Statistieken buurt Westervelde

Statistieken buurt Westervelde

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Westervelde in de gemeente Noordenveld Vlag van de gemeente Noordenveld. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Westervelde in de gemeente Noordenveld Vlag van de gemeente Noordenveld. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Westervelde.Bekijk kaart
Buurt Westervelde in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Westervelde.

Kerncijfers van de buurt Westervelde
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Westervelde.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Westervelde.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode81Kadaster2026
Adressen met woonfunctie69Kadaster2026
Panden met adres75Kadaster2026
Percelen met adres72Kadaster2026
Woningvoorraad68CBS2025
Huishoudens75CBS2026
Inwoners175CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Westervelde en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Westervelde.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Westervelde
Kaart van de omgeving van de buurt Westervelde.
Afbeelding van de buurt Westervelde op de kaart.

Kaart van de wijk 03 Norg met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Langelo, 2: Verspreide huizen Een-West, 3: Een, 4: Verspreide huizen Norg, 5: Norg, 6: Peest, 7: Westervelde, 8: Zuidvelde, 9: Veenhuizen, 10: Verspreide huizen Huis ter Heide.

Bekijk de statistieken voor alle 62 gebieden binnen de gemeente Noordenveld via de overzichtspagina van de gebieden in de Noordenveld.

Overzicht gebieden Meer Noordenveld
Over de buurt Westervelde

De buurt Westervelde ligt binnen de wijk Norg in de gemeente Noordenveld. De streek Tempelstukken valt gedeeltelijk binnen de buurt Westervelde. De meest voorkomende postcode in de buurt Westervelde is postcode 9337.

Er zijn 83 adressen en 68 woningen in de buurt Westervelde in de gemeente Noordenveld. 79% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €534.000. Er wonen 175 inwoners in de buurt Westervelde. De grootste groep inwoners (29%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Westervelde telt 75 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 120 personenauto’s en dertig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Westervelde.

Buurt Westervelde heeft een oppervlakte van 59 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 71 adressen per km2.

Meer over de buurt Westervelde:

De naam Westervelde wordt 2 keer gebruikt: voor deze buurt en voor de woonplaats Westervelde. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Noordenveld.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Westervelde.

Wonen in de buurt Westervelde

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Westervelde.

Kenmerken van de 68 woningen in de buurt Westervelde
Er zijn 68 woningen in de buurt Westervelde.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Noordenveld in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Westervelde was €534.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Westervelde.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Westervelde:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Westervelde% verschil
2025€534.0007,7%
2024€496.000-1,0%
2023€501.0009,4%
2022€458.0009,6%
2021€418.0005,3%
2020€397.0005,3%
2019€377.0001,62%
2018€371.0007,2%
2017€346.0000,0%
2016€346.0001,76%
2015€340.0003,03%
2014€330.000-5,7%
2013€350.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Westervelde is met €184.000 gestegen van €350.000 in 2013 tot €534.000 in 2025 (dat is een groei van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.333 (3,68%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Noordenveld.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Westervelde is €534.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 17% en er zijn 68 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Noordenveld (geel), 21 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 30 buurten (blauw). De buurt Westervelde wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Westervelde: er zijn 60 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Westervelde.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Westervelde

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Westervelde, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Noordenveld.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Westervelde telt 175 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Westervelde. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Westervelde:

JaarAantal inwoners de buurt Westervelde% verschil
20261756,1%
2025165-2,94%
20241700,0%
20231709,7%
20221556,9%
2021145-9,4%
20201603,23%
2019155-3,12%
2018160-3,03%
20171650,0%
20161653,12%
20151606,7%
20141507,1%
2013140geen data

Het aantal inwoners in de buurt Westervelde is met 35 personen toegenomen van 140 personen in 2013 tot 175 personen in 2026 (dat is een toename van 25%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 personen (1,87%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Noordenveld.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Westervelde:

In 2013 telde de buurt Westervelde 140 inwoners. Het aantal van 140 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 175 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 35 (25%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 10 (6,1%). Het aantal van 175 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Westervelde
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Westervelde is 25 tot 45 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Noordenveld.

Burgerlijke staat in de buurt Westervelde
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Westervelde naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 75 huishoudens in de buurt Westervelde. Er waren 20 eenpersoonshuishoudens en 50 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Westervelde. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Westervelde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Westervelde per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Westervelde:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261501010
20251401015
20241501010
20231451510
202213500
2021125128
202014596
201914096
201815064
201715096
201615096
2015140128
201414064
201313442

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Westervelde als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 5,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 2,86% en herkomst van buiten Europa: 1,43%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Westervelde is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Westervelde: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Westervelde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Westervelde.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Noordenveld als geheel 23 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Noordenveld.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Westervelde genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Westervelde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Westervelde.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Noordenveld als geheel 33 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Noordenveld.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Westervelde

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Westervelde. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Westervelde
Buurt WesterveldeGemeente NoordenveldGemeente Groningen
Aantal kinderopvanglocaties280360
Aantal kindplaatsen281.62211.661
Aantal vestigingen basisonderwijs11780
Aantal leerlingen basisonderwijs512.34915.901
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0330
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs079816.469
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0029
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.919
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Westervelde. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Westervelde is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Noordenveld1,01,01,03,03,03,1
Wijk 03 Norg1,21,11,32,82,83,0
Buurt Norg0,90,91,21,21,21,2
Buurt Een0,50,50,55,45,45,4
Buurt Langelo3,33,33,73,83,83,8
Buurt Peest3,13,13,13,13,13,1
Buurt Zuidvelde2,32,32,32,32,32,3
Buurt Westervelde2,10,40,42,22,22,2
Buurt Veenhuizen0,60,60,67,27,27,2
Buurt Verspreide huizen Huis ter Heide3,63,53,56,16,26,2
Buurt Verspreide huizen Een-West2,32,52,56,46,49,6
Buurt Verspreide huizen Norg1,91,92,02,02,02,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Westervelde in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Noordenveld (geel), wijk 03 Norg (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Westervelde wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Westervelde
In 2025 woonden er 20 leerlingen en studenten in de buurt Westervelde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Westervelde, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Westervelde.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Westervelde.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Westervelde. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Westervelde

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Westervelde, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (30 totaal)
In de buurt Westervelde zijn in totaal 30 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Westervelde (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Westervelde voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Westervelde is €41.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Westervelde.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Westervelde is €41.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €48.100. Buurt Westervelde telt 100 inkomensontvangers op 175 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Noordenveld
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Noordenveld: buurt Westervelde is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Westervelde ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Westervelde per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Westervelde geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Westervelde. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Westervelde is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Westervelde met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Westervelde.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Westervelde

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Westervelde.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Westervelde. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 100 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Westervelde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Westervelde geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 188 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Westervelde (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 109 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Westervelde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Westervelde geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Westervelde in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Westervelde. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Westervelde plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Westervelde vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Westervelde

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Westervelde op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 2 misdrijven in de buurt Westervelde geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Westervelde, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Westervelde zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 24 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 11 verschillende soorten delicten. Voor 4,78% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 24 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Westervelde 2 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Westervelde van 2012 t/m 2025 zijn Horizontale fraude (5 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Westervelde.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Westervelde geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Westervelde per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Westervelde over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Noordenveld.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Westervelde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Westervelde.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Westervelde. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Westervelde

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Westervelde.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Wooncentrum de Garve in Norg
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Wooncentrum de Garve in Norg bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Wooncentrum de Garve in Norg stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Wooncentrum de Garve in Norg is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Westervelde. Stembureau Wooncentrum de Garve in Norg is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Westervelde ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 37 stembureaus in de gemeente Noordenveld en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Noordenveld. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld.

Stembureaus Noordenveld
Adressen en leefomgeving in de buurt Westervelde

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Westervelde.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Westervelde telt in totaal 83 adressen, met 82 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 98% van de adressen in buurt Westervelde ligt binnen de bebouwde kom en 2% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Noordenveld
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Westervelde zijn er 69 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Westervelde.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 20 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Westervelde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Westervelde. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Westervelde voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Westervelde voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Westervelde
Bevolking539297
Adressen2.09371
Autos275203

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Westervelde ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Westervelde is 2,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Westervelde tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Westervelde tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,4
Supermarkt2,4
Restaurant1,4
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs2,2
Bibliotheek2,4
Treinstation15,1
Sportterrein2,6
Bioscoop14,1
Museum5,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Westervelde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Westervelde.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Westervelde:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement9102.700
Tussenwoning9202.340
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.4503.660
Koopwoning1.4603.480
Huurwoning1.1403.310

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Westervelde zijn G (24 adressen) en B (14 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Westervelde. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Westervelde: 24 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Westervelde
Tabel met 83 adressen in de buurt Westervelde.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Westervelde. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Noordenveld.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Derde Dijk29337TCWestervelde1
Esweg1 t/m 49337PDWestervelde4
Hoofdweg1 t/m 199337PAWestervelde20
Hunebedweg19337PJWestervelde1
Kampweg1 t/m 159337PEWestervelde9
Olde Hofweg3 t/m 79337TDWestervelde3
Schoolstraat1 t/m 329337PB t/m 9337PCWestervelde24
Steeg1 t/m 99337PGWestervelde6
Voorstukken1 t/m 29337PHWestervelde2
Westeind1 t/m 119337TAWestervelde11
Zandvoort1 t/m 39337TBWestervelde2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 11 openbare ruimtes en 83 adressen in de buurt Westervelde. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Noordenveld
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Westervelde. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Westervelde ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek933781
WoonkernWestervelde81
WoonplaatsWestervelde83
WijkNorg83
GemeenteNoordenveld83
ProvincieDrenthe83
WaterschapWaterschap Noorderzijlvest83
LandNederland83

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Westervelde ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Westervelde dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Westervelde ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Westervelde en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Westervelde met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Westervelde voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal30Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie0Aantal2025
G+I Handel en horeca5Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie0,0%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed17%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening17%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten17%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Westervelde, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners175Aantal2026
Mannen80Aantal2026
Vrouwen90Aantal2026
0 tot 15 jaar25Aantal2026
15 tot 25 jaar15Aantal2026
25 tot 45 jaar50Aantal2026
45 tot 65 jaar50Aantal2026
65 jaar of ouder30Aantal2026
Ongehuwd80Aantal2026
Gehuwd75Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,8%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar29%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden3,03%Percentage2026
% Verweduwd3,03%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau40Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau50Aantal2022
Hoger opleidingsniveau50Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau29%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau36%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners71Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid297Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.630Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.720Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.340Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.330Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning920Gemiddeld per m³2022
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.450Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel16Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel35Aantal2026
Adressen met definitief energielabel32Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A4Aantal2026
Energielabels B14Aantal2026
Energielabels C5Aantal2026
Energielabels D9Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F6Aantal2026
Energielabels G24Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Westervelde. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn40%Percentage2024
Drinken85%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn53%Percentage2024
Wekelijks sporten59%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk32%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Westervelde. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam37%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam21%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving97%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen73%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten83%Percentage2024
Vrijwilligerswerk37%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Westervelde. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid19%Percentage2024
Broze metale gezondheid25%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid17%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein21%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Westervelde. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens75Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens55Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen25Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens73%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking90Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners588Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€48.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€41.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Personen in armoede3,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO12%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Westervelde. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland150Aantal2026
Herkomst buiten Nederland20Aantal2026
Herkomst Europa10Aantal2026
Herkomst buiten Europa10Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa5,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,9%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland150Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland160Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland10Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,94%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,94%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,9%Percentage2026
Autochtoon135Aantal2022
Westers15Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Westervelde. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven2Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Westervelde, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8,6Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km7,8Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km27Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand23Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Westervelde. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU16990350Code2026
RegionaamWesterveldeNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode16990350Code2026
Oppervlakte totaal59Aantal hectaren2026
Oppervlakte land59Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid71Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal83Aantal2026
Adressen met postcode81Aantal2026
Adressen met woonfunctie69Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie12Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten82Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres75Aantal2026
Adressen met pand82Aantal2026
Percelen met adres72Aantal2026
Adressen met perceel83Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom81Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom68Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190015Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192513Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19508Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197020Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199010Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20005Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20103Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2Aantal2026
Postcodegebied9337PA-9337TDNaam2026
Meest voorkomende postcode9337Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Westervelde.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Westervelde zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal120Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine80Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof40Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,6Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte203Aantal2025
Motorfietsen10Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Westervelde. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad68Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners412Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad14Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€534.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen60Aantal2025
Meergezinswoningen8Aantal2025
Koopwoningen54Aantal2025
Huurwoningen14Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties6Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders8Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond60Aantal2025
Onbewoond8Aantal2025
% Koopwoningen79%Percentage2025
% Huurwoningen21%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties9%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders12%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond88%Percentage2025
% Onbewoond12%Percentage2025
Appartementen6Aantal2026
Tussenwoningen1Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen60Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen9%Percentage2026
% Tussenwoningen1,0%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen87%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194530Aantal2026
Woningen 1945 tot 196511Aantal2026
Woningen 1965 tot 19759Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852Aantal2026
Woningen 1985 tot 19958Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194543%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196516%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197513%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Westervelde komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Noordenveld. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Westervelde: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% K-L Financiële diensten, onroerend goed17%4,49%12%3,29%3,7
2% Personen per soort uitkering - AO12%5%8%2%3,48
3Café afstand4,91,53,41,322,57
4% Vrijstaande woningen87%13%74%30%2,48
5% Onbewoond12%4%8%4%2,08

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Noordenveld.

RegioSoort regio% K-L Financiële diensten, onroerend goed% Personen per soort uitkering - AOCafé afstand% Vrijstaande woningen% Onbewoond
WesterveldeBuurt17%12%4,987%12%
NederlandLand4,49%5%1,513%4%
NoordenveldGemeente5%4%1,733%6%
NorgBuurt5,8%4%3,333%4%
EenBuurt6,7%4%0,861%7%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Noordenveld.

Top 5 kenmerken buurt Westervelde:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Westervelde. Op deze onderwerpen verschilt buurt Westervelde relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Westervelde, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Westervelde met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Westervelde, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Westervelde staan in de uitgebreide download voor Noordenveld.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Westervelde.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Noordenveld.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Noordenveld. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Westervelde met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron