Statistieken buurt Tippe bij de IJssel

Statistieken buurt Tippe bij de IJssel

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tippe bij de IJssel in de gemeente Zwolle Vlag van de gemeente Zwolle. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tippe bij de IJssel in de gemeente Zwolle Vlag van de gemeente Zwolle. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Tippe bij de IJssel.Bekijk kaart
Buurt Tippe bij de IJssel in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Tippe bij de IJssel.

Kerncijfers van de buurt Tippe bij de IJssel
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Tippe bij de IJssel.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Tippe bij de IJssel.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode981Kadaster2026
Adressen met woonfunctie967Kadaster2026
Panden met adres935Kadaster2026
Percelen met adres534Kadaster2026
Woningvoorraad301CBS2025
Huishoudens520CBS2026
Inwoners1.115CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Tippe bij de IJssel en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tippe bij de IJssel.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Tippe bij de IJssel
Kaart van de omgeving van de buurt Tippe bij de IJssel.
Afbeelding van de buurt Tippe bij de IJssel op de kaart.

Kaart van de wijk 22 Stadshagen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Mastenbroek, 2: Breezicht, 3: Stadsbroek, 4: Breecamp, 5: Milligen, 6: Werkeren, 7: Schoonhorst, 8: Tippe bij de IJssel, 9: Frankhuis.

Bekijk de statistieken voor alle 96 gebieden binnen de gemeente Zwolle via de overzichtspagina van de gebieden in de Zwolle.

Overzicht gebieden Meer Zwolle
Over de buurt Tippe bij de IJssel

De buurt Tippe bij de IJssel ligt binnen de wijk Stadshagen in de gemeente Zwolle. De meest voorkomende postcode in de buurt Tippe bij de IJssel is postcode 8044.

Er zijn 982 adressen en 301 woningen in de buurt Tippe bij de IJssel in de gemeente Zwolle. 59% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €399.000. Er wonen 1.115 inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel, waarvan het grootste deel (54%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Tippe bij de IJssel telt 520 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 275 personenauto’s en 75 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Tippe bij de IJssel.

Buurt Tippe bij de IJssel heeft een totale oppervlakte van 78 hectare, waarvan 77 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.119 adressen per km2.

Meer over de buurt Tippe bij de IJssel:

De gegevens van de buurt Tippe bij de IJssel voor de jaren 2013 tot en met 2019 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Tippe bij de IJssel.

Wonen in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Tippe bij de IJssel.

Kenmerken van de 301 woningen in de buurt Tippe bij de IJssel
Er zijn 301 woningen in de buurt Tippe bij de IJssel.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zwolle in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Tippe bij de IJssel was €399.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Tippe bij de IJssel.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tippe bij de IJssel:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Tippe bij de IJssel% verschil
2025€399.0003,1%
2024€387.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Tippe bij de IJssel is met €12.000 toegenomen van €387.000 in 2024 tot €399.000 in 2025 (dat is een groei van 3,1%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zwolle.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Tippe bij de IJssel is €399.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 4% en er zijn 301 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Zwolle (geel), 16 wijken (oranje) en 71 buurten (blauw). De buurt Tippe bij de IJssel wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Tippe bij de IJssel: er zijn 535 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Tippe bij de IJssel.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Tippe bij de IJssel, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zwolle.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Tippe bij de IJssel telt 1.115 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tippe bij de IJssel. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tippe bij de IJssel:

JaarAantal inwoners de buurt Tippe bij de IJssel% verschil
20261.11573%
2025645115%
20243001.900%
202315inf%
20220geen data
20210geen data
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

Het aantal inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel is met 1.115 inwoners gestegen van 0 inwoners in 2013 tot 1.115 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote groei van 1.115%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 86 inwoners (174%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zwolle.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel:

In 2013 waren er 0 inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2022. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.115 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 1.115, het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 470 (73%). Het aantal van 1.115 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Tippe bij de IJssel
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Tippe bij de IJssel is 25 tot 45 jaar, met 54% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zwolle.

Burgerlijke staat in de buurt Tippe bij de IJssel
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Tippe bij de IJssel naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 520 huishoudens in de buurt Tippe bij de IJssel. Er waren 185 eenpersoonshuishoudens en 335 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Tippe bij de IJssel. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Tippe bij de IJssel per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tippe bij de IJssel:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202685060210
202548040130
20242301550
20231500
2022000
2021000
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015000

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europese landen: 5,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2023 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Tippe bij de IJssel is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Tippe bij de IJssel: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 40 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Tippe bij de IJssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zwolle als geheel 113 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zwolle.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Tippe bij de IJssel genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Tippe bij de IJssel geen data over sterfte bekend. De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zwolle als geheel 78 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zwolle.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Tippe bij de IJssel. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Tippe bij de IJssel
Buurt Tippe bij de IJsselWijk 22 StadshagenGemeente Zwolle
Aantal kinderopvanglocaties248260
Aantal kindplaatsen1202.4248.002
Aantal vestigingen basisonderwijs11161
Aantal leerlingen basisonderwijs2353.41412.931
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0025
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0013.407
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0025
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0025.564
Aantal opleidingen hoger onderwijs0089
Aantal studenten hoger onderwijs0025.320

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Tippe bij de IJssel. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Tippe bij de IJssel is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Zwolle0,50,60,71,81,81,8
Wijk 22 Stadshagen0,50,60,73,63,73,6
Buurt Frankhuis0,50,50,82,32,32,5
Buurt Mastenbroek2,72,72,46,46,57,0
Buurt Schoonhorst0,30,30,32,93,02,9
Buurt Werkeren0,50,80,84,44,54,5
Buurt Milligen0,50,50,83,63,73,6
Buurt Tippe bij de IJssel1,01,01,03,73,84,6
Buurt Breecamp0,50,50,55,25,35,3
Buurt Breezicht0,70,71,24,54,64,5
Buurt Stadsbroek2,92,92,93,83,83,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Tippe bij de IJssel in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Zwolle (geel), wijk 22 Stadshagen (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Tippe bij de IJssel wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Tippe bij de IJssel
In 2025 woonden er 210 leerlingen en studenten in de buurt Tippe bij de IJssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Tippe bij de IJssel, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Tippe bij de IJssel.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Zwolle.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Zwolle weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Tippe bij de IJssel, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (75 totaal)
In de buurt Tippe bij de IJssel zijn in totaal 75 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 75 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 70 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Tippe bij de IJssel (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Tippe bij de IJssel voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Tippe bij de IJssel zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Tippe bij de IJssel zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Tippe bij de IJssel ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Tippe bij de IJssel per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2024 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Tippe bij de IJssel geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Tippe bij de IJssel. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Tippe bij de IJssel met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Tippe bij de IJssel.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Tippe bij de IJssel.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Tippe bij de IJssel
Er zijn 92 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Tippe bij de IJssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Tippe bij de IJssel op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 92 elektrische auto’s in de buurt Tippe bij de IJssel. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Tippe bij de IJssel die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Tippe bij de IJssel. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 902 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Tippe bij de IJssel in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Tippe bij de IJssel geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.299 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Tippe bij de IJssel (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.042 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Tippe bij de IJssel in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Tippe bij de IJssel geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Tippe bij de IJssel in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Tippe bij de IJssel. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Tippe bij de IJssel plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Tippe bij de IJssel vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Tippe bij de IJssel op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 25 misdrijven in de buurt Tippe bij de IJssel geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Tippe bij de IJssel, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Tippe bij de IJssel zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 256 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 20 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Tippe bij de IJssel 25 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Tippe bij de IJssel in 2025 zijn Ongevallen (weg) (10 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Tippe bij de IJssel.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Tippe bij de IJssel geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Tippe bij de IJssel per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Tippe bij de IJssel over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zwolle.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 19 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Tippe bij de IJssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Tippe bij de IJssel.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Tippe bij de IJssel. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Tippe bij de IJssel.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau School het Saffier in Zwolle
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau School het Saffier in Zwolle bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Tippe bij de IJssel stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau School het Saffier in Zwolle is uitgebracht. Stembureau School het Saffier in Zwolle was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Tippe bij de IJssel.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 112 stembureaus in de gemeente Zwolle en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zwolle. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zwolle.

Stembureaus Zwolle
Adressen en leefomgeving in de buurt Tippe bij de IJssel

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Tippe bij de IJssel.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Tippe bij de IJssel telt in totaal 982 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 97% van de adressen in buurt Tippe bij de IJssel ligt binnen de bebouwde kom en 3% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Zwolle
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Tippe bij de IJssel zijn er 967 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Tippe bij de IJssel.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 934 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de buurt Tippe bij de IJssel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Tippe bij de IJssel. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Tippe bij de IJssel voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Tippe bij de IJssel voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Tippe bij de IJssel
Bevolking5391.448
Adressen2.0931.119
Autos275357

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Tippe bij de IJssel ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Tippe bij de IJssel is 2,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Tippe bij de IJssel tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Tippe bij de IJssel tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,0
Supermarkt2,4
Restaurant2,7
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs3,7
Bibliotheek2,7
Treinstation1,6
Bioscoop4,6
Museum9,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Tippe bij de IJssel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Tippe bij de IJssel.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Tippe bij de IJssel:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoninggeen datageen data
Huurwoninggeen datageen data

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Tippe bij de IJssel zijn A++++ (386 adressen) en A+++ (151 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Tippe bij de IJssel. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A++++ komt het meeste voor in de buurt Tippe bij de IJssel: 386 adressen hebben energielabel A++++. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zwolle bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Tippe bij de IJssel
Tabel met 1.102 adressen in de buurt Tippe bij de IJssel.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Tippe bij de IJssel. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zwolle.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aarninkstraat--Zwolle0
Altgerinkstraat3 t/m 878043ZDZwolle28
Aspelaninkstraat--Zwolle0
Belvédèrelaan444 t/m 4938043VDZwolle2
Beukelaarpad3 t/m 1158044AZZwolle48
Bobbinkhof--Zwolle0
Bobbinkstraat82 t/m 1148044ACZwolle17
Boerderijenlaan--Zwolle0
Boerderijenpad21 t/m 418044BBZwolle11
Boldenbergpad24 t/m 1338044BAZwolle97
Engelradinkstraat2 t/m 1628044AEZwolle130
Gerboldinkstraat2 t/m 928044AGZwolle42
Gommersbachpad1 t/m 748044AHZwolle61
Hadewinkstraat1 t/m 118044AJZwolle6
Hassedinkpad2 t/m 288044BDZwolle14
Hatbertinkstraat2 t/m 218044AKZwolle8
Hogebeenpad1 t/m 598044ALZwolle24
Holtinkstraat2 t/m 1648044AMZwolle97
Jordaninkstraat1 t/m 438044ANZwolle34
Oetbertinkstraat1 t/m 1858044ARZwolle163
Rozentunnel--Zwolle0
Telvorenpad1 t/m 378044ASZwolle19
Tippepad2 t/m 728044AXZwolle63
Veldinkstraat1 t/m 998044ATZwolle99
Volkerinkstraat1 t/m 618044AVZwolle38
Vreemanstraat18044BVZwolle1
Wassinkstraat1 t/m 1658044AWZwolle100
Zalkerdijkerpad--Zwolle0
Zwolseweg--Zwolle0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 29 openbare ruimtes en 1.102 adressen in de buurt Tippe bij de IJssel. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zwolle
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Tippe bij de IJssel. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Tippe bij de IJssel ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek804330
Postcode numeriek80441071
WoonkernZwolle1074
WoonplaatsZwolle1109
WijkStadshagen1109
GemeenteZwolle1109
StadsdeelWest1102
ProvincieOverijssel1109
WaterschapWaterschap Drents Overijsselse Delta1109
LandNederland1109

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Tippe bij de IJssel ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Tippe bij de IJssel dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Tippe bij de IJssel ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Tippe bij de IJssel en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Tippe bij de IJssel met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Tippe bij de IJssel voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal75Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca5Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca7,1%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg29%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Tippe bij de IJssel, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.115Aantal2026
Mannen555Aantal2026
Vrouwen560Aantal2026
0 tot 15 jaar220Aantal2026
15 tot 25 jaar105Aantal2026
25 tot 45 jaar600Aantal2026
45 tot 65 jaar145Aantal2026
65 jaar of ouder40Aantal2026
Ongehuwd695Aantal2026
Gehuwd350Aantal2026
Gescheiden65Aantal2026
Verweduwd10Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar20%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar54%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar13%Percentage2026
% 65 jaar of ouder3,6%Percentage2026
% Ongehuwd62%Percentage2026
% Gehuwd31%Percentage2026
% Gescheiden5,8%Percentage2026
% Verweduwd0,89%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief40Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners40Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.448Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.210Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.900Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom98%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd97%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddeld aardgasverbruik per woning30Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarminggeen dataPercentagegeen data
% Aardgasvrije woningen97%Percentage2024
% Aardgaswoningen0%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel444Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel0Aantal2026
Adressen met definitief energielabel538Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++386Aantal2026
Energielabels A+++151Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A0Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Tippe bij de IJssel. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn52%Percentage2024
Wekelijks sporten66%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk20%Percentage2024
Fietsen naar school of werk44%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2024
Ernstig eenzaam15%Percentage2024
Emotioneel eenzaam32%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen17%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving84%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten58%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger9%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen26%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht48%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie15%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken30%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen26%Percentage2024
Beperking in horen14%Percentage2024
Beperking in zien6%Percentage2024
Beperking in bewegen20%Percentage2024
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid28%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tippe bij de IJssel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens520Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens335Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen155Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen180Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking360Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie84%Percentage2024
% Werknemers89%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie33%Percentage2024
% Zelfstandigen11%Percentage2024
Inkomensontvangers200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners667Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen33%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€22.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW5%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Tippe bij de IJssel. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland850Aantal2026
Herkomst buiten Nederland270Aantal2026
Herkomst Europa60Aantal2026
Herkomst buiten Europa210Aantal2026
% Herkomst Nederland76%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland24%Percentage2026
% Herkomst Europa5,4%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland850Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa130Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland150Aantal2026
Geboren in Nederland1.000Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland115Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland76%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2026
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Tippe bij de IJssel. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven25Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling6Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners39Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Tippe bij de IJssel, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km37Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Park of plantsoen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Dagrecreatief terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Bos afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open droog natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open nat natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Semi-openbaar groen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Sportterrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Volkstuin afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Verblijfsrecreatief terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Begraafplaats afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Recreatief binnenwater afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand39Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand9,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9,1Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,4Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km30Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Tippe bij de IJssel. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01932250Code2026
RegionaamTippe bij de IJsselNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01932250Code2026
Oppervlakte totaal78Aantal hectaren2026
Oppervlakte land77Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.119Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal982Aantal2026
Adressen met postcode981Aantal2026
Adressen met woonfunctie967Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie8Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten982Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres935Aantal2026
Adressen met pand981Aantal2026
Percelen met adres534Aantal2026
Adressen met perceel982Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom955Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom27Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom947Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom20Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later980Aantal2026
Postcodegebied8043VD-8044BDNaam2026
Meest voorkomende postcode8044Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode97%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Tippe bij de IJssel.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Tippe bij de IJssel zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal275Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine210Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof65Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,89Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte357Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Tippe bij de IJssel. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad301Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners467Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen224Aantal2025
Niet-woningvoorraad7Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€399.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen259Aantal2025
Meergezinswoningen42Aantal2025
Koopwoningen120Aantal2025
Huurwoningen178Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties175Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders3Aantal2025
Eigendom onbekend3Aantal2025
Bewoond295Aantal2025
Onbewoond6Aantal2025
% Koopwoningen40%Percentage2025
% Huurwoningen59%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties58%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders1%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen86%Percentage2025
% Meergezinswoningen14%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen67Aantal2026
Tussenwoningen535Aantal2026
Hoekwoningen235Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen70Aantal2026
Vrijstaande woningen60Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen7%Percentage2026
% Tussenwoningen55%Percentage2026
% Hoekwoningen24%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen6%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025416Aantal2026
Woningen 2025 en later550Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202543%Percentage2026
% Woningen 2025 en later57%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Tippe bij de IJssel komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zwolle. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Tippe bij de IJssel: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2025 en later57%2,0%55%2,87%19
2% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd97%9%88%6%14
3% Aardgasvrije woningen97%11%86%11%8
4Geboorte relatief4093156,3
5% 25 tot 45 jaar54%26%28%6,6%4,24

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwolle.

RegioSoort regio% Woningen 2025 en later% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd% Aardgasvrije woningenGeboorte relatief% 25 tot 45 jaar
Tippe bij de IJsselBuurt57%97%97%4054%
NederlandLand2,0%9%11%926%
ZwolleGemeente3,0%9%8%1128%
FrankhuisBuurt0,0%16%6%1526%
MastenbroekBuurt0,0%geen datageen data020%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwolle.

Top 5 kenmerken buurt Tippe bij de IJssel:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Tippe bij de IJssel. Op deze onderwerpen verschilt buurt Tippe bij de IJssel relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Tippe bij de IJssel, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Tippe bij de IJssel met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Tippe bij de IJssel, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Tippe bij de IJssel staan in de uitgebreide download voor Zwolle.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Tippe bij de IJssel.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zwolle.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zwolle. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Tippe bij de IJssel met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron