Statistieken buurt Zaag

Statistieken buurt Zaag

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zaag in de gemeente Krimpenerwaard Vlag van de gemeente Krimpenerwaard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zaag in de gemeente Krimpenerwaard Vlag van de gemeente Krimpenerwaard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Zaag.Bekijk kaart
Buurt Zaag in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Zaag.

Kerncijfers van de buurt Zaag
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Zaag.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Zaag.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode130Kadaster2026
Adressen met woonfunctie11Kadaster2026
Panden met adres59Kadaster2026
Percelen met adres38Kadaster2026
Woningvoorraad11CBS2025
Huishoudens10CBS2026
Inwoners25CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Zaag en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zaag.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Zaag
Kaart van de omgeving van de buurt Zaag.
Afbeelding van de buurt Zaag op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Krimpen aan de Lek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Krimpen aan de Lek, 2: Tiendweg Noord, 3: Lekdijk, 4: Zaag, 5: Binnen Krimpen, 6: Hoofdstraat, 7: Krimpen-Oost, 8: Beroepenbuurt, 9: Krimpen Centrum, 10: Industrieterrein Krimpen.

Bekijk de statistieken voor alle 92 gebieden binnen de gemeente Krimpenerwaard via de overzichtspagina van de gebieden in de Krimpenerwaard.

Overzicht gebieden Meer Krimpenerwaard
Over de buurt Zaag

De buurt Zaag ligt binnen de wijk Krimpen aan de Lek in de gemeente Krimpenerwaard. De meest voorkomende postcode in de buurt Zaag is postcode 2931.

Er zijn 165 adressen en elf woningen in de buurt Zaag in de gemeente Krimpenerwaard. Er wonen 25 inwoners in de buurt Zaag, waarvan de grootste groep (40%) 65 jaar of ouder is. Buurt Zaag telt tien huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 75 personenauto’s en zeventig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Zaag.

Buurt Zaag heeft een totale oppervlakte van 146 hectare, waarvan 64 hectare land en 82 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 565 adressen per km2.

Meer over de buurt Zaag:

De gemeente Krimpenerwaard (gemeentecode GM1931) is in 2015 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Bergambacht, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven en Vlist. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Krimpenerwaard overgegaan. De gegevens van de buurt Zaag voor de jaren 2013 tot en met 2014 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Krimpenerwaard.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Zaag.

Wonen in de buurt Zaag

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Zaag.

Kenmerken van de 11 woningen in de buurt Zaag
Er zijn 11 woningen in de buurt Zaag.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Krimpenerwaard in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar

Er is geen informatie over de gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Zaag beschikbaar. De gemiddelde WOZ waarde voor de woningen in de gemeente Krimpenerwaard is te vinden op de pagina over de gemeente Krimpenerwaard.

Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Krimpenerwaard.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
Er zijn voor de buurt Zaag onvoldoende gegevens om deze buurt zelf in de grafiek weer te geven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Krimpenerwaard (geel), 11 woonplaatsen (groen), 12 wijken (oranje) en 64 buurten (blauw). Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Zaag: er zijn 9 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Zaag.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Zaag

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Zaag, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Krimpenerwaard.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Zaag telt 25 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zaag. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zaag:

JaarAantal inwoners de buurt Zaag% verschil
202625-17%
20253020%
2024250,0%
202325-17%
20223020%
2021250,0%
202025-17%
2019300,0%
201830-14%
2017350,0%
2016350,0%
20153517%
201430-14%
201335geen data

Het aantal inwoners in de buurt Zaag is met 10 personen gedaald van 35 personen in 2013 tot 25 personen in 2026 (dat is een afname van 29%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 personen (-1,68%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Krimpenerwaard.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Zaag:

In 2013 waren er 35 inwoners in de buurt Zaag. Het aantal van 35 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2015 was het aantal ook op het hoogste punt van 35 personen. In 2016 was het aantal ook op het hoogste punt van 35 personen. In 2017 was het aantal ook op het hoogste punt van 35 personen. In 2020 is het aantal gedaald tot 25 personen. Dit is een daling van 10 (-29%) ten opzichte van 2017, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -5 (-17%). Het aantal inwoners blijft 25 tot en met 2024. In 2026 was het aantal ook op het laagste punt van 25 personen.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Zaag
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Zaag is 65 jaar of ouder, met 40% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Krimpenerwaard.

Burgerlijke staat in de buurt Zaag
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Zaag naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 10 huishoudens in de buurt Zaag. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 5 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Zaag. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Zaag.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Zaag per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zaag:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261500
20252000
20242005
20232055
20222500
20212500
20202500
20192532
20182532
20173032
20163032
20153032

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Zaag als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 8,6% en herkomst van buiten Europa: 5,7%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Zaag is 133% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Zaag: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Zaag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Zaag.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Krimpenerwaard als geheel 57 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Krimpenerwaard.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Zaag genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 35 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Zaag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Zaag.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Krimpenerwaard als geheel 36 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Krimpenerwaard.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Zaag

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Zaag. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Zaag
Buurt ZaagGemeente KrimpenerwaardGemeente Gouda
Aantal kinderopvanglocaties0121128
Aantal kindplaatsen02.1743.297
Aantal vestigingen basisonderwijs02531
Aantal leerlingen basisonderwijs04.4447.248
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0518
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.9209.592
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs016
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs04943.901
Aantal opleidingen hoger onderwijs0011
Aantal studenten hoger onderwijs001.540

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Zaag. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Zaag is 2,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Krimpenerwaard0,70,80,83,73,93,8
Wijk 01 Krimpen aan de Lek0,70,70,74,44,44,5
Buurt Hoofdstraat0,30,90,94,24,24,3
Buurt Binnen Krimpen0,70,50,54,74,74,8
Beroepenbuurt0,80,20,24,84,85,0
Buurt Krimpen-Oost0,81,51,53,63,63,8
Buurt Zaag2,12,02,23,13,13,4
Buurt Tiendweg Noord0,80,40,44,44,44,4
Buurt Krimpen Centrum0,50,60,64,54,54,6
Buurt Industrieterrein Krimpen1,10,30,34,94,95,1
Buurt Lekdijk1,91,21,33,93,94,2
Buurt Verspreide huizen Krimpen aan de Lek1,51,81,83,13,13,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Zaag in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Krimpenerwaard (geel), wijk 01 Krimpen aan de Lek (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Zaag wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Zaag
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Zaag.

Er zijn in de buurt Zaag geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Krimpenerwaard.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Zaag beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Krimpenerwaard weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Zaag

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Zaag, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (70 totaal)
In de buurt Zaag zijn in totaal 70 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 70 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 65 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Zaag (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zaag voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Zaag zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Zaag zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Zaag ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Zaag per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Zaag geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Zaag. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Zaag is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Zaag met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Zaag.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Zaag

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Zaag.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Zaag
Er zijn 8 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Zaag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Zaag op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 8 elektrische auto’s in de buurt Zaag. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Zaag die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Zaag. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 146 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Zaag in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zaag geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 205 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Zaag (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 134 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Zaag in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zaag geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Zaag in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Zaag. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Zaag plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade0
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Zaag vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Zaag

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Zaag op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 6 misdrijven in de buurt Zaag geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Zaag, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Zaag zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 63 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 17 verschillende soorten delicten. Voor 13% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 63 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Zaag 6 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Zaag van 2012 t/m 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (12 delicten) en Overige vermogensdelicten (8 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Zaag.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Zaag geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Zaag per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Zaag over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Krimpenerwaard.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 100 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de buurt Zaag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Zaag.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Zaag. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Zaag

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Zaag.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Klinker in Ridderkerk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Klinker in Ridderkerk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Klinker in Ridderkerk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Klinker in Ridderkerk is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Zaag. Stembureau De Klinker in Ridderkerk is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Zaag ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 59 stembureaus in de gemeente Krimpenerwaard en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Krimpenerwaard. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Krimpenerwaard.

Stembureaus Krimpenerwaard
Adressen en leefomgeving in de buurt Zaag

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Zaag.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Zaag telt in totaal 165 adressen, met 162 verblijfsobjecten en 3 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). 12% van de adressen in buurt Zaag ligt binnen de bebouwde kom en 88% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Krimpenerwaard
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Zaag zijn er 114 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Zaag.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 18 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Zaag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Zaag. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zaag voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zaag voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Zaag
Bevolking53939
Adressen2.093565
Autos275117

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Zaag ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Zaag is 2,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zaag tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zaag tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,9
Supermarkt2,4
Restaurant0,6
Basisonderwijs2,2
Voortgezet onderwijs3,1
Bibliotheek2,6
Treinstation7,4
Sportterrein0,5
Bioscoop7,5
Museum3,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Zaag.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Zaag.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Zaag:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.2003.290
Vrijstaande woning1.5104.050
Koopwoning1.4103.970
Huurwoning1.9102.770

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Zaag zijn A (103 adressen) en G (5 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Zaag. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Zaag: 103 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Krimpenerwaard bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Zaag
Tabel met 166 adressen in de buurt Zaag.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Zaag. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Krimpenerwaard.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Noord45 t/m 10012931SJ t/m 2931SLKrimpen aan de Lek144
Zaag2 t/m 552931LDKrimpen aan de Lek22

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 2 openbare ruimtes en 166 adressen in de buurt Zaag. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Krimpenerwaard
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Zaag ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2931131
WoonkernKrimpen aan de Lek19
WoonplaatsKrimpen aan de Lek166
WijkKrimpen aan de Lek166
GemeenteKrimpenerwaard166
ProvincieZuid-Holland166
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard166
LandNederland166

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Zaag ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Zaag dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Zaag ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Zaag en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Zaag met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Zaag voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal70Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening10Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie31%Percentage2025
% G+I Handel en horeca31%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening15%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg7,7%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0,0%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zaag, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners25Aantal2026
Mannen10Aantal2026
Vrouwen10Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar5Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder10Aantal2026
Ongehuwd5Aantal2026
Gehuwd10Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar20%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar20%Percentage2026
% 65 jaar of ouder40%Percentage2026
% Ongehuwd25%Percentage2026
% Gehuwd50%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd25%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief35Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid39Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.400Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.410Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.770Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.490Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.200Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.510Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.910Gemiddeld per m³2020
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel49Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel102Aantal2026
Adressen met definitief energielabel14Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A103Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Zaag. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2022
Drinken80%Percentage2022
Zwaar drinken8%Percentage2022
Overmatig drinken8%Percentage2022
Overgewicht54%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn39%Percentage2022
Wekelijks sporten49%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk26%Percentage2022
Lopen naar school of werk12%Percentage2022
Fietsen naar school of werk20%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zaag. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam49%Percentage2022
Ernstig eenzaam11%Percentage2022
Emotioneel eenzaam29%Percentage2022
Sociaal eenzaam33%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven75%Percentage2020
Moeite met rondkomen14%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur9%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk30%Percentage2022
Mantelzorger17%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zaag. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2022
Lage veerkracht13%Percentage2022
Hoge veerkracht54%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zaag. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens10Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen50%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking10Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataAantalgeen data
Personen per soort uitkering - AOgeen dataAantalgeen data
Personen per soort uitkering - WWgeen dataAantalgeen data
Personen per soort uitkering - AOWgeen dataAantalgeen data
% Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - WWgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOWgeen dataPercentagegeen data

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Zaag. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland15Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland133%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland133%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon25Aantal2022
Westers5Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Zaag. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven6Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners200Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners100Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Zaag, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km98Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand9,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km28Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km54Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Zaag. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19310104Code2026
RegionaamZaagNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19310104Code2026
Oppervlakte totaal146Aantal hectaren2026
Oppervlakte land64Aantal hectaren2026
Oppervlakte water82Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid565Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal165Aantal2026
Adressen met postcode130Aantal2026
Adressen met woonfunctie11Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie114Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie35Aantal2026
Verblijfsobjecten162Aantal2026
Ligplaatsen3Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres59Aantal2026
Adressen met pand162Aantal2026
Percelen met adres38Aantal2026
Adressen met perceel165Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom19Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom146Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom4Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom7Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19506Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19705Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200023Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201097Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202018Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later12Aantal2026
Postcodegebied2931LD-2931SLNaam2026
Meest voorkomende postcode2931Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Zaag.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Zaag zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal75Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine45Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof25Aantal2025
Personenauto’s per huishouden5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte117Aantal2025
Motorfietsen10Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Zaag. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad11Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners367Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad145Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaardegeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Woningwaarde klassegeen dataCategorisch typegeen data
Eengezinswoningengeen dataAantalgeen data
Meergezinswoningengeen dataAantalgeen data
Koopwoningengeen dataAantalgeen data
Huurwoningengeen dataAantalgeen data
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend11Aantal2025
Bewoondgeen dataAantalgeen data
Onbewoondgeen dataAantalgeen data
% Koopwoningengeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningengeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Meergezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Bewoondgeen dataPercentagegeen data
% Onbewoondgeen dataPercentagegeen data
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen9Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen18%Percentage2026
% Vrijstaande woningen82%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19454Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194536%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200536%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Zaag komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Krimpenerwaard. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Zaag: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Milieu overtredingen per 1.000 inwoners33033311
2% Verweduwd25%4,78%20%2,42%8,3
3% Eigendom onbekend100%1%99%17%5,7
4Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0807-8071525,3
5% Geboren in Nederland133%83%51%11%4,7

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Krimpenerwaard.

RegioSoort regioMilieu overtredingen per 1.000 inwoners% Verweduwd% Eigendom onbekendInkomensontvangers per 1.000 inwoners% Geboren in Nederland
ZaagBuurt3325%100%0133%
NederlandLand04,78%1%80783%
KrimpenerwaardGemeente05,1%0%80692%
HoofdstraatBuurt06,3%0%84392%
Binnen KrimpenBuurt04,7%0%79893%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Krimpenerwaard.

Top 5 kenmerken buurt Zaag:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Zaag. Op deze onderwerpen verschilt buurt Zaag relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Zaag, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Zaag met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Zaag, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Zaag staan in de uitgebreide download voor Krimpenerwaard.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Zaag.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Krimpenerwaard.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Krimpenerwaard. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron