oostergats--Schin op Geul0
Oud-Valkenburg1 t/m 786305AA t/m 6305ACSchin op Geul92
Schaloensvoetpad--Schin op Geul0
Sint Jansbosweg--Schin op Geul0
Struchtervoetpad--Schin op Geul0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 9 openbare ruimtes en 92 adressen in de buurt Oud-Valkenburg. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Valkenburg aan de Geul
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Oud-Valkenburg. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Oud-Valkenburg ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek630592
WoonkernOud-Valkenburg92
WoonplaatsSchin op Geul100
WijkSchin op Geul - Oud-Valkenburg100
GemeenteValkenburg aan de Geul100
ProvincieLimburg100
WaterschapWaterschap Limburg100
LandNederland100

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Oud-Valkenburg ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Oud-Valkenburg dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Oud-Valkenburg ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Oud-Valkenburg en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Oud-Valkenburg met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Oud-Valkenburg voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal20Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2021
B-F Nijverheid en energie5Aantal2021
G+I Handel en horeca5Aantal2021
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2021
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2021
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2021
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2021
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2021
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2021
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2021
% G+I Handel en horeca20%Percentage2021
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2021
% K-L Financiële diensten, onroerend goed20%Percentage2021
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2021
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2021
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0,0%Percentage2021

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Oud-Valkenburg, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners100Aantal2026
Mannen55Aantal2026
Vrouwen45Aantal2026
0 tot 15 jaar10Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar20Aantal2026
45 tot 65 jaar30Aantal2026
65 jaar of ouder35Aantal2026
Ongehuwd35Aantal2026
Gehuwd45Aantal2026
Gescheiden15Aantal2026
Verweduwd10Aantal2026
% Mannen55%Percentage2026
% Vrouwen45%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder37%Percentage2026
% Ongehuwd33%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden14%Percentage2026
% Verweduwd9,5%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau30Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau30Aantal2022
Hoger opleidingsniveau20Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau38%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau38%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid101Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.040Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning910Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.050Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.360Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.250Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.220Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.700Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.650Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.460Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel26Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel37Aantal2026
Adressen met definitief energielabel29Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A0Aantal2026
Energielabels B1Aantal2026
Energielabels C5Aantal2026
Energielabels D14Aantal2026
Energielabels E11Aantal2026
Energielabels F10Aantal2026
Energielabels G23Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Oud-Valkenburg. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn40%Percentage2022
Drinken81%Percentage2022
Zwaar drinken10%Percentage2022
Overmatig drinken7%Percentage2022
Overgewicht57%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn38%Percentage2022
Wekelijks sporten44%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk26%Percentage2022
Lopen naar school of werk12%Percentage2022
Fietsen naar school of werk22%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oud-Valkenburg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2022
Ernstig eenzaam13%Percentage2022
Emotioneel eenzaam25%Percentage2022
Sociaal eenzaam38%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2020
Moeite met rondkomen15%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer25%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur14%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur21%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer8%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer3%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk25%Percentage2022
Mantelzorger17%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oud-Valkenburg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid67%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid41%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt37%Percentage2022
Lage veerkracht15%Percentage2022
Hoge veerkracht53%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen17%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen13%Percentage2020
Broze gezondheid29%Percentage2020
Broze metale gezondheid38%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oud-Valkenburg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens60Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens30Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens30Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen17%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking50Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners909Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.600Gemiddeld in Euro2021
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen52%Percentage2021
20% personen met hoogste inkomen14%Percentage2021
% Personen in armoede7,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Oud-Valkenburg. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland80Aantal2026
Herkomst buiten Nederland20Aantal2026
Herkomst Europa15Aantal2026
Herkomst buiten Europa5Aantal2026
% Herkomst Nederland80%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Herkomst Europa15%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland80Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland90Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland10Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland80%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5%Percentage2026
% Geboren in Nederland90%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2026
Autochtoon100Aantal2022
Westers15Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Oud-Valkenburg. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven13Aantal2025
Diefstal10Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners124Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners95Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Oud-Valkenburg, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km64Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km79Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km52Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km75Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km211Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand9,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6,6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km14Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Oud-Valkenburg. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU09940202Code2026
RegionaamOud-ValkenburgNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode09940202Code2026
Oppervlakte totaal103Aantal hectaren2026
Oppervlakte land99Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid174Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal92Aantal2026
Adressen met postcode92Aantal2026
Adressen met woonfunctie67Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie3Aantal2026
Adressen met logiesfunctie19Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten92Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres60Aantal2026
Adressen met pand92Aantal2026
Percelen met adres56Aantal2026
Adressen met perceel92Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom92Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom67Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190046Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19254Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19505Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197028Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20103Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied6305AA-6305ACNaam2026
Meest voorkomende postcode6305Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Oud-Valkenburg.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Oud-Valkenburg zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal75Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine55Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof20Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,25Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte76Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Oud-Valkenburg. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad63Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners600Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad25Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€416.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen43Aantal2025
Meergezinswoningen20Aantal2025
Koopwoningen37Aantal2025
Huurwoningen26Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties4Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders22Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond54Aantal2025
Onbewoond9Aantal2025
% Koopwoningen59%Percentage2025
% Huurwoningen41%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties6%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders35%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen68%Percentage2025
% Meergezinswoningen32%Percentage2025
% Bewoond86%Percentage2025
% Onbewoond14%Percentage2025
Appartementen23Aantal2026
Tussenwoningen2Aantal2026
Hoekwoningen4Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen21Aantal2026
Vrijstaande woningen17Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen34%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen31%Percentage2026
% Vrijstaande woningen25%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194533Aantal2026
Woningen 1945 tot 196521Aantal2026
Woningen 1965 tot 197511Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194549%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196531%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197516%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Oud-Valkenburg komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Valkenburg aan de Geul. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Oud-Valkenburg: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% K-L Financiële diensten, onroerend goed20%4,49%16%3,29%4,72
2% 15 tot 25 jaar0,0%12%-12%3,62%3,35
3Kinderdagverblijf afstand2,60,71,90,712,67
4Basisonderwijs afstand2,60,81,80,692,61
5% Onbewoond14%4%10%4%2,59

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Valkenburg aan de Geul.

RegioSoort regio% K-L Financiële diensten, onroerend goed% 15 tot 25 jaarKinderdagverblijf afstandBasisonderwijs afstand% Onbewoond
Oud-ValkenburgBuurt20%0,0%2,62,614%
NederlandLand4,49%12%0,70,84%
Valkenburg aan de GeulGemeente5%8,7%1,11,17%
Schin op GeulBuurt0,0%5,9%2,42,47%
SchoonbronBuurt0,0%8,2%1,72,09%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Valkenburg aan de Geul.

Top 5 kenmerken buurt Oud-Valkenburg:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Oud-Valkenburg. Op deze onderwerpen verschilt buurt Oud-Valkenburg relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Oud-Valkenburg, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Oud-Valkenburg met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Oud-Valkenburg, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Oud-Valkenburg staan in de uitgebreide download voor Valkenburg aan de Geul.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Oud-Valkenburg.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Valkenburg aan de Geul.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Valkenburg aan de Geul. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Oud-Valkenburg met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron