Statistieken buurt Vulcanus - de Pirk

Statistieken buurt Vulcanus - de Pirk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vulcanus - de Pirk in de gemeente Epe Vlag van de gemeente Epe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vulcanus - de Pirk in de gemeente Epe Vlag van de gemeente Epe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Vulcanus - de Pirk.Bekijk kaart
Buurt Vulcanus - de Pirk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Vulcanus - de Pirk.

Kerncijfers van de buurt Vulcanus - de Pirk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Vulcanus - de Pirk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Vulcanus - de Pirk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode454Kadaster2026
Adressen met woonfunctie422Kadaster2026
Panden met adres383Kadaster2026
Percelen met adres370Kadaster2026
Woningvoorraad417CBS2025
Huishoudens420CBS2025
Inwoners1.122CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Vulcanus - de Pirk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vulcanus - de Pirk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Vulcanus - de Pirk
Kaart van de omgeving van de buurt Vulcanus - de Pirk.
Afbeelding van de buurt Vulcanus - de Pirk op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Vaassen met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Eekterveld, 2: Heggerenk, 3: Vaassen Centrum, 4: Krugerstraat Noord, 5: Oosterhof, 6: Buitengebied Vaassen, 7: Krugerstraat Zuid, 8: Berkenoord 1, 9: Woestijnweg, 10: Vulcanus - de Pirk, 11: Berkenoord 2, 12: Vogelbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 38 gebieden binnen de gemeente Epe via de overzichtspagina van de gebieden in de Epe.

Overzicht gebieden Meer Epe
Over de buurt Vulcanus - de Pirk

De buurt Vulcanus - de Pirk ligt binnen de wijk Vaassen in de gemeente Epe. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Vulcanus - de Pirk: Wanenk en De Poel. De meest voorkomende postcode in de buurt Vulcanus - de Pirk is postcode 8171.

Er zijn 454 adressen en 417 woningen in de buurt Vulcanus - de Pirk in de gemeente Epe. 82% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €487.000. Er wonen 1.122 inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk, waarvan het grootste deel (29%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Vulcanus - de Pirk telt 420 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 600 personenauto’s en 120 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Buurt Vulcanus - de Pirk heeft een oppervlakte van 47 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.075 adressen per km2.

Meer over de buurt Vulcanus - de Pirk:

De naam van deze buurt veranderde van Verspreide huizen Geerstraat en omgeving in 2018 naar Vulcanus - de Pirk in 2019. De gegevens van de buurt Vulcanus - de Pirk voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend.

Wonen in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Kenmerken van de 417 woningen in de buurt Vulcanus - de Pirk
Er zijn 417 woningen in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Epe in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Vulcanus - de Pirk was €487.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Vulcanus - de Pirk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vulcanus - de Pirk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Vulcanus - de Pirk% verschil
2025€487.0002,96%
2024€473.0003,96%
2023€455.00023%
2022€371.00010%
2021€336.0003,38%
2020€325.0008,3%
2019€300.0008,9%
2018€275.4492,3%
2017€269.263-0,69%
2016€271.140-3,79%
2015€281.831-3,05%
2014€290.707-4,67%
2013€304.954geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Vulcanus - de Pirk is met €182.046 gegroeid van €304.954 in 2013 tot €487.000 in 2025 (dat is een groei van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.170 (4,22%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Epe.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Vulcanus - de Pirk met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Epe.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Vulcanus - de Pirk is €487.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 17% en er zijn 417 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Epe (geel), 4 woonplaatsen (groen), 4 wijken (oranje) en 28 buurten (blauw). De buurt Vulcanus - de Pirk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Vulcanus - de Pirk: er zijn 154 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Vulcanus - de Pirk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Vulcanus - de Pirk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Epe.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Vulcanus - de Pirk telt 1.122 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vulcanus - de Pirk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vulcanus - de Pirk:

JaarAantal inwoners de buurt Vulcanus - de Pirk% verschil
20261.1221,08%
20251.1100,91%
20241.100-0,45%
20231.1050,91%
20221.0954,78%
20211.045-0,48%
20201.0502,44%
20191.0251,38%
20181.01112%
20179019,5%
2016823-0,48%
20158276,2%
20147792,5%
2013760geen data

Het aantal inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk is met 362 inwoners gegroeid van 760 inwoners in 2013 tot 1.122 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote stijging van 48%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 28 inwoners (3,11%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Epe.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk:

In 2013 waren er 760 inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk. Het aantal van 760 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.122 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 362 (48%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 12 (1,08%). Het aantal van 1.122 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vulcanus - de Pirk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Vulcanus - de Pirk is 25 tot 45 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Epe.

Burgerlijke staat in de buurt Vulcanus - de Pirk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Vulcanus - de Pirk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 420 huishoudens in de buurt Vulcanus - de Pirk. Er waren 100 eenpersoonshuishoudens en 320 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Vulcanus - de Pirk. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Vulcanus - de Pirk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vulcanus - de Pirk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20259803095
20249852585
20239903090
202298500
20219352882
20209402882
20199252575
20189112575
20178002576
20167442060
20157422164
20147071854
20136981547

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 2,71% en herkomst uit landen buiten Europa: 8,6% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 1,97% en herkomst van buiten Europa: 6,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Vulcanus - de Pirk is 96% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Vulcanus - de Pirk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Epe als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Epe.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Vulcanus - de Pirk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Epe als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Epe.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Vulcanus - de Pirk
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Vulcanus - de Pirk
Buurt Vulcanus - de PirkGemeente EpeGemeente Apeldoorn
Aantal kinderopvanglocaties265339
Aantal kindplaatsen121.1836.491
Aantal vestigingen basisonderwijs02171
Aantal leerlingen basisonderwijs02.64113.491
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0220
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs092910.530
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs007.456
Aantal opleidingen hoger onderwijs009
Aantal studenten hoger onderwijs001.152

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Vulcanus - de Pirk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Vulcanus - de Pirk is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Epe0,91,00,94,34,34,3
Wijk 02 Vaassen0,80,80,86,86,86,9
Buurt Vaassen Centrum0,70,80,86,76,76,7
Buurt Heggerenk0,40,50,57,57,57,5
Buurt Krugerstraat Noord0,80,90,86,96,96,9
Buurt Krugerstraat Zuid0,50,50,46,56,56,5
Buurt Oosterhof0,60,50,57,17,17,1
Buurt Berkenoord 10,60,60,66,86,86,8
Buurt Berkenoord 20,70,70,76,66,66,6
Buurt Woestijnweg0,40,40,46,36,36,3
Vogelbuurt0,90,90,95,95,95,9
Buurt Vulcanus - de Pirk1,01,01,06,26,26,2
Buurt Eekterveld2,21,91,97,37,37,3
Buurt Buitengebied Vaassen2,02,01,67,57,57,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Vulcanus - de Pirk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Epe (geel), wijk 02 Vaassen (groen) en 11 buurten (blauw). Buurt Vulcanus - de Pirk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Vulcanus - de Pirk
In 2025 woonden er 290 leerlingen en studenten in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Vulcanus - de Pirk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Vulcanus - de Pirk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Vulcanus - de Pirk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (120 totaal)
In de buurt Vulcanus - de Pirk zijn in totaal 120 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 120 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 125 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Vulcanus - de Pirk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vulcanus - de Pirk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vulcanus - de Pirk is €29.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vulcanus - de Pirk is €29.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.700. Buurt Vulcanus - de Pirk telt 800 inkomensontvangers op 1.122 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de buurt Vulcanus - de Pirk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Epe
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Epe: buurt Vulcanus - de Pirk is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Vulcanus - de Pirk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Vulcanus - de Pirk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Vulcanus - de Pirk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Vulcanus - de Pirk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Vulcanus - de Pirk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Vulcanus - de Pirk
Er zijn 27 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Vulcanus - de Pirk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 27 elektrische auto’s in de buurt Vulcanus - de Pirk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Vulcanus - de Pirk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Vulcanus - de Pirk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 485 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Vulcanus - de Pirk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vulcanus - de Pirk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 754 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Vulcanus - de Pirk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 505 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Vulcanus - de Pirk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vulcanus - de Pirk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Vulcanus - de Pirk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Vulcanus - de Pirk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Vulcanus - de Pirk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Vulcanus - de Pirk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Vulcanus - de Pirk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 16 misdrijven in de buurt Vulcanus - de Pirk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Vulcanus - de Pirk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Vulcanus - de Pirk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 236 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Vulcanus - de Pirk 16 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Vulcanus - de Pirk in 2025 zijn Horizontale fraude (5 delicten) en Ongevallen (weg) (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de buurt Vulcanus - de Pirk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Vulcanus - de Pirk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Vulcanus - de Pirk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Epe.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Vulcanus - de Pirk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Vulcanus - de Pirk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Clubhuis Handbalvereniging C V O in Vaassen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Clubhuis Handbalvereniging C V O in Vaassen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Clubhuis Handbalvereniging C V O in Vaassen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Clubhuis Handbalvereniging C V O in Vaassen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Vulcanus - de Pirk. Stembureau Clubhuis Handbalvereniging C V O in Vaassen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Vulcanus - de Pirk ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 32 stembureaus in de gemeente Epe en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Epe. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Epe.

Stembureaus Epe
Adressen en leefomgeving in de buurt Vulcanus - de Pirk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Vulcanus - de Pirk telt in totaal 454 adressen, met 449 verblijfsobjecten en 5 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in buurt Vulcanus - de Pirk ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Epe
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Vulcanus - de Pirk zijn er 422 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Vulcanus - de Pirk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 117 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Vulcanus - de Pirk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Vulcanus - de Pirk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vulcanus - de Pirk voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vulcanus - de Pirk voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Vulcanus - de Pirk
Bevolking5362.362
Adressen2.0931.075
Autos2751.277

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Vulcanus - de Pirk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Vulcanus - de Pirk is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vulcanus - de Pirk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vulcanus - de Pirk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs6,2
Bibliotheek0,9
Treinstation9,7
Sportterrein0,5
Bioscoop8,6
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Vulcanus - de Pirk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Vulcanus - de Pirk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8602.090
Tussenwoning6702.410
Hoekwoning7402.700
Twee-onder-één-kap woning7902.850
Vrijstaande woning1.2503.780
Koopwoning9503.050
Huurwoning8102.110

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Vulcanus - de Pirk zijn A (248 adressen) en G (53 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Vulcanus - de Pirk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Vulcanus - de Pirk: 248 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Epe bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Vulcanus - de Pirk
Tabel met 454 adressen in de buurt Vulcanus - de Pirk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Vulcanus - de Pirk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Epe.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Afbramerij2 t/m 448171ZDVaassen22
Apeldoornseweg1 t/m 858172EG t/m 8172EJVaassen32
Dorpsstraat938171BNVaassen1
Eierstreekweg2 t/m 208171NHVaassen6
Gieterij1 t/m 638171ZB t/m 8171ZCVaassen32
Hemelweg18171NGVaassen1
Kerkenkampweg4 t/m 198171LZVaassen15
Laan van Fasna1 t/m 428171KHVaassen22
Manegeweg1 t/m 448171NDVaassen35
Oude Apeldoornseweg1 t/m 938171LV t/m 8171LWVaassen47
Poelweg2 t/m 398171NE t/m 8171NGVaassen19
Schaarpan2 t/m 468171ZEVaassen23
Stationsstraat2 t/m 868171BX t/m 8171BZVaassen37
Veenweg1 t/m 238171NJVaassen18
Vormerij1 t/m 738171ZA t/m 8171ZGVaassen40
Vulcanusweg5 t/m 558171NCVaassen33
de Pirk1 t/m 908171CA t/m 8171CXVaassen71

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 17 openbare ruimtes en 454 adressen in de buurt Vulcanus - de Pirk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Epe
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Vulcanus - de Pirk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Vulcanus - de Pirk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek8171417
Postcode numeriek817232
WoonkernVaassen449
WoonplaatsVaassen454
WijkVaassen454
GemeenteEpe454
ProvincieGelderland454
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe454
LandNederland454

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Vulcanus - de Pirk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Vulcanus - de Pirk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Vulcanus - de Pirk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Vulcanus - de Pirk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Vulcanus - de Pirk?
De gemiddelde score voor de buurt Vulcanus - de Pirk is 9.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Vulcanus - de Pirk, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Vulcanus - de Pirk die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Vulcanus - de Pirk. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Vulcanus - de Pirk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Vulcanus - de Pirk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal120Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vulcanus - de Pirk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.122Aantal2026
Mannen560Aantal2025
Vrouwen545Aantal2025
0 tot 15 jaar270Aantal2026
15 tot 25 jaar95Aantal2026
25 tot 45 jaar330Aantal2026
45 tot 65 jaar240Aantal2026
65 jaar of ouder190Aantal2026
Ongehuwd525Aantal2025
Gehuwd490Aantal2025
Gescheiden45Aantal2025
Verweduwd50Aantal2025
% Mannen51%Percentage2025
% Vrouwen49%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar24%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar29%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar21%Percentage2026
% 65 jaar of ouder17%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2025
% Gehuwd44%Percentage2025
% Gescheiden4,05%Percentage2025
% Verweduwd4,5%Percentage2025
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO180Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau170Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau340Aantal2024
Hoger opleidingsniveau240Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau32%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,7%Percentage2024
Wmo cliënten50Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.362Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.040Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.350Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom50%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.110Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning900Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning670Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning950Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning810Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel33Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel129Aantal2026
Adressen met definitief energielabel292Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++9Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A248Aantal2026
Energielabels B37Aantal2026
Energielabels C33Aantal2026
Energielabels D12Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F14Aantal2026
Energielabels G53Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Vulcanus - de Pirk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam25%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten68%Percentage2024
Vrijwilligerswerk33%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vulcanus - de Pirk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens420Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens100Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens320Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen135Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen185Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen44%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking560Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie65%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie18%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners727Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede0,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen23%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€328.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW180Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Vulcanus - de Pirk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland980Aantal2025
Herkomst buiten Nederland125Aantal2025
Herkomst Europa30Aantal2025
Herkomst buiten Europa95Aantal2025
% Herkomst Nederland89%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2025
% Herkomst Europa2,71%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa8,6%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland985Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa60Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland80Aantal2025
Geboren in Nederland1.065Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2025
Geboren buiten Nederland45Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,81%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,2%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,4%Percentage2025
% Geboren in Nederland96%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,36%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,71%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland4,07%Percentage2025
Autochtoon985Aantal2022
Westers45Aantal2022
Niet-westers65Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije40Aantal2022
Overig niet-westers15Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Vulcanus - de Pirk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven16Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Vulcanus - de Pirk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km47Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,52Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,74Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,24Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,82Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,04Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,26Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,04Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,35Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,47Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand8,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,81Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,59Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,36Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km32Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Vulcanus - de Pirk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02320209Code2025
RegionaamVulcanus - de PirkNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode02320209Code2025
Oppervlakte totaal47Aantal hectaren2025
Oppervlakte land47Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.075Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal454Aantal2026
Adressen met postcode454Aantal2026
Adressen met woonfunctie422Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie20Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie6Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie5Aantal2026
Verblijfsobjecten449Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen5Aantal2026
Panden met adres383Aantal2026
Adressen met pand449Aantal2026
Percelen met adres370Aantal2026
Adressen met perceel454Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom449Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom5Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom419Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19005Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192524Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195054Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197018Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198030Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199020Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200027Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010118Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020133Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later20Aantal2026
Postcodegebied8171BN-8172EJNaam2026
Meest voorkomende postcode8171Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode93%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Vulcanus - de Pirk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Vulcanus - de Pirk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal600Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine465Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof135Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,43Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.277Aantal2025
Motorfietsen80Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Vulcanus - de Pirk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad417Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners376Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad27Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€487.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen346Aantal2025
Meergezinswoningen71Aantal2025
Koopwoningen342Aantal2025
Huurwoningen75Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties42Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders33Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond409Aantal2025
Onbewoond8Aantal2025
% Koopwoningen82%Percentage2025
% Huurwoningen18%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties10%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen83%Percentage2025
% Meergezinswoningen17%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen71Aantal2026
Tussenwoningen113Aantal2026
Hoekwoningen50Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen34Aantal2026
Vrijstaande woningen154Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen17%Percentage2026
% Tussenwoningen27%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen36%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194575Aantal2026
Woningen 1945 tot 196520Aantal2026
Woningen 1965 tot 19757Aantal2026
Woningen 1975 tot 198522Aantal2026
Woningen 1985 tot 199516Aantal2026
Woningen 1995 tot 200532Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015141Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025107Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194518%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19655%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20058%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201533%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202525%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Vulcanus - de Pirk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Epe. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Vulcanus - de Pirk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2005 tot 201533%8%25%7%3,56
2% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie18%27%-9%5%1,97
3% Woningen 2015 tot 202525%9%16%8,8%1,83
4Gemiddelde huishoudensgrootte2,62,10,50,311,63
5Voortgezet onderwijs afstand6,22,53,72,361,57

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Epe.

RegioSoort regio% Woningen 2005 tot 2015% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% Woningen 2015 tot 2025Gemiddelde huishoudensgrootteVoortgezet onderwijs afstand
Vulcanus - de PirkBuurt33%18%25%2,66,2
NederlandLand8%27%9%2,12,5
EpeGemeente6%24%7%2,264,3
Vaassen CentrumBuurt6%25%6%1,96,7
HeggerenkBuurt3,0%25%0,0%2,27,5

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Epe.

Top 5 kenmerken buurt Vulcanus - de Pirk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Vulcanus - de Pirk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Vulcanus - de Pirk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Vulcanus - de Pirk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vulcanus - de Pirk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vulcanus - de Pirk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Vulcanus - de Pirk staan in de uitgebreide download voor Epe.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Vulcanus - de Pirk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Epe.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Epe. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Vulcanus - de Pirk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron