Statistieken buurt Verspreide huizen Oostzijde

Statistieken buurt Verspreide huizen Oostzijde

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde in de gemeente Zaltbommel Vlag van de gemeente Zaltbommel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde in de gemeente Zaltbommel Vlag van de gemeente Zaltbommel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Verspreide huizen Oostzijde.Bekijk kaart
Buurt Verspreide huizen Oostzijde in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Kerncijfers van de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode356Kadaster2026
Adressen met woonfunctie65Kadaster2026
Panden met adres286Kadaster2026
Percelen met adres272Kadaster2026
Woningvoorraad62CBS2025
Huishoudens150CBS2026
Inwoners280CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Verspreide huizen Oostzijde en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Kaart van de omgeving van de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Afbeelding van de buurt Verspreide huizen Oostzijde op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Zaltbommel met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Zaltbommel Binnenstad, 2: Verspreide huizen Oostzijde, 3: Zaltbommel Vergt en omgeving, 4: Zaltbommel Spellewaard, 5: Verspreide huizen Westzijde, 6: Verspreide huizen Hoeven.

Bekijk de statistieken voor alle 44 gebieden binnen de gemeente Zaltbommel via de overzichtspagina van de gebieden in de Zaltbommel.

Overzicht gebieden Meer Zaltbommel
Over de buurt Verspreide huizen Oostzijde

De buurt Verspreide huizen Oostzijde ligt binnen de wijk Zaltbommel in de gemeente Zaltbommel. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Verspreide huizen Oostzijde: Toepad, De Ketel en Nijwei. De meest voorkomende postcode in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is postcode 5301.

Er zijn 365 adressen en 62 woningen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde in de gemeente Zaltbommel. 79% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €467.000. Er wonen 280 inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Verspreide huizen Oostzijde telt 150 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 325 personenauto’s en 260 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Buurt Verspreide huizen Oostzijde heeft een totale oppervlakte van 352 hectare, waarvan 296 hectare land en 56 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 233 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Wonen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Kenmerken van de 62 woningen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Er zijn 62 woningen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zaltbommel in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Verspreide huizen Oostzijde was €467.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Verspreide huizen Oostzijde% verschil
2025€467.0005,4%
2024€443.000-0,23%
2023€444.0006,7%
2022€416.00011%
2021€375.0004,75%
2020€358.0007,8%
2019€332.0004,73%
2018€317.0003,26%
2017€307.0001,32%
2016€303.0000,66%
2015€301.000-0,66%
2014€303.000-2,57%
2013€311.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is met €156.000 gestegen van €311.000 in 2013 tot €467.000 in 2025 (dat is een groei van 50%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.000 (3,51%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zaltbommel.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is €467.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 16% en er zijn 62 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Zaltbommel (geel), 12 woonplaatsen (groen), 4 wijken (oranje) en 25 buurten (blauw). De buurt Verspreide huizen Oostzijde wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Verspreide huizen Oostzijde: er zijn 61 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zaltbommel.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Verspreide huizen Oostzijde telt 280 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde:

JaarAantal inwoners de buurt Verspreide huizen Oostzijde% verschil
20262801,82%
2025275-11%
202431059%
20231952,63%
20221902,7%
2021185-2,63%
20201902,7%
20191855,7%
20181752,94%
20171703,03%
20161650,0%
20151650,0%
2014165-2,94%
2013170geen data

Het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is met 110 personen toegenomen van 170 personen in 2013 tot 280 personen in 2026 (dat is een zeer grote toename van 65%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 8 personen (4,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zaltbommel.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde:

In 2013 telde de buurt Verspreide huizen Oostzijde 170 inwoners. In 2014 is het aantal gedaald tot 165 personen. Dit is een daling van 5 (-2,94%) ten opzichte van 2013. Het aantal inwoners blijft 165 tot en met 2016. In 2024 is het aantal gestegen tot 310 personen. De stijging ten opzichte van 2016 is 145 (88%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 115 (59%). Het aantal van 310 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Verspreide huizen Oostzijde 280 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zaltbommel.

Burgerlijke staat in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen Oostzijde naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 150 huishoudens in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Er waren 80 eenpersoonshuishoudens en 65 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Verspreide huizen Oostzijde per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261401355
20251401305
20241401605
2023140550
202214500
2021150350
2020145450
2019150350
2018150250
2017140300
2016145200
2015150150
2014153120
2013158120

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 50%, herkomst uit Europese landen: 48% en herkomst uit landen buiten Europa: 1,79% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 7,1% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Verspreide huizen Oostzijde is 52% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Verspreide huizen Oostzijde: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zaltbommel als geheel 36 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zaltbommel.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Verspreide huizen Oostzijde genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zaltbommel als geheel 21 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zaltbommel.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Buurt Verspreide huizen OostzijdeWijk 00 ZaltbommelGemeente Zaltbommel
Aantal kinderopvanglocaties01451
Aantal kindplaatsen06041.020
Aantal vestigingen basisonderwijs0718
Aantal leerlingen basisonderwijs01.1932.811
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs044
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.2532.253

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is 2,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Zaltbommel0,71,70,73,23,24,9
Wijk 00 Zaltbommel0,60,60,60,90,91,5
Buurt Zaltbommel Binnenstad0,90,40,91,51,51,9
Buurt Zaltbommel Vergt en omgeving0,50,50,50,80,81,6
Buurt Zaltbommel Spellewaard0,40,60,60,50,50,6
Buurt Verspreide huizen Hoeven0,60,60,61,01,01,9
Buurt Verspreide huizen Oostzijde2,12,02,11,81,83,6
Buurt Verspreide huizen Westzijde0,91,01,11,11,11,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Zaltbommel (geel), wijk 00 Zaltbommel (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Verspreide huizen Oostzijde wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
In 2025 woonden er 50 leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (260 totaal)
In de buurt Verspreide huizen Oostzijde zijn in totaal 260 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 260 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 265 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Verspreide huizen Oostzijde (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is €34.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is €34.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.900. Buurt Verspreide huizen Oostzijde telt 300 inkomensontvangers op 280 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zaltbommel
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Zaltbommel: buurt Verspreide huizen Oostzijde is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Verspreide huizen Oostzijde ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Verspreide huizen Oostzijde per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Verspreide huizen Oostzijde geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Verspreide huizen Oostzijde met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Er zijn 25 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Verspreide huizen Oostzijde op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 25 elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen Oostzijde die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 320 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Verspreide huizen Oostzijde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen Oostzijde geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 511 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 368 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Verspreide huizen Oostzijde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen Oostzijde geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade7
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Verspreide huizen Oostzijde vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Verspreide huizen Oostzijde op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 102 misdrijven in de buurt Verspreide huizen Oostzijde geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Verspreide huizen Oostzijde zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 761 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Verspreide huizen Oostzijde 102 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Verspreide huizen Oostzijde in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (82 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 4 misdrijven in de buurt Verspreide huizen Oostzijde geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Verspreide huizen Oostzijde per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Verspreide huizen Oostzijde over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zaltbommel.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 335 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Sportwaard in Zaltbommel
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Sportwaard in Zaltbommel bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Sportwaard in Zaltbommel stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Sportwaard in Zaltbommel is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Stembureau Sportwaard in Zaltbommel is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Verspreide huizen Oostzijde ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 41 stembureaus in de gemeente Zaltbommel en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zaltbommel. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zaltbommel.

Stembureaus Zaltbommel
Adressen en leefomgeving in de buurt Verspreide huizen Oostzijde

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Verspreide huizen Oostzijde telt in totaal 365 adressen, met 364 verblijfsobjecten en 1 ligplaats (er zijn geen standplaatsen). 87% van de adressen in buurt Verspreide huizen Oostzijde ligt binnen de bebouwde kom en 13% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Zaltbommel
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Verspreide huizen Oostzijde zijn er 270 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 94 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen Oostzijde voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen Oostzijde voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Verspreide huizen Oostzijde
Bevolking53995
Adressen2.093233
Autos275110

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Verspreide huizen Oostzijde ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Verspreide huizen Oostzijde is 1,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen Oostzijde tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen Oostzijde tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,9
Supermarkt2,3
Restaurant1,2
Basisonderwijs2,1
Voortgezet onderwijs1,8
Bibliotheek3,6
Treinstation1,1
Sportterrein2,1
Bioscoop15,0
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.1903.560
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.3504.650
Koopwoning1.3204.420
Huurwoning1.3004.630

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Verspreide huizen Oostzijde zijn A (77 adressen) en C (28 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Verspreide huizen Oostzijde: 77 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaltbommel bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde
Tabel met 366 adressen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zaltbommel.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Ambacht1 t/m 65301KWZaltbommel6
Bommelsekade185301KLZaltbommel1
Doornepol1 t/m 175301LVZaltbommel7
Dwarsweg1 t/m 495301KB t/m 5301KTZaltbommel44
Heksekamp1 t/m 335301LXZaltbommel11
Hulpweg105301KVZaltbommel1
Ketelsteeg--Zaltbommel0
Ketelsteeg2 t/m 10855301KCZaltbommel25
Kilstraat--Zaltbommel0
Onderlangsweg1 t/m 35301KNZaltbommel2
Rozenbogerd2 t/m 75301KDZaltbommel11
Schimminck1 t/m 10645301KRZaltbommel29
Toepadweg1 t/m 10565301KA t/m 5301KBZaltbommel61
Torenstraatje25301KEZaltbommel1
Unieweg1 t/m 75301KSZaltbommel6
Valeton1 t/m 375301LWZaltbommel125
Veilingweg1 t/m 10495301KMZaltbommel20
Waalbandijk--Zaltbommel0
Waalbandijk65301GAZaltbommel1
Waalkade475301CHZaltbommel1
Wildemanweg6 t/m 10795301LTZaltbommel3
van Heemstraweg-oost2 t/m 215301KEZaltbommel11

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 22 openbare ruimtes en 366 adressen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zaltbommel
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Verspreide huizen Oostzijde. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Verspreide huizen Oostzijde ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek5301357
DeelkernOensel46
WoonkernZaltbommel318
WoonplaatsZaltbommel369
WijkZaltbommel369
GemeenteZaltbommel369
ProvincieGelderland369
WaterschapWaterschap Rivierenland369
LandNederland369

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Verspreide huizen Oostzijde ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Verspreide huizen Oostzijde dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Verspreide huizen Oostzijde ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Verspreide huizen Oostzijde en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Verspreide huizen Oostzijde?
De gemiddelde score voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde is 8,8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Verspreide huizen Oostzijde die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Verspreide huizen Oostzijde met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal260Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie60Aantal2025
G+I Handel en horeca90Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening55Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,89%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie23%Percentage2025
% G+I Handel en horeca34%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,77%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg1,89%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten3,77%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners280Aantal2026
Mannen145Aantal2026
Vrouwen125Aantal2026
0 tot 15 jaar35Aantal2026
15 tot 25 jaar65Aantal2026
25 tot 45 jaar75Aantal2026
45 tot 65 jaar70Aantal2026
65 jaar of ouder45Aantal2026
Ongehuwd160Aantal2026
Gehuwd85Aantal2026
Gescheiden20Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar22%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder16%Percentage2026
% Ongehuwd59%Percentage2026
% Gehuwd31%Percentage2026
% Gescheiden7,4%Percentage2026
% Verweduwd1,85%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau50Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau150Aantal2024
Hoger opleidingsniveau40Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau31%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau100%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten10Aantal2023
Wmo cliënten per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2023
Bevolkingsdichtheid95Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.540Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.450Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning4.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.420Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.320Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.300Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel189Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel63Aantal2026
Adressen met definitief energielabel113Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++8Aantal2026
Energielabels A++9Aantal2026
Energielabels A+9Aantal2026
Energielabels A77Aantal2026
Energielabels B17Aantal2026
Energielabels C28Aantal2026
Energielabels D8Aantal2026
Energielabels E3Aantal2026
Energielabels F10Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak27%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten44%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%Percentage2024
Lopen naar school of werk39%Percentage2024
Fietsen naar school of werk29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam56%Percentage2024
Ernstig eenzaam17%Percentage2024
Emotioneel eenzaam36%Percentage2024
Sociaal eenzaam41%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen18%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning83%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving79%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen61%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten65%Percentage2024
Vrijwilligerswerk18%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt21%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens150Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens80Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens70Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen45Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens53%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens47%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen13%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking200Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie80%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie55%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners968Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen11%Percentage2024
% Personen in armoede8,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen66%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen10%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€1.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland140Aantal2026
Herkomst buiten Nederland140Aantal2026
Herkomst Europa135Aantal2026
Herkomst buiten Europa5Aantal2026
% Herkomst Nederland50%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland50%Percentage2026
% Herkomst Europa48%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa1,79%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland145Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa125Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland130Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland50%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1,79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland52%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa45%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,79%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland46%Percentage2026
Autochtoon145Aantal2022
Westers45Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven102Aantal2025
Diefstal92Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling5Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners371Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners335Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Verspreide huizen Oostzijde, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km29Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km8,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6,3Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02970008Code2026
RegionaamVerspreide huizen OostzijdeNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02970008Code2026
Oppervlakte totaal352Aantal hectaren2026
Oppervlakte land296Aantal hectaren2026
Oppervlakte water56Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid233Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal365Aantal2026
Adressen met postcode356Aantal2026
Adressen met woonfunctie65Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie270Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie44Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie21Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie24Aantal2026
Verblijfsobjecten364Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres286Aantal2026
Adressen met pand364Aantal2026
Percelen met adres272Aantal2026
Adressen met perceel365Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom317Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom48Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom32Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom33Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19504Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197030Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198046Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199045Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200029Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201064Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020115Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later29Aantal2026
Postcodegebied5301CH-5301LXNaam2026
Meest voorkomende postcode5301Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal325Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine165Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof155Aantal2025
Personenauto’s per huishouden2,1Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte110Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Verspreide huizen Oostzijde. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad62Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners225Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad279Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen7Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€467.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen56Aantal2025
Meergezinswoningen6Aantal2025
Koopwoningen49Aantal2025
Huurwoningen13Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders13Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond55Aantal2025
Onbewoond7Aantal2025
% Koopwoningen79%Percentage2025
% Huurwoningen21%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders21%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond89%Percentage2025
% Onbewoond11%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen61Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen3,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen3,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen94%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19454Aantal2026
Woningen 1945 tot 196515Aantal2026
Woningen 1965 tot 197510Aantal2026
Woningen 1975 tot 198510Aantal2026
Woningen 1985 tot 199513Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19456%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196523%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197515%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199520%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200517%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zaltbommel. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Verspreide huizen Oostzijde: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa45%6,2%38%4,76%8,1
2% Herkomst Europa48%9,6%39%5,8%6,7
3% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie55%27%28%5%6,1
4% Middelbaar opleidingsniveau100%41%59%9,8%6
5% Werknemers met vaste arbeidsrelatie25%56%-31%6%5,1

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zaltbommel.

RegioSoort regio% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa% Herkomst Europa% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% Middelbaar opleidingsniveau% Werknemers met vaste arbeidsrelatie
Verspreide huizen OostzijdeBuurt45%48%55%100%25%
NederlandLand6,2%9,6%27%41%56%
ZaltbommelGemeente7,1%9,3%26%43%54%
Zaltbommel BinnenstadBuurt8%11%27%32%49%
Zaltbommel Vergt en omgevingBuurt4,44%7,2%27%36%56%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zaltbommel.

Top 5 kenmerken buurt Verspreide huizen Oostzijde:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Verspreide huizen Oostzijde. Op deze onderwerpen verschilt buurt Verspreide huizen Oostzijde relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Verspreide huizen Oostzijde, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspreide huizen Oostzijde met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspreide huizen Oostzijde, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Verspreide huizen Oostzijde staan in de uitgebreide download voor Zaltbommel.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Verspreide huizen Oostzijde.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zaltbommel.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zaltbommel. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Verspreide huizen Oostzijde met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron